Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 7.4.2014 14:23
Labská bouda je již naprosto v pohodě dostupná na kole....silnice úplně holá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.3.2014 17:19
Ahoj, včera 30.3. jsem jel Mísečky-Vrbatovka-Pramen Labe-Violík-Sněžné jámy a zpět. Až do 4. zatáčky silnice z Míseček na Zlaťák (ta před dlouhou rovinou) to bylo střídavý nošení a lyžování, pak ta dlouhá rovina nahoře už dobrá, ale místama už bylo jen kolem 5 cm sněhu. Od Vrbatovky až po Violík sněhu plno, tam se bude dát lyžovat ještě pár dní. Z Violíku na Sněžný jámy včera ok, ale myslím, že teď už to bude spíš nošení. Stejně tak silnice Míseček až na Vrbatovku bude teď v týdnu už jen nošení lyží. Doporučuju vyjet sjezdovku na Medvědín a jet po červené značce na Zlaté Návrší, tam sníh je.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.3.2014 8:52
Medvědín - Zlaté návrší v pohodě, asi 20 cm vlhkého sněhu, 5 míst nutno objet, na silnici na Vrbatovu bd. párkrát lehce prosvítal asfalt. Vrbatova bd - Labská bouda min. 50cm, Labská - Martinova bd. dobré 30cm, Martinova - býv. Petrovy bd. jen tak tak, opačným směrem by to ve sjezdu nešlo. Petrovy bd. - Špindlerova bd. lze z 50%. Věřím, že i dál na Luční to celkem půjde ještě 30.3. Sníh pomalý, klistr červený, odpoledne by šel i teplejší.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.3.2014 18:10
Zůstaňte na zemi. Tratě na H. Mísečkách v SO, NE budou max. na staré lyže a jen v lese. Je možné, že z H. Míseček směrem na Vrbatovou boudu se část trasy ponesou lyže. Jistota sněhu a krásné počasí bude až z Vrbatovy b. na Labskou b. a okolí. V PÁ může ještě přijít slabý déšť. Předpověď počasí na víkend zde: http://www.yr.no/sted/Tsjekkia/Annet/Labská_bouda/
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.3.2014 10:21
Ještě upřesním svůj předchozí zápis: Nového sněhu na hřebenech bylo asi více. Ta mnou hlášená vrstva 5-10 cm byla ta nejčerstvější, ale dalších cca 10-20 cm pod ní asi také napadlo někdy od neděle, jen to bylo mnohem hutnější.
Na běžkařských okruzích na Mísečkách jsem už nebyl.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.3.2014 21:08
Mísečky - Vrbatka - Harrachovy kameny - Růženčina zahrádka - Česká budka - Vysoké Kolo - Martinovka - Labská bouda - Mísečky.
Nového sněhu je 5-10cm. Na Mísečkách to taje, asfalt končí cca 100m nad Jilemnickou. Silnici na Labskou dnes projela rolba, ale moc to neudusala. Na Vrbatku musely chodit odpoledne davy pěších, protože silnice je celoplošně zdupadá, k večeru už to umrzalo a dolů se po těch hrbolech jelo celkem nepříjemně. Nahoru to nebude o moc lepší, i když jsme viděli někoho bruslit. Z Vrbatky na Labskou už to zdupaný není vůbec, ale rolba to moc neudusala, bruslení asi nebude zcele požitek. Zbytek cesty má čerstvě vyjetou stopu na klasiku (část jsme vyjeli dnes my). Bohužel v ní občas šli pěší nebo na sněžnicích (obojí s dost devastujícím účinkem). Z Vosecký stopa nevedla ani po zelený ani po hřebenovce.
Sníh už není prachový, na slunci měkne a někdy i mejdlovatěl. Trochu na to držel žlutý klistr Skivo, ale občas klouzal i ten (na zbytku prašanu samozřejmě naopak lepil.) Na Labské louce je sněhu asi půl metru, podobně i na hřebeni a to i na cestách (jen u Sněžných jam je vyfoukaný, ale projet se to dá). Nejméně sněhu je kolem Vrbatovy mohyly - několik úseků s asfaltem, které jde zatím celkem objet loukou. Podařílo se nám sjet východní svah Vysokého kola, cesta dál na Mužské kameny vypadala taky dobře, ale my už to otočili na Velkém Šišáku.
Vrbatka byla zavřená (možná otevřeli přes poledne), na Labské jsme byli sami, ale vřele nás pohostili. Dnes bylo polojasno, ale slunce má sílu a zejména na urolbovaných tratích mizí sníh rychle. Myslím, že projetý okruh kolem Labské boudy do víkendu vydrží, ale kolem Vrbatky to bude na přenášení. Jsem optimistický i k hřebenové cestě, totéž pro cestu od Čtyř pánů směrem na Lysou - tam nový sníh opravdu pomohl. Dnes byly (i k večeru) ještě bílé stromy, prostě klasická zimní idylka.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.3.2014 21:16
pátek 21.3. Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská Louka - Harrachovy kameny - Vrbatova bouda - dolů p o silnici - odbočka nahoru po spojnici k horní stanici Medvědína a zpět - Horní Mísečky
(skate) - dopoledne - slunečno, poměrně foukalo ale bylo to v poho.
ad Kuba z 20.3., popsal sněhové podmínky velmi přesně. Sníh se mimo hlavní cestu bořil , silnice k Vrbatce a dále projeta k L.louce za účelem co nejrychlejšího odtání zbývajícího sněhu. Paradoxně by to po této "úpravě" mnohdy jelo na běžkách i lépe než minulý pátek, přibývající chodci a jejich šlápoty však jednoznačně určují, komu budou za pár hodin, možná dní patřit vrcholové partie Krkonoš. Silnice zejména v dolních dvou zatáčkách při sjezdu = s opatrností, odtává sníh rychle. Kdo si ale chtěl užít slunce a trochu pohybu na čerstvém vzduchu = paráda. A o to přece v tomto období jde..
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.3.2014 9:38
Čtvrtek 20. 3. 2014: Trasa Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Růženčina zahrádka - Labská louka - Česká budka - Sněžné jámy - Labská bouda - Vrbatova bouda - Medvědín - Horní Mísečky (skate). Na začátku, z Horních Míseček, je třeba cca 1 kilometr nést, pak jsme nazuli. Cestou na Vrbatovu boudu jsme dvakrát krátce přenášeli. Bohužel již ani hlavní spojnici Horní Mísečky - Labská bouda neupravují pro běžkaře, naopak z ní odhrnují sníh, aby usnadnili pohyb pěším a zásobování. Proto v lesních úsecích nad Horními Mísečkami a v úseku Vrbatova bouda - Labská bouda zbývá pouze tenká vrstva sněhu, která rychle odtává, což je jejich cílem. Podmínky se tedy mění každým dnem a na těchto úsecích tomu dávám poslední den dva než bude více úseků s nesjízdných:( Od České budky na Sněžné jámy je to více o přenášení než jízdě (míst bez sněhu je již více než se sněhem). Ostatní úseky (okolo Růženčiny zahrádky a Labské louky) doporučuji spíše na klasiku, při skatu se hodně bořilo, sněhu bylo dost, ale neupraveno. V případě dotazů reagujte, rád odpovím.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.3.2014 9:49
Tak to teď nevím, jak to vypadá z Míseček nahoru. Ten pátek se muselo kousek, opravdu ne moc daleko nad Jilemnickou boudu nést, jinak to bylo sjízdné. Blbé to bylo v noci dolů, měsíc sice krásně svítil, ale zoraná cesta na noc umrzla.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.3.2014 13:57
K Vrbatově boudě, přes návrší, k Labské boudě a pramenu ... sněhu dost.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.3.2014 13:51
K běžkování je jenom Černá hora - od Kolínské boudy nahoru. Zbytek je turistika. Ta Černá hora ještě týden dva bude ok. - ze SMS od lyžaře, jehož základnou je chata někde nad Pecí pod Sněžkou směrem na východ.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.3.2014 11:58
Jo,celá republika bez sněhu,celý Krkonoše bez sněhu, jen ten poslední 2km okruh na střelnici a zpět je ok, a oni se musí procházet zrovna tam.Ačkoli se tam nedá ani nikam dojít. Prostě to nikam nevede, jen 2km smyčka v lese. Tady ty výmluvy typu, že se nedá v Krkonoších pěšky nikam jít, aby se nechodilo po tratích, tuto zimu prostě nezaberou. Je to normální bezohlednej dobytek.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.3.2014 8:58
Šli jsem na běžkách od Špindlerovky po hřebeni na západ.... Sníh tak od 1200m a výš. Od Špindlerovky až po Sněžné jámy většinou sníh je, ale stopa rozdrbaná, občas koukají šutry, často se nosí. Od Sněžných jam přes Labskou louku až po Voseckou velmi dobré podmínky.....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.3.2014 10:41
Od Jilemnické boudy se musí lyže směrem na Vrbatovu boudu asi 200 nést, poté je to již v pořádku. Jinak se chodci začali pohybovat nejen na Masarykově silnici, ale i na tratích na Mísečkách. Jim doporučuji Český ráj, tam je na pěší výlety ideální stav!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.3.2014 12:13
Ahoj všem! Info ze soboty.
Vyjel jsem lanovkou na Pláně (za hezkých 200) a následně brzy ráno šlapal po velmi pěkně upravené pevné cestě bez vytátých míst....kamsi pod Stoh, kde jsem si nazul Sněžnice a šel vzhůru. Ale dle mého by to tam stále na dopolední výlet bylo:)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.3.2014 10:58
trasa Medvědín - Vrbatova - Vosecká - Labská - Horní Mísečky.
Okolo deváté ráno sníh místy namrzlý, potom začal docela tát. Sníh je přemrzlý, hrubozrnný, težký. Stopy spíš na bruslení, ale na trase byl sníh všude.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.3.2014 19:09
Z Čertovy Hory po sjezdovce dolů - tam byl sníh, po modré na Studenov prvních 800 metrů sníh, pak už led a kameny a tráva, u rozcestí nad Rokytnicí sníh došel, tam už je to na kolo. Takže jediná možnost je to vzít zpět a po červené sjezdovce dolů - na běžkách sranda :)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.3.2014 9:49
Pěšky do vytáté serpentiny nad Krausovými boudami a Modrým kamenem, odtud po okruhu na Světlé hoře (po zmrzlejším sněhu se jelo lépe než v sobotu), přes Černou boudu na vrchol Černé hory, dále přes Luční svážnici do sedla pod Kolínskou. Návrat na Hoffmanky opět po modré a žluté (vytátých úseků samozřejmě přibylo). Fotky naleznete na: http://jdem.cz/bac279.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.3.2014 21:36
I cesta ze Špindlu na Mísečky je v dobrém stavu, kromě pár úseků ve spodní části kolem sjezdovek, kde je holý asfalt, ale to je celkem cca sto metrů na přenášení. Jak se vjede na severní stranu kopce, tak je to bez problému.
Stadion na Mísečkách byl k večeru už velká louže.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.3.2014 20:02
mísečky - vrbatovka - labská louka - sněžné jámy - labská bouda - vrbatovka - horní mísečky...
sníh je všude. nahoře za vrbatovkou to ještě dokonce vypadá jak v zimě:-) odpoledne už sjezd z vrbatovky na horní mísečky po morkým, ale sníh až k autobusu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.3.2014 15:30
Malý okruh Černá hora upravený, místy trochu led, drsný firn odíral vosk, často se mazalo. Na tuto roční dobu dobré, krásné slunečné počasí. Velký okruh Černá hora už z větší části bez sněhu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.3.2014 18:47
Mísečky - Vrbatova - pramen Labe .- hranice - Sněžné Jámy - zpět po hranici na Voseckou - Krakonošova snídaně - Ručičky - Dvoračky - Vrbatova - Mísečky. Po Krakonošovu snídani zmrzlý sníh, na hranicích místy holé kameny. Z Vosecké zmrzlý držkopád. Okolo Ručiček a Dvoraček mokrý hluboký sníh, nutno nosit. Výstup ze Dvoraček též s lyžema v rukou. Jinak paráda.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.3.2014 9:41
Za sněhem jsem od Hoffmannových bud musel vystoupat až pár set metrů za Zrcadlovky, do 1100 m. n. m. Malý okruh Černá hora byl super, sjezd po zelené od Pardubek končí asfaltem asi též ve výšce 1000-1100 m. Od Modrého kamene jsem přešel pěšky lesem do vytáté serpentiny nad Krausovými boudami. Po okruhu na Světlé hoře se dalo krásně bruslit, dokonce i po upravené rolbovce s vyřízlou stopou na klasiku. Na prudších úsecích slunce obnažilo kamení. Pokračoval jsem ve směru na Thamovky, přenos po modré a dál po mokrém sněhu přes pláně Kolínská, Pražská, Lučiny, Svornost a Liščí horu na Rozcestí. Ještě jsem si odskočil po modré a zelené do sedla pod Stohem. Návrat stejnou cestou pod Kolínskou a pak dolů po modré a žluté na Hoffmanky. Fotky naleznete na: httpshttp://jdem.cz/bac268
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.3.2014 20:50
Mísečky dnes dobré. Okruh pětka pěkně upravený a ráno i dobrý sníh, na Vrbatovku sněhu dost, jen se to po obědě na sluníčku začalo bořit. Za Vrbatokou parádní poježdění i po obědě. Příjemné překvapení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.3.2014 13:05
Z Hornich Misecek do Spindlu uz je to spatne. V polovine dosel snih a musi se jit pesky. Bylo to zledovatele a plne kaminku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2014 19:17
Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská louka dopoledne výborný sníh, výstup v pohodě i na červený vosk. Směrem na Voseckou boudu umydlené, občas led, ale jde to. Z Vosecké boudy dolů - alespoň začátek nejprudšího klesání - raději bez lyží, led. Pak doprava směr Terex (Janouškova cesta) souvislá pokrývka mokrého sněhu. Na letošní zimu dobré :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2014 17:12
Vrchní zastávka lanovky Pláně-Chalupa na Rozcestí-Výrovka-Luční bouda: sněhu dost, méně upravená trať. Luční bouda--Špindlerova bouda. Neupravená ceta, nikde se nemusí sundavat, občas led. Celkový doje z cesty velmi dobrý.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 24.2.2014 17:03
Běžecké tratě Horní Mísečky: 2km okruh (na střelnici) nově upravený, 5km okruh upravený asi dříve. Sněhu dostatečně, žádné kameny. Úseky ve stínu jsou příjemně tvrdé, ale lze se do nich zaříznout a je na nich i trochu naškrábáno sněhu, takže to drží i na klasiku. Leďák jen na pár místech kolem lanovky z Labské. Kam svítí slunce (cca 1/3 trati), tam je hnojný firn. Obdobně vypadá i cesta k medvědínským sjezdovkám. Mazal jsem klistr modrý K30, fialový K50 a univerzál K21 a drželo to skoro všude.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.2.2014 22:50
Horní Mísečky - Vrbatova - Labská - pramen Labe - Vosecká a zpět. Paráda, sněhu pořád dost, dnes jasno a teplota okolo nuly.
Sníh je samozřejmě dole v lese mokrý a nahoře na pláních ledovatý, stopy na klasiku téměř nikde nejsou, ale i přesto to bylo pěkné poježdění.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.2.2014 22:36
Vlašské boudy - Thámovky - Černá hora umrzlá trať, skvělé na skejt, ucházející na klasiku. Okolo Kolínké boudy odtáto, na horších lyžích se dá projet, s lepšími lépe 100 metrů přenést. Od Pražské k Zahrádkám hrbolatý led, nic moc, ale dá se projet. Dále po magistrále směr Rennerovky výborné na skejt, stopa na klasiku chybí. Za Liščí horou vytátý úsek.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.2.2014 22:01
Dnes Horní Mísečky - Vrbatova - Labská - hranice - Vosecká - Labská louka - Vrbatova - Mísečky. Vše super kromě úseku po červené na hranicích na Voseckou. Zbytek super, žádné kamínky. V pátek asi pár cm připadlo, takže vrchní vrstava sněhu byla krásně čerstvá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.2.2014 21:02
Ze Špindlu na Mísečky a dál na Vrbatovku je to paráda. I dál k prameni Labe, k Labské boudě i k hranicím se jede pěkně, je to snad i srovnáno rolbou, žádný led nebo nedostatek sněhu.
Cesta po hranicích už ale byla hodně tvrdá, zledovatělá, tam se nebruslí dobře, ale dá se.
Závodní sedmička na Mísečkách už je horší, zatím s opatrností sjízdná (místy kamení).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.2.2014 18:27
Jeli jsme dnes Černá hora-Lisci hora-Lucni bouda-Moravska bouda. Kvalita sněhu se hodně měnila.
Na Černé hoře pěkný sníh, takový premrzly prasan. U kolínské boudy bída, malo sněhu, led.
Nejlepší na Liščí hoře a k Luční boudě. Pěkný sníh, premrzly prasan, minimum ledových ploten, stopa žádna, na bruslení ideál.
Na hřebeni od Luční ke Spindlerovce(polska strana) ledové plotny vyfoukany sníh.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.2.2014 20:57
Jeli jsme z Medvědína na Vrbatku a dále na Voseckou, překvapivě výborné podmínky, krásný sníh celý úsek.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.2.2014 17:45
Sníh je, akorát z Pláně do Špindlu bych jel radši po sjezdovce, páč dole už leze asfalt. Jináč hraniční hřeben je místy vyfoukanej na led, a třeba ze Sněžnejch dolů to bude asi jenom pro tvrďáky:-D
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2014 12:35
Víme, jak to vypadá nahoře. Info je zde už napsané.
Mně se tuto zimu po hřebenech Krkonoš jezdí dobře.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.2.2014 13:08
Cesta Horni Miescky - Vrbatova Bouda a potom na Labskou Boude velmi dobre, potom Pramen Labe - Violik a dal nad Snezne Jamy neco vyfoukane, ale neni to velky problem.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2014 22:40
Hraniční hřeben je místy vyfoukanej na led, ale jinak je všude 5cm novějšího sněhu, takže v pohodě.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.2.2014 20:32
Kolem Dvoraček a Ručiček je souvislá sněhová pokrývka, ale žádná hitparáda to není. Mokré, hodně led. Z Dvoraček na Růženčinu zahrádku je to spíš na nahození běžek na ramena, sníh je rozrytý a zmrzlí. Opačný směr je podobný, sjezd nedoporučuji. Je to hazard.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.2.2014 12:15
Cesta z Hornich Misecek na Vrbatovu boudu je na bezkovani v pohode. Cesty na Labskou boudu, Pramen labe a Ceskou budku jsou taky na bezkovani super. Okolo Hornich Misecek jsme dali 5ti kilometrovy zavodni okruh a ten byl take upraveny a bez vydrenych mist.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.2.2014 21:37
Cesta z Horních Míseček na Vrbatovu boudu je úplně v pohodě. Nahoře sněhu dostatek.
a.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2014 11:51
Sedime na Vrbatově boudě, cesta z Hornich Miseček paráda, je jasno, tyčí se panoramata, mame v planu dal na Labskou a Voseckou, tak uvidime. Lyžařům a sportu zdar.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2014 17:18
Pomezní boudy - Lysečiny - Rýchory - Horní Maršov

Po běžkařských tratích převážně pod hřebenem a po zelené značce kopírující státní hranici. Z "Rohu hranic " pak po červené a z Rýchorské boudy po žluté do Maršova.
Sníh je celou cestu, místy i dobré kvality, i když velmi málo. Lze klasiku i umírněné bruslení. Občas vykouknou kamínky. Vhodné pro běžkaře turisty a lyže kameňačky. Sjezd od Rýchorské boudy do Maršova nicméně leda na kole.
Úpa a Rýchory
Vloženo 9.2.2014 23:22
O cestě ze Strážného na Sněžku platí pořád to, co psal Borek - lyžovatelné až od rozcestníku u Krásné pláně. Vrchol Sněžky (od obřího sedla výše) je vyfoukaný a tudíž bez sněhu. (doplnění admina: podrobněji a včetně fotek na http://mountainski.cz/527/snehove-zpravodajstvi-z-krkonos-aneb-na-bezkach-na-snezku)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.2.2014 13:08
lanovkou na Černou horu - Kolínská Bouda (přes Václavák) - dál stále po magistrále okolo Liščí hory. Obrátka při dojezdu na asfaltku, která pokračuje na Lahrovy Boudy nebo Přední Renerovky (sníh byl, ale koleje od aut) zpět stejnou cestou (magistrála krásně urolbovaná, pouze na pár místech vykoukl asfalt, bez problémů lze objet). Občerstvení na Lesní Boudě. Pod Václavákem odbočka na okruh přes Valšovy Boudy. Louka u Valšovek vyfoukaná, jinak krásně upraveno. Zpět na Černou horu po magistrále nad Zrcadly, po svážnici ke sjezdovce Černohorská a pak dolů :) Na skate super, na 50% i stopa.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.2.2014 7:32
Na Horních Mísečkách, polojasno okolo O st. Běžecké tratě upravené, nejlepší tratě jsou 5 a 7 km. Na Václaváku ve stopě jehličí, Na Rovinku a Benecko po celé trase nesjízdné. Horní Mísečky - Vrbatova b - Labská bouda sněhu na běžky dostatek asi 15 - 40 cm. Labská bouda má otevřeno, polévka 50 Kč. Na Horních Mísečkách v 10 hod. parkoviště zdarma a celé obsazeno.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.2.2014 18:41
Z vlasskych bud pres thamovky na cernou upravena stopa na skate i klasiku. Vyhrabnute kaminky jen vyjimecne. U kolinske boudy odtato ale da se projet.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.2.2014 18:44
to jaryn: Byl jsem tam v neděli. Přes Klínovky horní cestou (lesem) to bylo ok, sněhu dost, sjezd od srubu na Krásnou Pláň parádní. Pak jsem jel ještě kilometr směrem do Špindlu a na cestě začaly být vyhrabaný šutry, tak jsem to otočil. Možná je lepší sjet do Špindlu z Plání po modrý sjezdovce :-)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.2.2014 14:31
Zdravím, nevíte někdo jak vypadá cesta z Chalupy na rozcestí do Špindlu přes to rozcesti nad Strážným. Dá se to sjet celé nebo kam až? A dále jak vypadá cesta od Modrokamenné boudy na Černou horu-Liščí horu?
Díky za info.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.2.2014 18:49
Zdar,je to tak v pohodě,že to lepší bejt už nemůže. Pětka je taky v pohodě.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2014 18:45
Harrachov-Ručičky-Dvoračky-Vosecká-Krakonošova snídane-Mulavská. Z Harrachova dole od sjezdovky "bludištěm" lesem již prakticky nesjízdné, musí se přenášet. Výš Janova cesta je již OK. Dále pak již není třeba lyže sundavat, ale je třeba dávat pozor. Od Ručiček dál už jenom led, nahoře nad Dvoračkami rovněž led, sjezd na Voseckou velice nebepečný (spíš na brusle než na lyže) Dojezd až na Mulavu není možny, musí se cca 2 km před vodopády sundavat lyže.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.2.2014 15:04
Benecko stadion ok, trate v lese spatne, malo snehu, rozdupane, max. na kamenacky.... Vaclavak ok, sjezd k Rovince lezou kameny, lepsi sejit....k Piratovi spise na kamenacky, asi 30m se prenasi...dal o neco lepsi, od prejezdu sjezdovky Labska projeto CI spise rozryto rolbou (pasy , neupravovala za sebou)....Misecky ok....druhou stranou z Rovinky smerem/okolo Janovy Hory je to ok prvni 2km...dal jsem nejel, ale co rikali ostatni, dal uz spatne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.2.2014 15:10
Jeli jsme z Rezku - Dvoračky - U čtyř pánů - Vosecká - Kládovka - Ručičky - Dvoračky - Rezek.
Vše bylo průjezdné ale hodně zledovatělé po sobotním tání. Na hřebenech sněhu dostatek. Kládovka průjezdná jen tak tak. Všechny sjezdy jen s nejvyšší opatrností. Z Dvoraček na Rezek doporučuji žlutou značku. Tam je sníh nejlepší za celý den.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.2.2014 12:41
Černá hora-Světlá hora skvěle upraveno. Na S.hoře takřka pusto krom pár místních veteránů. Ač -4C tak nutno míti klistr. Stoneham Senohraby Team nadšen.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.2.2014 20:33
Z Hofmanek po asfaltové cestě na Černou horu to je dosti špatné - led a občas kamínky. Od Zinegrovek už lepší a na hoře překvapivě solidní - nově upraveno na oba styly, dá se dojet bez problémů až na Signál. Na Valšovky neupraveno.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.2.2014 16:56
Misecky kolem stadionu a kolecka na snih velmi dobre podminky. Jen nevim jake to tam bude dneska. Vikend byl dobry jak na brusleni tak na klasiku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.2.2014 15:42
V pátek a v sobotu jsem jel po trase ValšovkyKolínská bd.Lesní bd.přes Liščí horubufet na Rozcestírozcestí nad Lahrovými bd.zpět kolem Liščí hory po MagistráleKolínskápo Magistrále na rozc. pod Černou boudoudolů VáclavákHubertova vyhlídkaPěticestíValšovky

Všude šlo jet, u Pražské boudy je to vyfoukané (tráva, led, asfalt - jde obejít po louce), asfalt jsem ale taky zahlíd místy na magistrále pod Liščí horou, ale šel objet. Traťě jsou přiměřeně upravené, na klasiku to vyfrézovat nejde, na to je málo sněhu, ale jezdí se pěkně. Jen byla hmľa.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 31.1.2014 19:31
Na klasiku i bruslení výborné. Tratě upravené, horší stav pouze výjimečně. Sjízdná závodní 3 i 5km trať a cesta k lanovce ze špindlu a asi i něco dalšího ale to jsem nejel.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.1.2014 21:59
Jeli jsme z Rucicek po kladovce na Snidani a po terexu na Alfredku a zpet. Sjezd z Rucicek na kladovku jsme snaseli. V prvni pulce kladovky bylo snehu mene, obcas koukaly kaminky, ale prenaset se nemuselo, pomohlo dopoledni snezeni. V druhe pulce kladovky a na Terexu bylo snehu dost, kaminky koukaly jen v kopci z Bile vody na Alfredku. Cesta nahoru na Voseckou byla taky cela v pohode sjizdna (testovano v nedeli). Krome okoli Rucicek to bylo celkem fajn lyzovani.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.1.2014 8:01
Šli jsme trasu Čertova hora - Studenov - Ručičky - Dvoračky a zpět. S běžkami je to jen pro nadšence. Sněhu je hrozně málo. Dlouhé úseky se musejí přenášet, na mnoha místech koukají kameny. Už aby nasněžilo!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.1.2014 22:18
cesta z Čertovi hory na pláň nad Studenovem sjízdná občas pešky poté pešky na Ručičky a poté se dalo až na Dvoračky v pohodě. Z Ručiček z pět do harachova většinou pešky. Je to na staré běžky, které mají skluznici K.O.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.1.2014 17:52
Mísečky - sněhu sice málo, ale dalo se s normálníma lyžema. Občas kamínky, ale jinak ok. Tratě jsou upravené od minulého týdne, kdy se v neděli jela klasika. Svažnice na Medvědím upravená ze soboty večer.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.1.2014 15:30
Ideální podmínky pro běžky jsem vyzkoušel nad Pecí. Pěšky jsem si vyšlápl nad Zahrádky odku začala idylka na bruslení. Krásně upravené tvrdé stopy (na klasiku bohužel nešlo v těch pár cm vyříznout). Ze Zahrádek na Lesní a dále traverz pod Liščí až na Renerovky super. Snad jen stoupání z Lahrovek na Přední Rennerovky nešlo jet a lepší bylo lyže sundat. Pokračovali jsme na Rozcestí , Výrovku a zpět přes Liščí horu. Tam už bylo trošku více ledu, ale i tak super projížďka.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.1.2014 6:07
Jel jsem trasu H.Mísecky, Pod Kotlem, Lysá hora, Rucicky, Kládová cesta, Harrachov, Certova hora, Studenov, Rucicky, Ruzencina zahradka Misecky. Prevazne vsechno upraveno, jen misty v lese malo snehu, nebo jehlici. S opatrnosti se dalo jet vsude. Stopa nepatrna, nebo zadna na brusleni dobre. Vsude mnoho turistu i bez lyzi. Velky mraz na hrebenu az -15 a mírny vítr. Pocasi jasno dole inverze.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.1.2014 21:45
Dnes jsem vyjel lanovkou na Lysou horu a pokračoval na běžkách přes Kotel,na Vrbatku,pramen Labe,Voseckou boudu a dolu přes Krakonošovu snídani,Kladovou cestu a na Ručičky,vše bez problému sjízdné,nej usek je od Vosecké na Kládovou cesto,tam i stopa na klasiku,trošku místama led odb.na Harrachov k Ručičkám,ale jinak dnes parádní počasí,nahoře kolem -10st,na Vrbatce i Vosecké narváno běžkařema.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.1.2014 21:04
Upraveny svážnice a Medvědín, pětka z větší části bez úpravy. Na pětce nahoře nad sjezdovkou vyhrabané nečistoty, na Medvědínské svážnici taky sem tam nepořádek. Na Zlaťák v pohodě, ale od odbočky na Medvědín oraniště. Na kamínky se dá sem tam narazit všude, sněhu je opravdu málo, ale dá se celkem slušně, s opatrností i s lepšími lyžemi. Směr Benecko bez sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.1.2014 19:34
Pro běžkaře je v okolí Černé hory a Pece pod Sněžkou upraveno 30 km tras - dle reportáže z Událostí ČT. Stopa, kterou tam měli v záběru, vypadala velmi slušně (asi to bylo někde na Černé Hoře, protože reportáž byla primárně o tamních sjezdovkách).
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.1.2014 19:26
Dnes z Míseček na Vrbatův pomník, Labskou boudu, Pramen Labe a Čtyři pány. Podmínky super a počasí ještě lepší! Doporučujeme :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.1.2014 20:12
Mísečky podle zpráv sjízdné,jedu!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.1.2014 14:14
Obě svážnice v pohodě,zmrzlej podklad a prašan,pětka taky ok,jen u lanovky leze trochu led a pár kamínků.Sedmička neupravena,ale sjízdná.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.1.2014 10:01
V neděli sníh mizel před očima - z Ručiček, Snídaně i Terexu, na dost místech kouká asfalt. Co bylo ráno ještě sjízdný, už odpoledne nutilo sundavat lyže. Kládovka a Terex od snídaně k Jakšínu ještě dobrý. Ale teploty kolem 10 stupňů na sluníčku tomu nesvědčí... Naopak v sobotu super lyžování, asi jako všude jinde.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.1.2014 19:04
Na tratich byly dopoledne zavody.Dalo se jezdit na svaznici k zavore, tam pekne upravena trat.Pak z Misecek na Vrbatovku, cesta ujezdena, dalo se krasne bruslit.Na tu letosni bidu celkove pekne jezdeni.Diky teplote plus 4 snih mizi pred ocima:(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2014 17:15
Kabinkou na Černou horu a pak skate po magistrále kolem Kolínské na Pražskou. Tam holá silnice, nebyla odvaha dál nebo objíždět, tak zpět a z rozcestí pod Černou boudou ještě po té vodorovné k sjezdovkám a zpět. Oproti jiným místům luxusně upraveno. Měkčí brzdivý sníh, holt je teplo. A nakonec na nás i kouklo slunce :-).
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.1.2014 16:51
dnes uz hruza a des, sel sem pesky az za krizovatku u zrcadlovky asi 800m. A dal to nebylo o moc lepsi. Tak jestli neco nezpadne tak konec. :-(:-(
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.1.2014 16:52
Z Hofmanek beze sněhu projít na cestu na Černou horu, s opatrností se dá bruslit a od 1 zatáčky už je to bez problémů. Na Černé hoře upraveny na oba styly cca 5 km svážnic a cesta k vysílači. Sníh prašan na slunci mírně potál, ale na letošní poměry moc hezké lyžování. Pochvalu si zaslouží za úpravu tratí provozovatelé lanovky.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.1.2014 10:02
Při té bídě, jaká se sněhem všude je, to na Mísečkách bylo luxusní svezení - obě svážnice i pětka krásně upravené, žádné šutry. Dá se pěkně potrénovat
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2014 0:24
Připadlo pár čísel, začal jsem svážnicí na Medvědín, pak sjel na okruhy a vyrazil na Rovinku. Bacha na šutry u před Labskou sjezdovkou, přeskakuje se pár potoků, ale dalo se. Vyrazil jsem okouknout druhou větev směr janova skála, ale nedostatek sněhu a šutry u Zákoutí a za odb. k chatě Tereza mne přinutily vrátit se zpět. Pak jsem jezdil sem a tam mezi Labskou sjezdovkou a zatáčkou Medvědínské svážnice. S batohem na zádech jsem sjel (po modré 13B) až do centra Špindlu. V některých prudších sjezdech vadily velké šutry.

Fotky na Picase: https://picasaweb.google.com/106210818202318735165/2014_01_Misecky#
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2014 22:51
Na Mísečkách trochu připadlo (tak 2 cm), závodní pětka je dobrá, silnice na Vrbatovku taky, ale projeto jen na Medvědín. Vybruslit se to ale dalo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2014 19:16
Celnice Harrachov - Terex - Vosecká bouda a stejná trasa zpět
Až do čtvrt na dvanáct docela hustě sněží, na ledovém podkladu kolem 5 až 10 cm nového sněhu, samozřejmě neupraveno, zas tak moc sněhu není. Na prvním kilometru asi tři místa, kde led nezbyl a šutry pokryty jen slabou vrstvou sněhu (cestou zpátky jsem radši sundal lyže), to samé ještě v v krátkém úseku za Alfrédkou. Sjezd z Vosecké boudy vysněžený a bezpečný.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.1.2014 19:07
Benecko-Mísečky
Na trati novy a výborný sníh. Stopa žádná, ale přesto příjemné svezení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2014 18:17
Rýžoviště-Pod Ptačincem , prvních asi 400 m pěšky, pak už to šlo nazout, dále po Kládové cestě přes Krakonošovu snídani na Voseckou+asi 2 km Terrexem tam a zpět , zpátky podél Mumlavy a Okružní cestou zpět na Rýžoviště hezké svezení asi 3-5 cm nového sněhu a teměř bez lidí, lepší na klasiku-upraveno rolbou před sobotním sněžením
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2014 0:16
Na Medvědín urolbováno, pak po červené přes Šmídovu vyhlídku, mým skatům se to nelíbilo :-). Přes Vrbatovku po zledovatělé stopě na Labskou boudu, odtud po modré na rozc. 4 pánů - dobře se bruslilo. Sjezd v Vosecké a pět - odhadem týden neprojeto, ale dalo se. Návrat na Mísečky a pokus o projetí 10 km okruhu - zatím nedoporučuju. Na závěr svážnice Medvědín - lahůdka. Fotky na Picase: https://picasaweb.google.com/106210818202318735165/2014_U_Kotle#
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.1.2014 18:47
Cesta Terex dobrá. Na dnešek připadl asi 1cm, stará stopa znatelná, většinou projetá dnes asi 2 běžkaři. Dole u Harrachova jen asfalt, musí se pěšky tak do výšky 1000m. Od Vosecký dolů to snad dokonce upravily dnes ráno rolbou. Kolem Mumlavy taky překvapivě dobrý asi až do poloviny od Krakonošovy snídaně do Harachova. Pak zas pěšky.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.1.2014 20:59
Pětka na Mísečkách už je místy s hlínou a je to den ode dne viditelně horší. Dobře sjízdná je silnice na Vrbatovku a svážnice do Špindlu (jen ve spodní části je už trochu štěrk).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.1.2014 14:04
Mísečky-Vrbatova b.-Labská-Sněžné jámy-Vosecká b.-Ručičky-Dvoračky- Mísečky. Cesta nahoru měkký sníh, nahoře tvrdý zmrzlý sníh bez běžecký stop. Vosecká - Ručičky upraveno, stopa, hodně hrubý, přemrzlý sníh. Dvoračky - Mísečky po zelené jen pěšky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.1.2014 18:12
Dnes jsem byl na Benecku na závodních tratích. V lese není sníh pro závody žádný, ale hlavní promenáda směr Rovinka je úplně v pohodě. Dá se očekávat, že směrem na Mísečky to taky nějak půjde.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.1.2014 14:57
Závodní tratě na Horních Mísečkách upraveny zřejmě včera, přes noc to pokryl cca 1cm nového mokřejšího sněhu. Pak jsem to vzal na Vrbatovu boudu, až k odbočce na Medvědín se bruslilo hůř, jak to rozjela rolba. Pokračoval jsem dál k odbočce na Labskou boudu, kde se bruslilo moc hezky. Zkusil jsem sjet až k Vosecký boudě, ale při návratu ten začátek nebyl pro bruslení nejpříjemnější díky zmrzlým stopám a závějím, ale pro mě pořád lepší než kroužit po okruhu ;-) Každopádně podklad je zmrzlý na kost a bruslit se dá snad všude ...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2014 18:47
Sice jsem tam byl před týdnem, ale nestálo ta za nic, Teď to musí být ještě horší, podle kamery není na Portáškách vůbec sníh.
Úpa a Rýchory
Vloženo 30.12.2013 21:19
Dopoledne skate na H.Mísečkách a přilehlých tratích, odpoledne klasika na Vrbatovu boudu a hřeben. Závodní tratě stále velmi kvalitně upraveny, sníh již několikrát přemrzlý-krupice. Z Míseček na hřeben utažená cesta bez stopy, místy vyjetá mírná koryta. Velké množství turistů místy přes celou šířku cesty. Na hřebenu led s převějemi zmrzlého sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2013 21:53
Cesta z Hoffmanek nahoru je ve spodní části hodně špatná - nesouvislá vrstva sněhu, místy je nutno sundat lyže. Od odbočky k Zrcadlovkám už to jde, ale nové lyže bych tam nebral. Na Černé hoře je to přijatelné pro skate i klasiku. Od Kolínské dál jsem to ani nezkoušel, tam ta cesta vypadala spíš hliněná. Nejlepší byl sjezd (a výjezd) po cestě k Zrcadlovkám po úbočí Černé hory, ale jen ta severní část na rozcestí v nejnižším bodě, jižní úbočí už vypadalo špatně.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.12.2013 14:51
včera večer projeli okruh podél Mumlavy, Kládovku a Čerťák. Mezi Studenovem a Čerťákem je to horší, ale zbytek je pěknej na klasiku i skate. Terex najeli ve středu a je lepší na klasiku.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.12.2013 20:21
Projeto Velký okruh Černá hora 12km, 90% okruhu sjízdných bez problémů, sníh je zmrzlý, ale pevný podklad, 10% okruhu mírně ledovatých, pozor za Zrcadlovkami, za boudou Vendlovka končí nečekaně sníh a je tam pouze kamení zrovna v pasáži, kde je ledovka a je to z kopce!! Lyže nutno přenést asi 700 m, pak už se dá dojet okruh v pohodě.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2013 18:43
Pětka a obě svážnice OK, sedmička s jehličím, ale nic z toho neleze. Na tu bídu všude okolo to je dobrý. Bohužel pěšáci neznají slitování - jelikož není nikde sníh a oni nemají co rozšlapávat, tak se asi všichni museli sjet sem, aby tady dojebali těch pár posledních km slušnejch tratí. Jó, panečku, taková procházka ze staďáku na střelnici a zpátky, to je ale zážitek :-(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2013 9:49
Ze Strážného (parkoviště za 50 Kč) jsme vyrazili na tento okruh: http://www.mapy.cz/s/8ZPI Od 800 m n.m. byl sníh souvisle, od asi 950 m n.m. to bylo i krásné lyžování. Okruh je upraven na bruslení. Den předtím se ale na stejný okruh dalo vyrazit z přímo z parkoviště (ne až z Šestidomí), počasí je stále stejně teplé, takže počítejte s tím, že se možná projdete s lyžemi v ruce ještě o kousek dál.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2013 23:36
"jsme dneska šli Ručičky, Kládová, Snídaně a pak po Terexu. Kládová a Terex jsou docela bezvadný, dojezd do Harrachova na hraně. Pak jsme dostali nápad jít na Čerťák po tratích a to je katastrofa" ... "Byla tam celou cestu jedna stopa na klasiku a jinak rovné, skoro manžestr" - zkopírováno z důvěryhodné zprávy na FB
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 24.12.2013 14:55
přes večer umrzlo vše co rolby projely nejspíš na večer. Z Černé hory dolů směrem na Kolínskou vše bez náznaku tání. Dále směrem ke Svornosti (nad Zahrádky) to bylo místy zledovatělé a odtáté až na kameny. Zpět jsem se vydal přes Zrcadlovky. Všude to bylo OK až od Zrcadlovek na cestu Jánek jsem musel lyže sundat a vyklusat na rozcestí. Ratraky to rozhrabaly až na kameny a někdy sníh zcela odtál. Cesta z Jánek na Černou horu je pro bruslaře hodně luxusní i sjezd po konci sjezdovky k parkovišti byl super.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.12.2013 17:50
Já se snažil projet v pondělí z Plání na Bufet atd. (Na Pláně jsem jel ze Špindlu raději po modré upravené jezdovce). Z Plání na křižovatku u srubu jen vyjeté ohromné koleje (ani z Plání ke Stohu to není upavené)Dále to sice bylo před časem udělané rolbou ze Stážného, ale nyní už šíleně rozježděné od skůtrů a čtyřkolek. Kolem Klínovek jsem už po cestě ani neprojel a vrátil se raději. (mimo cesty navíc málo sněhu). K dnešnímu dni to bude jenom horší. Dnes jsem byl na Mísečkách. Jenom úsek na sedmičce není ideální. Vše ostatní je parádně upraveno. (krom desítky). Na Zlaťák se dá jet celkem slušně.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.12.2013 16:48
Dneska jsme se vyvezli nahoru z Jánských Lázní na Černou horu. Nejdříve jsme zkusili jejich "malý okruh", ale ten není asi ještě celý projetý nebo z něj udělali malou jednosměrku.:)

Potom jsme jeli na Pardubické boudy a dále na Krausovy boudy. Sjezd je většinou dobrý, trochu zmrzlý a na pár místech je ve stopě dost bordelu. Mimo stopu v pohodě. Nejeli jsme až dolů na Vlašské boudy, ale vzali to tou zkratkou a pak dál po cestě na Václavák. Na celém okruhu bylo sněhu dost. Na bruslení ideální a na klasiku taky docela dobrý...

Od Václaváku na Kolínskou bodu je to rozježděný od rolby, protože tam každých 15 min jede ta jejich Ski tour (rolba z Černý hory do Pece), ale probruslit se to dá.

Pak už nás tlačil čas, tak jsme jenom sjeli po žlutý a po silnici do Pece (Slatinná stráň - Javorské boudy - Fun park) a tam je sněhu taky dost.

Ps: ode dneška jezdí skibus Jánské Lázně - Pec pod Sněžkou.

Pps: Včera jsme šli pěšky Velká Úpa - Spálený Mlýn - Portášky - Růžohorky a dolů. Nad Portáškami to ani nezkoušejte. Jediný sníh je okolo Pěnkavčího vrchu. Silnice z Janový Boudy na Růžohorky je úplně holá a suchá....
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.12.2013 20:18
Dopoledne v J. lázních pršelo, takže z Černé hory od lanovky na Lučinu a po dolní vodovodní cestě k Zadním Renerovkám a zpět do J. lázní. Sněhu většinou dostatek, až na ojedinělé vydřené a vytáté úseky. Většinou nedávno upraveno. Při teplotě nad nulou byl měkký, ale příliš se nebořil. Ve sjezdu u Zrcadlovek několik úseků na sundání lyží. Silnice dole paráda. Při dojeydu před čtvrtou hodinou začalo na několik hodin sněžit.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.12.2013 10:17
Benecko-H.Mísečky sjízdné jen s velkými obtížemi. Od Rovinky k závoře ujeté jen stopami od auta, dále ledový krunýř se stopami chodců a jedna prošlápnutá nerovná zmrzlá stopa. Přes Janovu horu prakticky nesjízdné (rozježděné, zmrzlé)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.12.2013 20:18
Na H.Mísečkách čerstvě projeté tratě před sobotním závodem. Jel jsem 5 km okruh, celý upravený i se stopami. Na stadionu vyhrazené koridory pro závod, lze s opatrností projíždět.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2013 21:13
Tratě na Mísečkách upravené 5km a 7km, stopa zledovatělá. Zbytek 10km okruhu neupravený, vymrzlé šikmé stopy po bruslení. Kolem stadionu až ke střelnici hodně "písku".

Silnice na Vrbatku zmrzlá, ale ne led (dalo se do toho zaříznout) a zbrázděná skůtry. Ve spodní části (kde jezdí sjezdaři) hodně písku. Cesta na Labskou vyjetá pásy rolby a skůtrů. Zbytek cest zmrzlý starý sníh, ale ne led (ani krusta). Červená hřebenovka na Sněžné jámy vyjetá pásákem, trochu po tom šlo bruslit. Sněhu všude dostatek, pár šutrů jen u Sněžných jam.
Na klasiku jsem skoro nedokázal namazat (zapomněl jsem modrý klistr), fialový klistr držel jen malinko. Dnes nesvítilo Slunce a bylo kolem nuly, takže byl sníh celkem svižný.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2013 21:12
Černohorská silnice v dolní části už byla dneska hodně ledovatá, nahoře je to díky inverzi měkčí. Bez stopy. Od silnice kolem černé hory nad Pardubickými boudami až po Zrcadla výborné podmínky i na klasiku. Sjezd ze Zrcadel do Pece místy vydřená ledovatka.
Pod Kolínskou boudou-Zahrádky - vymydlené na beton, ale dá se to odbruslit. Na Tetřeví boudy, celkem v pohodě na bruslení. Dál po magistrále po vodovodní cestě už hodně tvrdé a vydřené v prudších místech.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.12.2013 23:41
Cesta Terex, dlouhá vrstevnice na S od Mumlavy kolem h. Kamenec - bezvadně upravená na klasiku u bruslení.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.12.2013 22:38
Špindlerovka_Přátelství-Luční-Bufet-Špindl. Všechno zmrzlý. C. přatelství s dírama od pěšáků. Zkratkou na Luční přes Stříbrný nechodí ještě nikdo, hodně kouká kleč. Od Luční urolbováno a dřív i uhlazeno, teď drobet rozježděný skútrem. Od Bufetu na rozcestí kolem Klínovek a U krásné pláně asi jen skútr až do Špindlu. Ale jak je to zmrzlý, tak se občas dalo jet vedle. Jakýkoli sjezd dost nepřijemný, zmrzlý, většinou rozrytý.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.12.2013 16:16
Nevím teda, ale od Labské b. to urolbováno(upraveno) určitě nebylo.(projíždějí tam asi rolbou, ale neupravují za sebou) Vypadá to, že snad od Vrbatovky dolu to upraveno nějak bylo. Ale každopáděně je to šíleně rozježděné od skůtrů. Nahoru se celkem bruslit dalo, ale dolu plužit v tom rychlém, tvrdém a rozježděném sněhu bylo hrozný. Na Mísekách upravena i sedmička. Hlína lezla snad jen na jednom místě. Stopa na klasiku, tak na půl okruhu. Mísečky super!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.12.2013 16:54
Špindlerovka-Sněžné jámy - Vrbatka-Mísečky-Špindl. Na hřebenech zmrzlý, místy naopak měkký. Stopa není nebo jen od skialp. K Petrovce urolbovano, od Sněžných jam taky. Od Labsky boudy urolbovano a uhlazeno. Vrbatka zavrená. Na Mísečkách zmzlý ne, spíš takový mýdlo. Ve Špindlu voda. Ale lyže jsem sundal až na P. Super počasí, inverze, od Petrovky jasno a teplo. Dole hnus.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2013 20:15
Harrachov pod Čerťákem - staďák a cca 3km kolečko v lese krásně projeté na klasiku i bruslení. Stopa trochu měkká, na dvou místech sněhové louže, dnes pršelo. Sníh tak 20cm, kameňačky nebyly nutné.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.12.2013 13:24
Mísečky - sněhu spousta, stopy zatím neupravené s výjimkou krátkého kolečka okolo stadionu - jenom na bruslení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.12.2013 18:26
Potvrzuju co píše Mirek. Mísečky dnes naprosto v pohodě. Sněhu kolem 30cm. Snad jen kdyby rolba projela po ránu, ale to už bych chtěl moc. Spokojenost! Věřim, že to už nesleze.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.12.2013 17:08
Na Mísečkách stále paráda. Ráno to nově rolbou projeto nebylo, připadlo dalších 5cm sněhu, takže to šlo jak na bruslení, tak na klasiku (vyjela se stopa u kraje). Stav úprav platí ten samý (stadion, jeho okolí a svážnice).

Odpoledne, když jsem odjížděl, navíc vše projela znovu široká rolba, takže vše se ještě jednou dobře udusalo.

Myslím nebo spíše doufám, že na Mísečkách se snad už bude dát lyžovat od teď po celou zimu. Příští týden nijak tát nemá a navíc má i něco připadnout. A sněhu je tam cca 30-35cm. Odhaduji to podle výšky sněhu, který jsem odhazoval dnes ze střechy auta :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.11.2013 16:53
Na Mísečkách se už lyžuje úplně parádně na upravených stopách. Stadion, svážnice na střelnice i svážnice na Medvědín + pár cest v okolí stadionu jsou projety rolbou. Ráno to projely malou rolbou, odpoledne i tou velkou. Takže na skate žádný problém, na klasiku nejsou vyříznuté stopy, protože není do čeho. Dnes jsem nepotkal za celý den ani jeden šutr. Krásné lyžování na konci listopadu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.11.2013 21:34
Dneska jsme lyzovali na stadionu a na obou svaznicich. Lyzovat se da. Lepsi na klasiku. Odpoledne zacalo snezit, takze snad do zitra neco pripadne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.11.2013 17:52
Na Mísečkách se trochu lyžovat dá. Sice žádná sláva, ale jde to !!!

Asfaltka na Vrbatovu boudu je na běžkách sjízdná, je to taková zmrzlá krusta a místy sice potkáte při odrazu asfalt, ale na kameňačky dobrý. Jezdit se vyplatí jen v té lesní spodní části, otevřený vršek je výrazně více vytátý nebo vyfoukaný.

Na stadionu je taky sníh, na soupaž dobrý. Všude je krusta, kterou se při lyžování propadnete až dolů na trávu.

Nějaký sníh má snad ještě napadnout, tahle krusta je dobrý základ.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše