Beskydy - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Moc tady informací není takže úsek kasárna melocik super svezení po strojove stope dřívějšího data ale prostě super sníh podmínky a ty výhledy směrem na Fatru a Roháče to se musí prozit fotky přidám
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Javorníky v úseku Vranča - Portáš - Malý Javorník - Kasárna a zpět. Na tu dosavadní hrůzu to byla parádní jízda a k tomu naprosto luxusní počasí. Sněhu 10-20 cm, stopa vyjetá od běžkařů, od Stratence ke Kasárnám upravená rolbou. Pouze jeden spadlý neodklizený strom po trase. Žádné vydřené místa jsem neviděl, pouze poblíž Portáše čouhalo skrz sníh pár kamenů. Sjet se dá s velkou opatrností do Vranči až k parkovišti, na pár místech nutno odepnout lyže. Na parkoviště na Kohůtku pouští jen se sněhovými řetězy.
Moravskoslezské Beskydy
Papežov - směr Ivančena. Čerstvě udělaná stopa (více o strojové úpravě www.bilestopy.cz), naprosto luxusní-drželo to jak mělo a klouzalo to jak mělo :), větší část bez lidí, v části, kde chodili i turisté na Lysou, tak nechodili do stopy (příjemné překvapení), spíše více skialpinistů. Velká změna oproti přelidněným Pustevnám.
Hostýnské vrchy
Hostynska mag.v provozu.- 5 stupne,mlha.snih 15 cm v lese mene.podminky dobre na kamenacky.nove nebrat.snih asi vydrzi do patku,kdy otepleni,dest.trasa trojak,konciny,trojak, 32 lyzniku,u cesku louka kousek bez snehu sjezd z tri kamenu nebezpecny! Ve spodni casti Vypluzene velke kameny.na tesak o.k.
Moravskoslezské Beskydy
Chata Mír - Pustevny a zpět, stopa výborná, sněhu dostatek, super výhledy, na Pustevnách strašně hodně lidí/jsou ledové sochy/, parádní běžkování.
Moravskoslezské Beskydy
Dnes jsem byl na Pustevnách. Z Podolánek jsem udělal první převýšení z údolí a pak se už dalo nazout a dojet na Martiňák. Zde bylo čerstvě upraveno, 2 vyfrézované stopy a uhlazený menšestr - PARÁDA!. Rychlá stopa bez omezení na Pustevny. Pak okruh kolem Nořičí hory - ze začátku upraveno pro skate i klasiku, dál už vyšlapáno běžkaři. Z jihu méně sněhu i ledové plotny od potoků. Na Radhošť hodně pěšáků, ale stopa kupodivu v dobrém stavu. Nahoře daleké výhledy (Malá Fatra, Javorníky). Zpátky na Pustevny a po Knížecí sjezd do údolí, dobře sjízdné až do Raztoky.
Hostýnské vrchy
Z Trojáku po modré směrem na Hostýn. Sněhu poskrovnu, někde zcela chyběl, pouze na hřebeni je ho dost, ale stopa rozšlapaná pěšáky. Kameňačky nutnè.
Hostýnské vrchy
Troják - Lázy, pro kameňačky perfektní.
Moravskoslezské Beskydy
Ahoj, z Hlavate na Martinak vede neupravovana hodně kopcovitá trasa. Sjízdné to je, když je dostatek prachoveho sněhu (teď ne). Martinak - Pustevny - Mír manchester a 2 strojové stopy. (Odpověď na dotaz uživatele michaela z 23.1.: Ahojte, nevite, zda je dost snehu z Hlavate rozc na Martinak? dale pak je to OK se snehem pokracovat Pustevny, chata Mir a Roznov dojit? dekuji)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Z Trestiku na Benesky velmi prijemne. Dost snehu stopa obcas zmrzla a pri sjezdu na Benesky uz lezou kameny. Skoda spatneho znaceni na rozcesti Nad Trestikem, kdy to neznale zavede do kopce, hlubokeho snehu a popadanych stromu. Pozor na to je nutne to vzit po modre doleva.
Moravskoslezské Beskydy
Chata Mír-Pustevny a zpět , podmínky přímo ideální, stopy pevné, sněhu opravdu dostatek. Lyžařů poměrně poskrovnu, což o víkendu už platit nebude. Lepší to být už ani nemohlo:) https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#33333.jpg https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#1111.jpg https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#2222.jpg
Hostýnské vrchy
Troják - Lázy. Překvapivě pěkné svezení. Podle stop tudy projelo hodně lyžařů. Až mě zarazilo, vlastně spíše naštvalo, že o tom tady nikdo v minulých dnech neinformoval. Ale už jsem si zvykl, že současní lidé plný servis vyžadují, ale na zpětnou vazbu zapomínají. Ale to by byl dlouhý komentář.... Jasno, slunce, minus dva stupně, bezvětří. Troják - Bludný (plus okruh po louce u Bludného) bez kompromisů, sněhu dostatek. Sjezd Bludný směr Lázy bez problémů, cca po 200 metrech pod smrky sněhu méně, ale stále s lyžemi na nohou. Úsek je cca 150 m a dá se zvládnout. Dále okruh na louce Končiny, kolem Čečetkova a sjezd k Leskovému (doporučuji to pustit a neplužit!!!). Dále už přede mnou jelo čím dál míň lidí, od odbočky k Waldu směr Lázy už jen jeden bojovník, zřejmě partyzán. Zkusil jsem i trasu k Waldu, ale po cca 200 metrech se těží dřevo, takže tudy ne! Otočit a zpátky na Troják. Celkem 17 km, volným tempem 10 km/hod. Hostýnky jsou o turistice, nikoli o výkonu. Pokud to máte na Troják blízko, vyrazte v pátek či v sobotu. Má to smysl a sníh dlouho nevydrží... Že nekecám, viz odkaz https://youtu.be/kKw7XMAFlps
Hostýnské vrchy
Tak jsme se dockali asi 1 a posledni snih posledni dobou vzacny pristi tyden az + 12 stupnu.hostynska mag.v provozu v lese omezene.na stare kamenacky.snih 15 cm v lese 5 cm.louky parada podminky dobre v lese horsi.trasa trojak,bludne,konciny zpet.- 1 stupen.7 lyzaru na trase.dle informaci lyzari,lyzarum dobre na tesak.a vyjete stopy.rychle vyuzit o vikendu asi konec.skool.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Od Melociku strojová stopa, občas tvrdší, ale jinak super. Od Ztracence na Kohútku jen prošláplé od turistů, ale použitelné i na nové lyže. Byl to skvělý zážitek, doporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Pustevny - Martiňák a zpět, závodní okruh a část stopy pod Velkou sjezdovku, 30 km klasicky. Vše skvěle upraveno, stopy pevné a odolávající bruslařům, sněhu dostatek, teplota lehce pod nulou pro fialový Swix. Ráno jasno, odpoledne zataženo, kolem čtvrté začal poletovat jemný mokrý hnus, později přešel ve sněžení. Free ledové sochy jako bonus. Pro zimní inspiraci viz odkaz https://youtu.be/Odv5hqr6iHk
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Moravskoslezské Beskydy
Dobrý večer,mohl by mi někdo prosím poradit nějakou trasu z Pusteven? Tam a zpět.. Zda se vůbec... více
Moravskoslezské Beskydy
Nevíte někdo v jakém stavu je okruh nad Sviňorkama na Morávce a odkud se dá už jet na běžkách? Díky
Moravskoslezské Beskydy
Nevíte někdo, jak vypadají trasy na Bílé?
Moravskoslezské Beskydy
Zdravím, nezkoušel někdo z vás v poslední době trasu mezi Bumbálkou a Bílým Křížem? Klasickou... více
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Zdravím, v jakém stavu je trasa Jablunkov-Kamenna chata,Malý Polom ? Doporučíte tip na... více
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Moravskoslezské Beskydy
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Hostýnské vrchy

Nejen stav sněhu

O Beskydech

Nejvýchodněji položené pohoří ČR je charakteristické poměrně strmými svahy. Díky tomu zde síť běžeckých stop není příliš hustá, nicméně i tak se tu nachází stovky kilometrů upravených tratí. Naopak skiareálů zde najdeme hodně, asi nejvíce v údolí Vsetínské Bečvy, ještě konkrétněji pak v okolí Velkých Karlovic. Ty jsou jedním z nejznámějších center běžeckého lyžování v Beskydech. Protože se lyžuje na obou stranách tohoto údolí, řadíme do Beskyd i pohoří Javorníky na hranici se Slovenskem. Pro běžkaře jsme dokonce nově spojili Javorníky a Vsetínské Beskydy do jedné společné oblasti.

Rady a tipy - Beskydy

Lyžaři radí lyžařům

Moravskoslezské Beskydy
Muže někdo doporučit nějaké trasy přímo na HORNÍ BEČVĚ mám ubytování na 3 dny
Přečíst odpověď

+ dalších 16 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Velké Karlovice - Razula 45-55 cm -
Kohútka 30-50 cm 5 cm
Rališka - Horní Bečva 30-60 cm 3 cm
Karolinka 30-60 cm -
Bílá 35-60 cm -

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Mosty u Jablunkova
Byl jsem na běžkách a viděl, jak na nové 4 sedačce vozili velké barely - to je asi zatěžkávací zkouška (?) a znamenalo by to, že ji budou asi brzy uvádět do provozu ..... (?)
Bílá
Na lanovce na Bílé jsou vidět mnohé prázdné sedačky, lyžuje se bez front. Ačkoliv na kamerách je vidět jen technický sníh, ráno zde sněžilo. Otevřených sjezdovek i vleků je více, viz https://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/bila/lanovky

Doporučujeme

Nejnovější články

10 let s KamZaSněhem.cz a kudy dál?

KamZaSněhem.cz má za sebou 10 let existence. Web vytvářený víceméně po večerech a víkendech se za tu dobu stal asi nejnavštěvovanějším webem zaměřeným na běžecké lyžování v ČR.V posledních letech se nám ho ale nedaří rozvíjet tak, jak bychom si přáli. Co s tím? Bude jen stačit poprosit lyžaře, aby psali více zpráv? Pomůže někdo s programováním? Nebo web radši prodáme?

Paprsek = běžkařská jistota Jeseníků

Kam na běžky na Moravě, když níže na horách neleží dost sněhu? Slušná nadmořská výška, desítky kilometrů upravovaných tratí i jejich pravidelná úprava znamenají, že Paprsek určitě patří do nejužšího výběru míst. A nejen v době s nedostatkem sněhu.

Výběr vtipných zpráv od lyžařů

Za víc než 10 let existence webu lyžaři na KamZaSněhem.cz vložili přes 16 tisíc zpráv o sněhových podmínkách. Některé z nich byly nejen užitečné, ale zároveň vtipné. Podívejte se na (před)silvestrovský výběr zpráv, které pobavily.

Další novinky a články

Obecná diskuse

2 příspěvky za posledních 14 dní. Nejnovější z 23.1.:

K dotazu na lyžování v oblasti mezi Klatovami a Horažďovicemi (to je ten odkaz níže, pravděpodobně reklamní, další takové budu rovnou mazat). Jde o...

Přejít do obecné diskuze