Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2009/2010

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2009/2010. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 25.4.2010 22:19
Kromě sjezdovek se asi dá lyžovat jenom směrem na Vrbatovu boudu a pak nahoře na loukách okolo pramene Labe. Lyže jsme sice nesli až do první zatáčky silnice, ale pak jsme je museli sundat už jen jednou. Zatím krásné jarní lyžování, ale dlouho to už trvat nebude...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2010 7:56
V okolí Plání nad Špindlerovým Mlýnem je sněhu dost, z vrcholu lanovky (kam se asi dá na lyžích dostat jen lanovkou nebo po sjezdovce) vychází pár solidně upravených tratí - jen na bruslení. Sníh je hodně měkký, když do něj přes den praží slunce, ale to platí jen přes den, večer okolo sedmé už zas pořádně zmrzlý a rychlý, podobné to bude asi i ráno.

Z Plání se dá jet směrem k Chalupě Na Rozcestí. Klínové boudy je vhodné objet nejvíc horní cestou, kde je sněhu dost, je tam slušná stopa vyjetá od lyžařů a většinou se dá i bruslit. Přímější cesta je sice většinou také sjízdná, ale na dvou místech přerušená potokem či bažinou, kde je nutné lyže zout.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.4.2010 0:02
Na tratích okolo Černé hory je sněhu dost, alespoň tam kde jsem lyžoval já - směrem na Lučiny. Na webu sice píšou, že jsou tratě neupravené, ale mě celkem upravené přišly. Dokonce byla většinou strojově vyříznuta i stopa na klasiku, což jsem dnes jinde neviděl. Sníh je dle očekávání jarní. Nehezká je přímá cesta z Černé hory na Lučiny, rozdupaná od pěších a Václavák je navíc ještě zmrzlý = ne moc bezpečný sjezd.

Úsek mezi Kolínskou boudou a koncem vleku Zahrádky nad Pecí za moc nestojí. Na Lučinách je víc zeleno než bílo, ale zouval jsem jen asi na 100 metrů u Pražské boudy a pak ještě na pár metrů v lese směrem k Zahrádkám, v tom lese je pak ještě místy voda ve stopě (teda spíš na cestě, stopa tam není žádná, prostě je to uježděná cesta, kde se dá celkem v pohodě bruslit).

Pěkně vypadá tzv. vodovodní cesta vedoucí zhruba z vrcholu Zahrádek. Dá se na ní velmi slušně bruslit (upraveno podle mého tak v úterý, bez stopy na klasiku), dojem kazí jen 100 metrů dlouhý kompletně asfaltový úsek. Navíc se pak nedá pokračovat stoupáním na Dvorskou boudu po zelené – po cestě chodí jen pěší a boří se hluboko, já to dolů sice sjel bez pádu, ale nahoru se dá tak se sněžnicemi. Lepší varianta cesty k Chalupě Na Rozcestí je přímo přes Liščí horu - tam je sníh všude, resp. na silničce k Lyžařské boudě čouhá mnohde asfalt, ale dá se mu vyhnout, jenom při sjezdu může překvapit. Stoupání od Lyžařské na Liščí horu není taky lyžařsky žádný zázrak, mnohde se kvůli kombinaci rozdupáno/poničeno plužením/přes noc umrzlé ani nedá bruslit. Směrem dolů to taky nebude lehký sjezd.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.4.2010 11:29
Z mailu od prověřeného zdroje: "byli jsme jen v sobotu a to kolem Černé hory, tam je to supr, pěkný sníh, upravené stopy..., dost pěšáků, z Černého dolu jsme to vynesli k Chatě Mír, ale dolů se dá jet skoro až k Čerňáku, upravené je to i směr Světlá hora a Liščí, i kolem Lyžařský"
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.3.2010 8:57
Trasy z Míseček na Rovinku (obě varianty) jsou velmi slušně upravené, sněhu je tam dostatek - žádná vytátá místa. Jen je občas sníh trochu měkčí (tam kde do něj smaží celý den slunce), ale čekal jsem to horší, ve stínu byl podklad slušně zmrzlý. Občas je sníh celkem špinavý (jehličí apod.), ale já byl spokojen až na úsek v blízkosti Janovy hory, kde měl sníh k bílé barvě hodně daleko a krátký úsek se podobal vodnímu lyžování :-) Kdo rád jezdí na okruzích, bude pro něj lepší zůstat na tratích na Mísečkách, vypadaly taky upraveně.
Z Rovinky přes Benecko na Žalý to sice bylo upraveno asi dost dávno, ale podklad byl celkem tvrdý a bruslit se na tom dalo slušně. Stopy na klasiku buď chyběly, nebo byly spíš takové kosmetické, nebo jsem je za tmy už neviděl :-) Pro okruhy na Benecku myslím platí totéž.
Rozhodně nedoporučuju cestu z Rovinky vedoucí do prostředku Herlíkovické sjezdovky (označená jako směr Křižovky, na mé prastaré mapě pojmenovaná jako Velbloudí cesta). Projeto nějakým skútrem hodně dávno, boří se to, místy je spousta jehličí. Zpátky jsem radši jel po červené sjezdovce z vrchu Žalý, za tmy to byl příjemný sjezd, sjezdovka byla krásně upravená :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.3.2010 20:39
Dnešní závody se na Hraběnce ještě odjely, ale celodenní déšť si se sněhovou pokrývkou nepěkně pohrává. Problémovými místy na trati jsou nyní každá mez a pár bažinek, jinak tam sníh ještě v neděli odpoledne docela byl. Podle předpovědi však tipuji, že možnost lyžování na Hraběnce v průběhu příštího týdne skončí.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 21.3.2010 20:36
Tratě na Hraběnce byly dnes ráno po nočním mrazu upraveny takřka skvostně, v průběhu dne však z důvodu vyšších teplot stopy výrazně měkly. Uvidíme, co udělá s tratěmi déšť, který meteorologové na zítra předpovídají :-(
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 21.3.2010 20:34
Závodní tratě na Hraběnce dnes vypadaly celkem solidně, nikde žádná tráva ani krtiny. Upraven je 5km okruh s možností několika zkrácení. Trať je v dobrém stavu hlavně z důvodu, že je upravována nepřetržitě celou zimu. O víkendu se zde konají závody VŠ ligy v běhu na lyžích.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 18.3.2010 8:00
Včera odpoledne bylo rozhodnuto o konání posledního kola VŠ ligy na tratích na Hraběnce v Jilemnici. Sněhu je tam v tuto chvíli dostatek a předpoveď počasí nevypadá špatně. Bude sice velmi teplo, ale výraznější srážky jsou hlášeny až na noc ze soboty na neděli. V pátek začnou pracovníci SKI Jilemnice připravovat tratě na závod. V případě nutnosti nahození sněhu na nějakou mez či nějaké kritickésa místo tak samozřejmě učiní. Pro ty, kdo nevědí, co se v Jilemnici bude konat za závody, mrkněte na http://memorial.vskhumanita.cz/
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 7.3.2010 19:32
Celá trať Krkonošské 70 byla upravena úplně exkluzivně. Vůbec nefoukalo a bylo krásně slunečno, prostě idylka. Ráno hodně mrzlo, ale hned jak vyšlo slunce pořádně na obzor, tak to nemělo chybu. Byl to jeden z nejrychlejších ročníků za poslední roky, takže i sníh jede parádně. Předpokládám, že celý příští týden budou tratě K70 ve skvělém stavu. Kdo by nevěděl, kudy vede K70, mrkněte na www.lokotrutnov.cz
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.2.2010 20:25
Ve Špindlu i na Mísečkách cca 2 stupně. Sníh je mokrý. Mlha a ve 14:00 začalo pršet.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.2.2010 21:18
Lyžařské tratě pod Černou horou: Projel jsem trasu Hofmanky-Paseka nad Bolkovem-Čistá, rozc. Spálov (kříží silnici č.14)-Fořt. Upravovaná dvoulkolejná stopa, trochu měkká, rychlý mírně přemrzlý sníh). Na konci obce Fořt před mostem smyčka a konec. Za mostem pouze rozcestník a bílá pláň, takže dále do Hostinného jsem nedojel. Trať Spálov - Rudník, Terezín upravena.
Po návratu jsem se na stránkách TJ Tatran Hostinné, který má trasy vyznačené v rámci projektu Královehradeckého kraje upravovat, dozvěděl, že dílem je na vině porucha skútru ale také nedostatek financí. Takže páni radní kraje královéhradeckého, vyhodili jste peníze za vyznačení tras rozcestníky, bez stopy lyžař stejně neví kudy dál i kdyby si ji chtěl prošlápnout.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 15.2.2010 19:04
Žacléř - NOVINKA - od vlakového nádraží (vlak ale nejezdí) je upraveno skútrem na klasiku směrem na Černou vodu a Královec.
Úpa a Rýchory
Vloženo 15.2.2010 10:10
Trasa Kolínská, Václavák dole, pěticestí, Signál, Krausovy boudy, Pardubické boudy upravená na skate, někde trochu rozježděné, ale bez problémů.
Směr na Valšovky i kolem Čerhé Hory také upraven.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.2.2010 20:56
Žacléř-Bernartice-Petříkovice: Trasa ze Žacléře po zelené do Bernartic projeta jen cca 2 km a končí v lese u krmelce, značka byla přeložena více vlevo, s poměrně prudkým sjezdem lesem v praxi ústí konci obce Lampertice, dále nutno pěšky po silnici (původní zelená byla lepší, vzhledem k velmi dobrým sněhovým podmínkám sjízdné). Žlutá značka z Bernartic do Petříkovic přes Jánský vrch neprojeta, prošlaspali jsme stopu ze silnice Bernartice - Bečkov (odbočka na Rybníčky) šikmo svahem do Okrzeszyna, dále protažená silnice a cesta do Petříkovic sjízdná. Dále lze pokračovat hřebenovku Jestřebích hor s dobře vyjetými (někde i upravovanými) stopami.
Úpa a Rýchory
Vloženo 15.2.2010 10:16
Vodovod (desítka) od Lesní na bufáč upravené, ale místy rozježděné od skůtrů a roleb.
Cesta kolem Frisových bud nic moc - hodně rozježděné. Dříve projížděná spojka kolem Dvorské jen vyšlapaná.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.2.2010 10:40
Sněhu je opravdu dost. Kolem Černé hory projeto rolbou, ale vyříznutá stopa je velmi vzácná, vodovod obdobně, na Liščí horu oraniště, ale romantika.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.2.2010 12:41
Z Ploužnice vyjetá rolbou stopa na skate i klasiku jak na Klepandu, tak na druhou stranu na Košov. Paradní podmínky.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 25.1.2010 18:23
TOP lyžování. Projetá celá magistrála-Harachov, Čerťák,Ručičky,Snídaně,Terex. Rolbou,široké na bruslení i klasiku, dokonalý sníh,prašan,asi -7,
slunce. Lepší už to nebude....
I na hřebenech dobré,slušná stopa i bruslit se dá, zatím krásný prašan.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.1.2010 15:34
Rolbou ujetá cesta široká asi 4 m na bruslení a dvě vyřízlé stopy na klasiku po krajích po polích od Zeleného háje, přes Morcínov ke Košovu a k Lomnici. O víkendu luxusní lyžování s luxusním počasím!!!
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 17.1.2010 21:14
V Jilemnici je upravena 5km závodní trať na Hraběnce. Dále je projet 25km okruh po loukách v okolí Jilemnice, kde se má jet příští víkend Jilemnická 50. Stav tratí je docela dobrý, jenn místy lze potkat kousky trávy nebo krtinců.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 11.1.2010 11:06
Ze Strážného z horního parkoviště je až k rozcestí k odbočce na struhadla vrstva 10 - 15 cm uježděného sněhu dá se i na nových lyžích. Od rozcestí je pak cesta urolbovaná oběma směry (zapadané stopy po obou stranách, spíše na bruslení) - na struhadla i ke srubu nebo dolů do Špindlu. Rolba trasu projela v neděli ráno, odpoledne napadlo dalších 5 cm.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2010 14:02
Trochu připadlo, tratě krásně upravené (jako vždycky), pětka i na klasiku, v kopcích se ale pořád objevují ledo-bláto-kameno hrudky. Dá se jim ale vyhnout. Svážnice na Medvědín je jen na bruslení. Na parkoviště na Horních Mísečkách jsme se kupodivu dostali i v 10:30.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.1.2010 8:57
Snehove podminky nebyly na trase Cerna hora - Studenov - Rucicky - Dvoracky zrovna idealni. Zmrzly podklad a na nem cca 5, max. 10cm prasanu. Na protazeni stop bylo snehu malo a vetsina lidi jen bruslila. 3. 1. napadl dalsi prasan tak uz by to mohlo byt lepsi.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.12.2009 17:02
Rovinka - Misecky (po vrstevnici nad Labem) : neupravene rolbou ale jinak ujezdene od bezkaru. V pohode se da i bruslit
Misecky : nektere trate upravene rolbou, v podstate plati to, co pise Bara pode mnou
Misecky - Rovinka (kolem Janovy hory) : v pohode sjizdne (i brusleni) akorat v lesnich pasazich pod Janovou horou bylo znat mene snehu, tezko rict jak to tam bude vypadat po dnesni mensi obleve :-(
Jinak behem dopoledne mistama docela dost prselo a zrejme nejaky ten snih ubyl. Pokud pres noc bude mrznout, tak to asi i trochu zledovati !
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2009 17:09
Na Mísečkách je stopa na klasiku jen na 2 km okruhu, jinak pak vyjetá od turistů až na Janovu horu.
2 km okruh je perfektně upraven na klasiku i na bruslení.
5 km okruh je nejdřív OK, ale nad "padákem/Kitzbuhlem" je to hrůza - rolba vytahala na povrch šutry a je to o hubu i o lyže.
Na Medvědínské svážnici stopa není, ale je to dobře upravené pro bruslení (až na drobné kamínky na začátku).
Sníh: na modrý extráč:)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2009 21:40
Jediné místo na Mísečkách kde se dá jezdit je svážnice na střelnici - a to pouze soupaží, nebo s problémy bruslením jelikož ten ledosníh ustřeluje.Stopa na této svážnici je ledovatá.
Závodní okruhy na Mísečkách jsou led nelze na nich lyžovat.
Obě cesty z Benecka na Mísečky (po plynovodu, nebo přes Janovu horu) jsou absolutně nesjízdné - hrbolatý led pokrytý listím.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2009 17:17
V Harrachově je upravený asi 888m dlouhý okruh na klasiku i bruslení. Po včerejší oblevě jediné místo, kde se dalo krásně lyžovat. Na Jizerce ani v Jakuszycích se nedalo pro nedostatek sněhu a zmrzlému podkladu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.12.2009 16:49
Stopy na Černe hore jsou dneska jeden led,jakžtakž se da lyžovat na trverzovce pod Černou boudou.Dolu ke Kolinske boudě jsem ani nezkoušel jet.K dolni stanici lanovky se da sjet jen po sjezdovce,taky nic moc.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2009 9:22
Podle informací z webu způsobila obleva úbytek sněhu i v okolí vrcholu Černé hory: "Běžecké tratě na Černé a Světlé hoře pouze sjízdné dle sněhových možností." Ještě na Štědrý den tam myslím bylo, že je upraveno cca 50 km tras. Zdroj: http://www.cerna-hora.cz/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.12.2009 19:53
Díky závodům najeli na části trati stopy (sprinterský okruh a cesta na střelnici). Na konci 5km okruhu (před prudkým sjezdem) rolba vyhrabala plno šutrů. Dá se dobře projet plynovodem na Rovinky (cesta nad Špindlem). Na cestě přes Janovu horu je dost šutrů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.12.2009 8:36
Dle dostupných informací jsou na vrcholu Černé hory upraveny tratě v délce cca 10 km. Zdroj: Panorama ČT a http://www.cerna-hora.cz/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.12.2009 16:30
Ahoj lyžaři,
právě jsme dojeli z Míseček, na bruslení je projetá pětka a obě svážnice, žádná stopa na klasiku. Zadní část pětky je dost kamenitá s dolíkem skoro na zlámání lyží :-).
Teplota -13 stupňů a trénoval tam Bauer :-)
Hodně štěstí a hezký víkend
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.12.2009 11:21
Špindl - Pláně horní stanice lanovky a okolí na V. Od pátka do soboty připadlo cca 15cm sněhu. Celkem tak 30-40 cm nahoře. Svážnice směr Klínovky neprojetá, stopa od turistolyžařů nicmoc, ale dalo se. Ani kameny ani tráva. Spíše na klasiku. V neděli pěkně a -10C.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.12.2009 23:38
Upraveno cca 8 km tratí na skate. Na vyříznutí stopy stále málo sněhu. Na skate ideální!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.12.2009 23:30
Dle záběrů ze zpravodajství České televize to na tratích na Horních Mísečkách vypadalo přímo úžasně. Možná tam vyrazím i během týdne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.12.2009 21:15
Od Hofmanek to vypadá, že je málo sněhu, ale na asfalt se neprodřete. Nahoře supr - i na dolní svážnici mrtě sněhu a perfektně urolbováno. Dá se dojet až na Pražskou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.12.2009 12:59
Na Mísečkách se údajně dá jet ke střelnici po tratích i svážnici, cesta na Zlaťák taky ok. Odpoledne to omrknu a kdyžtak upřesním.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.12.2009 22:48
Od kamaráda jsem se doslechl, že se dá asi lyžovat po asfaltce z Horních Míseček směrem na Vrbatovku. Jen tipuji, že kus se bude muset jít pěšky a že je lepší používat kameňačky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.11.2009 11:33
Dnes dopoledne na Mísečkách sněží. Na lyžování to sice zatím není, ale 1-2cm napadly. Doufáme, že na začátku příštího týdne napadne tolik, aby se dalo lyžovat.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.11.2009 16:54
Byl jsem na kole na Zlatém Návrší a Labské Boudě a jediný náznak sněhu jsou kupky někde u cesty. Dále cestou na Dvoračky je někdy dokonce sníh i na cestě, ale obvykle po 5 metrech skončí. Na lyžování to tedy není ani na hřebenech.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.11.2009 20:53
Mísečky: Upraveno ke střelnici, svážnice Medvědín a nejkratší kolečko (s tim kopečkem na poblití) - ve sjezdu do posledního pytliku pozor - je potřeba přeskakovat překopy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.11.2009 20:49
Černá hora: Od Hofmanek k odbočce na Zrcadlovky je projeto autem. Odtamtud byl v neděli ráno krásný manžestr. Nahoře jsou ujeté dolní i horní svážnice.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.11.2009 15:54
Podle informací z webu se dá lyžovat na tratích na Horních Mísečkách. Upravené mají být obě svážnice a okruhy kolem stadionu. Zdroj: http://www.skiareal.cz/bezecke-trate.aspx
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.11.2009 15:48
Podle informací z webu se dá lyžovat kolem Horní stanice lanovky na Černé horě. Zdroj: http://www.cerna-hora.cz/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše