Západní Krušné hory: zpráva z 14.2.

Vloženo 15.2.2023 8:49
Skatem: Boží Dar (Celnice) -> Mílov -> Chaloupky -> Bublava -> Rolava -> Weitersglashütte -> Henneberg -> Korce -> Červená jáma -> Vodárenská -> Boží dar (Celnice)
Všude úprava z rána nebo ze včerejšího rána, super svezení. Díky moc!
Počasí nádherné, akorát by to chtělo o 10° míň.
Podmínky klasické jarní: ráno tvrdé, zmrzlé a místy i dost hrbolaté a náročné, postupně lepší až super, pak typická cukavá jízda slunce/stín a po poledni na loukách bílá břečka, opět náročné.
V lesích sněhu dost, na pláních (a že jich v Kruškách není málo) podstaně horší, zatím na pohled horší než na pojezd. Nicméně pláně oblevu téměř jistě nevydrží. Trávy kouká hodně, v trasách zatím jen maličko a není problém v pravý čas zvednout lyži, ale bude se to zhoršovat.
Nejlepší Schuppenberská -> Korce -> Jelení -> Chaloupky a Rolava -> Bublava, tyhle pasáže miluju.
Výrazně nejhorší Chaloupky -> Rolava, strašně ledu (odpoledne louže) a výrazně nejvíce vytátých míst, zatím bez přenášení a objíždění mimo trasu, ale vzhledem k předpovědi na tenhle úsek do dalšího sněžení už nepojedu.
Trochu více bordelu ze stromů je ve stoupání od kolejí nad Perninkem k rozcestníku Schuppenberská a na několika kratších úsecích mezi Hennebergem a Korci (obojí užší cesty hodně schované pod stromy). Lyžím to ale nijak nevadilo, svalům trochu jo. Všude jinde překvapivě krásně čistý sníh.
Úprava špica, kromě kratičkého úseku Mezilesí -> Pod Hájenkou (nad Abertamy), tam je to ale vždycky blbý. A pak ještě stoupák od Weitersglashütte k hranici byl vyplužený na namydlený zrcadlo, ale to je tam taky vždycky.
Celkově absolutně parádní den. Vyražte taky, než to roztaje!

Mapa obsahuje polohu 0 fotek. Zbylé fotky z této zprávy (4) údaje o poloze neobsahují.

Oblast: Krušné hory Západní Krušné hory

Nejnovější zprávy z oblasti Západní Krušné hory

Vloženo 26.3.2023 16:29
Hřeben Podmileské výšiny (850 m.n.m) už je sjízdný leda tak na kole. Od minulého víkendu kdy se dal přejet bez přenášení je tam na tratích jen nesouvislá vrstva sněhu. Většinou však zmizel úplně. Zůstává již jen v závějích v přilehlém lese.
14:55
15:01
15:06
Vloženo 18.3.2023 14:15
Na tu bídu se sněhem letos super jarní svezení. 4,3km od Lysé hory přes Méděnecké tratě nad Rusovou až ke Kotlině u Měděnce. Protože tyto terény už dobř9e znám bral jsem Áčkové BC. Na dvou místech se muselo přenášet, ale stálo to za to.
12:43
13:59
13:59
14:01

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Vloženo 18.3.2023 1:31
V pátek večer jsem se pokusil projet od Skiareálu Novako směrem na Klínovec. Na pláních sníh téměř zmizel. I když tam v pátek ráno jela rolba. Tak jsem to otočil a došel jsem do lesa. Sníh začíná na křižovatce Vraky. Lze jet s velkou opatrností... více
Více zpráv z oblasti Západní Krušné hory