Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Beskydy ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 8.3.2017 9:43
Javorníky pro běžkaře pouze asi 5km kolem Kasárně. Šli jsme pěšky Hostýnské vrchy a Javorníky z Čartáše přes Bubmbálku až ke Kohútce. Polovina sucho nebo bahno, polovina čistý led s bukvicemi. Konec sezóny.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.2.2017 11:21
Bílá - Mezivodí:
spatne, stopa jen asi na 40%, musi se casto prenaset, kameny na trati.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.2.2017 22:55
Bílá-Javořina-Mezivodí-Bílá modrý okruh.Dnes to předčilo naše očekávání.Ještě dobrý sníh,nikde žádná vydřená místa a ty sjezdíky.Super lyžovačka.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.2.2017 21:13
Sněžný muž dnes bubákoval na trase Papezov - Lysá a moc se mu to líbilo. Sice nebyla drazka pro klasiku, ale celkově moc dobrý sakumprásk :-)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.2.2017 18:11
Dnes překvapivě šumná stopa Pustevny - Martiňák, na klistr,ale výborné. Až na ty bruslaře s pejsky.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.2.2017 17:08
Velké Karlovice. V pátek po týdnu zmizelo slunce a dopoledne poletovalo něco mezi vodou a sněhem. Nicméně stop byly dostatečně pevné a stále dobré. V noci na sobotu připadlo 3-5 cm sněhu. Kolem jedenácté protaženy stopy na magistrále s výjimkou úseku Razula - Babská a skate pruhu po celé délce. Teplota 3-5 nad nulou. Hodně lidí, těžký sníh, pro skate opravdu dřina, 20 km na ukončení mimořádného týdne muselo stačit. U Galiku se vše připravuje na noční běh. Využil jsem možnosti testování Fisher. Karlovice doporučuji i pro příští týden, i když předpovědi straší vysokými teplotami. Nezbývá než doufat, že aspoň v noci teploty spadnou pod nulu a tratě ještě dlouho vydrží.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.2.2017 20:30
Oprava: hospoda se jmenuje U Pepiša (editor si občas dělá co chce) a je cca 200 m od kruhového objezdu. Je to první místo pro nástup na magistrálu. K mazání: já celý den pouze zažehlený sjezdový parafin pro skate nebo lauf. Pro klasiku bych zřejmě volil červený vosk, odpoledne možná i klistr. Ale tomu se vyhýbám, protože od něj bývám jak prase. Ale to už je jiný příběh.... Skol!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.2.2017 20:19
Velké Karlovice. Dnes den stejný jako ty předchozí. Čerstvě upravené stopy na magistrále od hospody U Pelíšky až po Horal. K tomu několik okruhů na kilometrovém dostihovém oválu a nově taky na kilometrovém okruhu od kruhového objezdu směr Soláň. Ráno pevné a primrzle, odpoledne měkké, ale stále luxusní. 42 km v nohách je důkazem. K dotazu, zda má smysl Bumbálka - Kohútka nebo Soláň - Třeštík, případně Vsacký Cab, mohu po týdenním pobytu v této oblasti a nájezdem více jak 200 km prohlásit, že NEMÁ!!! Všechny zmíněné hřebenovky mají staré ledové stopy, nebezpečná ledová místa, hodně jehličí a šišek a úprava se ani zdaleka nepřibližuje tomu, jak to vypadá dole ve Velkých Karlovicích. Komu je 21 km na magistrále málo, ať si to dá 2x. Hřebenovky jsou hardcore pro drsňáky a turisty, kteří to prostě MUSÍ DAT. Ale s kvalitním běžkovánim to při stávajících podmínkách nemá nic společného. Proto znovu doporučuji Velké Karlovice. Já určitě zůstanu do soboty, kdy se navíc jede akce Night Ski po setmění a čelovkami.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.2.2017 7:16
Super zážitek , okruh pod Lanternou , Velké Karlovice, byla to sázka na jistotu , která vyšla na 1*. Vzal jsem i syna byl po prvé na běžkách.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2017 22:59
Velké Karlovice. Ski ráj pokračuje. V noci mrzne a po ránu trháme rychlostní rekordy. Slunce svítí a hřeje i tady a hlavní trasa Karlovice - Horal je v poledne hodně měkká. Ale i přesto stále několik výborných stop v každém směru, plus skate. Trasy vedoucí po hřebenech jsou celý den ve stínu stromů a taky se na nich pohybuje jen pár lidí. Proto jsou OK, včetně sjezdů, které nejsou ledové. Karlovice tedy stále na jedničku.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2017 20:15
Dnes z Konečné přes Bobek na Bílou krásně, ale pouze zbytky stopy na severních loukách. Většina trasy v lese v jehlíčí, z kopce led a nebo zcela odtáté, kamení a často nesjízdné. Jen pro
opravdové nadšence i tak raději pěsky. Doporučuji z bílé na mezivodí v sobotu od 650 metrů již pěkné, dole z údolí bílé bez sněhu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.2.2017 19:35
Potvrzuji zprávu jmenovce Petra ze včerejška. Dnes Velké Karlovice slunečno bez mráčku a super stopy. Za mě dělají pro běžkaře opravdu hodně. Díky a jen tak dál. Opravdu Valašská Marcialonga.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.2.2017 13:57
Včera jsem zkusil, tady několikrát zmiňované Ski Classics Dolní Těšice a musím říct spokojenost. Vetšinou skate, protože pole bylo vymrzlé i odpoledne. Na klasiku to nebylo ideální, protože stopa vymrzlá a ledovatá. Nějaký tip na nějakou další louku v okolí. Pierre ty si byl kde? Díky za info
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.2.2017 1:46
včera běžkování na poli za barakem, bomba! dopoledne skvělé podmínky na skate - sníh jako beton a můžeš jezdit cik cak jak tě napadne. Odpoledne jsem si na změklém sněhu udělal pěkný 4km okruh, který počítám bude následující den dopoledne perfektně tvrdý. Dal jsem 20km a ani to nebolelo. Mám tréninkový program minimálně na další týden - doporučuji pole s orientací na sever. Díky za inspiraci Petr (Dolní Těšice)
Hostýnské vrchy
Vloženo 13.2.2017 19:23
Velké Karlovice. Po včerejším průseru na Solàni stačilo popojet 8 km a byl jsem v jiném světě. Dvě až čtyři strojově upravované stopy, pruhy na skate, luxusní podmínky, na jedničku. Slunečno bez mraků, dopoledne příjemné a rychlé, odpoledne při pěti stupních na nulou lehce povolilo, kolem tří odpoledne už zase přituhlo. Mazání jen parafín, téměř 40 km skate nebo soupaž. Je zřejmé, že to tady myslí vážně a chtějí, aby se sem lidé vraceli. Já se teda určitě vrátím. A to hned zítra...:-)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.2.2017 13:57
Soláň - Vsacký Cáb. Hnus, hnus, hnus. Stopa zmrzlá, obrovská ledová koryta s vystupujícími kameny, bez možnosti bezpečného úniku mezi stromy. Cokoli namažete, se oblepí jehličím. Není možnost plužení, protože úzký pruh mezi ledovými stopami je určen pro pěší a podle toho vypadá. Pro drsňáky nepříjemné, pro běžné běžkaře nebezpečné. To je hodnocení prakticky všech lidí, které jsem na trase potkal a společně si s nimi zanadával. Jednoznačně nejhorší zážitek několika posledních let.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.2.2017 15:30
Visalaje-Sulov-Doroťanka-Konečná-Bílá
Z Visalají na Sulov zmrzlé, pod Sulovem začíná vyfrézovaná stopa, tvdré, ale dál po úbočí super až před Doroťankou 5 min. pešky po asfaltce, pak až na Konečnou moc pěkné a tam je lepší vystoupat po vyšlapané cestičce rovně na hřeben (běžecká je zmrzlá) a nahoře se napojit na super stopu až do Bílé k horní stanici lanovky. Doporučuji sjet potupně lanovkou dolů, protože k horní třetině sjezdovky tvrdé až zmrzlé, přes sjezdovky taky, pak sundat běžky a po Zbojnickém chodníku k řece, odtud na běžkách k parkovišti.
Jela bych klidně znova:-)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.2.2017 13:44
Dolní Těšice. Pořád dobrý. Teplota v noci minus pět, přes den vyšplhala na +2. Sníh měkne, skate jen dopoledne, později se to boří, zvláště ve stoupání. Dvě paralelní stopy, pravá původní už hluboká a tvrdá, levá nová pěkná na slušné vrstvě sněhu. Podle předpovědi vyšších teplot a sluníčka tady sníh dlouho nevydrží tak rychle najezdit co se dá...
Hostýnské vrchy
Vloženo 12.2.2017 11:46
Ski Bílá-Mezivodí po modré. Stopa zledovatělá,v prvním delším stoupání plotny,nejlépe vybruslit. potom ok. sjet se to celkem dá v pohodě, i když jsme měli obavy. jinak paráda
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.2.2017 0:25
Bumbálka-Kmínek - celkem OK, zmrzlé, ale dalo se to sjet. Dál po hřebeni jsem nejel, pač jsem byl varován, že to je to o hubu - zledovatělé.
Bumbálka-Salajka-Bílá - OK, trochu měkčí než hřeben, dobře se dolů plužilo, stoupání se dalo zvládnout. Je to přimrzlé, takže lepší na skate, ale i stopa se celkem dá.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.2.2017 21:53
Stopa od Mostů u Jablunkova přes Girovou do Bukovce dva dny projetá, vhodná prý pro klasiku, často ale zledovatělá s mírným popraškem firnu nebo i prašanu. V ostrých lesních zatáčkách a prudších sjezdech tvrdé pády, dnešní běžkování skončilo na pohotovosti s naštípnutým ramenem. Varování horské služby už víckrát nepodceňuju, ať jsou stopy sebečerstvěji projeté nebo neprojeté.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 11.2.2017 18:08
Zdechovska 30. Chvala organizatorum! Spousta prace s pripravou trate byla videt. Panak slivovice na obcerstvovacce ci v cili byl tresnickou na dortu! Velke diky!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 11.2.2017 17:58
(Odpověď na dotaz uživatele Ester z 11.2.: Nebyl prosím někdo dnes na Bílé? Jak vypadá stopa, je to moc zledovatělé? Děkuji.)stopy vesměs vymrzlé a ledové, sjezdy vyplužené ,tvrdo, rychlé ,,modrý okruh přes Mezivodí
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.2.2017 17:13
Papezov - Pasicky (a asi až nahoru na Lysou) bez problémů, velmi dobrý podklad jak na stoupání, tak na sjezd, krupicovy snih. Ale Pasicky - Visalaje nebrat! Je to tvrdé a zmrzlé, cesta z Mohelnice dál je odhrnuta a v lesních usecich zledovatela, stoupání obtížné, sjezdy nebezpečné, zkrátka dobrého pomálu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.2.2017 19:19
Vsetin-Nad Svagery-Putyrka odhrnuta asfaltka,bezkovanie obmedzene vedla popri ceste. Dalej na smer Lopunice-Vsacky Cab to iste.
Od Vsacky cab chata- Cartak podmienky vyborne ,miestami zladovatele, mokry sneh ale vyjazdena pekna stopa. Od Cartaku velmi zladovatele, nevhodne (ale isla som len cca 3km).
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.2.2017 13:48
Ski Classics Dolní Těšice. Dnes jsem dal 5x žlutý okruh a byly to velmi příjemné dvě hodiny na běžkách. Minus pět stupňů, občas sluníčko, stopa tvrdá, ale pevná, na cca polovině okruhu přibyla druhá paralelní stopa, která díky promrzlé vrstvě sněhu není tak hluboká. A aby to nebylo málo, celý okruh je při těchto podmínkách vhodný i pro skate. Sníh je pevný a nehoří se, já jsem to probruslil 3x!!! Podle mnohých komentářů třeba z Orlických hor, kde se to hemží stížnostmi na pěšáky, psy, skútry, čtyřkolky, na nebezpečná ledová místa, na trávu, jehličí a kamení, jsem si připadal jako v jiném světě. Nic z toho se tady nekonalo, jen sníh, asi pět krtků a sem tam osamělý list přinesený do stopy větrem z blízkého lesa. Občas stopu použil zajíc, ale bobky jsou jediným nebezpečím, které tady číhá. Shrnuto: pěkný, rychlé, bezpečné. Doporučuji.
Aktuální info na www.motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice
Hostýnské vrchy
Vloženo 9.2.2017 10:30
Trasa z Javorového na Slavíč - umrzlé, sjezdy nebezpečné , ale ve stopě až překvapivě fajn. Dokonce padal jakýsi poprašek a ten jízdu ve zledovatělé stopě zpomaloval, ale bylo to jen místy. Poslední pul km na Slavíc shrnutý, ale je fajn jak se na umrzlém sněhu da bruslit v lese mezi stromama :-) No ale stejně nejlepší a nejvydatnějsí byl seběh v lyžařských botech po sjezdovce z javorového :-)
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 8.2.2017 18:02
V Karlovicích stopa upravena od Machůzek po hotel Galík.Jinde, to co přes víkend rozmeklo teď zmrzlo takže žádná sláva.Nemáte ,prosím,někdo představu jak vypadá trasa Soláň-Třeštík?diky
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2017 20:05
Včera jsem byl zkusit štěstí na trojaku, protože na webu hm52.cz je napsané ze je vše upravené. Pravda totální katastrofa. Nedoporučuji. V karlovicich jsem byl v neděli kdy to meklo. Počítám, ale ze to bude zmrzlé ale dobre.
(Odpověď na dotaz uživatele Premik z 7.2.: nevíte někdo, prosím, jak to aktuálně vypadá na Tesáku (okruh Čerňava)? Asi to bude zledovatělé, co?
Jinak asi největší jistota ve Zlínském kraji budou předpokládám Velké Karlovice - nebyl dneska někdo?)
Hostýnské vrchy
Vloženo 5.2.2017 14:38
Velké Karlovice: Magistrála Karlovské 50 je v hlavním úseku mezi Machůzkami a obrátkou u Babské ve slušném stavu (s ohledem na oblevu). Aktuálně nebyla upravena, ale paralelní trasy na klasiku udržují četní běžkaři; mokrý sníh, kolem poledne už byly stopy docela nasáklé a povolovaly. Sněhu dost, na loukách i přes 40 cm, takže až se zpátky ochladí, budete to tady mít ok (já se musím spokojit aspoň s jubileem 50. zprávy...).
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.2.2017 1:16
Západní hřebenovka (Soláň-Vsetín): Až půl metru mokrého sněhu, kdysi protažená trasa má stopy pro klasiku. Na otevřených úsecích obstojné, i když stopa povoluje a částečně je nasáklá (téměř nikde na břečku), v lese jehličí. Vzhledem k dostatečné vrstvě moc nehrozí škrtání, vyjma některých lesních sjezdů. Po Cáb docela v pohodě, dál je asfaltka nepoužitelná, ale většinou se dá objet upravenou lesní paralelkou. Na Vsetín jsem to zkusil hřebenem po červené (směr Hrbová), ale od Dušné kus jen pěšky, protože cesty nesjízdné a louky bez stopy. Běžky jsem obul až ve druhé polovině, kde prošlapávání pidichodníku nepostrádalo romantiku, ale doporučovat to radši nebudu. Sněhu dost až po Vsetín.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.2.2017 17:33
Dnes Papežov - Lysá Hora, ráno projeto rolbou, sněhu dost, ale mokrý, odpo už rozchozené od pěších.
Pasička - Visalaje , stopa od běžkařů, místy cesta prohrnutá pluhem, stopa vede podél lesem , jinak sjízdné.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.2.2017 23:07
Vsetín - podél Vsetínské Bečvy do Ústí. Na cyklostezce jsou místy prošlápnuté i dvě stopy. Taje to jak sviňa, ale s červeným Swixem to zatím jde. Fajn večerní rozcvička. Zítra jdem zkusit ze Soláně přes Cáb až do Vsetína :-)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 3.2.2017 20:17
Pustevny-chata Mír-Rožnov
dobré podmínky, po chatu Mír v pohodě, dalo se dojet s menšími akrobatickými skoky až skoro na Horní Paseky, do zatáčky, kde začínají první domy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.2.2017 22:30
Dnes dopoledne jsem vyuzil snehovy potencial nez se zacal roztikat a nasadil bezky par metru za domem.Kromeriz,okruh kolem bagraku a letiste.V nekterych mistech byla dokonce uz stopa,jinak to byl celkem mord proslapavat hluboky ztezkly snih.Skoda ze stopa po me je uz asi fuc vlivem teploty.
Hostýnské vrchy
Vloženo 2.2.2017 12:29
Dolní Těšice. Po dvoudenním vydatném sněžení se jezdí zatím jen žlutý okruh. Ráno -4, přes den lehce nad nulou. Uprostřed pracovního týdne nikde nikdo, sám jak voják v poli. Těžký na mazání, já jsem zvolil sjezdový parafín - z kopce super, do kopce většinou soupaž (ať si nohy taky trochu odpočinou:-)...)
Hostýnské vrchy
Vloženo 30.1.2017 16:31
Dolní Těšice - Skalička. Pro ty, co mě oslovili, přidávám odkaz na mapu, kde jsou zakresleny letošní aktuálně sjízdné běžecké stopy. Té zelené barvy se nelekejte, teď je u nás všechno bílé:-)
http://motopospa.webgarden.cz/rubriky/vitejte-v-mem-svete/ski-classics-dolni-tesice
Hostýnské vrchy
Vloženo 29.1.2017 21:02
Dolní Těšice - Skalička. Slunečno, pár stupňů pod nulou, zmrzlý rychlý sníh stále v dostatečném množství. Dnes několik lyžařů v obou směrech a všichni spokojení a překvapení jako já včera. Na několika místech vyjety paralelní stopy, zejména ve sjezdech, kde si někteří očividně nevěřili a taky na cca 100 metrech, kde to nepochopil magor s traktorem
Hostýnské vrchy
Vloženo 29.1.2017 20:08
Tam: Troják - Tři kameny - Klapinov - Skalný. Zpět Skalný - Klapinov - U tří kamenů - Tesák (ze zvědavosti) - zpět ke Třem kamenům - Pod Křížkem - Troják. Celkově zhodnoceno: je to na béčkové/staré lyže. Na některých sjezdech trčí kameny, stopa v lese je plná jehličí atd, na exponovaných místech někdy vyfoukané až na hlínu, stopy místy zledovatělé. Chybí prostě 10 až 20 cm nového sněhu.Ale jinak den byl krásný, azurové nebe (typická inverze) a námraza se sněhem na stromech vykouzlili zimní atmosféru perfektně. Udělat si žízeň a vyprdět se se povedlo - tedy účel byl splněn.
Hostýnské vrchy
Vloženo 29.1.2017 10:53
Včera jsme jeli trasu Melocik - Kohutka. Tato trasa se dala jet bez sundání běžek. My však běžky sundali na Kasarni a na Portaši (pivko a žvanec) . Je to hřebenovka která je vyživná , nechybí ji nic ,krásné vyhledy na Malou Fatru i naše Beskydy ,prudké sjezdy i náročné výšlapy a adrenalinový sjezd po sjezdovce do Vranče. Stopa po Velký Javorník výborná potom dobrá místy vymrzlá. Ale přece jedno mínus to mělo na můj vkus bylo hodně lidí, ale s tým se dalo počítat když bylo krásně a sobota.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.1.2017 0:51
Melocík-Kasárna-Kohútka-Krkostěna-Javorová-Huslenky
Až ke Kohútce velmi pěkný sníh, dál potom v lesních úsecích jen pro otrlejší povahy na starých běžkách. Místy úplně beze sněhu. Trasa od Surovčáků po hřebeni v délce asi 1 km vyplužená "pilným" traktoristou až na trávu, dále nad Huslenkami rozježděná magorem v SUV, který asi nemá rád běžkaře. Všichni jsme ale dojeli až do cíle bez úrazů na tělech.. :-)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 28.1.2017 19:01
Dnes trasa Gruň-Bílá-Bobek-Konečná-Bílý kříž a Gruň. Stopa rolbou vyjetá včera, začátek velmi dobrý, akorát na sjezdu do Bílé je potřeba sundat v jednom prudkém klesání běžky, je to vydřené. Kolem Bobku v lese místy vydřené až na hlínu, před sjezdem na Konečnou je potřeba opět sundat, je tam led. Za Konečnou přes Doroťanku v pohodě až na Bílý kříž. Mezi Bílým křížem a Gruní klasicky hodně pěšáků ale stopa dobrá. Dnes velmi dobré svezení, teplota kolem 0°C (v údolí ráno -15°C), stopa dobrá ale chce to sníh, je to nahraně, uvidíme co s tím udělá oteplení :-/ Lidí dole v Bílé miliarda ale nahoru jich moc nechodí, pouze pár, více lidí až za Bílým křížem.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2017 16:02
Dnes Jablunkov Mosty u Jablunkova, tím , že stopy nejsou v lesích a celý den na ně svítí slunce jsou už hodně špatné, vydařené, sněhu málo. Místy tráva a hlína
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 28.1.2017 14:27
Dolní Těšice - Skalička (nad přehradou). Pro mne největší překvapení letošní zimy. Pár místních nadšenců udržuje a prošlapává 6 km dlouhý okruh c celkovým převýšením 130m. Nástup u cedule začátek obce Dolní Těšice úvozem vlevo dolů, kde po cca 50m začíná okruh v místě zvaném Paseky. Proti směru hodinových ručiček kopíruje les a remízky. Příjemné sjezdy střídají pohodová stoupání. Překvapivě dostatek sněhu (5-20cm) na travnatém podkladu. Žádné kamínky, bez problémů i pro àčkové lyže. Bufet na přehradě v provozu včetně rybolovu na šířkách. Stopy je v provozu už čtvrtý víkend a doufám, že ještě nějakou dobu vydrží. V nadmořské výšce 270-350 m nad mořem a pouhých 10 km od Hranic je to fakt bomba. Dnes slunečno, -4, zmrzlý rychlý sníh. Dál jsem 4 okruhy a zítra určitě repete
Hostýnské vrchy
Vloženo 28.1.2017 14:01
Zděchov - Radošov - Pulčín - Šerklava. Sjízdné, vyřezané stopy, ale pozor. Místy jsou kamínky, místy na loukách vyfoukané a místy zledovatělé i tvrdé sjezdy. Mezi Pulčínem a a Zděchov chodí dost lidí a kolem Pulčína přímo davy. Nejlepší je okruh kolem Šerklavy, kde nejsou pěší, je dostatek sněhu a krásné stopy.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.1.2017 18:56
Prašivý buk-Machova studánka-Tři kameny-Klapinov-Prašivý buk. Pokud nenasněží tak si myslím že po tomhle víkendu už budou některá místa nepoužitelná.Na hodně místech už vykukuje podklad a stopy jsou většinou už zničené. Na tu "bídu" přesto spokojenost :-)
Hostýnské vrchy
Vloženo 30.1.2017 6:58
část trasy Beskydsko-Javornické magistrály, z Turzovky (Kamenitá) přes Semeteš a Melocík do sedla pod Hričovec. Dále pak dolů až do V.Karlovic.
Celá trasa strojově upravená, tedy výborná jízda. Především úsek Melocík-sedlo je úžasný, dost sněhu. I na stromech, má to skutečně zimní atmosféru.
Celkově 42km skvělé jízdy na běžkách.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.1.2017 8:51
Bila -Bumbálka -Bobek- Bílá
Sněhu dostatek, pouze ve sjezdech na hřebeni, jsou vyplužená místa, kde je třeba běžky sundat, ale není to žádná tragédie. M.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2017 19:32
Čau, stopa celkem dobrá, ale místy už na klistr. Úprava bohužel pokulhává, už týden nepravovali, i když je dost sněhu. Na skate špatný, rozbitý od pěšáků a občas dost zmrzlý.
(Odpověď na dotaz uživatele VitaZ z 25.1.: Ahoj, nebyl někdo na trase Bobek-Sulov-Gruň-Bílá? Děkuji.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2017 12:07
Katko, 8.1.17 jsem byla kolem Ondřejníku. Malý okruh -podřené běžky, velký okruh bylo rozumné jet pouze severovýchodní stranou, tj. v sedle vlevo,do poloviny a tudy se vrátit zpět. Jela jsem doprava celý okruh, na jihozápadní straně kamínky, asi 100 m pěšky. Není podklad. A od té doby nenasněžilo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.1.2017 1:43
V sobotu okruh z Kychová konečná (jakž takž jde, uježděno, rozdupáno, stopa až později od Kamenné rampy) na Papaj, po prohrnuté vrstevnicové cestě nad Uherskou (rozježděno od slovenského LKT až pod Makytu ale jde to, jen sem tam kameny, spíš mimo uježděné koleje. Cca od Kondrku už stopa středem. Potkal jsem tam běžkaře co jel ze Zděchova po hřebeni po červené, ale hřebenovka je dřina spíš na skialpy, též úzké chodníky mezi větvemi, často nahoru dolů..) Pak Ráztokou sjezd dolů na konečnou v Uherské, uježděno, středem sníh na zpomalení, po tvrdé uježděné silnici zpět přes sedlo Selca do Kychové.
V neděli opět na Papaj, po vrstevnici směr Kohútka, stará stopa už je rozbitá a též rozdupaná, ale prohnali se tam asi dvakrát skútry tak po nich je to řekl bych i lepší, po asi 2km ve stopě skútru spojka na hřeben k Provazné rozc., dál se dá i celkem bruslit až na Kohútku. Po silnici po Slovenské straně sjezd opět na onu vrstevnicovou cestu, (trochu posypáno tak radši kamenačky nebo pěšky), dál jakž takž stopa vyšlapaná zpět směr Papaj až k oné spojce na hřeben. Zkusil jsem pak průzkumem zešikma na Krkostěnu což vedlo nakonec k nehezkému výšlapu, nahoře rozježděno, z Krkostěny vrstevnicovou na Adamovské (dá se i hřebenem tamtéž ale pak prudký sjezd bývalou sjezdovkou) výhledy a pak klikatě sešup a střídavě pěšky na konečnou v Kychové... viz. gps a foto
https://www.zonerama.com/esence77/Album/2622792
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 25.1.: Dobry den,
netusite prosim, jak to vypada se stopou v okoli Zdechova, smerem Papajske sedlo a Kohutka?
Dekuji, bezkam zdar)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 23.1.2017 19:24
Trasa: Slavíč, zátoka - chata Slavíč
Po rozhrnuté západní úvozové cestě (sem tam kamínek z asfaltového podkladu, sem tam se objevuje asfalt) bez nutnosti sundat běžky, kolem přístřešku Psárky - Emergency Point Nr.30 (následně s jedním vysluněným místem) na počátek severní vrstevnice (konec rozhrnuté cesty - 5. km). Na vrstevnici jsem prošlápnul starou zasněženou stopu (délka 4 km). Následně napojení na severní projetou stopu kolem lesácké chaty Loryška až k chatě Slavíč (11 km). Zpět stejnou cestou kolem lesácké chaty s krásným sjezdem (s jednou nohou ve stopě a s druhou v prašanu) až na počátek úvozové cesty a kilometrovou jízdou k zastávce Slavíč (celkem 19 km).
Pokud se neoteplí a zůstane na trase prašan, tak super trasa.
V případě oteplení je nutno zvolit cestu nahoru prudší cestou severním úbočím.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 23.1.2017 19:02
Trasa: Slavíč, zátoka - chata Slavíč
Po rozhrnuté západní úvozové cestě (sem tam kamínek z asfaltového podkladu, sem tam se objevuje asfalt) bez nutnosti sundat běžky, kolem přístřešku Psárky - Emergency Point Nr.30 (následně s jedním vysluněným místem) na počátek severní vrstevnice (konec rozhrnutí cesty). Na vrstevnici jsem prošlápnul starou zasněženou stopu (délka 4 km). Následně napojení na severní projetou stopu kolem lesácké chaty Loryška až k chatě Slavíč (11 km). Zpět stejnou cestou kolem lesácké chaty s krásným sjezdem (s jednou nohou ve stopě a s druhou v prašanu) až na počátek úvozové cesty a kilometrovou jízdou k zastávce Slavíč (celkem 19 km).
Pokud se neoteplí a zůstane na trase prašan, tak super trasa.
V případě oteplení je nutno zvolit cestu nahoru prudší cestou severním úbočím.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2017 14:56
Z Tesáku přes 3 kameny, Holý vrch rozcestí až na Klapinov pěkné (pro klasiku lepší), ale opatrně bez nového sněhu se muže podklad ve sjezdech probrousit až na zem. Dál na Hostýn katastrova, ledové plotny, spousta šutrů a nejsou vidět.
Hostýnské vrchy
Vloženo 23.1.2017 12:53
Z Kasarna na Kohutku. Vyborne upravene dve stopy. Zadne kameni nelezlo - sjizdny i Maly Javornik. Vyhled od Jeseniku po Fatru. Nemuset dnes do prace, jedu znovu☺
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.1.2017 21:40
Stav upravený běžeckých tratí na serveru
http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Pozor v sobotu v 10 hod start závodu, odhaduji do 14 hodin uzavřeny tratě?
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.1.2017 22:22
Bílá modrý okruh i zelený krásně upravené . Samcanka - Kozí hřbety skate krásný sjezd na Mezivodi . Na Lhotskou protazene ,zledovately podklad.Přes Kladnatou rozryte od chodců . Martinak- Pustevny standart a Knížecí cesta mraky lidí.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.1.2017 20:50
Na Padesát kilometrů na lyžích po Valašsku (Bumbálka - Vsetín) dne 21.1.2017 vyšlo krásné počasí. Bohužel kam se dostanou auta, jsou stopy téměř nepoužitelné. Průměrný věk účastníků odhaduji 40 až 50 let. Proč asi.
Nejlepší stopa Bumbálka k prvnímu vleku na Soláni, lze bruslit. Ze Soláně (bufet u cesty a parkoviště uzavřen) stopa na cestě používané auty, špatné, pak jen dvojitá stopa až na Chatu pod Cábem. Od chaty až do Vsetína převážně po rozhrnutých cestách používané auty - špatné! Vhodné pouze pro lyže - "kameňačky". Hospody po cestě otevřené (mimo bufet na Soláni) otevřené, obsluha ochotná.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.1.2017 13:54
Okruh Cernava.Nebyt tech pesaku co se radi prochazi ve stope tak super.Na par mistech je stopa-nestopa, ale i tak to stoji za to.Pocasi slunecno a kdo si privstane stihne to bez davoveho silenstvi :-)
Hostýnské vrchy
Vloženo 20.1.2017 16:10
Tesak- Klapinov, spatna rozjezdena stopa, snehu dostatek. Z Klapinova- Kozluvky- (asfaltka )strojova stopa z minule soboty- zachovala, nerozjezdena, misty zapadana bordelem ze stromu, jinak pekna.
Hostýnské vrchy
Vloženo 20.1.2017 9:15
Z Mostů do Hrčavy
Krásná stopa, spousta sněhu, azurová obloha, co víc si přát. Dokonce jsme potkali i dvě jeptišky na běžkách, prostě neodolaly, tak jako my.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 18.1.2017 19:22
Okruh Cernava, pulka okruhu rozjezdena stopa od aut. Misty zafoukana od silneho vetru.
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2017 19:36
Chvalčov(Říka)-Kozlůvky(magistrála 5)-Klapinov-Skalný-Grapy. Kousek nad Kozlůvkama je strojově upravená trasa až na Klapinov,kde je teda sníh odfoukaný,ale s opatrností se dá projet bez zastavení. Na hodně místech se dá pěkně bruslit nebo stopa. Pro dnešek super :-)
Hostýnské vrchy
Vloženo 16.1.2017 18:47
Okruh Cernava, strojova stopa, cajk, pouze usek sjezd k Rajnochovicim cca 700 m rozjezden auty.
Hostýnské vrchy
Vloženo 16.1.2017 10:48
Bílá-Bobek-Konečná-Doroťanka-Bílý Kříž-Grúň-Bílá
Na přemrzlý podklad připadlo 15-30cm prašanu.
Teplota -3°C až -7°C, občas drobně sněžilo.
Stopa většinou neupravená, projetá jen několika běžkaři. Sjezd lesem na Konečnou "vylepšený" pluhem, zledovatělý, jen pro silné nátury na starých lyžích.
Strojově upravený úsek stopy mezi Doroťankou a Bílým křížem rozjezdil a zasmradil místní "borec" se skůtrem.
Velmi málo běžkařů na celé trase.
Celkově ale velmi krásné zimní podmínky, tolik sněhu tam již dlouho nebylo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2017 19:21
Velke Karlovice. Spousta lidi, stopy projety bezkari, okolo Galiku rolbou. Teprve po druhe jsem videl rolbu, ktera projela zavodiste a smerovala po trase 50tky od zel. prejezdu podel sjezdovky nahoru. Pocasi parada.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 16.1.2017 10:35
Troják-Bludný-Končiny-Lázy a zpět.
Po loukách použitelné minimum sněhu. V lese, zvláště smrkovém, vystupovalo kamení. Nejméně sněhu z celé trasy v okolí Lázů. Bylo mi líto i lyží, starých 30 let..
Hostýnské vrchy
Vloženo 15.1.2017 8:36
Okruh z Bumbálka na Bobek -Bílou - Salajku - Bumbálka upravena
na všech místech sjízdná. Večer začalo hustě sněžit, na dnešek se budou hodit nhvleky
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.1.2017 18:48
Dnes jsem projela trasu Pustevny-Martinak. Všude dostatek sněhu, žádné šutry nebo tráva, výborně upravená stopa a normální množství lyžařů.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.1.2017 16:27
Okruh cernava strojova stopa občas vystupuji kameny, ale vzdy se da vyhnout. Na starsi lyze ok.
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2017 12:09
V sobotu 14. 1. 2017 kolem 10:50 jsme mezi Klapinovem a Holym vrchem našli klíče s otvirakem Radegast. Nechali jsme je u výčepu hostince na Trojaku. Jinak mezi Hostýnem a Trojakem je magistrála v pohodě sjízdná.
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2017 13:59
Z Javorového na Ostrý a dolů na Kozinec.
Stopa zavátá. Neupravuje se již rolbou, jak to bývalo zvykem. Prý se pokazila a město to asi už nedotuje. Škoda.
Prorážení stopy byla fuška. Jinak krásná příroda a sněhu kupa.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 12.1.2017 17:46
Ahoj, nemáte někdo nejaktuálnější informace z hřebenovky na Trojáku směr Lazy? Děkuji!
Hostýnské vrchy
Vloženo 13.1.2017 21:13
(Odpověď na dotaz uživatele Vácůav z 13.1.)
Jel jsem na Ostrý od Slavíče, stopa projeta lyžaři, sněhu dostatek. Od chaty Ostrý na chatu Kozinec cesta prohrnuta, ale dá se po ní jet.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 11.1.2017 12:00
Dneska okruh kolem Cernavy. V první část horší stopa, zbytek byl projety. Stoupání z Rajnosek bylo prohrnute traktorem, ale s opatrnosti šlo přesto projet.
Hostýnské vrchy
Vloženo 11.1.2017 13:05
Papežov- Bílý kříž -Gruň
Spousta sněhu, modrá obloha, krásná stopa co víc si přát.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.1.2017 22:01
Tesák-Čerňava-Rosošné-Sochová-Tesák. Chtělo by to připadnout-ve všech místech klouzají hůlky po podkladu a občas kamínky takže nutnost zvolit správnou stopu.Nejlepší úsek okruh kolem Čerňavy,kde jsou vyjeté stopy a nejvíc sněhu.Po cestě do Rosošné se dalo na pár místech hezky zabruslit-bylo čerstvě stáhnuto pluhem,který ale na hodně místech odkryl asfalt-takže chce to opatrně.Trasa z Rosošné přes Sochovou na Tesák nebyla vůbec projetá. Po mě zůstala stopa z Rosošné po Sochovou, třeba někdo využije než zmizne :-)
Hostýnské vrchy
Vloženo 8.1.2017 18:19
Dneska okruh kolem Cernavy. Stopy jsou vyjete od bezkaru. Pekne svezení, škoda že to není
upravené od skutru nebo rolby, jinak paráda.
Hostýnské vrchy
Vloženo 8.1.2017 15:37
Z Trojáku na Hostýn neni problém,jen na Klapinově vyfoukané,občas nějaký šutr ale dá se to projet celé.
Hostýnské vrchy
Vloženo 12.1.2017 11:49
Bumbálka - Masaryčka -Kmínek - Hluchanka -Bobek - lanovka Bílá. Kromě zimy super výlet, sněhu dostatek ,jen na pár místech vyfoukáno na podklad, ale to už teď po sněžení bude cajk. Dle info na chatách bylo projeto rolbou ve čtvrtek 5.1. 2017. Luxusní výhledy na Lysou a Malou Fatru, do půlky trasy nikde ani noha. Doporučuji lidem co nemusí masovky jako údolí V. Karlovic.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.1.2017 18:39
Okruh okolo Ondřejníku od chaty Ondřejník (Solárka) 10km: Skvělé sněhové podmínky, slušná stopa, ve které nikdo nechodí a nejezdí skůtry ani autem. Na východní straně jen cca 20m s vyčnívajícími kameny, jinak celých 10km paráda. Jen upozorňuji, že vyjet autem k chatě bez sněhových řetězů je hazard a bezohlednost k ostatním - pokud budete muset zabrzdit, už to určitě znovu nerozjedete. Sám jsem toto v sobotu porušil, naštěstí jsem nikoho v protisměru nepotkal, ale příště už nebudu líný si ty řetězy dole nazout. Nahoře jen asi 5-6 míst k parkování. Lépe vyjít k chatě pěšky.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2017 21:37
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 7.1.: Zdravím. Jak vypadá stopa z Kasáren na Portáš ?)
Dnes byla upravena, dobře sjízdná, dále směrem na Krkostěnu a až k bývalé sjezdovce projeto skůtrem a
člyřkolkou,ale na pár otevřených místem je sníh sfoukaný.Nad Huslenkama už je sněhu méně a místy sfoukaný, ale po loukách se dá sjet. Podmínky celkem dobré.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.1.2017 12:40
Dle infa a kamer na webu je na hřebenech 10cm, sfoukané a nafoukané, takže nic moc http://www.trojak.cz/kamery/
Hostýnské vrchy
Vloženo 9.1.2017 9:43
Jezdili jsme v údolí V. Karlovic. Podmínky jsou ideální, stopy skvěle připravené jak na klasiku tak i bruslení. Jen se dobře obléct a vyrazit! :)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2017 17:07
Od Loveckého zámečku na Bílé k Maxově nádrži a nahoru nad ní dnes fajn stopa.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2017 8:09
(Odpověď na dotaz uživatele Martin C. z 5.1.: Nejaka strojova stopa v delce 5 a vice km? Pripadne i prostor na brusleni nekde v Beskydech? Za kazdy tip funkcni trasy bez potreby kamenacek budu rad.)

Tras MRŤO :-) a upravované i přes týden http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2017 17:10
Z Mostů u Jablunkova přes Jablunkovský průsmyk a Studeničné na Gírovou. Sněhu spousta, na loukách závěje, stopa projetá od běžkařů, ale dnes ji mají strojově upravovat, zítra to bude super.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 1.1.2017 19:50
Z Mostů na Skalku sněhu málo, místy zledovatělé. Na hřebenu sníh asi 30 cm, zmrzlý, ušlapaný. Z Velkého Polomu nádherné výhledy až k Západním Tatrám. Z Okrouhlice na Morávku-Bebek cesta zledovatělá.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.1.2017 11:02
Pod velkem u hotelu Horal - Makovské Sedlo přes Dupačku - a zpět stejnou cestou (s děckama). Parádní stopa strojem, jen trocha ledu ve sjezdu z Dupačky, nikde nikdo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 31.12.2016 17:41
Velké Karlovice: I po poledni ze Súkenické supervýhled až k Západním Tatrám (klíč od rozhledny na hotelu). Údolí Babská nepohodlně, ale sjízdné (kromě horní části pod Třeštíkem) po zledovatělé cestě. Od Babské výborně upravená magistrála, většinou 3 stopy v každém směru. Pevný rychlý sníh, nahoře luxusní, níž spíš ojediněle prosvítá podklad. Špatný ledový úsek nad pilou, pak zase stopy na závodišti před kostelem.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 31.12.2016 9:28
Trasa Kohútka - Kasárna. První 3km hodně zledovatělé a rozbité, v lesních úsecích hodně jehličí. Nejlepší úsek nahoře na hřebeni od rozhledny, sjezd dole na Kasárna opět zledovatělý a hodně jehličí.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2016 17:53
Velkými Karlovicemi od Miloňova údolím na Babskou, pak zpět až na závodiště. Vzal jse,m si radši kameňáčky, ale mile mě překvapilo, jak skvělé jsou podmínky. Sněhu sice není moc, ale právě od Miloňova nahoru je to v klidu i na dobré lyže. Špatný je jen úsek od kluziště dolů za pilou, tam je led. Jinak tvrdá stopa, přemrzlý sníh, na kterém to jede. Navíc dnes parádně slunečno, že ani patlání klistrů nemohlo zkazit dojem.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2016 20:26
Zdravíme,šli jsme z Čeladné na Malou Stolovou a sněhu by pohledal.Trocha na cestě a zmrzlá na kost.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.12.2016 21:32
Hlavní hřeben: Od Kasáren směr Ztracenec jednoduchá stopa na dostatečné, ale velmi tvrdé vrstvě. Padák z Malého Javorníku špatný, dál staženo rolbou, takový uchozený mlat bez stopy. Sněhu ubývá, občas něco větviček, ledu nebo štěrku, ale dá se to projet; ledová místa před Portášem. Podobně skromně sjízdný (vyjma úseku v polovině) je i hřeben z Kohútky na Krkostěnu. S určitou otrlostí lze pokračovat dál bočním hřebenem směr Huslenky - nahoře použitelné, pak pěšky, sjízdné louky v dolní části. Ve finále jsem zlomil lyži, ale jinak ucházející výlet =)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2016 18:19
Papežov - Zimný ok až na první půlkilometr. Zimný - Jestřábí neprojeto, zmrzlé a hrbolaté. Dá se ale žádný velký odvaz to není. Dolů radši stopou, nahoru je to místy boj s povrchem, místy ok. Zimný - vrchol je ok, asi nejlepší pro skate.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.12.2016 15:01
Dnes trasa od Kohútky směrem na Kasárna velmi špatná. Od Kohútky 2km led na cestě, nesjízdné - buď led nebo kameny. Obecně málo sněhu. Po 2 km trochu zlepšení, ale žádná krása to není.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2016 19:58
Pustevny - Martinak, snih tvrdy a zmrzly, pocatecni kopecek jsme radeji sesli pesky, pozdeji ubocim docela fajn, jen napadane jehlici a listy brzdily. Na druhy den pripadlo tak 3 cm, mozna bylo jeste lip :-)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.12.2016 11:26
Pustevny-Radhošť na klasiku špatné, ledovka a spousta lidí i na té krátké stopě co tam byla.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.12.2016 19:51
Byli jsme na tom podobnĕ jako Roman.Papežov-Lysá hora ledovka a minimum nového snĕhu. Po pár kilometrech jsme to otočili, ten sjezd by byl zajímavý. Vzali jsme zavdĕk alespoň poklouzáním na Karlovicích. Taky přemrzlé ale na protažení dobré
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2016 20:32
Velké Karlovice: Dnes jen nepatrný přírůstek sněhu, který s ochlazením ztvrdnul. Okruhy v Léskovém slušně sjízdné (cesta v Capurách ovšem poštěrkovaná, takže dolů hezky pěšky nebo zpět na Dynčák).
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2016 11:13
Velké Karlovice/Razula: namrzlé, ale aspoň zatím bez uraganu, teď před polednem začíná pofukovat, zataženo, občas nějaká vločka, kolem nuly...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2016 7:41
Lysá hora: Papežov - Zimný je ok. Zimný - Ivančena se jim nepovedlo upravit. Je to tam změklé. Pokud to ovšem projedou, bude to super. Sleduji rolbu online.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.12.2016 20:19
Hřeben Benešek: První kilometry od Soláně nic moc, místy v lese nesjízdné. Dál na pláních celkem souvislá vrstva do 30 cm mokrého sněhu, jízda po měkké uchozené cestě, jakás stopa až v úseku kolem Vysoké směr Třeštík. Příjemně mlhavo a liduprázdno. Hanzlůvka bez stopy, ale sjízdná, níže jen po slupce ledu. Nejlepší běžkování dole na magistrále v Léskovém, oblevou sice stopa povoluje, ovšem zaplaťpámbu aspoň za tohle.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.12.2016 20:41
Velké Karlovice: údolní magistrála v Léskovém 15-20 cm mokrého sněhu, dnes strojově neupravována, ale obstojné stopy. Mlhavo, většinu dne mokré sněžení, večer déšť.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.12.2016 10:02
Zpráva z Pusteven: "Pro běžkaře strojově upravená trasa na Martiňák a Stand. běž.trať, Radhošť, část okruhu přes V.sjezd." a ta úprava se asi konala buď v pátek, nebo v noci na sobotu. Zdroj - importovaná data ze skiareálu na http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.12.2016 3:34
Trasa Malenovice -Lysá hora a zpět. Výborná stopa i na bruslení po celé délce trasy. Pod Ivančenou asi 100metrů, vylézají kameny tak pozor -je to ve sjezdu. Jinak paráda celých 15km.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.12.2016 0:18
Dnes jsem jel okruh Soláň-Třeštík-Karlovice. Soláň-Třeštík byl za trest. Stopa buď žádná nebo hodně poničená od chodců a skútru. Navíc u Soláně v lesních úsecích je i problém se sněhem, v některých místech dost vylezají šutry. Pěkná, strojově upravená stopa byla až od Čartáku. Pak už to bylo značka ideál. Dobře upravené tratě a to i v údolí až do středu Karlovic. Navíc minimum lidí, nahoře jsem na 20 km potkal jen 2, červený okruh jsem jel snad jako úplně první ten den a to už byly dvě odpoledne...
Otázka je, jak to dole vydrží to nadcházející oteplení. Stopy byly sice dobře upravené, ale občas už to bylo se sněhem na hraně (vylézala tráva a hlína).
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.12.2016 14:58
Posílám aktuální stav o stopě Kohutka - Kasárna strojově upravené. http://www.kohutka.cz/lyzovani-bezecke-stopy
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.12.2016 21:00
Dnes ve Velkých Karlovicích ideální podmínky, tratě krásně upravené. Jen občas se objeví kamínek, chtělo by to nějaký ten centimetr sněhu ještě připadnout. Takže kdo má super závodní lyže, zvolte raději ty "béčkové".
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.12.2016 17:50
Zdravím. Dnes ideální podmínky na běžky. -3,sluníčko,upravená stopa na klasiku i volnou techniku a málo lidí. U Jízdárny se dájí nasadit běžky a od Hutě už rovnou do připravé stopy směr Lysá hora. Paráda
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.12.2016 20:30
Dnes Machůzky-Gálik-Babská pod mrakem, vítr žádný, stopa po sněžení výborně klouzala, jen byla již dost deformovaná požíváním. Výška sněhu jde hodně dolů. Po poledni začali stopu strojově upravovat, ledovatěla a byla tak rychlejší. Běžkařů velmi málo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.12.2016 18:19
Vyrazil jsem dneska z Papežova na Lysou horu. Až na všeobjímající mlhu to nebylo špatné. Manchester od spodu až po vrchol - občas do toho vlezou chodci nebo projede skůtr. Dole je cca 10 cm, nahoře 50 cm. Ze Zimného jsem jel na Ivančenu - tam je cca 2 cm prašanu na tvrdém podkladu. Jak se Soňa ptala na situaci se sněhem kolem Švarné Hanky - tak usuzuji, že tam bude 25 cm (tvrdý poklad pocukrovaný prašanem). Tam kde to nerozmašírovali pěšáci, to pojede jak po másle:)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.12.2016 9:46
Včera jsme byli zkusit Pustevny, měli jsme skejty. Po oblevě totální katastrofy, standardní tratě absolutně nesjízdné, oranice, bahno, kameny, bukvice... Jediné místo, kde se dalo docela jezdit byla cesta k velké sjezdovce. V noci má něco nasněžit a v týdnu mrznout, tak snad se to zlepší.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.12.2016 14:21
Javorovy-Ostry po hrebeni: prvni 2km rozryte, dal hrebenovka ok. Z Ostreho se sjizdet neda.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 17.12.2016 13:43
Velke Karlovice: v úseku Gálik - Machuzky strojově upravené stopy, manšestr na skate, na přejezdech cest od domů místy kamínky nebo prosvítá hlína, jinak velmi dobrý stav, 2x krátce pršelo, teplota kolem nuly, spíše lehce nad, netrefil jsem mázu ideálně. Málo lidí, v noci ale prý lítali šílenci s čelovkami.. Chtělo by to ještě připadnout tak 10 čísel, jinak spokojenost. Karlovice - běžkařů ráj
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.12.2016 10:02
Pustevny hlásí dnes ráno o páteční úpravě: "včera byla pro běžkaře strojově upravená trasa na Martiňák a 2 km standardní běžecká trať."
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.12.2016 10:09
http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy
Karlovice ideální... Aktuální info na odkaze.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.12.2016 18:44
Dnes dopoledne a přes poledne azurová obloha s bílými kresbami mráčků, sluníčko, ve stínu mrazík. Stopa od Machůzek (tři - čtyři stopy po nočním snížku čerstvě vyfrézované) po Gálik bezvadné, na Babskou v lese jedna stopa o něco horší, ve stopě jehličí a malé větvičky. Kdo dnes nebyl, chyboval.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.12.2016 20:45
Dnešní zpráva z Pusteven o včerejší tedy středeční úpravě: "Pro běžkaře včera strojově upravená
standardní běžecká trať a Martiňák." Zdroj tradiční - import http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny
Na webu k tomu ještě doplňují "Okruh kolem Zmrzlého a trasa Okruh přes Velkou sjezdovku byly upravené pro bruslení v úterý"
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.12.2016 20:36
Čeladná - golfový areál. Ještě nemají udělané stopy strojem, ale na některých místech už byla vidět stopa po běžkaři. Silnice přes areál byla po ránu příjemně zasněžená, na první letošní pokus mi to stačilo. Krásně svítilo sluníčko.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.12.2016 6:59
Okruh Bílá-Bumbálka-Bobek-Bílá protažena rolbou, ale mezi zámečkem a rozcestníkem (Mezivodí x Bumbálka) a pak část cesty mezi Bobkem a horní stanicí lanovky na Bílé je zničen pluhem lesáků/silničářů, takže jsou na trase i šutry nebo hlína!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.12.2016 11:24
Stopa kolem Lysé z Papežova, Zimný, Albínovo náměstí. Dále na Ostravici nesjízdné a namrzlé.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.12.2016 8:00
Velké Karlovice luxus stopy od Pepiša až po Horal. Sněhu nejvíc snad za 5 let. Klidně na nové lyže. Stopy na klasiku i na bruslení.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.12.2016 22:02
Trasa z Kasáren na Kohůtku - hodně sněhu, většinu času projetá trasa (skůtr/rolba?) - nádherné počasí i výhledy. Lidí pomálu.
Beskydská magistrála v údolí Velký Karlovic je taky krásně upravená, zde už je lidí trochu víc.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.12.2016 21:24
Milovníci bílé stopy, z Bílé Konečné na Bobek, a pokračuje dále na Bílou, je strojově upravená stopa a dnes obzvláště krásné výhledy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.12.2016 22:13
Ahoj běžkaři, kde jste vseci? V Beskydech leží 40 - 50 cm sněhu, ale lidi skoro zadni. Trasa z Mezivodi na Bílou je projeta rolbou. Třeštík - Solan jedna stopa od bezkaru.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.12.2016 18:36
Prošlapaná stopa Pustevny - Martinák, a Pustevny - chata Mír, i okruh kolem Skalíkovy louky.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.12.2016 9:59
Pustevny hlásí: "Dnes pro běžkaře strojově upravená
trasa na Radhošť pro bruslení." Zdroj: Importovaná data ze střediska Pustevny, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/beskydy/pustevny
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.11.2016 19:29
Dnes dopoledne jsem vyjel poprvé do Javorníků. Začátek cesty z Kohůtky směrem na Velký Javorník. I přes množství sněhu je běžkování velký boj s kameny. V některých úsecích to jelo dobře. Za Portášem kritické místo. Chce to ještě nechat sednout a dalších 5 čísel. Ale jdou najít místa, kde se člověk příjemné projede. ;)
Javorníky a Vsetínské Beskydy

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Beskydy