Beskydy – běžky

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Síť běžkařských tras zde není s ohledem na strmé svahy zas tak hustá, ale Beskydy jsou rozlehlým pohořím a běžkaři zde mají i tak hodně možností. Zvlášť když v našem členění pod Beskydy zařazujeme i oblasti, které do nich čistě geograficky…

Číst celý text

Členění oblasti Beskydy

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Další výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 2 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Vloženo 25.1.2020 8:23
Ahoj, z Hlavate na Martinak vede neupravovana hodně kopcovitá trasa. Sjízdné to je, když je dostatek prachoveho sněhu (teď ne). Martinak - Pustevny - Mír manchester a 2 strojové stopy.
(Odpověď na dotaz uživatele michaela z 23.1.: Ahojte, nevite, zda je dost snehu z Hlavate rozc na Martinak? dale pak je to OK se snehem pokracovat Pustevny, chata Mir a Roznov dojit?

dekuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2020 18:55
Z Trestiku na Benesky velmi prijemne. Dost snehu stopa obcas zmrzla a pri sjezdu na Benesky uz lezou kameny. Skoda spatneho znaceni na rozcesti Nad Trestikem, kdy to neznale zavede do kopce, hlubokeho snehu a popadanych stromu. Pozor na to je nutne to vzit po modre doleva.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2020 17:18
Chata Mír-Pustevny a zpět , podmínky přímo ideální, stopy pevné, sněhu opravdu dostatek. Lyžařů poměrně poskrovnu, což o víkendu už platit nebude. Lepší to být už ani nemohlo:)

https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#33333.jpg
https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#1111.jpg
https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#2222.jpg
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2020 19:23
Troják - Lázy. Překvapivě pěkné svezení. Podle stop tudy projelo hodně lyžařů. Až mě zarazilo, vlastně spíše naštvalo, že o tom tady nikdo v minulých dnech neinformoval. Ale už jsem si zvykl, že současní lidé plný servis vyžadují, ale na zpětnou vazbu zapomínají. Ale to by byl dlouhý komentář....
Jasno, slunce, minus dva stupně, bezvětří. Troják - Bludný (plus okruh po louce u Bludného) bez kompromisů, sněhu dostatek. Sjezd Bludný směr Lázy bez problémů, cca po 200 metrech pod smrky sněhu méně, ale stále s lyžemi na nohou. Úsek je cca 150 m a dá se zvládnout. Dále okruh na louce Končiny, kolem Čečetkova a sjezd k Leskovému (doporučuji to pustit a neplužit!!!). Dále už přede mnou jelo čím dál míň lidí, od odbočky k Waldu směr Lázy už jen jeden bojovník, zřejmě partyzán. Zkusil jsem i trasu k Waldu, ale po cca 200 metrech se těží dřevo, takže tudy ne! Otočit a zpátky na Troják. Celkem 17 km, volným tempem 10 km/hod. Hostýnky jsou o turistice, nikoli o výkonu. Pokud to máte na Troják blízko, vyrazte v pátek či v sobotu. Má to smysl a sníh dlouho nevydrží...
Že nekecám, viz odkaz
https://youtu.be/kKw7XMAFlps
Hostýnské vrchy
Vloženo 23.1.2020 14:32
Tak jsme se dockali asi 1 a posledni snih posledni dobou vzacny pristi tyden az + 12 stupnu.hostynska mag.v provozu v lese omezene.na stare kamenacky.snih 15 cm v lese 5 cm.louky parada podminky dobre v lese horsi.trasa trojak,bludne,konciny zpet.- 1 stupen.7 lyzaru na trase.dle informaci lyzari,lyzarum dobre na tesak.a vyjete stopy.rychle vyuzit o vikendu asi konec.skool.
Hostýnské vrchy
Vloženo 24.1.2020 13:41
Od Melociku strojová stopa, občas tvrdší, ale jinak super. Od Ztracence na Kohútku jen prošláplé od turistů, ale použitelné i na nové lyže. Byl to skvělý zážitek, doporučuji.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 19:46
Pustevny - Martiňák a zpět, závodní okruh a část stopy pod Velkou sjezdovku, 30 km klasicky. Vše skvěle upraveno, stopy pevné a odolávající bruslařům, sněhu dostatek, teplota lehce pod nulou pro fialový Swix. Ráno jasno, odpoledne zataženo, kolem čtvrté začal poletovat jemný mokrý hnus, později přešel ve sněžení. Free ledové sochy jako bonus. Pro zimní inspiraci viz odkaz
https://youtu.be/Odv5hqr6iHk
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 15:49
Dnes Pustevny - Martiňák stopa luxusní,jako na olympiadě,-2°,swix modrý extra. Škoda chodit do práce.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2020 7:26
K dotazu na trasu od Melocika na Kasárna, který zmizel společně se zadáním odpovědi vložené asi s dobrým úmyslem, ale ve výsledku i se špatným odkazem - dle zpráv na https://nabezky.sk/ byla trasa strojově upravena v úterý a na tomto webu jsou od té doby i další 3 zprávy od lyžařů, takže trasa sjízdná bude a asi i dobře. Detaily zpráv jsou na daném webu přístupné jen těm uživatelům, kteří sami píšou zprávy, nebo jsou ochotni za jejich zobrazení zaplatit.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dotaz Vloženo 22.1.2020 12:38
Nevíte někdo, jak vypadají trasy na Bílé?
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 7:24
Okruh Cernava, ko..ti lesaci projeli okruh pluhem. Nevhodne i na kamenacky. Jinak by to slo..
Hostýnské vrchy
Vloženo 21.1.2020 20:10
Mír-Pustevny skutečně pohádka. Pustevny-Radhošť samozřejmě lidé, ale i tak bezva, dvě perfektní stopy po hřebenu. Od hotelu, po sjezdovce, dál po značce a lesem napojení zpět k Chatě Mír průjezdné, sníh tam je.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 15:52
Troják-Lázy-přístřešek Pod CHladnou(silničáři odhrnuli cestu takže zpět)-přístřešek Končiny - odbočka po červené kousek za Nad Kosiky (končí sníh)-zpět přístř.Končiny-Bludny-Troják-29,51 km.Dobré dost sněhu-žádní lidi , ale opět zlá viditelnost,mlha, slunce až od 13.15h.....-1st,
Hostýnské vrchy
Vloženo 20.1.2020 20:53
Pustevny - Skalíkova louka - chata Mír - Pustevny. Přestože jsem přijel až odpoledne, do luxusní stopy jsem nastoupil jak první. Stopovače zvedli cca kilometr před chatou Mír, dál jen kvalitní manžestr. Připadlo cca 10 cm sněhu, jako v pohádce, potkal jsem pět běžkařů. Skate bez poškození stop na obou stranách lesní cesty je nereálný. Naopak skate na širokém úseku Pustevny - Radhošť nemá chybu.
Pár obrázků viz odkaz:
https://youtu.be/DGodRPchMMA
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 8:47
Psal jsem to už v neděli, ale neuložilo se to: Oprava k tomu, co napsal Murphy 19.1.-rolba jela z Pusteven na Mart. a pouze "hladila"trať, ale z Mart. zpět už "žehlila" dvě stopy na klasiku.A ještě si prosím podívejte na stránky pustevny.cz, kde je napsáno cituji:"Trasy na Martiňák, chatu Mír a Skalíkovu louku jsou upravovány pouze pro klasickou techniku běhu. I jednotlivec, který přes vyřezané stopy bruslí, je dokáže značně poničit. Apelujeme na dodržování tohoto pravidla. Ostatní upravované trasy jsou upravovány jak pro klasiku, tak pro bruslení."ŠKODA, že to dodržuje tak málo bruslařů.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.1.2020 21:49
Velké Karlovice Leskové u Dorňáků-Velké Karlovice rozcestí Soláň. Málo sněhu, nazval bych to travní lyžování po Karlovských lúkách. Občas v lese vylézají kamínky. Pár čísel nového sněhu na ledový podklad a všude vylézá tráva. Něco jako první nebo poslední zimní svezení, akorát že je půlka zimy. Bčkové lyže. Lidí málo. Protáhnutí dobré...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.1.2020 18:41
Dnes trasa Martiňák-Pustevny a zpět,trasa vysněžená po celé délce,sněžilo teplota kolem nuly,upraveno ratrakem spíše pro bruslaře bez strojní úpravy stopy,ale paráda,,,určitě doporučuji...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.1.2020 17:27
Morávka Sviňorky - dnes napadl nový sníh cca 5 až 10 cm. Od Sviňorek na rozcestí Pod Malým Travným nový sníh bez podkladu. Na výjezd to šlo, sjezd nedoporučuji. Od rozcestí Pod Malým Travným směrem nahoru na Travný nový sníh na starém podkladu - jelo se dobře. Projeli jsme jednu stopu nahoru a pak zase zpět. Od 700 m nahoru podmínky super.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.1.2020 18:49
Martiňák - Pustevny a zpět... sněhu je na cestě dost,stopy dobré, místy zledovatělé, rychlé, na to že není nikde sníh, tak dobré běžkování.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2020 20:28
Dneska trasa Martiňák - Pustevny a zpět. Trasa dobrá, stopy byly víceméňe po celou dobu. Přes potůčky se to taky bez problému dalo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2020 17:28
Pustevny- trasa Matiňák na Pustevny, krásný stopy(ledový sklíčka) trenink soupaže.
Luxusně upraveno, všude sníh.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.1.2020 17:11
Dnes Pustevny - Martiňák stopa nad očekávání dobrá a na asfaltce exklusivní.Stopa pevná,přemrzlý sypký firn.Chce to klistr nebo skiny. Bruslaři zůstaňte raději doma,ať to nezničíte.
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 14.1.2020 22:52
Zdravím, nezkoušel někdo z vás v poslední době trasu mezi Bumbálkou a Bílým Křížem? Klasickou hřebenovku Zadními horami... Díky..
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.1.2020 12:10
Trasa Pustevny-Martiňák docela v pohodě, až na tradiční "potůčky" na začátku trasy, kde je lépe lyže přenést. Stopa je však umrzlá a ve sjezdech velmi rychlá. Kdo si neumí kvalitně namazat klistrem tak se bude asi trápit. Nevhodné na skate, trasa je na bruslení příliš úzká a tak dochází k poškozování stop. Kdo si chce zabruslit, zkuste standardní tratě. Jinak na Pustevnách lidí jak na Václaváku, totální masakr. Kdo chce zaparkovat nahoře, doporučuji vyjet hodně brzy ráno.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.1.2020 23:48
Staré přemrzlé stopy, ale dnes tam projelo mnoho lyžařů, takže ve sjezdech v horní části uplužené. Na tu bídu kolem velmi dobré svezení.
(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 11.1.: Ahoj,
máte někdo aktuální informace, jak to vypadá mezi Martiňákem a Pustevnami? A dá se na Martiňák dostat autem bez řetězů?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.1.2020 19:49
Ze solane směr bufet pod kotlovou vpodstate nesjizdne led a kde není tak milion pesaku pokud možno s coklem na vodítku přes stopu, dal na Třeštík nepatrně lepší. Dal přes Trojacku to docela de, ve sjezdu do mak. Sedla dost sněhu, ale bohužel projeto lakatosem. Z mak sedla na pod dupackou mizerný, ale pak až na lemesnou krásná stopa vyslapla od lidí, jako kdysi, žádný stopy od pesaku. Až se to bojím napsat. Sjezd do sedla nejetelny. Dal na kasarne jsem to vzal vzhledem ke tmě už po silnici. Po kraji relativně sjízdné, lyže už dostali takovou sadu, že sem to neresil. Skol
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 11.1.2020 10:52
Kohutka-Kasarna premrzly sníh, zledovatělé, jede se špatně, udusane skutrem, Ztracenec-Kasarna frezovana stopa premrzla... usek Maly Javornik-Kasarna o něco lepší, ale celkově špatná kvalita sněhu.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.1.2020 18:41
Bílá - Modrý okruh. Strojově bylo upraveno jen něco. Delší severní úsek z Bíle na Mezivodí byl fajn. Kratší jižní úsek z Mezivodí na Bílou nic moc - nahoře málo sněhu a lesáci.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2020 18:17
Javoš_- Kalužný dnes naprostá špica v prašanu ve vyjeté stopě po běžkařích - stopa nezničená, trasa bez popadaných stromů. Možná to ještě do zítřka vydrží :-)
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 6.1.2020 22:18
Melocík - Kasárna - Stratenec dnes projeté rolbou: 2 stopy na klasiku. 30 až 50 cm sněhu. Hodně běžkařů, azuro a krásné výhledy. Strojová stopa končí na Stratenci. Pro letošek má nejlepší jízda.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2020 13:57
Z Javorového na Ostrý spodem pěkná stopa, nahoře pochopitelně rozšlapáno. Nejhorší 1,5 km úsek před Ostrým.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.1.2020 10:16
nasnežilo asi 5-6 cm dole v okolí v. karlovíc, stopa ráno urobená na všetkých okruhoch- u pepišú, razula-machúzky...vďaka za to...ešte by bodlo ďalších 5 cm a nočný mráz....
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2020 8:51
(Odpověď na dotaz uživatele patrik z 5.1 na martiňák se normálně jezdí zákaz vjezdu tam sice je a kopec je spíš na řetězy ale normálně se dá vyjet nahoru a zaparkovat dole před chatou na baru zaplatit parkování a jít běžkovat nikdo zatím problémy nedělal ale chce to tam jet ráno parkoviště je brzo plné
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.1.2020 23:04
Kasárna - Portáš. Připadlo asi 15cm nového sněhu. Stopa projetá pouze od běžkařů. Vůbec to ale nevadilo. Sněhu dostatek a za mě super svezení.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.1.2020 21:59
Grúň od Charbuláka po Muroňku, pak jsme to otočili. Od Švarné Hanky sněhu víc než dost, stopa žádná a to málo, co jsme tam prošlápli, zlikvidovali obratem cyklisté na horských kolech s 15 cm širokými gumami, co to hrnuli neomylně středem naší provizorní stopy. Kdo to nevydrží a chce protáhnout kosti až na Bílý Kříž, dá se to v pohodě, v lese je to jako pod peřinou.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.1.2020 19:03
Lysá hora z Papežova, sjízdné od začátku až do konce, nástup v Papežově tvrdý a ledovatý, uklouzaný od skialpů, cca po 1 km už v pohodě. Je to bez stopy a dost tvrdé, chce to kus pevné vůle, ale stojí to za to!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.1.2020 18:55
Martiňák > Pustevny > Martiňák. Luxusní počasí, dvě stopy, sněhu dost, sem tam bordel ze stromů, ale pohoda. Při cestě zpátky kolem 16 hod projela od M rolba a lidí už málo, podle mě v sobotu dopo to bude luxus, pokud nebude moc padat. Na Pustevny nejezdit autem, to bude úplně zbytečný.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.1.2020 11:12
Dobry den. Ted se da vyborne projet z Martinaku na Pustevny a zpet (cca 18km) Pekna upravena stopa v lehcim terenu. Nahore na Pustevnach se da pridat i cca 5km kolecko, take jiz upravene a dobre sjizdne i pro zacinajici :o)
(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 3.1.: Dobrý den, jsme začátečníci a mezi vámi je určitě spousta zkušených.... Poradíte, prosím, nějakou jednoduchou trasu v aktuálně dobrém stavu? Díky moc)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.1.2020 19:17
VELKÉ KARLOVICE (údolní trasa Razula – kostel): V úseku nad rozc. Podťaté je magistrála ve slušné kondici, vícero stop na klasiku, pás na bruslení; stopa je pevná, tráva vylézá v přijatelné míře. Od stájí dolů už o něco horší, ale pořád rozumně sjízdné (kromě toboganu za pilou); povozit se ještě dá i na okruhu mezi nádražím a Pepišem.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 2.1.2020 16:38
31.12.2019 Na Martinak prohrnuto pekne, ale trosku ujezdene a klouzave. Vyjet lze i s prednim nahonem s trochou zkusenosti a s vetsi rychlosti i bez retezu. Od letoska dole na Becve nova znacka "snehove retezy pri souvsle vrstve snehu". O vikenu chce jet brzy, protoze parkoviste nahore byva przy plne.
(Odpověď na dotaz uživatele Věra z 1.1.: Nevi někdo jestli se dá vyjet autem k hotelu Martiňák?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.1.2020 11:22
Martiňák - Pustevny a zpět, super svezení. Kousek nad Martiňákem projetá stopa. Jediná asi tři horší místa jsou pod Pustevnama kde prosakuje voda a dá se to bokem v pohodě projet.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 31.12.2019 18:29
VELKÉ KARLOVICE (trasy nad Leskovým):
Sedlo pod Lemešnou (Pindula) – Bařinka – prales Razula: sněhu celkem dost, přijatelně sjízdné v kolejích po traktoru, občas zledovatělé, pozor na šutry při sjezdu z Bařinky.
Horní cesta Malá Hanzlůvka (Capúry) – Uzgruň (Dynčák) – Leskové: totéž, víc sešlapáno pěšáky a psy, v dolním úseku naproti Horalu zpevněné běžkaři, ovšem bez stopy.
Lesní odbočka nad Galikem: uježděný a uchozený mlat, na některých místech led a stěrk; hratelné.
Údolní trasa Velké Karlovice: večer byla magistrála velice příjemná a rychlá.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.1.2020 21:18
Dle lyžaře ze Slovenska to byla v pondělí paráda. Detaily a fotky na https://nabezky.sk/node/124113

Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 1.1.: Ahoj,nevíte někdo v jakém stavu jsou stopy Z Kasáren směrem na Melocík ?
Díky za info)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 21:00
JAVORNÍKY (hřebenovka Kasárna - Kohútka - Krkostěna): na nejvyšším hřebeni až 40 cm příjemného suchého sněhu; sice neprotaženo skútrem, ale vyjeta turistická stopa - často s děrami po menšinových pěšácích, převážně se to ovšem dalo nazvat stopou. Dnes pěkné podmínky včetně dalekých výhledů (až k Hrubému Jeseníku; nejlepší pohled na slovenské hory tradičně ze svahu západně od Butorek).
Z Kohútky na Krkostěnu: po ušlapaném chodníku, častěji šutry, ale hratelné.
Sjezd pásmem Čerňanské Kyčery k Huslenky-zastávka: sešup po horních pasekách, níže už pěšky, s trochou otrlosti sjízdné louky v dolní polovině.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 17:32
Od Galiku po Pepiša stopa velice dobrá, 10 cm sněhu, sluníčko, dost lidí, teplota +2.Zitra jedem zase.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 16:57
Jezdil jsem okruh ve velkých Karlovicích délka cca jeden kilometr stopa byla poměrně slušná málo lidí tak jsem zvládl 10 okruhu. Pak mi to přestalo bavit jezdit pořád dokola. Asi na třech místech byla trochu hlíny respektive trávy ale nic hrozného pro rodiny s dětmi fajn pro závodní běžkaře ne
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 16:20
Pustevny- Martinak.Snehu(8-12 h)dostatek na 1 lyze. Na to, ze je uprava stop dotovana, stopa neupravena 3 dny. Prostredni pruh mezi stopami rozjebany od pesaku. Takova ceska klasika. Kdy chcete ty stopy upravovat? Az to roztaje?
Aktualizace v 16.19 h. Stopa na Martinak dle bile stopy projeta.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 12:33
Včera tj v neďěli Kasárna - od Franu na Malý Javorník a zpět. Sněhu hodně i v lese. Stopa se dala, po Ztracenec ale celkem rozšlapaná od pěšáků.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 21:39
Dneska jsme se byli sklouznout na okruhu u Pepicentra, dalo se na to, že se jedná o první sníh. Vhodné i pro začátečníky a rodiny s dětmi.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 19:41
BENEŠKY (hřebenovka z Čartáku na Třeštík): Přijatelné množství sněhu, na sundání lyží jsou asi tři lesní sjezdy v první třetině, dál už šutry vylézaly spíš ojediněle. Jízda převážně v chodníku ušlapaném pěšáky, kteří z 90 % převládali - s nějakou běžkařskou stopou moc nepočítejte, tohle ostatně bývá trasa víc pro vychutnávání krajiny než pro sportovní výkony...
Sjezd Rybjankou do Leskového: hratelné, nahoře jednoduchá stopa, dole zatím použitelná vyhrnutá cesta. Údolní trasa Velké Karlovice: obstojné stopy na klasiku, samozřejmě bývá i líp.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 17:43
Machúzky - hotel Galík - hotel Horal stopa upravená, ale jelikož se jedná o první sníh, tak stopa není ideální a hlavně to lepilo v lesní části za Galíkem směr Horal. Na jedničku to nebylo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 14:27
v údolí od Miloňova až k Razule najety stopy skútrem, dál kolem Galiku k Babské jen prošláplé. Sněhu tak 15 cm, ale je sypký a nemá podklad, takže leze voda, tráva a občas hlína. Svezení pěkné, ale na jedničky to zatím není.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 21:34
Z Kohutky smer Kasarne sjizdne, projeto od lyzaru. Dle zpravy od kolegu ze Slovenska na https://nabezky.sk/node/77

(Odpověď na dotaz uživatele SP z 29.12.: Nevite jaky je stav bezeckych tras na Kohutce?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy

O oblasti

Beskydy jsou nejvýchodnějším pohořím České republiky a zasahují z části i na Slovensko. Síť běžkařských tras zde není s ohledem na strmé svahy zas tak hustá, ale Beskydy jsou rozlehlým pohořím a běžkaři zde mají i tak hodně možností. Zvlášť když v našem členění pod Beskydy zařazujeme i oblasti, které do nich čistě geograficky nepatří – Javorníky (propojené se Vsetínskými Beskydami) a Hostýnské vrchy.

Členění oblasti Beskydy