Pavel – profil lyžaře

Registrován od 27.12.2012, vložil celkem 23 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 15.2.2019 20:20  
Skatem za jarního počasí: Boží Dar -> Kaffenberská -> Pod Špičákem -> Červená jáma -> Pernink -> Abertamy -> Červená jáma -> Karlův běh -> Myslivny -> Hubertky -> Himmelsleiterhütte -> Sachsenbaude -> Boží Dar
Klasické podmínky posledních dní: ráno rychlý, zmrzlý, místy hrbolatý, odpoledně měkký ale pomalejší. Krásný den, jen by mohlo být chladněji.
Vše skvěle upraveno, veliké díky.
Západní Krušné hory
Vloženo 11.2.2019 9:34  
Skate Dlouhá louka - Moldava nádraží - Nové Město stadion - novou cestou ze stadionu přímo na Klínovčík (posledních 100m už rolba nejela, takže soubaž vydupanou stopou) - Pramenáč - Cínovec- Schellerhau (Rotterhang) - Kahlberg - Altenberg - Scharspitze - Cínovec - Vilejšov - Dlouhá louka
Dlouhá louka: upraveno na sobotu, brzy ráno zmrzlé, rychlé a hodně hrbolaté, celkem náročné, odpoledne to změklo a už to při odrazu drželo mnohem líp. Souhlasím s KocIQ, že uprostřed krásných širokých tras je konstatní nepříjemný hrbol. Při počasí, kdy přes noc mrze a přes den je nad nulou a při víkendové vysoké návštěvnosti, by to stálo o obnovení úpravy na neděli. Ale chápu, že finanční situace je nelehká.
Nové Město/Cínovec: úprava na neděli obnovena, špica.
Schellerhau: úprava starší, místy hodně nečistot ze stormů, na skate poměrně úzké, prostředek hodně rozdupadný od pěšáků, na klasiku pěkné, pěšáci chodí středem a Němci moc nebruslí. Skate nic moc, ale ta hřebenovka bílými pláněmi je moc krásná.
Kahlberg: na neděli většina tras čerstvě upravena, v labyrintu místy perkfekntí, místy hodně umydlený, někde volno, někde mraky pěšáků, rozdupadný to ale nebylo nikde, povrch je hodně tvrdý.
Scharspitze - na neděli čerstvě upraveno, žádní pěšáci a minimum lidí, určitě sotjí za to sjet na velké parkoviště u bývalé celnice nad Altenbergem, přejít hlavní silnici a okruhy si projet.
Celkově skvelý den! Díky ČR i D za úpravu a souhlas s KocIQ, počasí bylo podstatně lepší, než předpovídali, i jsem uvažoval, že to zatáhnu a to by byla velká chyba! :-)
Východní Krušné hory
Vloženo 10.2.2019 5:57  
Z Cínovce po magistrále na Dlouhou louku, tam pár okruhů a zpět. Vše parádně upraveno, díky! Super podmínky, krásný slunečný den. Odpoledne to na sluníčku měklo.
Východní Krušné hory
Vloženo 8.2.2019 10:40  
Ráno opět skate od rybníku Terezka Hvězdou a Vypichem. Sněhu kupodivu stejně jako včera. Na povrchu ledová krusta z večerního mrholení, takže to bylo rychlý. Lidí víc, raní sluníčko je vylákalo z postele.
Chválím Prahu 6, že na rozdíl od minulých let neposypala žádnou z cest ve Hvězdě.
Praha
Vloženo 7.2.2019 9:09  
Ráno skate ve Hvězdě a na Vypichu (start a konec dole od rybníku Terezka). Ve Hvězdě stále víceméně dostatečná vrstva čistého sněhu, povrch tvrdý a umydlený, skate trochu ustřeloval, ale zas to bylo rychlý. Rolbované 2,5 km kolečko na Vypichu špinavější a trošku pomalejší, povrch na odraz ale lepší. Díky organizátorům za maximální využití potenciálu, je to super.
Bohužel předpověď je negativní, příroda nám zábavu zkazí, v sobotu už to nejspíš půjde jen na uměle vysněženém kolečku.
Praha
Vloženo 7.2.2019 9:12  
Z Maliníku okruhy kolem Bedřichova. Vše skvěle upraveno, výborné podmínky. O.p.s. díky!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2019 11:29  
Z Jizerky - Mořiny:
Mořina -> U Bunkru -> Promenádní -> Kiosek (Občerstvení Promenáda) -> Jizerská silnice -> Jizerka -> Mořina
Ze Smědavy:
Smědava -> Černá Smědá -> Předěl (západní cestou) -> Na Písčinách (západní cestou) -> Předěl (východní cestou) -> Černá Smědá (východní cestou) -> Smědava
Na obou trasách jsou všechna stoupání i klesání mírná. Ať to jede!
(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 30.1.: Ahoj, můžete mi někdo prosím poradit nějaký okruh, +-10km dlouhý bez extrémního stoupání a sjezdů? Nejlépe Jizerka, Smědava a okolí :) Začínám, díky moc.)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 3.2.2019 17:14  
Ve Hvězdě dostatek sněhu (i dole u Ruzyně), stop i běžkařů. Díky pěšákům (!) jsou hlavní cesty udusané a obstojné i na skate. Jestli vyjde předpověď a přituhne to, tak to bude pár dní super.
Než protáhli Bělohorskou tak to šlo bez sundání lyží z Hvězdy na Landronku. Nicméně někteří běžkaři nesundávaj ani teď. :-)
Byl jste někdo v Šárce?
Praha
Vloženo 4.2.2019 11:42  
Ahoj,
nevím, jestli je dotaz ještě aktuální. Z Maliníku se upravuje pravidelně. Ideální podmínky.
(Odpověď na dotaz uživatele Ladislav z 27.1.: Uz je upraveno od Maliniku ???)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.2.2019 11:39  
Ahoj,
nevím, jestli je dotaz ještě aktuální, ale v sobotu 2.2. to bylo z Oldřichova krásně sjízdné bez sebemenších problémů. Po nedělním sněžení předpokládám ještě lepší podmínky.
(Odpověď na dotaz uživatele Martin z 25.1.: Máte někdo prosím aktuální info, jak to vypadá z Oldřichova (Na Pilách)? Díky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2019 17:21  
Skate: Oldřichov - Závory - Pod Přehradou - Vládní - Nová louka - Studené údolí - Chata věčného mlčení - Čihadla - Protrženka - Bílá Desná - Protrženka - Smědava - Máří - Bílá kuchyně - Oldřichov.
Přes nepříznivou předpověď super den a překvapivě skvělé svezení. Vše na jedničku upraveno (příspěvek poslán). Velice děkuji o.p.s. za upravování tras k méně frekventovaným nástupním místům, které alespoň trochu odlehčí přetíženému Bedřichovu. Cesta z Oldřichova je fakt krásná, nástupní parkoviště bylo po poledni plné (škoda, že je tak malé), sněhu je tam i přes nízkou nadmořskou výšku po dnešní oblevě pořád dost (žádný led, na skate stejně skvělé jako na jiných trasách), navíc zítra má dle předpovědi sněžit i dole, takže vyhlídky pro Oldřichov jsou dále dobré.
Zítřejší chumelenice překryje nečistoty, které na trasy spadaly ze stromů se sněhem během dnešní oblevy, a bude to zase bílá paráda.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 1.2.2019 17:20  
Pro Ivanu:
Hrabětice (kaplička) -> hráz josefodolské přehrady -> Studené údolí -> Blatenský rybník -> Nová Louka -> Gregorův kříž -> U Buku-> Prezidentská chata -> Hrabětice necelých 20 km.
Ať to jede!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 31.1.2019 8:37  
Skate Maliník - okruh Vysoký hřeben - nádrž Bedřichov - Rudolfov - Závory - Nová Louka - Čihadla - Máří - Gregorák - Maliník. Vše skvěle upraveno, ideální podmínky, jelo to krásně. Díky o.p.s.!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.1.2019 13:27  
Včera okruhy kolem Dlouhé louky. Díky moc za úpravu i na neděli (po sněžení to bylo důležité) a zvětšení parkoviště! Známka zakoupena. Terén na skate trochu náročnější, při vyšších teplotách a po poměrně vydatném sněžení se to ale dalo předpokládat. Jen škoda, že místy byla upravena jen poloviční šířka trasy, přičemž šířka místních tras je při plné úpravě jedinečná.
Východní Krušné hory
Vloženo 23.1.2019 19:28  
Dnes absolutní paráda! Skate od sjezdovek v Nových Hamrech přes Havraní vrch, Chaloupky a Rolavu do Bublavy, odtud po Kammloipe přes Weitersglashütte, Jelení a Jelení vrch zpět do Hamrů. V Čechách vše čerstvě a špičkově upraveno, v Německu upraveno z víkendu, nijak to ale nevadilo, od té doby jen mrzlo a nesněžilo. Krajina jako v pohádce a zcela ideální podmínky, nemělo to chybu. Moc díky za perfektní úpravu a odklizení mnoha padlých stromů. Příspěvek odeslán.
Západní Krušné hory
Vloženo 21.1.2013 11:32  
Tento víkend (19.-20.1.2013) +- celý Orlický hory, vždy z Deštného na Jelenku. V sobotu pak přes Pěticestí na Anenský vrch, pak zpět na Pěticestí, dolů do Záhoří, nahoru na Jelenku a dolů do Deštného. Všude super upraveno, na hřebenovce až moc lidí. Dole u Bedřichovky kameny, byl jsem docela rád, že jsem to šel nahoru, jinak všude OK. V neděli na Vrchmezí, Zieleniec, Šerlišský mlýn, Masarykova chata a zpět na Jelenku. Neupraven pouze výstup od Šerlišského mlýnu na Masarykovu chatu, jinak vše super.

Díky moc rolbařům, nádhernej běžkařskej víkend. Byl jsem tu asi po sedmi letech a rád zas přijedu.
Hřeben Orlických Hor
Vloženo 5.1.2013 18:44  
Dnes z Jizerky přes hraniční přechod pod Bukovcem na Orle, Jelení Louku, pak dle jejich číslování rozcestí 22, 28, 27 a až dozadu na 25, pak přes Jakuszyce zpět na Jelení Louku, Orle a Jizerka. V Polsku upravené, sníh měkčí, ale skatovalo se překvapivě dobře. Stoupání od hranic na Orle bylo místy brození potokem a z rozcestí 21 do Jakuszyc zas spíš bruslení po ledu. Nebýt vydatnýho deště, tak moc pěknej výlet.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 27.12.2012 16:25  
Poradil byste prosím někdo, jak to vypadá se sněhem v Lužických horách? Když chce člověk jít s Jiřetína na Luž, má smysl brát běžky? Dole sníh zjevně není, ale co nahoře v lese? Díky moc za odpověď.
Lužické hory