Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 14.5.2021 13:04
Na asfaltce z Míseček na Vrbatovu boudu zbývá sníh na posledním cca 1.5 km. Je tam většinou mokrý led, jenom někde mírně natátý, dobře se po tom bruslí, ale na klasiku to není. Jízda dolů příkopem protože ten led je moc rychlý a nedá se brzdit :)
Bude to odtávat, ale pokud někdo chce bruslit na pár stech metrech tak to by se tam snad dalo ještě pár dní najít.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.5.2021 13:13
Dnes ráno jsem se rozloučil s touhle senzační běžkařskou sezónou. Před sedmou ranní jsem vyrazil z Míseček na Vrbatku a dál na pramen Labe. Nasadit se dalo mezi druhou a třetí serpentýnou (tedy prvních 1,5 km pěšky). Pak na Vrbatovu boudu dvě krátká přenesení (několik desítek metrů), ze začátku sníh dost špinavý, ale dostatek (vrstva většinou tak 20-40 cm). Nahoře jsem musel přenést asi 200 m kolem Vrbatova návrší, pak už pohoda. Dojel jsem na Českou budku, tam sníh končil a nezdálo se mi, že by šlo někam rozumně pokračovat. Užijte si ne příliš parné léto, díky všem reportérům a hlavně díky za tenhle web!
7:13
7:24
7:40
8:02
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.5.2021 14:47
Ahoj, se skvelou sezonou jsem se byl rozloucit v utery: Spindlerova bouda - Slonecznik - Lucni bouda - Vyrovka - Klinovky - Plane - Spindleruv Mlyn.
Na temer pulku kvetna paradni svezeni: nasadit bezky slo jiz 200 m nad Spindlerovkou, pak az po Lucni jen jedno prenaseni, cca 100 m kousek za rozcestim se zimni cestou na Lucni. Mezi Lucni a Vyrovkou jiz vyfrezovano na asfalt, ale temer cely usek lze jet vedle mantinelu. Stejne tak usek Vyrovka - Na Rozcesti. Na Klinovkach jiz jaro, ale dalo se dojet az k utulnam, pak 100 m prenest do lesa, dalsi prenaseni jiz 500 m pres paseky, nasledne 50 m u srubu, pak jeste 50 m pred Planemi a Hromovka sla sklouznout az do 2/3 bez prenaseni, pak uz sebehnout pesky k autu.
Shrnurti: po Klinovky na pulku kvetna vyborne, pak uz s kompromisy, se kterymi jsem ale pocital.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.5.2021 21:36
V pondělí z harrachovské celnice, Terex, Vosecká, Prameny, Lysá, Čertovka a zpět. 18km na lyžích (šutračkách) vč. 2 sjezdovek, 16km pěšky. Ty hlášený nehorázný haldy sněhu jsem teda čekal větší, než byly. Souvislá vrstva byla jen vyloženě na hřebenech a rozhodně to nebyl všude metr. Metr jsem nepotkal snad nikde, možná nafoukanej ze strany Kotle, kousek vedle ale zase bylo nula. Labská louka 60cm a celkem rovný, ale v tomhle teple dost měkký, i tak to bylo krásný, na hranici tak 20 a to oraniště od procesí polských pěšáků. Nahoře jsem potkal tak do deseti běžkařů, níž jen chodce. Amatéři se skialpama, který vůbec neumí používat, už maj naštěstí v kalendáři jaro/léto, nepotkal jsem ani jednoho. Terex těžká slabota, někdo mě pár dní do zadu namlsal, ale asi to za tu dobu dostalo dost zabrat. V těhle vedrech to taje doslova před očima. Původně jsem se tama chtěl i vrátit, ale už jsem to zklamání nechtěl trápit podruhý. I na Voseckou už to tenhle týden asi zmizí. Podle protijdoucích už se nedá sjet ani na Dvoračky, tak jsem to vzal na Lysou a sjel/sešel směrem k Ručičkám, odtud na Čertovku choďák a shora je jedna sjezdovka ještě sjízdá až dolů k řece - teda byla, v pondělí. Dneska už tam musí jedno dvě místa být bez. Vzhledem k tomu, ten metr nahoře opravdu není, a k tomu, co nás čeká za počasí, tak zavíračka. Někde pod Bílym Vrchem si někdo na cestě odložil oranžovošedočernej návlek Spohey, nejspíš tam ještě bude...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.5.2021 14:01
Jel jsem od 4 pánů na K. snidani, potkal tam Nemce a tvrdil, ze z Harrachova je 1 km snih a zbyle 3 jsou asfalt. Na K. snidani uplne v pohode, sjezd sice spis na skiapl,ale snehu dost, krome dvou krátkych useku pres potoky. Dale na Voseckou (zavreno) asi 2x sundavani na 10 metru, jinak pohoda.
(Odpověď na dotaz uživatele Věra z 10.5.: Jak je to se sněhem Vosecká bouda,Krakonošova snídaně,Harrachov?)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.5.2021 23:22
Ahoj, dnes z Hornich Misecek na Zlate navrsi a zpet.
Nasadit bezky by slo jiz v prvni ostre pravotocive zatacce nad Jilemnickou boudou, ale tam jsem potkal dnes rano frezu, kterou jsem predbehl, ale vsem za mnou se jiz pristup na hrebeny s bezkami na nohou zkomplikoval. Nahore porad parada a spoustu snehu. Dolu jsem jel pres Smidovu vyhlidku a Medvedin, kam akorat freza okolo 10:30 hod. dorazila.
Musel jsem tedy dolu po sjezdovce (2x sundani lyzi, nahore cca na 100 m, dole jen na 10 m), jinak to slo az temer k parkovisti.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.5.2021 12:46
Lyže možno nasadit už 10m od parkoviště v Mísečkách (výstup po sjezdovce na Medvědín a co nejrychleji na hřebeny). Tam všude moc pěkné svezení (vyfoukaný sníh akorát u vysílače Sněžné jámy ale i tam bez sundání lyží). Sníh spíše pomalý ale neboří se. Opalovací krém nutnost.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.5.2021 8:49
Mísečky-vrbatovka-pramen labe sníh přesně jak výše popsáno, ale bez opalovacího krému a slun. Brýlí pěkně spálený obličej i při včerejším polojasnu, dnes v neděli to jistě chce kůži chránit.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.5.2021 19:25
Mezi Voseckou boudou a Krakonošovou snídaní sněhu habaděj. Lyžařský zážitek je sice snížen tím, že cestu projela čtyřkolka, na druhou stranu sníh byl tak pomalý, že jsem při sjezdu neměl problém, a bruslaři směrem nahoru si taky nějak poradili. Níž jsem nejel, ale minimálně pod Krakonošovou snídani bylo sněhu dost, jela tam teda taky ta čtyřkolka..

Alternativou kudy do Harrachova, může být Terex. Ten má sněhu snad přes půl metru, jenom jak tam nikdo nejezdí, a rolba tam byla naposledy snad před dvěma měsíci, tak se to hodně boří. Dojel jsem jen kousek za Telefonku viz GPS https://strava.app.link/oAxbcWX25fb, pak jsem to otočil, ale ten jediný lyžař, jehož stopu jsem tam viděl, jel ještě dál.

Nadšený z velkého množství sněhu jsem si říkal, že z Krakonošovy snídaně po Kladové cestě na Ručičky to bude v pohodě. A zpočátku skutečně bylo, minimálně půl metru sněhu, navíc o stupeň až dva tvrdší povrch, než na Terexu, a minimum stop od pěších. Jenže jak mávnutím kouzelného proutku sníh zmizel, před rozcestím 15 - Kladová cesta u Matese jsem přenášel ještě jen 150 m, odtud dolů k údolní cestě z Rýžoviště téměř komplet bez sněhu, skoro 2 km s lyžemi v ruce.

Nahoru na Ručičky údolím jehličnatý sněholed, aspoň jsem si mohl pochválit volbu vybavení (ultrakameňačky a kombi boty), trochu po tom bruslit šlo, bez sněhu jen 10 + 10 + 20 m, dolů asi o hubu a lyže. Ručičky - Dvoračky nic moc, 6 úseků bez sněhu (20 + 50 + 20 + 50 + 200 + 10 m) plus ještě okolo Dvoraček žádný sníh. Pěší mají jasnou převahu, zaslouží si ji a doporučuji jim to.

Lyže jsem nasadil pár desítek metrů nad Dvoračkami a už je nesundal, i když v tom stoupáku je to asi jedno. Nahoře zas nádhera.

(Odpověď na dotaz uživatele Snoopy z 7.5.: Prosím nevíte, jak to vypadá se sněhem od Harrachova podél Mumlavy směrem k Vosecké boudě - kde lze nasadit běžky? A dále směrem na Labskou b.? Podle webkamery už i u Vosecké kouká na louce tráva...)
10:50
11:02
11:02
12:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.5.2021 19:10
Okolo 14 h na silnici z Míseček na Vrbatku 3 kraťoučké úseky bez sněhu (4m, 4m, 1m), sníh začíná kousek nad Mísečkami u místa, co odbočuje ze silnice zelená turistická do Kotle. V dolní části špinavější, lepší na skate než na klasiku (stopa není), sdílené s pěšími, ale na květen paráda. Výdejní okénko na Vrbatce dnes otevřeno. Nahoře ujeto několik cest rolbou z Labské, po ránu to je na skate nádhera. Cesta na Voseckou je povolena pouze po hraniční hřebenovce, sice tam chodí spousta pěších výletníků (z Polska na na Szrenici jezdí lanovka), ale to vůbec nevadí. V neděli to bude stát za to. GPS záznam viz https://strava.app.link/oAxbcWX25fb (část už je popsaná ve zprávě z rána, část bude v jiné oblasti později).
9:36
9:55
10:03
10:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.5.2021 9:06
Na Miseckach cca 3 cm nového sněhu. Okruhy mají poslední úpravu asi tu týden starou,viz zprávy níže. To by nevadilo, ale až na pár stovek metrů jsou zničeny ctyrkolkami. Na skate nedoporučuji vůbec, na klasiku stopa místy přežila, ale stejnak je asi lepší hned zamířit na hřebeny. Což jde i po svážnici k Medvědínu (taky upraveno před týdnem a 4kolka byla jen na menší části) a pak vzhuru po sjezdovce.
8:25
8:28
8:54
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.5.2021 23:42
Dnes v pátek nástup 300m nad Jilemnickou na Miseckach.Na Vrbatovce opět zavřeno ale odměna na mě čeká vzápětí slunce a hlavně rolbou upravená cesta pře Čtyři Pány na Labskou tam káva,Pivko,klobáska a hurá na pramen Labe tam je vše pod sněhem k České budce sněhu spousta. Začalo sněžit tak zpět na Labskou a pak krásně na Martinovku.Jeste jednou díky klukům z Labské boudy za krásný svezení (mimochodem celou zimu upravovali cestu jen oni skiarel to měl...)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.5.2021 15:28
Dnes super svezení bez přenášení lyží.Nastup cca.300m nad Jilemnickou boudou.Od Vrbatovky přez Čtyři Pány na Labskou boudu upraveno rolbou(Budou do neděle upravovat každý den)tak i bruslení možno.A navíc na Labské otevřeno okénko každý den relativně velký výběr a rozumné ceny.Tak kdo nezazimoval tak se tam určitě potkáme můžu jen doporučit!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.5.2021 17:26
Dneska rozloučení s dlouhou a nádhernou zimní sezónou, kterou jsem celou jezdil v Jizerských horách, takže na závěr Krkonoše. Pěšky od Hotelu Fit – Fun – Ručičky – Dvoračky – Růženčina zahrádka, kde během dvou set nadmořských metrů neuvěřitelný rozdíl – a zima se vším všudy, metr sněhu, občas sluníčko, ale strašně silný vítr, ze kterého šla na mě místy hrůza. Potom tedy – U Čtyř pánů – Labská Louka – Svinské kameny – Vosecká Bouda – Krakonošova snídaně – Mumlavské vodopády – Harrachov.
9:23
10:32
10:32
10:42

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.5.2021 21:28
Dnes v 15:00 z Míseček směr Vrbatka.... cca 200 m na H. Mísečkama možno nasadit lyže..... sníh mokrý, ale podklad byl rovný. Bylo to bez stopy, ale napadlo cca 3-5 cm noveho mokrého sněhu, tak to bylo čisté bez jehličí.... kousek pod Vrbatkou, šla teplota pod nulu. Nahoře na hřebenu ledová krusta...nový sníh nafoukaný do sněhových jazyků..... viditelnost téměř na 20m.... Sněhu stále dostatek.... Určitě to půjde i příští víkend, ale záleží jak to bude s kvalitou podkladu..... Jinak při cestě zpět přes Medvědín.... a pak dolů po sjezdovce... stále to šlo sjet.... a překvapení nakonec... upravené stopy na H.Mísečkách (závodní okruhy) jel jsem jen kousek, ale dnes upraveno rolbou .... ale moc to nejelo... pokud to ráno přituhne, bude to krásné poježdnění.... jinak krásné ukončení sezony.... Parkování na Mísečkách 30CZK/hod. Bohužel ani Vrbatka ani na Medvědíně nebylo otevřené okénko, ale není se co divit. Potkal jsem 2 lidi na skialpech a 2 další běžkaře :).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.5.2021 11:49
Mohu potvrdit Lukášovu zprávu, že na Mísečkách je sněhu ještě dost, objel jsem si teda jenom dvojku, víc sil jsem po celým dni neměl. Ta trocha jehličí je v květnu snesitelná, vytáté fleky na trati nikde ještě nebyly. Byl jsem i na hřebenech, kde je sněhu hodně a bylo i upraveno mezi Labskou a Vrbatkou přes rozcestník u 4 pánů. Ale odpoledne to bylo rozměklé a rozdupané. Dolů se dalo sjet po silnici až skoro k ceduli Mísečky, pak nutné přenést. V serpentině nahoře už také moc sněhu nebylo, ale jinak ještě silná vrstva všude.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.5.2021 11:42
Vyrazil jsem na skate po poledni z Harrachva po sjezdovce nahoru, celá je krásně bílá a nahoře se dalo jet po běžkařské a objet tak vrcholek Čerťáku. Odbočka na Studenov kolem vypadá dobře, ale po asi dvoustech metrech sníh skončil, tak jsem se vrátil a pokračoval horní cestou, ale i tam jsem musel sundat a přezout na běžecké boty, sníh už tam není, pak dál směrem na Ručičky nejdřív nic, pak asi kilometr sníh na okraji cesty byl, ale pak ve stoupání zase nic. Nahoře na Čertově pláni už se nasadit dalo a přes Ručičky a dál na Dvoračky se jet dalo už dobře. Sjezdovak nahoru na Lysou je v horních partiích skoro bez sněhu, ale ještě se tam jet dalo. Pak dál ke čtyřem pánům to bylo hodně měkké a rozdupané. Více viz příspěvek v další oblasti
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.5.2021 9:24
Pokud váháte při pohledu na webové kamery jestli je vůbec sníh a máte vyrazit, tak neváhejte, podmínky jsou na přelom dubna a května super. Na parkovišti v Horních Mísečkách se platí 30/h, je jet i busem. Po sjezdovce můžete jet hned od parkoviště, sníh je až nahoru, občas musíte trochu kličkovat, jezdí tu i sjezdaři. Masarykova silnice sjízdná cca 200 m od Jilemnické boudy. Jako je na sněhu všude spousta jehličí, ale to je v tomto období normální. Nahoře podmínky super. Od Vrbatovky je prošlapaná stopa od běžkařů směrem k U čtyř pánů a dále na Labskou boudu i prameni Labe. Labská má navíc dnes otevírat. Od Labské na Martinovku i na Sněžné jámy je to spíš pro skalní, kolem polského vysílače sníh zcela chybí. Ale už nad Violikem lze zase nasadit a jet se dá v pohodě až k Vosecké, i když tam tedy je to více rozslapane pěšci. Nad 1200 m n.m. je 100-150 cm a podmínky by se mohly ještě zlepšit, v neděli a v pondělí má v těchto polohách přijít intenzivní sněžení. Každopádně Mísečky jsou nyní ideálním místem pro rozloučení s letošní sezónou, neboť tam nemusíte daleko pěšky ke sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.4.2021 21:36
Vzkaz pro Tomáše a Milana . Ahoj tady ta paní co se tak divila , že to nejede z Černé bd do Pardubických bd. Ok, Super svět je malej. Na Černé hoře krásné, sněhu dost. Zdravím
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.4.2021 19:07
Dnes pěšky z Janek, cca 6 km až za Zrcadlovky. Tam se za zatáčkou objeví sníh. Stojí za to nasadit lyže, byť budete ještě 2x sundavat před Železným dolem. Pak už ke Kolinské ok. Odtud na Č. horu taky v pohodě. Dolů do JN po sjezdovkách zase po svých. Je to teda už spíš pro nadšence,jezdím na BC lyžích. Nahoře sněhu dost, ale ta cesta tam...Na druhou stranu máte hory pro sebe.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.4.2021 18:59
Vzkaz pro Tomáše viz jeho příspěvek 25.4. Dotyčné paní, která se divila,proč najedete z Pardub. boud jsem Vaši odpověď předal:-) Jsme tady v J. Lázních a nějak jsme se bavili o běžkách a ona mi vaše setkání líčila. Takže vyřízeno:-) Svět je malej...
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.4.2021 22:46
Putování pěško-běžkařské na počest setkávání československých a polských disidentů na ČS/PL hranici. Z Pomezek (Horní Malá Úpa) přes Jelenku a Sněžku sněhu dost, ale tam je to samozřejmě kvůli převášení buď na skialpy nebo (v mém případě) na běžky na rameno a pořádné boty s sebou (měl jsem je), protože sejít tu ledárnu ze Sněžky v běžařských botách fakt není dobrý nápad. Poté směr Luční bd., odtud na Výrovku (z Výrovky byl dokonce najetý pás na bruslení), obě místa měla v neděli sněhu opravdu dost, ale zmrzlého, takže nejefektivnější bylo bruslit na otevřené pláni. Část sjezdu k Výrovce jsem radší šel, protože jsem nepřišel na to, jak to na té kombinaci ledu a fašírky od rolby sjet bez zabití. Od Výrovky přes Rozcestí až k Lyžařské bd. sněhu dost, ale tam už byl naopak dost měkký, nicméně se mi podařilo to celé odbruslit, vzhledem k počtu lyžníků je to tam docela slušně uplácané. Od Lyžařské přes Mír na Pražskou velký problém, na mnoha místech sníh už není a v lese připadá na jeden gram sněhu jedna tuna jehličí. Od Pražské na Kolínskou už jen štráfek sněhu a nutnost párkrát přenášet, projel jsem, ale odteď už to nepůjde. Černá hora má sněhu dost na západní straně (úsek Kolínská bd.- Zrcadla-Černá bd po magistrále je v pohodě, jenže východní strana je špatná-chtěl jsem sjet okolo Pardubických bd. na Krausovy a to rozhodně nejde nijak a vůbec. Ano, pro tu paní, co se tak divila, že to nejedu, ještě jednou: nejde to nijak a vůbec. Takže já nad Pard.bd. sundal lyže a výlet zakončil pochoďákem v pohorkách po zelené značce do Svobody na vlak. Mmch, ta zelená trasa je fakt pěkná, vlastně jsem ani nelitoval, že to tak dopadlo. Resumé: zapomeňte, že by někde (vyjma Luční) byly stopy, je to zmrzlina nebo naopak oranice prošláplá skialpinisty (těch je tam hodně), ale v okolí Luční a Výrovky je to pořád dosti dobré, otázkou je, jak se tam dostat a jak tam něco namotat. Zřejmě bude OK i úsek Špindlerovka-Luční, každopádně já to letos balím, tak se mějte prima.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.4.2021 18:45
Vcerejsi robredlej odpoledni snih pres noc promrzl, takze dnes rano hodne tvrda klouzacka. Pres den to zmeklo, takze po poledni uz celkem pohoda. Z Misecek uz se na Rovinku neda dojet, pod 950 mnm odtato nebo jeden led.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.4.2021 22:49
z Hofmanek přes Zrcadlovky, nasadit šlo kousek za Zrcadlovkami a až na 1 přenášení ok, ještě zítra půjde, kolem Pražské trochu kličkování, ale pořád se dalo. Na hřebenech od Lyžařské přes Luční a dál kolem Martinovky k prameni Labe a směr Harrachov spousta sněhu, žádná břečka, pěkné svezení... Kládová cesta někde v půlce se objevují vytátá místa, ale jinak dále sjezd k Mumlavě ok a dojezd až skoro k vodopádům. Otevřená Chalupa na rozcestí, Výrovka, Martinovka, zavřená Luční, Labská (otevírá tuším od 1.5.), Vosecká.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 24.4.2021 16:00
Dnes Vrbatka otevrena, kraasne svezenicko od parkoviste na Miseckach az k prameni Labe, bez prenaseni:-), jen 5m u Jilemnicke boudy odtaty, nahore jeste snehu urcite do dalsiho vikendu, skol
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.4.2021 14:17
Magistrala - Zahradky - Tetrovy Boudy - okruh svetla hora, není upravené ale sněhu jeste dost, jenom kolem kolínské bouda se sundanim, svetla hory byli stopy jinak jezdily skutry, celkem hezký jarní bezkovani
18:40
19:07
19:18
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.4.2021 10:25
Jen doplňuji dotaz - Vrbatka byla bohužel minulý víkend zavřena (měli tam ceduli,že z "důvodu vládních opatření").
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.4.2021 9:16
Parkovani na Hornich Miseckach je 30 na hodku.

(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 22.4.: Ahoj Iveto K., navnadila jsi mě svým příspěvkem na případný výlet o víkendu, nevíš prosím tě, jestli na Vrbatově boudě funguje nějaké občerstvovací okénko? A na horním parkovišti na Mísečkách se platí 300,- ? Nebo je už nějaká jarní cena? Sjezd od Vrbatovky zpátky je OK? Není to nějak moc hrbolaté? Nejsme úplně zdatní sportovci. Díky moc za případnou odpověď.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.4.2021 11:22
Krásná jarní lyžovačka, cesta od Jilemnické boudy na Vrbatovku bez stop, v pohodě schůdná, sněhu plno, žádné přenášení. U čtyř pánů a okolí se to trochu bořilo, stopy žádné, ale pořád skvělé projetí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.4.2021 8:12
Zdravím, od Pomezek nad Kostel cca 3 km paráda, sněhu dost,ale mokrý a těžký. Dolů ke kostelu se pak dá ještě sjet,ale už bída. Dál jen po louce bez úpravy. Na Lyseciny lese se dá, ale dost vytatych míst. Nedojel jsem tam. No,už je to pro nadšence.
Úpa a Rýchory
Vloženo 19.4.2021 6:58
Běžky nasazeny nad Mumlavským vodopádem, potom na Krakonošovu Snídani a Kládovku, bylo to překvapivě dobré. Nahoře, na Kládovce a Terexu, je asi 70 cm uježděného sněhu a vydrží ještě chvíli.
Jako už letos mnohokrát, podél Mumlavy jel skútr a táhnul nahoru dva běžkaře (!). Místní (včetně místních z Krnapu) musí tušit, kdo tohle provozuje. Ach jo.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.4.2021 19:08
Okoli Cerne hory,
Valsovky,
Vaclavak,Cerna bouda,
Kolinska bouda min. 15 cm snehu.dobre snehove podminky.stopy proslaple od bezkaru a skialpinistu.vetsinou pouze na klasiku, na brusleni je to vetsinou hluboke a mekke,ale na vylet bohate staci.okenka otevrena na Cerne i Kolinska boude
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.4.2021 17:26
Lví důl: čerstvý prašan jako uprostřed zimy, neprojeto, částečně jsme museli prošlapávat hlubokáč. Dole u Spáleného mlýna už to bylo trochu pohodlnější, jinak zimní podmínky.
Úpa a Rýchory
Vloženo 17.4.2021 9:41
Asi mám halucinace, ale jsem asi opět v běžkařském ráji! Od parkoviště na Pomezkach až po Lysečiny je to na Áčkove lyže (s opatrností od sjezdovky ke Kostelu, kde už jezdí auta) Na silné vrstvě prašanu je většinou lehce zafoukaný manžestr. Opět sněhu vice než v únoru a i minulou sobotu. Kravý hora a Dlouhý hřeben neupraven, ale na klasiku se to určitě dá. Stopy na klasiku nejsou vyříznuty nikde. Opět děkuji přírodě a sponzorům za tratě.
Úpa a Rýchory
Vloženo 16.4.2021 20:32
Mísečky - Medvědínská svážnice - Medvědín - Šmídova vyhlídka - Mísečky - závodní tratě.
Od čtvrtka napadlo 10-15 cm sněhu (na hřebenech spíš 20-25), kolem Míseček těžký mokrý, na hřebenech skoro prašan. Na hřebenech je teď kolem 1m sněhu a týden-dva určitě ještě vydrží.
Svážnice má projeté stopy od lyžařů (foto1). Po sjezdovce na Medvědín se šlo těžko, hodně se bořily hůlky. Cesta z Medvědína (foto2) na Šmídovu vyhlídku je luxusně uježděná od skialpinistů, vůbec není zdupaná. Silnice na Vrbatku byla dnes projeta rolbou na varhánky, ale také jsou tam vyjeté koleje od auta (foto4). Závodní tratě byly nejhorší - stopa nic moc (foto3). Na bruslení leda ta silnice na Vrbatku.
Dneska bylo pod mrakem, takže to moc neměklo a občas i jemně sněžilo. Celkem na to držel na to fialový V50 s trochou sádla V55, až odpoledne v tratích se kupodivu trochu lepil. Lidí málo, parkoviště poloprázdné.
12:43
14:50
15:24
15:50
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.4.2021 17:28
Dnes od Normy podél Mumlavy až na sedlo pod Voseckou. Všude sice mokrý, ale kompaktní sníh, daly se bez obav vzít i nové lyže. Pozor na mazání - dole v pohodě červený vosk, i když bylo lehce nad nulou, ale kolem Krakonošovy snídaně se to lepilo. Je to na klasiku, jelikož je uježděný takový širší pruh od skútrů a od lidí. Na bruslení by to bylo těžší, ale někdo to tam taky zvládl. Na Terexu je jediná klasická stopa od nějakého odvážlivce, Kládovka je na tom podobně. Ale sněhu je všude dost, i v lese, a ještě trochu padá, stojí to za to.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.4.2021 11:44
Podél Mumlavy - Krakonošova snídaně všude sníh žádné stopy, pod Voseckou Terex plno sněhu žádné stopy. Sjezd z Bílé Vody supr prašan. Na úrovni Harrachova už malá vrstva sněhu, člověk občas škrábne, ale výš úplná pohoda, nahoře skoro metr vrstva a 15 cm prašan.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 14.4.2021 19:57
Pec-Růžohorky-Sněžka-Luční bouda-Výrovka-Na Rozcestí-Liščí louka-Pražská bouda-Pec
V Peci jen poprašek, takže s lyžemi po zelené na Růžohorky, odtud na lyžích až téměř na vrchol Sněžky. Neupraveno, ale docela pěkné. Ze Sněžky na Luční sněhu sice dost, ale kombinace ledových ploten a závějí, takže jízda nic moc. Z Luční na Výrovku krásně upraveno na skate. Upraveny obě cesty, jel jsem po úbočí nad modrým dolem, ale vzhledem k množství nafoukaného sněhu mám určité pochybnosti, jestli je to z lavinového hlediska úplně bezpečné. Dále až na Liščí louku neupraveno, ale dalo se. Z Liščí louky dolů už částečně prohrnuto a sněhu hodně málo. Projel jsem, ale kolem Pražské boudy už jsem píchal do asfaltu. Do pece pak po sjezdovce, tam je sněhu dost.
Celkově se dá říct, že sněhu je dost nad 1100 m. Je to v podstatě led rozšlapaný od pěšáků, ale tím, že mi v noci případlo asi 10 cm prašanu, tak se to docela dalo. Problém je, že dole není nic a lanovky nejezdí, takže kdo se chce projet musí si dát pár hodinový výšlap buď po sjezdovce nebo s lyžemi v ruce. A doporučuji jet pouze v případě, že napadne alespoň nějaký čerstvý sníh. Jinak okénka pouze na Sněžce na Poštovně a na Výrovce.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.4.2021 20:42
V Harrachově se ještě upravuje aspoň něco - biatlonové kolečko naposledy nejspíš dnes. Část "hlavních" tratí se byla naposledy upravena v sobotu: "Naposledy se upravilo vše od Vosecké boudy přes Kladovku, Ručičky a po Studenov. Bez stopy na klasiku, ale extra šířka pro bruslení." Rolba nemá GPS, takže na žádných mapách nemá cenu hledat. Zdroj: https://www.facebook.com/mestoharrachov/

Kdy byl naposledy upraven Terex, by se možná taky dalo najít tam, ale nevím, jestli to má smysl. Dřív v sezóně se Terex upravoval, posledních pár týdnů už ne. Sníh tam bude určitě.

Omlouvám se, že neodpovídám úplně na otázku, ale zpravodajové KamZaSněhem.cz z této části Krkonoš letos stejně skoro žádní nejsou :-) Nicméně zpráva odtud by určitě potěšila, na Pá/So o těchto končinách taky uvažuju...

(Odpověď na dotaz uživatele Zdeněk Kolář z 12.4.: Ahoooj, nevíte, jak vypadá Terex. Chci jet od Mumlavskejch směr snídaně na Voseckou a poté po Terexu až k celnici ?)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.4.2021 18:31
Pomezky nedoporučuji,pokud nechcete dokolečka jezdit po úvodních 2km na Běžkařské-tam je sněhu dost,stopa vyjetá od lidí.Cesty vytáté na asfalt a na loukách už taky kouká tráva a hlína.U kostela jsem to obrátila zpět.Ještě se dá jet po spojnici z magistrály ke sjezdovce Renerovka
11:13
11:25
11:33
12:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Úpa a Rýchory
Vloženo 10.4.2021 15:52
Z centra Strážného 1km pěšky, bouda Klinovka pripravovala trate na brusleni rolbou od zadních Struhadel, okruh kolem Plane az na Roscesti, od krásné pláně sněhu dost.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.4.2021 9:32
Běhal jsem jen po Magistrále(Václaváku), sněhu dost, ale musíš si projet stopu. Pokud by se tam otočil zájezd skatařů, tak by se dalo i bruslit. Podklad je tvrdý, ale každý den tam padá prašan, který vždy v poledne slehne. Stálo by to ještě za poslední úpravu. Jinak 5.4.jsem jel až na Lysečiny i Kravý horu a už jsem píchal asfalt. Na lyže dobré, ale mokré. Zítra dám zase jen Magistrálu.
(Odpověď na dotaz uživatele David Krause z 1.4.: Skol! Nemáte někdo čerstvé dojmy z okolí Pomezek? Díky.)
Úpa a Rýchory
Vloženo 5.4.2021 17:28
Na Mísečkách upraven okruh 5 km, ještě po poledni manšestr. Snad měla být upravena ještě svážnice, ale tam jsem nejel. Připadlo 5+ cm prašanu, na Vrbatovku čerstvě poježděný pás, dalo se to v pohodě vybruslit. Od mohyly na Pančavskou louku a dále vyjetá stopa pouze na klasiku. Počasí super, sluníčko, modrá obloha. Na Mísečkách se parkuje za 30Kč/1hod (automat).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.4.2021 19:50
Trasa jako minule viz mapa z centra Strážného 2km pěšky, nasazovala jsem u Zadních Struhadel, odpo už více vytátých míst na asfalt.Od Krásné pláně sněhu dost. Připadlo od 3 do 15cm prašanu,který se dost lepil. Odpoledne Bouda Klínovka upravila tratě rolbou a čtyřkolkou se stopou z Plání až k Chalupě na rozcestí a pouze stopařem pak od Srubu po magistrále na Krásnou pláň a nahoru na Pláně.K Výrovce ráno asi upraveno, odpo rozdupáno pěšáky.Svážnice nad Klínovku projeta lidmi.
12:16
13:28
13:37
13:57

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 31.3.2021 19:47
Z parkoviště Jezerní domky Strážné přes Krásnou pláň na Pláně a nad Klínovku, svážnicí na Stoh a po magistrále zpět.Na Krásnou pláň jsme to vyšli po zelené,sníh tam je,ale bylo to na pár místech vytáté a ledovaté,nahoře všude sněhu dost a čistý.Bouda Klínovka má otevřené okénko i v týdnu a okolní tratě v pátek upravila čtyřkolkou,takže se to nebořilo,jen měkké.
11:02
11:41
13:17
13:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.3.2021 21:07
Lví důl, start až ve 13hod ze Spáleňáku, upraveno před týdnem, po celé délce měkké a sněhu dost (tak 45cm), na skate špatné, i ve stopě jsem se bořila. Jedno obvyklé vytáté místo viz foto.
13:09
13:27
13:44
14:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Úpa a Rýchory
Vloženo 26.3.2021 21:18
Pomezky-Albeřice, upraveno před týdnem, sněhu dost. Běžkařská měkčí, ale odpoledne stopa hezky ujetá od lidí. Od kostela nad Albeřice to bylo uježděné od skútru, tvrdší, krásně to klasikou jelo i bez stopy. Okruh Kraví Hora tvrdší na straně u Sněžky, ve sjezdu trošku muldy a jehličí,ale míň, než na konci února.Stále dobré podmínky na březen🙂
13:08
13:24
13:38
13:57

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Úpa a Rýchory
Vloženo 19.3.2021 19:00
Dnes na biathlonovém kolečku v Harrachově. V poledne neupraveno, odpoledne tam již řádila rolba, byl trénink mládeže. Upravena i Stará celní a v lesích za kolečkem. Před pátou začalo silně chumelit, mělo by do 21 h. Alespoň chvilku jsem si to užil, předtím to byla hančovina, i Misarova cesta. Všude plno nového sněhu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.3.2021 14:53
Mísečky - Vrbatka - Violík - Sněžné jámy:
Dopolední cesta na Vrbatku byla překvapivě dobrá - tvrdý sníh, na něm hrabanka, dalo se po tom bruslit a ve stínu držel i univerzální klistr na klasiku (viz foto 1). Ale odpoledne už tam byl skoro všude písek, v nižších partiích firnový hnůj. Nevím, jestli to další dny po ránu bude zase lepší.
Na hřebenech (i odpoledne) cesty s velmi tvrdým podkladem, na nich většinou trochu hrabanky (viz foto 3), občas vedle cesty stopa (ale tvrdá, umrzlá). Po pláních mimo cesty se dalo jet celkem dobře, ale občas už se lyže zařízla (viz foto 4)..
Nejhorší jsou cesty, kde chodili pěšáci a pak to zmrzlo (např. z Vrbatky přes mohylu na Harrachovy kameny - viz foto 2).
Poměr návštěvníků skialpisti /pěší / běžkaři byl odhadem 4:3:2.
13:12
13:21
13:25
15:02
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.2.2021 16:59
Viz. příspěvek níže.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.2.2021 18:35
Ráno zmrzlý, upraveno od sjezdovky Kejnis v Benecku na H.Mísečky kolem Třídomí, ale posledních asi 3km asi včera rozjeté rolbou bez hladítka - dnes zmrzlá oranice.
Na H.M. okruh 7 km upraven, v dolní části před půlkou nic moc (špinavé v lese).
Zmrzlý manšestr až do cca 12h.
Zpátky na Benecko přes Janovu h. lepší. Po vyjetí z lesa cca 1km před Rovinkou to začíná být vytáté, ale to je krátký kus, přejel jsem vše.
Místy mi připadalo, že napadlo trochu čerstvého sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.2.2021 20:23
Ve čtvrtek ráno upraveno, cesta ze Spáleňáku k Janovým boudám už hodně špinavá, ale díky úpravě byla ještě sjízdná. Okruh Červený vrch paráda, jen kousek v lese je ledovatý, špinavý, běžky jsem sundala (jela jsem na nových). Cesta mezi Janovými boudami a Pěnkavčím vrchem nic moc - hluboký, špinavý, rozrytý sníh, občas led, občas leze asfalt na sluníčku, ale šlo objet. Pěnkavčí vrch - paráda, sněhu dost, krásná stopa, ve čtvrtek už hodně měkké. A k tomu krásné výhledy z obou okruhů. Fotila jsem i ty špatné úseky. Cestou ani jeden běžkař :-)
11:31
11:31
11:49
11:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 18)

Úpa a Rýchory
Vloženo 20.2.2021 20:02
Pomezky - Lysečiny + okruh kolem Dlouhého hřebene. Upraveno skate+stopa, na Pomezkách krásná tvrdá stopa, ačkoliv jsem startovala ve 13hod, nejměkčí v lese od kostela k Lysečinám, občas nějaké jehličí (minimálně). Okruh kolem Dlouhého hřebene top podmínky, občas měkčí, ale pořád s pevným podkladem+ty nádherné výhledy, pokud se jede proti směru hodinových ručiček, tak pozor na poslední prudký sjezd, nyní dobře upraveno, dalo se sjet. Lidí nejvíc na Běžkařské a k Lysečinám, na okruhu jsem jela téměř sama. Parkování ve 13hod na Pomezkách naprosto v pohodě, volná místa všude, stejně tak ve Spáleném mlýnu bylo před 13hod volno :-) Uzávěra je znát.
Úpa a Rýchory
Vloženo 20.2.2021 17:09
Z Horních Míseček přes Janovu horu, Rovinku na Benecko a zpět kolem Pirata a Labske. Konečně jsme se dočkali úpravy a byla to paráda, skvělé na klasiku i skate. Na Rovince otevřený pouze altánek tj. omezený sortiment, ale klobásu s pivem mají 😄 Parkování v pohodě i ve čtvrt na jedenáct :) Málo lidí, krásné jarní lyžování.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.2.2021 10:06
(Odpověď na dotaz uživatele David z 12.2.: Zdravím, plánujeme se dvěma přáteli poprvé jednodenní výlet na běžky ke konci února, kde budem všichni na tom stát téměř poprvé (v 15 jsem se na běžkách učil, ale od té doby na ně nestoupl) a mám problém s náplánováním trasy. Rozhodli jsme se jet do Špindlu, protože tam to známe všichni asi nejlépe, ale tím, že jsem nikdy na podobném výletu nebyl tak nevím jak dlouhou trať zvolit, aby nebyla moc krátká ale ani moc dlouhá. Všichni tři jsme sportovně zdatní, ale tím že na běžkách tolik neumíme tak nevím jak by měla vypadat přiměřeně dlouhá trasa na začátek nebo jak je to třeba se stopami (kde jsou, kde ne, kde tyto informaci najít a pod.).

Díky za jakoukoliv případnou odpověď, radu, či návrh! :))

Nejsem si úplně jistý, jestli je Špindl vhodný pro začátek. Ale pokud mám něco vybrat:

1) pro úplné začátečníky - trasa "Buď fit" v Labském dole. Od Dívčí lávky 3,5 km (a to samé zpět, tedy 7 km). Upravováno jen na klasiku, mírně stoupající až rovinaté. Přiložená fotka je odtud. Aktuální info o úpravě se zjišťuje blbě. K těm 7 km lze připočíst vzdálenost od parkoviště pod Medvědínem k Dívčí lávce. To se speciálně pro běžkaře neupravovalo, ale sjízdné bývá dobře. Všude jinde jsou docela kopce.
2) Ze Svatého Petra na Pláně a dál dle libosti. Součástí GPS záznamu https://www.strava.com/activities/1456151677. Zásadním otazníkem je úprava tratí. Ať už té ze Svatého Petra na Pláně, nebo i okruhů nahoře. Dle zkušeností z minulých let probíhala úprava silně nepravidelně a obvykle se nedá nic moc zjistit.
3) Když tam proběhne úprava, pěkná bývá trasa z Horních Míseček na Rovinku - je to okruh bez prudších kopců. Doporučoval bych nejvíc, nebýt toho, že je potřeba se nějak dostat ze Špindlu na Mísečky, což pro začátečníky není žádný med, nahoru po modré sjezdovce, nebo po jiné jen zřídka upravované trase.

Psáno dle zkušeností z minulých let, bez znalosti detailů o úpravě v sezóně pod vlivem pandemie, a jako dlouhodobá rada, bez ohledu na některá platná omezení.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.2.2021 18:12
Vítkovice - skate. Odpoledne se to už boří i hůlky. +6 C nad nulou je už znát, ale jinak pěkné svezení. Úprava proběhla někdy před týdnem, ale docela fajn i na bruslení. Škoda, že v noci nemrzne, kdyby se to utáhlo, tak to dopoledne vydrží.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.2.2021 11:20
Jel jsem tenhle okruh https://mapy.cz/s/botafahabu + x km na tratích na Mísečkách. Svážnice neupravená, až od zatáčky (bod 2) to vidělo rolbu (2 stopy). Vodovodní s muldama, na běžkách dolů je to nepříjemný, práce rolby tady taky není... Na Mísečkách byl na nedávno upravených tratích nový sníh, ale bylo ho cca.5 cm a zbytek ujetý od lyžařů. Ve Špindlu dělají vše proto, aby člověk, který se chce svézt odpoledne po práci musel zaparkovat co nejdál od těch neupravených tratích. Na druhé straně na Pláních to naposledy projela rolba ze Strážnýho. Melida i Špindl jsou jedna velká ostuda!!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.2.2021 0:46
Naprosto špičkové běžecké tratě jsou kousek od Harrachova za polskými hranicemi u obce Jakuszyce. Parkování u silnice nebo na parkovištích za 15 zlotých na celý den (automaty na platbu kartou). Tratě vlevo od silnice při cestě z Harrachova. Bruslení i klasika, skvěle značené, malé převýšení, jen příroda a les, žádné občerstvení.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.2.2021 12:07
Projel jsem z Ploužnice na Tábor a pod Alainovým křížem zpátky. Na zpevněném podkladu leží vrstva prašanu do 5 cm a skluz je skvělý. Jde to klasicky i bruslením. Vřele doporučuji ke svezení, než nastane obleva. Skol.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 12.2.2021 21:16
Dnes jsem zkusil trate v Lomnici. Rozhodne doporucuji lyze, kterych vam neni lito. Upraveno je vzorne, ale na nekterych otevrenych usecich to vyfoukava vitr a vyjimkou nejsou sutry a hlina. Nejvic se mi to libilo asi dole u sidliste a na stadionu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 12.2.2021 17:31
Jilemnice - Hrabenka, krasne upravene trate okolo strelnice pouze na skate a okruhy na louce smerem Roztoky, zde i stopa na klasiku
Az na par ledovych ploten vse skvele! Snehu tak 25 cm.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 11.2.2021 7:29
Dobrý den.
Sedněte na autobus, nechte se vyvézt na Pomezní boudy a odtud jeďte k Červenému kostelu, na Lysečinskou boudu a pak máte možnost jet z Lysečinské boudy na Rýchorskou boudu a nebo dolů Albeřicemi do Horního Maršova a domů autobusem.
Doporučuji, jsou to obě krásné trasy s nádhernými výhledy na Krkonoše.
Otázkou je, jestli jsou alespoň trochu projeté stopy. Obě trasy jsou dost dlouhé a náročné, tak to by byla "zabíračka". A.
(Odpověď na dotaz uživatele Simona z 10.2.: Ahoj, poradil by nám někdo trať, kde pojedeme i lesem. Jsme tu poprvé a nebaví nás jezdit okruh 4km. Poraďte kudy jet aby to bylo opravdu krásné, sportovně jsme zdatní, ale neznáme terén...)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.2.2021 17:29
Jel jsem z Ploužnice po trase magistrály na Morcínov u křížku. Cestou tam jsem vzal přes Tábor kolem rozhledny. Všude souvislá pokrývka sněhu na loukách vyfoukaná na ledovou krustu, jinak pokryto tenkou vrstvou nového sněhu. V lese vrstva menší, ale celkově stále dobře sjízdné. Od Morcínova u křížku směrem k Smetanově vyhlídce už je vidět porost na polích a dal nesjízdné. Pokud něco napadne dnes v noci bude to opět pěkné svezení, podklad je pevný.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 8.2.2021 12:16
V sobotu z Hoffmanek okolo Zinneckerovek na ČH. Pak okolo Kolínské až po Lesní boudu a přes Zrcadlovky zase zpět. Bruslení žádná velká radost, nic není upravené. Škoda že alespoň těch pár km, kde se v té oblasti na běžkách jezdí, nelze rolbou alespoň občas po sněžení ujet (za parkování člověk zaplatí jako vždy).
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.2.2021 14:36
Ze Spáleného Mlýnu Lvím dolem - upraveno včera (stejně jako celá Malá Úpa), ale napadlo 3-4cm nového prašanu, dole dost lepivého, jela jsem ve stopě jako první, nahoře už to bylo lepší, ale zase přibyla mlha. Ráno v 9hod parkování ve Spáleňáku v pohodě, cestou jsem jela v podstatě sama, kolem 11hod to začalo houstnout včetně skialpinistů a občas nějaký pěšák
Úpa a Rýchory
Vloženo 5.2.2021 18:09
(Odpověď na dotaz uživatele Karel z 5.2.: Zdravim poradil by jste mi někdo na běžkách jsme nikdy nebyli jen sjezdovky ale ty jsou zavřené tak chcem skusit něco jiného.
V neděli budeme v Rokytnici nad Jizerou kde se tam dá napojit na nějaký běžecký okruch idealně prkoviště a pujčovna běžek u startu. Předem vám moc děkuji za radu.)

Dokážu poradit aspoň částečně - z tratí popsaných u článku https://www.kamzasnehem.cz/video/dvoracky-2013-04 (který je sice víc o Harrachově, ale to nevadí) je blízko ta hřebenová mezi Ručičkami a Čertovou horou a tu bych doporučoval nejvíc. Podobně blízko je sice i okruh mezi Dvoračkami a Rezkem, ale ten bych pro první pokusy s běžkami nevolil.

Ohledně parkování, půjčoven a toho, jak se dostat na tratě, doporučuji kouknout na zimní mapy.cz - půjčovny nějaké na mapě nedaleko parkovišť pod sjezdovkami vidět jsou + co je upraveno, se tam taky ukáže. Třeba upraví i okruhy u kapličky na okraji Rokytnice, které mohou být vhodné pro začátek i pro start cesty na hřeben.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.2.2021 16:57
Správný postřeh. Ano, měl jsem na mysli Voseckou boudu. Na Vrbatovu jsem chtěl dorazit původně, ale od Vosecké se dál kvůli mlze nedalo. Je to podobné, tak jsem to pomotal. :-)
(Odpověď na dotaz uživatele K. z 3.2.: Koblihson: Jste si asi spletl Voseckou boudu s Vrbatovou boudou, viďte. Jinak to nedává smysl...)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.2.2021 21:38
Dnes klasicky z Harrachova přes Krakonošovu snídani na Vrbatovu boudu. Chtěl jsem původně na Labskou boudu, ale na Vrbatce byla taková mlha, že se dál nedalo. Sjel jsem tedy zpět a pokračoval na Ručičky, Dvoračky, pak zpět na Ručičky, Studenov, k lanovce na Čertovu horu a pak dolů Janovou cestou. Moc llidí jsem nepotkával, celou cestu na Vrbatku jsem potkal jen 1 běžkaře! Stopy většinou dobré.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.2.2021 11:59
Ráno v 8 hod skate z Ploužnice do Morcínova. Podklad pevný ,ale navrch tenká zmrzlá vrstva která hodně klouže. Do kopce pomáhá , ale dolů nebezpečně zrychluje. Sjezdy jen opatrné nepouštět do rychlosti dole nejde ubrzdit. Celkově stále dobrý stav upravené trati včetně stop na klasiku. Ovšem přicházející obleva asi vše změní.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.1.2021 21:21
Dnes krasne svezeni na Knezickem vrchu. Trate nejsou buhvijak dlouhe, ale super opecovane(narozdil od okoli). Navic skutrem projeto nekolik cest po okolnich loukach.
Prispet na upravu lze do kasicky u forbaloveho hriste.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.1.2021 21:17
Vyjel jsem v 10 hod z Ploužnice a projel na Zelený háj a dále pokračoval na Kozákov. Magistrála skvěle upravena po celé délce stopy krásně vymrzlé, pevné. Pokud podmínky dovolí bude zde krásné lyžování i další měsíc.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.1.2021 20:48
Chtěl bych pochválit pana mistra, který na dnešek upravil Lomnickou magistrálu. Moc děkujeme, byl to nádhernej prožítek se po tom svézt, počasí luxusní, stopa jak na závodech, panoramata exkluzivní, okýnko na Táboře, nemělo to chybu, parádní zážitek.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.1.2021 18:51
Lomnická magistrála - dnes byla čerstvě znova najetá. Skiglede. Nádhera. Jel jsem Zelený háj - Košov a až na pár míst u přejezdů silnic nelezlo nic ani ze stopy.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.1.2021 17:55
Mladé Buky - včera opět hasiči vzorně upravili všechny tratě - Pekelský vrch, směr Janské Lázně, kolečko u základní školy, odkud je trasa směr Slunečná stráň. Všude parádní stopa (nejela jsem směr Jánky), jen v lese ke Sluneční stráni není, ale byl tam měkký prašan, takže sjízdné bez problémů, zpevněný podklad. Na sluníčku hodně zmrzlé, ale přesto hezké svezení. Na Pekelském vrchu masovka, ale na protějším kopci, nikdo nikde ;-)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 1.2.2021 12:08
Z původního plánu Mísečky - Liberec sešlo už na Vrbatce. Skate.
Z Míseček nahoru neupraveno, bramboračka. Pod vrcholem se zkazilo počasí, asi jako Hančovi. Dohlednost 10m, sněžení, vítr 20m/s. Vrbatka zavřená, nikde nikdo. Sjezd zpět do Míseček OK. V Mísečkách otevřena výdejní okénka, jinak vše uzavřeno. Autobus nejel. Vydali jsme se Krakonošovou cestou na Dvoračky. Cesta je prošláplá od skiaplistů, ale přes Kotelní jámy není cesta vidět. Bořili jsme se po pás do sněhu a hledali cestu, rychlost 30 metrů za 30 minut. Za Jámama cesta zase prošlápnutá až na Dvoračky a plná skialpistů, kteří tam měli závod. Děkuji dvěma z nich, kdo mi půjčili šroubovák, protože jsem tam ulomil vázání, když jsem brzdil zadkem ve sjezdu, ale ještě se to dalo opravit.
Z Dvoraček na Ručičky neupraveno, ale uježděno běžkaři - rychlý sjezd, špatné brždění v davu lidí. Dál na Studenov upraveno kdysi a pak rozježděno - dobrý. Ze Studenova pod Čertovu horu dobrý. Pak navigační chybou doprava (namísto do leva) po zelené pod mamutí můstek a tam zase pěšky dolů pod můstky. Poslední sjezd po sjezdovce plné lidí k vleku na Deltu, kde jsem definitivně ulomil vázání po efektním kotrmelci před opravdu velkým davem dovolenkářů před všemi otevřenými hospodami přes okénka.
Nakonec potupně vlakem do Liberce.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.1.2021 20:02
Rezek, Dvoracky, Studenov, Rokytnice... kdyz jsme dojeli do sedla pod Dvorackama byla uz vyjeta stopa rolbou zapadne od Vlciho hrebene, od Dvoracek na Rucicky mraky pěsaku, Rucicky-Studenov mraky "taky-skialpinistu" rozhamtavajicich stopu, ktera byla vyjeta uz z Dvoracek
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.1.2021 19:52
Kundratice - Libštát. 15km stop na loukach dnes dopo rolbovano. Klasika i brusleni. Zitra ztvrdne a bruslo bude dokonaly
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 30.1.2021 18:21
okruhy Machov - protaženo pouze na klasiku, stopy zledovatělé, na skate neupraveno (projeto za mokra traktorem, ale pak zmrzlo - skoro nesjízdné.
okruhy Adršpach - krásně projeté kolečko 4,5 km na skate u parkoviště a cyklostezka do Teplic, POCHVALA
Úpa a Rýchory
Vloženo 30.1.2021 16:43
Trasa z biatlonových koleček kolem Mumlavy na Snídani, Kládovka a zpět k Mumlavě. Lidí mraky, půl na půl lyžaři vs. pěší. Stopa vzhledem k nočnímu sněžení zapadaná, ale projeto od lyžařů, takže to šlo. Samozřejmě stopa podél Mumlavy neexistuje, ale s tím se musí počítat.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.1.2021 15:44
Lomnická magistrála: Rváčov - Tábor - Chlum - Rváčov.
Stopa pevná, udržovaná běžkaři. Ludí hodně. Strojová úprava naposled před týdnem už není znát.
Zvláště sjezd z Tábora na Chlum v podstatě nesjízdný. Hluboký zčásti zmrzlý sníh. Brzdili jsme jen pádem. To bylo v týdnu v pohodě.
Odpoledne rolba upravila asi nějaké kolečko u můstků, kousek magistrály je společný. To bylo hezký.
Mazal jsem Swix Fialivý Speciál. A to bylo dobrý.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 29.1.2021 21:07
Dnes Mísečky, závodní tratě. Ráno vzorně projeto rolbou, okruh 5km a 7km. Rolbou bylo projeto od tratí i směrem na Rovinku (horní cestou) Okruh 10km jsme 2x prošlápli, ale hodně sněžilo sněží a rychle to zapadalo. Teplota těsně pod nulou, modrý Swix extra vyhovoval skvěle. Naběhali jsme se synem přes 40km. Paráda
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.1.2021 15:14
Dnes z Křížovek na Rovinky a pres Benecko zpet. Benecke trate vzorne upravene. Jinak pouze proslapnuta stopa. Hodne snezi a vse rychle zapadava.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.1.2021 16:35
Zdravím, do Janek se běžně z Pece dostanete klasickym linkovym autobusem. Viz Idos jízdní řády.
(Odpověď na dotaz uživatele Marie z 24.1.: Chtěla bych se zeptat jak vypadá trasa Černá Hora - Pec a nevíte někdo jestli se dá z Pece dostat k lanovce na Černou Horu nějakým autobusem atd. Normálně jezdí skibus ale ten je teď mimo provoz, tak jestli je nějaká alternativa. A pak ještě, nějaký typ na nenáročný běžkovýlet se sedmiletým lyžařem přímo z Pece? Nebo kam zajet? Děkuji)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.1.2021 20:32
Právě jsem se vrátil z běžek po trase Horní Mísečky-Třídomí-Rovinka. Neupraveno, ujeto jen od lidí. Naprostá ostuda. Tady se na lidi s.re. V sobotu jsem byl v Krušných horách, kde sněžilo a rolba řezala stopy i během dne. Tady je vidět, že lidi nepotřebují, že o ně vůbec nejde. Jenom rejžovat. Rád bych přispěl na údržbu, ale musela by začít samospráva. Smutný příběh. Pokud nechcete jen hoblovat závodní tratě, ale i se projet někam jinam a rekreačně a užít příjemnou jízdu, doporučuji navštívit jiná místa.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.1.2021 15:37
Černá hora - Pec - Jánky. Napadly 4cm nového prašánku, úprava sedí dle bilestopy.cz, většina malého i velkého okruhu kolem Černé hory projeta včera, kolem Zrcadlovek pár dní zpět - hlubší sníh. Dnes vše zapadáno, ale stopa projeta běžkaři přede mnou. Podklad tvrdý, na něm měkký prašan, tupější, moc to nejelo, ale pro klasiky parádní svezení, dobře se na tom manévrovalo, na skate to musela být makačka;-) Pozor na vytátou svodnici pod Zrcadlovkama, při jízdě z kopce dolů není vidět, tak ať tam nezahučíte ;-) viz poslední foto. Novinkou je stopa na Černohorské silnici, aspoň nějaká výhoda zavřených skiareálů :-) Parkování Jánky letos za 100Kč a když chcete jet lanovkou, tak pouze obousměrná jízdenka za 250 Kč, pouze nahoru koupit nejde.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.1.2021 15:06
Lomnická magistrála: Rváčov-Tábor-Klepanda a zpět okolo Tábora.
Sníh o trochu lepší, než v neděli. Zvláště od Rváčova do Ploužnice dobrý. Z Ploužnice do Klepandy často horší, ale dá se. Vyloženě prodřené jenom jedno místo pod stromy před Klepandou.
Stopa strojem vyjetá asi v pátek, ale dál "udržovaná" běžkaři.
Mazal jsem Fialový Swix.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 25.1.2021 13:01
Harrachov super.
Běžecké tratě ve městě super na skate i klasiku. Ráno ještě rolba nebyla v kopcích, ale kolem oběda sem ji na Mumlavě už viděl. Prý rolbují vždy pravidelně Po-St-Pá.
Snih čerstvý na zmrzlém základu po sobotním dešti.
Cesty kolem vodopádu pošlapány pěšáky, ale to tak prostě je. Nahoře už ani noha.
Harrachovu dávám 1*
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.1.2021 14:32
Vodárna-Závodní tratě Čerťák-Janova cesta-Ručičky-Kládová cesta-Mumlava-Harrachovka-biatlon. Rozdupaný podklad od pěších, na tom 5-10cm čerstvého sněhu. Celkově na skate nic moc, 3-4. Určitě během víkendu rolba nevyjela. Nedá se zatím bohužel srovnat s Jizerkami nebo Jakusczyce, kde se upravuje rolbou téměř každý den a zároveň se tam nepohybuje tolik lidí pěšky po běžeckých tratích.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.1.2021 13:21
Super stopa i na bruslení v úseku Hubertuska - Rýchorská b.
Úpa a Rýchory
Vloženo 24.1.2021 14:13
Cesta od závodní tratě (bída)-biatlon-celnice-terex-snídaně-mumlava-norma 30km. Jo a vzadu na rýžovišti chtěj 200kč za parkovný.
Tvrdé a na tom 1cm prašanu. Úprava proběhla asi někdy ve středu? Hodně rozbořeno od pěšáků a plno hoven od psů. Dost to taky ničí ty sáňky. Jaký nemehlo je vlastní? Upraveno na terexu známka tak 3- bez stopy pro klasiku. Od snídaně k normě katastrofa pěších, psů a jiných stvoření s pekáči a sáňky s cigárkem a grogem, tam se nedá ani projet. Hodnocení: Harrachov už nikdy v životě.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 24.1.2021 18:10
Pomezní Boudy - Lysečinská b. - Albeřice - Sluneční stráň - Svoboda n. Úpou
Z Pomezek trochu rozmočený sníh, ale stopa bez problémů až po Lysečinskou boudu. Lze sjet až do Albeřic (syn projel odbočku na hřeben, tak jsme jeli až dolů), byť je silnice dole rozmoklá. Nad Albeřicemi vyfoukaný zmrzlý sníh, sotpa však vyjetá, v lese větvičky. Sjezd od Rýchorského kříže (mimo Rýchorskou chatu) - cesta projetá rolbou, trochu rozryté, a zamrzlé (hůře se brzdilo). Na Sluneční strání pěkný sjezd až k Medvědí jeskyni (zde jsme běžky sundali, na úzké pěšině kameny. V neděli padal sníh, sjezd by se mohlo zlepšit. Otevřeno okénku i se závětřím ve stanu na Lysečinské boudě a u Dána v Albeřicích.
Úpa a Rýchory
Vloženo 24.1.2021 8:31
Při příjezdu cca 1,5C, mlha a déšť. I přesto jsme se vydali na Hajdu. Sníh mokrý a v lese hodně větviček. Z Hajdy zpět na Pomezky a druhou cestou ke ski U kostela. Tady je to otevřené, takže stopa o poznání lepší. U kostela otevřeno okénko na něco teplého. Ceztou zpět na Pomezky začalo sněžit a i teplota šla na - 0,5C.
Úpa a Rýchory
Vloženo 23.1.2021 19:11
Pátek, sobota neupravené. Od Normy k Muml. boudě jakž takž stopa na klasiku, pak na Snídani a Kladovce rozmydlena. Na skaty po Snídani udusane, umydlene hrbolate. Na Kladovce se to boří a do toho zase pěší, kterých jsou po cestě stovky. Zkrátka žádná radost.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 23.1.2021 18:37
Dnes velká pochvala pro rolbaře, kteří projeli páteřní cesty. Krásné svezení i ve stopě z Janských lázní, po cestě a pak velký okruh přes Zrcadlovky. Pěších, sáňkařů i bobistů bylo dost, ale díky úpravě rolbou jsme se nějak všichni vešli a nebyla ani moc podupaná stopa. Díky.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.1.2021 14:18
Ráno z Ploužnice směrem na Syřenov potom na Novou Ves ve stopách Lomnické magistrály. Dlouhé úseky jsou znečištěné ornicí ve sjezdech lepe využít hlubší sníh stranou. Postupně dopoledne drobný déšt a mlha. Pokud situace zůstane stejná bude brzy v této oblasti po lyžování.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 23.1.2021 11:50
Blíží se okamžik, kdy to nepravené, rozježděné, od pěšáků rozdupané oraniště zmrzne a na mnohých místech začne boj o život. O hezkém svezení ani nemluvím...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.1.2021 21:25
Hostinné z Hliňáku směr Čihadla,2stopy a prostor pro skate,sněhu dost,přenášení přes asfalt.silnice a na začátku rozježděno lesníky,1ledovatější úsek.Odpo měkké,jestli přituhne,ráno to posviští.Sem tam vykoukne hrudka ve stopě.Pořád dobré svezení.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 21.1.2021 10:47
Z Rezka (Rezku?) na Dvoračky a na Studenov a zpět. Čerstvě protažené rolbou, ale bylo to hodně měkké, na skate jsem se bořil. Na druhou stranu bylo naprosto nádherné počasí.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 20.1.2021 19:30
Cesta z parkoviště pod Medvědínem do Labského dolu. Na začátku jedna stopa, od rozcestí Pod Dívčí Strání už stopy 2, sem tam větvička, jinak dobra stopa!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.1.2021 18:53
Mladé Buky Pekelský vrch - okruh prodloužen na 5,2 km. Poslední klička zatím jen na skate, dost měkká. Zbytek na klasiku i skate. Dnes hodně měkké, rozryté od lidí, stopa mělká, rozrytá, vnější hůlka se bořila do hlubokého sněhu, ale i přesto hezké svezení. Dost často je upravená trasa nakřivo (z kopce), což je škoda. Parkování zdarma u Grund resortu, kde je nástup do stopy. Krásné výhledy na Krkonoše.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 20.1.2021 9:19
Krkonoše jako celek jsou katastrofa z hlediska úpravy tratí. Každé středisko si pochopitelně "hrabe na svém písečku", navzájem nespolupracují. Pak se lidi kumulují na těch pár místech, kde se upravuje. Horní Mísečky, Vejsplachy, Hraběnka. Já osobně bych rád přispíval na údržbu tratí v Krkonoších, byl bych ochoten dát za sezonu i několik tisíc myslím si, že by nás mohlo být i víc, kdyby byl nějaký jasný systém, jako funguje v Jizerkách. Určitě by se našli i větší sponzoři. Melida (Špindl) na lyžaře běžce kašle, ikdyž tam jezdí i lidi co jezdí jak na sjezdovkách, tak na běžkách. Je to obrovská ostuda, Krkonoše by mohli být běžeckým rájem, přitom je to většinou boj o život, nebezpečné neupravené sjezdy... Ostuda, ostuda, ostuda. Je to každý rok, není to jen tou letošní situací.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2021 19:00
Trasa z Černé hory-Pražská bouda dále po "Krkonošské magistrále" na Chalupu na rozcestí, Výrovku a Pec. Ostuda těch, kteří se o magistrálu mají starat. Je to nesrovnatelné s tím jak perfektní práci odvádí Jizerská ops. v Jizerkách. Krkonošské trasy jsou zklamáním. Vedou úžasnými místy, ale tím, že se o to nikdo nestará, jsou tato místa jen velmi těžko přístupná!!! Snad bude líp.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.1.2021 8:12
okruh Rezek - Vurmovka upravený, trochu měkčí podklad a na pláních to během dne zapadalo prašném, ale na klasice paráda a nikde nikdo. Směrem na Dvoračky upraveny všechny cesty (i žlutá Vlčí)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.1.2021 13:39
Upravuje občas rolba bez GPS, která není vidět na bílých stopách, viz facebook Harrachova.

https://www.facebook.com/mestoharrachov/
20.1.2020
DNES OPĚT 56km VE DVOU.👍
Terex je připraven velkou rolbou ze Skiareal Harrachov na bruslení (rolba nemá GPS na bílé stopy), menší ještě večer udělala tratě v Harrachově, Studenov, Ručičky, Zátiší.

(Odpověď na dotaz uživatele Lukas B. z 20.1.: netušíte někdo, proč není (od soboty 9.1. večer) dále upravována terex-janouškova cesta? co jsem pochopil, tak dohoda s krnapem je, že je možno strojně upravovat do konce února (tok tetřívků).)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.1.2021 19:36
16km okruh z Hostinného do Čermné a zpět parádně upraveno,v dolíkách občas ledovaté,sem tam hlína,na pláni krásné svezení viz foto,v lese horší.Nástup na Sibyle.
10:36
11:00
11:38
12:31

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 18.1.2021 12:55
Večer 17:30 od Ploužnice směr Klepanda pouze stopa na klasiku od běžkařů. Ve stopě místy kouká přes sníh oranice a kameny. Docela rozbité. Čekal jsem to lepší.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 17.1.2021 11:05
stopy čerstvě protaženy sluníčko prašan nádhera
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.1.2021 10:07
Nahoru na Vrbatovu boudu chodí procesí pěšáků a skialpinistů. Skialpinisti fungují jako rolba. Od Míseček k Medvědínu bylo projeto rolbou od poslední zatáčky pod rozcestí od Šmídovy vyhlídky po Vrbatovu boudu též. Závodní tratě jsou projeté rolbou včetně skvělé stopy na klasiku a to i 7km okruh. 10km byl prošlápnutý ve stopě po čtyřkolce.
11:23
12:16
13:08
15:42

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.1.2021 22:43
Napadlý sníh komplikoval skate, dnes vyhráli klasici :-) protažená magistrála od Vápenky po Pomezní boudy. Za kostelíkem Kraví hora asi jen od běžkařů.. Magistrála je sice upravovaná, ale je nějaká nerovná.
Úpa a Rýchory
Vloženo 16.1.2021 18:29
Dnes trasa Jánské lázně, pres Zrcadla (mraky snehu, neupraveno, proslapnuta uzka cesta), na rozcestí pod Václavák, pak směr Kolinska, Oddech, Lesni a zpet pres Zahradky (tohle kolecko bylo jedine, kde byly vyrezane stopy). Nahoru pres velky okruh Černá hora (taky neupravené), k lanovce a sjezd dolů do Janek (usek se sankarskou drahou jen pro otrl, same skokanky a vlny) zbytek v pohode. Takže letos na upravu stop totálně kašlou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 16.1.2021 18:15
(Odpověď na dotaz uživatele Dudmenn z 15.1.: Zdravim vsechny. Mam netradicni dotaz ohledne vydejnich okenek. Je otevreno a maji teple jidlo nekde z tohoto seznamu: Vyrovka, bufet na lisci hore, Lucni,Lesni,bufet na cerne hore,Kolinska,Oddech,Husova,Prazska,Modrokamenna. Predem diky za info.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 16.1.2021 18:05
Ráno v 9:30 hod z Ploužnice smer Tábor, Košov, Morcínov, Skuhrov, Zelený háj a zpátky. Sněhu všude dostatek, cestou jsem potkal rolbu, která dokončovala úpravu posledního úseku z Tábora na Ploužnici a nasledně se vracela do Lomnice. Trasa tedy upravena v celé délce s 1 a místy i 2 stopami na klasiku. Sníh zatím čerstvý neulehlý, ale skluz i tak slušný. Dopoledne s prosluněnou oblohou, po obědě zataženo a husté sněžení. Pokud vydrží mráz bude zde letos pěkné lyžování. Skol
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 16.1.2021 17:49
Špindl - Pláň - Rozcestí - Lučina - ČH - Horní Maršov. Upravené mezi Č. Potokem a Kolínskou (ale taky plno lidí), totální hlubočák jen na Pláni, jinak tak nějak projeté. Sněhu mraky. Kolem Klínovek peší a zejména skuteční horalé se sněžnicemi systematicky likvidující vyjetou stopu (asi ty sněžnice na sníh nefungujou).
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 16.1.2021 15:13
Kolem Nové Paky- poprvé snad upraveny louky nad sídlištěm, za tunelem na klasiku. na druhou stranu trat na Brdo i na bruslení.( PARÁDA, vůbec nemusím do Krkonoš, kde na úpravu tratí kašlou, jak je vidět z příspěvků)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 16.1.2021 7:12
Včera v 16 hod. to upravila rolba z Miseček na Labskou boudu. Jak je to noci zafoukamé, těžko říci
(Odpověď na dotaz uživatele David z 15.1.: Ahoj, neví někdo, jak to vypadá na skate z Míseček na Vrbatovku a nahoře na Pančavské louce?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.1.2021 6:47
(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 15.1.: Dobrý den, jsou tratě kolem Černé hory upravené i na bruslení? Děkuji)

Na Černou horu nejezdit, Skiresort upravuje jen vršek Č-H aby lidi donutil si koupit lístek na lanovku a oproti jiným rokům je tras málo, a ani se nechystá upravovat více, dokud se nespustí lyžování, viz bíléstopy.cz
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.1.2021 19:41
Pro Báru
https://bilestopy.cz/map/area/krkonose/paseky-nad-jizerou
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.1.2021 19:39
Ahoj Báro, asi bych stoupnul na lyže už ve Vysokým a po modrý značce dojel na Mexiko do Sklenařic a tam by měla za vsí (pořád po modrý) začínat upravená trasa do Pasek a až nahoru ke Štěpánce...Viz bílé stopy.
(Odpověď na dotaz uživatele Bára z 15.1.: Dobry den, jsme ve Vysokém nad Jizerou. Kam doporučuje tento víkend na bezky? Kde je upraveno? Není problém někam dojet autem. Díky!)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.1.2021 18:56
Rovinka - Pirát - Hor. Mísečky. Vůbec neupraveno. Hluboký sníh.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.1.2021 17:33
Dopoledne čerstvě projetý asi 7 km okruh. Z toho půlka na skate po tratích pro kolečkové lyže a půlka i se stopou na loukách, tam je to čerstvé a tedy měkké. Lidi málo, dodržoval se "přikázaný" směr jízdy. SKI Jilemnice má za mě 1*
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 14.1.2021 13:54
Aktuální stav upravených tratí kolem Lomnice nad Popelkou je zde: http://lsklomnice.cz/magistrala
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 14.1.2021 9:47
Nevíte někdo, jestli už je najetá magistrála okolo Lomnice nad Popelkou (Tuhaň - Klepanda - Nová Ves n.P. - letiště ? Předem děkuji za odpověď.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 15.1.2021 11:17
Skol! Nevím, jak dnes, ale do půlky týdne to bylo na skate bez problémů. Sice překvapivě, ale v lepším stavu než jak píše Karel.
Benecko-Rovinka-Pirát-Mísečky a přes Janovku zpět. Upraveno a na skate bez problémů sjízdné.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.1.2021 11:27
Pátek až neděle se tam platí 200 Kč za den (Parking Hromovka a Medvědín).
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 13.1.: Nevíte někdo, jaké jsou podmínky parkování ve Špindlu (když pro sjezdaře lanovky nejsou), prosím?)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.1.2021 11:08
Sice jsem tam dnes nebyl, ale předpokládám toto: projeté od lyžařů, rozdupané od pěších, od Rovinek přes Piráta možná rozjeté od aut a absolutně neupraveno. Říkáme tomu Hančovina. Tady se na lyžaře kašle...

(Odpověď na dotaz uživatele Martin - Préva z 13.1.: Ahoj běžkaři, víte prosím někdo, jak to vypadá s aktuálním stavem stop na trase Benecko - Žalý - Rovinka - Horní Mísečky - Benecko?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.1.2021 7:55
(Odpověď na dotaz uživatele Klara z 14.1.: Zdravím, prosím, máte někdo tip, kam vyrazit v okolí Pece pod Sněžkou? Nemám s touto lokalitou zkušenosti. Dekuji.)

Dobrý den.
Vyvezte se lanovkou na Hnědý vrch a pokračujte na běžkách. Nebo si zajeďte autobusem do Janských Lázní, lanovkou se nechte vyvézt na Černou horu a odtud se vydejte na běžkách do Pece pod Sněžkou. Je to nenáročná trasa s nádhernými výhledy na Sněžku - nebudete litovat. Trasa je dobře značená.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.1.2021 8:31
Ahoj, v pondělí jsem běžela Spálený mlýn - Červený vrch - okolo Pěnkavčího vrchu - Portášky - Růžohorky a zpět. Sněhu všude dost, na skate v pohodě na 95 % trati, po silnici jezdí auta, ale je hladké. Na klasiku nádherně vyřízlá stopa okolo červeného i pěnkavčího vrchu, skvělý zážitek. Usek Portášky - Růžohorky jsou sáňkaři, potkala jsem jich na dvou kilometrech asi deset, ale cesta je dost široká. Portášky i Růžohorky mají otevřené okénko s občerstvením. Cesta dolů je opravdový jízda :) Parkování dole za 120 na den, nebo tu staví autobus
Úpa a Rýchory
Vloženo 11.1.2021 22:18
Zdravím, dnes Světlá a Černá hora. Začátek okruhu kolem Světlé hory trochu projetý (bohužel také autem) kus za Pardubické boudy, ale je to úzké a bez stopy. Stoupání od Krausovek bez úpravy, asi 3 km před Václavákem je stopa od lidí, bohužel hůlky musí do vysoké vrstvy sněhu. Na skejt to tam není vůbec. Malý okruh kolem ČH vypadal hodně podobně, ani jsem ho nezkoušela. Od Václaváku kolem Černé boudy nahoru je to umydlené, sjezd jen pro zdatné a duševně odolné běžkaře. Jediné, kde je to pěkné, je ten kousíček cesty k vysílači. Resort uvádí na stránkách, že upravuje, ale bohužel. Sněhu je přitom dost. V podstatě to dnes byly vyhozené peníze za parkování a lanovku, protože tak jako na ČH to vypadá na kdejakých polích pod horama - mám zprávu, že např. v okolí Hostinného se dá docela dobře zajezdit.
11:43
12:21
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.1.2021 19:03
Rolba projela jen Strážné Krásná Plán - Strážné magistrála projeta nebyla nikde stopa pro běžky jede se špatně vyjeli jsme až na Rozcesti
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 11.1.2021 11:39
Podmínky pro běžecké lyžování byly v neděli ideální. Vyrazil jsem od Pomezní boudy směrem na Haidu, kde je upravená běžecká stopa, dále sjel k silnici a pokračoval po trase okolo Jelení hory, Šímových bud do Lvího dolu až ke Spálenému mlýnu. Všude krásný měkký sníh, stopa a prostor i na bruslení.
Úpa a Rýchory
Vloženo 10.1.2021 22:49
Zdravím. Vyjel jsem dnes odpoledne z Hoffmanek na Černou horu. Cesta dole pevná na skate slušný, čím více jsme se blížil k vrcholu, tím to bylo horší. rozježdění od sáněk a častokrát mezi navátejma muldama koukala silnice. Nechápu, že to prostě nestáhnou po tý zpevněný. Stačí jednou projet, sakra. Dále jsme se vydal přes Václavák směr Kolínská, tam jsem ani nedojel a na rozcestí před Kolínskou jsme to vzal na Zrcadla a zpět na Hoffmanky. Já si teda upřímně myslím, že projet by se to už dalo v podstatě celém, ale jestli jim to někdo zakazuje (KRNAP??). Takže dneska velké zklamání až ...... Zlatý Orlický hory, kde to jde na horu každým rokem.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.1.2021 22:04
Dnes Strazne Sv. Petr-Pláně neupravené no hrůza Rolba to neprojde když tu mají běžkaře serou nato. Ať jdo někam.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 10.1.2021 20:05
Pro D: Informace na Bílých stopách jsou pravdivé, kudy jede technika s GPS, to se zaznamenává do mapy. Včera prostě vyjeli v Harrachově pozdě.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.1.2021 18:15
Lysá hora, Vrbatova bouda, Labská (utaženo na hladko, bohužel dost rozslapane od pěších), Vosecká bouda (zavřeno) a po Kladove cestě (krásně upraveno klasika i skate) na Ručičky a dolů do Rokytnice. Krásný sníh, výborná úprava a naprosté minimum lidí. V Rokytnici se dá krásně zaparkovat kdykoliv přes den a bez kolapsu 😄 A k běžeckým trasám se pak přiblížit lanovkou. Skvělé běžkování!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.1.2021 16:00
Benecko-Mísečky přes Janovu boudu. Nikde není upraveno. Možná na běžeckých tratích před týdnem? Alespoň se na stránkách chlubí jaké dostali ocenění.
https://www.skiareal.cz/o-nas/oceneni
Ocenění za co? Za to, že padal sníh.
Opravdu děkujeme firmě TATRY MOUNTAIN RESORTS, A.S.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.1.2021 15:38
Info o hřebenech nad Pecí není, tak jsem vyrazil na druhou stranu, do kopců nad Velkou Úpou. Okruh Červený vrch a Pěnkavčí vrch, krásná stopa i pás na skate že včera, drobně mrholilo. Díky za úpravu.
Úpa a Rýchory
Vloženo 10.1.2021 9:39
Jak psala výše Tereza, akorát já to měl v protisměru - šel jsem ze Špindlu přes Hromovku, Pláň, Klínovku a Výrovku na Luční s radostí, pak na Špindlerovku mordor (ztracená aspoň hodina a skoro všechen morál), pak přes Moravskou až k Davidovkám super, k Medvědím komplikované, potom dolů v pohodě.
(Odpověď na dotaz uživatele Jakub z 8.1.: Jak to vypadá na běžky ze Špindlu nahoru na klínovku nebo výrovku až k horní stanici hlavní lanovky (směr přední pomezí)?
Díky za rady :))
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.1.2021 8:09
9:00 Spindlerovka-lucni bouda, polskou stranou: obrovská jamy od chodců Po kterých se nedá jít, později proslapane kdoví proč po kleci která jízdu znemožňuje úplně. Sem tam se dá nasadit když má člověk štěstí a jde za někým kdo mu to na lyžích ujede.
12:00 Lucni bouda - vyrovka - klinovka - pohoda, jen je člověk vyčerpaný z toho předchozího pekla.
14:30 Od klinovky po Krkonošske magistrále krásná stopa až dolu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.1.2021 21:51
Potvrzuji upravené tratě v Harrachově, dnes někdy po třetí projetá Kládová cesta, od Snídaně to pokračovalo nahoru, tak jak to v tu dobu ukazovala Bílá stopa ( to mi dopoledne hladilo, že to tam rolba projela před 7 dny, což by asi tak odpovídalo, za tu dobu dost napadlo). Podél Mumlavy to odpoledne projeté nebylo, a vzhledem k frekvenci pěších ( co mají dělat, když vleky nejezdí ...) dnešní úprava asi moc dlouho nevydrží.
Jinak sníh pěkný, kolem Mumlavy to je hlavně dole tak tak, ale šutry nejsou, jen hůlky jdou občas až na asfalt.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2021 21:07
Ano, dle Bílých stop byly tratě dnes údajně upraveny, ovšem dnes v brzkém odpoledni nebylo upraveno bohužel nic, ani od Studenova směrem k Ručičkám a Dvoračkám, ani Kládová, ani údolí Mumlavy. Na Bílých stopách jsem přitom stav úpravy kontroloval ještě ráno, upraveno mělo být předevčírem, ale jakékoliv známky úpravy nebylo možné nalézt .... zkoušel jsem kvůli tomu pak ještě volat do Harrachova na turistické informace i na Skiareál, telefon nikde nezvedli. Berte proto informace na Bílých stopách v oblasti Harrachova raději s rezervou.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2021 20:34
Harrachov už má upraveno, viz bílé stopy...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2021 19:47
Sněhu dost z Benecka do Míseček i zpět. Po obou stranách.
Stopa leda na obou "stadionech", to jsme moc nezkoumali.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.1.2021 19:31
Upravené tratě na Kněžicích. https://www.facebook.com/pg/nabezkydoVejsplach/posts/
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 9.1.2021 18:55
Z Horních Albeřic na Pomezky. Počasí perfektní, sněhu a lidi dostatek. Dá se na skate i klasiku. Super
Úpa a Rýchory
Vloženo 9.1.2021 17:21
Stále platí, že do Harrachova na běžky NE! Sněhu dost, úprava na trase Mumlavska cesta, Kladovka Terex žádná. Nechápu, ale tady je to poslední roky standard.....
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2021 17:15
Ahoj, auto jsme nechaly u hospody na Kosově v Lomnice n. Pop. Pak jsme se vydaly na Morcínov a na Rváčov ke kravínu. Stopa cla vyjetá. Kousek se jelo po ceste. Sněhu je dost, ale na polich se nedalo jet. Byly videt hnede hroudky.
Pak jsme sjižděly k zelenému háji a snehu ubyvalo. Ve stope byly kousky travy a uz ta jizda dost drhla.
Cesta na polich neni na bezky. To je ještě málo sněhu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 8.1.2021 23:04
díky za info @mbp! Už se těšíme :)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.1.2021 10:32
od Hoffmanky sněhu relativně dost (30-40), stopu jsem Ti přes zrcadla prošlapal...
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzana z 7.1.: Dobrý den, nevíte jak to aktuálně vypadá s běžkařskými tratěmi v okolí Jánských Lázní? Děkuji :))
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.1.2021 20:46
Projel jsem okruh z Benecka od hotelu Žalý přes rovinku třídomí, Horní Mísečky, Zlaté návrší a zpátky na Benecko přes Janovu horu. Celou cestu souvislá sněhová vrstva. Na Benecku upraveny tratě po sjezd na rovnku. Dale na rovinku hluboký sníh , od rovinky už sněhu méně, ale povrch rovný. Od závory až na Mísečky sněhu dostatek . Na Mísečkách upraveny okruhy po 7mičku dale svážnice. Cesta na zlaté návrší rovněž projetá. K Janově budce sníh hluboký dále v lese už sněhu méně . Od závory k rovince pak vrstvička na ledovce, ale lze jet po kraji. Pokud se urovná povrch bude to sjízdné celé. Občerstvení na rovince otevřeno od so.
11:56
11:58
12:21
14:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.1.2021 15:48
Z Pomezek přez Lisečinky do Albeřic dobré nahoru na Rych.križ neprojeto.Do Žacléře aspoň skútrem ale zledovatělé
Úpa a Rýchory
Vloženo 4.1.2021 20:57
4.1. kolem 4. odpoledne. Z Maršova pěšourem na Pražačku. Tam cca 5 - 7 cm mokrého sněhu, do kterého jemně mrholilo. S přibývající výškou ale dosti rychle sněhu přibývalo, na Krausovkách už tak kolem 15 cm a nezavadil jsem o jediný kamínek. Pod Krausovkama bruslit nešlo, nad nima cesta na Pardubky trochu ujetá od skůtru, takže alespoň místy lepší. Na Černé kolem 30 cm, stromy v bílém kabátě; projet to rolba, byla by to paráda. Chleba se láme kolem těch 800 m n.m.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2021 23:00
Strazne - Krásný Plan - Magistrála
dolu malo a mokry snih ale da se, zavodni lyze bych nevzal...od struhadla powder - parada, magistrala fresh track - selfmade 20cm novy snih
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.1.2021 19:20
Lanovka na Černou horu ještě tento víkend funguje, zpáteční za 250 a před půl 11 tam ještě nebylo tolik lidí, kabinky prázdné.
Na Černé je na cestách tak 10+ cm udupaného sněhu. Místy lezou kameny, hlavně v kopcích.
Kolem poledne začalo jezdit docela dost sáňkařů a bobařů.
Dalo se docela dobře jet klasiku po Lyžařskou boudu, před Kolínskou to bylo trochu rozbité. Šlo by to i dál směrem na Bufet a tím směrem.
Stopa spíše není, ale jezdit šlo. Nové lyže bych nebral.
Trochu mrholilo a padal drobný sníh, ale myslím, že ho nového moc nenapadlo.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.1.2021 19:00
Po vcerejsim peskovyletu jsme se nechali zlakat na Pomezky na bezky. Okruh Haida byl dost hruza. Lysecinsky hreben byl lepsi. V hornich partiich vic snehu a mene lidi. Na silnicce od kostela na Lysecinskou boudu byli asi 3cm snehu, ale dalo se. Nejlepsi to bylo na ceste od sjezdovek U kostela k rozcesti pod Lysecinskou horou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.1.2021 22:52
(Odpověď na dotaz uživatele TomasJ z 29.12.: A dnes tam něco připadlo? Jak to vypadá z Misecek na Vrbatovy boudy ? Diky za zpravu ...)
Dneska sněžilo jen trochu, skoro to není poznat. Sněhu okolo 5cm, ale na bruslení i svezení dolů velmi dobré. Lidí opravdu hodně, ale večer byla Masarykova silnice na Zlaté návrší už volná. S čelovkou cajk.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2021 22:50
Dneska bruslení v okolí Míseček. Na tratích hodně málo sněhu, vykukují kamínky, ale dá se vyjet opatrně po svážnici na střelnici. Na sjezdovce je spousta sáňkařů a lidí na bobech, ale hlavně dole u vleků. Na Medvědín se dá vybruslit. Cesta na Vrbatovu boudu je krásně udusaná. Jen na pár místech kouká asfalt a nahoře pod poslední zatáčkou je led. Hůlky do asfaltu nepíchají. Sněhu je málo, ale stačí to na příjemné bruslení. Dál na hřebeny jsme to večer za tmy už nepokoušeli, ale vyrazíme zítra.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2021 19:07
Dnes jsme byli pesky na Pomezkach. Snehu vyrazne vic nez v okoli. Myslim, ze hreben na Lyseciny by mohl byt pekny na bezky. Snih lezel i na silnicce ke kostelu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2020 21:40
Dnes behani kolem Cerne hory. Severni svah v pohode. 5-10cm uslapaneho snehu. Jizni svah mekky, tajici, hodne sutru a trava. Cim vys, tim lepe.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2020 20:57
Dnes z Rezku na Dvoračky a zpět. Nasazovali jsme až na rozcestí U vlka - do té doby štěrk na cestách. Od vlka se to už dalo, i když sněhu byly tak tři centimetry. Na Dvoračkách bylo kolem poledne klidně 200 lidí, převážně pěšáků (a téměř nikdo roušky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2020 18:30
Dnes od Hofmanek na černou horu. K odbočce na zrcadlovky nejdřív pěšky a odtamtud na běžkách. Sníh postupně přibejval ale dobře sjízdný je to až na hoře. Chce to starý běžky. Z černý hory na malý a velký okruh a přes zrcadlovky zpět. Kousek před zrcadlovkama už nesjízdný, tak zase pěšky až k hofmankám.
10:38
11:39
11:51
13:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2020 15:30
Ze Zahrádek na rozcestí a zpátky kolem Hrnčířských. Z Pece jsme se nechali vyvézt lanovkou na Zahrádky odtud po mírně avšak dostatečně vysněženém ledovém povrchu směrem na Lyžařskou boudu. Odtamtud dál na po hřebenu Liščí hory až na rozcestí perfektní podmínky - jemný sníh, mazání zabíralo, nádhera. Zpátky stejnou cestou ještě kolem Hrnčířských bud, tam už bylo sněhu o trochu míň, ale pořád se dalo. Sjezd po loukách do Pece byl dobrodružný. Jediné mínusy, které nám nezkazili krásný výlet, byly, že nerudný vlekař nás nepochopitelně donutil si sundat běžky a parkoviště nás skáslo o 240.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2020 22:09
Dnes na klasických běžkách. Z Harrachova podél Mumlavy na Krakonošovu snídani s lyžemi v ruce. Pak po Terex Janouškově cestě na Alfrédku na lyžích, místy vyfoukané a zledovatělé, ale zasněžené a sjízdné (nicméně žádná stopa). Sestup od Alfrédky na Celnici tak zpola sjízdný, na druhé půli už kamínky (a pár záseků do skluznice na sjezdu), takže lyže opět do ruky a zbytek cesty zpět do Harrachova po vlastních. Poznatek dne: dostatek sněhu na běžky od 1000m výše.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2020 19:22
Dnes ze Strážného na Klinovky. Nesli jsme až po rozcestí na Krásnou pláň, pak už se dalo, občas kamínek a jen pár cm sněhu. Od Srubu po Stoh mistama rozbité, ledové krusty a vyfoukano, dál slalom mezi trsy trávy, nic moc, ale ani jednou jsme nesundávali. Chce to aby ještě něco napadlo a bude to dobrý
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2020 19:07
Z Míseček na Vrbatovu dobrý, sníh do 5 cm, ale dá se i bruslit. Nahoře vyfoukané, kameny a led. Mraky lidí, pěší, děti na lyžích, psy....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2020 18:51
Zacatek nahore vyfoukanej, dolu to jde, a pak k pramenu je par schovanejch kamenu z cesty, tak bacha.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2020 16:45
Dnes jsem vyšel na Černou s pásy a pokračoval do Pece. Tam kde je mírný svah je to v pohodě, kde jezdí lidi na sáňkách nebo se brzdí je to na šutry.
(Odpověď na dotaz uživatele Pepa z 29.12.: Zdravím, nevíte někdo, jak to vypadá z Hofmanek k Zrcadlovkám a dál? Dá se na běžkách? Každému díky za info.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2020 16:37
viz níže
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2020 16:34
Po ránu z Hofmanek až na vrstevnici a přes vrchol ČH zase dolů. Dole na parkovišti bez sněhu, cestou nahoru sice sněhu více, ale na Béčkové lyže pouze opravdu jen nahoře. Pokud něco nepřipadne, tak nedoporučuji. Navíc všude pěšáci.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2020 16:33
Dnes v poledne Terex - Janouškova cesta (což je skoro pořád nad 1000 m n. v.), od staré celnice. Je to na staré běžky, klasikou, ale dá se to. Občas nějaký ten kamínek, jednou jsem se kvůli tomu vymázl, ale sundávat jsem nemusel ani jednou. Teď tam trochu posněžuje, tedy bude to zítra spíš o něco lepší.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2020 16:19
Jako vleky nejezdi, a kdyz jo, tak sjezdovky upravuje Skiareal. Bezecky trate projizdi jilemnicaci. Hajzly zavreny, a ani to parkoviste nebylo potreba protahnout, protoze je jen 5cm snehu. Tak za co chteji ti ubozaci z Vitkovic tri kila? Neudelali vubec nic, jenom tam stoji s natazenejma prackama. Je mi z nich fakt na bliti.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2020 15:56
Aby to nekoho nematlo.Info z konce listopadu a mezisezony opravdu neplati.Nyni parkovani za 300,tak jako minulé zimy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2020 18:17
Info z 29.11.2020: 20 Kč/ hod (8:00-17:00), jinak zdarma
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2020 19:27
Zkuste Jizerku - tam bývá sníh vždy ....
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 29.12.: Zdravím, jsem s rodinou v Jizerských horách kousek od Tanvaldu. Chtěli jsme užít běžky, ale sníh nepřeje, nedáte nám někdo prosím tipy na nějaké sjízdné trasy, které bychom našli, přestože jsme tady poprvé a neorientujeme se? Krkonoše/Jizerky. Moc díky. P)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.12.2020 9:36
Sli jsme vcera trasu pesky, snih je i pod rozcestim u krasne plane (pri pohledu od rozcesti smerem ke straznemu az k obzoru dolu kolem jezernich domku, my jsme sli ale po zelene na rybnicni, takze presne nevim jak je to bliz straznemu) a na Klinovky se na kamenackach urcite dostanes. Obcas vrstva ledu pod snehem, ale da se sklouznout, trochu mi bylo lito ze jsem jen pesky.

(Odpověď na dotaz uživatele Jimbo z 27.12.: Zdravíčko, nevíte někdo jak to vypadá ze Strážného na Klinovku? Dá se to? Diky)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.12.2020 9:04
Na Černé hoře je jedna jistota - kdyby nešlo lyžovat na přírodním sněhu, pořád je tu technický sníh na sjezdovce Anděl, která je v horní části poměrně mírná (jinak další střediska s technickým sněhem se nachází v seznamu https://www.kamzasnehem.cz/clanky/lyzarska-strediska-s-technickym-snehem). Na webu Skiresortu je zmíněno, že sněhu pro strojovou úpravu je ještě málo - "Jakmile to podmínky umožní a připadne sníh, upravíme také běžeckou trasu okolo Černé hory." - nicméně dá se očekávat, že na starších lyžích zde nějak lyžovat půjde...

(Odpověď na dotaz uživatele K. z 27.12.: Zdravím, je možné vyrazit na běžky na Černé hoře (nad Jánskými lázněmi). Jak to tam je se stopami? Aspoň pár km pro nenáročné lyžníky...Díky Kamila)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2020 18:04
Výjezd z Horních Míseček na Zlaté návrší je v pohodě - sněhu tak akorát, aby se dalo projet. Hůlky píchají do asfaltu, ale lyže mají sněhu dost. Hřebeny vyfoukané - ze sněhu trčí kameny. Svážnice je taky dobrá, tratě špatné. Je nutné jít co nejdřív ráno - od 10 hodin se všude courají pěší, psy pobíhají nepřivázání, děcka s boby - prostě lunapark.

Na příjezdu stojí gorily a vybírají 300 Kč výpalné za vjezd na horní parkoviště, spodní parkoviště taky 300 Kč přes automat. Všechny služby samozřejmě zavřené - za ty prachy ani neotevřou WC. Ostuda, co z tohoto krásného střediska pro nadšence a běžkaře za posledních pár let Vítkovice udělali.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.12.2020 13:31
V letošním speciálu časopisu SNOW o lyžích to tuším Tom Řepík zmiňoval, číslo bohužel již netuším. Bude to hádám 60-65 mm. Možná na webu bezky.net nebo podobném to lze dohledat...
Sorry za off-topic odpověď, ale to byl i dotaz.
(Odpověď na dotaz uživatele Jenda z 3.12.: Nevite prosim jak je siroka kolej pro lyzi ve stope? Chlel bych backcountry bezky poridit, ale aby se vesly i do stopy, kdyz by byla moznost. Je to nejak standardizovane, nebo je to jak kde?)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 5.12.2020 21:57
Včera bylo sněhu ještě dost na stadionu i tratích. Teploty minutové. Dnes již vše vydatně potálo, celý den nad nulou. Zítra už to bude jen kameňačky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.12.2020 12:21
Ahoj, jestli jste ještě nevyjeli, tak radši zůstaňte :-) Obleva se sněhem celkem zamávala, nejhorší to bude snad ještě v pondělí. Na skialpy to nebylo ani předtím. V lese málo sněhu, na cestách taky. Největší problém vidím u sjezdů. Já čekám, až poprvé rozvoraj sjezdovky a vyrážím. Ale tenhle další týden má padat, tak snad to bude co nejdřív.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 2.12.: Dotaz: Ahoj, jedeme přes víkend do Špindlu na skialp, má to smysl - je tam dost sněhu ? Kam byste doporučili vyrazit? Predem mockrát díky:) Jarda)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.12.2020 19:43
Vypluhováno není. Sněhu i tak málo, na Vrbatku to jde sice bez sundání. Nahoře ale špatný, vyfoukáno. Ale má snad padat, tedy od zítra to snad bude vše jinak. SKOL
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 1.12.: Ahoj, nebyl jste dnes někdo kolem Vrbatky? Jen, zda to tam náhodou zase ty paka z Labský nevypluhovali?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše