Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2019/2020

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Beskydy ze zimní sezóny 2019/2020. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 10.3.2020 18:06
Pustevny Radhošť sněhu dostatek.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.3.2020 21:38
Kohůtka - Kasárna - Kohůtka, po nočním sněžení sjízdné, pří návratu v některých sjezdech v lese kamení.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.3.2020 17:54
Ivancena -Zimny. Od odbočky Jestrabi velmi dobré sněhové podmínky. Ivancena Jestřábí s opatrnosti sjízdné. Jenom nechapu proč tam rolba jezdí večer kdy je předpověď sněžení na noc. Sobotní stopa zapadana 10 cm prasanu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.3.2020 17:08
Dopoledne kolem 11 hodiny okruh kolem Zmrzlého vrchu, směrem od Tanečnice, zataženo, kolem nuly, trochu sněžilo, nejprve docela dobrá stopa, jen popadaná větvičkami, s ubývajícími výškovými metry se rychle zhoršovala, hrbolaté zmrzlé plotny i vytátá místa, několikrát přenášení, dole pod Nořičí horou už desítky metrů zcela bez sněhu. Stoupání směrem k Pustevnám mnohem lepší, sněhu přibývalo, asi 1cm nového prašanu, pěkná stopa, i na skate. Jestli ještě někdo o běžkách uvažuje, doporučuji nedělat okruh a projet se naopak: sklouznout se směrem od sjezdovky směrem k Nořičí dolů, u prvního potůčku po pravé ruce to obrátit a protáhnout tělo stoupáním zpět. :)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.3.2020 18:15
Pustevny, azuro, rano +1st., snih premrzly, s asi 1cm prasanu. Parkoviste rano volne. Cast okruhu Skalikova louka po rozcesti s prudkou levotocivou zatacku, upraveno, 2 pekne stopy na klasiku, do kopce slo misty i bruslit. Okruh kolem Zmrzleho od Tanecnice, horsi stopa, ale siroky pruh na skate vcelku ok, misty jehlici s vetvicky, od levotocive zatacky s klesanim mekci, pozdeji i nerovne bez stopy. Zavodni okruh, +4st., stridavy snih, misty hodne spinavy a mekky, misty temer odtate az na zem, spise na skate. Skol
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.3.2020 9:36
Pod 800m už nic není. Procházka lesem s běžkama v ruce...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.3.2020 11:45
Bílá-Hamry-Bily Kříž, dole není sníh, za Charbulákem se to už dá, dokonce je i stopa na klasiku. Dál na Konečnou a z5 na Bílou se uvidí...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.2.2020 20:44
Kasárna-Portáš. Projeto rolbou,ale stopa pro silný vítr zafoukaná,ale i tak paráda. Kameny jen pod Malým Javorníkem.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.2.2020 20:07
Lysá hora - Malenovice až Ivancena. Podle bilestopy.cz protaženo v posledních 24 hodinách, ve skutečnosti absolutní tragédie, stopa žádná, vše zafoukane, podklad měkký. Cela cesta navíc do kopce, takže spíš takové brodění sněhem s bezkami. Dolů to alespon trochu jelo. Velké zklamání.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.2.2020 17:37
Odpoledne Pustevny-Radhošť zafoukaný, velký jazyky, blbě sjizdný. Pustevny-Martiňák dobrý, dvě stopy, občas jazyk sněhu, u Martiňáku sněhu minimum ale dá se v pohodě dojet až na rozcestí. Závodní okruhy téměř celý zafoukaný.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.2.2020 14:32
Pustevny - Martinak- Mir. Rano vse skvele upravene- pochvala rolbarovi. Dobra prace. Bohuzel silne funelo, takze nekde jsou stopy zafoukane, ale i tak skvele svezeni.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.2.2020 13:49
Dnes Bílá - Mezivodí a opačnou stranou zpět . Nikdy jdem na bílé nebyl . Po včerejší informaci z "Bílé stopy" záznam GPS o projeti retraku jsem se rozhodl pro Bílou . Byl jsem zklamán , protože stopu někdo projel nesmyslně někdy v pátek ráno . Takže jako by neprojel . Po projetí připadlo asi dalších cca 10 cm . Navíc projel aniž by vyřězal jedinou stopu . Tomu se říká úprava běžeckych tras dotovaných krajem !!!. Někdo by se měl nad sebou zamyslet . Ale jinak pěkné slunečné počasí . Nový sníh cca 20 cm.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.2.2020 12:11
Z FB profilu Beskydsko-Javornícka lyžiarska bežecká magistrála z 29.2.20 v 10:00:
🚨🚨🚨POZOR Bohušu na trati 🚨🚨🚨
Presúva sa z Kasární na Melocík ✌️💪
🔝🔝🔝 Melocík - Kasárne - Stratenec - Kohútka UPRAVENÉ🔝🔝🔝
Užívajte 🎿❄️💙🤩
P.S. Z.B.: Napadlo asi 20 cm nového sněhu.

(Odpověď na dotaz uživatele zbartos z 29.2.: Napište prosím vaše dnešní (So 29.2.20) zkušenosti s úsekem Portáš - Stratenec - Melocik. Chceme tam jet zítra (Ne 1.3.20) a váháme, zda si můžeme vzít slušné běžky... Je stopa v některé části i projetá (rolba či skútr) ? Děkujeme předem.)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.2.2020 19:23
Pustevny -Martinak: stopa je, ale skoro všude jehlici, listí a větve. Někde ledovka, mista uz skoro bez snehu. Ale projet se to dá. Pokud nenasnezi, bude to v háji..stejna situace na. 5ti km. okruhu pod Tanečnicí.viz fotky
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.2.2020 18:55
Bílý kříž - Gruň upraveno strojově se stopou. Visalaje-Bílý kříž po modré udusané od pěšáků beze stopy pro lyžaře. Sněhu dost (20 cm nového), ale odpoledne začala obleva a v noci má pršet, takže tam, kde chyběl podklad, to bude brzo pryč.

(Odpověď na dotaz uživatele Lucie.P. z 22.2.: Dobrý den, nevíte někdo jaké jsou stopy pro běžkaře na Visalajích? Dá se dojet na Gruň? Díky. L.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.2.2020 16:34
V.Karlovice, tezke podminky, spise na B-lyze,+2st, tezky mekky firn, hlavne na slunku, rano asi protahle skutrem, jinak stopy Razula-pila mizerne, i trava, hlina, kaminky, vse pro mne zachranil stadionek s umelym snehem a vybornou upravou na skate, tam jsem krouzil, rano bylo asi lepe nez odpoledne, je to letos bida.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.2.2020 14:57
Pustevny chata mir luxusni stopy :)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.2.2020 5:56
Javorový odpoledne směr Kalužný spodní cestou. Sněhu dost cca 20 cm, stopa žádná. Sníh pouze nahoře takže dolů jedině pěšky.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.2.2020 20:12
Rano zasnezene a zafoukane vetrem, odpoledne uz znicene od pesaku. Snehu vsude dostatek.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 21:18
Ještě doplnění ke hřebenu Javorníků, kvalita sněhu zvlášť odpoledne už byla horší, stopa začala buď ledovatět nebo vlhnout, v lese tvrdo na slunci trochu kašička a tak se už střídal rychlý sníh s pomalým...jízda z kopce jak když spolujezdec šlápne sem tam na brzdy. Kameny ve sjezdu z Malého Javorníku a ze Stolečného směr Kohútka. Na Kohútce sjezdovka Spartak už měla místa vydřené na hlínu. viz foto vid
https://www.zonerama.com/esence77/Album/6004155
gps stopa https://mapy.cz/s/kujugunuse
jestli po té oblevě na začátku příštího týdne něco na hřebenech vydrží, tak možná zas po dalším víkendu (teoreticky zasněží) to bude snad ještě rozumně sjízdné. S rozkvetlýma kočičkama.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 21:14
Kasárna-Melocik a zpět - od Kasáren podminky vynikající,stopa dobrá, čerstvý sníh, sjezdy bez kamenů,od osady Gregušovci sněhu trochu méně,ale stopa pořád dobrá,směrem blíž k Melociku sníh místy mokrý,ale projet se pořád dá ve stopě.Na zpáteční cestě stopa rychlejší,k večeru začalo přimrzat.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 18:22
Pred obedem okruh kolem Zmrzleho podle hodinovych rucicek. Perfektni ale v nejnizsim miste uz trochu koren a prechod bez lyzi pres potoky. Zitra mozna jeste ok po vikendu asi ne. Nasledne po obede smer Radhost v polovine otocka nebot stopa zadna a povrch udusan a kluzky. Pesaci to tam zcela ovladli a na nas par bezkaru se divali jako na blazny.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 17:48
Pustevny. Okruhy Mír, Radhošť, Velká sjezdovka, Zmrzlý a Skalíkova louka. Celkem 45 km. Start ráno před osmou od chaty Mír, první v nádherně vyfrézované stopě (ještě byla teplá 😅), teplota +0, červený Swix, během dne párkrát domazáno.
Z Pusteven na Radhošť, bez stopy s 1-2 cm nočního sněhu. Tady úprava moc nedává smysl, vyjel jsem stopu na úplném okraji cca 10 metrů široké dálnice na vrchol a při cestě zpět, tedy za cca 30 minut, bylo vše rozšlapáno prvními pěšími vypatlanci. Hnus, velebnosti, chce se mi blejt🤮.
Okruh přes Velkou sjezdovku jsem otočil po čtyřech kilometrech v nadmořské výšce cca 800 metrů, kousek za místem, kde končila luxusní stopa. Rolba jela až dolů už bez stopovače. Sněhu rapidně zbývalo, zato se množila tmavá místa a šutry. Otočit a zpět nahoru v neposkvrněné stopě.
Kolem Zmrzlého proti směru hodinových ručiček, sjezd ve stopě bez komplikací, na úbočí směrem k Frenštátu v dolní části dva potoky, pouze překročení bez lyží, horni část už opět s dostatkem sněhu. Na tomto okruhu jsem dnes potkal asi nejvíc lidí.
Skalíkova louka okolo poledne pořád pěkná, tady hlavní proudy taky nejedou.
Sjezd k Míru už v těžším mokrém sněhu, stopa od rána dost utrpěla, ale pořád hodně dobré, i když pomalejší. 1,5 km před chatou Mír stopa končí, až k chatě pouze uhlazeno, sjízdné po závoru. Tedy aspoň pro mě, nikoli pro spousty dalších, jejichž lyže při dojezdu zpívaly. Nebo plakaly?
Obecně se dá říci, že od 800 metrů nahoru nebyl problém, sníh, slunce, perfektní úprava. Nejel jsem závodní okruhy, kde problémy nepředpokládám, ani Martiňák, z důvodu větší hustoty obyvatelstva😅
Dnes prostě krásný den viz
https://youtu.be/wu1vShTxgUM
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2020 12:34
Hřeben Kohútka - Stratenec - Kasárna asi +2, v noci napadl čerstvý sníh. Sem tam ve stoupání kamen, hlína jen stopově, od Stratence už většinou krásné dvě stopy. Trochu teda rozjezdeno a rozslapano, hlavně od Velkého Javorníku v lese, ale nic extrémního. Skol
10:31
11:39
11:49
12:20

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.2.2020 22:12
Velké Karlovice dnes po práci.
OD Machúzek směr Razula: už za hranou, dost trávy, víkend vyloučen, teplota dost nad nulou. Poté od Galiku na Horal - taky boj. jediný slušný úsek, který vydrží i sobota je od Horalu lesem směr Razula. Jel jsem to celé, ale to nedoporučuji, stačí jen do těch míst, kde začne cesta prudce klesat, pak raději zpět, s čelovkou jsem tam bojoval. Na těch místech nad Horalem krásná stopa. Jinak doporučuji Pustevny - super, anebo právě upravenou stopu na Javornících - Melocík - Kasárna - Ztracenec, zítra vyzkouším.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.2.2020 9:04
Martinak-Pust.-Mart. Supersvezení.Dole v zatáčkách jsou už na sněhu kamínky,tak bacha. Levou stopu zničili dva bruslaři. Takže z kopce jsem jel jak po D1 😕.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.2.2020 19:40
Dnes modrý okruh na bílé- první kilometr špatný, samé přenášení, od odbočky na Samčanku jsem jel pravou variantou a to bylo pěkné na bruslení i klasiku a to až do nejvyššího místa a pak dál dolů skoro až k cestě taky dobrý. Za cestou zase málo sněhu a kličkování mezi šutrami.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 5.2.: Dobrý den , nemáte někdo aktuální informaci o sněhových podmínkách na běžeckých tratích v okolí Bílé v beskydech ? Děkuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.2.2020 16:36
Dnešní stav byl nahraně. Od auta až na začátek okruhu u závory z běžkama na rameni. Jezdím ve směru hodinových ručiček. Dole fakt málo sněhu, čím víš se stoupá, tím je to lepší. Horní část okruhu je pak už v pohodě. Sjezd od rozcestí nad sjezdovkou je zmrzlý, jsou tam hroudy ledu. Natloukl jsem si p..... Pokud nenapadne trochu sněhu je to v háji.
(Odpověď na dotaz uživatele Dáša z 12.2.: Hezký den, prosím jaká je aktuálně stav na Morávce, Sviňorky - je okruh protáhlý?
Předem moc děkuji za odpověď. Dáša)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.2.2020 14:23
V neděli 9.2.2020 jsme jeli trasu z parkoviště pod hotelem Bezruč v Malenovicích na Lysou a zpět.
V plánu bylo vyjet vlekem Malenovice Hutě a nastoupit do stopy kousek od Albínova náměstí a pokračovat směrem na Ivančenu a Zimný. Bohužel vlek byl mimo provoz, takže nezbývalo než vyšlápnout cestou kolem jízdárny cca 2km a 200m výškových metrů. Velká škoda, že tato cesta není řešena jako přístup na Albínovo náměstí a tudíž upravena rolbou, dalo by se po ní bez problémů vyjet. Neupravené to bylo nahoru i dolů dost náročné, ale dalo se. Lepší volbou směrem nahoru je možná vlek Ski Malenovice, ale otázka je, jak pak zpět dolů.

Dále byla cesta upravena, ovšem s jedním podstatným problémem: jediná stopa je umístěna zhruba v jedné třetině celé šířky upraveného pásu a po stranách stopy byla navíc cca 5cm vysoká hrázka sněhu, někdě měkčího, někde zmrzlého. Takto je pás pro bruslení příliš úzký, špičky lyží se zasekávají právě do té hrázky sněhu vedle stopy a bruslení do kopce bylo dost špatné. Při jízdě ve stopě zase tato hrázka částečně vadila při odrazu hůlkou. Přitom zůstává vpravo od stopy zhruba půl metru zcela nevyužitého upraveného prostoru.
Pokud by rolbaři posunuli stopu o zhruba 30-50cm více doprava a opravili stopovač tak, aby prostor vedle stopy byl rovný a nevystupoval nad rovinu upravené stopy, tak by to bylo fajn. Takto je to opravdu velká škoda, vzhledem k vynaloženému úsilí.

Cesta je to vcelku pěkná, i když docela náročná, hodnotil bych ji jako červenou, místy až černou. V celé délce jen pro zdatné běžkaře. Bylo by dobré přidat profil trasy někam na web, zároveň po trase rozmístit kilometrovníky. Nahoru 3 hodiny svižným tempem, dolů 55 minut.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.2.2020 13:15
Trasa Mír přes Pustevny na Martiňák a zpět v krásné stopě, která stála jistě nemalé úsilí a prostředky...
Kolem 14 nebo 15 hodiny se od chaty Mír směrem ke Skalíkově louce vydala dvojice ve tmavě červené Ladě Niva s plátěnou střechou s rozchodem kol přesně v obou stopách a ty záměrně a systematicky v celé délce zničila
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 22:33
Dnes trasa Cáb-Soláň.. ve sjezdech sem tam kameny i větší, stopa od bezkaru rozjezdena kolem, bezky jsem sundavala jen v posledním sjezdu před napojením na asfaltku na Solan. Po tezbach se otevřely krásné výhledy... starší bezky s sebou..
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 21:38
Trasa Soláň Pod Kotkovou. Sněhu málo, na loukách to jde,ale v lese na sjezdech trčí kameny. Na jednoho běžkaře připadalo 10 pěšáků.Počasí slunečno.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 19:10
Bílý Kříž - Gruň a zpět,stopa žádná, cesta prohrnutá, někde zledovatělé plochy a místy bez sněhu .Na louce sněhu dost ,ale hodně "rozbitá" od běžkařů nebo pěších. Celkově dost dřina.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 11:07
Včera Bílá, Bobek, Bumbálka, Salajka, Bílá. Ze začátku super, ale na hřebeni málo sněhu. Rolba něco zmáčkla a něco odhrnula úplně pryč. Jako příprava na další sněžení je to asi ok, ale pro běžkaře by to místy asi bylo lepší to ani neupravovat:) z Bumbálky do Bílé už zase lepší. Beze stopy, jen na skate. Místy dost málo sněhu, místy zledovatělé. na horší běžky. Počasí a výhledy to ale vyvážily. Podle mě kdo chce do Bílé, tak asi raději na druhou stranu (nad Ondrášův dvůr). My (a nejen my) jsme se včera poučili, že i když je na bílé stopy uvedena úprava, tak to znamená že ta rolba tam projela, ne že jsou tam super podmínky...
Každopádně i tak jsme rádi za snahu a krásný den v horách. Kdo chce super podmínky, tak jeďte tam, kde jsou. Třeba do Jeseníků...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.2.2020 8:49
Pod M. Javorovým - chata Ostrý
Sněhu dost, stopa jen od běžkařů, ale místy i 2 pěšáci ve stopě. Z Ostrého už raději pěšky do Tyry, protože ledová krusta. Sluníčko, výhledy, dobro došli.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 8.2.2020 20:41
Hřeben Javorníků Portáš - Kasárna, 30 až 40 cm sněhu, spodní vrstva těžký přemrzlý sníh, nahoře pár cm prašanu. Stopa vyjetá běžkaři. Počasí skvělé, azuro a mírně pod nulou.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.2.2020 20:22
Apeluju na zdravý rozum a slušnost. Nejezděte prosím na trase Chata Mír a Martiňák skate. Ničite stopy pro klasiku.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.2.2020 20:14
Charbulák... Bílý Kříž. Sněhu hodně,stopa špatná nebo žádná.Ale podmínky dobré.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.2.2020 13:33
Karlovice rano dobre,podklad zmrzly,pres den zacalo sviti slunko a snih rychle ubival.Machuzky - Razula nic moc,navic hodne lidi.Razula - Horal podminky dobre.obcas nejaky kamem. Projeto rolbou.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.2.2020 11:51
5 km cesty Dušna Cab je pro bežkaře sjizdna jde to a okruh kolem cabu je projety skutrem 6 km hrebenovka na Solan nic moc
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 22:29
Velke Karlovice, bilo, podminky ale hranicni tak 5-10cm, obcas mrholilo, +2st, tezky snih, aspon neco, malo bezkaru, jen fanatici jako ja. Od parkoviste na Razuli, rozcesti Podtate a zpet kolem Galika, k Babske a zpet. Misty kameny, hlina. Zitra Nocni Valachy, zkracena trat, hazeli lopaty, no nevim, podminky na zavod tristni, nejlepsi z toho vseho asi okruh pod Lanternou.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 21:44
Dneska se dalo na Pustevny i z Trojanovic. Mrholilo, kolem 0. První km krásné bruslení, pak už uklouzána jen úzká ulička, takže 2 vrstvy červeného Swixu to řešily. Nahoře závodní okruh přimrzlý, takže vosk už moc nechytal, ale o to rychleji to jelo ve stopě z kopce. Zítra předpokládám, že to bude z rána zmrzlé už od spoda.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 17:44
Pustevny..příjezd busem k 11hod,velká mlha,sněhu na trasách cca 20cm,teplota do min 2stC,upravena trasa na Martiňák a krátký okruh 5km..pak asi snaha upravit i další okruhy..Po 13hod už drobný déšt,teplota nad 0st,stopy fidlavé.Dojel jsem dolů pod chatu Mír,pod ní ještě asi 1,5km po auty uklouzané silnici..blbé oteplení!!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 9:00
Javorníky: Ratrak vyšiel do terénu aj dnes ráno z Melocíka smerem na Kasárne a pripravuje trasu na v poradí deviaty ročník Prechodu Beskydsko-javorníckou lyžiarskou bežeckou magistrálou. Ten bude v sobotu 8. februára na trase z Melocíka na Makov Kasárne a naspäť.

Z tiskové zprávy Žilinské Župy, viz http://www.zilinskazupa.sk/sk/aktuality/aktuality/bezkarska-sezona-pomaly-rozbieha-2.html (tam jsou i další detaily o akci). Pre fanúšikov bežeckého lyžovania sú všetky čerstvé informácie dostupné na webovej stránke kraja v sekcii Bežkoservis. - http://www.zilinskazupa.sk/nas-kraj/krasy-zaujimavosti-kraja/lyziarska-turistika/bezkoservis/
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 3:23
Velke Karlovice zatim beze stop ujezdeno skutrem od vecera pokracuje snezeni
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.2.2020 19:49
Pustevny - Radhošť - Martiňák - Pustevny. Teplota pod nulou, zataženo, vrchol v mracích. Všechny stopy poražený, ale:
- až k Radegastovi pole neorané, ráj pěšáků, dál na Radhošť dvě krásné stopy a široký pruh na bruslení (a pro pěšáky) s čerstvým sněhem, který ještě nestihl ztvrdnout a skate je spíše za trest
- sjezd od Maměnky směr Martiňák se ještě dá, ale brzy bude vyplužený
- na trase jsou desítky metrů, kde nešel použít stopovač a cesta je pouze uhlazená
- dva potoky přes cestu, nutno se rozhodnout, zda-li přejet kolmo nebo překročit, obojí je na hraně a nutno dávat pozor
- v druhé polovině trasy se stopy musely podělit o asfaltovou cestu s potokem a místy potok vyhrává
- cca 200 metrů před Martiňákem jsem to otočil, sněhu méně a o to více šutrů
Shrnuto: Sníh sice napadl, ale jen ve vyšších polohách, Rožnov je zelený. Martiňák je na hraně, předpokládám že stejně tak i Mír, sjezdu do Trojanovic nevěřím už vůbec. Za mě dnes jen 60%
14:42
15:03
19:47
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.2.2020 16:16
Trasa Pustevny - Martinak vcera v poledne cerstve protazeno. Krasna stopa i pres to, ze misty prosakovala voda. Odpoledne za odmenu i slunicko.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.2.2020 17:13
Hostynska mag.mimo provoz.to byl asi opravdu jediny snih a diky inverzi trvajici do otepleni, deste 19.1.-31.1.15 cm.
Loni se jezdilo jeste cca 5.2.-10.2.25 cm snehu.
Hostýnské vrchy
Vloženo 1.2.2020 17:10
Papežov - Lysá hora upraveno v pátek k večeru, dnes po poledni už manšestr zdaleka nebyl, ale pořád byl povrch relativně rovný - jen úseky, kudy vede zároveň pěší přímá trasa, místy připomínaly oraniště. Spodních cca 500 m nepříliš pěkná kombinace ledu a břečky (někdo i lyže směrem dolů sundal a to ne z důvodu,že by sjezd technicky nezvládl - já sjel v pohodě), po 2 km už úplně v pohodě. Asfalt zatím nikde nekoukal, maximálně prosvítal. Kdo má možnost volby, tak horší lyže a skate - stopa na klasiku je jen na 400m nahoře. Poměr bežkařů a skialpinistů zhruba 1:1, ale vládnou pěší a běžci.

Zimný - Ivančena strojovou stopu na klasiku má, kromě posledních 2 km. Kvalita střídavá - od nádherných úseků po horší, co jsou zašpiněné jehličím (na fotce je nejvíc zapadané místo). Asi 1km před Ivančenou jsem 150m přenášel viz další foto,na kameňačkách se to dá asi přejít. V neděli se bude přenášet podle mě na dalších 3 krátkých úsecích.

Teplota taková, že někdo dokonce vyrazil nahoře bez (ale nešlo o ženu :-). GPS záznam trasy (a všeho upraveného): https://www.strava.com/activities/3062563948
8:39
9:09
11:09
11:33

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (6)

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 31.1.2020 11:34
Hostynska mag.omezene mizejici tezky snih.tesak u tri kamenu zpet.+ 5 stupne prseni.10 cm.na vikend spatne pristi tyden ochlazeni,jestli zustane zaklad tak par cm noveho snehu na sjizdnost.
Hostýnské vrchy
Vloženo 30.1.2020 19:21
Mečůvka, Martiňák, Pustevny běžecký areál. Na Mečůvce málo sněhu, po zelené pěšky na rozcestník s žlutou, od rozcestníku už jen na běžkách, paráda, nádherné zimní podmínky, od Martiňáku dvě strojově udělané stopy.
V běžeckém areálu na Pustevnách je dobře zasněžená a udělaná stopa jak na klasiku, tak i pro bruslaře.
Jen chci poprosit bruslaře, opravdu od Martiňáku na Pustevny není místo pro tuto techniku, jen zničíte tyto skvělé stopy, díky !!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.1.2020 16:14
Teď jsme projeli trasu Chata Mír- Skalikova louka ( k parkovišti na Pustevnách) a parádní svezení. Ráno chvilku skoro sluníčko, teď už sněžilo
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2020 23:20
Ve Velkých Karlovicích připadlo tak 5cm vlhkého sněhu, tím se překryla občas vylezlá tráva ... tj. údolní stopy velmi pěkné, jel jsem s čelovkou od pepicentra až pod Babskou, od Razuly je na lesním traverzu méně sněhu, na jednom místě trochu hlíny,jinak ok, údolní louka pod babskou perfektní. sníh pomalý, ale jak přituhovalo tak zrychloval. Pro Ondřeje ... oblast Karlovic pro hobíky velmi doporučuji, otázkou ale je, jestli se vyplní předpověď,tak o víkendu bude nejlépe sedět doma ☹️ , protože v lijáku nemá smysl být ani nahoře na Pustevnách, ani dole v Karlovicích ... tak ideálně v Kolibě pít slivovici.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.1.2020 13:39
Byl jsem od 27-29.1 ubytován na chatě Babská takže musím jenom souhlásit s čechačkem jezdil jsem od Babské až na rozcestí a včera v den odjezdu ještě ráno u Pepiša a dobrý. Jenom dodatek kdyby se někdo z vás chtěl ubytovat na Babské NEDOPORUČUJI ANI SVÉMU NEJHORŠÍMU NEPŘÍTELI relax po běžkách žádný ,sauna nefunkční, bazén přechlorovaný,fitness nula,gastronomie hrůza, ubytovaní katastrofa jak to někdo koupil po komunistech i s personálem tak to zustalo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.1.2020 7:57
Ahoj, jed na Pustevny. Trasy Okruhy okolo Zmrzlého a Nořičí hory nebo směr Martinak nebo Mír.
(Odpověď na dotaz uživatele Ondřej z 28.1.: Zdravím běžkaři, měl bych na Vás malý dotaz :-) rád bych o víkendu z Brna vyrazil do Beskyd na běžky ale vůbec tyto hory neznám, dokázal by mi někdo poradit kam vyrazit? Nějaký vhodný okruh kde je sníh a je to vhodné pro hobíky? Díky moc! :-))
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2020 7:50
ANO.
(Odpověď na dotaz uživatele LH z 29.1.: Zdravím, dá se vyjet na Pustevny bez řetězů? Díky.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.1.2020 21:47
Údolní stopy ve Velkých Karlovicích pořád velmi slušné, přes den trošku změkly, večer "super rychlé", ale je to rovinka, tak i pro turisty pěkné a bezpečné ... jenom více než včera je nutné jít pěšky serpentinu nad pilou!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.1.2020 20:27
Pustevny nejlepší podminky v Beskydech. Sněhová situace je bohužel jaká je.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal-VS z 25.1.: Dobrý večer,mohl by mi někdo prosím poradit nějakou trasu z Pusteven? Tam a zpět.. Zda se vůbec dá na běžkách..ale co jsem tady četl tak podmínky fajné :-)
Další týden bych se vypravil.. Díky)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.1.2020 20:25
Dnešní bezky z parkoviště na Radhošť a zpět. Stopa místy rozslapana a měkká mazano modrým, ale podkluzovalo. Poté na Martinak a zpět. Stopa čerstvě projeta rolbou. Super.
Krásné počasí, lidí málo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.1.2020 18:49
Minulý víkend jsme ji s kamarádkama jely na běžkách a dalo se to v pohodě, celou dobu na lyžích. (Odpověď na dotaz uživatele Martin z 30.1.: Ahoj, nevite nekdo jak to vypada na Gruni, cesta na Bily kriz?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.1.2020 22:45
Od Pepicentra-centrum Velkých Karlovic, údolím až k Razule a zpět ( s čelovkou - navnadila mě cesta autem na průsmyk,kdy jsem v údolí viděl desítky lyžařů ), všude překvapivě dost sněhu, i když stráně směrem k Soláni jsou naprosto holé, občas trochu trávy, nebo rozjetý krtinec, ale 90% velmi slušná stopa buď od skútrů nebo rolby, na širších loukách 5 stop vedle sebe, na "B"lyže naprosto v pohodě a bez šrámů, pozor akorát serpentinu nad pilou doporučuji jít pěšky! dolů určitě,nahoru je to lepší taky, tam je to v lese s kameny a je to o lyže i o ústa... Jinak naprosto překvapivě pěkné.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.1.2020 21:59
Makovský průsmyk, Beskydek, Súkenická,chata Celnice, necelé Benešky a zpět. Ze sedla po magistrále hezké 2 stopy (pro neznalé je potřeba jet vlevo od značené hřebenové stopy), pak přes vrchol Beskydek (v tomto směru ok, ale ve sjezdu zpět jsou kameny ... skútr se stopovačem projel objizdnou cestu a to je lepší), k rozhledně to ujde, k Celnici dolů i nahoru jsem využil sjezdovku-ta je pěkná,lesní cesta špatná,pak tak 200m pěšky-vypluženo ale pak již hezké 2 stopy po traverzove cestě - nejlepší úsek. lyže jsou potřeba určitě horší,ale lze při opatrnosti bez vetsi úhony.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.1.2020 21:00
Troják - Lázy, slušné svezení .Ve sjezdech místy kamínky. Dostatek sněhu.
Hostýnské vrchy
Vloženo 26.1.2020 19:06
Chata Mír - Skalíkova louka a zpět, dnes naprostá paráda, stopa luxusní, jen místy trochu přemrzlá. Upraveno možná od půl km nad chatou. Oproti trase Martiňák - Pustevny minimum lidí.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.1.2020 18:52
Dnes Lysohorská magistrála. Pěšky z Malenovic nahoru na Hutě. Dále cesta hodně rozbitá od pěšáků. Od jihu i méně sněhu a objevují se kameny ve stoupání. Od Ivančeny už dobrý, po cca 1km i jedna stopa ve výborném stavu, která jde až na Zimní. Na vrchol Lysé už někdy stopa poničená, ale dá se v ní vystoupat až nahoru. Dolů se dá sjet až na Papežov, sněhu dost, dá se přibrzdit, zatím není led.
9:08
9:57
10:01
10:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2020 6:40
Nene je to posypané štěrkem pod kterým je led, řetězy nejsou třeba.
(Odpověď na dotaz uživatele LH z 28.1.: Ahoj, jak to vypadá s výjezdem na prakoviště na Pustevnách? Je třeba řetězy? Díky.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.1.2020 8:53
Martiňák - Pustevny a zpět. Stopa perfektní, upravená, občas trošku namrzlá.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2020 23:54
Moc tady informací není takže úsek kasárna melocik super svezení po strojove stope dřívějšího data ale prostě super sníh podmínky a ty výhledy směrem na Fatru a Roháče to se musí prozit fotky přidám
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.1.2020 20:54
Javorníky v úseku Vranča - Portáš - Malý Javorník - Kasárna a zpět. Na tu dosavadní hrůzu to byla parádní jízda a k tomu naprosto luxusní počasí. Sněhu 10-20 cm, stopa vyjetá od běžkařů, od Stratence ke Kasárnám upravená rolbou. Pouze jeden spadlý neodklizený strom po trase. Žádné vydřené místa jsem neviděl, pouze poblíž Portáše čouhalo skrz sníh pár kamenů. Sjet se dá s velkou opatrností do Vranči až k parkovišti, na pár místech nutno odepnout lyže. Na parkoviště na Kohůtku pouští jen se sněhovými řetězy.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.1.2020 18:57
Papežov - směr Ivančena. Čerstvě udělaná stopa (více o strojové úpravě www.bilestopy.cz), naprosto luxusní-drželo to jak mělo a klouzalo to jak mělo :), větší část bez lidí, v části, kde chodili i turisté na Lysou, tak nechodili do stopy (příjemné překvapení), spíše více skialpinistů. Velká změna oproti přelidněným Pustevnám.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2020 18:10
Hostynska mag.v provozu.- 5 stupne,mlha.snih 15 cm v lese mene.podminky dobre na kamenacky.nove nebrat.snih asi vydrzi do patku,kdy otepleni,dest.trasa trojak,konciny,trojak, 32 lyzniku,u cesku louka kousek bez snehu sjezd z tri kamenu nebezpecny! Ve spodni casti Vypluzene velke kameny.na tesak o.k.
Hostýnské vrchy
Vloženo 25.1.2020 17:47
Chata Mír - Pustevny a zpět, stopa výborná, sněhu dostatek, super výhledy, na Pustevnách strašně hodně lidí/jsou ledové sochy/, parádní běžkování.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2020 17:32
Dnes jsem byl na Pustevnách. Z Podolánek jsem udělal první převýšení z údolí a pak se už dalo nazout a dojet na Martiňák. Zde bylo čerstvě upraveno, 2 vyfrézované stopy a uhlazený menšestr - PARÁDA!. Rychlá stopa bez omezení na Pustevny. Pak okruh kolem Nořičí hory - ze začátku upraveno pro skate i klasiku, dál už vyšlapáno běžkaři. Z jihu méně sněhu i ledové plotny od potoků. Na Radhošť hodně pěšáků, ale stopa kupodivu v dobrém stavu. Nahoře daleké výhledy (Malá Fatra, Javorníky). Zpátky na Pustevny a po Knížecí sjezd do údolí, dobře sjízdné až do Raztoky.
8:17
8:17
11:42
11:47
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2020 17:23
Z Trojáku po modré směrem na Hostýn. Sněhu poskrovnu, někde zcela chyběl, pouze na hřebeni je ho dost, ale stopa rozšlapaná pěšáky. Kameňačky nutnè.
Hostýnské vrchy
Vloženo 26.1.2020 10:46
Pustevny, odpoledne, autem z Prostred.Becvy, pulhodiny stani v kopci kvuli blokujicimu autu, horni parking za 100kc narvany, milion lidi,azuro, -3st,silny ledovy vitr. Zavodni 5km okruh kolem Zmzleho vrchu. Trasa upravena, tvrda, skate i klasika, spousta jehlici a vetvicek na zemi. Celkove lituji, ze ve V.Karlovicich neni dost snehu, protoze Pustevny nesnesou celkove s VK srovnani. Skol.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2020 8:40
Troják - Lázy, pro kameňačky perfektní.
Hostýnské vrchy
Vloženo 25.1.2020 8:23
Ahoj, z Hlavate na Martinak vede neupravovana hodně kopcovitá trasa. Sjízdné to je, když je dostatek prachoveho sněhu (teď ne). Martinak - Pustevny - Mír manchester a 2 strojové stopy.
(Odpověď na dotaz uživatele michaela z 23.1.: Ahojte, nevite, zda je dost snehu z Hlavate rozc na Martinak? dale pak je to OK se snehem pokracovat Pustevny, chata Mir a Roznov dojit?

dekuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2020 18:55
Z Trestiku na Benesky velmi prijemne. Dost snehu stopa obcas zmrzla a pri sjezdu na Benesky uz lezou kameny. Skoda spatneho znaceni na rozcesti Nad Trestikem, kdy to neznale zavede do kopce, hlubokeho snehu a popadanych stromu. Pozor na to je nutne to vzit po modre doleva.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2020 17:18
Chata Mír-Pustevny a zpět , podmínky přímo ideální, stopy pevné, sněhu opravdu dostatek. Lyžařů poměrně poskrovnu, což o víkendu už platit nebude. Lepší to být už ani nemohlo:)

https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#33333.jpg
https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#1111.jpg
https://otmarclimbing.rajce.idnes.cz/Bezky_Pustevny/#2222.jpg
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2020 19:23
Troják - Lázy. Překvapivě pěkné svezení. Podle stop tudy projelo hodně lyžařů. Až mě zarazilo, vlastně spíše naštvalo, že o tom tady nikdo v minulých dnech neinformoval. Ale už jsem si zvykl, že současní lidé plný servis vyžadují, ale na zpětnou vazbu zapomínají. Ale to by byl dlouhý komentář....
Jasno, slunce, minus dva stupně, bezvětří. Troják - Bludný (plus okruh po louce u Bludného) bez kompromisů, sněhu dostatek. Sjezd Bludný směr Lázy bez problémů, cca po 200 metrech pod smrky sněhu méně, ale stále s lyžemi na nohou. Úsek je cca 150 m a dá se zvládnout. Dále okruh na louce Končiny, kolem Čečetkova a sjezd k Leskovému (doporučuji to pustit a neplužit!!!). Dále už přede mnou jelo čím dál míň lidí, od odbočky k Waldu směr Lázy už jen jeden bojovník, zřejmě partyzán. Zkusil jsem i trasu k Waldu, ale po cca 200 metrech se těží dřevo, takže tudy ne! Otočit a zpátky na Troják. Celkem 17 km, volným tempem 10 km/hod. Hostýnky jsou o turistice, nikoli o výkonu. Pokud to máte na Troják blízko, vyrazte v pátek či v sobotu. Má to smysl a sníh dlouho nevydrží...
Že nekecám, viz odkaz
https://youtu.be/kKw7XMAFlps
Hostýnské vrchy
Vloženo 23.1.2020 14:32
Tak jsme se dockali asi 1 a posledni snih posledni dobou vzacny pristi tyden az + 12 stupnu.hostynska mag.v provozu v lese omezene.na stare kamenacky.snih 15 cm v lese 5 cm.louky parada podminky dobre v lese horsi.trasa trojak,bludne,konciny zpet.- 1 stupen.7 lyzaru na trase.dle informaci lyzari,lyzarum dobre na tesak.a vyjete stopy.rychle vyuzit o vikendu asi konec.skool.
Hostýnské vrchy
Vloženo 24.1.2020 13:41
Od Melociku strojová stopa, občas tvrdší, ale jinak super. Od Ztracence na Kohútku jen prošláplé od turistů, ale použitelné i na nové lyže. Byl to skvělý zážitek, doporučuji.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 19:46
Pustevny - Martiňák a zpět, závodní okruh a část stopy pod Velkou sjezdovku, 30 km klasicky. Vše skvěle upraveno, stopy pevné a odolávající bruslařům, sněhu dostatek, teplota lehce pod nulou pro fialový Swix. Ráno jasno, odpoledne zataženo, kolem čtvrté začal poletovat jemný mokrý hnus, později přešel ve sněžení. Free ledové sochy jako bonus. Pro zimní inspiraci viz odkaz
https://youtu.be/Odv5hqr6iHk
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 15:49
Dnes Pustevny - Martiňák stopa luxusní,jako na olympiadě,-2°,swix modrý extra. Škoda chodit do práce.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2020 7:26
K dotazu na trasu od Melocika na Kasárna, který zmizel společně se zadáním odpovědi vložené asi s dobrým úmyslem, ale ve výsledku i se špatným odkazem - dle zpráv na https://nabezky.sk/ byla trasa strojově upravena v úterý a na tomto webu jsou od té doby i další 3 zprávy od lyžařů, takže trasa sjízdná bude a asi i dobře. Detaily zpráv jsou na daném webu přístupné jen těm uživatelům, kteří sami píšou zprávy, nebo jsou ochotni za jejich zobrazení zaplatit.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 7:24
Okruh Cernava, ko..ti lesaci projeli okruh pluhem. Nevhodne i na kamenacky. Jinak by to slo..
Hostýnské vrchy
Vloženo 21.1.2020 20:10
Mír-Pustevny skutečně pohádka. Pustevny-Radhošť samozřejmě lidé, ale i tak bezva, dvě perfektní stopy po hřebenu. Od hotelu, po sjezdovce, dál po značce a lesem napojení zpět k Chatě Mír průjezdné, sníh tam je.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 15:52
Troják-Lázy-přístřešek Pod CHladnou(silničáři odhrnuli cestu takže zpět)-přístřešek Končiny - odbočka po červené kousek za Nad Kosiky (končí sníh)-zpět přístř.Končiny-Bludny-Troják-29,51 km.Dobré dost sněhu-žádní lidi , ale opět zlá viditelnost,mlha, slunce až od 13.15h.....-1st,
Hostýnské vrchy
Vloženo 20.1.2020 20:53
Pustevny - Skalíkova louka - chata Mír - Pustevny. Přestože jsem přijel až odpoledne, do luxusní stopy jsem nastoupil jak první. Stopovače zvedli cca kilometr před chatou Mír, dál jen kvalitní manžestr. Připadlo cca 10 cm sněhu, jako v pohádce, potkal jsem pět běžkařů. Skate bez poškození stop na obou stranách lesní cesty je nereálný. Naopak skate na širokém úseku Pustevny - Radhošť nemá chybu.
Pár obrázků viz odkaz:
https://youtu.be/DGodRPchMMA
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2020 8:47
Psal jsem to už v neděli, ale neuložilo se to: Oprava k tomu, co napsal Murphy 19.1.-rolba jela z Pusteven na Mart. a pouze "hladila"trať, ale z Mart. zpět už "žehlila" dvě stopy na klasiku.A ještě si prosím podívejte na stránky pustevny.cz, kde je napsáno cituji:"Trasy na Martiňák, chatu Mír a Skalíkovu louku jsou upravovány pouze pro klasickou techniku běhu. I jednotlivec, který přes vyřezané stopy bruslí, je dokáže značně poničit. Apelujeme na dodržování tohoto pravidla. Ostatní upravované trasy jsou upravovány jak pro klasiku, tak pro bruslení."ŠKODA, že to dodržuje tak málo bruslařů.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.1.2020 21:49
Velké Karlovice Leskové u Dorňáků-Velké Karlovice rozcestí Soláň. Málo sněhu, nazval bych to travní lyžování po Karlovských lúkách. Občas v lese vylézají kamínky. Pár čísel nového sněhu na ledový podklad a všude vylézá tráva. Něco jako první nebo poslední zimní svezení, akorát že je půlka zimy. Bčkové lyže. Lidí málo. Protáhnutí dobré...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.1.2020 18:41
Dnes trasa Martiňák-Pustevny a zpět,trasa vysněžená po celé délce,sněžilo teplota kolem nuly,upraveno ratrakem spíše pro bruslaře bez strojní úpravy stopy,ale paráda,,,určitě doporučuji...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.1.2020 17:27
Morávka Sviňorky - dnes napadl nový sníh cca 5 až 10 cm. Od Sviňorek na rozcestí Pod Malým Travným nový sníh bez podkladu. Na výjezd to šlo, sjezd nedoporučuji. Od rozcestí Pod Malým Travným směrem nahoru na Travný nový sníh na starém podkladu - jelo se dobře. Projeli jsme jednu stopu nahoru a pak zase zpět. Od 700 m nahoru podmínky super.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.1.2020 18:49
Martiňák - Pustevny a zpět... sněhu je na cestě dost,stopy dobré, místy zledovatělé, rychlé, na to že není nikde sníh, tak dobré běžkování.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2020 20:28
Dneska trasa Martiňák - Pustevny a zpět. Trasa dobrá, stopy byly víceméňe po celou dobu. Přes potůčky se to taky bez problému dalo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2020 17:28
Pustevny- trasa Matiňák na Pustevny, krásný stopy(ledový sklíčka) trenink soupaže.
Luxusně upraveno, všude sníh.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.1.2020 17:11
Dnes Pustevny - Martiňák stopa nad očekávání dobrá a na asfaltce exklusivní.Stopa pevná,přemrzlý sypký firn.Chce to klistr nebo skiny. Bruslaři zůstaňte raději doma,ať to nezničíte.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.1.2020 12:10
Trasa Pustevny-Martiňák docela v pohodě, až na tradiční "potůčky" na začátku trasy, kde je lépe lyže přenést. Stopa je však umrzlá a ve sjezdech velmi rychlá. Kdo si neumí kvalitně namazat klistrem tak se bude asi trápit. Nevhodné na skate, trasa je na bruslení příliš úzká a tak dochází k poškozování stop. Kdo si chce zabruslit, zkuste standardní tratě. Jinak na Pustevnách lidí jak na Václaváku, totální masakr. Kdo chce zaparkovat nahoře, doporučuji vyjet hodně brzy ráno.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.1.2020 23:48
Staré přemrzlé stopy, ale dnes tam projelo mnoho lyžařů, takže ve sjezdech v horní části uplužené. Na tu bídu kolem velmi dobré svezení.
(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 11.1.: Ahoj,
máte někdo aktuální informace, jak to vypadá mezi Martiňákem a Pustevnami? A dá se na Martiňák dostat autem bez řetězů?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.1.2020 19:49
Ze solane směr bufet pod kotlovou vpodstate nesjizdne led a kde není tak milion pesaku pokud možno s coklem na vodítku přes stopu, dal na Třeštík nepatrně lepší. Dal přes Trojacku to docela de, ve sjezdu do mak. Sedla dost sněhu, ale bohužel projeto lakatosem. Z mak sedla na pod dupackou mizerný, ale pak až na lemesnou krásná stopa vyslapla od lidí, jako kdysi, žádný stopy od pesaku. Až se to bojím napsat. Sjezd do sedla nejetelny. Dal na kasarne jsem to vzal vzhledem ke tmě už po silnici. Po kraji relativně sjízdné, lyže už dostali takovou sadu, že sem to neresil. Skol
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 11.1.2020 10:52
Kohutka-Kasarna premrzly sníh, zledovatělé, jede se špatně, udusane skutrem, Ztracenec-Kasarna frezovana stopa premrzla... usek Maly Javornik-Kasarna o něco lepší, ale celkově špatná kvalita sněhu.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.1.2020 18:41
Bílá - Modrý okruh. Strojově bylo upraveno jen něco. Delší severní úsek z Bíle na Mezivodí byl fajn. Kratší jižní úsek z Mezivodí na Bílou nic moc - nahoře málo sněhu a lesáci.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2020 18:17
Javoš_- Kalužný dnes naprostá špica v prašanu ve vyjeté stopě po běžkařích - stopa nezničená, trasa bez popadaných stromů. Možná to ještě do zítřka vydrží :-)
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 6.1.2020 22:18
Melocík - Kasárna - Stratenec dnes projeté rolbou: 2 stopy na klasiku. 30 až 50 cm sněhu. Hodně běžkařů, azuro a krásné výhledy. Strojová stopa končí na Stratenci. Pro letošek má nejlepší jízda.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2020 13:57
Z Javorového na Ostrý spodem pěkná stopa, nahoře pochopitelně rozšlapáno. Nejhorší 1,5 km úsek před Ostrým.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.1.2020 10:16
nasnežilo asi 5-6 cm dole v okolí v. karlovíc, stopa ráno urobená na všetkých okruhoch- u pepišú, razula-machúzky...vďaka za to...ešte by bodlo ďalších 5 cm a nočný mráz....
9:39
10:09

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2020 8:51
(Odpověď na dotaz uživatele patrik z 5.1 na martiňák se normálně jezdí zákaz vjezdu tam sice je a kopec je spíš na řetězy ale normálně se dá vyjet nahoru a zaparkovat dole před chatou na baru zaplatit parkování a jít běžkovat nikdo zatím problémy nedělal ale chce to tam jet ráno parkoviště je brzo plné
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.1.2020 23:04
Kasárna - Portáš. Připadlo asi 15cm nového sněhu. Stopa projetá pouze od běžkařů. Vůbec to ale nevadilo. Sněhu dostatek a za mě super svezení.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.1.2020 21:59
Grúň od Charbuláka po Muroňku, pak jsme to otočili. Od Švarné Hanky sněhu víc než dost, stopa žádná a to málo, co jsme tam prošlápli, zlikvidovali obratem cyklisté na horských kolech s 15 cm širokými gumami, co to hrnuli neomylně středem naší provizorní stopy. Kdo to nevydrží a chce protáhnout kosti až na Bílý Kříž, dá se to v pohodě, v lese je to jako pod peřinou.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.1.2020 19:03
Lysá hora z Papežova, sjízdné od začátku až do konce, nástup v Papežově tvrdý a ledovatý, uklouzaný od skialpů, cca po 1 km už v pohodě. Je to bez stopy a dost tvrdé, chce to kus pevné vůle, ale stojí to za to!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.1.2020 18:55
Martiňák > Pustevny > Martiňák. Luxusní počasí, dvě stopy, sněhu dost, sem tam bordel ze stromů, ale pohoda. Při cestě zpátky kolem 16 hod projela od M rolba a lidí už málo, podle mě v sobotu dopo to bude luxus, pokud nebude moc padat. Na Pustevny nejezdit autem, to bude úplně zbytečný.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.1.2020 11:12
Dobry den. Ted se da vyborne projet z Martinaku na Pustevny a zpet (cca 18km) Pekna upravena stopa v lehcim terenu. Nahore na Pustevnach se da pridat i cca 5km kolecko, take jiz upravene a dobre sjizdne i pro zacinajici :o)
(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 3.1.: Dobrý den, jsme začátečníci a mezi vámi je určitě spousta zkušených.... Poradíte, prosím, nějakou jednoduchou trasu v aktuálně dobrém stavu? Díky moc)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.1.2020 19:17
VELKÉ KARLOVICE (údolní trasa Razula – kostel): V úseku nad rozc. Podťaté je magistrála ve slušné kondici, vícero stop na klasiku, pás na bruslení; stopa je pevná, tráva vylézá v přijatelné míře. Od stájí dolů už o něco horší, ale pořád rozumně sjízdné (kromě toboganu za pilou); povozit se ještě dá i na okruhu mezi nádražím a Pepišem.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 2.1.2020 16:38
31.12.2019 Na Martinak prohrnuto pekne, ale trosku ujezdene a klouzave. Vyjet lze i s prednim nahonem s trochou zkusenosti a s vetsi rychlosti i bez retezu. Od letoska dole na Becve nova znacka "snehove retezy pri souvsle vrstve snehu". O vikenu chce jet brzy, protoze parkoviste nahore byva przy plne.
(Odpověď na dotaz uživatele Věra z 1.1.: Nevi někdo jestli se dá vyjet autem k hotelu Martiňák?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.1.2020 11:22
Martiňák - Pustevny a zpět, super svezení. Kousek nad Martiňákem projetá stopa. Jediná asi tři horší místa jsou pod Pustevnama kde prosakuje voda a dá se to bokem v pohodě projet.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 31.12.2019 18:29
VELKÉ KARLOVICE (trasy nad Leskovým):
Sedlo pod Lemešnou (Pindula) – Bařinka – prales Razula: sněhu celkem dost, přijatelně sjízdné v kolejích po traktoru, občas zledovatělé, pozor na šutry při sjezdu z Bařinky.
Horní cesta Malá Hanzlůvka (Capúry) – Uzgruň (Dynčák) – Leskové: totéž, víc sešlapáno pěšáky a psy, v dolním úseku naproti Horalu zpevněné běžkaři, ovšem bez stopy.
Lesní odbočka nad Galikem: uježděný a uchozený mlat, na některých místech led a stěrk; hratelné.
Údolní trasa Velké Karlovice: večer byla magistrála velice příjemná a rychlá.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.1.2020 21:18
Dle lyžaře ze Slovenska to byla v pondělí paráda. Detaily a fotky na https://nabezky.sk/node/124113

Odpověď na dotaz uživatele Víťa z 1.1.: Ahoj,nevíte někdo v jakém stavu jsou stopy Z Kasáren směrem na Melocík ?
Díky za info)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 21:00
JAVORNÍKY (hřebenovka Kasárna - Kohútka - Krkostěna): na nejvyšším hřebeni až 40 cm příjemného suchého sněhu; sice neprotaženo skútrem, ale vyjeta turistická stopa - často s děrami po menšinových pěšácích, převážně se to ovšem dalo nazvat stopou. Dnes pěkné podmínky včetně dalekých výhledů (až k Hrubému Jeseníku; nejlepší pohled na slovenské hory tradičně ze svahu západně od Butorek).
Z Kohútky na Krkostěnu: po ušlapaném chodníku, častěji šutry, ale hratelné.
Sjezd pásmem Čerňanské Kyčery k Huslenky-zastávka: sešup po horních pasekách, níže už pěšky, s trochou otrlosti sjízdné louky v dolní polovině.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 17:32
Od Galiku po Pepiša stopa velice dobrá, 10 cm sněhu, sluníčko, dost lidí, teplota +2.Zitra jedem zase.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 16:57
Jezdil jsem okruh ve velkých Karlovicích délka cca jeden kilometr stopa byla poměrně slušná málo lidí tak jsem zvládl 10 okruhu. Pak mi to přestalo bavit jezdit pořád dokola. Asi na třech místech byla trochu hlíny respektive trávy ale nic hrozného pro rodiny s dětmi fajn pro závodní běžkaře ne
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 16:20
Pustevny- Martinak.Snehu(8-12 h)dostatek na 1 lyze. Na to, ze je uprava stop dotovana, stopa neupravena 3 dny. Prostredni pruh mezi stopami rozjebany od pesaku. Takova ceska klasika. Kdy chcete ty stopy upravovat? Az to roztaje?
Aktualizace v 16.19 h. Stopa na Martinak dle bile stopy projeta.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.12.2019 12:33
Včera tj v neďěli Kasárna - od Franu na Malý Javorník a zpět. Sněhu hodně i v lese. Stopa se dala, po Ztracenec ale celkem rozšlapaná od pěšáků.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 21:39
Dneska jsme se byli sklouznout na okruhu u Pepicentra, dalo se na to, že se jedná o první sníh. Vhodné i pro začátečníky a rodiny s dětmi.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 19:41
BENEŠKY (hřebenovka z Čartáku na Třeštík): Přijatelné množství sněhu, na sundání lyží jsou asi tři lesní sjezdy v první třetině, dál už šutry vylézaly spíš ojediněle. Jízda převážně v chodníku ušlapaném pěšáky, kteří z 90 % převládali - s nějakou běžkařskou stopou moc nepočítejte, tohle ostatně bývá trasa víc pro vychutnávání krajiny než pro sportovní výkony...
Sjezd Rybjankou do Leskového: hratelné, nahoře jednoduchá stopa, dole zatím použitelná vyhrnutá cesta. Údolní trasa Velké Karlovice: obstojné stopy na klasiku, samozřejmě bývá i líp.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 17:43
Machúzky - hotel Galík - hotel Horal stopa upravená, ale jelikož se jedná o první sníh, tak stopa není ideální a hlavně to lepilo v lesní části za Galíkem směr Horal. Na jedničku to nebylo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 14:27
v údolí od Miloňova až k Razule najety stopy skútrem, dál kolem Galiku k Babské jen prošláplé. Sněhu tak 15 cm, ale je sypký a nemá podklad, takže leze voda, tráva a občas hlína. Svezení pěkné, ale na jedničky to zatím není.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 21:34
Z Kohutky smer Kasarne sjizdne, projeto od lyzaru. Dle zpravy od kolegu ze Slovenska na https://nabezky.sk/node/77

(Odpověď na dotaz uživatele SP z 29.12.: Nevite jaky je stav bezeckych tras na Kohutce?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 28.12.2019 17:34
VELKÉ KARLOVICE - údolní trasa v Leskovém (od rozc. Podťaté po rozc. Babská): do 20 cm čerstvého prašanu, ze stopy skoro nic nevylézá ani v lese. Zatím strojově neupraveno, ale dá se svézt po jednoduchých stopách v trase skútru; přijatelná je i lesní odbočka nad Galikem, výše převážně jen po cyklostezce.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 28.12.2019 11:04
Snehu dostatek ale stopa projeta nani, ceka se pry na silnejsi mraz, ale pro nadcence co chteji borit ledy a pak ochutnat borůvkové knedlíky na zdejší chatě mohu doporučit
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2019 18:59
Hostynska mag.mimo provoz.poprasek snehu.peso pruzkum trate tesak,trojak po tezbe dreva kurovec u tesaku hodne blata.rozjeta cesta.jinak sjizdne.v lete usek trojak,lazy pred lazy u cecetkova vykaceno hodne haluzi v ceste.bude potreba tak 20 cm pro sjizdnost snad se dockame.
Hostýnské vrchy
Vloženo 27.12.2019 21:41
Na Pustevny je nejlepší jet autem přes sedlo Soláň, viz mapa https://mapy.cz/s/dunaluvece, a zaparkovat nahoře na Pustevnách. Parkoviště stojí 150 Kč na den, je dost velké, ale o víkendech a svátcích se může v průběhu dne komplet zaplnit. Při letošních podmínkách budou Pustevny asi největší jistotou, dnes se tam lyžovalo slušně, viz moje zpráva níže. Ale dává mi smysl sledovat i podmínky na hřebeni Javorníků, ty jsou přeci jen blíž.

(Odpověď na dotaz uživatele tonyro z 27.12.: budem vo veľkých karloviciach na druhý týždeň, ako -odkiaľ sa autom-lanovkou dostanem niekde smer pustevny, aby som pobežkoval klasiku ? kde zaparkovať? v karloviciach to asi nebude možné, preto radšej odskočím na pustevny.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2019 17:57
Na Pustevnách od úpravy proběhlé ve čtvrtek okolo poledního připadlo do rána min. 5 cm sněhu a celý den sněžilo dál.

Závodní okruh je jasnou volbou na skate a pro lidi, co chtějí trénovat. Klidně na nové lyže. Stopa na klasiku je tam místy vyjetá od lyžařů.

Pustevny - Martiňák: první 2 km urolbováno nahladko bez stopavače, stopa na tom je vyjetá od lyžařů. Problematických je několik křížení s potoky, projel/objel jsem vše,ale kvůli těmto místům bych příště volil kameňačky. Následuje parádních 3.5 km s vyříznutými stopami na klasiku. Dál už zas bez strojových stop ale bez problémů. Posledních 500m před Martiňákem už rolba nejela a ani by to nešlo, ale ve vyjeté stopě uprostřed kolejí od traktoru se jet dá.

Směrem k chatě Mír má spodní trasa (od zatáčky pod parkovištěm okolo Skalíkovy louky) strojovou stopu na klasiku skoro až k rozcestí Pod Radhoštěm, kde se obě cesty spojují. Horní trasa má strojovou stopu zhruba na polovině, ale i úseky se stopou od lyžařů jsou pěkné. Pokračování směrem k chatě Mír má také jen stopu od lyžařů (na urolbovaném podkladě), o něco horší, ale pořád se dá celkem v pohodě. Rolba to otočila cca 2 km před chatou Mír a protože trasa pokračovala vyjetými kolejemi, otočil jsem to i já. Celá tahle trasa je bez problematických míst. Na skate nevhodné - mimo stopy často rozdupané.

Svážnice do prostředka zrušené velké sjezdovky - nenadchne, neurazí, sněhu dost, stopa na klasiku vyjetá od lyžařů, na skate moc ne, po rolbě tam projelo ještě nějaké auto.

Parkování na Pustevnách stojí 150 Kč, v 9 ráno tam stálo sotva 10 aut. Pak se zaplnilo, převládají pěší výletníci mířící na Radhošť, kam proudí opravdu davy.

GPS záznam trasy: https://www.strava.com/activities/2960603345
10:26
14:14
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.12.2019 21:52
Ahoj, dnes ráno jsem byl na Pustevnách. Je tam 25-30 cm prašanu, a to i na cestách v lese. Sněhu je dostatek, ani jednou jsem nezadrhl. Ráno projela rolba z Pusteven na Radhošť, během hodiny ale vše rozšlapaly davy pěšáků. Na Martiňák pojeto nebylo. Pak jsme se přesunuli na závodní tratě, které kolem poledne upravila rolba - stopu na klasiku nedělala. Když jsme se vraceli ve 12:30 zpět tak parkoviště už bylo plné a nahoru už další auta nepouštěli. Řetězy nejsou potřeba.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin Sajal z 26.12.: Dle GPS záznamu vyjela v průběhu dnešního dne rolba na Pustevnách. Pokud tam už někdo byl, potěšilo by info, jestli vyřezávala i stopy na klasiku, jestli se dá v pohodě vyjet nahoru autem bez řetězů, popř. jak daleko od parkoviště v Trojanovicích se dají nasadit lyže kameňačky. Že rolba jezdila jen ve vyšších polohách vím, resp. to naznačuje GPS z Bílých stop.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.12.2019 7:54
Troják - Bludny-vysilač Hoštalkova po asfaltce cca 7cm sněhu, dobrý nedrhlo, s
Ale dost silný vítr, 17km,za Bludnym jsem si udělal okruh. Zlá viditelnost, 9-12h
Hostýnské vrchy

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Beskydy