Beskydy - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Hostýnské vrchy
Zdravím, nemáte někdo info jak to vypadá dnes, klidně až večer?
Javorníky a Vsetínské Beskydy
da. se jet usek Dušná hotel Cab je tam cca 10 cm nového sněhu. Celkem to jde . dobrá projíždka.
Moravskoslezské Beskydy
Pustevny - Radhošť, spodní cestou směr chata Mír sněhu dostatek stopa zavátá. Po zelené značce na hřeben. Na hřebenu stopy zašlapaná pěšáky. Sněhu dostatek.
Moravskoslezské Beskydy
Dnes běžky z Trojanovic od rest. Ráztoka po Knížecí cestě na Pustevny, podklad led a na něm malá vrstva nového sněhu Stoupalo se dobře. Dále trať SF Pustevny – k Velké sjezdovce. Na ní trénovali borci z Rožnova. Od Velké sjezdovky zpět na Pustevny a dolů do Ráztoky. Nic jiného nebylo sjízdné.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dle kamaráda sjezdkách (dnes byl), webkamery, osobní návštěve Vsackého Cábu a dalších zdrojů, tak čtvrtek o ničem. (Odpověď na dotaz uživatele Petr z 20.1.: Zdravím. Prosím, prosím máte někdo info z Karlovic?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Cyklostezska Zbrojovka ve Vsetíně. Z horní části směrem dolů (kam to šlo). Bruslení či soupaž, příjemné oživení zimní kratochvíle :)
Moravskoslezské Beskydy
Bohužel sněhu je málo, a dle dostupných informací i z vlastní zkušenosti to v tuto chvíli není na běžky reálné. Nepočítám v to asfaltovou cestu z Pepežova na Lysou horu, kde to možná na bruslení místy bude. Musíme počkat až nasněží. (Odpověď na dotaz uživatele Martina z 10.1.: Poraďte, kam se dá aktuálně vydat na běžky. Děkuji.)
Moravskoslezské Beskydy
Včera odpoledne na Pustevnách (stadion) bylo dost popadané jehličí, občas i hlína. Pro skalní běžkaře dobré, ale žádné pěkné projetí to nebylo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Trasa Hotel Horal - Hotel Lanterna, stopa prújezdná, ale nic moc.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
VELKÉ KARLOVICE - Okruh Hanzlůvka-Třeštík-Babská byl dnes odpoledne ještě hratelný. Cesty v obou bočních údolích jsou nepoštěrkované a sjízdné; nahoře celkem dost sněhu, níže po změklém ledu v kolejích. Stopa sporadická, v Babské kousek narušený těžbou dřeva. Hlavní údolní trasa v Léskovém se dala jet, stopy jsou samozřejmě mokré a směrem dolů přibývá vylézající tráva a hlína. Povození spíš pro nadšence.
Moravskoslezské Beskydy
Dnes Beskydská magistrála.Horní Bečva od zastávky před odbočkou na Mezivodí směr Sachova studánka a přehrada. stopa zasněžená ale průjezdná..i pro bruslení. žádné větvičky.. kameny..šišky ale hlavně žádní lidi jen pár běžkařú. nebýt lehké mlhy tak paráda!!!
Moravskoslezské Beskydy
Dnes Martiňák - Pustevny - závodní okruh na Pustevnách - Martiňák . Stopa tvrdá, místy zmrzlá , tuhý vosk moc nedržel. "Závodní okruh" byl upraven a podmínky byly lepší než na trase z Martiňáku, kde je ve stopě už v některých úsecích dost jehličí a listí. Ale i přes tyto drobné negativy to bylo pěkné svezení.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dnes z Lanterny ve Velkých Karlovicích k Horalu a zpět. Moc nedoporučuji. Stopa není vyfrézovaná, jen vychozená, místy pak není vůbec. Uježděný povrch ustřeluje.
Moravskoslezské Beskydy
Dnes pondělí po obědě: svítilo červeně parkoviště na Pustevnách, pak mi někdo říkal, že není pravda, ale věřím info tabuli. Tak zvolena uklouzaná příjezdová cesta na Martiňák. Na Pustevny oživit klasický styl, lyže s kobercem držely výborně, ale stopa rychlá, v případě kondičních možností lze dobře i soupaž. Kilometrový úsek směr Tanečnice pěkný. Rovněž fajn stopa na okrut Skalíkova louka. Včera neděle: Velké Karlovice. Machúzky až Horal. Louky stopa skůtrem, na rolbu sněhu málo, místy ze stop vyjíždí lyže. Závěr k Horalu jen z povinnosti, nic moc. Pustevny nyní mnohem lepší. Užívejte a makejte, dokud to jde. Nebuďme agresivní moc, ale běžkařská stopa se upravuje pro běžkaře...
Moravskoslezské Beskydy
Aleno, můžeme případně o běžkařské technice podebatovat zde: author88@seznam.cz :) H. (Odpověď na dotaz uživatele Alena z 18.12.: Odpověď pro Honzu Vsetin: v té sauně jsem nebyla, měla bych to trošku z ruky.)
Další zprávy od běžkařů

Nejnovější dotazy

Moravskoslezské Beskydy
Ahoj, prosím nevíte někdo, jak to dnes vypadá na Bílé, směrem na Gruň a okolí? Díky. :-)
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Ahoj lyžníci, nemáte někdo info z okolí Třince? Dá se někde na běžky? Případně je někde v Beskydech (kdekoli) úprava i na skate? Díky moc!!
Moravskoslezské Beskydy
ano
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Ahoj, vi prosim nekdo, jak to vypada na hrebenu javorniku? Diky
Moravskoslezské Beskydy
Dobry den, da se na parkoviste na pustevnach nyni jet i bez retezu? Dekuji
Zobrazit všechny dotazy

Další členění

Poslední zpráva
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Moravskoslezské Beskydy
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Hostýnské vrchy

Nejen stav sněhu

O Beskydech

Nejvýchodněji položené pohoří ČR je charakteristické poměrně strmými svahy. Díky tomu zde síť běžeckých stop není příliš hustá, nicméně i tak se tu nachází stovky kilometrů upravených tratí. Naopak skiareálů zde najdeme hodně, asi nejvíce v údolí Vsetínské Bečvy, ještě konkrétněji pak v okolí Velkých Karlovic. Ty jsou jedním z nejznámějších center běžeckého lyžování v Beskydech. Protože se lyžuje na obou stranách tohoto údolí, řadíme do Beskyd i pohoří Javorníky na hranici se Slovenskem. Pro běžkaře jsme dokonce nově spojili Javorníky a Vsetínské Beskydy do jedné společné oblasti.

Rady a tipy - Beskydy

Lyžaři radí lyžařům

Moravskoslezské Beskydy
Chtěl bych se zdejších zeptat, kde v Beskydech je to nejlepší na skate. Nejsem vůbec z tohoto koutu republiky a pojedu tam poprvé, chtěl bych se podívat na Pustevny. Podle toho, co jsem viděl na fotkách směrem na Martinov se ale bojím, že budou úzké stopy a ničil bych to klasikářům. Naopak jsem vyčetl, že Pustevny-Radhošť by to mělo být pro skate dobré. Tak prosím o komentář, případně doporučení, kde v Beskydech se dá v pohodě bruslit. Díky
Přečíst odpověď

+ dalších 17 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Velké Karlovice - Razula 60-80 cm 5 cm
Gruň 40-60 cm 30 cm
Bílá 40-70 cm 22 cm
U Sachovy studánky - Horní Bečva 40-70 cm 10 cm
Rališka - Horní Bečva 25-75 cm 5 cm

Další skiareály

Nejnovější zprávy ze sjezdovek

Karolinka
V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na červené Hlavní sjezdovce dlouhé 1 km + v dětském parku.
Bílá
V poslední den provozu v roce 2020 tj. 26.12. se lyžovalo na modré sjezdovce Jižní II. a na červené FIS sjezdovce - obě jsou dlouhé něco pod 1 km.

Nejnovější články

10 důležitých míst v Orlických horách

Lyžařská centra Deštné a Říčky, sedlo Šerlich, nejvyšší hora Velká Deštná, rozcestí Mezivrší a Pěticestí. Co dalšího se dostalo výběru míst v Orlických horách, která se bežkařům hodí znát?

Co chystáme nového na zimu?

Nově umožňujeme lyžařům upravovat své zprávy o sněhových podmínkách, např. pro dodatečné doplnění fotek nebo opravy překlepů. Zároveň začínáme zobrazovat polohu fotek na mapě. A to není všechno. Jaká další vylepšení jsme připravili a na co se ještě v průběhu 13. sezóny provozu KamZaSněhem.cz můžete těšit?

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2021/2022? Kdy se bude poprvé lyžovat? Dlouhodobé předpovědi počasí nemívají vysokou úspěšnost, tak zkusíme termín, kdy půjde poprvé vyrazit na běžky, odhadnout jinak. Statistiky za předchozích 12 sezón provozu KamZaSněhem.cz říkají, že se v průměru začíná lyžovat 9. listopadu. Jak jsme k tomu došli a jak velká bývá odchylka?

Další novinky a články

Obecná diskuse

34 příspěvků za posledních 14 dní. Nejnovější z 21.1.:

nojo, proti alpským zemím máme moc nízké hory a proti skandinávii moc husté osídlení. u nás se na běžky chodí tradičně "na výlet" po hřebenech, v...

Přejít do obecné diskuze

Poradna pro běžkaře

Jak namazat běžky

Jak se obléct na běžky

Lyže se skinem - výhody a nevýhody

Více článků s radami na Sporticus.cz

Vybíráte vybavení na běžky?

Běžky = lyže

Boty na běžky

Hůlky na běžky

Vše pro běžecké lyžování - porovnávejte na Heurece