Beskydy – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Beskydy ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Beskydy - aktuální zprávy

Vloženo 7.4.2015 21:05
Tak jsem dnes projel trasu Soláň-Třeštík a zpět. Sněhu je tam ještě dost (odhadem tak 10 až 30 cm), ale jeho kvalita asi bude rychle klesat. Někde už vylézaly kameny. Stopa spíš v náznaku, odpoledne už to měklo (teplota tak cca 2 stupně nad nulou). Jinak to nebyl špatný zážitek, možná konec velmi podařené sezóny
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 7.4.2015 23:19
Hřebenovka Kohútka-Kasárna, nový sníh, vyjetá stopa ikdyž místy zafoukaná občasnou sněhovou nadílkou ale jinak úžasný prašan. V pohodě sjetelný i Malý Javorník.
Možná to ještě chvíli vydrží.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.4.2015 12:32
Velké Karlovice - Léskové: v údolí na loukách souvisle 15 cm, dál sněží. Prošlápnuta jednoduchá stopa v kolečku pod Razulou, nenáročně sjízdné i 2 km níž.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.4.2015 23:09
Hřebenovka Kasárna - Portáš: skvělé podmínky, dostatek sněhu. Pohodová strojová dvojstopa, jen místy na hřebeni zčásti zafoukaná. Občasní pěšáci se drželi způsobně ve středním pruhu, nikde led ani šutry, takže s ploužením snadno sjízdný i padák z Malého Javorníka.
Dál z Kohútky na Krkostěnu jednoduchá ošlapaná stopa, boční hřeben nad Kychovou použitelný v horní třetině, dál na zastávku Huslenky převážně pěšky, ale sjízdné plochy ještě v 580 m n. m.
Zasněžené lesy, střídačka slunce a řídkého sněžení, zimní idylka.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.4.2015 18:35
Ahoj, dnes jsem v odpoledních hodinách zavítal na Pustevny. Musím konstatovat, že lepší podmínky jsem tam celou sezónu nezažil. Krásný prašánek, stopy excelentně upravené, lidí minimum. K tomu krásné počasí. Doporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.4.2015 1:02
Radhošť - Pustevny - Martiňák: dostatek sněhu, asi 20 cm nového, obstojně držel i odpoledne na slunci. Ježděním udržovaná jedna stopa pro oba směry, na Radhošť při okraji cesty uchozené silně převažujícími pěšáky.
Červená Martiňák - Hlavatá bývá spíš kros, i teď jen velmi sporá stopa po 2-3 lidech, od sedla Kladnatá už jsem si to (s motáním) prošlapával sám.
Žlutá nahoru na Třeštík aspoň trochu projdená pěšáky, po pevnějším chodníku se jelo pod Vysokou, a pěkným sjezdem Hanzlůvkou (jen dole už asfalt).
Údolní magistrála v Léskovém se skromnější stopou, navečer byla pevná a rychlá.
Sečteno - nečekaně parádní svezení v krásné zimní přírodě.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 26.3.2015 13:24
Tak info jsem dostal jen ze závodního okruhu..sněhu slušně, občas větvičky.. zítra tam jedu tak jako tak :)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.3.2015 17:34
Můžu podat info z neděle. Ideální podmínky nahoře na Pustevnách, stále dost sněhu, projetá stopa a málo lidí,ještě je dobré toho využít.
Nahoře není sníh tak přemrzlý jako dole. Jeli jsme od chaty Mír, vlastně jsme šli ještě nějaký kus za závorou až tam bylo možné nasadit běžky. Sníh byl tvrdý a dost to klouzalo. Strana na bruslení byla rozšlapaná od lidí a někdo tam dokonce tlačil kočár.
Takže směrem dolů se kvalita tras už zhoršuje.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 25.3.2015 16:22
Ahoj, psal jsem tam dnes známému, tka zítra snad řeknu. Ale na webu (na holidayinfo.cz) píší, že podmínky dobré.. a oni jsou féroví, tak bych tomu věřil.. v pátek odpo chci jet taky a pojedu.. určitě jěště vrcholové partie budou docela OK.. jen počítej, že nedojedeš až přímo k chatám, ale třeba 500 až 1000 m nad ně.. a že na nějakém slunném místě bude tráva.. ale bude to pěkné jarní svezení.. H.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.3.2015 20:41
Pustevny:Marťinák-sjízdné až k chatě. Podmínky super, zrovna večer jela navíc rolba, zítra bude super. Velká sjezdovka. Nesjízdných jen tak 500 m nad připojením ke Knížecí cestě.. na chatu Mír byla dnes taky nová stopa, nejel jsem tam ale..tam bude chybět max 300 m nad chatou..určitě jeďte..
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.3.2015 22:01
Trasa Papežov -Lysá. Dnes naprosta pohoda ,sněhu dostatek ,slunce pralo jak sedlák cepem, nikde ani živáčka, přes týden je prostě toto frekventované místo oaza klidu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.3.2015 12:38
Pustevny: středa ráno: po sedmé ranní na Martiňák, až moc rychlé, zmrzlé, ale za chvíli to povoluje, místy trochu jehličí, ale OK..na Radhošť to bylo měkčí, spíš bruslením, ale místy i stopa..na konci je pěkně upravená sjezdovka, tak jsem si dvakrát sjel a vyšel :)..k Velké sjezdovce: to bylo ve stínu, tak to bylo tvrdé celou dobu.. lidí chodí víc než v zimě :)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.3.2015 22:38
Pustevny: jel jsem až po obědě (6 st), sněhu hodně.. ale měkčí, takže pro zdatné a srdcaře :).. na Martiňák: pěkná stopa, sněhu dost.. chata Mír: stopa slušná. sněhu dost, až po závoru nad chatou (tak dvě sta mětrů)..na Radhošt: od Radegastu dokonce stopa.. pak jako bonus a výzva sjezd velké sjezdovky (dobré na sundání klistru :)..a ten okruh kolem velké sjezdovky v té části taky dobrý..takže super, díky za úpravy, ale kdo může, tak araději ráno, když to bude pevné..
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.3.2015 23:12
Sněhové království, tak bych nazvala Pustevny v neděli ráno. Postaral se o to nový sníh, který připadl. Stopa na Martiňák slušně upravená, sněhu je zatím dost. Zásluhou vyšších teplot od Martiňáku pomalu odtává, ale zatím dost dobrá lyžovačka.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.3.2015 22:20
Kam nejlíp zařadit Ostravu? Asi do Beskyd... V průmyslovém areálu ve Vítkovicích se v pátek večer konal závod ve sprintu "City Cross Sprint". Trať měřila 700 metrů a měla by být přístupná pro veřejnost až do neděle 22. března - alespoň se to píše na http://www.citysprint.cz/. Jak to tam vypadá asi půjde najít v archivu České televize, která připravila sestřih ze závodu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.3.2015 19:59
Martiňák-super. Mám pocit, že nejvíc sněhu za zimu, žádná koryta, odtáté místa.. lehce na závěr mrholila, tak to bude rychlé, protože mrzlo.. stopa krásná
Závodní okruh: stopa pěkná, jen místy lehce zafoukané.
Okruh Velkou sj.: Jel jsem kousek za sjezdovku a bylo to čerstvě udělané..
Chata Mír: jen jsem se podíval na ten počáteční nástup od Radhoště a taky super..
Určitě jeďte, skvělé..
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.3.2015 20:03
Kohutka Stracenec (tři kříže):
Sněhu dost. Rolbou sedlé.. Ale už tak týden.. navíc včera dost foukalo, tak místy závějě..pokud to udělají rolbou čerstvé, tak doporučuji (pozor, na kohutce.cz píší stále upraveno, i když není čerstvě.. doporučuji nějaké slovenský web)..jinak doporučuji Pustevny ze dneška z pátku, to je sto a jedna..bohužel..
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 13.3.2015 14:55
Z Kychové na Papaj, po vrstevnicové lesní cestě až na Kohútku a po hřebeni zpět na Krkostěnu, pěšky na Papaj (prudký sešup), po vrstevnicové cestě pod Makytu a zpět k pomníčku. Cestou po slunečné straně a na hřebeni už byla vytátá místa, jinak to šlo.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 9.3.2015 22:05
Bílá-trasa 7B přes Javořinku a Mezivodí. Sněhu ubývá, ale super upravená trasa, dostatečně široká i na bruslení. Ráno trochu zledovatělá, kolem poledne to lehce povolilo. Počasí bylo ukázkové proto přišla vhod i odpočívadla na malou svačinu nebo se pokochat výhledem do okolí. Jediné co bych vytkla, špatné označení, hlavně při nástupech.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 4.3.2015 20:23
Pustevny: těch pár centimetrů, co napadlo, zakrylo zmrzlý podklad, takže dnešek hodnotím velmi pozitivně. Jel jsem závodní okruh, na Martiňák a kolem Zmrzlého, vše čerstvě upravené. Dalo se bruslit (bylo to trochu měkčí, takže to nejelo tak dobře) anebo jet klasiku, stopa celkem rychlá. Teplota odpoledne kolem nuly nebo těsně pod nulou, krásné počasí. Ještě by mělo něco málo padat, takže víkend vidím nadějně.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 2.3.2015 14:02
Beskydská magistrala č.9 Třeštík-Vsacký Cáb sjizdná,stopa na klasiku většinou chybí,mnoho jehličí.Z chaty pod Cábem na Vsetín už bez lyží.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.3.2015 21:25
Pustevny - chce to vyrazit trochu drive.. dnes v 8:30 nahore supr podminky.. nikde nikdo a konecne jsem stihl krasne tvrdy podklad... na Radhost trochu foukalo, ale na Martinak v klidku.. 3km pred Martinakem uz to kolem 10te meklo.. Knizeci jsem i musel oproti ctvrtku dolu brzdit.. dole teda uz to kolem 11 bylo taky mekci a nejelo to...celkove parada
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.3.2015 20:07
Pustevny. V sobotu kolem Zmrzleho a potom Skalikova louka. Cerstve upravene stopy, lehce nad nulou, nizke mraky bez slunicka. Kolem Skalikovy chaty krasne rozhrnuty snih, ktery tam pravidelne dela velky jazyky, dve krasny stopy, ktery kazi pouze bruslari - myslim, ze na metrove sirce mezi stopama se bruslit neda bez toho, aby to odnesly i stopy pro klasiku, ale to at si v palici srovna kazdy sam.
Nedele se slunickem a neprijemnym vetrem -okruh pres Velkou sjezdovku (na teto strane nefoukalo) na rychlejsim povrchu i v cerstve vyriznute stope, diky tomu byl pro vetsinu lyzaru sjezd od Velke sjezdovky dolu problem. Jedna perfektni stopa, ale do te si troufnul malokdo a na druhe strane neco ne moc povedenyho, rekl bych blba pulstopa. Takze mala sirka a brzdit se dalo pouze pulpluhem. Mozna by to chtelo v rolbe trochu premyslet a aspon v prudkych zatackach stopu vynechat!!! Zpatky nahoru po Knizeci ceste bez problemu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.3.2015 18:15
Trasa Portáš - Kasárna a zpět: Sněhu je pořád dost. Je to projeté rolbou, stopa spíše v náznaku. Ráno zmrzlé, po cca 10 hodině to začínalo měknout. Dá se toho dost odbruslit, ale je to spíš dřina než pohoda. Zato jinak je tam hezky. Příště snad zase ty Pustevny... Ví někdo, jaké to tam bylo tento víkend?
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.3.2015 21:29
Albinovo - Lysa ... konecne jsem se dockal vikendove upravy po stredecnim snezeni to fakt bez protahnuti neslo..nahoru na Lysou paradni jeste tvrdy podklad.. zpatky uz pred Albinem bylo mekke... jeste by to nastupni misto taky mohli byt lepe pristupne.. zvolil jsem asi nejlehci variantu vlek :)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 27.2.2015 21:07
Hřebenovka (západ): Strojově stažená trasa z Čartáku až před Dušnou, většinou bez klasické stopy. Těžký sníh, na hřebeni je ho dost, bez vylézajícího štěrku, v lese často zapadaný jehličím. Liduprázdno.
Poprvé jsem se nechal na mapy.cz zlákat čímsi jako okruhem k Cábskému jezeru, byl to ovšem spíš polopěší kros bez stopy, ve finále mě maník v autě Vsackého Cábu zprudil, že majitel lesů si nepřeje, aby mu tam kdokoliv lezl. Tož vitajte u nás...
Sestup rozsochou po modré do Vsetína už byl spíš vycházka předjařím, sjízdné jen výjimečně.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 26.2.2015 18:43
Hřebenovka východ (Benešky): Sněhu je celkem dost, krystalický podklad a trocha čerstvého, bez šutrů a ledu. Od Čartáku tvrdá cesta ušlapaná pěšáky, pod Vysokou jednoduchá turistická stopa. Prošlápnutá trasa z Třeštíku k Partyzánovi, kupodivu sjízdná rokle až pod Horal. Na údolní magistrále je znát obleva a pravidelné dešťové průplachy. Mlhavé vlhké počasí má do zimní idylky daleko, ale povozit se dá.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 24.2.2015 23:34
Velké Karlovice:
Dnes už by padesátka jet nešla. Doporučuji ale zaparkovat u Razuly a jet nahoru k Horalu, to ještě jde slušně.. ale byl mokrý sníh a byla to dřina..při odjezdu začínalo pršet..
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 22.2.2015 0:52
Shrnutí pro pořádek - 7A upravena, z Bílé nástup až 10, proto za 60 vyhlídková jednosměrná jízda nahoru na Zbojnickou (nutno jít turniketem vpravo neb jediný má škvíru na tyto jednosměrky), jedna stopa zbytek na bruslení, ve stopě neb velmi větrno "zafúkanéééé zafúkanéé, jeeehličím je tooo, zafúkané.." :) - aspoň procvičeno bruslení, Bobek, Konečná, Doroťanka pivo, Bílý Kříž pivo, Švarná Hanka, Gruň - Charbulák pivo, pak po žluté, z Janikuly chyba po modré neb lesem sešup neupravený, nutno sejít po svých, Staré Hamry - Černá po 200m cyklostezka se stopou na Bílou.
Cestou autem na Bumbálce se mi ta stopa taky nezdála moc upravená... ale z Bobku směrem na Bumbálku upravená vedla.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.2.2015 21:57
Boží. Trasa Kasárně Portáš a zpět - rolbou upravená, starší sníh, který by potřeboval nadílku. Místy zmrzlé, nicméně v celé trase sjízdné. Neváhejte a přijeďte s prkýnky a hůlkami ;-)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 21.2.2015 21:17
Bumbalk - Konečna - Bumbalka. Od Bobku na Konečnou to docela ještě ujde, ale Bumbalka - Bobek je dost drsné - stopa ledova, rozbita a spousta všelijakých větviček...Jinak snehu dost, tak snad nerovnosti brzy zahladi prasan...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.2.2015 11:09
Zprava ze stopy z Bile, jsem na Bobku a vlekar mel pravdu, vcera upravena cervena 7A a predevcirem 7D rikal, sem tam vetvicky, ale stopa je a brusleni taky, jupi
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 20.2.2015 21:25
Jeste jednou Mosty, tentokrat uz jako registrovany. Prekvapilo me minimum bezkaru, za cely den by stacily prsty na obou rukach. Nejvice jich krouzilo u hrbitova v Jablunkove, na ostastnich mistech behem dne jsem jich potkal minimum. I to je duvod, pro pochybuju o serioznosti informaci o upravach stop v tomto regionu. A pri tom bych se tak rad mylil...:-)
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 20.2.2015 21:01
Mosty u Jablunkova - Girova, dve stopy podle serveru 2 dny stare a mezi nima prostor pro skate. Od Studnicniho kolem sesuvu se to zacalo menit v crosscountry, ale i tak dobry. Sem tam vetve a vlhci snih, ale nelepilo to. Okruh pod Girovou (Komorov-Bukovec-Hrcava-Komorov) znacen jako upraveny, ale je to kec!!! Pouze projeto ctyrkolkou s pasy, ale stopa se tam nekona ani nahodou. Nastesti je to severni strana a je tam spousta snehu. Obcas stopy od koni a sani, ale i tak dobry. Usek Na dilku - Komor.Grun si slunicko upravilo asi nejvice, ale da se to jet cely. Od 15 do 17 jsem dal jeste Mosty - Jablunkov(benzinka) a zpet. Cca 15-25cm snehu, tam vlhky, zpatky uz trochu tuhlo, dve stopy + skate = pekny svezeni. NIcmene ted se divam na net a vidim, ze dnes upravili uplne vsechno. Jen nevim, kdy to stihli, protoze jsem odjizdel pred sestou a zadny pohyb techniky se nekonal! Pokud tam o vikendu vyrazite, neudelate chybu. Ale tu upravu stop jim v zadnym pripade neverte!!!
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 20.2.2015 20:12
O úseku Kohútka - Kasárne píšou naši slovenští kolegové, že by měla být strojově upravena na klasiku, viz https://www.nabezky.sk/javorniky
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 20.2.2015 18:22
Pod Velkým Javorníkem - protože klasická trasa 6 je zničená, byla vytvořena alternativní trasa. Dnes v 9 samý led, jelo to i po rovině, ve stopě větvičky a listy, které brzdí a hrozí "pusopád". Tak snad nám nasněží jako v Turecku a bude to lepší. PS díky "yatka" za příspěvek, hodně trefné :-)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.2.2015 19:00
Bílá: No nevím kde byl "radim cervenka", ale slovo "parada" bych tedy k trase 7D rozhodně nepřiřadil. Začátek ke státní hranici ještě jakž takž, i když to bylo taky přemrzlé, ale následujících 12 km přes Bumbálku až ke spojnici s trasou 7B vymrzlé hodně. Stopa ledová, sjezdy tak pro lidi, kterým je líto, že mají nezlámané kosti, popř. plný počet zubů. Upravené to bylo už před nějakým časem a slunce a noční mráz vytvořily současný stav. Doporučuji raději trasu 7B - pokud teda nemilujete hard-core běžkaření.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 18.2.2015 12:24
Lazy-Troják-Lazy. Start v 8 ráno, teplota Na Marušce -1,6. Většinou pouze prošlápnutá stopa, zmrzlá a často zapadaná větvičkami. Sněhu poměrně dost a pouze pár travnatých míst, které lze bez problémů objet. Odpoledne, až stopa změkne, to asi bude lepší, ale co když to zase změkne moc? A teď babo raď?! Já hodnotím jako SPLNĚNO, ale žádná radost z pěknýho svezení se nekonala.
Hostýnské vrchy
Vloženo 18.2.2015 12:30
Pustevny. Po práci od 15 hod závodní okruh až do setmění kolem půl šesté. Jasno, teplota lehce pod nulou, perfektní sníh i stopa. Nadšení z víkendových Pusteven stále pokračuje. Sněhu neubývá a pokud se nepřižene nějaká meteorologická prasečina, čeká nás ještě hodně pěknýho svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.2.2015 22:20
okruh 7d dnes z bile přes bobek, kelcovske sedlo, bumbalka a zpět úplné paráda. divim se jen ze o bezecke lyzovani v Beskydech není tolik zájem. potkal jsem jen 3 běžkaře.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 17.2.2015 17:50
Potvrzuji dnes okruh okolo Čerňavy stále slušně upraven i když nynější pěkné počasí se na stopách pomalinku projevuje. Neváhejte a vyrazte dokud to jde.
Hostýnské vrchy
Vloženo 16.2.2015 17:54
Úsek Troják ke Třem kamenům byl neupravený a zmrzlý bez známek běžecké stopy.Pak jsem jel od Třech kamenů směr Hostýn kde byli zase na trase muldy,takže sjezdy byli o hubu a od Třech kamenu na Tesák to bylo snad jen pro pěší turisty.Asi jsem namlsaný z Velkých karlovic,protože kdo byl tam,tak ví o čem mluvím.
Hostýnské vrchy
Vloženo 18.2.2015 20:51
Běžkaři všech krajů spojte se a upozorněte pěší na ničení stop - Pustevny závodní tratě s cedulemi o zákazu bez lyží - pěší nezájem - poničené tratě.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2015 20:32
Tesák: Trasa okolo Čerňavy perfektně upravená rolbou. Vyřezané stopy.
Hostýnské vrchy
Vloženo 15.2.2015 17:43
Tesak - Bludny: Snehu bolo zatial dostatok, az na zopar miest kde liezla trava. Teplota nad 5 stupnov, takze to uz dlho asi nevydrzi.
Hostýnské vrchy
Vloženo 15.2.2015 16:59
Pustevny, dnes vsechny stopy cerstve upraveny, vsude hromady snehu, bile stromy, nebe bez mracku - jako v pohadce (bezkarske). Projety okruhy na Radhost, Skalikova, kolem Zmrzleho a Zavodni. Ve skole by to bylo za 1, tady jeste lepe:-) :-)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.2.2015 13:03
Trasa Sedlo Čarták – Soláň – Kotlová – Vysoká – Třeštík – Bumbálka – Salajka – Mezivodí: hezká vyhlídková trasa a dobré poježdění, sněhu spousta i na loukách. Na slunci trochu lepivé, ale ne mokré, v těch výškách ještě sníh vydrží slouho. Doufejme :-). Sníh čistý, větviček nebo ledu minimum. Hlavně kolem Kotlové bylo opravdu hodně lidí a na několika málo místech problém s vyhýbáním ve sjezdech (úzká trať a v protisměru nahoru to šlo jen stromečkem). Kolem sjezdovky Třeštík a především pak sešup k Bumbálce jsou nejetelné (velký sklon a moooc sněhu bez úpravy), ale to je kousek.
Z Bumbálky na Mezivodí je trať o poznání upravenější (dokonce místy jedna strojová stopa) a širší. Hezky svižný je i úsek kolem Vysoké.
Jako odchovanec Jizerských hor musím říct, že tady je to poježdění méně sportovní, více divoké :-)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 16.2.2015 11:18
Tak v sobotu jsem byl v Mostech u Jablunkova. Úprava tratí o poznání lepší, ale i tak nic moc. Ten kdo ty tratě upravuje nemá s běžkami asi nic moc společného a bere to jen asi jako komerční záležitost.
Zato v neděli jsem byl v Ostravici na golfovém hřišti, kde byla upravenost úžasná, lidí málo, podmínky po ránu vynikající a dokonce po mě chtěli (spíše nechtěli) peníze za dráhu až po běžkování a to v návaznosti na moji spokojenost s úpravou. Velmi rád jsem přispěl na úpravu. Běžkám zdar :O)))
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 15.2.2015 17:13
Bila-Samcanka-Mezivodi-Bumbalka-Salajka-Bila. Stopy upraveny, zadny led a sutry, snehu moc a lidi taky. Krome divokych sjezdu z Bile do Samcanky, zadne problemove useky. Rano -5, odpoledne +5, takze celkovych cca 27km bylo hlavne diky mokremu zaveru tak akorat:-)
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.2.2015 11:13
Areál Golf Ostravice: Okruh na bruslení se slušným povrchem, pár ledových míst.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 14.2.2015 23:59
dnes výchozí bod Tesák, trasa ke Třem kamenům, na Troják, Bludný a zpět Tři kameny, pak Skalný s výhledem na Hostýn a zpět Tesák. Od 9 do 15 s hodinou na pivu a výhledem z Marušky, 28km. Dopoledne rozhodně 3x lepší než po poledním rozměku, pak ve stopě ani klistr moc nepomůže. Tímto chci poděkovat za čerstvě upravenou stopu kol Trojáku, jen to někam dejte na ofiko web co upravujete! V lese vyšlapáno, ale muldy z nafoukaného sněhu občas komplikují plynulý záběr. Hlína jen výjimečně louky.
-Tesák-U Tří kamenů=kousek stopa, pak lehké stoupání, muldy
-Tři kameny- Pod Křížkem=sešup korytem cesty, jen pozor na lidi, pak k loukám cca U Češků lehce muldovaté
U Češků-Troják=čerstvě upravená stopa od rolby, výhledy z luk, paráda
Troják-Maruška=upraveno rolbou, stoupání po lukách s výhledy, i na Marušce, už rozměkávalo,
Maruška- Bludný=už pouze vyšlapáno, ale šlo to
-zpět na Tři kameny to samé jen horší v kluzké stopě, pak od Češků v lese ve stínu už lepší
-Tři kameny-Holý vrch=lehce muldy, ke konci sešup s muldou na konci
-Holý vrch-Klapinov=lehké sjezdy, ke konci se zatáčkou
-Klapinov-Skalný=od rozc. Pod Skalným stoupání, zpět ale pohodový sjezd, na Skalném výhled na Hostýn
pěkné svezení, tak za 2-3 dny už asi konec na lukách, později i v lese
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.2.2015 22:33
Dnes 14.2. projeté Velké Karlovice,na loukách ráno přemrznuté,ale sluníčko má sílu a během dne stopy na loukách měknou a jsou mokré a na klistr,ale nad Horalem je krásná tvrdá stopa,okruh ke slovensku nebo zpět k razuli jsou pěkné,jen to sluníčko kde dosvítí ,tak je to měkké.Ale stopy všude pro oba styly. Na loukách snad i šest stop a nad Horalem dvě klasik+jedna skate. Hurá na Karlovskou 50.Skol.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 14.2.2015 18:30
Dnes jsem jel Troják-Lázy-Troják a stopa dopoledne perfektní, odpoledne už bylo vidět na několika místech , že to slunko hodně zabralo. Zítra to bude ale určitě ještě hodně kvalitní trasa. Určitě lepší než na Hostýn nebo Tesák.
Hostýnské vrchy
Vloženo 14.2.2015 17:14
Zdravim, neví někdo náhodou, jaký je sníh(strarý nebo transformovaný) na okruhu kolem Travnýho? Předem děkuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 13.2.2015 14:52
Tak dneska jsem procházel okolí (bydlím v Písku u Jablunkova) Tady v místě není upraveno vůbec nic :O( Je tu malý náznak úpravy na Círovské magistrále, ale zcela nedostačující. Hodně stará úprava a pouze skůtrem, což je při tomto množství sněhu zcela nedostačující!! Zítra jedu na Jablunkov, tak uvidíme :O))
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 14.2.2015 16:55
Ve čtvrtek trasa Troják - Tesák sjízdná a docela pěkná, kromě pár míst, kde někdo musel jet s koněm přímo středem stopy. Jinak v pohodě, myslím že to ještě pár dní vydrží.
Hostýnské vrchy
Vloženo 8.2.2015 23:03
V okolí z Karlovic přes celou dědiny stopa od rolby. Upravena jak klasika tak skate od rondelu na lucernu po machuzky pěkné, prelezes silnici a směr galik a horal cca 8 km, nemá. Chybu, jsi furt ve vesnici.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.2.2015 11:37
Hajdovy paseky - Pulčin - Zděchov, strojově upravená trasa, sněhu dostatek, trochu špinavá od jehličí, báječné podminky
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 6.2.2015 19:26
Bílá - Mezivodí a zpět - dle http://beskydska-magistrala.msregion.cz trasa 7B7D.
Stopa upravená, tvrdá avšak hodně špinavá. Sem tam leze hlína a nějaký ten kámen. Spíše na tréninkové běžky. Ale doporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 6.2.2015 19:19
Lázy - Troják - Hostýn: sněhu dost, ale kvůli silnému větru byly dnes stopy na mnoha místech zafúkané. Obzvlášť nepříjemné to bylo na loukách od Bludnýho až za Troják. Jinak je sněhu dostatek, v lese jsou napadané větvičky ze stromů kvůli větru. Celý hřeben je neudržovaný, stopa je prošláplá přímo lyžaři. Jinak nemůžu se nikde dobrat kloudných informací, ale když jsem se vracel autem, tak jsem za Tesákem zahlédl strojové stopy na asfaltce, co vede přes Fons Theodori do Rajnochovic. Jinak jsou Hostýnky v současné době skvělé na takové to oldschoolové turistické lyžování. Nečekejte žádnou klasiku nebo skate, ale pořádný makání :-)
Hostýnské vrchy
Vloženo 6.2.2015 9:36
Velké Karlovice super. Velká poklona rolbařům. Tak upravené tratě se jen tak nevidí. Ještě jednou díky kluci a jen tak dál.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 5.2.2015 21:08
Dle dostupných informací byly trasy u Jablunkova upraveny asi někdy o víkendu, alespoň dle GPS záznamu z rolby, který se dá najít tady http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/ (odkaz je dostupný i z kamzasnehem.cz, sekce "lyžařské odkazy"). Tipoval bych, že to na víkend upraví znovu. Bellardo, budeme rádi, když se pak podělíte, jaké to tam bylo.
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 5.2.2015 18:23
Bílá -Mezivodí -Bílá v pohodě a upravené , místy je třeba dát pozor , info o běž.trasách na msregion.cz
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 5.2.2015 11:11
nezná někdo podmínky na magistrále okolo Jablunkova, jedu tam příští týden a rád bych si těch běžek užil :o)
Slezské Beskydy a Jablunkovsko
Vloženo 3.2.2015 22:16
Dneska Tesák-Troják-Tesák sněhu dostatek a krásné zasněžená příroda. Ještě otázka ke Klubu lyžařů Kroměříž viz.web.Troják cz. jak to dělají, že mají tak krásně upravené stopy po celé magistrále.
Jak se říká "Když ptáčka lapají,ale skutek utek". Asi vědí, že si ty stopy ujezdíme samy, tak na s.......u.
Hostýnské vrchy
Vloženo 2.2.2015 9:34
Pustevny: Ideální podmínky. Sněhu dost. Doporučuji.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.2.2015 22:35
Ostravice Golf: nocni lyzovani: perfektne upraveny okruh 1,3km na klasiku a na brusleni. Snehu by mohlo byt ale trochu vice. Ve stope sem tam je videt trava.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.2.2015 21:35
Z nížiny posílám msg. z okolí Napajedel směr Pohořelice. Poctivých 15-20cm s vyjetou stopou. Jakmile vyjedete na 250-300 m.nadmořské v. mělo by to být jedlé :-) Kéž by se to udrželo celý únor. Doporučuji nacvaknout běžeckou a vzít sebou někoho do party.
Hostýnské vrchy
Vloženo 1.2.2015 16:20
okolí Velkých Karlovic ve všech směrech výborný stav, dvě řezané stopy a uprostřed je to na skate, trochu měkké ale co víc si přát - sluníčko a jiskřivý sníh.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 31.1.2015 21:37
Slibují 52 km upravovaných běžeckých tratí, ale na trase Tesák - Hostýn nebyl upravený ani metr:(
Ale jinak sněhu plno, ideální podmínky:)
Hostýnské vrchy
Vloženo 31.1.2015 21:22
Trasa Čarták - Vsacká Tanečnice - Ptáčnice - Santov upravená, dobře průjezdné, jen od Ptáčnice v lese občas nějaký kamínek. Upraveny i odbočky Tanečnice - Díly a Ptáčnice - Bůřov a na chatu Cáb, ale jak daleko, nevím.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 31.1.2015 19:37
Kopr - okolo Červeného kamene. Stopa v pohodě průjezdná. Místy se tlačí spodní voda - namrzá, jeden strom přes cestu. Celkově zase příjemný zážitek.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 31.1.2015 14:45
Magistrala v pohode (Hostyn-trojak-Lazy), neupraveno, stopa od bezkaru, relativně slušná. Sjezdy v pohode bez kamení. Průměrně cca 30-40 cm sněhu, prasan, čerčerstvě nasnezeny. Místy metrové závěje. Od Trojaku místy mokrá stopa od spodní vody. Jinak dneska úplně ideální podmínky.
Hostýnské vrchy
Vloženo 30.1.2015 9:08
V okolí Bílé je projeto 20 km běžkařských tratí, bohužel zatím bez stopaře, na to je zatím málo sněhu, asi tak 15 cm. - dle informací ze Studia6 na ČT z rozhovoru s provozovatelem ski areálu Bílá.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2015 23:19
Drobna uprava: Ze Vsetina ted až na Hovězí ke splavu.. ale musí si člověk najít cestu a vzít staré lyže :)
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.1.2015 19:23
celá magistrála v pohodě jedna stopa od bežkarů ...sjizdne všude dle trojak.cz
Hostýnské vrchy
Vloženo 29.1.2015 18:28
Nějaké info jak vypadá stav hřebenovky v Hostýnských? díky

co na Troják, Bludný, Chladnou? je někde info o stopách ... Žeby tu? http://www.trojak.cz/bezecke-stopy/ vypadá to na víkend dobře

A teď ještě prosím tipy kde mají dobré pivo, od Holáňů až po Hostýn :) díky
Hostýnské vrchy
Vloženo 29.1.2015 10:49
Karlovice: Dle http://velkekarlovice.cz/bezecke-trasy (najet vždycky na trasu) to vypadá na málo sněhu. Skútr ta mpouští, když by to rolba promáčkla až na trávu. Ale na starých lyžích to nějak půjde.
Dále Vsetín u Bečvy. Od splavu to Janové to nějak jde, ale občas leze asfalt, jedině staré lyže.
Dušná-Cáb: Před dvěma dny jsem to jel tak do půlky bruslením. Pozor na rovinách, občas až asfalt. Jedině starší lyže.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.1.2015 10:54
Trasa ve Veřovicích kolem Javorníku 2 stopy, -1°C, velmi pěkné šumné svezení.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 29.1.2015 6:59
Areál golf Ostravice: upravená stopa na bruslení i klasiku, podmínky ok, okruh asi něco přes 1 km.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2015 23:44
Pustevny:
Jak píše kolegyně, zimně pěkně.
Martiňák jsem jel dvakrát. Poprvé dost pomalé, soupaž jsem sotva zvládl dole a byl hotový :). po druhé už to bylo rychlejší po průjezdu více lidí. možno vzít i závodní lyže.
Chata Mír: tam jsem ujel je pětset metrů, bylo to už zafoukané a stope jen od lidí.. ale mylím, že bude brzy i strojově.
Okruh Velkou sjezdovkou: strojově udělané. Pozor na závěr sjezdu před napojením na Knížecí cestu, pár kamenů. Knížecí cesta udusaná, dalo se i nahoru bruslit, ale makačka.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2015 18:52
Pustevny-Martiňák a zpět. Stopa vyfrézovaná, bezvadná, minimálně zledovatělá místečka. Mazali jsme červeným a trochu to drhlo, ale nepodkluzovalo. A k tomu pohádkové zasněžené a namrzlé stromy.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.1.2015 16:00
Tesák - U Tří kamenů - Sklaný a zpět: dobré svezení, sněhu 15 cm +, nejspíš uježděné skútrem s jednou stopou od běžkařů, sem tam leze nějaký kamínek, mokrý, sfoukaný nebo vydřený flek, ale není to tak hrozné, vždy se dalo vyhnout.
Hostýnské vrchy
Vloženo 30.1.2015 12:18
Trasa Lázy - Bludný - Maruška - Troják - Tesák - a dolů Rajnochovice Rosošné.
První část z Lázů na Bludný dle mne nejlepší, ale spíše pro turisty na běžkách než pro sportovce. Jedna stopa vyjetá, sněhu dost. Dále od Bludného také vyjetá pěkná stopa, zledovatělé nikde.Mezi Trjákem a Tesákem také dobré, dolů z Tesáku do Rajnochovic nebyla stopa, ale dalo se jet ve stopě od auta (ujeté), středem cesty cca 20 cm sněhu, do kterého se běžky bořily. Jak jinak, že? Ale jel jsem po cestě kolem potoka Rozsošný po cestě, přímo v trase části magistrály 6 byla stopa projetá dříve a zafoukaná - jak jsem viděl dole v Rosošném, tuto část jsem značenou lyžařskou stopou nejel. Bo jsem nějak pobloudit a bylo mi na místě řečeno, že po cestě je to lepší.
Hostýnské vrchy
Vloženo 28.1.2015 10:46
Vizovická vrchovina - stezka zdraví nad Zlínem. Rychlovka po celodenní sněhové nadílce. Výjezd na od Malenovického hradu na Maják lesem se dal i když trochu občass lezl nějaký kořínek.., stopa žádná- prima backcountry. Sjezd zpět po asfaltu- prošláplá stopa, dostatek čerstvého na zamrzlém podkladu.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 27.1.2015 23:01
Dneska hostyn-tesak a zpět ...super projížďka...jedna stopa... Super sníh... Par nadšenců co dobře udělali!!
Hostýnské vrchy
Vloženo 25.1.2015 21:30
Veřovice - Frenštát - ( nad Vlčinou), strojově projetá stopa, podmínky ucházející, cca 1- 15 cm sněhu
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 24.1.2015 14:14
Okruh 5E kolem Zmrzleho: Oba konce z Pusteven 2 km pekna vyfrezovana stopa. Zbytek pouze na kamenacky. Led a sterk, ale da se to projet. Parkrat je potreba sundat bezky.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 23.1.2015 19:10
Pátek.
Pustevny: Celkově o něco horší, než jsem ve středu.
Martiňák: začátek určitě pěšky. Pak zase pár zhupů, kde chybí trochu sněhu, ale kromě dvo use to dá přejet v pohodě. Skončil jsem 0,5 km nad Martiňákem. Bruslení a soupaž (stopa klasika tak 2 km); takže sjízdné s opatrností; nedoporučuji začátečníkům.
Radhošť: Bohužel místy koleje od auta, co zásobuje hotel Radegast a takové zvlněné: pokoušel jsem se o bruslení. Takže: sjízdné, ale s větší opatrností. Pro zkušenější lyžaře.
K velké sjezdovce (měl by být celý okruh), já jsem dojel jen k ní. Na jedné straně stopa na klasiku. Uprostřed na bruslení. Trošku nerovné, protože předtím bylo nad nulou. Ale nejlepší stav.
Začalo tam ke konci mrznout, tak to bude ještě rychlejší a začalo sněžit, tak se to snad zlepší.
O víkendu tam bude asi akce s těma sněhovýma sochama, tak raději kdyžtak dost brzy ráno, ať vás tam autem pustí.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.1.2015 23:46
Dnes středa: Celkově jde říct, že starý led (poklad dole) se spojil se sněhem novým z víkendu, takže to nebylo nebezpečné.
Jel jsem dvakrát závodní okruh: Umačkané, na bruslení, stopa není. Dojem dobré: Jenom pozor na zelené větvičky při bruslení, ať nezakopnete. Sněhu tak 4 cm, ale na lyže střední kvality OK.
Jel jsem též dvakrát na Martiňák: Ze začátku to prudké (200-300 m) jděte pěšky-kameny. Pak lepší (pozor na občasné přerušení stopy na trávu od vody-jde dobře vidět a jde reagovat. Poté se najednou vynoří velice dobré stopy, které jdou vedou tak 2-3 km. Dále se dá dojet slušně až na Martiňák. Styl-bruslení a kde byla stopa, tak to šlo soupaží (spíš ale pro trénované).
Ještě jsem jel k Velké sjezdovce, kde šlo dojet pěkně bruslením.
Celkové jde říct, že v zásadě upraveno a na tu hrůzu super. Ale neberte závodní lyže. A snad připadne.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.1.2015 21:07
Pustevny: potvrzuji, 5E, 5C i 5G dnes se dalo projet kromě toho zmíněného kilometru na 5E (směrem do kopce se to dalo nějak překonat). Jel jsem ještě i na Martiňák (trasa 5A) - tam to bylo taky upravené, na bruslení v pohodě, místy i prořízlá stopa na klasiku. Na tu letošní bídu moc dobré, nikde jinde v okolí bych se určitě nesvezl.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.1.2015 19:37
Pustevny: http://beskydska-magistrala.msregion.cz/zima/ Trasa 5D, závodní 5km-pouze na bruslení, občas trochu hlíny. 5E(9km) je ideální v déce cca 8km-klasika i skate, ale pak je tam úsek asi 1km v nejnižším místě, kde je to na pěší chůzi (málo sněhu,štěrk), 5C-směr chata Mír-ideální na klasiku, v ploše na bruslení občas vyrytý nějaký ten kámen, na chatu Mír ovšem nelze dojet, dole už chybí sníh. 5G perfektní na bruslení i klasiku. Celkový dojem velmi dobrý, nejlepší běžkování v Beskydech, když níže je to jak na jaře.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 21.1.2015 19:25
Bumbálka směr Polianky, ledová rozbytá stopa, jsou tam kameny, kořeny ... sněhu okolo dost, takže alternativní stopy přes louky parádní, ale na magistrále jenom na šutračky a pro nadšence.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 16.1.2015 19:24
Mezi Solání a Třeštíkem hodně sněhu, nad 900 m sněžilo, níže spíš pršelo. Všechno urolbováno a začínalo se podmáčet. Teď bych tam čekal dobrý ledový podklad. Těžko odhadnout kolik nasněžilo přes týden.
V údolí katastrofa - vodní lyžování.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 15.1.2015 21:28
Okolo trojaku dnes neco napadlo, ale na bezky to neni.O vikendu ma dojit snezeni i tam.
Hostýnské vrchy
Vloženo 9.1.2015 21:41
Trasa Papežov: Lysa Hora a zpět, dnes jedná velká paráda, dostatek sněhu a počasí tak akorát. Jediná kaňka výletu, byl bezmozek ve Volkswagenu Transporter který rozryl trasu až na asfalt v délce jednoho kilometru, byl velký paradox, že to bylo auto Klubu českých turistů s kterého vylezlo pár starých kmetů, kteří si chtěli pouze ušetřit kousek cesty.Pánové nechtěl bych vás potkat v zatáčce!
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 9.1.2015 13:59
V Karlovicích bylo pěkně upravené všechno - odpovídá to situaci popsané na http://www.velkekarlovice.cz/bezecke-trasy. Sněhu tak akorát, moc hezké poježdění. Ovšem nevím, co s tím udělá ta obleva přes víkend.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 8.1.2015 19:06
Okruh Bílá: Mezivodí byl dnes v pohodě. Pouze sjezd do Mezivodí byl o skluznici.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 8.1.2015 10:00
Projeta trasa Mosty u Jabl. - Slavíč - Prašivá - Dobratice. Sjízdná, nyní už je stopa ale v úsecích bukového lesa se zafoukává. Sněhu dostatek na celé trase. nejméně ho je při nástupu na Skalku a pak těsně před Kotařem, jinak bez problémů.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2015 23:41
Od Bile do Mezivody rolbovana trasa. Na brusleni dobre. Klasicka stopa nic moc a trochurozslapana. Sem tam nejaky kamen.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2015 19:29
Trasy; Pustevny-Marťinák, Pustevny kolem Nořičí hory, Pustevny- chata Mír(otevřeno čtvrtek-neděle od 12hod.) - stopa strojově upravena.Dnes jsme výše uvedené trasy projeli, namázli modrý jelo se parádně.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 7.1.2015 10:08
ze soláně na cáb prošláplá stopa.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 4.1.2015 22:27
Trasa Charbulák - Bílý Kříž. Když pominu celkem běžnou skutečnost, že pěšáci bez milosti rozšlapou pěknou stopu, tak celkem pohoda. Cca 50% cesty ujetá stopa, 50% rozšlapáno. Nový sníh v průměru 15 cm (nelepí - prašan), pod ním celoplošně cca 1-2 cm tvrdého ledu. Takže to celkem jede, akorát s hůlkama je pocit, jako bych je stále píchal do asfaltu - trochu prokluzují a nedají se prakticky nikde zapíchnout tak, abych se o ně opřel. Naproti tomu nehrozí, že bychom si škrtli ve vyfoukaných místech o pravý asfalt - led to dobře jistí. Nutnost - pro výjezd na Charbulák jsou opravdu nutné řetězy. Ty, kdo to ignorují a marně se pokoušejí vyjet naostro bych bez milosti na místě postřílel, neb spolehlivě zablokují výjezdovou cestu všem na desítky minut. Nehledě na to, že je pak ti slušní musí vyprošťovat z příkopu. Shrnuto - parádní 2 hodinky na čerstvém vzduchu a dobře jedoucím nelepícím prašanu.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 4.1.2015 12:12
Léskové: asi jako všude velké zlepšení, 15 cm nového sněhu a hustě sněží; údolní trasa projeta skútrem zatím po Razulu. Ani se moc nechce zpátky do Prahy...
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 3.1.2015 14:17
Tak nejdříve jsme se jeli podívat na stopy za Karlovicemi ale tam se fakt nedá - je to oraniště a včerejší obleva s tím pohla (zbylo tak 5 cm sněhu). Což není ani na kameňačky.
Vyjeli jsme tedy na Soláň, tam to alespoň vypadalo jako v zimě, je tam tak 10 - 15 cm sněhu. S nadějí jsme namazali a vyrazili po louce v tradičním směru - Třeštík.
Cesta je od pěšáků uchozená. ledová s kamínky - nesjízné. Louky vyfoukané a byl to boj - daleko jsme se nedostali ! je to fakt pro nadšence - tak kolečko na louce.
Takže běžkám zdar a budeme čekat až připadne.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 2.1.2015 7:05
Ahoj, po celé délce okruhu je vyříznutá i stopa na klasiku, kvalitu neposoudím, neb jezdím skate. Subjektivně ok.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.1.2015 17:47
Údolní trasa v Léskovém (Velké Karlovice) má sjízdné stopy až k Babské, i když dost vylézá tráva; lesní odbočka nad Galikem místy škrtá. Žádná sláva, ale na projížďku na pivko to stačí.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 1.1.2015 13:00
Okruh v areálu golfového hřiště v Ostravici, délka oválu asi 500 m, hlavně na bruslení dost dobrý, trocha nečistot, ale bez kamínků.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 1.1.2015 21:10
Pár upravených tratí je od Silvestra i na Pustevnách: "Strojově upravené běžkařské trati: Standardní běžecká trasa 5 km, 1 km z trasy na chatu Mír, 1,5 km z trasy Okruh kolem Zmrzlého" - z www.pustevny.cz
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 31.12.2014 17:42
Na hlavním hřebeni do 15-20 cm prašanu, ovšem bez podkladu, místy sfoukaný, škrtání šutrů se nevyhnete. Otevřené partie mezi Kasárnami a Malým Javornikem přijatelně použitelné po jednoduché stopě, následné lesní úseky už směrem k Portáši rozumně nesjízdné. Silvestrovské azuro, ze stoupání nad Butorkami pěkný výhled na Malou Fatru a Západní Tatry.
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 31.12.2014 15:55
Ahoj.Dnes trasa z Veřovic kolem Javorníku překvapivě dobře sjízdná, sice na starších lyžích,ale díky alespoň za to málo.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.12.2014 22:53
Cau,dnes Bila smer Mezivodi,malo snehu,neni poradny zaklad.Dojezd na rozcesti pod louku a zpet,spatne,ale na luft a prebrouseni bezek supr...
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 30.12.2014 21:31
Dnes v Karlovicích dopoledne stále drobně sněžilo, max 15 cm prašanu, po loukách to jde, jinde drhne, po stopách zatím ani památka. Včera Dušná - Cáb,, max. 10 cm, ušlapáno od pěšáků, na kamenačkách jakž - takž, občas to jelo pěkně, na pár místech, kde sou na asfaltu kamínky, to drhlo
Javorníky a Vsetínské Beskydy
Vloženo 29.12.2014 9:58
Na asfaltce směr Martiňák cca 10-15 cm sněhu, místy sfoukané, ale na horších lyžích se dá. Stopa neupravená, vyjetá jen od lyžařů. Úsek v lese u Pusteven (po červené) hodně kamenitý a nutno lyže vyzout.
Moravskoslezské Beskydy
Vloženo 28.12.2014 15:25
Dnes Lysa 15cm-Zimny-Malenovicky kotel 10cm,Hute az dolu pres Jizdarnu 5cm na krapacky v celku v poho.Jinak druha strana Papezov-Lh po ceste sjizdna.Bile a vesele Vanoce...
Moravskoslezské Beskydy

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Beskydy