Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Beskydy ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 19.1.2021 19:43
Papežov-Zimný-Ivančena-Ostravice
Šlápnuto dnes několika běžkaři. Po Ivančenu lepilo, nejelo. Dále jelo pěkně, od Zbuja (vyhrnuto) až po Sepetnou sjízdné bez šutrů, ale to plužení! Začalo velké padání ze stromů. Přijela jsem domů a koukám, že to podle Bílé stopy je protaženo - zeleně. Fakt by mě zajímalo, pokud tam někdo zítra pojedete, zda to rolba projela. Ráno byly zelené i Sviňorky. Trochu jezdím a domnívám se, že na tyto dvě místa rolba ještě letos nenajela. Možná stačí, když to projede nějaký běžkař a označí se to, že tam nějaká stopa je.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.1.2021 17:11
Host.mag.v provozu asi do zitra.obleva.zhorsene podminky.
Maruska,trojak obcerstveni okenko zavreno,u tri kamenu,hostyn sjezdy misty ledovy podklad.- 3 stupne,mlha, snih 25 cm,novy 2 cm.32 lyzniku 10 pesich.v bystrici tajici snih + 2 stupne.
Hostýnské vrchy
Vloženo 19.1.2021 16:15
pro uživatele Petra.
Napište mi nebo raději zavolejte - starosta@zdechov.cz nebo mobil 724 178 680
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dotaz Vloženo 19.1.2021 16:39
Prosím nebyl někdo včera/dnes na trase Dušná-Cáb? Mám v plánu jet ve čtvrtek.
Zodpovědět Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dotaz Vloženo 19.1.2021 10:21
Ahoj, ráda bych zítra zkusila jet z Hutiska do Rožnova (kolem rozhledny). Nevíte prosím, jestli je tam teď projetá stopa?
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 17:41
Dnes Čarták - Soláň - Benešky - Pod Vysokou -Vysoká a zpet,tj
cca 25 km. Stopa projeta jen od bezkařů, misty náročné ale vykoupeno famoznim pocasim a vyhledy. Mrazivo ale slunko svitilo jak blbe takze super. Tato trat je zajimava,chvili vyhled, chvili les. Jedine co bychom vynechali byl peskovyslap na Vysokou, cekali jsme vyhled a ona je to jakasi boudka mezi smrky 😆. Jo a obcerstveni na Cartaku nepremava, a pry ani dole na Trestiku pres tyden okenko nefunguje,tak jsme tam uz nesjizdeli.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.1.2021 18:38
Jeďte do Jablunkova hned za benzinkou je parkoviště a začátek upravené trasy do Mostu zvládne i dítě
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 19.1.: Prosím moc o radu
Znám spíše Jeseníky, ale když je konečně sníh i v Beskydech :)
Potřebovala bych poradit trasu cca 15 km (okruh nejlíp, ale i tam zpět by to slo), kterou zvládne i slabsi běžkař a na jejíz začátek se dá v klidu dojet bez řetězu a a zaparkovat ...
Předem moc díky za tipy)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 21:00
Trasa Visalaje - Bílý Kříž - Grůň - Bílá. Stopa nebyla strojově upravena, pokud šel běžkař, tak vytvořil stopu a pokud pěšák, tak ji hned zničil. Jinak podmínky perfektní, sněhová peřina zalitá sluncem, výhledy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 18:58
Včera Pustevny - chata Mír a Pustevny - Martiňák, krásné počasí, sněhu hojně, ale že by upravili stopu, ani náhodou. Jen jedna stopa od běžkařů. Nechápu to. Dnes (pondělí) podle pustevny.cz vše upravené. Asi upravují jen v pracovní dny. Jsem považoval za zbytečné se předem informovat, zda jsou o víkendu a v takových parádních podmínkách trasy upravené. Takže to raději udělejte ať nejste nepříjemně překvapeni.
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 18.1.2021 14:05
Dotaz na Tomáše: Je někde možné najít mapku tras v okolí Zděchova? Děkuji.
Zodpovědět Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 12:58
Vizovické vrchy: trasa Lačnovské rybníky, parkoviště - Valašské Klobouky, ul. Luční, popřípadě Sychrov, projetá skutrem a velkým počtem běžkařů ve dnech so 16.1 a ne 17.1. Možný nástup do stopy na více místech ze silnice Valašské Klobouky - Lačnov. Pěkné výhledy na Vizovické vrchy a Bílé Karpaty..
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 18.1.2021 6:58
Dobré ráno ze Zděchova, ve Zděchově upravený okruh ve sportovním areálu a samozřejmě trasa směr sedlo pod Filkou - Radošov sedlo - Skaličí - Senické lúky nad Valašskou Senicí. Úsek Skaličí - Pulčín jsme nakonec neupravovali, protože vzhledem k množství návštěvníků ledopádů by to bylo naprosto zbytečné! Dneska chceme projet úsek Zděchov - sedlo pod Filkou - svážnice nad Vlčnovem - Huslenky (Chladná) a Stříbrník sedlo. Také chceme rozšířit okruhy nad Valašskou Senicí - Františkův vrch apod. Tomáš
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 22:51
Bílá - Kozí hřbety - Mezivodí - Bílá. Luxusní podmínky, stopa po celou trasu, nádherná zima. Lidí pomálu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 20:49
Cyklostezka Bečva!? Ne, to není vtip. Jen mě při ranním podhorském běžkování na cyklostezce nad Kunovicemi napadlo, že vždycky není třeba nezbytných 30 cm sněhu, bez kterých je Hostýnská magistrála utrpením, ale stačí i pouhých pět. A ty zaručeně budou na cyklostezce. A taky, že byly. K ranním šestnácti pohodovým kilometrům cestou necestou poměrně snadno a rychle přibylo dalších šestnáct na trase Skalička - Choryně, tentokrát v rychlém bruslařském tempu. A na celé trase jsem byl jediný s lyžemi na nohou! Důkaz, že vždycky není nutné strávit desítky minut v autě cestou do vyhlášených a přeplněných lyžařských středisek. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe.
A i v tom svižném tempu jsem si udělal pár obrázků. Na památku. Holt na cyklostezce se zase tak často nelyžuje :-)
https://youtu.be/6nH5npBsYoU
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 19:43
Troják- Bludný-Lazy-Pržno,na Trojáku sněhu i lidí dost,stopa jako vždy neupravená,projeta běžkaři.Od Bludného lidí ubylo,stopa projeta běžkaři,na cestě i v lese sněhu hodně. Dobré sjezdy,semtam kamínek, za Čečetkovem cesta rozbitá po těžbě a zasypána kameny-200 m.Od Lazů do Pržna všechny cesty prohrnuté,ale vystupují kameny.Sjezd z Pržna buď po cestě,ale pozor na ledové plotny,nebo dobrý sjezd po louce.
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 19:18
Hostýnky to tentokrát přímo nebyly, i když byly nadohled, vzdušnou čarou cca 2 km. Dopolední výšlap kolem Kelče, cca 400 metrů nad mořem, - 8°C, 10-15 cm prašanu, 14 km o samotě... I to je někdy třeba.. Posuďte sami :
https://youtu.be/MtCwOD5J2g4
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 17:28
Dnes pohodové svezení ze Vsetína-Ohrada-Hovězí a zpět po cyklostezce. Pouze klasika, bez větví a kamínků. Ideální pro rodinu s dětmi.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 17:24
Ahoj,
dnes pěkná stopa od běžkařů, ale nikdy nevíš, kdy to prohrnou pluhem. Myslím, že to dělají schválně, protože tu ani netěží. Každopádně část trasy stoupák od Rajnochovic je vyplužený a posypaný drtí. Proč sypou drtí i rovnou cestu od rozcestí k hlavní cestě na Tesák to hlava nebere. Jak již zde bylo níže napsáno, tak jakákoliv empatie a selský rozum u Arcibiskubských lesů nehledejte. A to už ani nezmiňuji, že Hostýnky jsou zahrnuty v projektu Bílé Stopy. Asi je upraví, až bude obleva a pak vyfakturují...


(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 17.1.: Ahoj, jak to vypadá s trasou kolem Čerňavy ? Mám ten okruh docela rád, rovnoměrně z kopce, dokopce - sjezd po spodní pravou je hezký...nebývá tam takový tlak lidí a stopa bývá kvalitní (když je sníh nebo tam nejezdí ten magor se 4 kolkou...majzl jsem ho holí přes hřbet, zmetka ).
Četl jsem tu totiž zprávu před pár dny, že to lesáci pluhem projeli a tím se kamínky ne cestě dostaly všude, nedalo se...teď ale připadlo, čili minimálně v neděli si myslím, že to mohlo trochu frčet (?)
děkuji.)
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 14:05
Jablunkov směr Mosty perfektně upravená trať na klasiku i skate. Lidí tak akorát.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 18.1.2021 15:12
Panbůh zaplať (kdyby byla i kasička, rád na údržbu přispěju) za takový Zděchov. Co se dělo na hřebenu Javorníků v sobotu, to byl masakr - ráno z Kohútky na Kasárna krásně upravená stopa, zpátky slalom v davu pěších v totálně roz****** stopě, málem konflikt při pokusu o "výchovu". Ještě, že jsem měl dobře namazáno...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 19:44
Informace mela byt pod zpravou a ne jako dotaz....😉 Vcera jsem trasu absolvoval. Podle vet podminky byly stejne.(dobre).
(Odpověď na dotaz uživatele Bezkar z 17.1.: Hostynska mag.v provozu pohadka.-9 stupnu jasno.25 cm snehu novy 3 cm.
Hostyn 9 hod.snezeni 12 hod.jasno.u tri kamenu sjezd k trojaku o.k.lyzaru 140.trojak obcerstveni okenko.na lazy za cecetkovem cislo 2 spadly strom.lyzaru 55 podminky vyborne v lese sjezd misty sutry.)
Hostýnské vrchy
Vloženo 17.1.2021 10:52
Okruh z Morávky po Malým Travným. Stopy vyšlápnuté od bězkařů. Skvělé podmínky. Dopoledne dost lidí, problém zaparkovat.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.1.2021 7:49
Velké Karlovice-Razula přes Babskou na Třeštík kde byl jen malý náznak stopy ale v pohodě.Na Třeštíku okénko a výborná polévka.Dál přes Benešky na Kotlovou kde další milé občerstvení.Tady to otáčíme a jedeme stejnou cestou zpět.Trasa projeta a stopa pouze od běžkařů ale vše krásně sjízdné.Sjezd Babskou je nahoře sice prudší ale v tom sněhu co je v pohodě.Hlavně jsme tu nikoho nepotkali.Trasa má 30km ale dá se zkrátit.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 16.1.2021 22:20
Dnes trasa Mosty u Jablunkova - Girová - Jablunkov. Ráno trasa pokryta cca 5cm nového prašanu, dost lidí, kteří prošlápli zapadanou stopu. Na Studeničném zavřeno, většina se vrací zpět, směr Girová na loukách závěje a nutno udělat stopu i směrem na Bukovec, chata zavřená. Zpátky před polednem přibylo běžkařů i pěšáků, kteří ničí stopu. Do Jablunkova stopa rychlá, při prvním sešupu od ski areálu i kameny.
8:18
8:35
9:04
9:50
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 16.1.2021 21:59
Hostýnské vrchy, Wald - Lázy. Deset pohodových kilometrů s dětmi. Poprvé na běžkách - klobouk dolů. Teplota pod nulou, za poslední dva dny připadlo cca 5 cm sněhu. Horní část skvělá, bohužel spodní část lesáci nepochopitelně strhli pluhem???? Cestu, kterou nepoužívají a kde by i po projetí těžké lesní techniky zůstal uprostřed dostatečně široký pruh hlubokého sněhu pro lyžaře, téměř zneprůjezdnili! Holt je vidět, že Arcibiskupství nejenže neumí správně hospodařit s lesními porosty, ale ani to obyčejné selské myšlení jim zkrátka nejde. Přitom to chce jen trošku tolerance a vzájemného pochopeni... Škoda...
Přesto se nám to líbilo a zítra repete 👍
Hostýnské vrchy
Vloženo 16.1.2021 19:41
Zdravím, dnes jsme absolvovali červený okruh z Bílé, který byl včera projetý rolbou...do dnešního rána přibylo 10-20cm nového sněhu a celou přibývaly další centimetry (od 7:20 do 13 hod přibylo na autech u Černé Ostravice téměř 15cm :-). Trasu na Charbulák jsme tedy prošlapávali, od Gruně přes Bílý Kříž po Doroťanku až po Konečnou již jeli 1-2 lidi před námi, tam jsme potkali rolbu, která jela z Bumbálky. Těšili jsme se tady na vyfrézovanou stopu, ale chyba lávky..."jen" manšestr, lepší než nic, ale nechápu proč nespustili kopyto na stopu!? Navíc alespoň zde v Beskydech se rozšiřuje nešvar...pěší počkají na rolbu a pak rozdupou :-( Každopádně sněhu víc než dost. Přes sníh za krkem a prakticky prošlapávani stopy po celou dobu super běžky!!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2021 19:06
Tak dnes vyzkouseno,stopa krásně projeta od běžkařů,od parkoviště u fotbalového hřiště zadem k okruhum kolem lyžařské chaty, pak chvíli s davem lidí smerem na Javornik,od odbočky nad hajenkou už bez lidí, chvili dokonce 2 stopy,pak už jen jedna...
Sama sobě si :))
(Odpověď na dotaz uživatele Markéta z 15.1.: Nevíte někdo, jak to vypadá v okolí Velkého Javorníku, zda není stopa prošlápnutá alespoň od běžkařů...? Díky)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2021 18:27
Zdravim. Dnes od Tesaku ke Trem Kamenum jakztakz ke konci rozbita cesta od lesniku. Sjezd od Tri kamenu lambada, nekdy byva na prd ..ale dnes nadhera. Po te pohodicka.. jak konci les, tak se dalo i bruslit na ceste, stopa pro klasiky je bokem. Od trojaku na rozhlednu a bludny jako vzdy se stopa propada. Sjezd kupodivu super, pak dokonce i usek kde se dalo bruslit. V lese az na tri spadle stromy parada....bez ledu,bez vetvi. Smer Lazy asi 1 km od vesnice stopa odklonena takze se tam dostanete z vrchu. Pres vesnici slo projet po ceste bokem na lyzich...ale pozor at pri te rychlosti nekomu nevjedete do chalupy jako malem ja. Bonus dnesniho dne bylo otevrene okenko v hospode, ktere funguje po cely tyden. Po minulem tydnu, kdy snehu bylo malo absolutni spokojenost. Dnes jsem mazl svickou a nelepilo to po celou cestu.
Hostýnské vrchy
Vloženo 16.1.2021 18:20
Dnes brzy ráno z Trojanovic po knížecí čerstvý prašan asi 15cm neupraveno na pustevny.Z pusteven na martinák jsem šlapal stopu místy i závěje.Škoda páteční strojové úpravy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2021 16:21
Dusná - Cáb ideální na bruslení, stopa není, Cáb-Ptáčnice dvě stopy pro klasiku a dál na Tanečnici různé. Sem tam adrenalin. Okruh Cábu částečně upraven. Na Cábu hladové okno.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dotaz Vloženo 16.1.2021 12:21
Nevíte jestli je prošlápnuto okruh na filmových ateliérech (Zlín) to pole pod cestou na Kudlov?
Zodpovědět Hostýnské vrchy
Vloženo 15.1.2021 21:42
Bruslit se da na trase Dusna Cab, upravena rolbou magistrala Cab Solan a da se dal pokracovat na Bumbalku. Okruhy kolkem Cabu upraveny,
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 20:57
Velke Karlovice, Razula - pila a zpet pozde odpoledne. 20cm cerstveho snehu, -4 az -9st. Stopy na klasiku lehce pod prumer, na brusleni neupraveno. Presto vyrazne lepsi nez vloni. Misty kolem Machuzek sem tam kaminek. Mist na parkovani dost. Vecer jsem videl projet malou rolbu. Skol.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 19:43
Ahoj jel jsem dnes 10-12 hod. Trasu č.2 ve Velkých Karlovicích, část trasy byla upravena asi včera, dnes byla zapadlá, část kolem vleku Machůzky jela rolba, která v lese zapadla dále sněhu po kolena až po přechod přes hlavní cestu. Trasa kolem Bečvy byla projetá zásluhou velkého počtu běžkařů, bruslit se nikde nedalo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 18:51
Já doporučuji jet nejezdit asi do profláknutých středisek, protože tam bude asi hodně lidí a plná parkoviště.
Doporučila bych spíše nějaké trasy níže položené, kde není tak velké stoupání a je to spíše po rovině - např. z Jablunkova směrem do Mostů u Jablunkova ( https://www.beskydy.cz/content/beskydy-bezecke-trate-bezecke-trasy-mosty-u-jablunkova-girovska-magistrala.aspx - tam je i telefon pro info - je to tam upraveno). Nebo v okolí nějakých obcí, kde to prošlapali místní lidi. Jinak např. z Visalají pěšky na Bílý kříž a odtud na běžkách směr Charbulák a zpět (z Bíl. kříže to sejít pěšky). Ale tam asi bude hodně lidí a na parkovišti ve Visalajích asi dost aut.

(Odpověď na dotaz uživatele Marek Chmiel z 15.1.: Dobrý den, zítra se chystáme a rodinou na běžky do Beskyd, všichni jsme začátečníci, někteří na běžkách ještě ani nestáli. Jakou oblast byste nám doporučili?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 18:29
Lesní silnice u majáku včera 14.1. projeta pluhem, vrátil jsem se. Jel jsem včera i dnes 15.1. od kapličky Fryšták-Skalka na Ondřejovsko a zpět. Nejde udělat okruh do Fryštáku Horní Vsi, z Ondřejovska do Horní Vsi projeto pluhem. Kde dopadne sníh na zem, je ho tak 25cm, ale na nerovném podkladu a pod stromy mohou být problémy.
(Odpověď na dotaz uživatele Tomas z 15.1.: Ahoj, nevíte jak to vypadá v okolí Zlína? Kocanda, Maják, atd.? Kde jsou pěkné trasy na běžky?
Děkuji)
Hostýnské vrchy
Vloženo 15.1.2021 16:54
Pustevny. Ráno z Trojanovice (parking 80,-) přes Velkou sjezdovku panenským sněhem s náznakem zapadané stopy vytuněné pěšákem... Celkem dřina, ale v polovině stoupání mě předjela rolba a pak už to šlo v "ještě teplé stopě" samo. Sněhu hodně, cca 30 cm, na klasiku paráda, bruslařům tu dřinu v měkkém čerstvě upraveném sněhu přeji! Na těchto tratích je mezi stopami max 1,5 metru, více lesní cesty neumožňují. Takže pokud vám ta šířka stačí, bruslete. Pokud ne, vys....te se na to! Ničíte práci rolbařů a neděláte radost klasikům... Pro úplnost já jezdím oba styly...
Pustevny - Radegast nádherné, mínus pět stupňů, opět čerstvě upraveno (vydrželo cca hodinu - pěšáci). Od Radegast dál už šlo lidí méně (v tom měkkém sněhu ta dřina není pro každého) a svezení parádní. Dolů po Knížecí cestě. Nádherných 26 km.
Upraveno je dle mapy vše, takže víkend bude stát za to (než se parkoviště zaplní).
Pár obrázků viz odkaz:
https://youtu.be/bWek6OVmbhE
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 13:24
prave jsme projeli rolbou Dušna Vsacky Cab a okruhy Cabské. V 16 hod vyjiždíme rolbou na solan takže bude večer upraveno. za chvíli cca v 15 hod projedeme skutrem na Santov a ráno upravíme trasu ve Vsetíně kolem Bečvy
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 11:16
Dnes dle bílých stop projeto rolbou, stačí se podívat na https://bilestopy.cz/map/area/beskydy/velkekarlovice
(Odpověď na dotaz uživatele jenda3 z 15.1.: Ahoj. Máte někdo nějaké info jak vypadá směr Soláň-Čerták? Na Soláni je sněhu hodně, tak jestli už to někdo zkusil prošlápnout?
Popřípadě nějaké informace jak to vypadá se stopou ve Velkých Karlovicích?
Díky)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 8:39
Ahojte, jak to vypadá Cáb - Soláň, popřípadě naopak. V kolik vyjedou kluci z rolbou, popřípadě skůtrem. Díky
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Dotaz Vloženo 15.1.2021 22:26
V jakém stavu je trasa Bílá - Mezivodí - nevíte někdo?
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 15.1.2021 12:14
Ahoj
Nevíte někdo jestli je strojově upravená stopa Kohútka-Stratenec-Kasárne
Děkuji
Zodpovědět Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.1.2021 19:21
V lese je málo sněhu a rozbitý terén. Doporučuji jen Troják - Bludný, kde se jede po silnici nebo po loukách, případně viz můj dnešní příspěvek.
(Odpověď na dotaz uživatele Dudmenn z 14.1.: Zdravím předem Děkuji za informaci (Bezkar , Poleno) ohledně sněhu na trase Tesak-Hostyn-Trojak a taky, že od Trojáku po rozhlednu je sněhu dost. Jak to ale vypadá ze sněhem od rozhledny na Lázy ??? Je tato cesta, převážně lesem sjízdná. V sobotu chtěl vyzkoušet. Předem Děkuji za info.)
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2021 19:11
Trasa Wald - Lázy a zpět. Netradiční způsob, jak se dostat na Hostýnskou magistrálu. Na této straně pohoří jsou kůrovcové smrky téměř vyteženy a lesáci za sebou dokonce i uklidili - lesní cesty srovnali pluhem tak, že jsou krásně rovné, ani stopy po vyjetých kolejích. Dole sněhu cca 10 cm, první kilometr opatrně s ohledem na doznívající těžbu. Postupně sněhu přibývalo, občas byla cítit přejetá větev, nic tragického. Nahoře v Lázech sněhu více, takže jsem zkusil i část hlavní magistrály, ale kousek před Čečetkovem jsem to otočil. Špatné. Tato část je poměrně rozbitá, s vyjetymi kolejemi a potřebuje mnohem více sněhu. Takže zpět k Waldu. Překvapivě dobré třinácti kilometrové svezení. Pokud ještě trochu nasněží, je to tajný tip pro běžky v Hostýnských kopcích. A bez lidí!!!!
....a pro názornost pár obrázků
https://youtu.be/5M2mRpjKXLs
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2021 18:13
dá se bruslit na useku Dušna Cab zítra upravujeme magistralu Cab Solan pokud to pujde tak rolbou když ne tak skutrem. dále projedeme okruhy kolem Cábu a smerem na Santov v lese není moc snehu na rolbu
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.1.2021 18:09
bruslit se da usek Dusna Vsacky Cáb a zitra upravujeme trasu na Santov a Hlavní magistralu na Solan. Skusíme to rolbou a když bude malo sněhu pak pojedeme skutrem Cabske okruhy se dají s cásti bruslit
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.1.2021 12:50
Dnes jsem chtěl pochodit kolem Tesáku. Plán byl od rozcestí Pod Kyčerou po červené na rozcestí Pod Křížkem,
pak U Tří kamenů a zpět pod Kyčeru. Tak hned první úsek špatný, popadané stromy přes cestu a později se přidá totálně rozbitá cesta od lesní techniky. Nakonec jsem omylem skončil až na silnici Tesák - Troják. Tak jsem pěšky došel pod Vičanov a aspoň odtud přes svah Cvičák zpět na Tesák. Nikde ještě stopa neprojeta a vzhledem k "aktuálnosti" stránek Hostýnské magistrály bude třeba projet si stopu sami - na víkend by to mohlo být. Když jsem odjížděl z Tesáku, akorát začal traktor prohrnovat parkoviště, tak aspoň to. Jinak tedy sněhu i v lesích dost.
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2021 11:48
Info katerine nejlepe na trojak louky smer rozhledna maruska a bludne,kousek roviny.
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2021 11:43
(Odpověď na dotaz uživatele Kateřina z 13.1.: Dobry den,nepojede nekdo v patek na bezky v teto oblasti?Jestli by prosim podal informaci jak vypada trasa jsme zacatecnici...jestli ma smysl zde vyzkouset...Dekuji moc)
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2021 11:41
Dobry den po vcerejsim snezeni a roce hostynska mag.v provozu bez stop.na vikend si proslapnem.asi nekde i naveje.-3 polojasno snih 10 cm novy 10 cm mame 20 cm.hostyn hlasi 12 cm.at vydrzi aspon 14 dni a pripadavat predpoved zimni. lyzari,lyzarum.
Hostýnské vrchy
Dotaz Vloženo 14.1.2021 17:57
Moc dekuji za odpoved,v sobotu vyzkousime👍
Zodpovědět Hostýnské vrchy
Vloženo 14.1.2021 10:21
Okolí Velkých Karlovic 15cm, nad 700nm 30cm//hřeben
(Ondpověď na dotaz uživatele Martin z 13.1.: Dotaz, kolik je sněhu kolem Velkých Karlovchqic?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 13.1.2021 20:55
Dnes okruh na Sviňorkách. Dalo se to jet už od odbčoky nad přehradou, směr k rozcestníku Kobzok. Méně sněhu, ale dá se jet. Celý okruh má sněhu dost, je tam neudržovaná stopa vyjetá od běžkařů, spíše dnes od nás. Špatně se akorát odráží hůlkami, tvrdý podklad a taky to dnes na tom čerstvém sněhu z kopce moc nejelo :-)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.1.2021 19:29
Dnes odpoledne sjízdné z Trojáku na Bludný bez problémů. I v úseku lesa. Stopa pouze vyježděná běžkaři, ale večer zapadne asi sněhem. Nyní vrstva 10-15 cm.
Hostýnské vrchy
Vloženo 13.1.2021 18:55
prošlapával jsem úsek traverzu od Javorového po Planou Dolinu, sněhu na dost, bez kamenů (Odpověď na dotaz uživatele Roman z 8.1.: Čaute, nějaké informace o podmínkách na traverzovce Javoš=Ostrý ...? Dík!)
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 13.1.2021 16:43
Stopa z Papežova je pouze od skialpinistů (stav 12:00 dnes)
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 12.1.: Ahoj běžkaři, neví náhodou někdo jak to vypadá se stopou na LH z Papežova nebo Zlatníku na Zimný ? Díky.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2021 16:25
Minulý víkend jsem projížděl autem přes Troják a Tesák a byl tam velký problém s parkováním. Mimo parkoviště stálo aspoň 3x více aut než na parkovišti. Čekám, že tento víkend to bude podobné.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 15.1.: Dobrý den,zítra se chystam s dcerou na běžky.Prosím o tip jednoduché spíše rovinate trati..Chtěl jsem parkovat okolí Tesaku..Příjezd po obědě..Chytám se🙈😂nebo jsem naivní?Děkuji za informace..)
Hostýnské vrchy
Dotaz Vloženo 12.1.2021 19:43
Nevíte jak to vypadá okolo Javorového, Ostrý, případně Malý Polom? Díky.
Zodpovědět Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.1.2021 7:00
Okruhy na Pustevnách. Příjezd ve 13:00, parkoviště plné z poloviny - lidí hrůza na všední den (nedokážu si to představit o víkendu). Ve stopě už lidí daleko míň, všechno jsou to pěšáci. Sněhu málo, ale i na tu bídu pěkné svezení. Občas rolba vytahala kamínky a hlínu na povrch. Rychlejší přemrzlý sníh. Pěšáci a elektrociklisti! vůbec nerespektují zákaz vstupu na běžkařské okruhy, i když aspoň neničí stopu. To je ale úděl udržovaných tras. Kdyby to rolba neujela, tak tam není ani noha natož elektrokolisti.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.1.2021 12:38
Pokud myslíte trasu Podlesí - vlek Veselá tak zatím minimus sněhu a nesjízdné.

(Odpověď na dotaz uživatele Chochi z 11.1.: Ahojte. Má někdo informace, jak je to se sněhem v Podolí. Trasa ke sjezdovce Veselá?)
Moravskoslezské Beskydy
Dotaz Vloženo 11.1.2021 16:10
Ahojte,
chtel jsem se jen optat,jestli v okoli Solan ci Radhost se da jit na bezky-bruslit. Diky
Zodpovědět Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 11.1.2021 9:47
Trasa Portáš - Kasárna. Sněhu není moc, ale dá se běžkovat. Horší podmínky v lese, kamínkům (i kamenům), kořenům a podobně se člověk nevyhne. Cesta je ušlapaná - v neděli tu proudily davy z Česka i Slovenska. Na otevřených loukách se dá jet ve stopě mimo hlavní trasu. Lepší podmínky jsou v části Malý Javorník - Kasárna, od Portáše k Malému Javorníku je v lese míň sněhu. Ideální když trochu připadne.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.1.2021 17:32
Dnes z rána (8-11) Pustevny nádhera. Minimum lidí, stopy upravené nebo projeté, počasí na jedničku.
Okruh Skalíkova louka projetý běžkaři, sjízdný téměř bez kamínků.
Závodní okruhy strojově upraveny, taktéž téměř bez kamínků.
Trasa na Martiňák ve sjezdu z Pusteven téměř beze stopy, místy vystupují kameny. Pak po vrstevnici už OK - projeto běžkaři.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.1.2021 23:13
Tesák - Hostýn - Troják: aktuální status: nesjízdné
Od Tesáku na Hostýn se díky večernímu poprašku dalo jet, ale bylo nutné několikrát sundávat lyže. Bylo to jen pro otrlé a bláznivé lyžaře (dnes jsme mimo nás zahlédli dva !!!) ze starými běžkami (viz, příspěvek Ebenezum), kteří si dnes přivstali. Sníh lepí (celá trasa). Dalo se jakžtakž jezdit mimo les a pouze na loukách si to člověk lehce užil. Kupodivu se našli místa na bruslení. Na Hostýne v penzionů Ovčárna funguje okénko na občerstveni a lze se zde venku příjemně zahřát díky ohni. Od Tří kamenů na Troják to byla katastrofa. Šutry, díry...Až v místě kde končí les a začíná mýtina šlo nasadit a jet bokem. Kvalita nic moc.
Na Trojáku lidí jak smetí = jak někde na pouti, kde dávají vše zadarmo !!!.
Chce to pořádně nasněžit, aby si to běžkaři užili. Snad příští víkend to bude díky předpovědi lepší.
Hostýnské vrchy
Vloženo 9.1.2021 22:00
Tesak - U Tri Kamenu relativne dobre, od Tri Kamenu ve smeru jak na Hostyn, tak na Trojak bida, castecne sjizdne jen na bezkach, kterych Vam nebude lito...
Hostýnské vrchy
Vloženo 9.1.2021 20:40
Dnes jsem už pod Ostrou (malenovické sjezdovka) nasadil běžky, ale až na Albín to místama drhlo. Od Albína už to šlo, ale nové běžky bych tam určitě nebral, je tam pár míst horších. Z Ivančeny přes Zimný na LH je to už paráda. Zpět to bylo vesměl stejné, jen od Albína až pod Ostrou to už bylo horší, ale dojel jsem. Pokud nepřipadne, tak se to bude zhoršovat i když bude mrznout. Ale zase jsem potkal jen cca 20 bežkařů a pár turistů (samozřejmě krom úseku Zimný-LH, kde je to masakr), to se v téhle divné covid době na LH jen tak nestane ;)

(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 9.1.: Nazdar, nemáte info, jak to vypadá na trati z Ivančeny (příp. Albiňaku) na Zimný? Dík. J)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.1.2021 19:25
Pustevny - Martiňák Ok, trochu připadlo, lepší podmínky až od rozcestí Maňáky..lehce před Martinakem horší povrch, ale dá se.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.1.2021 17:54
Dobrý večer. Dnes jsem na trase Kasárna Portáš vytratila dioptrické brýle v červeném obalu. Nálezci budu moc vděčná.605963518
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.1.2021 16:52
Machuzky - Horák, na louce je jen poprašek sněhu..na běžky to určitě není.
(Odpověď na dotaz uživatele Ladin z 9.1.: Víte někdo jak to vypadá běžky ve Velkých Karlovicích (Machůzky-Horal)?? Diky pěkně za info Vladimír)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.1.2021 16:47
Kasárna - Malý Javornik, cesta beze stopy,vyšlapaná od pěších-těch tam teda bylo!!Sněhu je dost 30-40 cm.Pod Bukovinou zasněžené ledové plotny, sem tam kámen. Dobré svezení, ale lepší bude jet přes týden.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.1.2021 16:00
Trojak - 2 stupne,oblacno.snih 8 cm novy 1 cm.obcerstveni okenko.preplnena parkoviste.milion lidi smer tesak,rozhledna maruska.ozivla sjezdovka B sankari,bobisti.mapovani trasy peso trojak,lazy sjizdne po loukach v lese nesjizdne 3 cm sutry,louze,vetve.snad pristi so.ne predpoved zimni,snezeni.podminky louky dobre les spatne.spadle stromky sjezd pred lazy.na trase 2 lyznici pesky a blazen na kole s gumama balonama.
Hostýnské vrchy
Vloženo 9.1.2021 15:20
(Odpověď na dotaz uživatele Vítězslav z 8.1.: To jsem právě, chtěl vědět jak to u Martiňáku vypadá, vždy tam parkujeme a pak jedeme nahoru. Zkusím tam zavolat.
Pokud by někdo věděl něco víc napište.
Díky) Dnes jsem jela smer Pustevny-Martinak a zpět a je to stale stejné. Cca kilometr pred Martinakem je uz jen par cm sněhu, takže tam sice dojedete, ale lepší na staré běžky. Strojova uprava neni. Po cestě stále vytate potoky vody, daji se prelezt na bezkach. Asi jedno nebo dve mista s kaminkama. Co se zlepsilo, je sjezd dolů z kopce od Pusteven-muzete v pohodě sjet, pripadlo tam sněhu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.1.2021 21:35
Dnes Pustevny závodní okruhy na letošní zimu dobré, ale občas kámen . Dle informací lidí na Martinák se dá, ale sjezd z Pusteven nic moc a dojezd na Martinák jen pro staré běžky (prý dobrá zelňačka na Martináku.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.1.2021 18:44
Hostynky, kolem Cernavy lesaci poctive vyhrnuli pluhem a posypali drtii- neda se. Trojak smer Bludny na loukach se da 10 cm snehu. V lesech na ceste malo snehu. Stopa by sla vytlacit jen na loukach, ale na to serou a vzdy srali. Rec o nejake Hostynske magistrale je smesna..
Hostýnské vrchy
Vloženo 8.1.2021 17:11
(Odpověď na dotaz uživatele Vítězslav z 8.1.: Zdravím, nevíte někdo jestli se zlepšila situace na trase Martiňák-Pustevny. Díky za odpověď.)
Myslím si, že to ideální nebude, i když podklad je asfalt. Byla jsem tam před rokem, teď jsem tam nebyla, ale můžete zkusit poslat SMS nebo telefonicky zkontaktovat např. provozovatele hotelu Martiňák 607 066 772. Je to trasa - Václavák (i ve všední den tam bylo dost lidí a co teprve v So a Ne). Moc se mi ta trasa nelíbila - nejsou tam výhledy do kraje. Doporučení - pokud budou dobré podmínky, tak je možná lepší jet to z Martiňáku (tam zaparkovat auto) na Pustevny a zpět. Nevím, zda je možnost dát si jídlo, ale určitě bych dala přednost této lokalitě, kde bude méně lidí než na Pustevnách.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.1.2021 16:57
Podmínky pro běžkaře na trase Visalaje - Bílý Kříž - Švarná Hanka - hotel Charbulák nejsou dobré - málo sněhu. Informaci poskytla paní provozující horskou chatu Visalaje a dále potvrdil provozovatel horského hotelu Charbulák. Vhodnější jsou pěší výlety. Občas jsou namrzlé úseky. Lepší je chodit s hůlkami.
Běžecké trasy v okolí Lysé hory o tomto víkendu nedoporučuje pan Carbol, který je udržuje. Prý je to dost namrzlé (byl tam v Út) a doporučuje spíše nesmeky.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.1.2021 16:31
Jaké jsou aktuální podmínky na hřebenu Kasarna-Kohútka nebo Soláň-Třeštík?
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.1.2021 14:28
(Odpověď na dotaz uživatele Dudmenn z 8.1.: Zdravím, potřeboval bych informace nebo stručně popsat jaká je situace na běžky na trase Troják - Tesák - Hostýn.)

Telefonovala jsem do Ski areálu Troják (tel. 573 391 111) a tam mi slečna řekla, že zjistila od lidí, že na této trase je cca 10 - 15 cm sněhu, ale neví, zda je to upravené a nezná správce, který udržuje stopu. Prý se to pokusí zjistit. Už jí volalo více lyžařů.

Hlavní informace o běžeckých trasách na Hostýnských vrších:

Hostýská běžecká magistrála
https://www.hm52.cz/bezecke-trasy
https://www.hm52.cz/o-magistrale

webové kamery - aktuální fota:
https://www.vhostynkach.cz/webkamery
https://www.webcamlive.cz/web-kamera-skiareal-trojak-20

Ski areál Troják
https://www.trojak.cz/kontakty
Ski Areál Troják - Troják-Rajnochovice 289, 768 71 Rajnochovice
tel. 573 391 111, tel./zázn. 573 391 288
Hostýnské vrchy
Dotaz Vloženo 8.1.2021 12:38
Dobrý den,

jak vypadá prosím situace okolo Kohútky. Díky.
Zodpovědět Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.1.2021 21:03
Pustevny-chata Mír dnes dopoledne: sněžilo, stopa neprojetá, až k chatě Mír jsem nedojela, protože už běžky drhly o asfalt (to bylo cca tak 3 km před chatou Mír). Byla tam sice čerstvá vrstva sněhu, ale jen pár centimetrů. Jinak krásný čerstvý mokrý sníh, stopu jsem si opět razila sama. Takže pěkné svezení, jediné co byl problém, že jsem cestou zpět jednou musela vyzout běžky a ručně sundávat přilepený sníh ze skluznic (to se mi teda ještě nestalo).
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.1.2021 14:28
Dnes Pustevny-Radhošť a Pustevny-Velká sjezdovka (k chatě) v 8-11h, tratě neupravené, stopa vyjeta pouze od běžců, která částečně zapadávala čerstvým sněhem (celkem vydatné sněžení)... Vrstva sněhu ovšem dostatečná na obou tratích - dá se jezdit bez sundání lyží a bez škrkanců :)... Krásná zima!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.1.2021 11:26
Bezecky areal na Pustevnach dopoledne: mokry snih, cca 15 cm, obcas namrzly, obcas jehlici. Lidi malo ve stope i pesich malo. Lanovka z Raztoky jede. Snih az prakticky od Pusteven.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.1.2021 21:46
Martiňák - 1km bez lyží, pak už to šlo, Pustevny, Tanečnice, pod Nořičí horu, pak bez lyží rovnou dolů na magistrálu a kousek od přístřešku pod Tanečníci zkratkou bez lyží dolů na magistrálu na Martiňák. Docela dobré, občas se škrtne.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.1.2021 21:39
Martiňák-Pustevny a zpět.Martiňak bez sněhu.Po kilometru pěší turistiky jsme konečně obuli běžky.S nadmořskou výškou přibylo sněhu,tak akorát na běžky- asi 20 cm.Od Bukoviny dobré svezení,stopa pouze od běžkařů.Pod Pustevnami trocha kamení,led, větvičky,proto jsme jeli zkratkou k Tanečníci přez les,kde bylo sněhu taky dost,stopa od pěších a běžek.Dobré svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.1.2021 21:14
Z Roržnova na Pustevny - lyže lze nasadit u přístřešku cca 2km od Chaty Mír směrem na Pustevny, pak už to jde (slabá vrstva ledu a na ní slabá vrstva sněhu). Běžecký areál Pustevny sněhu dost, téměř prázdný, ale rozšlapané od pěšáků. Směrem na Radhošť davy, ale sněhu dost až na Velkou Polanu, dolů pak špatné.
(včera ráno pouze pěšky Gruň - Bílý Kříž - Konečná - Bobek - Kmínek - Bumbálka, na běžkách nesjízdné, kámen a led)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.1.2021 18:02
Veĺký Javorník - Stratenec parádní svezení. Až 40 cm sněhu. Stratenec - Malý Javorník taky dobrý. Dál už ne, ledovka, šutry, kořeny. Zkratka od hotelu Fran na hřebenovku po žluté v lese ledovka, jehličí a potůčky, ale jde to projet.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 2.1.2021 0:19
Od Třeštíku směrem na Vysokou - nesjízdné. V lese málo sněhu a ledovka
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.1.2021 16:02
Potvrzuju, že na tréninkovém okruhu okolo Tanečnice a Zmrzlého vrchu super svezení, i když stopa jen od běžkařů :). Převažuje sníh, zledovatělé je to trochu před přístupem na okruh, u chat a na okruhu snad jen v jednom místě, jinak sníh parádní :) Dnes nás tam bylo tak do 20, skoro nikdo, nádherný klídek - a to je co rict, oproti samotnému prostranstvi u chat). PS: Rolba zatím asi nenastartovala, je to škoda, sněhu dost :)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.1.2021 21:08
V noci na Silvestra napadlo na Pustevnách 10-15 cm prašanu, ale s každým výškovým metrem níže ho rapidně ubýválo. Pod 900 m jen zbytkové ledové zmrazky s popraškem. Doporučuju zůstat co nejvýše na hřebeni. My jsme jeli okruh na Nořičí horu a bylo to docela hezké svezení, místy stopa, místy udusané od pěšáků. Kameny tam nebyly.

(Odpověď na dotaz uživatele Lukas z 2.1.: Zdravím Vás,chci se zeptat jak to vypadá na Pustevnach směr Martiňák a okruch za tanečnici? Chtěl bych asi v pondělí a úterý ráno.Děkujiza info)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 31.12.2020 16:36
Viz můj příspěvek výše, strojové stopy nikde, jen vyjeté od běžkarů....
(Odpověď na dotaz uživatele Hynek z 31.12.: Nevíte někdo, jak to vypadá na Pustevnách se sněhem a stopama? Dá se jet aspoň na Martiňák??? Díky za info.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 31.12.2020 16:35
Pustevny (včera i dnes) - včera celé dopoledne hustě sněžilo, takže parádně případlo, dnes azuro celý den. Tréningový okruh pod Tanečnicí má nejvíce sněhu, ale bohužel ani dnes nebyl upravený, což je škoda. Ale i tak super svezení na klasiku, kamarád se skate se dost trápil. Pak jsme jeli na Martiňák a první cca 1 km od Pusteven asi dvě místa s kamínky plus ta voda přes cestu cca 3x, ale vše se dalo projet. Dál k Martiňáku krásná vrstva sněhu. CCa 500m před Martiňákem už skoro asfalt..ale bylo otevřené "okénko"..takže celkově super svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.12.2020 19:31
Velké Karlovice - bohužel nic. Na Soláni a Beneškách na loukách 5-10 cm, ale cesty nesjízdné.
(Odpověď na dotaz uživatele Marcel z 29.12.: Jak to prosim vas vypada? Uz by sa dalo? Byl nekdo? Diiky.)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2020 10:48
Chata Mír - Pustevny a zpět. Běžky se daly nazout cca kilometr od Chaty Mír v nějakých 800m. Sněhu moc není a bylo nafoukáno hodně větví a bordelu z lesa, ale na kameňačkách překvapivě super svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 4.12.2020 23:20
Dnes Pustevny-Martiňák. Sjezd dolů od Pusteven samý šutr, šla jsem pěšky, pod kopcem jsem nazula a jela skoro až na Martiňák. CCa 300m před chatou už skoro asfalt. Jinak celkem pěkné svezení, stopu jsem si "razila" sama, hůlky ale tlučou asfalt. Někde více listí a větve, ale čím dál od Pusteven, tím čistčí sníh. Takže pro nedočkavce dobré svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.12.2020 21:53
Pustevny-Zmzlý-super, razil sem stopu
Pustevny-Martiňák-od Pusteven cca 2 km hodně kamení, pak super
Pustevny-Radhošť, vyšlapané od pěších ale dobré svezení
K tomu po celou dobu azuro!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.12.2020 17:07
Pustevny vhodné na běhání, i když trasy nejsou upraveny strojově. Cesta na Radhošť udusaná pěšími, několik běžkařů kolem nás projelo. Počátek trasy na Martiňák jsme také zkoukli a bylo vidět stopu, běžkaři tam asi jeli bez problémů.
Moravskoslezské Beskydy

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Beskydy