Krkonoše – běžky

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské…

Číst celý text

Členění oblasti Krkonoše

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 27.11.2022 20:13
Černá hora: Asi 10 cm sněhu, na trati krásných 5 cm uježděného, což bohatě stačilo na první svezení. Od lanovky přes Sokolku až na vysílač (1km) by se dalo i bruslit. Zbytek už hodně rozšlapané, i tak se na svážnici dalo pěkně zatrénovat. Potkal jsem za 2 hodiny asi 3 bežkaře. Od kolene dolů ke Kolínské jsem už neriskoval. Lanovka zase pojede až příští víkend. Sněhu určitě přibude. Sezonka pro bežkaře je za 2.700. Jednosměrná jízda za 270, zpáteční 330.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.11.2022 19:46
parkáč H.Mísečky-po žluté (souběžka pod silnicí) na Vrbatku, ke 4 pánům, pramen Labe, Sněžné jámy a zpět. Šli jsme na pásech, prvních 200 m po silnici za Jilemnickou chatou po svých, pak už to šlo při kraji na lyžích, na žluté zprvu zmrzlý sníh a trochu ledu pod stromy, čím výš, tím lepší sněhová a stoupací podmínka. Ušlapáno od pěšáků. Na hřebenech krása, skoro prašan, cca 15-20 cm, na cestách ujetých (ušlapaných) 5 cm. Od pramene Labe nahoru na Sněžné jámy občas kamínek - pozor při sjezdu. Nahoře nefoukalo, viditelnost do 15 km, do Polska tak 30 km, do Čech vidět Kozákov, Tábor, Ještěd - nádhera. Sjezd po silnici bezpečný, jen poslední kilák nutno nést - nejde brzdit v ledu a úzkém pruhu sněhu. Labská a Vrbatovka zavřeny, tak čaj a chleba sebou!! Jeďte, stojí to za to. Na parkáči bere automat jen hotovost! Zatím 30,-/hod atd...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.5.2022 18:24
V pátek 13.5. byla protažená cesta kousek od Památníku na Zlatém návrší až k Labské boudě, na Violík a k Vosecké již víceméně bez sněhu.
V sobotu už šlo pohodlně dojet pouze ze Zlatého na rozcestí U čtyř pánů, dál už za sobotní dopoledne odtálo až na asfalt.
Směrem ze Zlatého Návrší na Mísečky byl v sobotu sjízdný souvislý pruh sněhu od čističky pod Vrbatovkou cca 750 metrů, pak už jen občasná sněhová pole.
Jestli bude takovéhle teplo, tak nejpozději v úterý už nebude na čem jezdit ani tady nahoře.
13.5. 16:41
13.5. 18:01
16:18
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.5.2022 22:24
Kolem osmé jsem vyrazil z Míseček na Vrbatku, dále k prameni Labe a dál na Českou budku. Nasadit se dá v první zatáčce za Jilemnickou b., potom ještě asi dvě, tři krátká přenesení (vždy několik metrů), sníh byl po ránu tuhý, výše pak i přimrzlý, nahoře sněhu pořád všude dost. Dle porovnání fotek se stejným termínem vloni je sněhu letos o poznání více.. Až na ten začátek to ještě nějaký čas půjde.. Já se dnes s touto opět parádní sezónou rozloučil. Mějte se fajn a díky všem reportérům!
8:40
9:20
9:46
9:48
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.5.2022 20:43
Svážnice ke střelnici a sprinterské kolečko celkem solidní podmínky, dá se i trojka a s krátkým přenášením/přeťapáním na práskačkách ještě i pětka (ale vzhledem k celkově horší kvalitě ji už nedoporučuji). Lyže už se nedají nazout u auta, ale až v průseku ze sjezdovky na stadion.
19:03
19:17

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.5.2022 20:24
Dneska poslední běžky – Harrachov – Norma – Pod Platenfalem – Kamenický vodopád – Kamenice – Most pod Jakšínem – Bílá voda – Lubošská bystřina – Pod Voseckou boudou – Krakonošova snídaně – U Čtyř pánů – U Růženčiny zahrádky – Dvoračky – Ručičky – Harrachov.

V v tom neupraveném jarním firnu se to strašně bořilo, s lyžemi i bez nich, a jak jsem před čtrnácti dny větší část cesty jel na lyžích, dneska jsem je většinou nesl v ruce. Dřina to byla, ale pěkná 😎
10:05
10:30
10:52
14:20

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.5.2022 0:31
Z Míseček na Zlaťák smysluplná soupažová posilka. Jakýsi skluz tam je. Dál na Sněžné Jámy , Szrenica rozšlapané utahané, ale jde to. Musí se hledat stopa, ale odraz furt je, rukama, pevnost podkladu dobrá. Sněhu spousta. A rolba na závěr zaparkovaná nad Mísečkama. Myslím, že jí spíš uklidily, avšak úpravila. Krásný asi poslední běžkový den sezóny.

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.5.2022 21:01
Dnes z Míseček silnicí na Vrbatovu, dále Labskou boudu, osmičku na Petrovku a zpátky přes rozc. 4 pánů na Vrbatovu, Mědvědín a po sjezdovce dolů. Pak ještě mini okružík na okruhách. Co se týká sněhu, tak začátek na Masarykově silnici je prvních cca 300 m od Jílemnické boudy několik tmavých míst, ale dalo se vykličkovat. Pak už všude sněhu hodně s výjimkou úseku Černé sedlo - Mužské kameny (skoro celé v botách) a klasicky u Snèžných jam a kus k České budce
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.5.2022 13:09
Prvního května to občas bývá už jen symbolické svezení, ale letos je tomu stejně jako loni jinak. Na Horních Mísečkách je stále skvěle sjízdný 5 km okruh, sprinterské kolečko a svážnice ke střelnici. Tratě jsou až na výjimky relativně čisté (s nějakým tím jehličím a šiškami je třeba počítat) a dostatečně tvrdé na bruslení. Stopy na klasiku už chybí. Přenášení lze očekávat brzy na střelnici a nad sjezdovkou, ale většina míst má stále hodně sněhu. Kdo se chcete ještě pěkně sklouznout, vyražte. Parkoviště 30 Kč/hod, po 16. hodině zdarma, automat bere jen hotovost.
11:14
11:38

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.5.2022 0:22
No tak skvělou sjízdností Míseček, 5km okruh, bych to nenazval. Je to už písek. Zkoušel jsem najet i do 7km okruhu, vrátil jsem se. Sjízdnost asi taková, že na hladkých lyžích to byl střídák z 95% :), a odraz byl :)). Zasoupažit se dalo smysluplně jen před sjezdem padáčku na stadion. Situace je horší než loni touto dobou, ale dá se. Za týden už to nevidím.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.4.2022 19:53
Dneska takové rozloučení se zimou - na Mísečky autem a pak po Masarykově silnici na Vrbatovu Boudu, ke Krakonošově zahrádce, ke Třem Pánům a Prameni Labe, na Hranici, kolem Violíku na Vysokou Pláň a přes Sněžné Jámy na Labskou Boudu. Tam dvě piva a pak po stopě rolby zpátky na Vrbatku, sjezd po silnici a po hřebeni na Medvědín, po sjezdovce dolů a teď za soumraku malý okruh v běžkařském areálu Horní Mísečky. Nepřenášel jsem ani jednou! Nádherné výhledy! Ty běžkařské trasy na Mísečkách mají od 10 do 50 cm utemovaného sněhu, bez poškození pěšáky, občas je znát ještě stopa na klasiku, musela to upravovat rolba. Nížiny krásně kvetou, ale tady je to taky fajn, střídají se skialpinisti, běžkaři, pěšáci a krásně se při tom opaluje. Skol!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.4.2022 19:58
Z Míseček je na sjezdovce směrem nahoru na Medvědín ještě dost sněhu na výstup i sjezd.
Kolem Šmídovy vyhlídky hodně jehličí a rozšlapaná cesta, nicméně stále pěkný zimní zážitek.
Na hřebenu směr Labská velmi obměklý sníh, ale je ho zatím dost.
Zpátky dolů z Vrbatovy po magistrále se dá až na Mísečky (zatím se projedete pouze po jehličí, asfalt nečouhá :)
10:26
12:07
12:51

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.4.2022 23:42
Super. I v dešti překvapivě dobré podmínky. Mísečkové okruhy : Souvislý průjezd 5kou okruhem a svážnicí, ta už je horší, ale stále souvislá. Možná by šly i víc než 5ka okruhy. Překvapila mě pevnost tratě, relativní rovnost a snad i nedávná úprava. Firnovatí to pěkně. Vypadá, že to půjde i za týden.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.4.2022 22:04
Ano, jde nasadit hned nad Jilemnickou boudou. Bez problémů na "jedničkové" lyže, žádné přenášení, žádné problematické místo ani na silnici na Zlaté návrší, ani nikde nahoře.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 21.4.: Ahoj, chtel bych vas poprosit, zda nekdo nevite, jak vypada cesta z Hornich Misecek smer Zlate navrsi/Labska? Daji se nasadit bezky hned nad Jilemnickou boudou? Je to jeste na "jednicky"? Radeji skate nebo klasiku? Nejaka mista k prenaseni? Dekuji za info.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.4.2022 18:26
V 7:30 z Rýžoviště (-2C) na Ručičky (sníh začne cca 1 km od Zátiší, ráno ledovaté, kupodivu nezasypané jehličím), cesta Ručičky-Dvoračky rozrytá od čtyřkolky, bylo lepší vyšlápnout modrou sjezdovku na Lysou, Z Lysé na Vrbatku to zachraňoval měkčí sníh z minulého týdne, bo starý sníh tvrdý na šutr. V cca 10h to začalo měknout, ale ve 12h už čvachta. Kolem Vysokého kola vyfoukáno, lepší jet na Špindlerovku přes Martinovku. Sjezd z Wawelu na Voseckou pěkné svezení až na jedno místo plně vysněženo. Je lepší jet mimo cestu udupanou od pěšců. Sjezd Vosecká-Krakonošova snídaně: střídání ledu ve stínu a čvachty na sluníčku, výsledkem komické semikopulační pohyby. Podél Mumlavy dobré první 2 km, pak špína a jehličí. Sníh končí nad místem odběru vody, ca 1,2km od vodopádu. Vyražte, kdo můžete, jen bych asi vynechal údolí Mumlavy pro ukrutně špinavý sníh. Bacha cesta Labská-Vosecká je uzavřená kvůli ochraně přírody či čeho. Mazal jsem klistr univerzál stříbrný, po 11h červený.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.4.2022 23:01
Okruh kolem Černý hory paráda potom ještě na chatu na Rozcestí úplně bez lidí místy krásně upraveno
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.4.2022 20:43
Bruslení, Strážného na Lucni boudu, od parkoviště v Lomu ca. 1,5km pěšky pak rano hezký upravený, jenom trosku rozzjezdeny skutrama, kolem rozcestí novy mokry snih, kolem Klinovky smerem Plan čerstve urolbovany, dekuju Klinovce 🙂👍🌞
9:11
10:19
10:39
11:03
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.4.2022 15:24
Lesní zátiší - Ručičky - Dvoračky - U Růženčiny zahrádky - U čtyř pánů - Labská louka - Vosecká bouda - Krakonošova snídaně - Mumlavský vodopád - Harrachov. Nahoře sněhu habaděj, místy až moc (naváto), stopy neupravené, neprošlapané, nepotkal jsem vůbec nikoho, takže to bylo trochu náročné - ale nádherné.
9:49
10:41
10:41
10:47

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.4.2022 22:06
ještě pár fotek z Krkonoš
10:43
12:02
12:41
13:23

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.4.2022 21:23
Nejlepší je nyní na hřebeni západních Krkonoš jen pro skialpinisty. Udělali jsme si okruh na běžkách od Szrenici na Vysoké kolo a k Martinské Boudě. Sníh je pokrytý silnou krustou ledu. Pěšky bychom byli rychlejší. Alespon byly tam opravdu krásné výhledy na východ až k Sovím horám. Stálo to za to. Martinská Bouda už byla zavřená. Tak jsme sjeli z České budky k Boudě pod Labskym Sztytem. Jídlo opravdu skvělé. A sjezd do Szklarse Porebe byl nejlepší část tohoto okruhu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.4.2022 9:10
Horní část Černé hory od lanovky krásné upraveno, ještě hodné sněhu (50 cm - 1,5m) a docela hodne pěších...asi lidi už necekali takový podminky na běžkách :D
13:33
13:48
14:00
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.4.2022 20:51
Po týdnu zase upravené stopy od Černé až na Hnědý vrch, jak přes Zahrádky, tak i Hrnčířské. Z desítky jen první 1,5 km, nad Tetřevky. Vše na Áčkové lyže, všude vyříznutá stopa dokonce na obou stranách. Sněhu dost, ale středně měkký podklad, bořily se místy dost hůlky i skrz místy zdánlivě ledový podklad, tak opatrně. Jen na Černé už v 10 hod. byla trať opět slabě zasněžená. Bylo to pomalé, ale krásné. Jen pozor, lanovka na Černou sice jede jen o víkendu, ale vždy po 30 minutách. K vysílači neupraveno. Stoupání kolem Černé boudy překvapivě hezké.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.4.2022 17:24
Benecko Mísečky Benecko, celé projeté rolbou, na bruslení, jenom úsek mezi Rovinkou a pěti domky je rozjetý od traktoru. Stopa měkká, ale čistá, bez jehličí, bez kamene takže podmínky ideální. https://strava.app.link/yi04AgnW3ob
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.4.2022 11:07
Dodatečná informace. Skiareál se snaží zbavit sněhu z Vodovodní cesty ze Špindlu na Mísečky a z Labské svážnice (cesta přes haldy) od sjezdovky dolů do Špindlu. Je to tam hodně rozhrnuto, aby to rychle roztálo a šlo jezdit auty na Mísečky. Sjízdné to ale o víkendu ještě bylo...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.3.2022 21:41
Zakončení sezóny na Černé hoře. Nahoře sněhu dost,ale v lese jehličí a občas špinavé.Jela jsem až nad Pec.Nejlepší úsek je magistrála přes svážnici s vyhlídkou Pod Kolínskou a pak druhá část svážnice v rámci velkého okruhu.Malý okruh dost špinavý a k vysílači zmrzlé.Bez sundání lyží lze dojet za Zrcadlovky, svodnice nevytáté,ale za zatáčkou první sundání,dál po silnici, už je to hodně špatné-špinavé, vytátá místa.Nad Hofmanka jsem to vzdala a došla pod lanovku pěšky lesem.Kolem Zrcadlovek uz dlouho neupraveno,takže se to docela bořilo a byl tam ledový úsek.Ale výhledy to vynahradily😍
11:49
12:06
12:20
12:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.3.2022 17:54
Včera jsme vyjeli lanovkou na Lysou, odtamtud na Vrbatovku a pak k prameni Labe a na Labskou. Sníh byl od rána vlhký. Dneska pro velký úspěch akce zopakovaná, jeli jsme pro změnu ale na Sněžné jámy. Brzo ráno (8,30 výjezd lanovkou) hodně zmrzlé, moc se na tom nedalo jet, kolem Kotle až k Růženčině zahrádce jsme běžky radši sundali. U Vrbatovky už v pohodě, sníh zase začal měkknout a vlhnout. Dokonce tam bylo nově urolbováno (bez stopy), upraveno bylo ale směrem k Labské a tam my jsme dnes nejeli. Je to celkově spíš na takové turistické ťapkání, (dost rozšlapáno od pěšáků) seshora od Sněžných jam jsme se ale dneska docela i svezli. Včera foukal hnusný vítr, dneska skoro bez větru, ale zase strašný teplo. Co mazat netuším, máme skiny.
(Odpověď na dotaz uživatele Márty z 26.3.: Sím nebyl jste někdo kolem Lysé hory? Jak to tam vypadá momentálně na běžky? A ćím proboha namazat? Díky!)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.3.2022 12:22
Jel jsem ze Špindlu Vodovodní na Mísečky po 16h. Vodovodní byla rozježděná, sněhu dost. Od Jilemnický hned přede mnou jela rolba nahoru Masarykovou silnicí k Vrbatce a asi dál k Labský. Já´jsem dojel k Vrbatově boudě. Během hodiny byl pěkný stav zlikvidován, dva skútry a kvanta pěších blbů, i takhle pozdě odpoledne. Bylo to bez stopy. Z Miseček svážnicí přes Haldy do Špindlu sněhu dost. Po celé dnešní trase není skoro žádná špína (až na ty pěší) a sněhu je všude dost. Bez stop na klasiku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.3.2022 17:54
Strážné, Klinovka, Výrovka, Luční bouda a zpět, nahoře sněhu dostatek, ve Strážném se asi 50 m přenáší, po 2 km už není ani moc jehličí ve "stopě" , asi jednodušší pro klasiku, bílý Universal klistr a žlutý parafín dobrá volba, nezapomeňte tričko s krátkým rukávem, dnes sluneční lázně.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.3.2022 19:33
Cesta Benecko - Mísečky velké množství jehličí a drobných větviček - viz poslední foto ,musí se hodně dávat pozor . Dále výšlap z Míseček na Medvědín vedle sjezdovky v lesním průseku bez problémů, pak z Medvědína po červené stopa zničena pěšáky , ale vzhledem ke kvalitě sněhu ( měkký ) docela dobře sjízdné, pak napojení na Masarykovu silnici směr Vrbat . bouda paráda ( viz foto ), nahoře krásně upravené pro klasiku oběma směry i na bruslení , nebylo to ledovaté vzhledem k slun.počasí .Krásné výhledy , málo lidí..co více si může milovník Krkonoš přát !
12:19
12:54
13:46
14:05

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.3.2022 19:32
Janule byla dnes naposled v Malé Úpě😊Start až po 11hod,ale přesto dopoledne strašně ledovaté a oproti min.neděli už to není přemrzlý prašan,ale zmrzlý firn, led nebo měkkouš.Lyžařská až ke kostelu celkem čistá,odpo super svezení, ráno ledovaté.Od kostela k cestníku už na 1mistě kouká asfalt,lze objet lesem a je tam několik opravdu ledových ploten.Dlouhý hřeben má pár míst s jehličím a větvičkama,ale ve většině čistý,ale ráno ledovaté, u lavičky v zatáčce to hodně taje,za týden ubylo tak 15cm.Kraví horu jsem vzdala-na zač.zmrzlé a hodně jehličí. Malá Úpa už upravovat nebude a nedivím se,lidí už málo a úprava by stav moc nezlepšila.
11:21
11:33
11:38
11:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Úpa a Rýchory
Vloženo 23.3.2022 11:41
Ahoj Evo, byl jsem nahoře v sobotu a to to bylo hodně ledovaté. Pokud bude i na hřebenech nad nulou, tak to bude slušné, ale pokud zmrzlé, tak to asi nebude moc příjemné. Sněhu je dost, Vrbatova bouda by měla mít otevřeno od 10 do 16h.

(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 23.3.: Zdravím, rádi bysme tento víkend vyrazili na běžky na hřebeny, chtěli bychom vyjet lanovkou na Lysou a odtamtud směrem na Vrbatovu boudu a pak třeba ještě k prameni Labe nebo na Labskou. Můžete mi prosím někdo znalý zdejších terénů, nebo kdo tam v tomto teplém týdnu byl, napsat, zda to je dobrý nápad a jak to tam vypadá? Má být nad nulou, vůbec nám ale nebude vadit, že to až tak nepojede, jde nám spíš o "tapkací" a kochací rodinný běžkovýlet, když je takové hezké počasí. Je Vrbatova bouda otevřená, dá se tam např. dát polévka? Díky moc za každou zprávu.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.3.2022 11:30
V sobotu jsem jel z Beneckých tratí přes Labskou sjezdovku, Mísečky na Vrbatovu boudu a stejnou cestou zpět. Stopy jsou vymleté, ale z kopců to jde. Z Míseček na Vrbatovu boudu stopa není žádná, ale dobře se tam bruslilo, bylo to zatím tvrdé a i čisté, díky tomu to kvanta pěších nedokázali zničit. U Vrbatovy boudy je to ledová hora. A zpět dolů...na rovince u Janského vrchu je hodně špíny ze smrků, od Rovinek v Pirátovi spousta tupých pěšáků, ve stoupání od Třídomí v lese zase dost špíny, ale zatím jet šlo... Závidím Jizerkám úpravu, máme v Krkonoších sněhu dost, ale nejlepší svezení poskytují Vejsplachy, díky každodenní úpravě.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

O oblasti

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a v souvislosti s lyžováním v nich se zpravidla mluví o sjezdovkách. Ani běžky však nezůstávají pozadu. Velkou výhodou Krkonoš je nadmořská výška, díky které ve hřebenové oblasti leží sníh až 6 měsíců v roce. Celé Krkonoše od západu na východ lze projet na běžkách po Krkonošské magistrále – jednotlivé krkonošské oblasti jsou propojené a dost se prolínají. Specialitou je zvláštní značení pro lyžařskou turistiku, tzv. němé značky Krkonoš. Významné horské objekty (chaty, sídla, hory) jsou označeny pomocí různých červených symbolů, které ve formě plechové značky ukazují směr k danému místu a jsou dobře vidět i za zhoršených podmínek. V létě se může hodit článek o tom, jak se dá jezdit v Krkonoších na kole.

Členění oblasti Krkonoše