Janka – profil lyžaře

Registrován od 29.1.2019, vložil celkem 18 zpráv.

Vložené zprávy

Vloženo 19.2.2023 17:08  
Rejdice - kolem Štěpánky
Kupodivu sníh stále je, akorát z kraje Rejdické cesty nad Pašerákem je to vytáté. Rejdické - Pod Kapradníkem - Rovná cesta je v pohodě, i celkem čistý sníh. Kolem Kapradníku ( Pod Kapradníkem - Pod Turnovskou) je to špinavé, v druhé části se propadla stopa, podemlela to voda, taky je tam od vody rygol přes celou cestu. Jako dá se, ale oči na šťopkách a nohy v pohotovosti.
Bála jsem, že to to bude mnohem horší, ale na klasiku to šlo i celkem slušná stopa všude.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 17.2.2023 19:57  
Kolem Štěpánky, Bílé skály, Kapradníku. Dopoledne v dešti a překvapivě tvrdo, oceňuji snahu kde to jde, nacpat stopu v obou směrech. Úprava už není ideální, ale v tomhle počasí jsem to čekala mnohem horší. Sem tam se sekla hůlka, ale jinak dobrý. Ani extrémně špinavý, za lyže s klistrem to skoro netahalo, a že bordel na sněhu mi umí v kombinaci s klistrem skoro podrazit nohy.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 30.1.2023 14:31  
Parádní prašan na modrý extra, když člověk udrží aspoň trochu techniku a nepřejde k ťapkání... Je to trošku pomalé, ale pod vrstvou nového sněhu (5-10 cm asi) je pevný podklad. Za mě doporučuji jet velký okruh proti směru hodinových ručiček. Rejdice - Framberka - Kořenov - chata Hvězda - Rovná cesta - Rejdická cesta a dolů na parkoviště. Od Kořenova nahoru k Hvězdě je to pro znalé, trasa zasněžená a ještě zafoukáná kde zrovna nejsou týč, není vůbec patrná, dolů by se mi to jet nechtělo, když se člověk netrefí na trať, dost se to občas boří do starého sněhu.
11:11
11:58
12:10
12:23
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 30.1.2023 7:37  
Tratě na Benecku relativně ujdou, sjezd na Rovinku je o ústa a o lyže. Slalom mezi šutry a v dolní třetině je jeden téměř bezsněžný příkop přes cestu. Z Rovinky na Benecko k Bellevue místy ujeto až na asfalt.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2022 17:20  
Po trápení v Krkonoších na tratích upravených naposledy v sobotu skvělé svezení. Jely jsme od Souše na Smědavu, fialový klistr k mé velké úlevě držel jen tím jedním směrem i když začalo sněžit. Pak na Knajpu, Kasárenská silnice a zpátky k přehradě po Cestě pod Černým vrchem. Sněhu mi přijde dost, čistý, až mě to překvapilo po čtení zdejších příspěvků. Asi jsem z Krkonoš zvyklá na horší...
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.2.2022 12:11  
Roudnice - sněhu celkem dost, teď zmrzlý. Se to jsou všechna pozitiva. Od soboty neprojeto, takže solidní tankodrom. Zítra jedu asi radši směr Jizerky, tady to je trápení... Škoda, že je málo sněhu, zrovna když tu jsem. Loni byly luxusní tratě v Jilemnici.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.1.2022 13:09  
Sněží, napadlo možná 10 cm, ráno to projela rolba, ale furt padá a na návětrných stranách je to zafoukané. Sem tam projede člověk, takže stopa je, na bruslení to jde taky. Za mě podmínky pro rekreačního běžkaře perfektní, mnohem lepší než v sobotu. Vichr nesnesitelný asi jenom nad Pašerákem.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 16.1.2022 17:52  
Benecko - závodní tratě
Nic moc, v lese borůvčí, jehličí, tráva a občas i kamení. Sjezd na Rovinku kupodivu v pohodě, až na jeden kanálek, na Benecko pak k Bellevue taky celkem ucházející, sem tam stopa skoro až na asfalt, ale jinak pěkný sníh. Skate by šel asi bez omezení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.1.2021 17:33  
Dopoledne čerstvě projetý asi 7 km okruh. Z toho půlka na skate po tratích pro kolečkové lyže a půlka i se stopou na loukách, tam je to čerstvé a tedy měkké. Lidi málo, dodržoval se "přikázaný" směr jízdy. SKI Jilemnice má za mě 1*
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 10.1.2021 18:08  
Super strojová úprava to není, asi to někdy rolba projela, těžko říct. Dost mi to připomnělo dobu tak 15-20 lety zpátky, kdy tohle byl celkem standard pro upravené běžecké tratě , aspoň co si z dětství pamatuji. Ale sněhu dost a tam kde je to třeba je i stopa, akorát od Bosny směr Hromovka je to umydlené a ve sjezdu od Hvězdy k Vystrkovu sem tam vykukuje šutr, ale to je tam celkem klasika, když není moc sněhu. Celkově pěkné běžkování, odpoledne málo lidí.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 9.1.2021 21:51  
Potvrzuji upravené tratě v Harrachově, dnes někdy po třetí projetá Kládová cesta, od Snídaně to pokračovalo nahoru, tak jak to v tu dobu ukazovala Bílá stopa ( to mi dopoledne hladilo, že to tam rolba projela před 7 dny, což by asi tak odpovídalo, za tu dobu dost napadlo). Podél Mumlavy to odpoledne projeté nebylo, a vzhledem k frekvenci pěších ( co mají dělat, když vleky nejezdí ...) dnešní úprava asi moc dlouho nevydrží.
Jinak sníh pěkný, kolem Mumlavy to je hlavně dole tak tak, ale šutry nejsou, jen hůlky jdou občas až na asfalt.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.1.2020 21:11  
Odpoledne to bylo hodně zmrzlé, z kopce to frčelo až moc. Upravené jsou okruhy 5 km a kratší. 7 a 10 km v tom zmrzlém sněhu ve sjezdech dost o ústa ( tankodrom a čouhající kameny). Ale i na té pětce to vypadlo, že sněhu není nijak moc, sem tam byly kamínky, trať hrbolatá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.2.2019 13:04  
Tratě kolem Hvězdy, velký okruh přes Kořenov čerstvě upravený. Sníh tak akorát příjemný (zmrzlejší prašan). Kolem 10h -2 stupně, v poledne +1, ale jelo to pořád krásně. Ani sjezdy ještě nejsou vyjeté na led. Akorát lidí k poledni přibývalo hlavně větší skupinky, ale to je možná tím, že tam byl nějaký sranda závod nebo běžkařský pochod na 25/50 km
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 7.2.2019 18:47  
Jilemnice - závodní tratě a okruh ke Konzinci najeto čerstvě rolbou jak skate, tak stopa. Směr nad Mříčnou nově nenajeto, lesem od obrázku kluziště.
Trať tvrdá, zmrzlá, bílý klistr (universal) drží tak 6 km parádně, pak už po něm nebyly stopy.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 6.2.2019 21:23  
Rovnou si odpovím sama :-D Popsaný okruh super, spodek cesty na Zlaťák je jako sjezdovka, ale ráno skoro nikdo, krásně upraveno, od odbočky na Medvědín upraveno dřív, ale pořád krásná cesta až k odbočce k prameni Labe ( jen manšestr, bez stopy). Dál až k Vosecká jen ujeté a ušlapané, ale dalo se, od Vosecká až na Ručičky paráda, i když tak od Krakonošovi snídaně už trošku zmrzlejší sníh. Z Ručiček na Dvoračky, jak už tu psal někdo dříve, uježděno sjezdaři, ale dá se,horší je přechod sjezdovek, samá ledová plotna a podjíždí to dolů. Sjezdařů ale málo. Od Dvoraček do Dolních Míseček upraveno i se stopou, k rozcestí Vidlice hodně ledovaté l, ale pak už směrem k Mísečkám paráda. Akorát namazat se mi nepodařilo,modrý extra tentokrát moc nepodržel a klistru jsem se bála...
(Odpověď na dotaz uživatele Janka z 4.2.: Prosím, jak vypadají hřebenovky? Vymýšlím nějakou trasu z výhledy, jen jestli je nahoře sjízdné...
Např. Mísečky - Labská - pramen Labe - Vosecká - Krakonošova snídaně - po Kládové cestě na Ručičky - Dvoračky. Případně jiné tipy, kam na výhledy...
Děkuji)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2019 18:15  
Roudnice
Dopoledne zmzlo, poprašek nového sněhu, na Křížlice při oblevě místy rozoráno pásovou čtyřkolku, v trase ledové hroudy od frézování silnice. Na druhou stranu už byly tratě v pohodě v rámci klimatických podmínek.
I v půl 11 se dalo v pohodě zaparkovat.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.1.2019 13:25  
Roudnice
Dopoledne řádila na tratích rolba, takže po víkendových závodech ani památky. Akorát fouká, takže místy zaváto, sem tam stopa od pěších a psů, a na louce kousek pod Vurmovkou řádili asi hned po rolbě nějací závodníci ve skatu, takže tam je kolečko oranice.
Ale celkově obrovské plus. Svezení krásné, výhledy parádní úprava trati i v týdnu, parkoviště. Co víc si běžný běžkař může přát.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko