Papežov - Lysá hora upraveno v pátek k večeru, dnes po poledni už manšestr zdaleka nebyl, ale pořád byl povrch relativně rovný - jen úseky, kudy vede zároveň pěší přímá trasa, místy připomínaly oraniště. Spodních cca 500 m nepříliš pěkná kombinace ledu a břečky (někdo i lyže směrem dolů sundal a to ne z důvodu,že by sjezd technicky nezvládl - já sjel v pohodě), po 2 km už úplně v pohodě. Asfalt zatím nikde nekoukal, maximálně prosvítal. Kdo má možnost volby, tak horší lyže a skate - stopa na klasiku je jen na 400m nahoře. Poměr bežkařů a skialpinistů zhruba 1:1, ale vládnou pěší a běžci.
Zimný - Ivančena strojovou stopu na klasiku má, kromě posledních 2 km. Kvalita střídavá - od nádherných úseků po horší, co jsou zašpiněné jehličím (na fotce je nejvíc zapadané místo). Asi 1km před Ivančenou jsem 150m přenášel viz další foto,na kameňačkách se to dá asi přejít. V neděli se bude přenášet podle mě na dalších 3 krátkých úsecích.
Teplota taková, že někdo dokonce vyrazil nahoře bez (ale nešlo o ženu :-). GPS záznam trasy (a všeho upraveného): https://www.strava.com/activities/3062563948
Nejnovější zprávy z oblasti Moravskoslezské Beskydy
16.3.
Vloženo 16.3.2025 15:11
PUSTEVNY.
Pribudlo do 10 cm noveho snehu.
Úsek na Pohadke neupraveny ,je tam do 10 cm nového sneh.
Sam som robil stopu na klasiku v úseku cca1,3 km je to celkom OK ďalej smerom k V.Zjazdovke to nemá význam chytá spodok lyze o podklad.
Zajtra...
více
2.3.
Vloženo 2.3.2025 20:02
PUSTEVNY.
Vhodné podmienky len na POHADKE(úsek cca1,3 km smerom k V.Zjazdovke).Tento úsek bol pred dvoma dnami upravený rolbou.
Podklad tvrdý,na povrchu je do 2 cm prasanu.
Stopa dobrá na klasiku I voľný styl.
Uvidíme ako si Pohadka poradí s...
více