Štěpánka/Bílá skala. Počasí krásný, terén zvláštní. Výjezd v 10h. Ve stínu ledovka, ve sjezdech nic moc, na sluníčku to pro změnu chytalo za nohy.
Klasicky problémový úsek Vystrkov - Nad Pašerákem a začátek Rejdické cesty led, ale jinak většina tras sněhu dost a převážně u čistý. Viz fotky.
Mazán bílý univerzální klist Swix, bordel to kupodivu nechytalo, na natátých místech držel krásně, ve stínu mimo stopu nebylo třeba stromečku, ve stopě na ledu nic moc, soupaž byla často rychlejší.
Nejnovější zprávy z oblasti Hranice Jizerských hor a Krkonoš
5.2.
Vloženo 5.2.2026 23:22
Kolem. Kořenova po nočním deštíku a oblevě sněhu dost ubylo, v lese pod Turnovskou a nad hřbitovem velmi změklý a uklouzaný povrch, na loukách kouká tráva a hlína. Zítra to bude ještě horší, vyberte si k běžkování raději jinou oblast.
31.1.
Vloženo 31.1.2026 17:09
Dnes kolem Štěpánky bylo hodně lyžníků. V Příchovicích u kravína bylo parkoviště na 70%.Sníh super, počasí mlhavo. Stopa rozježděná ledová. Sjezdy byly místy s ledem. Opatrnost na místě. Famberka, stopa mnohem lepší.
31.1.
Vloženo 31.1.2026 16:36
Spojka podél rícky Jizerky z Jizerky na Orle je dobře sjízdná i na skejtech, je to vyplužené, dá se tam bruslit. Pokud pojedete pytel Orle-Harrachov, doporučuji jet pouze západní cestou (pěkné), východní část okruhu je plná bordelu, je tam malo snehu