Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2021/2022

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Beskydy ze zimní sezóny 2021/2022. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 3.4.2022 11:43
Ahoj, včera odpoledne (2.4.) jsem si vyjel z Raztoky na Pustevny po knížecí na běžkách pro skate. Ve spodních partiích sněhu méně, ale každou hodinu sněhu přibývalo a dolů už jsem se zvezl až k parkovišti. Na Pustevnách závodní okruh ani jiné trasy rolbou upravené nejsou. Směr na Radhošť se zdál rolbou upraven, ale trasa byla silně rozdupaná od pěšáku. Sněhové podmínky super, rolbam a běžkařum Zdar!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.3.2022 18:12
Karlovice. Kolečko kolem Razuly. Úsek cca 400 m jedním směrem je ještě slušný, ale chce to morál, jezdit to tam a zpět přes dvě hodiny.
Včera Pustevny. Sice dle webu upraveno, čemuž věřím. Ale na Martiňák nesjízdné, kolem Zmrzlého též ne (jehličí). Na chatu Mír na hraně. Na závodním okruhu byly závody, tam to půjde. Takže slušné svezení jen Pohádka (okruh Velkou sjezdovkou, v délce cca 3,5 km jedním směrem).

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 18.3.2022 18:11
Jeli jsme 17.3. Kasárna-Portáš a zpět.Po Malý Javorník sněhu dostatek.Dál už sníh víc tál. V lese bylo někde místy jehličí.Dala se ještě jet celá trasa.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.3.2022 16:54
Papežov - Zimný - Ivančena: Trasa stále sjízdná po celé délce už od parkoviště v Papežově, protažená rolbou počátkem týdne, stopa na klasiku začíná až mezi Huserkou a Zimným. Jelo se dobře, sněhu zatím dostatek, ale už odtává a mimo stín dost měkne, místy je to i namrzlé. Citelně kvalitnější byl úsek mezi Zimným a Ivančenou, tam se mi jelo nejlépe.
V úseku mezi Papežovem a Zimným se to hemží skialpinisty, běžkaři spíše výjimkou, potkal jsem jich jen několik. Na neděli tu trasu můžu ještě bezpečně doporučit, jak to bude dál vzhledem k chystanému výraznému oteplení, to už si netroufnu zhodnotit.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.3.2022 20:08
Trasa, Pustevny-Chata Mir-Skalikova louka, podminky luxusni, stopa po cele delce cerstve upravena, doporucuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.3.2022 20:02
Objevila se nám informace na bílých stopách, že protáhli trasy na Lysou (snad teprve podruhé v sezóně), tak jsem se jel kouknout a přináším Vám info:

Papežov - Lysá hora.

Sněhu je dost. Na běžkách možno již od samého začátku, tedy od parkoviště, od Pasičky je už sněhu velmi hodně. Trasa je skutečně protažená už od první zatáčky. Dokonce byl pokus o založení traceru na levé straně pro klasiku. Bohužel mu to jiná rolba (asi ta zásobovací) rozje´ch´ala (+ muž na sněžném skútru - jezdil tam a zpět a vozil dolů vždy 1 velký černý pytel, celkem jsem ho potkal 6x). Takže se stopa objevuje až cca 1km před Zimným. Od Zimného směrem k Ivančeně už je krásná klasická a ničím ani nikým nezničená stopa pro klasiku :-D
Sníh je nyní krásný, bílý, čistý. Určitě pořád na áčkové lyže
Cestou jsem potkával pěšáky a skialpinisty. Jako běžkař jsem zde byl rarita. Určitě doporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.3.2022 19:51
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzka z 9.3.: Prosím, víte někdo jak aktuálně vypadá stopa na Pustevnách? Děkuji)
Zuzko, koukni na bilestopy.cz Všechno upraveno. Dokonce protáhli dolů i Knížecí cestu. :-D
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.3.2022 20:51
Čadca - Čadečka
Běžecké stopy u Krčmy Múzeum
Sněhu pořád hodně. Dole tvrdý základ, na tom čerstvý sníh / upraveno naposledy včera ráno/ + prašan cca 3 cm.
Projet základní okruh + odbočka na Bukov nad osadu Drahošanka.
Perfektní svezení, jede se prakticky po vrstevnici, pouze mírně nahoru a dolů. Žádná divočina jako na Kubalonce :-D
Parkoviště pro auta jsou celkem 3 - u krčmy múzeum, pak oproti baráku č.705 a na samém začátku trasy.
Úpravy trasy jsou zveřejňovány zde: https://nabezky.sk/en/node/151731
Info o trasách zde: https://fb.watch/bC6K_kS7Cj/
Kysucké Beskydy
Vloženo 7.3.2022 16:24
Kubalonka Istebnia- skvělé upravené tratě na oba druhy jízdy. Sněhu dost a sněžilo. Dle obsluhy plánují udržet areál v provozu do 25.3. Parkoviště cena 10zl
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 6.3.2022 12:17
Dnes paradne protazene stopy chata mir pustevny 👍
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.3.2022 12:51
(Odpověď na dotaz uživatele Petra z 4.3.: Zdravim, nevite prosim, zda se da z Makova kolem Vysoke az nad Solan? Mapy.cz ukazuji den starou strojovou stopu, tak jestli se opravdu da? Pripadne jde to i ze Solane?
Diky a pekny den)
>>>> tak z prechodu Makov projeto skutrem, ale beze stopy....snehu ale dost, tak to slo vyjit v klidu. Pekna stopa az od Trestiku smerem na Vysokou
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.3.2022 0:58
Jeli jsme Kasarna Kohutka a zpet. Krasny prasan, krasne pocasi i stopa.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.3.2022 21:57
Trojanovice/Ráztoka - Knížecí cesta - Pustevny
Nový sníh, cca 10 cm. Cesta je sjízdná v celé délce, není upravovaná, projetá běžkaři a skialpinisty (samozřejmě také pošlapaná částečně pěšáky). Nahoře pohádka, jako v prosinci, dále již kdekoli podle bílých stop. Paráda.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.3.2022 20:29
V noci v Karlovicích připadl nový sníh. Dopoledne se dalo, i když sněhu do stopy nebylo moc a hodně lepil. Přes den to roztálo :-(
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.3.2022 21:15
Dnes okruh Velke Karlovice Horal. Celkem sjizdnych cca 8,5 km. Stopa zmrzla misty jehlici, obcas se prenasi ale da se.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.3.2022 20:53
Dnes trasa Bílá - Gruň - Smrkovina - Ježánky - Pasička - Lysá hora - Zimný - Ivančena - Albínovo náměstí - Ostravice. Až po Gruň na trase dlouhé vytáté úseky, dál už to na loukách po zmrzlém sněhu s popraškem nového šlo. Úseky v lese většinou zmrzlé a ledovaté s jehličím, za Muroňkou i vyhrnuté. Od Pasičky upravené, projížděné skůtry a mnoha skialpinisty. Od Zimného až po Ivančenu stará prošláplá stopa od lyžařů, rozšlapaná pěšáky.Ale dalo se jet vedle, jen pár centimetrů nového sněhu - nejlepší úsek trasy. Dál už sněhu rapidně ubylo, střídaly se zmrzlé rozšlapané úseky se sněhovými, občas vyčnívající kameny. Poslední asi kilometr před Albínovým náměstím vyhrnutý a prakticky beze sněhu. Ale i tak fajn výlet.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.3.2022 22:08
Start od chaty Mír, cca 1 km pěšky, dále krásná jeden den stará stopa. Na kraj okruhu Skalíkova louka, pak zpět a Pustevny. Část okruhu Velká jezdovka. Dále k Tanečnici. Poté nazpět až k chatě Mír. Něktěrá místa jeta víckrát. Potkáno na běžkách tak deset lidí :). Využity mohérové lyže, nechěl bych mazat (morký sníh, prachový, přemrzlý, vyklouzaný :). Azuro, nádhera.
13:19
13:37
13:37
14:29

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.2.2022 21:35
Kubalonka/ PL
Sněhu pořád hodně, něco málo čerstvého přisněžilo. Upraven celý areál na oba styly. Trasy velmi tvrdé a rychlé. Zimní prázdniny v PL se skončily, takže liduprázdno.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 27.2.2022 15:17
Dneska, při té celkové bídě, parádní svezení po okruhu z osady Kráľovci (nad Čadečkou). Rád jsem přispěl údržbářům stopy, která byla ráno čerstvě projeta :-)
Kysucké Beskydy
Vloženo 27.2.2022 9:05
Zdar, trasa z Hlavate směr Bečva super. Sněhu dost, misty zledovatělé a az na blbce co tam vcera zapadl z Ford Ranger bez RZ černé barvy(dneska to po něm upravila rolba) super 10km. Az ke ski areálu Solisko to nešlo, vytata místa.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.2.2022 20:15
Ahoj,
jeli jsme dnes z Kasaren asi 1 km za Stratenec. V lese na začátku trochu jehličí, dál už pohoda. Sem tam chodci. Stopa drží, je měkčí. Když jsme tak docela hustě sněžilo.
(Odpověď na dotaz uživatele Radek z 26.2.: Nemáte někdo informace k trase Kohůtka - Kasarne ? Děkuji)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.2.2022 19:39
Pustevny - Martiňák, okruh Zmrzlý vrch, okruh Skalíkova louka: vše dobře sjízdné, velmi proměnlivá stopa, chvíli zmrzlá, chvíli vrstvička nového lepivého sněhu. Někde je stopa hodně špinavá, jehličí, šišky, hlavně na Zmrzlém. Pěkná rychlá stopa do sedla Tanečnice, dál jsem ten okruh nejel. Nic moc počasí, ale sportovní zážitek super.

(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 26.2.: Ahoj , nevíte někdo jak vypadáji stopy na trase Martinák - Pustevny a trasy na pustevnách?

Děkuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.2.2022 9:56
Pustevny - Radhošť. Protažená stopa z Pusteven, celkem tvrdá, a pěkný sníh. Pod 950m ale už měkká. Dalo by se dostat až k chatě Mír. My jsme vyšli po zelené na hřeben. Po hreběni projeto rolbami a auty k chatě na Radhošti, tam ledy. Foukalo, pěkné rozhledy. Parkoviště z třetiny zaplněné, silnice bez problémů.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.2.2022 22:19
Dnes trasa biatlonový stadion-Machúzky-Razula-Galík-Horal. Obstojné, místy trochu trávy, ale žádná hrůza. Na teplé dny, vítr, žádné připadnutí sněhu, velice fajn. Se zapadajícím sluncem si to sedá a tvrdne a zrychluje. Stopa obnovována běžkaři. Potkáno tak 70 lidí.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.2.2022 16:42
Dnes Stratenec pro změnu z Kasárni. Z Velkého Javorníku na Geržovském sedlo stopa lidová, sem tam pěšími rozbitá, ale stále použitelná. Pořád hromada sněhu. Dál na Stratenec a zpět na Kasárna taky dobré. Trošku natáté, ve stopě trochu ledu, ale pořád příjemné svezení. Azurové výhledy na Tatry a Fatry snad ani netřeba zmiňovat. Krása.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.2.2022 14:48
(Odpověď na dotaz uživatele hadrák z 19.2.: Bukovec,okruh pod Komorovským Grúněm je taky asi pasé.V týdnu,jak se trochu ochladí(krom úterka,to jedině až po poledni)bych zajel do PL-Kubalonka-je to výš.Nepřidal by se někdo,nebo k někomu?(Soběšky-sedm28tři4903pět).Honza)
Tak na Kubalonce před polednem skoro plné parkoviště,stopa poměrně čistá,na bruslení už dost vyšustaná a ztvrdlá(skoro na ocelové hrany).No lidí ve stopě moc nebylo.Nedá se tam moc odpočívat,furt nahoru/dolů.Prostě sportovní areál.Určitě lepší dojezd od Jablůnkova,bo zpět jsem jel na Wislu/Skočov brutální zácpy v opačném směru.
10:44
11:53
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 23.2.2022 17:20
Kohútka Stratenec a zpět. Asi tak dvě čísla nového lehce lepivého sněhu. V tom stopa od nemnoha dnešních běžkařů. Dalo sa!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.2.2022 20:00
Dnes v Karlovicích cca 5 cm nového sněhu, zima ❄⛄se znovu vrátila. Manžel razil stopu já se vezla... Vzhledem k situaci, kdy celý týden střídavě pršelo nádherný zimní vylet. Lidí minimum, kavárna pod Šiškou otevrena, příjemná obsluha, výborně kafíčko i meruňkovice na zahřátí. Prostě Karlovice opět nezklamaly....
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.2.2022 19:46
Ve Velkých Karlovicích v noci dost sněžilo, od Pepiša až k Horalu se zase dalo. Sníh je těžký, mokrý. Stopy nebyly upravené, místy dost rozježděné.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.2.2022 22:17
Z Makova nad sjezdovkou po modré do sedla pod Hričovcem .Sněhu ještě dost, trasa upravená ,ale polovina trasy v lese zasypaná větvičkami takže to někde vůbec nejelo a musel jsem pěšky .Nebo se to na přemrzlém sněhu z kopce tak rozjelo a jedinou brzdou byl pád. Krásný den ,ale chtělo by to nový sníh.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 19.2.2022 13:53
Pustevny - Martiňák. Sněhu dost. Velmi zřídka a na krátkých úsecích pěkné svezení a stopa překvapivě držela (skiny), ale jinak dost dřina a opruz (jehličí, větvičky, listí, šišky). Dost lidí to otočilo v prvním lese, někteří šlapali s běžkami v ruce.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.2.2022 9:40
Mosty u J. - Studeničné.
Neprůjezdné. Konec. Sníh zmizel.
Resp. dá se projet od skiareálu na tunel 1.4km.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 19.2.2022 0:18
Nástup do stopy Třeštík- Soláň je možný až pod Vysokou (cesta od chaty Třeštík bez sněhu). Na trase spousta větviček, šišek a jehličí. Od Kotlové po vjezd do lesa fajn, potom už jen pro běžce bez běžek:)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 19.2.2022 15:06
Byl jsem v Karlovicích od úterý odpoledne do pátku dopoledne. V středu 16:2 krásné počasí a stopa super celý den na běžkách od Pepiša až do Leskové hotel Gálik. Ale už večer s čtvrtku na pátek lilo jak s konve a silný vítr který přetrval až do dopoledních hodin. Byl jsem se podívat na stopu ale u Pepiša vetšinou stopa pod vodou a stopy roztáté až na trávu.
(Odpověď na dotaz uživatele Josef T. z 18.2.: Dobrý den, jak to vypadá ve Velkých Karlovicích po včerejších deštích?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 17.2.2022 21:19
Kubalonka- Istebna, PL
Odpoledne +3°C. Po noční a ranní oblevě setrvává sněhová pokrývka nadále velmi vysoká. Odpoledne upraveno skútrem (jen 1 stopa pro klasiku), dálnice pro skejt je nezměněná (jen se to v tom měkkém sněhu bořilo). Parkoviště 10 Zł / nutná hotovost/. Večer už má sněžit, takže tady si ještě běžkování dlouho užijeme.

(Vedlejší bonus ČS Orlen v Istebné- cena N95 5,44 PLN (tedy 30,19 Kč), nafta 5,46 PLN (30,30 Kč). Počítáno podle kurzu 5,55 ve směnárně v Jablunkově).

Pozn.: Moc děkuji klukům z Mostů za protažení toho horního úseku v Bukovci! Snad se ještě letos svezem.
Pozn. 2 pro Hadráka - vzal jsem si běžky se skiny a držely pěkně, jinak červený klistr. :-D
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 17.2.2022 16:16
jedu s Karlovic , kde jsou ty krásné stopy. Prší tam a leze tráva se stopy reakre na Cevarom
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 16.2.2022 19:16
Bukovec-podle Padre-M,projeto v protisměru hod ručiček.Jen mi hlava nebere,jak jedete stoupání od vracečky nad Pískem.To dáte ve stopě?Ulehčuji si to probrusleným stromečkem,ale bývá málo místa,bo jsou tam vyfrézované dvě stopy.Pod rozcestím K. Grúně bahno na cestě,ale zbytek OK,nově projeté rolbou.I na louce k Dílku,až na nečekaný krtinec ve stopě.Doufám,že psék tam nenadělal paseku ve stopě,tím stromečkem jsem tomu dal zabrat víc.
14:31
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 16.2.2022 10:36
Ve Velkých Karlovicích jsou krásně udělané stopy.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.2.2022 19:53
na Bílých stopách mají poruchu a tak není namalovaná stopa Solán Vsacký Cáb. Ráno je zde teplota minus tři stupně a přes den moc oteplení není. Běžkaří jezdí magistrálu .Namrzlé to není.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.2.2022 22:18
dá se jet dobře Beskydská magistrála sněhu dost stopa trochu namrzlá. Je lepší dojet autem na Cáb a pak do stopy nebo na okruh. Dal jsem Cáb Tanečnice a šlo to.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.2.2022 18:10
Bukovec - okruh severním úbočím Girové
https://mapy.cz/s/fecakanefo
Start na konečné u školy. Běžky se dá nasadit hned u posledního baráku (tedy cca po 100 metrech). Sněhu kupodivu pořád dost až hodně. Dolní část trasy -po úpravě z minulého týdne stopy pořád pěkně drží, dole zmrzlé, nahoře poprašek. Jelikož zde nejsou žádné turistické trasy, tak to ani moc není rozšlapané od pěšáků. Horní část trasy se letos neupravuje (nevím proč),ale je prošlapána běžkaři, taktéž sněhu dost. Kolem Komorovského gruně kousek zničené cesty od lesáků /přenášel jsem ani ne 100 m, zbytek se dá objet lesem/.
Podmínky kupodivu výborné (ve srovnání s tou bídou co je vedle v Mostech nebo Lomné). Trasa vydrží určitě do středy a doufám, že by mohla přežít i tu čtvrteční oblevu.
Pro ty, co to tam neznají je lépe jet okruh proti směru hodinových ručiček /2x nepříjemné klesání - při napojování horní a dolní cesty na západě a pak u zvoničky/.
Skol!
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 14.2.2022 15:08
Machuzky - Razula - rano zmrzla stopa, v poledne jiz vse taje pri 6 stupnich,
Razula - Galik - zde stopa v poradku,useky na slunku taji
Galik - Partyzan - vse v poradku
U Pepise na okruzich se jezdilo
(Odpověď na dotaz uživatele Rosta z 14.2.: Nevíte náhodou jak to vypadá v Velkých Karlovicích s tratěma od Pepicentra( od Pepiša) kolem Razuly až k Gálikovy k Leskové.)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.2.2022 9:14
Souhlasím s tím, co uvedl Martin. Z Třeštíku k občerstvení Pod Kotlovou super, potom na Soláň trasa ledovatá a plná chodců, kteří bohužel nepochopí, že na běžkách se z kopce ve stopě těžko brzdí.....
Tzn. moudřejší ustoupí a běžky vyzuje.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 13.2.2022 19:16
Jeli jsme ze Soláně na Třeštík a pote do údolí k hotelu Galik. Az na zaverecny sjezd, ktery jsme sli z vetsi casti pesky, to bylo moc dobre. Snehu tak 20 cm, obcas vetvicka, ale pevna podkladova vratva misty i s vyjetou stopou. Soláň slabší - rozježděné a ledové.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.2.2022 18:26
Soláň-Tanečnice- Ptáčnice-Cáb-Dušná snehu hodně,stopy jsou upravené,ale zledovatělé,rychlé,tvrdé, místy ve stopě jehličí a větvičky/ dost fučelo/,šlo i bruslit,cesta z Cábu na Dušnou už skoro bez sněhu,místy led,jen po okraji lesa stopa od běžek,v lese na okruhu se ještě dá projet,počasí bylo skvělé,lidí málo,parádní svezení
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 13.2.2022 16:43
Dusna-Cab. Je potreba cca 2 kilaky jit po svych a pak nazout bezky. Stopy jsou, lesem se da, ale je to zledovatele. Kolem Cabu dobre. Chtelo by to trochu noveho snehu.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 15.2.2022 7:52
Velke Karlovice pozdeji odpoledne, jiz mene bezkaru, +2st, snih od minuleho tydne bohuzel ubyl, byl mekci, stopy misty rozjezdenejsi, presto stale slusne, vcetne kratsich useku na skate.
Projel jsem usek Razula - biatlon.areal - Galik - Babska - Machuzky - Razula. Zaver s celovkou -2st, kdy uz primrzlo, byl rychlejsi. Pozor na prijezdove cesty k domum na trase, kaminky.
Skol.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 13.2.2022 7:53
Ahoj včera Bílá-Salajka-Bumbalka-Bobek-BÍlá sníh premrzly takže vosk z lyže rychle mizel a na hřebenu rozdupané od stáda pěšáků, vše vynahradilo krásné počasí.Lidi jsou bezohledné hovada...Skol
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.2.2022 19:56
Upřesňuji předchozí zprávu "svátečního" běžkaře, který dojel ze Soláně na Kotlovou. Jel jsem Třeštík - Soláň - Cáb, stopa byla mimo oblast Soláně upravená rolbou a díky čerstvému poprašku to bylo zatím nejlepší letošní svezení + nádherné počasí k tomu.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.2.2022 18:41
Kasárna - Kohútka ráno místy zledovatělé, ale pár cm nového sněhu tomu pomohlo. Odpo to povolilo a nakonec dobré svezení, sjezdy z Malého Javorník sjízdné. Jen chodí hodně pěšáků, ale podklad je tvrdý tak to zas tolik nerozbili
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.2.2022 18:02
Mosty u Jablunkova - Studeničný -Gírová a zpět. Podmínky velmi špatné. Po oblevě rozježděno a rozšlapáno a pak zmrznuto. S běžkováním to nemá bohužel moc společného.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 12.2.2022 17:42
Dnes Soláň - Kotlová, dál to nemělo smysl. Skate běžky nechejte doma, klasika místy asi v pohodě, ale často je to jen hrbatý led. Turistika s namazanýma ok, ale žádné fajn běžkování nečekejte.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 12.2.2022 11:39
právě jsme jeli Beskydskou magistralu ze Soláně na Cáb. Stopa byla upravena která v noci namrzla. Na to napadlo tak 2 cm sněhu. S Cábu maji stopu okruhem směrem na Dušnou mimo cestu.Krásné počasí a viditelnost. ˇSkoda že kolem Soláně dupou stopu bezohlední sobci pešáci kteří upravenou stopu ničí
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 11.2.2022 15:49
dneska odpoledne jsme jeli ze soláně na Vsacky Cáb krásná čerstvá stopa potkali jsme rolbu dost sněhu a odpoledne už hustě sněžilo
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 11.2.2022 11:12
PRAVE JSME PRO VAS PROJELI ROLBOU BESKYDSKOU MAGISTRALU I KDYZ JE ODMEK DA SE TO JED
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.2.2022 23:22
Velké Karlovice-od oběda až do pozdního odpoledne. Machúzky-Galík-Horal, 2x tam a zpět. Sněhu dost, při horku torchu měkčí, postupně to zrychlovalo. Stopa krásná, děkuji za úpravu. Jel jsem soupaž, jinak bych to viděl na nějaké klistr univerzál. Děkuji obci za úpravu tras.

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.2.2022 21:42
Před 11. hod. jela na Papežov směrem od Zlatníka na návěsu rolba. Možná bude vyžehlena stopa. Na Sviňorkách stopa nebyla, sjeli jsme k rozcestníku pod Malým Trávným, ale dál se nedalo, cesta vyhrnuta na hlínu směrem k rozcest. Kobzok.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.2.2022 19:37
Dnes Kohutka - Kasarna, stopa uklouzana, dost rozbita od pesich, nic moc. Zato slunko svitilo fest.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.2.2022 17:15
Pustevny Martiňák sněhu dostatek občas větvička stopa jakž takž..
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.2.2022 22:22
No, dnes jsem se částečně bořila ze Zimného až pod bývalou sjezdovku, šlapala na žlutou, pak to bylo lepší, ale bez stopy až na Ivančenu. Odtud stopa na Albínovo. Sníh mokrý, mlha, jak v prádelně, ještě kipalo ze stromů.
(Odpověď na dotaz uživatele RoKo z 9.2.: Ahoj! Neví někdo, jak to vypadá na Lysohorské magistrále - Albinovo náměstí - Ivančena - Zimný? Upravuje se letos vůbec?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.2.2022 20:48
Pro BC ideální. Nydek Hluchová směr Konihlava, Filipka, Dziol a na běžkách až na konečnou Paseky.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 8.2.2022 16:04
Nad sjezdovkami v Mostech stopa upravena rolbou(2 stopy) po Studeničný-chata,dál vypluhováno.Z toho hřebenu zpátky k louce u hr. přechodu-na louce kolečko v teple rozměklá úprava.Lesem zpět k sedačce upraveno.Obšas rozjetá pár metrů stopa nějakou pneumatikou.
11:40
11:40
12:14
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 6.2.2022 20:13
Troják-Bludný-Čečetkov. Docela v pohodě, v lesích sněhu méně, ale dá se.
Hostýnské vrchy
Vloženo 6.2.2022 17:23
Hostynka mag.v provozu.zatazeno snehove prehanky kolem 0 stupnu 15-20 cm snehu.trojak,bludne,trojak,tesak.tesak vyhorela chata uz si nedame kanci se sipkovou otevren penzion pof kycerou.
Hostýnské vrchy
Vloženo 6.2.2022 11:12
jel jsem Cábské okruhy. Hustě sněži doufám že dost připadne. Je to super
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.2.2022 22:28
Byli jsme tam ne v so, ale v pátek. Došlapali jsme na vrch okruhu Sviňorek. Nějací dobráci nám to z jedné strany prošlapali, tak jsme to s radosti sjeli. Sněhu bylo v pátek spoustu, ale nad rozcestníkem Kobzok tak o 10 čísel méně a čím níž, tím míň. Od pátku připadlo ve vyšších polohách tak 20 čísel, tak sněhu by tam mělo být dost. Jen není dost lidí na šlapání.
(Odpověď na dotaz uživatele Rendy z 9.2.: Je nad přehradou Morávka na běžkařském okruhu Morávka sníh? Nevíte někdo, jak vypadá stopa? Děkuji.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.2.2022 22:31
Trasa od chata Martiňák - Pustevny. Podle webu https://www.pustevny.cz/bezky/ byla stopa strojově upravená cca v pátek, čemuž bych i věřil. Stopa pěkná, nerozbitá, sněhu dost, počasí fajné (i když na nahoře na Pustevnách u chat foukalo fest), tak ve stopě a mezi stromy to bylo jen lehce větrno.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.2.2022 21:51
Ještě pár fotek
8:53
9:05
9:17
9:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Hostýnské vrchy
Vloženo 6.2.2022 21:45
Trojak-bludny-cecetkov a zpět.nadherne pocasi.podminky na běžky nicmoc...po bludný poslapane od pěsaku.dal v lese min sněhu,ale dalo se....
Hostýnské vrchy
Vloženo 6.2.2022 17:56
Okruh Bílá - Salajka - Bumbálka - hřebenovka na Bobek - Bílá: trasa čerstvě upravená v celé délce, většina trasy i s vyfrézovanou stopou na klasiku. Sněhu také všude dostatek, jen přímo dole v Bílé kolem cesty je to trochu horší, ale stále průjezdné. Celkově velmi dobré podmínky a bezproblémová jízda. Největší provoz byl po hřebeni mezi Bumbálkou a Bobkem, v úsecích Bílá - Bumbálka a Bobek - Bílá už mnohem méně.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.2.2022 14:51
Včera Hlavatá-Solisko a zpět, minimum lidí, pěkná stopa, jen na Bečvě trochu namrzlé, jinak pěkné svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.2.2022 13:30
Vyjezd z autobusove zastavky Dušna, asi 10 km za Vsetinem. Prvni 3km po ujezdene zasnezene asfaltce, mirne dokopce ale dalo se bruslit, relativne rovny teren. Pak na rozdvojení na hotel Cáb, jsem jel doleva jiz v protazene stope a vyjel asi cca kilometr za hotelem a jel hrebenovku smerem Solan, celkem 18km (+18 zpet) trasa me prijemne prekvalila, vetsinou, cca 80% ( mimo ujezdenou asfaltku) dvojita stopa. Lehke vyjezdy, lehke sjezdy, zadne velke prevyseni. Pri dojezdu na Soláň otevrena hospoda. Posilneni na zpatecni cestu. Cestou zpatky jsem jel kolem hotelu Cab, sily dochazely ale poslednich 5km se jede relativne z kopce takze fajn dojezd. Snehu na hrebenu tak 30-40cm. Nejhorsi usek byl sjezd na Solan, ale dalo se to zvladnout asi 2km horsi teren. Prijemny bonus bylo malo lidi, vetsinou po 10 min bezkar v protismeru
11:31
11:31
12:13
12:13

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.2.2022 10:01
Parking pod Sviňorkama, běžky na rameno a směr Sviňorky (pod sjezdovku), kde začíná Beskydská magistrála. K prvnímu rozcestníku (Kobzok) mokrý sníh, stopa žádná. Dáváme se doprava (směr pod Malým Travným), kde je sněhu dost, ale stopa je špatná. Od rozcestníku Pod Malým Travným je asi nejlepší úsek. Sněhu spousta, stopá zlá (jen jedna), ale dobrý. Z úbočí Malého Travného sjezd vysokou špatnou stopou zpět k výchozímu bodu. O strojové stopě nemůže být řeč, k ideálním podmínkám daleko, ale bylo to krásné! Zhruba 20 běžkařů na trase.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.2.2022 19:45
Dnes od Hotelu Ondrášův dvůr směrem nahoru na Javořinku, parádní.... sněhu dostatek, upravená trasa po celé délce, ráno málo lidí, později více běžkařů, ale i tak super běžkování. Upraveno pro klasiku i skate, kolem Rožnovského vrchu jen pro skate... Díky všem ochotným rolbařům...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.2.2022 18:36
Bílá-Bebek-Bumbálka-Soláň-Cáb-Vsetín. I v náročných sjezdech sněhu vsude dostatek. Úsek Bumbálka-Soláň bez kvalitní úpravy, vše ostatní naprosto skvělé (včetně i jindy problémových úseků u Cábu). Sjízdné az do Vsetína-Jesenice (na konečnou Bus). Dekuji rolbařům z Bílé a Cábu za skvělou úpravu!!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.2.2022 18:30
díky za krásně upravené stopy Solán Cáb sněhu dost parádní jízda
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.2.2022 18:18
Dnes na běžkách Zlatník - Visalaje a zpět. Hodně sněhu, stopa pro běžkaře upravena.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.2.2022 17:55
Kasárna - Melocík-Kasárna-stopa upravená na klasiku a místy i na bruslení, sněhu hodně! dobré sjezdy bez kamenů.Podminky skvělé,super svezení.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.2.2022 15:23
Včera Bumbálka- Kmínek - Bobek - Bílý Kříž, luxusní podmínky a spousty sněhu, jen odpoledne se to lepilo. Zpátky z Bobku do Bílé, supr, neplánovaný nocleh na Chatě Bílá u hlavňačky (doporučuju, vstřícný přístup). Dnes ráno z Bílé do Mezivodí luxus, nahoru na Bumbálku prošláplé jen od běžkařů - než nás předjela rolba která to luxusně upravila až nahoru na Bumbálku.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 4.2.2022 22:16
Kysucké Beskydy (SK) . Přehled upravených tras: https://www.mojekysuce.sk/turistika/z-husarika-na-jakubovsky-vrch-bezkarska-trasa-je-pripravena
Kysucké Beskydy
Vloženo 4.2.2022 21:37
Kasárna-Kohutka,je upraveno strojem,sněhu hafo.
(Odpověď na dotaz uživatele Markela z 4.2.: Zdravím, nemáte někdo zprávu z trasy Velké Karlovice Kasárna - Kohůtka? Díky.)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.2.2022 8:51
Ski areál BÍLÁ - severní okruh (Bebek, Konečná, Bílý Kříž, Švarná hanka, Charbulák)
Cca 30 cm nového sněhu, čerstvě urolbováno. V údolí obleva, v horních partiích nádhera.
Mnoho úžasných úseků, bohužel i spousty míst kudy vede trasa po odplužených asfaltkách. Tradiční problémová místa kde je lepší sundat běžky (okolí osady Konečná, úsek za chatou Dorotanka, přes Bílý Kříž, delší úsek od Charbuláku dolů a samozřejmě na konci od soutoku Ostravic do skiareálu). Celkově spíše nedoporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 3.2.2022 20:46
Polsko, Areál Kubalonka, Istebna
Velké množství sněhu, perfektní podmínky, -3°C, nádherně upraveno-jak pro klasiku, tak i skate. Funguje celý areál. Na místě otevřena i půjčovna.
Parkovné se nezměnilo (10Zł), platí se v hotovosti.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 3.2.2022 19:16
Velké Karlovice. Podminky skvělé, stopa suprrr, nemělo to chybu. 😉🤣
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 3.2.2022 17:34
Bukovec od školy k přístřešku na Dílku odmakané bez náznaku stopy(snad jen lehce pod 15 čísly slehlého prašanu).Cesta od Dílku pod K. Grúň propluhovaná,ani se nedalo zabruslit.Spojka na vrstevnici ani nejela v hlubokém sněhu,tak zpátky a po vyšlápnutém to jelo dolů ke škole.Jinak tam bylo nádherně.
12:26
12:27
17:03
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 2.2.2022 18:12
Dnes jsem jel okruh Mezivodí - Bumbálka - Bílý kříž - Gruň - Bílá. Trasy je upravená pro klasiku, ale připadlo do 10 cm vlhkého sněhu na hřebenu. Podklad dobrý, sněhu dost, jen se to trochu lepilo. Na hřebenu mezi Bobkem a Konečnou pokáceli na trasu pár stromů, nutno objet lesem. Zeleně značená část trasy ke Konečné tradičně vyhrnutá, ale dá se to sjet. Snad to na víkend zase upraví.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk z 31.1.: Ahoj , nemáte někdo bližší informace k okruhu Bílá - Grůn - Bílý kříž - Konečná -Bobek - Bílá? V jakém stavu jsou stopy? Je trasa upravována i pro klasiku ? Sněhové podmínky ? Trasa by měla být projeta rolbou. Děkuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.2.2022 22:47
Martinak - Pustevny luxus nový sníh trochu lepil i tak max.spokojenost
Cesta od H.Becvy k Marťiňáku autem na zvážení aspoň za mě.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.2.2022 7:13
Dušná-Cáb...velmi slušné svezení, po cestě jde i bruslit, Cábské okruhy byly projety rolbou, takže taky paráda. Nazpět jsem to zkusil až na Vsetín-pod Lopunicí vlevo po žluté (už tam přede mnou někdo na běžkách jel) až k asfaltce a pak po ní ku Vsetínu. Po cestě šlo jet zcela bez problémů (vespod je led na tom trochu sněhu) a hlavně není posypaná. Určitě doporučuju. Běžky jsem sundal až cca 500 m nad hřbitovem.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.2.2022 17:12
Solán Cáb Dušna dobré podmínky.Bylo videt že jela rolba a nebylo tady oteplení. Vítr moc nefoukal.Od chaty na Dušnou se dá bruslit.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 31.1.2022 19:31
Vítr nafoukal místy do stopy hodně jehličí a větviček. Ale jinak to bylo fajn. Trasa z Mosty u Jablunkova po Gírovou. Kupodivu dost sněhu.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 31.1.2022 15:25
Nýdek-tak to tam šlo téměř do kytek. Třetina upraveného vypadá jako na fotce. Bruslit s lehkým odrazem se dalo na neupravených plochách, mezi. Ztuhlý firn.
11:34
11:51
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 30.1.2022 23:11
krásné svezení po magistrále ze soláně na cáb krásná stopa rolbou. šlo to i na rozcestí Dušná
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.1.2022 8:56
Včera ráno projížďka z Mostů na Studeničný, sněhu dost.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 29.1.2022 23:20
Okruh Bílá přes Kozí Hřbety na Mezivodí a druhou stranou údolí zpět na Bílou: podmínky dobré, sněhu dostatek, stopa po celé délce trasy upravená rolbou a nerozšlapaná od pěších turistů.
Jen pozor na parkování v Bílé, aut na parkovišti u ski areálu mraky, ale jakž takž se ještě místo najít dalo. Parkoviště na Mezivodí o poznání prázdnější.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2022 22:09
Bukovec. Vrstevnicovka nad obcemi Písek a Bukovec výborně upravená, sněhu je dost. Vlastně až moc, protože dnes odpoledne už byla stopa zavátá. Sledujte bilestopy.cz
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 29.1.2022 22:06
Nýdek. V obci nově projíždějí stopy traktorem s alpinkou (hydraulický finišer). Na loukách JV od náměstí jsou najeta 2 kola - 1 km a 2,5 km na skate, na klasiku jen částečně. Dnes ráno bylo čerstvě upraveno, sem tam krtina, ale výborné svezení. Uvidíme, kdy bude po dnešním sněžení následovat další úprava.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 29.1.2022 21:50
konečně připadlo dost sněhu tak zítra ráno vyjíždí rolba
s Cábu na Solán a uděláme pro Vás manžerstr a když to půjde tak do toho vyřežeme i stopy. Taky projedeme Cábské okruhy. Hezké svezení združení Valašsko-Horní Vsacko
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.1.2022 21:13
Dušná-Ptáčnice-Lušovka-Cáb-Dušná - po cestě z Dušné sněhu hodně beze stopy,na okruhu okolo Cábu stopa upravená skútrem,na hřebenu sněhu dostatek,stopa upravená, ale při sjezdech trčí místy šutry , stopa na chatu Cáb upravená, dobré svezení
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.1.2022 20:54
Skol, běžkaři. U naších sousedů, Slováků, jsou taktéž krásné trasy, hned kousek za čárou. Přidávám odkaz, kde je aktuálně upraveno
https://www.mojekysuce.sk/spravodajstvo/z-husarika-na-petranky-bezecka-trasa-upravena
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2022 17:47
Čeladná - golfové hřiště, dnes dvakrát, ráno i večer, velmi hezké podmínky na skejt, občas leze drn, ale velmi přijatelné. Stopa na klasiku zatím není, není ji do čeho vypreparovat. Ale vzhledem k množství sněhu v Beskydech klobouk dolů za zpřístupnění. Pozor, v areálu se platí za běžkování. Ale stojí za to.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2022 13:04
Žádná stopa, celá šíře cesty totálně rozdupaná od mraků lidí, mezi kterými běžkař musí chudák kličkovat. Na některých místech cesta dokonce posypaná štěrkem. Pro běžecké lyžování cela hardcore, palec bohužel dolů..😥
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2022 22:21
dnes jsme projeli skutrem Cáb Solán. na Hřebenu dost sněhu ale pozor na jsezdy Lušovka,Tanečnice a leští. Jsou to krátké useky cca po 100 m .lepší obejít. Ostatní dobré. Usek Dušná Chata Cáb dobré podmínky,projeto skutrem.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 28.1.2022 20:27
Chata mír - Pustevny - Martinák a zpět. Chata mír - Pustevny prakticky bez stop . Připadlo do 10cm sněhu . Pustevny - Chata mír stopy pouze od lyžařů. Sněhu všude dostatek jen chyběla úprava . Ta proběhla naposledy minulý týden v sobotu . Snad to upraví v sobotu Ráno .
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2022 15:08
Velké Karlovice nic moc. Tvrdý podklad a na něm asi 2cm mokrého sněhu. Víkend bude špatný, snad po něm připadne.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 28.1.2022 11:27
cesta Dušna Vsacky Cab 5 km paráda i na bruslení. Zatím to tu moc nefouká.Cábsky okruh projety. Ze sněhem je to už lepší.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.1.2022 10:28
Velke Karlovice, udoli. Snehove podminky na letosni zimu velmi slusne, upraveno rolbou, dokonce i useky na brusleni. Jel jsem 2x Galik - biatlonovy areal a zpet. K veceru huste snezeni. Za mne maximalni spokojenost.
Skol.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.1.2022 20:28
Běžecká trasa z Dušné na Vsacký Cáb není strojově upravena, tudíž zbývá varianta po turistce, která je vhodná pro skate na starých běžkách (drobné kamínky).
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.1.2022 19:09
Dneska Kozinec - Ostrý - Javorový a dolů do Ořichovice kravín. Sněhu je od cca 550m.n.m dost, nahoře 40 cm,trochu přimrzlá krusta, stopa není stroj. upravená, místy projeté autem nebo traktorem.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.1.2022 19:36
Výborné podmínky ve Velkých Karlovicích. Od parkoviště u Razuly jsou čerstvě upravené okruhy.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.1.2022 13:23
připadlo 2 cm nového sněhu a dá se dobře bruslit s Dušné na Vsacky Cáb, Cábsky okruh je dobrý,pouze zacátek v stoupání málo sněhu,pak dobré
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.1.2022 7:42
Právě skončeno - našel se zájemce
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 26.1.: Stále nabízím 2 registrace pro start na JIZ50 ( zaplacené, dáme zdarma, je n za poplatek za přeregistraci á 300,- ).
Jsou použitelné pro jakoukoliv délku trati...
pasikora@email.cz)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2022 20:44
Jsem si v restauraci dnes vyhořelé chaty Tesák stihl ještě dát naposled smažené býčí žlázy.Její ex/interiér nezměněn od r.82,kdy jsem začal běžkovat,bude mi 4ever chybět)-:.
Hostýnské vrchy
Vloženo 26.1.2022 12:19
Karlovice.Z Machuzek směr Gálik, paráda.Rovinka ale krásně se projede,dnes upraveno.Přes vekend bude plno, přeplácano,lepší v týdnu,pohoda.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2022 21:23
Cyklostezka Zbrojovka, umělé osvětlení po konec odpolední směny (22:30), doma, zadarmo :). Převážně bruslení, možno soupaž. Lépe hroty na tyčky pro běžkování na kolečkových lyží.
https://www.youtube.com/watch?v=lvTeLIntrD0

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.1.2022 18:35
"Děkujeme" těžařské firmě za zničení části úseku z Mezivodi do Bílé, jednoho z mála mist, kde se dalo slušně sklouznout 😬
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2022 17:23
Pustevny Martiňák sešup od Pusteven ledový v lese pár kamínků jinak trasa krásná.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2022 7:27
Ahoj, včera jsem byla z Jablunkova směrem na Mosty u Jablunkova... Nějaká stopa tam je, je to místy trošku rozjedene, ale dá se 🙂potkala jsem pana co jel až ze Studenicneho a říkal že se to dá.
(Odpověď na dotaz uživatele Míra K z 21.1.: Ahoj lyžníci, nemáte někdo info z okolí Třince? Dá se někde na běžky? Případně je někde v Beskydech (kdekoli) úprava i na skate? Díky moc!!)
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 25.1.2022 7:21
Ahoj,

Odpolední okruhy kolem Čerňavy byly dobré, lépe jet po směru ručiček, většinu trasy stopa, sjízdné celé okruh, jen pozor při sjezdu od žluté co vede pod Čerňavu (sjezd od klád), držte se spíše stopy, nikoliv vpravo. Vpravo je trochu menší vrstva sněhu a udělal jsme tam asi tři otisky (pády). Při tenčí vrstvě sněhu a uježdění vpravo riziko zadrhnutí o něco pod sněhem, dále upozorňuju, že je nesjízdná cesta z Tesáku dolů na Rajnošky, posypový materiál, takže lépe ten kousek stoupat po kraji,ve tmě to není vidět.SKOL
Hostýnské vrchy
Vloženo 25.1.2022 0:58
Okruh kolem Zmrzlého - stopa upravena, ale pro nedostatek sněhu se často vyskytují kamínky (pro staré běžky).
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2022 18:28
trasa - Dušná,rozc. po asfalt- fidli clasic- na spodní okruh pod chatou Cáb , zde po vrstevnici dá sa, ale i mírnější sjezdy s kameny.. Ptáčnice - směr Santov v lese sněhu málo,také lezou kaménky, sníh alespoň mírně přemrzlý ,do cca 15 cm na otevřených plochách.m
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.1.2022 7:20
Včera modrý okruh na Bílé, jižní část z Mezivodí dobrá, v severní části v lesních úsecích občas kamínky. Z Mezivodí po prohrnuté cestě na Hlavatou a po lesní cestě ve stopě od auta nad přehradu na H. Bečvě. Sjezd dolů zpočátku občas kameny, po loukách už v pohodě.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2022 6:43
Včera jsme vyrazili z Hamer od Skoly po žluté na Grůn , Švarná hanka a zpět .V lese stále málo sněhu ,skluznice dostala zabrat ,Na hřebeni s opatrnosti a občasným výjezdem z hlavni silnice pěkné svezení .Původní plán sjezdu po modré směr Bílá jsem z obav o lyže zavrhl a při stejné cestě se svezl po neznačené asfaltce az k silnici.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2022 5:19
Včera od Ráztoky po knížecí na Pustevny, pak na Mariňáků. Z počátku dost kamínků a jehličí ve stopě pak už krásné svezení až k Marťiňáku. Okruh kolem Zmrzlého od Tanečnice z počátku velmi dobré pak po světě do nižších poloh málo sněhu a hodně kamenů ve stopě pak dál už dobré. Chtělo by to kdyby ještě pár cm sněhu připadlo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2022 2:43
dik,Aleši, za perfektní info..a hlavně fotky z trasy..
Hostýnské vrchy
Vloženo 23.1.2022 20:17
Dnes z trojanovic směr okruh pres velkou sjezdovku . Do n.m.900m bída, málo sněhu ,prakticky bez stopy , spousta kamení. Pak uz pěkné svezení , misty zafoukana stopa. Pak okruh skalikova louka . Dobre podmínky , dostatek sněhu . Po měsíci se konečně vrátila skutečná zima. 😁
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2022 12:24
Dneska z Bílé na Mezivodí parádní prašan, prošlápnutá stopa v obou směrech.
(Odpověď na dotaz uživatele Anet z 23.1.: Ahoj, nebyl někdo včera na nějaké trase kolem Bílé, jsou sjízdné?)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2022 12:05
Dnes rano pokus o bezkovani na tratich na Horni becve sice projete od skutru ale zafoukane pak okruh skalikova louka na pustevnach pekne projete od rolby snehu dost a okruh kolem zmrzleho v nizsich pariich hodne kaminku
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.1.2022 22:29
Trasa Soláň - Cáp špatný. Málo sněhu, na mnoha místech hned pod sněhem velké kameny, hlavně sjezdy jsou o zdraví a zničení běžek. Nedoporučuji dokud nenapadne alespoň půl metru sněhu.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 21:46
MACHÚZKY-HORAL- sněhu dost- 20-30 cm,od Machúzek až
po Horal stopy upravené skútrem, parádní svezeni
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 19:27
Velke Karlovice,od Pepicentra po rozc.Babska,krasna,upravena stopa.Od Galiku po Babskou jen od bezkaru,ale krasa,snehu dostatek,zatim jen pro klasiku.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 18:05
Ještě k dnešku pár fotek. Okruh z Tesáku kolem Čerňavy.
15:09
15:10
15:19
15:24

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Hostýnské vrchy
Vloženo 22.1.2022 17:34
Z Tesáku, okruh kolem Čerňavy sjízdný, prošlápnutá stopa, čistá bez větviček jen ve stoupání od Smrduté sem tam prošlapané na makadam. Potkal jsem cca čtyři běžkaře a desítku pěšáků, ale jinak paráda. Rajnochovská asfaltka ujetá od aut, ale kameny ještě nelezou. Sníh na cestě souvislý v celé šířce. Doufám, že to zase neprohrnou pluhem a neposypou drtí, jako každý rok.
Hostýnské vrchy
Vloženo 22.1.2022 17:20
Dušná - Vsacký Cáb - byli jsme na běžkách; krajem byla v některých úsecích stopa, na cestě místy drobný štěrk, ale projet se to hezky dalo; říkala paní, že proti včerejšku připadlo sněhu.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 17:10
Nebyl nekdo na okruhu kolem Bile? Jak dlouho to cca trva?
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 16:57
(Odpověď na dotaz uživatele Mates z 22.1.: Myslíte že se bude zítra dát vyrazit na bruslení kolem Velkých Karlovic?)
Byl jsem a jen stopy na klasiku.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 16:48
Třeštík-Kotlová stopa ráno neupravená ale nádhera.Nazpátek to ale bylo horší,začaly chodit pěší a samozřejmě ve stopě (ne všeci).Na konci jsme ale potkali skútr který to už upravoval.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 16:26
Skol, dnes z Bebku na Morávce směr Bílý Kříž a zpět. Trasa beze stopy (část trasy projeta odhrnovačem, poslední 1 km stopy od nějakého vozidla. Spíše dobrodružství než sportovní zážitek. Sněhu je dost, odhadem 20 - 25 cm prachového, místy závěje a vyvátá místa.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 15:44
Valašské Klobouky - Lačnov, rybníky. Projeté jen několika běžkaři, neupravená stopa. V lese je málo sněhu - jen na lyže - kameňačky. Foukal studený severní vítr. Stopa v otevřené krajině po krátké době zafoukaná.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 12:59
skutrem projeto sedlo Dušná Vsacky Cáb a projetý Cábsky okruh.Magistrála na Solán zatím na rolbu málo sněhu. Běžkaři to ale jedou.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.1.2022 11:06
Take me zajímá, zda někdo nema info z běžek, kde je to ok.
Hostýnské vrchy
Vloženo 22.1.2022 8:39
Zdravím, nemáte někdo info jak to vypadá dnes, klidně až večer?
Hostýnské vrchy
Vloženo 21.1.2022 13:42
da. se jet usek Dušná hotel Cab je tam cca 10 cm nového sněhu. Celkem to jde . dobrá projíždka.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.1.2022 8:38
Pustevny - Radhošť, spodní cestou směr chata Mír sněhu dostatek stopa zavátá. Po zelené značce na hřeben. Na hřebenu stopy zašlapaná pěšáky. Sněhu dostatek.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.1.2022 21:42
Dnes běžky z Trojanovic od rest. Ráztoka po Knížecí cestě na Pustevny, podklad led a na něm malá vrstva nového sněhu Stoupalo se dobře. Dále trať SF Pustevny – k Velké sjezdovce. Na ní trénovali borci z Rožnova. Od Velké sjezdovky zpět na Pustevny a dolů do Ráztoky. Nic jiného nebylo sjízdné.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.1.2022 21:11
Dle kamaráda sjezdkách (dnes byl), webkamery, osobní návštěve Vsackého Cábu a dalších zdrojů, tak čtvrtek o ničem.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 20.1.: Zdravím. Prosím, prosím máte někdo info z Karlovic?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.1.2022 20:35
Cyklostezska Zbrojovka ve Vsetíně. Z horní části směrem dolů (kam to šlo). Bruslení či soupaž, příjemné oživení zimní kratochvíle :)

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.1.2022 13:40
Bohužel sněhu je málo, a dle dostupných informací i z vlastní zkušenosti to v tuto chvíli není na běžky reálné. Nepočítám v to asfaltovou cestu z Pepežova na Lysou horu, kde to možná na bruslení místy bude. Musíme počkat až nasněží.
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 10.1.: Poraďte, kam se dá aktuálně vydat na běžky. Děkuji.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.1.2022 17:32
Včera odpoledne na Pustevnách (stadion) bylo dost popadané jehličí, občas i hlína. Pro skalní běžkaře dobré, ale žádné pěkné projetí to nebylo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 31.12.2021 10:55
Trasa Hotel Horal - Hotel Lanterna, stopa prújezdná, ale nic moc.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 30.12.2021 20:10
VELKÉ KARLOVICE - Okruh Hanzlůvka-Třeštík-Babská byl dnes odpoledne ještě hratelný. Cesty v obou bočních údolích jsou nepoštěrkované a sjízdné; nahoře celkem dost sněhu, níže po změklém ledu v kolejích. Stopa sporadická, v Babské kousek narušený těžbou dřeva. Hlavní údolní trasa v Léskovém se dala jet, stopy jsou samozřejmě mokré a směrem dolů přibývá vylézající tráva a hlína. Povození spíš pro nadšence.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2021 12:52
Dnes Beskydská magistrála.Horní Bečva od zastávky před odbočkou na Mezivodí směr Sachova studánka a přehrada. stopa zasněžená ale průjezdná..i pro bruslení. žádné větvičky.. kameny..šišky ale hlavně žádní lidi jen pár běžkařú. nebýt lehké mlhy tak paráda!!!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.12.2021 21:59
Dnes Martiňák - Pustevny - závodní okruh na Pustevnách - Martiňák . Stopa tvrdá, místy zmrzlá , tuhý vosk moc nedržel.
"Závodní okruh" byl upraven a podmínky byly lepší než na trase z Martiňáku, kde je ve stopě už v některých úsecích dost jehličí a listí. Ale i přes tyto drobné negativy to bylo pěkné svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.12.2021 16:49
Dnes z Lanterny ve Velkých Karlovicích k Horalu a zpět. Moc nedoporučuji. Stopa není vyfrézovaná, jen vychozená, místy pak není vůbec. Uježděný povrch ustřeluje.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 22:55
Dnes pondělí po obědě: svítilo červeně parkoviště na Pustevnách, pak mi někdo říkal, že není pravda, ale věřím info tabuli. Tak zvolena uklouzaná příjezdová cesta na Martiňák. Na Pustevny oživit klasický styl, lyže s kobercem držely výborně, ale stopa rychlá, v případě kondičních možností lze dobře i soupaž. Kilometrový úsek směr Tanečnice pěkný. Rovněž fajn stopa na okrut Skalíkova louka.
Včera neděle: Velké Karlovice. Machúzky až Horal. Louky stopa skůtrem, na rolbu sněhu málo, místy ze stop vyjíždí lyže. Závěr k Horalu jen z povinnosti, nic moc. Pustevny nyní mnohem lepší.
Užívejte a makejte, dokud to jde.
Nebuďme agresivní moc, ale běžkařská stopa se upravuje pro běžkaře...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 22:50
Aleno, můžeme případně o běžkařské technice podebatovat zde: author88@seznam.cz :) H.
(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 18.12.: Odpověď pro Honzu Vsetin: v té sauně jsem nebyla, měla bych to trošku z ruky.)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 21:45
Dnes noční výjezd kolem Zmrzlého vrchu..Parádně upravená stopa..žádní lidi..ticho..Sněhu je akorát..škoda že už jen na pár dní
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 20:54
VELKÉ KARLOVICE - Údolní trasa v Leskovém dobře sjízdná; stopy trochu rozhárané a občas vykoukne tráva, ale celkově v pohodě včetně obou lesních úseků (naproti Galikovi i kousek výš v protilehlém svahu před Horalem), tam tedy spíš bez stopy.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 17:53
Hotel Galík (Leskové)-Partyzán- Třeštík
Z Leskové k Horalů hodně sněhu, jen málokdy tam byl kámen. Od Horalu k Partyzánu bylo někdy těžké najit sem tam stopu a někdy tam nebyla vůbec přestože podle bílé stopy projete. Od Partyzána pod lyžařský svah projete skútrem, ale taky hodně ušlapané od lidí. I tak s trochou odvahy se to dalo bez problémů projet. Sněhu bylo dostatek, kameny žádné. Od Třeštíku dál směrem na Soláň podle ostatních běžkařů už hodně rozbité.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 17:20
Beskyddka magistrala 5 usek pres Velkou sjezdovku super, ca 3,5 km vyfreuovana stopa jednim smerem, lze jet tam i zpet. Klidne i na novejsich lyzich.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 17:05
Okruh na velkou sjezdovku upraven. Super i s výhledy. Stopa směr chata mír taky super jezdíme po posezení a pak zpět přes Skalický na parkoviště. Stopa na Zmrzlý upravena jen více lidí ve stopě s dětmi, ale super že se děti učí. Jen ti pěsaci by měli byt ohleduplnější..... Zítra na závodních stopách závody tak dopoledne vyražte jinam....
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 14:01
Na Štěpána se dalo. Jen bych doporučila cestou dolů poslední necelý 1 km před Mírem sundat lyže.

(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 26.12.: Ahojte, jak vypadaji prosim stopy na Pustevnach, jenozne jet od chaty Mir ?dekuji)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 8:49
Trasa Soláň-Třeštík-Velké Karlovice. Nádhera! První čtyři kilometry ze Soláně po bufet Pod Kotlovou spíše pro hodně dobrodružné povahy a horší běžky, pak už přibylo sněhu a občas bylo lze jet i ve vyjeté stopě. Z Třeštíku dostatek sněhu i v lese, takže k partyzánovi bez problémů. Dále do Karlovic ve stopách skůtru, který to tam projel a i tady bez kamínků. Okruhy v Karlovicích byly upravené a bylo možné se dostat až k Muzeu bez toho aby se sundávaly běžky. Inu fantástico!!
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.12.2021 1:13
Mosty u Jablunkova - Skalka: Opět třeba pochválit odvážnou úpravu v masivu Velkého Polomu, kde se stopy běžně nenajíždějí (viz bilestopy.cz). Sněhu je však bohužel málo. Úsek Severka (spodní stanice lanovky) - rozcestí “Skalka-lesní cesta" je bohužel prakticky nejetelný - obří kameny ve stopě. Úsek “Skalka-lesní cesta” - “rozcestí pod Beskydem” je protažený pluhem, aspoň se dá dobře bruslit. Úsek “rozcestí pod Beskydem”- “Skalka” je na klasiku na místní poměry luxusní, krásná stopa! Zítra to ještě půjde.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 26.12.2021 20:38
Bohužel špatně. Stopa sice upravená, ale velmi špatná. Sněhu není tolik, takže trčí tráva, občas kámen, velmi často hlína. Sjezdy zledovatělé, lépe sejít. Celkově nedoporučuju.

(Odpověď na dotaz uživatele Ladin z 26.12.: Nevíte někdo, jak to vypadá Brumov-Bylnice?
Na portálu "Bilestopy.cz" byla udělaná dnes stopa...děkuji Vám za info Vladimír)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.12.2021 19:00
PUSTEVNY - Dnes výborné podmínky (včetně výhledů k Hrubému Jeseníku i k Západním Tatrám). Hřebenovka na Radhošť tradičně uchozená zástupy pěšáků, postranní stopa na klasiku zčásti zachována. Závodní tratě přes Zmrzlý jsou strojově upravené, spodní trasa přes Okrouhlý má ovšem jen jednoduchou stopu vyjetou běžkaři. Okruh Skalíkova louka parádně upravený, pěkně se dá pokračovat i dál, závěr sjezdu k chatě Mír trochu horší, pod ní už zledovatělé a na lyžích nesjízdné.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.12.2021 19:00
Dnes trasa Kohútka-Frňovský vrch a zpět, třesknutý mráz až -10, podkluzovalo na backountry a bežkách, stezky a sjezdy divoké a namrzlé, bez strojové stopy, nádherné počasí a výhledy, chtěli jet dál, ale snad příště.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.12.2021 18:21
Trasa Dušná - Cáb - Beskyd a zpět. Cesta od Dušné k chatě Cáb místy posypaná a ledová, ale projet se dá. Magistrála od Cábu až na Soláň byla čerstvě projetá skútrem, ale místy je pod stromy sněhu opravdu málo - lezou kameny a hlína a pár prudších vymletých míst jsem šel pěšky.
Takže dá se, ale je to spíš pro dobrodružné povahy a lyže - kameňačky.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.12.2021 18:07
Ahojte, dnes V.Karlovice, od školy jsem ve14.hod. vletěl do stopy..jel jsem až za Galik lesem na louku a zpět, stopa je jen prošlapla, někde vůbec žádná..možná byla projeta rolbou rano ale málo sněhu, lyže určitě béčkové.
Pokud nenasneži, každý den bude horší...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.12.2021 21:29
VELKÉ KARLOVICE - Údolní magistrála v Leskovém slušně sjízdná až k Babské, včetně lesního úseku naproti Galikovi. 15 cm prašan s pevným podkladem, starší strojová úprava dnes zapadala sněhem, stopy na klasiku udržovali běžkaři.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 25.12.2021 14:50
Pustevny - rolba projížděla až dopoledne, ale postupně upravili kolečko Zmrzly vrch, na Martinak i Radhošť, takže dnes čerstvé stopy. Navíc celý den tam sněží, takže zítra myslím budou podmínky ještě lepší než dnes. Trasa na Martinak mela výjimečně více sněhu a méně větviček a listí.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.12.2021 21:23
Okruh ze Samčanky po magistrále pod Němčankou na Kozí hřbety a okolo Javořiny zpět. Sněhová pokrývka nerovnoměrná, zhruba od 5 do 15 cm, místy to ale i dřelo po kamíncích. Stopa neprojetá, neupravená, dalo se to jakž takž jet, ale počkal bych na více sněhu, nicméně dle předpovědi se má naopak oteplovat, takže podmínky se budou spíše horšit.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.12.2021 18:19
Mosty u Jablunkova: Dnes podle bilestopy.cz vyrazila rolba. Bohužel rolbař je velký optimista, což oceňuji, ale ukázalo se, že sněhu je opravdu málo - hlavně to nemá žádný základ. Na loukách je vidět tráva, i přes úpravu pouze přítlačným křídlem na skate. Klasickou stopu nemělo smysl razit. Jediný úsek, kde to ještě trochu jde, je rovinka pod lesem směrem k celnici. Ale i tam čouhají kamínky. Škoda.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 22.12.2021 17:29
Chata Mír-Pustevny prvních 500m kamínky jinak super, Skalikova louka luxus,Pustevny - Martinak super
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 22.12.2021 20:05
Portáš-Velký javorník.Nový prašan, podmínky skvělé.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.12.2021 0:11
Dnes Pustevny z Martiňáku. Pak k Tanečnici. Pak větší část okruhu Velkou sjezdovkou. Pak Radhošť. Stopy ze soboty. Až na výjimečná místa dost slušné, ale ne na jedničkové lyže. U Martiňáku padl mokrý sníh, nahoře více do normálního sněhu, ještš více štiplané krystalky. Jeto soupaž či na vhodných místech bruslení, nechtěl bych na to mazat :). Děkuji za úpravu. H
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.12.2021 10:41
Měli jsme obavy, ale tratě na Pustevnách v solidním stavu. Sice je třeba býti obezřetný-v některých úsecích po úpravě málo sněhu, ale jinak O.K., s čerstvým popraškem. Sníh poletuje, zamračeno&mlhavo, ale nefouká. SKOL!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.12.2021 22:35
Sobota: Bruslení cyklostezka Vsetín-Zbrojovka, výborné.. Karlovice-údolí: špatné, stopa jen vychozená, hlína, tráva, zbytečné jezdit.
Neděle: Dle referencí výborné bruslení Dušná Cáb. Osobně: Martiňák-Pustevny za mě velice slušné, stopa většina trasy. K Tanečnici slušhá stopa. Velká část okruhu Velkou sjezdovkou pěkné. Na Rahošť taky fajn, převážně bruslení.
To Alena: nebyla jste pak náhodou v sauně Vsetín?
H.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.12.2021 20:02
(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk Hoffmann z 9.12.: Ahojte, nevíte někdo jak vypadá trasa Martiňák - Pustevny?
Díky za info)
Jela jsem to dnes, je to ok, místy listí, šišky, ale v pohodě průjezdná. Trošku led při sjezdu z kopce od pusteven. A hospoda na Martinaku zavřená (rekonstrukce). Ale myslím, že dle předpověďi už to za pár dní sjízdné nebude.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.12.2021 19:47
Cesta Pustevny -Martiňák Místy led a kamení..Hodně listí a větviček.v některých místech stopa až na trávu..Pokud začne tát tak už to nebude na běžky
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 12.12.2021 17:09
Dnes z Podolánek na Martiňák. Málo sněhu až 2km za Martiňákem slušná stopa na Pustevny. Po cestě potkávám desítky běžkařů. Ve stoupání před Pustevnami led!. Na Radhošť sněhu dostatek, až někdy sněhové jazyky. Cesta po Knížecí na Raztoku je bezpečně sjízdná v celé délce.
8:53
9:38
10:28
10:37
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.12.2021 22:29
Javorový - Nad Planou Dolinou - U Kalužného - Chata Ostrý - zpět Nad Planou Dolinou - sjezd do Tyry
aka "Javorový - Ostrý vrstevnice" nebo "Javorový - Ostrý traverz", viz https://mapy.cz/s/gocupagemu

Jelikož o této trati nebývají často informace, dovolím si shrnout:
- lanovka na Javorový jede každou hodinu (tj. když přijdete např. celá a deset minut, "chvost" ještě se štěstím chytíte a svezete se
- následně není třeba lézt až k chatě Javorový (pokud si ovšem nechcete dát úvodní čaj a štamprlu na zahřátí po zmrzlém výjezdu lanovkou), stačí u začátku vleku uhnout doleva po traverzové cestě - horší úsek, často vyfoukané, napojíte se na asfaltku, sjedete po ní 350 m dolu a jste u začátku běžecké trati
- lanovka možnost platby kartou, umí vyvézt i chariot pro dítě (a v létě kolo bez problému, bohužel umí vyvézt i elektrokolo...)
- profil trati velmi mírný
- trať se strojově neupravuje!!! Zkusím řešit s MSK jak by šlo zajistit (dříve úprava byla, podporoval právě kraj), trať má totiž neskutečný potenciál
- aktuálně (11.12.2021) dobrá stopa od lidí, některé úseky ještě těžba Lesů ČR (či soukromého vlastníka lesů), ale dobře sjízdné s opatrností či raději na béčkových lyžích
- každopádně na začátek prosince neskutečně dobré podmínky
- na chatě Ostrý i na Javorovém možnost platby kartou, Ostrý je horská chata, která si po několik posledních let drží svou kvalitu (rychlé a celkem dobré jídlo a pití)
- v případě špatných sněhových podmínek se trať přes Kozinec špatně okruhuje, necháte-li auto pod lanovkou, je problém se k němu vrátit. MHD dobrá (např. zpět z Tyry, tam do Oldřichovic)
- přes Kalužný se dá prodloužit na Slavíč, tam už je profil trochu míň mírný (aktuálně na Slavíči výstavba nové chaty na místě původní, vzhledem k tomu, že bez stavebního povolení tak je otázka, kdy otevře) či na Kamenitý, a zpět k rozcestí U Kalužného
- pokud na trati uvidíte pěšáky ve stopě, nemilosrdně hůlkou přes lýtka (od Kalužného na Ostrý už ne, tam je jich přesila :-)
- snažte se udržovat stopu

Skol!
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 12.12.2021 11:04
Ano, potvrzuji o Bílé - Mezivodí. I já jsem byl "jediný".
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.12.2021 19:26
Trasa Trojak - Lazy. Odhadem 20 cm snehu, malo lidi, v Lazech v provozu hospudka s milou pani hostinskou. V lese ojedinele lezly kameny, jinak fajn podminky.
11:07
11:16
11:36
Hostýnské vrchy
Vloženo 11.12.2021 17:11
Bílá - Mezivodí neupraveno, ale stopa slušně projetá. Sněhu celkem dost. Ojediněle kamínek, šiška. Odpoledne jsme byli jediní běžkaři tam i zpět.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 11.12.2021 15:42
Kasárna - Malý Javorník dostatek sněhu, pěkné svezení. Moc neohleduplných pěších ničící stopu. Na trase byl i ledový bar.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 10.12.2021 20:44
Pustevny - Martiňák: 18h, Probíhá strojová úprava

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 10.12.2021 15:08
Hostynska mag.v provozu.lyzari lyzarum vyroba stop.zatazeno - 2 stupne,snezeni cca 12 cm a pripadne tak 10.podminky dobre mazani ski kamenacky.na vikend dle pocasi a novy snih vyborne pohadkove podminky.vyjet po nedeli obleva.hospudka lazy asi bude otevrena.pozor na lazy z cecetkova rozc.leskove cesta po zelene opravena a misty zasipana velkymi kameny.nove lyze.loni se to objizdelo.
Hostýnské vrchy
Vloženo 8.12.2021 21:02
Trojanovice - Pustevny - Radhošť.
Knížecí cesta je plně průjezdná již z parkoviště. Dole tvrdý podklad, nahoře prašan. Perfektní podmínky. Již na Áčkové lyže. Od Pusteven je to již jak v Mrazíkovi: trasy parádně upravené, sněhu hodně / viz bílé stopy/. Paráda. Zítra má ještě přisněžit.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.12.2021 17:26
Zatím jen okolo dostihové dráhy. Ale zítra případně.
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 7.12.: Jak to vypadá se sněhem a stopama v údolí Velké Karlovice-Horal?)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.12.2021 20:22
S Franu na Portáš spokojenost. Od Franu po Malý Javorník dostatek sněhu asi 30 cm. Dále spíše na staré běžky.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.12.2021 18:11
V úterý 30.11. jsem projel pouze 1,5km podél hotelu Tanečnice po rovince a zpět bez odbočení na Martiňák. Čerstvý sníh, bez stopy, ale paráda, nadšení z prvního sněhu. Ve čtvrtek to samé plus výjezd z Pusteven na Radhošť a zpět. To už trochu začalo tát a na zpáteční cestě jsem potkal auto, takže pak už oranice. Na BAP neupraveno, ale při odjezdu jsem potkal profi běžce z Frenštátu a Běžky Kněhyně, tak snad na víkend upraveno.
Moravskoslezské Beskydy

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Beskydy