Beskydy - lyžování

Běžky

Přidat zprávu
Moravskoslezské Beskydy
Pustevny Radhošť sněhu dostatek.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Kohůtka - Kasárna - Kohůtka, po nočním sněžení sjízdné, pří návratu v některých sjezdech v lese kamení.
Moravskoslezské Beskydy
Ivancena -Zimny. Od odbočky Jestrabi velmi dobré sněhové podmínky. Ivancena Jestřábí s opatrnosti sjízdné. Jenom nechapu proč tam rolba jezdí večer kdy je předpověď sněžení na noc. Sobotní stopa zapadana 10 cm prasanu.
Moravskoslezské Beskydy
Dopoledne kolem 11 hodiny okruh kolem Zmrzlého vrchu, směrem od Tanečnice, zataženo, kolem nuly, trochu sněžilo, nejprve docela dobrá stopa, jen popadaná větvičkami, s ubývajícími výškovými metry se rychle zhoršovala, hrbolaté zmrzlé plotny i vytátá místa, několikrát přenášení, dole pod Nořičí horou už desítky metrů zcela bez sněhu. Stoupání směrem k Pustevnám mnohem lepší, sněhu přibývalo, asi 1cm nového prašanu, pěkná stopa, i na skate. Jestli ještě někdo o běžkách uvažuje, doporučuji nedělat okruh a projet se naopak: sklouznout se směrem od sjezdovky směrem k Nořičí dolů, u prvního potůčku po pravé ruce to obrátit a protáhnout tělo stoupáním zpět. :)
Moravskoslezské Beskydy
Pustevny, azuro, rano +1st., snih premrzly, s asi 1cm prasanu. Parkoviste rano volne. Cast okruhu Skalikova louka po rozcesti s prudkou levotocivou zatacku, upraveno, 2 pekne stopy na klasiku, do kopce slo misty i bruslit. Okruh kolem Zmrzleho od Tanecnice, horsi stopa, ale siroky pruh na skate vcelku ok, misty jehlici s vetvicky, od levotocive zatacky s klesanim mekci, pozdeji i nerovne bez stopy. Zavodni okruh, +4st., stridavy snih, misty hodne spinavy a mekky, misty temer odtate az na zem, spise na skate. Skol
Moravskoslezské Beskydy
Pod 800m už nic není. Procházka lesem s běžkama v ruce...
Moravskoslezské Beskydy
Bílá-Hamry-Bily Kříž, dole není sníh, za Charbulákem se to už dá, dokonce je i stopa na klasiku. Dál na Konečnou a z5 na Bílou se uvidí...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Kasárna-Portáš. Projeto rolbou,ale stopa pro silný vítr zafoukaná,ale i tak paráda. Kameny jen pod Malým Javorníkem.
Moravskoslezské Beskydy
Lysá hora - Malenovice až Ivancena. Podle bilestopy.cz protaženo v posledních 24 hodinách, ve skutečnosti absolutní tragédie, stopa žádná, vše zafoukane, podklad měkký. Cela cesta navíc do kopce, takže spíš takové brodění sněhem s bezkami. Dolů to alespon trochu jelo. Velké zklamání.
Moravskoslezské Beskydy
Odpoledne Pustevny-Radhošť zafoukaný, velký jazyky, blbě sjizdný. Pustevny-Martiňák dobrý, dvě stopy, občas jazyk sněhu, u Martiňáku sněhu minimum ale dá se v pohodě dojet až na rozcestí. Závodní okruhy téměř celý zafoukaný.
Moravskoslezské Beskydy
Pustevny - Martinak- Mir. Rano vse skvele upravene- pochvala rolbarovi. Dobra prace. Bohuzel silne funelo, takze nekde jsou stopy zafoukane, ale i tak skvele svezeni.
Moravskoslezské Beskydy
Dnes Bílá - Mezivodí a opačnou stranou zpět . Nikdy jdem na bílé nebyl . Po včerejší informaci z "Bílé stopy" záznam GPS o projeti retraku jsem se rozhodl pro Bílou . Byl jsem zklamán , protože stopu někdo projel nesmyslně někdy v pátek ráno . Takže jako by neprojel . Po projetí připadlo asi dalších cca 10 cm . Navíc projel aniž by vyřězal jedinou stopu . Tomu se říká úprava běžeckych tras dotovaných krajem !!!. Někdo by se měl nad sebou zamyslet . Ale jinak pěkné slunečné počasí . Nový sníh cca 20 cm.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Z FB profilu Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála z 29.2.20 v 10:00: 🚨🚨🚨POZOR Bohušu na trati 🚨🚨🚨 Presúva sa z Kasární na Melocík ✌️💪 🔝🔝🔝 Melocík - Kasárne - Stratenec - Kohútka UPRAVENÉ🔝🔝🔝 Užívajte 🎿❄️💙🤩 P.S. Z.B.: Napadlo asi 20 cm nového sněhu. (Odpověď na dotaz uživatele zbartos z 29.2.: Napište prosím vaše dnešní (So 29.2.20) zkušenosti s úsekem Portáš - Stratenec - Melocik. Chceme tam jet zítra (Ne 1.3.20) a váháme, zda si můžeme vzít slušné běžky... Je stopa v některé části i projetá (rolba či skútr) ? Děkujeme předem.)
Moravskoslezské Beskydy
Pustevny -Martinak: stopa je, ale skoro všude jehlici, listí a větve. Někde ledovka, mista uz skoro bez snehu. Ale projet se to dá. Pokud nenasnezi, bude to v háji..stejna situace na. 5ti km. okruhu pod Tanečnicí.viz fotky
Moravskoslezské Beskydy
Bílý kříž - Gruň upraveno strojově se stopou. Visalaje-Bílý kříž po modré udusané od pěšáků beze stopy pro lyžaře. Sněhu dost (20 cm nového), ale odpoledne začala obleva a v noci má pršet, takže tam, kde chyběl podklad, to bude brzo pryč. (Odpověď na dotaz uživatele Lucie.P. z 22.2.: Dobrý den, nevíte někdo jaké jsou stopy pro běžkaře na Visalajích? Dá se dojet na Gruň? Díky. L.)
Další zprávy od běžkařů

Další členění

Poslední zpráva
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Moravskoslezské Beskydy
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Hostýnské vrchy

Nejen stav sněhu

O Beskydech

Nejvýchodněji položené pohoří ČR je charakteristické poměrně strmými svahy. Díky tomu zde síť běžeckých stop není příliš hustá, nicméně i tak se tu nachází stovky kilometrů upravených tratí. Naopak skiareálů zde najdeme hodně, asi nejvíce v údolí Vsetínské Bečvy, ještě konkrétněji pak v okolí Velkých Karlovic. Ty jsou jedním z nejznámějších center běžeckého lyžování v Beskydech. Protože se lyžuje na obou stranách tohoto údolí, řadíme do Beskyd i pohoří Javorníky na hranici se Slovenskem. Pro běžkaře jsme dokonce nově spojili Javorníky a Vsetínské Beskydy do jedné společné oblasti.

Rady a tipy - Beskydy

Lyžaři radí lyžařům

Moravskoslezské Beskydy
Chtěl bych se zdejších zeptat, kde v Beskydech je to nejlepší na skate. Nejsem vůbec z tohoto koutu republiky a pojedu tam poprvé, chtěl bych se podívat na Pustevny. Podle toho, co jsem viděl na fotkách směrem na Martinov se ale bojím, že budou úzké stopy a ničil bych to klasikářům. Naopak jsem vyčetl, že Pustevny-Radhošť by to mělo být pro skate dobré. Tak prosím o komentář, případně doporučení, kde v Beskydech se dá v pohodě bruslit. Díky
Přečíst odpověď

+ dalších 17 zodpovězených dotazů

Sjezdovky

Skiareál Sníh
cm
Nový
cm
Rališka - Horní Bečva 3-4 cm 3 cm
Velké Karlovice - Kyčerka - -
Pustevny - -
U Sachovy studánky - Horní Bečva - -
Jezerné - -

Další skiareály

Doporučujeme

Nejnovější články

Kdy začne a jaká bude zima?

Jaká bude zima 2020/2021? Kdy se bude poprvé lyžovat? Předpovídá se to skoro stejně těžko jako to, jaké dopady bude mít na podzim a v zimě koronavirus. Termín, kdy půjde poprvé vyrazit na běžky, se nám ale přeci jen odhaduje líp. Máme totiž lepší podkladová data - statistiky, kdy se začalo lyžovat v předchozích 11 sezónách provozu KamZaSněhem.cz.

Lyžařská sezóna se blíží ke konci

Invaze koronaviru rozhodla o tom, že konec letošní lyžařské sezóny přichází rychleji, než by odpovídalo množství sněhu na horách. Skiareály budou od soboty 14. března mimo provoz. Projeví se to nějak i na běžkařských trasách? Článek z pátečního večera byl do neděle průběžně aktualizován, dál už to asi nemá cenu...

Z Bedřichova skoro až pod Smrk

Přestože nejde o nejznámější trasu Jizerské magistrály, pro většinu místních by ji nebylo třeba popisovat. Ale i do Jizerek přijíždějí někteří lyžaři poprvé. Navíc máme z dávného výletu z Bedřichova přes Knajpu až skoro pod Smrk sestříhané video.

Další novinky a články

Obecná diskuse

Přejít do obecné diskuze