Míša – profil lyžaře

Registrován od 18.12.2019, vložil celkem 12 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 5.3.2020 11:08  
Pocasi nadherny, nahore krasne bilo... ale ze Serlicha totalne umydleno, lyze jezdily do vsech stran a bylo hrozne tezky je udrzet. Uprava uz dlouho zadna, ale i kdyz rolba vyjede, nema do ceho vyriznout stopu, povrch je tvrdy, v dolnich partiich ledovaty. Kdyby ovsem stopa byla, dalo by se jet porad soupaz, je to rychly jako blesk. Puvodni plan Serlich - Peticesti zredukovan navratem hned z V. Destne, dnes tedy "rekord" v ujetych km. Asi je to lepsi na brusleni. Pozor na asfaltove plešky smerem na V.D. po siroke ceste.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.3.2020 18:19  
Z Hoffmanek pres Zrcadla na ČH, svaznici a po c.h.silnici dolu - snehu dost i dole, akorat pred Vendlovkou neprijemna mista hlavne pro sjezd, viz fotka. S mazanim horor, jinak super.
14:09
15:55
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 27.2.2020 22:14  
Černá hora a okolí - sněhu hromada, kolem poledne začala řádit rolba i se stopovačem, takže to bude na víkend hezký. Konečně je už protažený celý malý okruh. Podle množství sněhu v Jánkách zřejmě bude v pohodě i nástup na Hoffmankách.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 3.2.2020 17:50  
Cerna hora a Svetla hora: Svetelsky okruh sjizdny od Vaclavaku ke Krausovym boudam. Krome 1. kilometru, kde je obcas jehlici a sisky, pekne. U Krausovek konci snih. Cerna ok. Vsude starsi uprava.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 30.1.2020 14:17  
Ještě fotky k příspěvku.
(Včera měl výročí Alfons Alzheimer. A zase si nikdo nevzpomněl....)
9:29
11:53
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 30.1.2020 14:16  
Šerlich - Pěticestí (bunkrovkou): Něco přisněžilo, vítr zavál stopy, ale ranní ptáčata (dnes výjimečně vč. mě) stopu prošlápla. Jenom pozor na široké (levé) cestě ze Šerlichu na V. Deštnou, uprostřed je místy odfoukáno až na asfalt, pro skejtaře bude asi lepší řešení jet druhou cestou. Jinak super, Orlický vypadají ve formě, ještě to dnes před maratonem a oblevou využijte. Úplná zimní pohádka.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 22.1.2020 18:02  
Nároďák - V. Deštná: Od Nároďáku se to už plus minus dá, i když množství sněhu je na hraně a celkem často kamínky + vykukuje terén. (Viz fotka.) Rolba upravila bunkrovku už odspod, strojová stopa začíná asi po 4 km, ale nedá se v ní jet pořád, tráva atd. Pak dobrý. Vrchmezí je o skluznice, Polsko neupraveno (ani by to vzhledem k nedostatečnému množství sněhu nešlo), vyšlapaná romantika a nutná uwaga maximalna (fotka s větvemi). Před Šerlichem leze podklad, na V. Deštnou je to luxus.
10:36
12:05
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 10.1.2020 17:29  
Žalý: Vesměs bída, několik cm mokrého sněhu, místy louže, některé cesty už skoro nesjízdné, viz fotka, jinde je to lepší, ale na nějakou extázi to tady v oblasti není nikde.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.1.2020 22:19  
Šerlich - V. Deštná - Homole: Bez úpravy, úplně všude pošlapáno od pěších, takže pro bruslaře asi tvrdý chleba, stopa na klasiku mělká od lidí, ale lepší, než nic. Sněhu dost, nikde nic nečouhá.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 2.1.2020 19:15  
Č. hora: Nově zrolbováno, stopa na vršku všude (viz 27.12.) až ke Kolínské boudě, podmínky super, ani v tom teple (dnes nahoře devět) to nebylo rozbředlé ani po noci ledovaté.
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2019 17:52  
Černá hora: Jela jsem hledat stopy, takže info hlavně o nich (pro bruslaře je to tam všude super). Pěkná stopa na klasiku je od Sokolské boudy kousek za paraglajd, k vysílači, pak na svážnici zpod Černé bd. ke sjezdovce, a dolů ke Kolínské bd. Odtamtud směrem k Vodovodu vyšlapaná lidmi. Kolem Pražské bd. zmrazky a tráva, jinde ale čisto, bílo, nádhera. Vážení přátelé, ano.
(Na fotce i snímek cesty pod lanovkou, taky vyhlížím možnost nástupu na Hoffmankách, vypadá to zatím na hodně málo sněhu v nižších partiích. Ale Honza tady píše, že to jde, to by bylo great.)
13:47
15:25
Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně
Vloženo 18.12.2019 20:38  
Černá hora: Jak jsem v dubnu Krkonoše opouštěla, tak jsem je dnes zase našla - celkem skromné, ale dostatečné množství firnu, občas jehličí. Starší úprava na vršku, spíš pro bruslení. Stopa na klasiku jen asi 1 km od Sokolské boudy, končí kousek za paraglidem. Zbytek malého okruhu není upravený a na běžkách by to asi nešlo projet, viz fotka. Ke vysílači a Kolínské boudě totéž, bruslení ok, stopa na klasiku není. Dokud něco nepřipadne, tak s tím rolbaři asi nic nevymyslí. Pozor na příležitostné kousky štěrku mezi Černou a Kolínskou boudou. (Od Hoffmanek podle mě nastoupit nejde, cesty dole holé, v lese skoro nic a podle napojení pod ČH od Zrcadlovek není žádná úprava.)

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Východní Krkonoše - od Špindlu přes Pec po Janské Lázně