Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Beskydy ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 18.2.2014 19:18
Centrální část hlavního hřebene je kupodivu vcelku souvisle pokryta nevelkou vrstvou tvrdého rychlého sněhu, místy v snesitelném rozsahu šutry, vzácněji led. Kromě svahů Stolečného a nesjízdného padáku z Malého Javorníku lze s kapkou opatrnosti v klidu projet z Kasáren na Portáš a Kohútku (na sjezdy dolů ovšem zapomeňte). Jen symbolická kvazistopa v ušlapané cestě - ovšem s ohledem na letošní běžkařskou apokalypsu a jaro v údolí to bylo celkem pohodové a hlavně nečekané svezení.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.12.2013 20:49
Lysá hora dnes - pouze pro otrlé. Snažil jsem se bruslit od přípojky ze Zlatníku nahoru a místy to bylo dost k pláči, ale ne až tak kvůli sněhu jako kvůli jehličí a větvičkám. Totéž platilo i od Zimného na Labažky. Musel jsem se hodně přemlouvat, abych si to dal vícekrát. Nicméně, dokud nepřisněží, tak tam nejdu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.12.2013 0:32
Velké Karlovice: Údolní magistrála do Léskového střídavě změklá nebo přemrzlá, ale obstojně použitelná; totéž odbočka nad Dynčák - zde místy více jehličí, cesta v Capurách nesjízdná.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.12.2013 18:57
Dneska jsem bruslil Lysou horu od Papežova a jde to. Možná první půl kilometr je lepší bez lyží, ale pak už se jede. A protože jsem čekal bídu s nouzí, tak jsem byl mile překvapen kvalitou úpravy na trase Zimny-Jestřábí. Klasická stopa je jen jedna, takže je dost místa na bruslení. Je to slušně tvrdé a rychlé, místy až moc. Někde jsou napadané bukvice, ale ty lyže neškrábnou. Bacha, v Jestřabím dolíku končí úprava, tak to z kopce moc nehoňte.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.12.2013 19:10
Upravené trasy v údolí ve Velkých Karlovicích od Pepina k Hotelu Galík. Místy sníh promíchaný s kamínky, časté přenášení přes cesty a silnice, ale jinak parádní lyžování. Ten člověk co jezdí s rolbou je tím asi posedlý protože jezdí pořád, přestože vůbec nesněžilo - díky. Zkusil jsem vyjet i nahoru (okruh 2) tam je to výrazně horší, kamínků mnohem více a ve sjezdech si několik majitelů SUV dokazovalo co dokážou, takže je trať zcela rozrytá - také díky...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.12.2013 21:52
Na Pustevnách trasy upravené naposledy 11.12., zkusila jsem chatu Mír a standartní běžecké trasy- stopy většinou zmrzlé, s napadaným ledem ze stromů a drobnými šiškami- jen pro zdatné běžkaře.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.12.2013 18:54
Dnes jsem byl ve V. Karlovicích - super podmínky dole v údolí. Čekal jsem to horší, vzal jsem si staré lyže, ale bylo to i na jednice. Stopa perfektně upravená, tvrdá, rychlá. Akorát to bylo, nevím proč, utajené. Jediná informace se objevila v pátek na stránkách obce V. Karlovice. Web http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/ o upravovaných stopách mlčel :-(
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 11.12.2013 19:49
V Beskydech bych tipoval, že jediným upravený místem budou tratě na Pustevnách - tohle nám posílají - "Dnes bude pro běžkaře strojově upravená trasa Mír, Okruh Skalíková louka, Standardní běžecká trať a Okruh kolem Zmrzlého." - viz importované zprávy ze ski areálu Pustevny http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny . Rychlým proklikáním pár odkazů zde http://www.kamzasnehem.cz/odkazy/bezky/beskydy jsem nic jiného nenašel.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.11.2013 9:58
Pokud na Pustevnách nezměnili plány, mělo by se dnes lyžovat už i v Beskydech: "V sobotu 30.11. bude pro běžkaře strojově upravená lyžařská běžecká trať na Radhošť. Z důvodu nedostatku sněhu bude pouze částečně strojově upravená běžecká trať na chatu Mír (1,5km ) a Okruh kolem Zmrzlého (2 km)." Zdroj: http://www.skialpin.cz/
Moravskoslezské Beskydy

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Beskydy