Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2023/2024

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2023/2024. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 25.2.2024 22:02
Ahoj, H. Mísečky- Vrbatovka- Česká budka-Svinské kameny- Vosecká-Alfrédka a zpět. Nahoru na Vrbatovku upraveno nahladko rolbou, celkem fajn svezení, především na skate. Nahoře hřeben velmi dobré, místy rozdupáno, odpoledne již více. Úsek Česká Budka-Vosecká spíše na skialpy než na běžky, ale dalo se. Pak strojově upravená trať na Alfrédku, ráno občas led, pak to změklo a některé pasáže rozbředlé. Na Terexu jeden potok přes cestu (lze objet), plus cca 0,5 km úsek hodně špíny a malá vrstva sněhu, asi bude brzy s přenášením. Jinde sněhu dost a ještě nějaký čas vydrží.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2024 16:49
zdravim dnes opet pekny den i na hrebenech.jsem na ryzovisti v garny grifu mimochodem velmi kvalitni bydleni pesinou kolem armabetonu kladovou cestou kde je treba kousek vynest pote lze vyjet k mastali cca 960m dale trochu ledovate kazdym metrem snh pribiva.od krakonosky lze na labskou.tudy nejlepe na skialpech.od ctyr panu nadherne podminky snehu mraky a vse bezvadne utazene.proste jedna basen.dale k vosajde se to zase horsi.cesta okolo mumlavy pro ski naprosto k nicemu.takze spokojenost.jarda
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.2.2024 16:39
Tratě na vrcholu Černé hory a desítka z Pece upraveny, pěkná stopa. Od Kolínské výš promichany starý firn a nový vlhký snih, na desítce jen firn. Stojí za to vyrazit, zvlášť po ránu hezký lyžování. Jen kolem Pražské boudy a Zahrádek už je to bída - hodně špinavé.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.2.2024 14:35
Dnes na Mísečkách v závodních tratích. Okruh 5km upraven na skate, místy přítomná i stopa, stromy od pátečního sněžení už bez sněhu, sníh převážně firn, nahoře u lanovky na Labské místy i smíchaný s tím čerstvým. V zatáčce ve stoupání za připojením okruhu 7km 2 vytátá místa. Jde je opatrně přejet bez sundávání. Pokud vyjde předpověď počasí tak za týden už půjde lyžovat akorát na hřebenech sjezdovce.
12:41
12:42
12:42
12:43

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.2.2024 20:45
Dnes skate Horní Mísečky - Vrbatova bd. - Labská bd. - směr Vosecká bd. jen do půli kopce na výhled do údolí a pak zpět po magistrále do HM.
Předně pozdravy a díky Jance za zprávy z uplynulých dní. Kdyby na dnešek nenapadlo těch 5-10 cm nového, jakkoli lepivého sněhu, bylo by to nahoře podle mě o ústa.
Dnes z HM na VB po silnici krásně urolbováno a široké - na skate ideální, stopa na klasiku není. Odpoledne dolů místy mejdlo, místy trochu rozbředlý firn, každopádně jelo to rychle. Z VB na LB též urolbováno, ale na skate podstatně méně pohodlné - díry od pěších, místy hrbolaté, stopa na klasiku strojová není nikde. Mimo magistrálu jak kde, někde lepší, někde horší, místy se dalo i obstojně bruslit, jelikož podklad je tvrdý a čerstvého sněhu málo.
Závěr: na ski alpech dnes asi lepší než na běžkách, ale jinak krásný den na horách. Lidí přiměřeně. SKOL!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.2.2024 20:38
Ručičky, Dvoračky, Labská bouda, rozc. Sněžné jámy, Vosecká, kus Terexu a zpět, Krakon. snídaně a Kládová cesta.
Počasí nahoře oblačno a trochu větrno.
Sníh: Od lesního zátiší začíná po cca 700 metrech. Přenášení: 1 místo u Dvoraček (pokud se jede kousek nad chatou tak netřeba) a 1 místo u přístřešku na Kládové cestě. Dolni část Kládové cesty tenká šlupka a chce to trochu opatrně. Namazat na toto prostě nejde, výtečná kombinace tuhého a klistru pro dolni část, musela nahoře v prašanu dolů a dole zase znovu namazat.
Jinak pozor na Terexu ne všichni vám při sjezdu dolů vpravo ve stopě uhnou, tak jak zažité v sousedních Jizerkách.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 24.2.2024 16:56
Dnes na skialpech z Míseček na Medvědín, po černé dolů,busem na Špindlerovku, přes Sněžné jámy, Labskou a Mohylu zpátky. V noci nasněžilo do 3cm vlhkého sněhu. Ráno bylo krásně bílo. Na hřebenech sněhu spousta. Lidí přiměřeně.Hřebeny v mracích občas sluníčko,nahoře jako docela větrno (jako vždy), odpoledne dole už zase úplné jaro.
11:14
12:20
12:40
13:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 14)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.2.2024 14:32
harrachov bez noveho snehu ale cca 950m uz parada, novy snih 10cm takze jehlici spina super schovane.vse nove utazeno podklad dostatecny.namotane trate nad harrachovem jsou prez vyrazny dest ve velmi dobrem stavu.takze vrele doporucuji.skol jarda
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 23.2.2024 14:04
Dole jaro, mokrý firn. Na hřebenech zmrzlo, asi po včerejším dešti. Netuším jak na tohle namazat.
Sněhu dost a lidí ještě víc.
11:14
12:25

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Dotaz Vloženo 23.2.2024 9:59
Byl někdo prosím teď na Černé Hoře v JL? jde to na běžky? podle map jsou bšžkařské tratě upraveny, ale na webcamerách lyžařského střediska nevidím 23.2. žádný nový sníh :-(
Zodpovědět Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.2.2024 18:30
Lysa hora - Dvoracky - Rucicky - Studenov - Ryzoviste, s detmi. Nad 950 prisnezily 3cm a skrylo to jehlici na tvrdsim podkladu: dobre. Z Lyse hory po cervene sjezdovce (byla zavrena, vytata mista). Dvoracky - Rucicky fajn. V pulce mezi Rucickami a Studenovem prenaseni 500m - jehlici. Pak to jeste kousek slo, ale uz nic moc. Kolem Studenova uz led a asfalt. Dolu na Ryzoviste slo sjet kus na pekaci :) Nahoru by tak pulka tohoto useku sla vyslapnout.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.2.2024 13:19
Autobus z Dolních na Horní Mísečky přeplněn sjezdaři, kterým už taky nezbylo nic jiného než vyjet nahoru.
Na Dolních klasicky déšť, ale na Horních asi 4 cm prašanu (klistr z domova nebyl úplně vhodná volba). Na tratích se to hemžilo školami a sportovci. Vydala jsem se proto na svážnici. Ke sjezdovkám upraveno bez stopy, od sjezdovek k zatáčce neupraveno se stopou.
V poledne už ale sníh moknul.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.2.2024 18:33
Horní Mísečky, dnes dopoledne to bylo takových čtvero ročních období... Sníh, déšť, sluníčko, mlha a vítr. Ale tratě do 5 km okruhu vzorně a čerstvě upravené.
Akorát se to tam už trošku motá, jak tu po okolí nic moc není, rodinky s dětmi, aktivnější běžkaři a do toho vyloženě sporťáci (dnes trénovali Poláci), fakt škoda, že (asi, včera tomu tak bylo) není řízlá stopa na svážnici kolem Medvědína.. Ta má ještě celkem běhatelný profil na klasiku i pro takovou lamu jako já, to se o závodních okruzích na Mísečkách říct nedá.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.2.2024 13:23
Na Horních Mísečkách opravdu sněží, i když při čekání na bus na Dolních v dešti jsem přemýšlela, jestli jsem nezbláznila jet v tomhle na běžky...
Projela jsem jenom svážnicí sem tam sem tam. On ten sníh byl mokrý a všude jinde dost foukalo. Škoda, že nebyla stopa, ta je v náznaku až od sjezdovek dál směrem ke Špindlu (asi, já to zapíchla v zatáčce).
Nejelo to nahoru, ani dolů, ale sníh tu je.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.2.2024 15:34
Černá hora - Lučiny - Plynovod - Liščí cesta - Friesovy boudy a zpět. V neděli jsem vyjel lanovkou nahoru na Černou h. - jelikož poslední úprava proběhla už v pátek, kdy poté v sobotu v rozměklých stopách proběhlo a prošlo spoustu lidí a zároveň přišel po 14 dnech první výraznější mráz v noci, tak toto oraniště se změnilo v nedělní ráno na tvrdou a extrémně nerovnou plochu. Tudíž první kilometry po malém okruhu kolem ČH a dále poté část velkého okruhu kolem Zrcadel až téměř po Kolínskou b. byly naprosto šílené a ve sjezdech lyže velmi špatně ovladatelné. Většina lidí i velmi mírné sjezdy raději scházela pěšky. Od Kolínské dále už sníh i díky slunci povolil v jarní firn a dalo se už celkem dobře bruslit. Lučiny až po rozcestí pod Lesní boudou se daly přejet bez přenášení (i když kolem Pražské je to již kvůli potůčkům na hraně), jen 2 úseky v lese kolem vysílače jsou naprosto plné jehličí. Plynovod celkem jde, ale potřeboval by již srovnat. Nejlepší úsek určitě Liščí cesta, která je krásně široká na bruslení a díky malému vytížení od lyžařů, pěšáků a zásobování je pořád ve velmi dobrém stavu. Poslední úsek Krkonošské magistrály na Friesovy boudy překvapivě také ve velmi dobrém stavu. Poté zpět na Černou h. a dolů lanovkou - sjezd dolů jsem neriskoval, údajně se dá sjet s opatrností dolů někam cca do serpentiny k odbočce na Zrcadlovky, pak už jedině pěšky na Hoffmannky.
Celkově kromě prvního úseku ráno slušné lyžování, víceméně v jarním duchu. Jen by bylo fajn, kdyby úprava neprobíhala asi podle nějakého pevného plánu (tipuji út / pá), ale i s ohledem na počasí - sobotní večer si o to úplně říkal, stopy mohly krásně přes noc konečně pořádně vymrznout a cesty by se srovnaly.
10:56
11:13
11:18
11:41

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.2.2024 9:25
Pěšky podél Mumlavy na Krakonošovu snídani. Dole u vodopádů sníh žádný, postupně špinavý led, špinavý sníh a teprve od cca. 1000 m by to na běžky šlo. Od snídaně směrem na voseckou krásně vykrojena stopa. Ale musí se jít nejdříve 5 km pěšky.
16:31
16:33
16:44
17:08

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.2.2024 22:49
Janky - Nad Peci - Vyrovka - Lucni - Spindlerovka - Snezne Jamy - Lysa - Harrachov.
- snih je cca od 900 metru, nahoru lze jen po sjezdovce nebo lanovkou. Okolo Cerne hory - co nebylo upraveno na dnesek bylo silene - zmrzle, horsi dolu jak nahoru. Nad Peci ok. Pres Lisci horu +- ok, od Rozcesti na Lucni pomerne dobry. Vsechny rovinate useky na hrebenech super. Klesani v lese/kleci s lyzema v rukou casto, kde to bylo zmrzle neslo moc brzdit. Nad Rokytnici prekvapive hezka stopa, ale od Rucicek naprosto zapadana jehlicim.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.2.2024 18:45
Dnes cesta Terex od hranice na Voseckou boudu a zpět. Na začátku nutno cca 800 m pěšky. Pak sněhu dost. Dopoledne cesta namrzlá (na skate super), odpoledne rozbředlá. Mezi Lubošskou bystřinou a Voseckou boudou komplet (skate, místy i klasika) rozježděno jakousi čtyřkolkou, která jela k boudě.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.2.2024 16:25
Sníh tam nějaký je, střídaný s místama bez sněhu. Ale tam co je, tak to je většinou se spoustou bordelu + je to rozhrabané od pěších. Šel jsem to z Pomezek až ke Spálenýmu mlýnu, vyrážet na to teď na lyžích musí být čirý masochismus.

(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 15.2.: Nevite nekdo v jake vysce zacina ve Lvim dole snih?)
Úpa a Rýchory
Vloženo 18.2.2024 14:07
Dnes Horní Mísečky (tam na okruzích závody, jezdit nejde) po silnici na Zlaťák, dál na Českou budku a tam různé úseky směrem k Vosecké, Tvarožníku, Sněžnejm ... Po ránu hodně zmrzlé, ale jinak slunce a nádhera, bruslit se dá bez stopy kdekoliv, je to tvrdé .. Sněhu mraky, nahoře na Labské louce určitě výrazně přes metr sněhu. Stopy klasika moc nejsou, ale brusli jde parádně. Projela i rolba od Labské až na Mísečky a zpět. Samo že to je místy dost poťapané hlavně na silnici na Zlaťák, ale úplně v pohodě ...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2024 13:21
Je super, že se nám starají jiní o tratě. Škoda, že od Černé až po Pec a dále si nikdo nevšiml, že v noci bude mrznout. Prostě nechali tam úpravu z pátku (kdy upravovali až pěkně za tepla v poledne) a tak dnes jsme si krásně zajezdili po zmrzlé rozdupané trati! Jasně, že já to přímo neplatím, ale někdo platí za to,aby tam rolby jezdili zbytečně a když je to potřeba, tak to prostě neudělají. Je to rok od roku horší a je to velká škoda,neb v republice je těch běžkařských příležitosti méně a méně! Pokud si dnes někdo něco nezlomil,tak to bude zázrak.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.2.2024 12:14
Ano takto to v "zimě" jde

(Odpověď na dotaz uživatele Anna: Ahoj,nevíte někdo jestli se dá vyjet lanovkou na Lysou horu a pak přes Růženčinu zahrádku k Vrbatce a napojit se na magistrálu?Díky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2024 19:32
Ahoj, z Pece nahoru pěšky sjezdovkou Zahrádky, dále magistrálou na Hnědý vrch, zpět na magistrálu, pod Předními Rennerovkami doprava směr Bufet na rozcestí, Luční bouda a zpět. Nad Pecí hodně rozježděno skútry a rozšlapáno chodci, úprava jakž takž, ale žádný zázrak. Od Rennerovek nahoru prošlapáno, běžkaři a skialpinisty, celkem slušné svezení na turistické běžkování. Mezi Výrovkou a Luční na zimní cestě (té vrchní) pro mě nepochopitelně rolba vyhrabala povrch až na kameny. Část sjezdu od památníků obětem hor na výrovku tedy jen obtížně sjízdný. Jinak sněhové podmínky velmi dobré, jen kolem Hrnčířských bud je to hodně zasypáno jehličím (cca 200 m), tento úsek je spíše na přenesení. Škoda, že úprava v této části Krkonoš není na lepší úrovni. Celkově ale fajn svezení.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.2.2024 14:39
Terex - Snídaně - Kládovka. Nástup od celnice cca 1km s lyžemi v rukou, dál souvislá vrstva. Upraveno včera včetně stopy na klasiku. Terex na skate občas měkčí, špinavých míst není tolik, celkově ok. Nejlepší pasáž (čistý sníh, relativně tvrdé) je na Kládovce okolo heliportu, dál směrem na Ručičky už hodně špinavé - nejede to nahoru ani dolů.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.2.2024 14:26
Ahoj, tohle bylo upraveno včera v noci, zelené čáry. Takže tam to půjde...

https://www.bilestopy.cz/cs/nordic/cz/krkonose?lat=50.66598681121221&lng=15.743395852568824


(Odpověď na dotaz uživatele Honza1994 z 16.2.: Ahoj, má někdo info, jak to vypadá kolem Černé hory a nad Pecí? Lze se někde slušně svézt?)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.2.2024 22:52
Souhlasim s Tomem okoli Labske boudy opravdu luxus.Paradni svezeni aktualne nejlepsi v republice.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.2.2024 20:43
Horní Mísečky - Medvědín - Vrbatka - Labská - pramen Labe - Česká budka - Violík - Sněžné jámy - Česká budka - Tvarožník - Vosecká - cesta Terex - 1 km před silnicí otočka zpět - opět po Terexce - Bílá Voda - Pod Platenfalem - Harrachov. Z Míseček až na Českou budku naprostý luxus (krásný sníh), mezi Violíkem a Sněžnými jámami ledové plotny, na běžkách dost o ústa (lepší asi vzít skialpy), několik dalších ploten před Tvarožníkem, s opatrností lze sjet i na běžkách. Mezi Vrbatkou po Terexce luxus až na místo cca 1 km před silnicí Harrachov-Jakuszyce, kde je už asfalt. Tam jsem otočil, vrátil se po Terexce na Bílou vodu a zkusil sjet do Harrachova přes (31) Sáňkařskou dráhu a (32) pod Platenfalem. Tam, u říčky Kamenice sníh končí a odtud je třeba ten cca 1 km do Harrachova dojít s lyžemi na rameni. Celou cestu bezu obav i na áčkové lyže (já měl raději béčkové, kvůli okolí Harrachova - ale sníh na obou mnou popsaných cestách končí jen cca 1 km před Harrachovem, jehličí je minimum, celkově na to počasí za mne pořád skvělé lyžování.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.2.2024 17:47
Dnes běžky Špindlerova bouda - Luční bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Klínovky - U srubu - Krásná Pláň - Špindlerův Mlýn (cca 25 km)
Sněhové podmínky od Špindlerovky až na Krásnou Pláň skvostné, závěrečných cca 7 km do Špindlu z Kr. Pláně už bída, jehličí, přenášecí úseky, poslední 3 km zcela nesjízdné (asfalt)
Trasa samotná mezi Špindlerovkou a Luční boudou náročná, velké stoupání (400 m), na cestě k Čertovu návrší pro méně zdatné lepší sundat běžky a prudký kopec vyšlápnout vzhledem k nerovnému terénu, značnému stoupání a úzké cestě
Od Luční na Krásnou Pláň skvělé, kvanta sněhu, široká cesta, někdy i se stopou, všechny občerstvovny otevřené
Lidí relativně málo
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.2.2024 13:53
Z Černé hory až na Bramberk i otočku desítky ještě dopoledne 1-2 dny stará, lehce zasypaná trasa, takže super. Drží to a je to zatím rychlé. Lepší a čistčí než v sobotu. Na áckové lyže kromě úseku těsně nad Hrnčířskými boudami směrem k Oddechu, ale dá se to kousek přenést, na horších lyžích i projet. Lidí, tedy turistů, mraky. Parkoviště na Černé bylo dopoledne plné, fronta na lanovku už v 8:30 na 20 minut!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.2.2024 10:09
Ahoj,

nekde na FB jsem videl fotky z nedele. Je to tam totalne zablaceny a plny jehlici. Od vyssich poloh pak uz prej lepsi.(Odpověď na dotaz uživatele Pepa z 13.2.: Zdravim všechny,nevíte jak vypada cesta z Hofmanek nahoru?Je možnost ještě na běžky?
Diky)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.2.2024 15:34
Zdravim byli sme dnes se synem jen si behat maly okruh kolem bufetu. Snih umrzly prakticky cisty led na nem lehky poprasek, v lese v nekterych mistech jehlici ale jinak stopa celkem dobra na klasiku i skate.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 9.2.: Ahoj, ví někdo, prosím, jaké jsou aktuální podmínky na Mísečkách? Dá se tam něco naběžkovat? Děkuji Michal)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.2.2024 7:46
Jeli jsme v pondělí od celnice. První kilometr příšerný, led pokrytý jehličím. Pak se to zlepšilo a hlavně proti nám jela rolba, která jehličí strhla a překryla sněhem. Dojeli jsme pod Voseckou a jeli zpět po výrazně lepší trati.
Takže na tu bídu to ještě jde.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 13.2.: Dobrý večer ,chci se zeptat , nebyl někdo na Janouškově cestě (Terrex) nad Harrachovem na Voseckou boudu ?)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Dotaz Vloženo 13.2.2024 23:28
Ahoj,
nevíte jak vypadá úsek Rozhledna Žalý -Rovinka - Horní Mísečky?
Žádný šlágr nečekám, ale o víkendu nás čeká tato trasa, tak jestli se spíš máme připravit na pěší turistiku než na lyže.
Díky.
Zodpovědět Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.2.2024 8:15
Jel jsem z ručiček pře studenov, janovu skálu směr čertova hora a tudy opravdu ne - spousta jehličí a sněhu málo. Doporučit jde cesta z ručiček, přes kládovou cestu na krakonošovu snídani - tady se dá v pohodě bruslit.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.2.2024 17:15
Okruhy na vrcholu Černé hory upravené, upravena i desítka z Péče, krásný jarní lyžování, jen datum nesedí. Okruh Světlá hora upraven v týdnu a sjizdny jen obtížně, sněhu dost, ale hodne spiny a jehličí a velmi pomalé- brzdicka na povrchu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.2.2024 20:31
Ahoj, já jsem šel 9.2. odpoledne po dešti z vrcholu Čerťáku na Ručičky a v lese velká bída, jehličí a šišky a dost to drhne...z Ručiček ke Kládovce je to o dost lepší dá se i slušně bruslit, k Mumlave taky dobrý ale pak od Lubošské bystřiny už to nestojí za nic a je to na sundání lyží

(Odpověď na dotaz uživatele Špagetka z 9.2.: Ahoj. Jak to prosím vypadá z Čerťáku, na Ručičky, Kládová, Terex? Lze eventuálně i na skate?
Btw. souhlas s Oldou - mám z Harrachova stejnou zkušenost z loňského března.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.2.2024 18:31
Liščí traverz, Pražská, Kolínská, cikcak na Černou horu, malý okruh přes Sokolskou, Václavák. Všude skvělá podmínka, včera večer s ochlazením upraveno, do rána to ztvrdlo a spojilo se s 3 cm nového sněhu. Jak to bývá v Krkonoších s úpravou leckdy všelijaké, tak tohle se fakt povedlo, díky! Krásná hluboká stopa + rovný střed na bruslení, vše pevné. Zatim všude sněhu dost, ale zítra do toho má pršet a vrátit se obleva.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.2.2024 18:24
Nevěřte tomu,že když na mapy.cz je rolbou projetá cesta,že půjde jet na běžkách.Okolo Harrachova je to skoro podvod.Ano,rolba tu skutečně jela,ale po asfaltu či písku/hlíně.Na běžky to fakt není,až nad 900 m n.m. se dá.jinak pěšky.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.2.2024 16:38
V Jakuszycích velmi dobré podmínky, přes noc očividně nasněžilo, sice ne moc, ale po těch deštích z posledních dní, je to luxus. Cestou autem jsme míjeli odbočku na terex a i tam zjevně nový sníh i s čerstvou stopu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.2.2024 20:02
Lanovkou na Čerťák, pak na Ručičky a na Dvoračky. Oběd na Dvoračkách a zpět. Dolů do Harachova po sjezdovce. Sníh jak kde, v lese někde totální bordel a někde lepší, někde špinavý led. Stopa celkem dobrá, někde to fest na špíně drhne. Lidí málo, cestou pár dětských "lyžáků". Jo a jeli jsme skate.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.2.2024 12:45
Pro motivovane lyzare se porad da neco vyzobat. Dneska skate: medvedinska svaznice ze stadionu TOP (klasa i skate), po cervene na medvedin dobre (odbocka k Vrbatce uz spatna). Okruhy jak kde, chce hledat. Stojka v protismeru (navrat desitky) dobra az k vleku. Nejkratsi 1km okruh fajn. Vydrzel jsem tam 2.5h, pak uz jsem si pripadal jak krecek v kole a jel domu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.2.2024 16:45
Dneska obhlidka okruhu. 2 a 5km se da se sebezaprenim a na starsich lyzich. Mimo stromy je to prekvapive jetelne, ale pod stromy je souvisla vrstva jehlici a sisek. 10k uz je zvlast ve spodnich partiich uplne zoufala, mekka, bordel a je tam par prenaseni, to uz je fakt za trest.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2024 12:06
Dneska brzo rano z Harrachova nahoru po Pilske na Studenov a Rucicky. V lese neskutecny bordel a led, leze pisek. Nahore lepsi useky. Dolu z Cerne hory jsem jel radsi po sjezdovce.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.2.2024 21:26
Pozdě odpoledne skatem z Jánek po svážnici na velký okruh vpravo od sjezdovek a kousek malým okruhem. Dole napadly 1-2 cm vlhké brzdy, decentně zakryly špínu, svážnice bez stopy pro klasiky, ta je až na okruzích. Od cca 1000 m byl sníh skluznější, ani nevadilo, že okruhy nebyly čerstvě upravené (tam za 2 dny připadlo 5 cm na pevný podklad). Snad to upraví před nedělním deštěm, aby nevzniklo oraniště.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.2.2024 16:46
Dnes cesta z Míseček stadionu na rovinku - neupravené, místy zledovatělé, ale tvrdé krásné svezení. Šišek a větviček mimimum. Okolo stadionu je stopa upravená, ale to po chvíli končí, projeté budou asi jen závodní okruhy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.2.2024 15:47
Opět okruhy na Vlčím hřebeni mezi Rezkem a Dvoračkami. Neskutečné, toto jsem tu ještě nezažil. Před obědem v prašánku, po obědě první po úpravě. Rovinku do Vidlice jela rolba dvakrát. TOP.
13:37
13:43
13:43
13:55
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.2.2024 2:56
Upravuje, ale limituje to hlavně nedostatek sněhu, jako třeba letos...

(Odpověď na dotaz uživatele matyáš z 1.2.: Nevíte někdo, zda se upravuje trasa z Horního Maršova do Žacléře? Chci si dát přejezd Krkonoš z Harrachova až pokad to půjde, plánuju jet skate.)
Úpa a Rýchory
Vloženo 1.2.2024 23:05
Skatem večer s čelovkou po čerstvé úpravě. Z Pomezních bud ke Kostelu (skvělé), pak na Cestník (hodně ledu a jehličí), okruh kolem Dlouhého hřebene (až na jedno místo skvělé), zpět ke Kostelu (vo hubu), okruh kolem Kraví hory (80% skvělé) a zpět na Pomezky (super). Oba okruhy doporučuji proti směru hodinových ručiček.
Celkový dojem velmi dobrý, rychlý sníh a kvalitní úprava, jen na trasách jsou občas místa s ledem a silnou vrstvou jehličí. Výrazně nejhorší je to na trase od Kostela k Cestníku.
Úpa a Rýchory
Vloženo 31.1.2024 15:04
Rezek, tratě okolo Vlčího hřbetu. Na to, jak dlouho už nesněžilo, jsou tratě perfektní. Klasika i bruslení
skvělé, jehličí i šišek minimum. Díky za úpravu, letos to fakt skvěle funguje. Přispějte také, údaje jsou na fcb Rokytnice.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.1.2024 15:57
Lysá hora - Dvoracky Ručičky - Čertova Hora.
Vyjel jsem v 9 ráno lanovkou, ale pod Ruženčinou zahrádkou to otočil. Pláně jsou pod krustou, návěje a já nemám vazy v kolenou. O hubu. Snesl jsem to na Dvoračky a pak klasicky přes Ručičky na Čerťák a zpět. Úsek Dvoracky - Čerťák občas trochu plotna, v lese jehličí a šišky, ale počasí nádhera! Dolů z Ručiček jsem jel raději po sjezdovce.
9:44
9:50
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.1.2024 21:41
Pozdní odpoledne/podvečer - skatem z Jánek po svážnici na velký okruh vpravo od sjezdovek a delší trasou na rozcestí nad Kolínskou a stejně zpátky. Stopa pro klasiky je až nahoře, svážnice dost ledovatá, obecně sjezdy vyplužené na led a dost o ústa. Bylo by dobré provést úpravu a ledový podklad rozbít, jinak hrozí nebezpečné pády.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.1.2024 19:40
Z Hoffmanek na Lučiny a pak dál okolo Lesní boudy po magistrále směrem na Strážné a zpět. Rozporuplné pocity, parkoviště na Hoffmankách jedno velké kluziště, snažit se přejít je o ústa. Cesta okolo Vendlovky plná ledových ploten, na bruslení to úplně není, člověk to musí urvat hlavně rukama. Cestou zpět dolů, zvlášť úsek pod Vendlovkou dát bacha aby se to moc nerozjelo a člověk zvládnul vybrat zatáčky a nedobrovolně si nedal freeride lesem směrem Černý důl. Člověk nečeká v Krkonoších zázraky a podmínky jako v Jizerkách, ale nešlo by alespoň těch pár páteřních tras na běžky trochu pravidelněji upravovat?
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.1.2024 18:39
Dnes s Harrachova přes Janovu cestu na Ručičky - tuto část jsme do poloviny svahu museli vyjít s běžkami na rameni - všude led. Následně od rozcestí Na Kamlu a dál celkem OK na klasiku. Od ručiček po cestě na Kládovku se to dalo sjet, Kládovka je výborná na klasiku i bruslení. Od Krakonošovy snídaně nahoru na Terex, všude sněhové podmínky dobré na klasiku i bruslení. Z Terexu plužením od Bílé vody (22) až ke Kamenici a s dvojím přenášením se dalo dojet až k Normě. Celkově skvělé.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.1.2024 18:20
Hoffmanky-Zrcadlovky-Lučiny (Kolínská)-Pod Lesní Plynovod-Pod Rennerovkama. Tam byla otočka a zpátky, jen ne přes Zrcadlovky, ale přes Černou.

Úprava stopy na klasiku na magistrále vypadala čerstvě, na bruslení to z dneška nebylo, ale žádný problém. Magistrála byla pěkná, převážně starý sníh, místy hodně slabý, na tvrdém podkladu. Někde foukalo a tam byl nový poprašek, který moc nejel. Na prudších sjezdech led, v lesních úsecích občas jehličí. Od Hoffmanek k odbočce na Zrcadlovky trochu led, ale bruslit se na tom s trochou snahy dalo. To se nedá říct o kousku přes Zrcadlovky až k magistrále nad Kolínskou (část Velkého okruhu) ten stál za pendrek - buď jehličí, nebo led, nebo oboje, zpátky jsem jel od Kolínské nahoru přes Černou a dolů na Hoffmanky po silnici.

Obecně, čím výš, tím lepší.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.1.2024 16:15
Byli jsme z Pomezek na Kraví horu. Sněhu málo, jako někdy v dubnu. Je to velká bída. Nástupy zledovatělé plotny. Na loukách kouká tráva. Cestou do Malé Úpy že začátku stopa celkem upravená, ale snad jediné 2 km, kde se dalo jezdit. Sjezd ke kostelu často zledovatělý, cestou k Cestníku jsme to na ledě raději otočili, okolo Kraví hory i přes úpravu dnes nebo včera zmrzlá místa a plno jehličí... Ale vypadá to, že to jinde nebude lepší...
Úpa a Rýchory
Vloženo 26.1.2024 14:58
Trať Bedřichov Vítkovice. Brusličky. Ráno celé Jizerky prostě bomba. Hoši s rolbama to přejeli včera odpoledne a s tim průjmem co je všude udělali hotové kouzlo. V úsecíchv lese jsou šišky a jehličí ale maličko. Sníh jsou takové malé ledové hrudky, ale jefe to po nich jak blázen. Úprava končí na Jizerce, dál ke Královskému mostu je to ledový brutál, ale jel jsem skoro až dolů. Pak jsem zastavil zadkem a dál pěšky za mostem po zelené až na Orle. Polská strana dnes stojí za prd. Ledovaté, měkké a rozježděné multikárou. Od Izerskeho dzialu k nádraží už úplný brutál na ledu a mezi šiškama, ale jetelné. Misarova cesta doHarrachova na Nový svět byla těžká i během bez lyží. Led, propadání. V Harrachově vlekem na Čertovu horu za 160,-. Dolů do Studenova a dál na Ručičky dobrá úprava, jehliči nevadilo a mezi šiškama se dalo kličkovat. Z Ručiček nahoru až na Dvoračky super sníh a super úprava. Ale krpál je to hrůza. Na Dvoračkách dobře upravená sjezdovka, dalo se dobře plužit a nehodil jsem masku. Pod sjezdovkou jsem jel Vlčí cestou až dolů na hlavní silnici. Pozor sem nejezděte. Je to sice upravené, ale podklad jsou 2cm hroudy ledu. Je to hodně o ústa. Běžkaři v Jeruzalémě na Rezku říkali, že východní Exkluzivní cesta je parádně upravená. Z Rezku do Vítkovic je to jen na klasiku a k tomu ofroud. Tak jsem to vzal během do Vítkovic.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.1.2024 19:43
Dopoledne od 8 hod jsem jezdil na Benecku od výchoziště stop ke sjezdu na rovinku. Tratě čerstvě projeté rolbou, cestou jsem potkal když se vracela zpátky. Díky silnému větru je všude jehličí a sem tam šišky, ale sjízdné je vše dobře. Sníh poránu namrzlý později k poledni měkčí, skluz dobrý. Od 9 hod se již střídali oddíly a školní kurzy takže bylo celkem plno. Celý den silný vítr v lese poměrně klidno.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.1.2024 9:21
Teď jsem koukal na bilestopy.cz a zrovna ten okruh upravuje rolba, jenže neustále ukrutně fouká.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.1.2024 9:18
Od startu beneckých tratí přes Rovinka okolo bývalého Piráta na Mísečky a přes Janovu horu a Rovinka k Bellevue. Tratě na Benecku upravené, upraveno k Pirátovi, dál jen starší úprava. Největší problém jsou šišky, jehličí, větvičky na návětrné straně (foukalo ze západu), takže přes Janovu horu nic moc, bylo toho tam místy skutečně hodně... Jinak by to šlo, sněhu zatím dost. K Bellevue od Rovinka už to bylo hodně špatný... Celou trasu jsem bruslil o 15 minut pomaleji než v neděli, kdy to bylo super...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.1.2024 9:34
Běžky ze Strážného na Pláň, Klínové boudy, chalupa Na Rozcestí, Výrovka, Luční bouda a zpět na Výrovku, chalupa Na Rozcestí a odtud dlouhý sjezd na parkoviště pod Strážným. Pak pěšky po silnici do Strážného. Skvělé podmínky. Dopoledne azuro, odpoledne přišly mraky. Cesta z Výrovky na Luční boudu je pro běžky dost nepříjemná - prudké stoupání, nahoře pak vyfoukaný sníh na ledový podklad.
10:41
11:24
11:33
11:55

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.1.2024 16:05
Pec-Pražská-Lesní-Tetřeví-Klínovka-Stoh-Pláně-Strážný-Vrchlabí. Od Lesní b. na Liščí cestu fantastická stopa i prostředek. Kolem Plání manchester bez stopy na klasiku. Sjezd do Strážného dobrý. Okruhy pod Strážným pěkné. Sjezd na Rumovku hrozný, bořící se přemrzlý sníh s krustou. Do Vrchlabí pěkně upraveno rolbou. Až do odpoledne jasno, mrazivo, bez větru. Lidí málo
9:47
11:10
11:50
12:21
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.1.2024 15:48
Jilemničáci se snaží a i přes to, že je sněhu tak tak, aspoň krátké tratě kolem střelnice a na louce za sběrnou vzorně upravené. Pro ty, co mají víc párů, na Ačkové to asi není, pro ty co mají jedny jako já, tak je sněhu dost a těm pár hroudám hlíny se dá v klidu vyhnout.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 21.1.2024 14:11
Dnes Jestřebí, Vítkovice, Roudnice, Rezek. Okruhy upravené dle podmínek, lidí tak akorát, na pohodové běžkování. Žádní závodníci, ve stopách pouze slušní a usměvaví lidé. Dnes výborná volba proti přeplněným Jizerkám.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.1.2024 20:19
Janova chata, Spálený mlýn, Rennerovky, Pomezní boudy, Lesní hřeben, Jelenka, Svorová hora, Sněžka, Luční bouda, Výrovka, Richterovky, Pec. Z Pomezních až k Výrovce většinou běžky na zádech. Mezi Svorovou a Sněžkou extrémní vichřice a ledový terén, který se naštěstí dal většinou prokopnout. Bylo to ale bez nesmeků nebo maček na hranici bezpečnosti. Strana od Luční (a pravděpodobně z Růžové) nesrovnatelně bezpečnější. Krásné strojové stopy byly na Pomezkách. Sjezd z Výrovky do Pece místy hodně nepříjemný, umydlený. Jasno, dost pod nulou
11:38
14:03
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.1.2024 21:10
Chata Jana, Portášky, Růžová hora, okruh Pěnkavčí vrch, okruh Červený vrch. Hlavní cesta projeta večer rolbou bez klasické stopy, okruhy pak se stopou. Nad Růžovou horou prošláplá stezka od pěšáků. Pěkné. Večer cca -8°C, poletující vločky, skoro jasno.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 16.1.2024 18:06
Dnes od Slezskeho domu polskou stranou k Chate na rozcesti a zpet. Snezilo a foukalo. Polska strana spatna. Odpoledne uz ale projeta. K zatacce nad Vyrovkou zafoukano a turistika. Pak chvili manzestr az k Chate na rozcesti. V poledne tam jela rolba dolu k Rennerovkam s 1 stopovacem. Na ceste Vyrovka - Lucni spousta zaveji, ale jde to.
11:26
12:32
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 16.1.2024 9:24
Vejsplachy luxusně upravené tratě na umělém sněhu. Další tratě na přírodním sněhu se právě upravují. O tomto víkendu 20.-21. 1. 2024 budou tratě na umělém sněhu pro veřejnost uzavřeny, z důvodu biatlonových závodů. Na přírodním sněhu se ale lyžovat bude.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 14.1.2024 19:46
Rýžoviště od Pytlouna - Kládová - Krakonošova snídaně - Vosecká - kus po Terezu tam a zpět - Krakonošova snídaně - Luboch - Rýžoviště. Ráno asi 5 cm nového sněhu, sněžilo, kolem poledne už 10 cm. Některé tratě upravené, ale znovu zapadávaly. I tak díky za úpravu! Bohužel i do upravených tras šlapou pěšáci. Parádní svezení. V nižších polohách pozor, tam kde není starší podklad, je to o lyže.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 14.1.2024 7:24
Rýžoviště od Pytlouna - Kládová - Krakonošova snídaně - Ručičky - Dvoračky - Čertova hora klasicky. Prvních asi 500 m pěšky, pak asi 500 m na lyžích, ale beze stopy. Pak už upravené tratě, starý přemrzlý sníh a na něm poprašek nového. Sněhu dost. Úsek Ručičky - Dvoračky bez úpravy, místy ledovatý. Celkové pěkné svezení.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2024 17:59
ráno terex tam a zpátky; tři dny stará umrzlá úprava a na ní 2-3 cm poprašku, těsně nad celnicí asi stametrový problematický úsek, ale kromě něj ideální podmínky na skate, a co jsem koukal na těch pár klasiků, tak si také pochvalovali.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.1.2024 10:09
Horní Mísečky: Skvělý zážitek, že je někde sníh a krásně upravené trasy (asi jen 2km a 5km), ale nádhera a na víkendové závody asi ještě budou upravovat dál. Jen pro mě novinka s tím placením na parkovišti, že už jde platit kartou a do 15 min zdarma, do 3 h za 150 Kč a pak už asi jen celodenní 300 Kč. (Ještě na jaře 23 bylo 30 Kč na hodinu co si pamatuju.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.1.2024 19:05
Dnešní den byl jako z pohádky. Začnu od začátku:

Od parkoviště směr Mumlavské vodopády je to o ničem. Šel jsem směr pěší, která vede podel silnice a pak do kopce na Trexe. V miste, kde je odbočka na vodopády uz to jede a krasa. Jen jehlici ve stopě, ale nevadi. Nahoře azuro a zima 😂. Když jsem se vracel, tak od Krakonoše snídaně to lze jeste celkem sjet ale pak cca 2 km uz po svých.
14:02
14:22
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2024 14:38
Aktuální info z Horních Míseček:
Závodní okruh na 7 kilometrů je aktuálně poměrně dobře sjízdný, na trase jsou ale cca 2-3 místa, kde je nutné přenášet. Tato místa se však aktuálně zahazují sněhem tak, aby byly do pátku připraveny. Trasa je čerstvě očištěná od jehličí a šišek. Dobré podmínky a svezení jsou také na svážnici směrem k medvědínským sjezdovkám. Přikládám také dnešní a včerejší fotky.

Ještě přikládám pár informací k víkendovým závodům:
- Základní okruh bude veden po standartní trase 7,5 km (obdobně jako minulý rok)
- 10 km trasa povede také po sedm a půlce, ale před stadionem, po výjezdu kopce, se závodníci vydají na svážnici směrem ke sjezdovkám, kde se před červenou sjezdovkou otočíme a pojedeme zpět do cíle / průjezdu do dalšího okruhu dle dané distance závodu. Aktuálně děláme na místě všechno pro to, aby byly tratě o víkendu v co nejlepší kondici.

Detailní a aktuální informace k běžkařskému víkendu na Mísečkách najdete tady: https://www.ski-tour.cz/propozice/horni-misecky

Těšíme se a skol!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.1.2024 20:28
Dnes na Černé hoře po včerejší polední úpravě stále pěkně sjízdné. I když je manžestr již rozježděný, vzhledem ke sněhovému základu to dobře drží, ale zase je to pomalé, což bylo cítit hlavně ve stopě. Hodně zřídka jehličí vzhledem k velkému větru kromě posledních asi 500 metrů tzv. Svážnice, kde to bylo pro jehličí nesjízdné.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.1.2024 10:20
Z Certovy hory na Rucicky byl povrch zledovately, s popadanym jehlicim. S opatrnosti to bylo sjizdne. Od Rucicek na Krakonosovu snidaniperfektni svezeni, jak na klasiku, tak brusleni. Smerem na Voseckou boudu byly podminky idealni. Cesta zpatky do Harrachova na Luboch super, pokracovani k Mumlavskym vodopadum bohuzel jen led a asfalt.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.1.2024 21:17
Dnes ve stopách probíhaly závody. Takže jsme vyrazili nahoru na Vrbatku. Sněhu je asi 90cm z té nadílky co napadla do Štědrého dne odtálo přes půl metru. Čára čerstvého sněhu je na úrovni odbočky z Masarykovy silnice na Medvědín. Cesta na Vrbatku projetá rolbou, lidí přiměřeně, nahoře mlha. Sníh dole zmrzlý a přes den už dost rozmoklý, nahoře asi 5cm asi asi den starého sněhu. Večer jsme na skialpech vyšlápli na Tetřívka. Hodně se ochladilo a trochu sněží.
11:31
11:49
12:34
14:13

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.1.2024 17:05
Nahoře na Černé h. napadlo okolo 5cm nového sněhu, podmínky by byly ideální, ale chybí tomu jediné - úprava v rozsahu té minulé. Před víkendem a hlášenými mrazy by to bylo super.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 4.1.2024 18:53
Na Černé včera ráno proběhla (překvapivě) úprava, odpoledne stopa vypadala velmi dobře, pás na bruslení úplně rovný nebyl - vrstvu mokrého těžkého sněhu se nepovedlo ideálně srovnat. Před hlášeným ochlazením by to chtělo ještě jednou utáhnout, navíc nejspíš ještě něco připadne.
Pod 1200m pršelo, jen úplně nahoře to byla voda se sněhem.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2024 12:26
Závodní 5ka a 7ka upravené, ale tím, že se neutahují pravidelně,tak hodně měkké. Obvyklá jistota, medvědínská svážnice tentokrát po nočním sněžení bída. Nejlepší tedy silnice na Zlaté návrší, která je nahladko protažená až nahoru. Škoda jen mlhy, která se tu drží už 3.den v kuse
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.1.2024 7:53
Dobrý den.
Na běžkách jsme vyrazili z Pomezních Bud po magistrále k Červenému kostelu. Sněhu relativně dost, ale pokulhávala úprava magistrály. Úprava na Silvestra byla několik dní stará a upraveny byly pouze 2 km. V Krkonoších je sněhu málo, tak je škoda, že nejsou upravena místa, na kterých se dá lyžovat.
Tiše závidíme lyžařům v Jizerských horách, kde je upraveno každý den a ještě dopředu je úprava avizována. O tom si běžkaři v Krkonoších mohou nechat jen zdát.
Přeji všem úspěšný nový rok.
Úpa a Rýchory
Vloženo 31.12.2023 19:35
Tak dnes na Černé super podminka na skate i klasiku vzhledem k noční úpravě. Tedy pro ty, co včas zaparkovali. Od Kolínské dál to bylo upraveno včera dopolko a taky o dost horší, ale na místní podmínky vlastně dobrý. Dostat se od Lesní na Desítku(Vodovod) už bylo peklo. Co nebylo rozjetý skutrama, tak bylo rozšlapané. Nevěřím, že ty pěšáci si to v tom měkkém sněhu užili. Ale věřím, že po tomto šíleném víkendu, kdy to tady bylo horší než na Václaváku, bude zase dobrý. Další info až příští rok😉
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 31.12.2023 18:50
Nedávno jsem se vrátil z Ramsau, chce se mi brečet…
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2023 15:44
Navzdory lyžařsky nepříznivým podmínkám umělý sníh na zkráceném okruhu ve Vejsplachách drží a pro běžkování v Podkrkonoší je stále drobrou alternativou. Díky za každodenní úpravu!
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.12.2023 15:38
Dvojí Krkonoše trvají dnes a podle předpovědi to tak bude i na Nový rok:
Od 1200 m všude bílo, několik centimetrů nového sněhu, kde drží tuhé vosky (a lepí klistry). V lesích se dá chodit i mimo vyšlapané cesty, sníh se nepropadá. Naopak stopy vyjeté od skialpinistů jsou už někdy ledovaté (např. z Medvědína na Šmídovu vyhlídku).
V nižších polohách je hnojný firn, ve kterém na klasiku skoro nic nedrží (trochu pomohla kombinace všech klistrů až po KR60). Tam, kde jela rolba nedávno (např. medvědínská svážnice až k hřišti či cesta na Vrbartku), se dá celkem bruslit. Závodní tratě na Mísečkách vypadají, že byly upraveny naposledy po Vánocích.
13:33
13:48
14:13
14:33

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2023 22:43
Dnes odpo H.Mísečky stadion, střelnice, 5ka, svážnice ke sjezdovkám několikrát (svážnice z toho zmíněného v nejlepším stavu). Sněhu relativně dost, úprava mizerná, spíše v posledních dnech žádná, sníh mokrý, hlubší ... Jizerky a Jakuszyce jsou proti tomu zlaté ... Pozitivní, že parkoviště HM nebylo za 300 ale jen za 150 :) - cca za 2,5 hod ..
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2023 15:25
V Krkonoších dnes sněžilo, ale mrzne jen cca od 1200m. V nižších polohách se jen nový mokrý sníh spojil s mokrým sněhem, co tu už byl. Zato výš leží jemný a hutný prašan, cca 3cm. Na hřebenech je podklad vyfoukaný na celkem tvrdé ledové plotny a mezi tím ten jemný sníh. Cesta z Míseček na Vrbatku uspokojivá - neboří se a kromě posledních 100m pod boudou ani není namrzlá. Dál jsme nešli, na klasiku se na tuhle kombinaci nedá namazat a navíc byly hřebeny v mraku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2023 18:45
Z Hoffmanek na Černou horu, odtud nad Pec a po Vodovodní cestě až k asfaltce ze Strážného směrem ke Dvorské. Sněhu dost, středeční/čtvrteční úprava většinou zůstává ve velmi slušném stavu. O něco lepší je skate než klasika, protože místy chybí stopa na klasiku. Plus vítr a teplé počasí zařídily, že se místy vyskytuje jehličí.

Svážnice z Hoffmanek na Černou horu bez stopy na klasiku. Místy špinavější, asi 2 místa, která by při pokračování současného počasí za 1-2 dny vytála. Nahoře už sněhu habaděj.

Lesní část malého okruhu na Černé hoře horší - bez stopy na klasiku, podupáno, jehličí. Magistrála u Černé hory výborná. Dlouho neupravená trasa přes Zrcadlovky pohledem na odbočky hodně nevábná. Přejezd přes Lučiny nad Pec až k lesní chatě většinu času bez stopy na klasiku, ale jinak dobrý. Chtěl jsem zkusit trasu na Jelení vrch, ale po upravené trati jsem dojel jen nad Tetřeví boudy. Dál rozježděno od zásobovací techniky, tak jsem to z plánu škrtnul.

Vodovodní cesta parádní na klasiku (často 2 stopy) i skate. A to až k napojení na asfaltku ze Strážného směrem ke Dvorské. Ta je rozježděná od zásobovacích roleb a skútrů. Zkusil jsem vylézt až k odbočce na Friesovy boudy, ale tam bylo ujeto jen rolbou nahrubo, tak jsem to otočil. Ale sněhu je tam dost.

Na závěr jsem projel okruh Světlá hora, ten je slabší. Spodní pasáž většinou hodně špinavá od jehličí, bez stopy na klasiku. Mezi vytátými místy (nejhorší viz foto) se dá ale v pohodě prokličkovat, ani zde jsem lyže nemusel ani jednou sundat.
11:05
11:45
11:56
12:24

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (9)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.12.2023 19:44
Horní Mísečky - Vrbatova bouda projeto rolbou a v pohode, mimo a směr pramen Labe ledovaté a pro běžky ne sjízdné. Mísečky okruhy pěkné, ale dál směr Benecko projetí jen od lidí = bída.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2023 17:09
Odpolední Terex tam a zpátky od celnice, včerejší večerní úprava zajistila ideální podmínky. Jenom občas parta pěších bambulů v trojstupu se statečně snaží pokazit bruslení, naštěstí tvrdé a tak vytvářeli jen o malicko větší krátery než od hůlek.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.12.2023 16:54
Malý okruh na Černé hoře a okruh Světlá hora upraven, ráno pěkné rychlé na klasiku i skate, postupně cca od 10h tratě mekly. Lyže lze nasadit hned nad Hofmankami a vyjet silnici, ale bez stopy. Příliš nedoporučuji jen okruh na Vlašské boudy, rozjeté ctyrkolkou, často bez stopy, a hodně jehličí.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.12.2023 15:15
Zprávu Radka o tratích na Mísečkách doplňuji fotkami ze 7km okruhu.
Nahoře to jde, je tam necelý 1/2m sněhu. Dole kolem Václaváku už spíš 1/4m, rolba občas brala hlínu a na upravené trati se sníh občas propadá a jsou tam ďolíky.
Cesta z Václaváku na Janovu horu a Benecko upravená není a lidmi projetá stopa není moc výrazná (viz jednu z fotek, co má vpravo ceduli). Na bruslení to tam není vůbec.
Dnes ráno trochu pršelo, je mírně nad nulou. Sníh je slehlý, ale zatím není namrzlý ani leďák. A je celkem rychlý a skoro na něj nejde namazat, stříbrný klistr trochu držel.
12:39
13:09
13:17
13:20

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2023 13:47
I zželelo se rolbařům nešťastných běžkařů míseckých a jali se umáčknout haldy sněhu, které tu po oblevě zůstaly. Rozsah dnešní úpravy na Mísečky nad očekávání - standardky až po sedmičku, na pětce celou dobu super stopa, k tomu svážnice a silnice na Zlaťák. Velké díky!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2023 14:13
Upraven asi 2km úsek z Pomezek ke kostelu, tam cerstva úprava rolbou končí a dále to je ledovaté peklo a jehličí. Pokid nenapadne víc sněhu, nemá cenu dál jezdit. Ty 2 km ale parádní svezení a na 2 hodiny se člověk zabaví. :)
Úpa a Rýchory
Vloženo 27.12.2023 18:39
Rezek, Dvoračky a zpět.
Trasa včera upravená a asi je to to nejlepší, co kde v okolí je. Trať byla zmrzlá, místy se jelo krásně, ale dost často je vytátý sníh a tak 10x za tu cestu sundaváte lyže.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.12.2023 18:09
(Odpověď na dotaz uživatele Petr.H z 26.12.: Ahoj, dnes odpoledne asi upraven Rezek. Má někdo info jaké to tam je?)

Jak na jaře. Do Vidlice firn, tvrdá rychlá stopa, jehličí, občas třeba přenést přes potok. Horní okruhy jsem nejel, neb je tma a je třeba si dát pár Medvědů v Jeruzalémě. Ale podle podmínek dole to nahoře bude super.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.12.2023 18:00
Z Dolní Mísečky jdem jel pres Novakovu louku na trasu k Vrbatove boude a dále az na vrchol. Cesta z Horní Mísečky upravena na hladko, povrch zmrzlý . Na Vr.boude otevřeno , zelňačka 90 pivo 70 Kc. Dolů to jede samo a nebezpečně zrychluje. Po obědě jiz plno lidí , ale projet lze. Počasí 🔅 dopoledne bezchybné .
12:02
12:02
12:02
12:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2023 19:57
Dnes Benecko stadion směr Milsečky .Lehce pršelo,stopa není ,na bruslení se propadáte,občas vyžádá místa a hodně jehličí .Dá se,ale doporučuji horší lyže .Pokud nezačne mrznout a nenapadne sníh,tak to nemá význam.Skol.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2023 14:31
Vejšplachy dnes kolem oběda, upraven 1,3 km okruh kolem stadionu. Kupodivu na tu totální oblevu to na skate i klasiku jde. Tvrdý podklad a lehce mokrý vršek.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 18.12.2023 19:29
Jasny vzkaz pro bezkare od skiarealu Cerna hora: nakrmte nas 300kc za vyjezd lanovkou a 100kc za parkovne a my se na vas pak nahore totalne vyserem! Na klasiku total katastrofa! Misty by byly lepsi brusle, stopa jeden led, posledni uprava v pulce min.tydne! 3 druhy swixu nedrzely, klister sjety po trech km! Sjezd pres zrcadlovky usel, dve vytate strouhy pod zrcadlovkama. Tady me dlouho neuvidite!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.12.2023 18:23
z Harrachov od Normy jsem jel podle Kamenice nahoru Pod Platenfallem sankarskou dráhu na Bílou vodu a dále po Terexu na Kamenici a Alfredku.Dole snih měkký misty vytata místa a potůčky pres cestu , výše snih zmrzlý, dobře držel swix červený se stříbrným. Na trase terex podmínky dobré drží i stopy projeté rolbou dříve .Odpoledne jiz měkké a dole četné potůčky pres cestu, ale stale lze projet. Zasoba sněhu nahoře stále slušná tak snad oteplení všechno neodplavi.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.12.2023 18:06
Horní Misecky - rano v 8:30 hod.poloprazdne parkoviště. Upravena 5ka a svaznice - luxusní tvrdý podklad po večerní úpravě. Na 5ce vyriznuta stopa i na klasiku, občas od rolby vytahané šišky a trochu “bordelu”, dala se mista v poho projet. Trochu horsi misto v kopečku na křižovatce na 5ce a 7ce. Svaznice byla doslova luxusní.
Cesta na Vrbatku - upravena pouze cesta směr Medvedin, dale udupana od lyžařů, ale tvrdý podklad. Na hore dost foukalo,nadherne slunecno 😉.

Celkove paradni lyzovacka😉
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.12.2023 16:12
Terex (Janouškova cesta), od staré celnice, dnes na klasiku paráda, na pevném urolbovaném podkladu jsou asi 3 cm čerstvého mokrého sněhu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.12.2023 14:06
Odpovím si sama. Na Mísečkách asi včera najetý manšestr. 7 km kolečko beze stop, stejně jako cesta směrem sjezdovky z Medvědína. Dopoledne to bylo dost namrzlý. Na klasiku by možná držel klistr, já mazala tuhý vosky a ani ťuk. Musela jsem to na klasičkách odbruslit, abych se někam hnula. Místy, hlavně v zatáčkách, vyčuhují větvičky.
Před polednem už na place u Stopy stavěli bariéry na zítřejší závody.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 14.12.: Jak to aktuálně vypadá Benecko, Mísečky? Přemýšlím, že bych zítra někam zajela na dopoledne, do Jizerek daleko, kolem Štěpánky to vypadá podle Bílé stopy neprojetě, tak předpokládám, že tam sníh už moc nebude. Krkonoš ukazují, že je Harrachov, kam to mám taky kus cesty, ale jinak klasicky ticho po pěšině...)

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.12.2023 12:45
Ve Vrchlabí ráno upraveno 10 km. Malé kolečko na umělém, zbytek na přírodním sněhu, na většině tratí i stopa na klasiku. Minimum lyžníků.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 9.12.2023 20:57
jel jsem poranu z Benecka na horní Mísečky pres tridomi a dale na Vrbatovku . na benecku trate upravené ke sjezdu na rovinku částečně zavate. teplota okolo -2 ppdminky ideální .po sjezdu na rovinku jiz stopa jen lehce vyslapnuta cesta neupravena
na Mísečkách upraveny stadion a okruhy do 5 km. cesta k vrbatove boude protazena nahladko bez stopy. občerstvení na rovince , bývalý pirát dnes hejmovka i stopa na miseckach otevřeny . odpoledne jiz zataženo pri odjezdu zacalo drobne mrholit. snad ale pres hlasenou oblevu snih vydrží .
9:51
9:55
10:06
10:15

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2023 19:04
Vlčí hřeben, okruhy mezi Rezkem a Dvoračkama naprostá bomba dole i nahoře. A pak na Rezku v Jeruzalémě jakbysmet.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.12.2023 16:25
Vrchlabí malý okruh - na skate jako ok, na klasiku nicmoc, stopy nejsou, chce to víc sněhu, anebo popojet výše, coz zkusím zítra.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 8.12.2023 20:24
Lomnice - Košov - Chlum stopa v pohodě, sněhu hodně. Od Ploužnice ke Klepandě už je to horší, ale sjízdné (ale bude rychle mizet až se oteplí).
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 8.12.2023 16:19
Biatlonove kolečko - najeto rolbou i k Hutskemu rybniku, kousek po louce trci trava, ale opatrne jde prejet. Zbytek kolecka v lese ok.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.12.2023 18:31
Dnes dopoledne jsem jela Plouznice-Brdo,dá se,zatím hlína nekouká. Jen stopa je jen místy.
(Odpověď na dotaz uživatele Medard z 7.12.: Nevíte, jak to vypadá na Ploužnici, Klepandě nebo Táboře? Neroztálo to?)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 3.12.2023 15:00
Dneska docela dobrý.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 2.12.: Jak to vypadá dneska? Díky za info.)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 2.12.2023 8:59
Žacléř - Královec a Bobr jsou projeté, vždy na klasiku a většinou i pruh na skate,někde širší, jinde hodně úzký. Za mě krásné svezení, ale je to měkké a nejede to. Jely jsme s kamarádkou klasiku a byly jsme první ve stopě, až to ujezdí víc lidí, bude to super 👌Místy podmáčená místa nebo ledovaté. Tam, kde to bylo mokré, tak to po projetí namrzalo na lyže,ale 90% trasy v pohodě, vše šlo objet, občas nějaká hrudka nebo tráva,ale na béčkové lyže naprosto v pohodě 🤩👍
10:07
10:08
10:30
Úpa a Rýchory
Vloženo 1.12.2023 22:48
Zdravím, Ploužnice - Lomnice n.P. dnes kolem 14 hod, směrem Klepanda projeta stopa, trochu led vezpod, asi 15 cm prasanu, fajn svezeni klasika na starších lyžích. Směr pod Tábor ok, cesta lesem na Košov zatim ne úplně ok. Mirek Pokorný
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 1.12.2023 16:16
Tratě na Benecku upraveny.Ale nejlepší lyže zatim nechat doma.Ale zitra bude asi zas lépe.SKOL
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.11.2023 17:29
Hraběnka je upravená na skate. Sněhu moc není, ale celé v pohodě sjízdné, na roční období super. Neškrtl jsem si ani jednou, nejhorší je úsek vzadu od zadního parkoviště do táhlého kopce, ale to se jezdit nemusí, stačí zkrátit za střelnicí vlevo.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 27.11.2023 17:30
Silnice z Hofmanek na Černou horu krasne sjízdná bruslením. Stopa na klasiku tady není ani v zimě, ale ťapat se dá.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.11.2023 14:17
Hraběnka na první lyžování upravena výborně - skvěle tvrdý a rychlý podklad, který je na pár místech vydřený na asfalt. Nejhorší úsek je výjezd od parkoviště západ na střelnici. Zatím je to určitě na kameňačky, ale má napadnout a pak to nebude mít chybu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 26.11.2023 9:24
Ve Vrchlabí se spouští sněžná děla. Pokud vyjde předpověď, tak se třeba bude příští týden jezdit na části tratí.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše