Koblihson – profil lyžaře

Registrován od 20.2.2021, vložil celkem 9 zpráv.

Vložené zprávy

Vloženo 22.1.2023 20:10  
Konečně po více než měsíci opět na běžkách. Dnes z Jizerky po Promenádní na Knajpu, sjezd na Smědavu, odtud k Černé Smědé (zde bez strojové úpravy), po Knížecí zpět na Jizerku. Čerstvý sníh moc rychle nejel, ale i tak to bylo super svezení.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 18.12.2022 15:26  
Od pěšího mostu v Čelákovicích přes Labe k železničnímu mostu, ke sv. Václavovi, podél tratě k přejezdu na Byšičky a zpět k sv. Václavovi a přes Grádo k mostu. Na většině trasy ujetá cesta od aut, tak se jelo skvěle. Kolikrát za desetiletí se poštěstí, aby se tu dalo běžkovat?
Střední Čechy
Vloženo 3.4.2022 22:06  
Dnes trasa Souš - Knajpa - Kristiánov - Točna - Knajpa - Knížecí - Souš. Na parkovišti v 10:15 ještě dost míst volných. Super podmínky. Celý den poletoval sníh. Přenáší se kolem rozcestí v Kristiánově, kde je již jen asfalt a pak mezi Točnou a Krásnou Máří, kde se několikrát střídá asfalt se sněhem. Lyže jsem tam sundaval snad 10x, ale nevadí. Parádní svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.4.2022 19:14  
Trasa ze Smědavy po Promenádní na Mořinu, dále přes Jizerku k bunkru na Knížecí zpět na Smědavu. Poté "osmička" na Předělu a Paličníku. Super podmínky a počasí jako v lednu. Rolba jezdila postupně až dopoledne,zvolili jsme cestu tak, abychom jeli co nejvíce po čerstvě upravených trasách. Upravené stopy jely krásně. Z "osmičky "byl upravený jen kus cesty na Předěl, ale i po neupravených cestách se jelo dobře. Jediné místo, kde se musí přenášet, je cca 500 m na vrcholu Paličníku.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 23.2.2022 23:07  
Trasa z Perninku, Mezilesí, U Červené jámy, Mrtvý rybník, pak zpět Bludná a Černou cestou do Perninku. Cesta hodně volnou krajinou na přímém slunci, takže rozteklý sníh, rozježděné stopy. Když se zajelo do lesa, tak stopy dobré, umrzlé. Krásné počasí a nádherná krajina.
Západní Krušné hory
Vloženo 14.2.2022 16:21  
12.2. Ideální počasí - azuro a pod nulou. Jeli jsme trasu z Harrachova kolem Mumlavy na Krakonošovu snídani, pak Kládovou cestou na Ručičky a na Dvoračky. Zde jsme si dali výborný oběd a vrátili jsme se zpět na Ručičky a Krakonošovou cestou jsme sjeli na Rýžoviště. Od Mumlavského vodopádu až na Ručičky byla super upravená stopa. Od Ručiček na Dvoračky to bylo trápení - úzké, rozdupané a hodně lidí. Navíc při přejezdu křižování vleku poma cestou zpět jsem čekal na vhodný okamžik přejetí mezi lyžaři a nevšiml jsem si, že stojím v dráze pomy zeshora. Trefila mě přímo mezi oči do nosu, krve ze mě bylo jak z vola a nos zlomený. Dojel jsem sice nakonec po svých, ale v nemocnici mi nos museli rovnat, to byl teprve zážitek... Takže na tuto cestu do smrti nezapomenu!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.2.2022 12:04  
8.2. Trasa z Bedřichova na Hřebínek, Točna, Knajpa, Kristiánov, Bedřichov. Skvělý sníh i stopy. Občas mrholilo. Skvělé svezení.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2022 22:55  
Parkování na Maliníku - v 8:30 jsme chytli jedno z posledních míst, central byl už plný. Klasikou z Maliníku Kanálem, Závory, Olivetská hora, Hřebínek, Nová louka a Vládní zpět na Maliník. Super podmínky.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 17.4.2021 18:48  
Trasa z Bedřichova - Hřebínek - Točna - Kristiánov - Bedřichov. Super podmínky. Sněhu spousta, nahoře mezi Točnou a Kristiánovem to ukazuje 110 cm. Občerstvení na Hřebínku bylo zavřené. Cestu jsme zakončili 5 km okruhem v Bedřichově, kde je jediné místo, kde jsou strojové stopy. Na půlku dubna to je bomba!
11:13
11:13
12:10
12:10

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála