Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 17.4.2018 13:59
V neděli bylo vypluhováno z Horních Míseček na Medvědín. Od 2. zatáčky Masarykovy silnice to už bylo dobré. Ve 3. a 4. zatáčce s opatrností sjízdné, ale sníh mizí před očima...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.4.2018 16:11
(Odpověď na dotaz uživatele Fidla z 13.4.: Ahoj! Z Horních Míseček na Vrbatovu boudu? Je stále naděje, že silnice nebude zítra vyhrnuta? Minulý rok jsem touto dobou byla nemile překvapena... Nemáte někdo aktuální informaci?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.4.2018 18:40
Běžecké tratě pevný podklad lehce obměklý. Sněhu dostatek (cca 50 cm), ušpiněný na 5km okruhu u sjezdovky Labská velké množství jehličí. Překvapivě dobré
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.4.2018 9:03
Ahoj, trasa: Špindlerovka - Slonecznik - Rovina pod Sněžkou - Luční Bouda - Výrovka - Na rozcestí - Klínovky - U srubu - Pláň - Špindlerův Mlýn. Trasa v solidním stavu. Pouze první 4 km vylézá občas kámen a kleč, přenášení nutné ale jen dvakrát. Zbytek trasy (cca 15 km) stále s dostatkem sněhu i na jedničkové běžky. Od Luční Boudy dále pak i slušné svezení i na skate. Překvapivě bez vytátých míst i v okolí Klínovek. Závěrečný sjezd po sjezdovce opět parádní. Hezký závěr sezony! Kdo může, ještě jeďte!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.4.2018 9:26
Ahoj, na cestě z Míseček k Vrbatově boudě je ještě spousta sněhu, místy špinavý, nahoře čistší firn. V neděli nám ale nepřálo počasí, splnila se předpověď norského serveru, ráno sluníčko a vítr, pak se přidaly mraky a kolem půl jedné začalo pršet. Tak snad někdy příště ještě užijeme hřebeny za slunného dne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.4.2018 22:02
Špindlerův mlýn-Vrbatova bouda-Labská bouda-Vysoké kolo-Petrovka-Špindlerovka-Špindlerův mlýn. Lanovka na Medvědín nejela, bylo napsáno "revizní práce", spíš zavřená kvůli backcountry závodu. Stoupání na Mísečky dostatek sněhu, bez vytátých míst, k Vrbatově boudě také. Bouda zavřená. Kolem Labské boudy také sněhu dostatek. Za Vysokým kolem vytáté plochy. Jel jsem sjezd z Pod Smělce na Martinovku, hodně prošlapané do lidí, pak směrem na Petrovku a Špindlerovku také. Ze Špindlerovky zelenou sáňkařskou do Špindlu. Cesta nebezpečná, dost zledovatělých míst.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.4.2018 19:23
Trasa Harrachov, Krakonošova snídaně, Vosecká bouda, hřeben na Petrovu Boudu, zpět přes Martinovku, Labskou, Dvoracky, Ručičky a Rýžoviště. Údolí Mumlavy kromě spodního kilometrů sjízdné, ledovate. Hřeben částečně bez sněhu, sníh dopoledne zmrzlý, stojí to za to kvůli výhledům. Martinovka zavřená, trasa okolo sjízdná, jehličí málo. Nejhezčí lyžování bylo okolo Čtyř panu. Sjezd na Dvoracky mi moc nesel, sníh byl ledovate, níže bylo hodně jehličí, což platí i pro sjezd do Rýžoviště. Celkově to byl prima výlet, pro mě asi poslední v sezóně. Mějte se. T
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.4.2018 23:22
Ahoj. Nebyl jsem tam, ale je asi jisté, že na neupravené cestě bude sněhu spousty. Bylo by to jinak v případě, že by to už Labská b. tradične pluhovala, ale to snad zatím ne.
(Odpověď na dotaz uživatele Miluna z 6.4.: Prosím může někdo poskytnout informaci, zda se stále dá dobře jet na běžkách z Horních Míseček k Vrbatově cestě a dál k Labské boudě?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2018 21:27
Nas posledni vylet sezony: Spindlerovka - Lucni bouda - Vyrovka - Klinovky - Hromovka
Krasna Velikonocni turistika :) (v podstate stejne jako Honza S. nize) na hrebenech uplne zmrzle a tvrde, na plani pred Lucni boudou tak, ze se dalo i slusne bruslit. Za Lucni se projela rolba, tak uz to tam bylo mekci. Od Klinovek uz tajici a pomaly snih. Ale pocasi to vsechno vynahradilo :)

https://m.facebook.com/groups/852485418256379?view=permalink&id=902002546637999
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2018 20:57
Ráno v 9hod z Harrachova klasicky od Mumlavského vod. na Krakonoš.snídani, Ručičky, Dvoračky, Labskou l.a přes Voseckou b. a podél Mumlavy zpět do Harrachova. Přes noc napadlo cca 3-5cm prašanu, který přikryl jehličí a nečistoty. Zmlsán z Jizerek jsem čekal na Velikonoce upravenou stopu, ale bohužel nebylo upraveno. Naštěstí byl podklad tvrdý a stopa od běžkařů nějaká nakonec taky byla. Problém byl s mázou, ve stínu jsem jel jak tank, ale na slunci to podkluzovalo, klistr se nedal použít. To na hřebenech vládla tvrdá zima, místy zledovatělé části se střídaly s nafoukaným čerstvým sněhem. Sjezd dolů k Vosecké b. byl dost obtížný, dále dolů na K.snídani a podél Mumlavy už to bylo v pohodě a docela to frčelo. I přes absenci úpravy stop to byl dnes krásný jarní klasický běžkoturistický výlet. A projet se v dubnu na prašanu, kdy se vám to poštěstí?
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.4.2018 20:14
Od lanovky na ČH po malém okruhu k magistrále a k rozcestí pod Kolínskou b., pak vracečka směr Václavák a okruh z Pěticestí k Vlašským boudám, na oběd na Kolínskou a kolem Zrcadlovek do Jánek. Nahoře připadlo 2-6 cm prašanu, úprava neproběhla nikde, ráno místy vyfoukáno na led, místy závěje, v poledne se střídal měkký lepivý prašan s mokrým sněhem a ve stínu to bylo ledovaté. Dole kolem Zrcadlovek připadlo taky, ale jehličí :-) Odpoledne to bylo měkké, takže sjízdné, ale ráno to bude všude ledovaté. Černohorská silnice je sice sjízdná, ale sníh je špinavý, mokrý a místy ledovatý (bez fota). Doporučuju tudy jen sjíždět a to odpoledne, ráno to bude ledovaté, nahoru se vyškrábat bude boj.

Fotky: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/901972919974295/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2018 16:20
Špindlerovka - Obří - Luční - Na Rozcestí - Krásná pláň - Hromovka:
Na hřebenech je všude leďák. Na cesty jsou zmrzlé stopy a šlápoty, na pláních je krusta, která se zatím neboří, ale hrany na ní moc nedrží. Všechen sníh z nedělní noci je sfoukaný někam do údolí.
Krásně se bruslilo na pláních od Stříbrného hřbetu k bývalé Obří boudě a pak na Luční. Celkem uspokojivá je cesta z Luční ke Kapličce a částečně i dolů na Výrovku. Je zoraná rolbou, tak se tam navátý měkký sníh drží.
Od Výrovky dolů už byl nový sníh znát, občas ležel i ve stopě (stopa samotná je zmrzlá). Přestože jsem nově namazal, modrý ani fialový na to nedržel. Někde kolem Pláně přechází sníh do firnovitého humusu, ve kterém to jede pomalu (s kopce to naštěstí moc nevadí).
Sněhu je všude dost, nikde žádný šutr ani hlína. I cesty kolem Hromovky mají dostatečnou vrstvu.
Na sjezdovkách byl odpoledne těžký sypký mokrý sníh, takže se daly celkem dobře sjet.
Lidí bylo na hřebenech málo, zato parkoviště ve Špindlu bylo přeplněné.
Myslím, že na jarní lyžování tento okru ještě pár dnů půjde, přestože se má oteplit.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.4.2018 22:14
Benecko - Rovinka - po plynovodu - Mísečky - po tratích - Rovinka - Benecko.
Kvůli silnému větru spoustu jehliček a větviček. Vůbec to nejede. Po tratích možná o trochu lepší. I když okolí Janovy hory je tragický. Na Mísečkách projeto okolo stadiónu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2018 15:56
Čertova hora (Harrachov) - Studenov - Ručičky - Dvoračky. Přestože začátek i konec trasy je nad 1000 m n.m., bylo to místy pouze "sjízdné" a občas jsme i krátce přenášeli. Sezóna bohužel už asi končí. :(
Foto https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/901876486650605/
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.3.2018 23:49
Info od Radka:
30.3.2018 Harrachov (Norma) - Krakonošova snídaně - Heliport - Kládová cesta - Lesní zátiši. V noci na 28.3.2018 pršelo, ráno 29.3. upraveno. Z Harrachova až po Luboch sjizdné, ale žádná sláva. Pak až ke Kládové cestě super, poslední úsek zase rozbředlý sníh se spoustou jehličí atd. jak už to v předjaří bývá.

Fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/900334223471498/
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.3.2018 20:22
Od Lanovky na Černé hoře po malém okruhu k magistrále a po ní přes Kolínskou na desítku a zpátky úbočím ČH kolem Zrcadlovek viz mapa.
Ráno tvrdé, ledovaté, kolem poledne to změklo. Měla jsem běžky s šupinama,takže pohoda, ale namazat šlo asi těžko (dost lidí šlo do kopců ve stínu pěšky)-ve stínu ledovaté, mimo stín měkké, ve stopě to cukalo. Nahoře sněhu dost, žádná vytátá místa, u Zrcadlovek několik špinavých míst a jehličí, jednou koukala hlína, ale vše se dalo objet, lyže jsem nesundávala.
Od Kolínské vyjela v cca 11hod rolba, která mi upravila celou trasu přímo před nosem - paráda.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/900361723468748/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.3.2018 19:42
D. žádný strach, neprovedla...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.3.2018 19:00
Na Rovinka v lese špinavý led. Od Rovinka na Mísečky po obou stranách pak čerstvě najeté stopy. Odpoledne to bohužel hodně změklo. Sněhu hodně. Bez přenášení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.3.2018 23:08
Pokud jde o sníh, tak je ho z Míseček na Rovinka dost, sjízdné to je. Uprava, ale už stará a trocha špíny.
(Odpověď na dotaz uživatele Dana z 28.3.: Ahoj, nevíte jak vypadá trat z Horních Míseček-Vítkovice-Rovinka? Děkuji)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.3.2018 10:13
Jánské Lázně - Černá Hora. Vše v pohodě sjízdné od srubu KRNAPu po Modrokamennou boudu. Nahoře super podmínky se spoustou sněhu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.3.2018 9:15
Špindlerův mlýn (Stoh) - Klínovky - Výrovka - Luční bouda - Slezská bouda - Špindlerova bouda - Moravská bouda - Davidovy boudy - Špindlerův mlýn

perfektní počásko, vymeteno ( bohužel u Sněžky se zatáhlo, takže bez výstupu), ale na Stříbrném návrší opět vymeteno. Sněhu všude dostatek. Nejhorší úsek od Slezského domu ke Spalone Straznica (rozježděné rolbou a rozšlapané pěšákama).
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.3.2018 0:12
Info od Jaroslava:
Dneska v Krkonoších: Szrenica - Kotly - Vysoke Kolo - Mužské a Dívčí Kameny - Petrovka - Ptačinec - Martinovka - Labská - Vosecká - Mumlava... odměna za celou sezonu.

Fotky na:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/897356053769315/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.3.2018 20:50
Vých. Krkonoše: Hnědý vrch - Liščí - Na Rozcestí-Klínovka-pak zkratka podél tyčí k Friesovým b.- Přední Renerovky - desítka - po magistrále přes Pražskou a Slatinnou stráň do Pece: všude dost sněhu, od Lyžařské k Chalupě na Rozcestí krásný prašan, neupravuje se tu nikdy, ke Klínovkám je lepší jet po louce - dost to frčelo a špatně se tam plužilo, od Friesovek rozježděné od rolby bez stopy, ta začala až na desítce, kde je ze začátku od Friesovek dost jehličí, ale je to dobře sjízdné, tady to bylo měkčí a lepilo se to. Od Pražské do Pece v bídném stavu-už neupravili pro stopu (v sezóně stopa byla)-rozježděné od rolb, místy mírně ledovaté, ale sjízdné.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/897464463758474/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.3.2018 21:16
Suprovy vikend. Spindlerovka - Petrovka - Vysoke kolo - Snezne jamy - Violik - pramen Labe - Labska - Martinovka - Bradlerovy boudy - Spindlerovka - Lucni - Vyrovka - Klinovky - Strazne. Super sníh, v sobotu polojasno, v neděli jasno, Snezka v mracich. Od Vyrovky polojasno.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.3.2018 10:32
Černé hora, malý okruh- podklad drží, ale rolbováno již před delší dobou. Okruh kolem Světlé hory, upraveno, sněhu dost. Cestou do Jánek po Lobkovicově cestě, upraveno, až na závěr, kde byl sníh mokrý, zatím sjízdné, úplný konec jsme jeli po modré.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 24.3.2018 13:51
Špindl-Sněžné jámy-Luční. Ideální podmínky. Spousta běžkařů i na hřebeni. Asi nedavno napadlo trochu nového na zmrzlý podklad. Sníh vlhčí, mazal jsem červeny speciál V55 pro teploty -2až 0 na starý sníh a šlo to dobře, dokud se nesjel.
Výborně vysněžená je i zimní zkratka od Špindlerovky na Luční.
Lyže jsem nemusel sundavat nikde, ani kolem Mužských kamenů.
Od rozc. pod Pettroivkou na Špindkerovku dokonce strojová stopa. Ale i jinde je to dobře projeté, ostatními běžkaři.
Skol!
Ovšem podcenil jsem oblečení, nahoře žádný jaro. Čelenka a tričko se softshelovou mikinou je málo Až pod Vrbatku to šlo v tričku samotným..
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.3.2018 21:19
Mísečky Stopa - Vrbatka - Violík:
V noci z úterka na středu napadlo 3-5 cm nového sněhu, který překryl většinu ledů i jehličí z minulých dnů.
Do závodních tratí jsem nejel, ale ty kolem Stopy vypadaly nově upravené. Stopa byla zmrzlá, vedle stopy byl krásný rolbou ujetý sníh, žádný led.
Cesta na Vrbatku po sněžení ještě nebyla projetá rolbou, je plná měkkého sněhu, ve kterém to dobře stoupá (modrý Swix), hůř už se bruslí. Dolů to jede obstojně. Až posledních 500m pod Vrbatkou je skoro samý led, ale dá se jet u kraje cesty, kde je navátý měkký sníh. Ani přes dnešní polojasno sníh nezměknul, zůstal prachový, takže přes noc nepřemrzne v leďák.
Na hřebenech (vč. hraničního hřebene) mají cesty částečně tvrdý podklad (ale ne leďák, vítr do něj zapracoval tenkou vrstvu nového sněhu) a částečně návěje. Nejlíp se jede mimo cesty, po pláních se dá bruslit, neboří se. Opět se střídají tvrdé (ale ne ledovaté) plotny a navátý nový sníh.
Lidí málo. Vrbatka stále ještě otevřená. Parkoviště na Mísečkách poloprázdné (stejně jako sjezdovky a lanovka).
Komentované fotky zde:
https://photos.app.goo.gl/nVH3ONNrLF3TZ0KM2
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.3.2018 19:23
Stopám na trase Buď fit v Labském dole nový sníh neuškodil, tam napadly sotva 2 cm a tím jak ho lyžaři ujezdili, se spíš zarovnaly nerovnosti po včerejších "ničitelích", které ještě v poledne byly patrné a v 17:30 už ne. Dolů pod lanovku na Medvědín taky v pohodě sjízdné.

Přejezd přes Špindl do Svatého Petra je nejlepší skibusem, jízdní řád je na webu skiareálu, ale je to vlastně info celkem k ničemu, protože teď v neděli má jet skibus naposled. Tak pro příští sezónu...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.3.2018 19:19
Odpoledne začalo sněžit, v nižších polohách zpočátku mrholilo a celkově toho napadlo víc ve vyšších polohách. Takže se bude spíš hodit info, kde k úpravě dojde v noci/ráno. Pro Špindl všichni víme, jak se to blbě zjišťuje, každopádně dnes v 17h jsem potkal rolbu nahoře na okruzích na Pláních. V tu chvíli měla za sebou jen pár stovek metrů, kdo ví, kam zamíří dál. Rolbovala nahladko bez stop na klasiku, bruslilo se na tom hezky (ale to předtím tady nahoře docela taky).

Špindl - Krásná Pláň - dál po magistrále na Klínovky zhruba platí to, co jsem psal v úterý - bez nové úpravy, s rozdílem že ve středu a teď něco připadlo, staré stopy víc zapadaly a jehličí se schovalo. Z Klínovek dál po magistrále za Friesovky střídavě něco ze stopy na klasiku zbylo, střed občas hrbolatý protože zásobovací rolby a skútry, totéž platí pro silničku ze Strážného nahoru směr Dvorská. Dál po magistrále směr Pec (trať "Desítka"/vodovodní cesta) už stopy svůj boj s nových sněhem většinou prohrávaly, na skate většinou pěkné (novým sněhem se místa, kde se sníh včera na sluníčku rozjezdil a pak zmrzl, vylepšují).

Mimo upravené tratě - sjezd od Chalupy na Rozcestí přes Liščí horu k Peci i na Klínovky ve velmi dobrém stavu (žádný led, pevný podklad, není rozdupané) - nejde o stopu ale o širší uježděný pruh, takže se dá i skate. Mezi Pláněmi a Chalupou na Rozcestí jsem jel po té horní neupravované cestě, směrem nahoru mi přišla i lepší než spodní, bezpečná (i když lyžaři v protisměru říkali něco jako zmrzlé a že padali) a s menším převýšením.

Dneškem moje zpravodajství z Krkonoš končí, nicméně je pravděpodobné, že nahoře vydrží sníh do Velikonoc v pohodě.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.3.2018 20:41
Na Mísečkách čerstvě upraven okruh 5km + kratší okruhy + nějaké spojky. Z lyžařského pohledu dnes nejlepší místo, k dokonalosti chyběla stopa na klasiku v úseku od lanovky Labská na stadion. Nicméně na pár úsecích na sluníčku se stejně opotřebovávalo rychle. 7,5 km okruh upraven dříve (podle mě neděle), ten už je slabší a zejména ve spodní části špinavější, pokračoval jsem ještě kousek směrem na Rovinku (ještě starší úprava, ale pořád se dá) a pak se vrátil po části 10km okruhu (obdobně, dá se). Serpentiny z Míseček na Vrbatovku nabízely pěkné podmínky pro bruslení (však si tam taky trénující závodníci vyjeli) a parádní podmínky pro bruslaře preferující přírodou a lyžaři upravené trasy jsou i nahoře, např. u Harrachových kamenů. Zejména když je krásně, jako bylo dnes.

Z Míseček do Špindlu jsem jel po modré sjezdovce, v prudších úsecích už byla odpoledne plná mokrého rozježděného sněhu, takže v botech sucho nezůstalo. Trasa Buď fit v Labském dole upravena čerstvě (včera nebo dnes), v místech kam se dostane sluníčko už stopy místy trochu poškodili nešikovní dupáci či bezohledný bruslař (upravuje se tam jen na klasiku). Spojka na Medvědí koleno sjízdná (uježdná, používaná i pěšími).

Nahoru na hřeben (Medvědí b. - Martinovka - Pod smělcem) a po hřebeni na Sněžné Jámy rozumně sjízdný, žádný ledovatý nebezpečný úsek jsem nepotkal, jinak to samozřejmě není upravovaná trasa a skialpy se tam podle mě hodí o něco víc než běžky.

Okomentované fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/891501797688074/
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.3.2018 20:40
V Harrachově upraveno ve středu dopoledne. Stopy na klasiku jsou stále ve slušném stavu, prostor na bruslení střídavě dle toho, kolik toho kde rozdupali pěší, rozjezdily skútry nebo rozměklo na sluníčku. Při sjezdu z Vosecké boudy je třeba počítat s tím, že ve stopě mohou být ledové hroudy, co tam odlétly ze skútrů jedoucích na Voseckou, letěl jsem tam na tlamu ve slušné rychlosti. Terex neupraven asi několik týdnů (to je škoda), pohled z odbočky mě tam nenalákal. Sjezd podél Mumlavy od Kr. snídaně na Luboch s trochu hrbolatější stopou (se skiny to drhnutí cítím holt víc :-), takže od Lubochu už jsem zamířil nahoru (pěkný úsek). Až na nástupní bod Pod Ptačincem se sjet nedá, pár set metrů před ním už je cesta hliněná, jinak zde dost rozdupáno od pěších. Z Ručiček na Studenov asi netvrdší a tedy nejlepší na skate, ale místy jehličí. Od Studenova na Čerťák jehličí ještě víc, zkusil jsem i jižní variantu (upravena týden zpátky), ta už kvůli úseku mezi chatou Studenov a vleky upravit nejde, ale nějak sjízdné to je (nicméně nedoporučuji). Upravená trať pokračuje i dolů z Čerťáku, což na Bílých stopách vyznačeno není, já sjel jen k rocestí Na Kamlu, ale úprava pokračovala i dolů, tak třeba jde dojet až na závodní tratě, kde má být taky něco upraveno.

Ručičky - Dvoračky uježděno pro sjezdaře/od sjezdařů až ke sjezdovkám, tam to může být pěkné i na skate, mezi sjezdovkami a Dvoračkami už ledovatější a špinavější, ale dá se. Hřeben Sněžné Jámy - Szrenica dost rozdupaný od pěších, ale většinou se dá jet bez problému vedle cesty, zmrzlá trochu posněžená krusta zas až tak zmrzlá nebyla. Ze Szrenice jsem zvažoval sjet po hraničním průseku do Jakuszyc, ale nikdo tam dlouho nejel, zato je tam cedule o přezimování sokola stěhovavého, tak jsem ji respektoval, vrátil se a sjel na Voseckou.

Okomentované fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/891501797688074/
11:56
13:06

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 14.3.2018 19:29
Okruhy na Mísečkách vypadaly dopoledne čerstvě upravené - nevím které přesně, jen jsem projížděl na sjezdovkách přes stadion :-) Z Míseček na Rovinku přes Labskou upraveno nebylo, starší stopa vypadala relativně použitelně, prostor na bruslení byl docela rozdupaný.

Na Buď fit trase v Labském dole byla už ráno zakryta špína ve starších slušných stopách popraškem nového sněhu, střídavě slabě sněžilo po celý den.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.3.2018 19:12
Nejpříjemnější překvapení dnešního dne - čerstvě strojově upravená trasa od Špindlerovy boudy k Moravské boudě, stejně tak i silnička někam k parkovišti na začátkem sáňkařské dráhy, prostě tohle https://mapy.cz/s/2sPXX. Celkem něco přes 3 km, 1-2 stopy po stranách + mezi tím se asi dá bruslit do té doby, než to rozdupou pěší. Netušil jsem, že na hřebeni mohu narazit na upravenou stopu.

Dolů z Moravské na Davidovy boudy v pohodě, z větší části po upravené sjezdovce.

Davidovy boudy - Medvědí bouda: tím aspoň zodpovím tento již neaktuální dotaz:
(Odpověď na dotaz uživatele Vlaďka z 21.1.: Dobrý den,jak to prosím vypadá z Labské boudy přes Martinovy boudy a Davidovy boudy do Špindlu?dá se tam vůbec projet na běžkách?jsme spíš horší běžkaři :-)
Tedy sjíždět do Špindlu z Martinovky je vhodné přes Medvědí boudu, okolo Patejdlovy a z Medvědího kolene se napojit na trasu Buď fit v Labském dole. Trasa mezi Medvědí boudou a Davidovkami je vhodná jen jako spojka v nouzi a pro začátečníky moc ne, ve směru z Davidovek jsem lyže nesundal, opačným směrem bych ve sjezdu k potoku sundaval. Je třeba počítat s tím, že se hůlky mohou bořit skoro metr hluboko.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.3.2018 17:52
Ze Svatého Petra směr Krásná Pláň upraveno ještě před posledním sněžením (pátek a dříve?), zbytky někdejší stopy se začínají objevovat po 2km stoupání (předtím je to dost rozježděné od zásobovacích skútrů a roleb, ale jet se samozřejmě dá). Někde je ta stopa lepší než nic, jinde je stejně lepší jet mimo. Od Krásné Pláně nahoru po magistrále zlepšení, úprava sice stejně stará ale jak tam skoro nic (ani ty skútry) nejezdí a méně tam padá jehličí ze stromů, jede se v rámci možností pěkně, na bruslení bych řekl velmi pěkně. Okruhy nahoře na Pláních nevypadaly lépe, tak jsem tam ani nejel a zamířil ke rovnou Klínovkám. Tam už žádné vzpomínky na to, že se tam týden a kus zpátky jela Krkonošská 70, nejsou - projeto nahrubo zásobovacími rolbami, takže na sportovní skate ani náhodou, stopa na klasiku taky zmizela, ale mně to bylo vlastně jedno, jen mi vysokohorská část bez speciálně upravených stop začala o něco dřív :-)

Klínovky - Chalupa na Rozcestí - Výrovka - Luční bouda: uježděné, trochu vlhké a tedy sjízdné v pohodě. Ve sjezdu k Luční boudě není dobré vybočovat z vyjeté trasy, ta je uježděná v pohodě, podél ní ale už zmrzlá krusta. Po hřebeni od Luční boudy na Špindlerovku jsem nepotkal nikoho, pozůstatky starších stop tam byly a to je dobře, díky nim se na té zmrzlé krustě jelo bezpečněji. V místech, kde už trasa začíná víc klesat a na zmrzlé krustě bych se bál, je naštěstí už povrch zas vlhký, takže jsou lyže lépe ovladatelné. Sjezd ke Špindlerovce sice dost rozdupaný od pěších, ale sjel jsem bez problému. Do této části by mi vhodnější než běžky přišly skialpy a pěším bych doporučoval sněžnice, dle stop se často bořili i desítky centimetrů a lyžaři by absenci těch děr taky ocenili :-)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.3.2018 10:35
Po nočním dešti výrazně přibylo jehličí ve stopách - z trasy Buď fit v Labském dole, kde už to místy brzdí dost. Podobné to bude asi i jinde, chtělo by to sněžení.

Průchod Špindlem na tratě ze Svatého Petra - minimálně 500 m s lyžemi v ruce a dalších 500 m taky spíš pro otrlé.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.3.2018 16:34
Buď fit trasa v Labském dole – stopy dnes dopoledne stále ve slušném stavu, s ohledem na počasí posledních dní přibývá jehličí ve stopách, ale pořád pěkné svezení. Další úprava bude mít smysl asi až po sněžení.

Trasa údolím Bílého Labe – kdysi dávno projeto zásobovací rolbou, která teď stojí u Boudy Bílé Labe zapadaná pod sněhem, pravidelně po té cestě jezdí zásobovací skútry. Takže nějak uježděné to je, jestli se občas objeví náznak stopy vyjeté od lyžaře závisí na aktuálním provozu lyžařů a ostatních. Za můj dopolední výlet jsme tam byli 2 běžkaři, 7 pěších turistů a 1 skútr. Myslím, že pokud v nějaké mapě mají tuto trasu vyznačenu jako upravovanou pro běžkaře, mohou toto označení s klidem zrušit, sjízdné to ale je. Spodních pár set metrů je společných se závěrem sáňkařské dráhy (ta byla v pondělí mimo provoz a bylo to krásně urolbované), napojení na spodní konec trasy Buď fit od silnice jen pěšky (silnička k lávce je posypaná a prosolená na asfalt).

Několik fotek na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/889875874517333/. Počasí: po většinu dne mrholilo, ale zatím moc nepršelo.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.3.2018 22:19
Odpoledne z Medvědího kolene na Patejdlovu boudu přes Mísečky a Labskou boudu. Sněhu všude spousta, i kdyby v pondělí celý den pršelo, sníh s přehledem vydrží.

Spojka z Medvědího kolene proti proudu Labe na trasu "Buď fit" v Labském dole má stopu vyjetou od lyžařů. Trasu "Buď fit" v Labském dole upravena (2 stopy na klasiku v dobrém stavu, na bruslení mezi nimi prostoru moc není a slouží i pro pěší). Od konce Buď fit trasy ke spodku lanovky na Medvědín bez stopy, povrch rovný, bruslit by se dalo dobře.

Nahoru na Mísečky jsem jel zpočátku po sjezdovce a pak po trase nad Labským dolem. Ta stopu na klasiku nemá - po celé délce až na stadion na Mísečkách, na bruslení ale bude pěkná. Na Mísečkách jsem projel 7,5 km závodní okruh - kvalitně upraveno, 1 stopa na klasiku plus prostor pro bruslení. V některých místech dost špíny ze stromů. Pokračování na 10km okruh už mělo úpravu o něco starší a jelo to pomaleji, rychle jsem to otočil, kvůli tomuhle nemělo smysl riskovat, že nestihnu večeři :-) Trasy směr Benecko vypadaly podobně, tedy starší stopy, nejel jsem tam, ale určitě bude sjízdné.

Cesta z Míseček nahoru na Vrbatovku slouží všem - běžkařům, skialpinistům, sjezdařům, pěšákům, sáňkařům, lyžařům taženými psy atd. - každopádně odpo neměla ani náznak stopy na klasiku, bruslit by se asi dalo slušně. Aspoň sporadická vyjetá stopa na klasiku se objevila až před Labskou boudou. Úsek z Labské boudy na Martinovku odpovídá tomu, co se od něj dá očekávat. Trasa podél tyčí ve svahu, projeté množstvím lyžařů to je, stopou se to nazvat nedá, vhodné pro ty, co mají spodní nohu delší :-) nic pro milovníky upravených tratí a z kopce občas náročnější, ale taky to má svoje kouzlo. Sjezd z Martinovky přes Medvědí boudu na Patejdlovu boudu nebyl v rozměklém sněhu příliš náročný, šlápoty od pěších nebyly tak hluboké, aby při sjezdu vadily.

Trasu jsem pro lepší orientaci naklikal na https://mapy.cz/s/2stYd. Pár (doslova) fotek na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/889382177900036/

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.3.2018 19:39
Pomezky-Lysečiny a zpět, okruh Kraví hora a okruh Haida - neupraveno pouze od Cestníku k Lysečinám a dál na Rýchory. Nebo spíš upraveno bylo asi 8. nebo 7.3.,ale zapadalo to novým prašanem (tak 7cm).Ráno luxusní čerstvá úprava tvrdé, pomalejší, odpoledne to rychle měklo na lepící se hmotu a na slunci i dost mokré. Kolem Haidy kouká občas hlína a brzy to asi odtaje - nejměkčí, odtávající, bořící se, ale jinak všude dost sněhu bez koukajícího asfaltu a ledových ploten.Pokud to však v noci zmrzne,tak to budou úseky na slunci ledovaté.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/888119488026305/
Úpa a Rýchory
Vloženo 7.3.2018 10:01
Z Pomezních Bud přes Cestník a Lysečinskou boudu stopy upravené, čisté, dobře sjízdné. Po zelené značce /po hranici s Polskem/ na Rýchory se nedalo - v lese zledovatělé stopy, tak jsme jeli přes Albeřický hřeben. Cesta neupravená, zledovatělá. Sjezd z Rýchorské hory do Horního Maršova nemyslitelný - celá cesta zledovatělá.
Úpa a Rýchory
Vloženo 28.2.2018 20:33
Tam plánuji jet taky, ale až o týden později, takže aktuální zprávu uvítám :-) Ale zároveň vím, že odtud za celých 8 let existence webu nikdo nenapsal. Tak aspoň posílám odkaz na web sáňkařské dráhy, jejíž provozovatelé trasu upravují a zde http://www.sankarska-draha.cz/bezecka-trasa-bud-fit/ píšou, kde se dá zjistit aktuální info.

(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 27.2.: Dobrý den,
chtěli bychom o víkendu jet na běžky do Špindlu a máme naplánovanou trasu směrem k Labskému dolu.
Máte prosím někdo nějaké zprávy či info?
Děkuji za odpoved.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 24.2.2018 9:05
Info od Ondřeje:
Dnes Cerna hora- Pec- Klinovky- Rozcesti- Lucni bouda a zpet do Cerneho Dolu. Den jak z katalogu. Pěkné podmínky - více na fotkách.

FOTKY NA:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/879442548893999/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.2.2018 15:31
Trasa Benecko - H. Mísečky - Zlaté návrší a zpátky pres Janovu horu. Od rovinky ve stope hromady jehličí, lepší jet vedle od Labské už snih čistý na modré vosky. Zpátky dobré k Janově budce pak misty necistoty místy ledové plotny. Stopa znatelna ale asi lepší na skate, podklad rovny pevný. Celý den jasno nahoře - 6 dole okolo - 3 odpoledne. Stále kvalitní lyžování.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.2.2018 15:55
Z Moravy na dovolené v Janských lázních, návštěva areálu Vrchlabí-Vejsplachy. Na okolní podmínky se sněhem vynikající úprava běžeckého okruhu děly a rolbami, na skate i klasiku, určitě nákladné, klobouk dolů. Můj domovský areál Velké Karlovice by děla taky potřeboval, jelikož je velmi málo přírodního sněhu a Karlovska 50 je letos vážně ohrožena.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 23.2.2018 14:58
Ve východních Krkonoších jsou podmínky pro běžecké lyžování vynikající již od poloviny listopadu. Do dneška jsem tam byl v této zimě snad 20x a nikdy jsem neodešel rozladěn, naopak! Díky nadmořské výšce 1100 – 1200 metrů je sněhu dostatek. Momentálně leží na běžeckých tratích v okolí Černé a Světlé hory okolo150 cm sněhu. Možno si zajezdit na asi 55 km - https://www.skiresort.cz/aktivity/bezecke-trate/ perfektně upravených stopách - http://prntscr.com/iio9fc Převážná většina tratí vede lesem, takže je oproti hřebenům krytá před větrem a možnému zavátí stop. Protože většina návštěvníků tohoto regionu preferuje spíše sjezdové lyžování, tak tady návaly jako třeba v Jizerkách opravdu nehrozí. Já tomu tady říkám Černohorský ledovec. Přijďte pobejt…….
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.2.2018 20:37
Dnes trasa Čertova hora - Dvoračky - Harrachovy kameny - Labská bouda - Sněžné jámy - Vosecká bouda - Mumlavské vodopády.
Z Čerťáku na Ručičky paráda. Stopa na klasiku sice hodně jetá, ale drží to stopu. Ale krásně se dalo stoupat až na Dvoračky. Bohužel na vrcholcích Krkonoš, především od Vrbatovky až na Labskou ani jedna stopa pro klasiku. Je to škoda, kdyby to bylo možné a upravilo by se to, bylo by to super svezení. Ne všichni jezdí skate.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.2.2018 20:39
Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy - Labská bouda:
Cesta na Vrbatku měkká (rolba upravovala kdoví kdy). Málokde je cesta ujetá - v měkkém sněhu je to často zdupané pěšáky. Na klasiku fajn, bruslení dá trochu práci, na sjezd mírně pomalé. Leďák je jen pár desítek metrů pod Vrbatkou.
Na hřebenech je 100 - 150 cm sněhu. V posledních dnech celkem foukalo, takže nový sníh byl větrem upěchován do tvrdší hmoty a dost zavál i silnici na Labskou (pokud ji v sobotu neprojeli rolbou). Na bruslení nevhodné, na klasiku dobré. Od Čtyř pánů na Českou budku (a asi i na Voseckou) vedou kvalitní stopy, téměř nejsou rozdupané.
Cesta na hraničním hřebeni je vyfoukaná do leďáku, ale u cesty se najde i měkčí sníh, ve kterém lze stoupat. Po této cestě chodí hodně pěších Poláků (a přes pramen Labe i na Labskou boudu).
Kolem Sněžných jam je dostatek sněhu, žádné šutry, ale sníh je vyfoukaný do ledova. Sjezd na Labskou boudu po Dřevařské cestě je pěkný a celkem bezpečný. Stopa na cestě sice byla zdupaná pěšáky a cyklistou, ale dá se jet všude vedle stopy mezi stromky.
Podle předpovědi počasí se mi zdá, že tento stav minimálně týden ještě vydrží. Zlepšit ho může projetí rolbou na Labskou boudu, zhoršit dupálisti.
V pátek to drželo na modrej Swix, ale v sobotu bylo tepleji a asi by to chtěli i fialovej, ale opatrně.
Na Labské boudě je otevřený jen bufet. Lidí bylo v pátek všude málo - bylo jasno, ale zima (hlavně díky větru).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.2.2018 13:57
Sorry, to nebyl dotaz, ale rovnou zpřáva. Píšu to ma mobilu a nějak jsem se uklikl.
(Odpověď na dotaz uživatele Honza Šotola z 13.2.: Okruh Mísečky-Rovinka:
Včera napadlo 3-5cm sněhu. Okruh potom celý upravili, stejně tak i závodní tratě až na 10km okruh. V poledne už byly úseky prudších sjezdů vyplužené na leďák. Jinak ideální podmínky. Stopa je rychlá a přitom v ní skoro všude dobře drží modrý Swix. Na bruslení myslím taky všude dobrý.
Dnes je polojasno, takže to měkne pomalu a asi to pár dnů taklhle vydrží. Výjimkou jsou slunečné partie cesty kolem Benecka. Tam to rychle měkne a pěkně podkluzuje.
Nahoře i v závodních tratích lidí pomálu, okolo Rovinky o poznání víc. Parkoviště na Mísečkách se oproti včerejšku dnes zaplnilo během dopoledne.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.2.2018 20:35
Spindlerovka - Lucni bouda - Vyrovka - Klinove boudy - Hromovka. (Snad vkládám správně do východních Krkonoš)
Na hrebenech az po Vyrovku Mordor, misty vyfoukano az na led, hodne tvrde, prip. jen sporadicky vyjezdeno od predchozich bezkaru. Dnes opravdu ošklivé počasí, vše přemrzlé, velký vítr.
Od Vyrovky uz pekne svezeni a od Klínovek nástupem na magistrálu upraveno na klasiku i na skate, zde super podmínky.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/872016879636566/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.2.2018 20:03
Benecko - Mísečky - svážnice pod Medvědín a zpět: vše sjízdné, ale místy je to ledovaté nebo špinaté od jehličí. Nejlepší podmínky na závodních tratích, běžná trasa okruh z Rovinky na Mísečky má oproti páteční Černé hoře horší podmínky na klasiku. Na skate Benecko-Mísečky ideální.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/872011149637139/
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.2.2018 20:43
Okruh Pomezky - Haida sjízdný, v lese na vracečce zpět na Pomezky málo sněhu s misty s vystouplou hlínou a jehličím od rolby. Pomezky - U Kostela v pohodě a podmínky dobré jak na klasiku, tak i na skate.
Úpa a Rýchory
Vloženo 10.2.2018 19:07
Task sem si odpovedel dneska sam, zajel jsem tam a jezdil jsem skate, upravene pekne. Jinak klasika by okolo Benecka byla urcite na klistr, okolo Misecek a vyse by mozna drzel I vosk.
(Odpověď na dotaz uživatele Hugo z 9.2.: Jak prosim vypada 15k okruh Rovinka Misecky? Klasika - je to premrzle na klistr, nebo to pujde i s modrym extra? Dik.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2018 18:42
Zavodni okruhy na Miseckach dnes dopo uzasne upraveny. Pres Janovu horu na Rovinku na skate upraveno, totez zpatky z Rovinky na Misecky. I na Zaly to vypadalo pekne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.2.2018 17:55
Hofmanky - Zrcadlovky - Kolínská - výhled nad Pecí a zpět, stopa tradičně od Zrcadlovek - úprava údajně 2dny stará, ale jelo to parádně i bez stopy, měkčí podklad, pod nulou, ale ne přemrzlé, sněhu dost. Zkratka od parkoviště z Hofmanek k Černohorské silnici ledovatá - nedoporučuju sjízdět. Navzdory mlze krásné svezení.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/870804103091177/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 5.2.2018 8:42
Jel jsem trasu Hoffmannova bouda-Zrcadlovky-Kolínská-Lesní-zpět Kolínská-Václavák-Světlá hora-H. Maršov. Nad 1000m jsou výborné podmínky, sníh přemrzlý, mazal jsem klystr Kx30, celkem držel, spíš to ale bylo na Kx35, pod 1000m je to celkem tvrdé a trochu to podkluzovalo. Sjezd do Maršova - bez vytátých míst, od Krasových bud to vyžaduje opatrnost, trochu ledovaté, tvrdé a dost rychlé.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 4.2.2018 21:51
Roudnice, Rezek, Dvoračky. Skate Zmrzlý sníh, stopa tvrdá. Okruh kolem Roudnice v dobrém stavu, dále na Rezek a Dvoračky stopy v horším stavu (tvrdá, jehličí). Úzká trať na bruslení. Pokud si chcete dobře zajezdit, doporučuji motat se pouze kolem Roudnice a dál to nepokoušet.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2018 19:15
Krkonoše 28km viz mapa: část malého okruhu Černá hora po magistrále k Lesní boudě - část desítky a zpět kolem Hrnčířských bud a sjezd kolem Zrcadlovek do Jánek. Vše upraveno na skate, stopa na klasiku chybí jen od Zrcadlovek k Černohorské silnici, horší úsek v lese u Hrnčínských bud - rozšlapáno. Teplota pod nulou, přemrzlé, ale to počasí to vynahradilo-sněhu všude dost.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/867875506717370/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 4.2.2018 18:46
Já se na Černou horu chystám v týdnu. Na klasiku, takže jsem měl stejný dotaz... Žádná reakce se tu ale bohužel neobjevila. Jaké jste měl tedy v reálu podmínky a co máza prosím? Díky. Skol!
(Odpověď na dotaz uživatele D. z 3.2.: Zítra se chystám na Černou Horu. Je tam nový sníh nebo je to na klystr?)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.2.2018 7:49
Dle slov rolbaře z Herlíkovic by měla být upravená Velbloudí cesta na Rovinka, přes závodní tratě na Benecko a na Žalej. Zatím neověřeno.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.2.2018 22:47
Dnes na Mísečkách luxus
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.2.2018 13:11
Ahoj Tome, Harrachov tuto trasu upravuje vždy v pátek, viz http://www.skiareal.com/cz/zima/bezecke-trate-v-harrachove/ výsledek lze zkontrolovat na http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov

(Odpověď na dotaz uživatele Tom z 1.2.: Ahoj, v sobotu 3.2. máme jet na běžky do Harrachova. Chtěl bych si dát výjezd na Voseckou boudu. Nevíte někdo v jakém stavu je na tom aktuálně tato trasa na bruslařský styl? Moc děkuji za info.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.1.2018 19:16
Žacléř - Rýchorská bouda - Horní Albeřice: Bohužel téměř nesjízdné, v lese zbytky zmrzlého sněhu - nahoru to nejde, dolů až moc :) Zbytky stopy hodně znečištěné jehličím, větvemi apod., často bylo lepší jít pěšky. Na loukách je to trochu lepší, ale po zmrzlém sněhu se dá jet jenom na rovině.
Úpa a Rýchory
Vloženo 29.1.2018 8:38
Na loukách kolem Roudnice a v lese nad Vurmovkou zůstal po závodech Jilemnické 50 najetý 16 km okruh na klasiku (2 - 3 stopy).
Sníh byl mokrý, v lese trochu špinavý, ale s pevným podkladem, jen se místy bořily hole.

Mapa: https://mapy.cz/s/2lT0o
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 29.1.2018 7:14
AHoj. Tento víkend Albeřice-Malá Úpa. Upraveno,stopa dobrá. Hory plné,takže i dost pěšáků.
Úpa a Rýchory
Vloženo 27.1.2018 20:46
Hostinné - Čermná a zpět (16,5km) kupodivu sjízdné, místy s hlínou, kritická místa jsou při průjezdech lesem (bahno, větve, jehličí, ale i led) a občas někde hlína na poli. Tato trasa se udržuje pouze pro klasiku, úprava skútrem.
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/863514397153481/
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 27.1.2018 16:17
Dnes 9:00 Mísečky. Jezdil jsem 10km okruh. Vše skate perfektně upravené, lehce zapadane. Nový mokrý sníh byl hodně pomalý ale zrychlovalo se to. Akorát kousek od sjezdovky Labská byl rozjetý od skutru. Pak ještě svaznici ke sjezdovce z Medvedina. Taky ok. Každopádně to bylo lepší než jsem čekal.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.1.2018 8:46
Dnes ráno v 9.30 hod z Německa na Mísečky. Na Benecku všechny okruhy čerstvě úpravny. Všude nové stopy a manšestr. Na skate paráda, podklad tvrdý. Přes Třídomí na Mísečky, stopy pro klasiku jsou, místy ledovaté, na skate nic moc, rozdupáno od pěšáků, podklad tvrdý. Ještě před přejezdem sjezdovky Labská, tam někdo najel čtyřkolkou a zanechal hluboké stopy, které zmrzly. Dá se jet, ale opatrně při sjezdu. Od Labské beze stopy na klasiku až na Mísečky. Na Mísečkách všechny závodní okruhy také perfektně připravený. Všude čerství manšestr. Odpoledne už to začalo měknout a hodně zpomalovat. Jinak krásné svezení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.1.2018 22:10
(Odpověď na dotaz uživatele Vlaďka z 21.1.: Dobrý den,jak to prosím vypadá z Labské boudy přes Martinovy boudy a Davidovy boudy do Špindlu?dá se tam vůbec projet na běžkách?jsme spíš horší běžkaři :-).díky za info.)

jestli to nějak pomůže, dneska špindlerovka - sněžné jámy. bez stopy, dopoledne umrzlý ale sjízdný . sněhu bylo všude dost, dojel sem až na Žalý.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.1.2018 20:29
Jilemnice Hraběnka....zmrzlé s hliněnými partiemi... kamenačky - od Peera z připojené FB skupiny, kde jsou i fotky - https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/862769397227981/
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 25.1.2018 15:01
Zrovna (15:00) jede rolba od Skicentra přes závodní tratě, tak se podívej, kudy všude projela cca. za 2 hodiny. Na Harrachov je celkem spoleh, upravují pravidelně.

http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov


(Odpověď na dotaz uživatele Marek von Gablonz z 25.1.: Zdravím, v sobotu se chystáme na skate, nevíte někdo, jak to pro skate vypadá z Harrachova z Čertovy hory (nahoru lanovkou) přes Studenov na Ručičky, Kládovou cestou na Krakonošovu snídani a zpět do Harrachova přes Terex - Janouškovou cestou nebo Harrachovou cestou na Rýžoviště či kolem Mumlavského vodopádu? Děkuji)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.1.2018 8:22
Běžkařský stadion v přírodě. Sokol Kundratice. Naprosto luxusní.
(Odpověď na dotaz uživatele Jána z 17.1.: Jak to vypadá s běžkařskými tratěmi na Semilsku?)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 21.1.2018 8:21
Trasa z Benecko na Rovinku pak k farmě Huculů a zpátky. sněhu hodně trasy upraveny včetně stopy. Tradiční občerstvení vsude v provozu
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.1.2018 7:15
Benecko - Horni Misecky a zpet. Super svezeni, strojova stopa s cerstve napadanym snehem, na klasiku idealni. Vecer prituhlo, takze dnes to pofrci.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.1.2018 22:11
Rovinka - Misecky upravene, cely den ale prubezne chumelilo. Na klasiku to jelo pekne a kdo ma silu tak I na brusleni. Nahore na okruzich zavody se psama, budou I zitra, ale projel jsem tam 4 x bez problemu ani sem zadneho psa nepotkal, jen tam je upraveno bez stopy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2018 19:54
Všechny závodní tratě na Mísečkách upravené. Dopoledne na něj trochu nasněžilo. Nového sněhu z posledních dnů je hodně a je měkký, takže na skate nic moc. Na klasiku krásně držel modrej Swix. 10km okruh mezi Václavákem a Stromečkem má hodně větví ze stromů skloněných nad stopou, nedá se v ní skoro jet. Lidí málo, silnici v poledne dobře prohrnuli, dá se s trochou šikovnosti vyjet bez řetězů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2018 19:46
Dnes Benecko - Misecky upraveno, trochu mekci. Velbloudka neupravena.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.1.2018 20:19
Pomezky-Albeřice
Byli jsme tam včera. Jen jsme zvolili běžky na skate. Jde to, ale jak jsou tam ty ledové plotny, tak je velmi náročné se odrazit a vedle je celkem luxusní stopa na klasiku. Takže doporučuji v tomto úseku spíš klasiku.

Fotky na:
https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/856403387864582/
Úpa a Rýchory
Vloženo 18.1.2018 15:58
Aha, tak tahle aplikace má ještě dost mouchy, koukám. svým příspěvkem (V neděli 14.1. jsem tam byl, spodní cesta byla upravena...) jsem odpovídal na zde položený dotaz, ale koukám, že to vůbec není u toho dotazu, ale mimo kontext samostatně ve vlákně. Takže aby bylo jasné, týkalo se to cesty z Rovinek na Křížovky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.1.2018 15:52
V neděli 14.1. jsem tam byl, spodní cesta byla upravena ještě před tím, než začalo mrznout, (tj. asi někdy minulý týden) takže to bylo dost na nic, horní vůbec. Že by to upravili od té doby silně pochybuji, dost tam na to kašlou. Přechod přes zledovatělou sjezdovku byl dost nebezpečný, od ní dál už to nebylo upravené vůbec, ale tam je to celkem ok.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.1.2018 21:31
Špindlerovka-Martinovka-Labská, odb na Voseckou a zpět do Špindlu přes Vrbatku. Výborný sníh. Stopa vyjetá od běžkařů, občas rozšlapaná. Ale jak není čerstvého sněhu moc, tak to jde. Turistika bezva.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.1.2018 19:16
Pomezky-Albeřice a zpět, vše sjízdné-tvrdý podklad, na něm 2-3 měkčího prašanu, místy zledovatělé. Stopa k Lysečinám, od nich neupraveno a nad Albeřicema je nutné jet po louce, ostatní běžkaři dole šli pěšky. Zkratka po zelené po hranici má 3 kritická místa v hustém lese-kameny,led,kořeny, ale na zbytku je krásný prašan. Jedna ledová plotna s asfaltem od Kostela k cestníku-dá se objet.

Fotky: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/855898437915077/
Úpa a Rýchory
Vloženo 14.1.2018 11:50
Rokytnice-Labska louka-Vosecka-Krakonosova snidane-pres noc napadlo 5-10cm prasanu na umrzly podklad,krasne projete stopy a azuro, paradni svezeni.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.1.2018 8:12
Z Harrachova od Rýžovište na Dvoračky a zpátky. Celá trasa tvrdá zledovatělá. S opatrností lze ale pri sjezdech se obrušují hrany.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2018 19:41
naprosto luxusni projizdka z celnice pod Jakuzsicemi,pod hrebenem pres Lubosska bystrina,Krakonosova snidane,Kladova cesta, Rucicky - mezi Rucickami a Kladovou dost slusny led a vypadal,ze pokracoval i dal smer Harachov.No a po zlute dolu do Rokytnice po ledu a nakonec pesky,ale nic lepsiho nelze vymyslet.Sjezdovka studenov neupraveny led,nejezdi....obecne nad 1000m je par cm noveho snehu,misty sfoukan ,tak je to tam rychlejsi
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2018 19:00
Zkusili jsme dnes turistiku z Vrbatovy b.pres Labskou,Martinovu b. po hrebeni na Voseckou a zpet na Vrbatovu.Přemzly prašan tak 15 cm,ledovaté v minim.rozsahu na hřebeni.Stopa a jen kratke úseky kolem Vosecké a Labské louky.Jinak oranište ze společného úsilí běžkařu,skialpinistů a pěšáků skol
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2018 16:53
Tratě tvrdé místy dost jehličí. Stopa na klasiku projeta. Skate místy složitější bylo patrné ze se to borilo v místech kde projel skútr. Pozor na sjezdy místy dost ledové.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2018 16:43
Rokytnice-nad 900m je snehu dost,umrzly,misty hodne ledovaty. Rucicky-Mastal-Mumlavske vodopady-Krakonosova snidane je projeta stopa. Pod 900m to taje,v Rokytnici snih jen rozmekly na sjezdovkach.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.1.2018 12:51
Ahoj Lenko,

sice jsem tam nebyl, ale na Benecku to upravili včera a u nás ve Vrchlabí předtím padalo, tam určitě taky. Před chvílí jsem mluvil s rolbařem z Herlíkovic, je čerstvě upravená Velbloudí cesta na Rovinka, z Rovinek na Janský vrch přes benecké závodní tratě a pak nahoru na Žalý. Ale tam to brzo pěší rozdupou.
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 12.1.: Zdravím, máte někdo info jak to vypadá na Benecku, potažmo na Mísečky přes Třídomí? Kolik tam napadlo sněhu a zda pokryl nový sníh jehličí a větve po větru tento týden. Dík za info)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2018 9:01
černá Hora upravená celá, včetně Světlý. Jen ten kousek z Pardubek ke vleku je rozježděnej. Je to sice měký, ale super. Chtělo by to přejet ještě jednou a na víkend to nebude mít chybu. Díky za úpravu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.1.2018 7:35
Závody v lyžařském orientačním běhu, které se měly tento víkend konat v Roudnici v Krkonoších (Vítkovice, Aldrov, atd.), byly na poslední chvíli zrušeny s tímto komentářem:

"Strojová úprava stop je za současných podmínek nemožná. Skútr i rolba se propadají do mokrého podkladu a na mnoha místech míchají bláto se sněhem. Vzhledem k tomu, že i v pátek má být teplota kolem nuly a zem pod sněhem je prosáklá vodou není už naděje, že by se to mělo zlepšit."

Zdroj: http://skstudenec.cz/index.php/oos/lob2018/pozor-attention-zavod-zrusen-event-cancelled/
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.1.2018 19:18
Jel jsem trasu po krkonošskē magistrále z Harrachově pres Jihlavský vodopád na Krkonoších snídani a zpátky. V nižších polohách vlhké ale s pevným podkladem,hodne jehličí místy ledové plotny.Po 3 km vice sněhu a od 5 km už podminky slušné, trasa upravena rovná. Pokračovala i dale na Vědeckou boudu. Sjezd svižný dole opatrný.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.1.2018 19:28
Tratě na Mísečkách ok. Cesta na Rovinku přes Třídomí je po včetejším vichru zasypaná jehličím a jede se jak po koberci,ani ne v půlce jsem to vzdal a vrátil se na stadion.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.1.2018 10:27
Byl jsem večer, tak to bylo už přimrzlé. Od Harrachovky z Nového Světa kolem Mumlavské Boudy na Krakonošovu snídani dobré, tvrdé. Kládová cesta na Ručičky, Luboch - Ptačinec rozšlapáno od nějaké větší skupiny pěších. Pouze stopa po kraji na klasiku jinak téměř nejetelné. Bruslit se nedá (oraniště). Stačilo by to jednou projet rolbou, přes noc by to pěkně ztvrdlo.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.1.2018 22:12
Na Miseckach perfektně upraveno vše kromě 10km. Na stadionu umrzlo, v lesích v kopcích měkčí. Stopa jede jako drak.
Pres Janovu horu rozslapano, na skate trápení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2018 18:53
Dnes tratě okolo Černé hory krásně upraveny. Sněhu dostatek - umrzlý rychlý sníh. Na bruslení ideál a na klasiku bylo nutno dát jako podklad gumu a na to fialový klistr. Z Pece plynovodem upraveno také, ale již horší stopa. Opakované problémy s pěšáky, pejsky a stojícími hloučky ve sjezdech mě už nechávají klidným - je nutno s tím počítat, dávat pozor a stále lidi vychovávat. I pčes horší počasí moc hezké lyžování. Díky za úpravu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.1.2018 17:28
Dnes Benecko - mísečky a zpět pres Janovu horu. Sníh mokrý a před Miseckami premrzly. Okruhy kolem misecek upraveny na 1. Podmínky na zpáteční cestě lepší.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.1.2018 16:48
(Odpověď na dotaz uživatele Dan z 5.1.: Dobrý den. Nevíte prosím někdo, jak to vypadá v PodKrkonoší - např. v Jilemnici, Studenci nebo okolo Nové Paky? )Nedá se, musíte výš
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 3.1.2018 18:51
Po oblevě konečně pořádně nasněžilo, bohužel žádná rolba nevyjela a tak těch nových 20cm je krásných, ale pro nás bruslaře jen těžko sjízdných. Koukala jsem na situaci na Jizerske magistrale a tam rolby vyjely. Škoda, že tady to tak nejak vázne. A stopa na klasiku vyšlapaná od klasikářů.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.12.2017 17:53
Magistrála z Harrachova upravena v pátek přes den, celkově velmi pěkné svezení a spokojenost s volbou místa i proto, že zde nebylo zas až tolik lidí. Sněhu všude dost, v pohodě na dobré lyže.

Z Harrachova podíl Mumlavy na Krakonošovu snídani na skate asi super, stopa na klasiku zpočátku mělká spíše sporadická, asi nelze víc vyříznout, pomalu se zlepšuje, slušná až kousek pod snídaní. I tak spokojenost, nepotkával jsem tam skoro žádné lyžaře (9-10 ráno) a to je pro mě víc, než dokonalé stopy :-)

Nahoru na Voseckou trať v parádním stavu, jen na louce u Vosecké trochu zafoukané. Terex pohledem z odbočky pod Voseckou někdy dříve projet nějakým autem, pak možná skútrem, podklad asi pevný, na tom mělká stopa od lyžařů.

Od Kr. snídaně směrem na Ručičky velmi pěkné, jen místy stopa na klasiku trochu poničena od bruslařů, co bruslí moc naširoko. Po napojení na cestu od Rýžoviště dle očekávání o něco horší, stopa mělčí a zbytek odpovídá tomu, že cestou dolů většina lyžařů pluží.

Ručičky - Dvoračky urolbováno nahladko bez stopy na klasiku, nicméně pěkné.

Dvoračky - Rezek: bych příště vynechal, na trochu sportovní jízdu to není, přestože na nenáročnou turistiku to asi stačí. Sice dle GPS z rolby upraveno včera, ale stopa na klasiku často mělká sporadická, nebo žádná, na skate hrbolaté/podupané od pěších, se kterými se tyto trasy výrazně sdílí. V kopcích nahoru vždy bez stopy a místy trochu ledovaté. Prudký sjezd pod Dvoračkami jsem nedal ani já (rozdupané, pěšky tam chodí skoro všichni) - objel jsem to po sjezdovce, doporučuji, jen se tam neztratit.

Ručičky - Čerťák: pěkné, zejména mezi Studenovem a Čerťákem, kde jsou dvě trasy a každá pěkná.

Z Čerťáku dolů k závodním tratím bylo sice upraveno o něco dříve než v pátek, ale není to znát, stopa velmi kvalitní. Závodní tratě upraveny různorodě, některé jsou ve velmi dobrém stavu, některé slušné, jiné použitější nebo upravené dávno před posledním větším sněžením. Ale zatrénovat si tu můžete pěkně a lidí je tu minimum.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/1333308367
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.12.2017 17:37
Okruhy Bílá hora a Malý Černá hora čerstvě upravené na klasiku i skejt. Na Velkém okruhu Černá hora od sjezdovek kolony sáňkařů. Jinak lidí ve stopě relativně málo zato hospody narvané.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2017 17:16
Trasa z Pomezek přes Okruh Kraví hora na Lysečiny a zpět (15km): napadlo 2-3cm prašanu, pod tím je led. Čerstvá úprava asi nebyla, ale stopa i skate možný po celé trase. Dvě velké ledové plotny od kostela k Cestníku (nedá se to objet, ale po zpomalení přejet ano), od Cestníku ještě více sněhu a kvalitnější. Okruh Kraví hora - začátek led a jehličí, ale dá se to a cestou jedna ledová plotna, co se nedá objet.Jinak vše krásně sjízdné.
Úpa a Rýchory
Vloženo 30.12.2017 15:10
Terex neupraven, škoda, jinak pěkný.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.12.2017 8:51
Harrachov - central parking teď: 20 aut, vejde se tak 150. Za 50 Kč na den. Pro ty, co se nevejdou do Jizerek.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.12.2017 10:26
V pátek dopoledne neupraveno
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 30.12.: Mám dotaz-jak vypadá Cesta Terex?)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.12.2017 10:04
Včera všechny trasy protaženy, čerství sníh a bylo pěkné svezení.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.12.2017 19:15
Aldrove, Vítkovice: okruhy projete na loukách kolem Vurmovky. Po obleve je to zmrzlé. Sněhu dost, lze nakrouzit cca 10km, ale chtělo by to upravit. Na Roudnici už sníh není.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 27.12.2017 20:30
Z Mladých buků bych určitě zamířil na Černou horu - nahoře by měly být podmínky velmi dobré, viz zpráva od Tomáše níže, a dají se odtud dělat jak krátké tak velmi dlouhé výlety. Já obvykle parkuji u Hoffmanek - https://mapy.cz/s/2hxoq, jestli je ale trasa i nyní sjízdná už odtud nevím - a někdo zas preferuje cestu nahoru lanovkou, k tomu je lepší hlavní kabinka z Jánských Lázní. Jestli tam vyrazíte, podělte se pak o dojmy, jak to vypadalo.

(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 27.12.: Dobrý den, jedeme zítra ráno do Mladých Buků,
poradíte prosím znalci, kam nejblíž na běžky? ať netrávíme den v autě. Mladé Buky prý dle hotelu sníh na běžky nemají. Děkuji moc Lenka)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2017 9:44
Pec, okolo Č.Hory upraveno, okolo Světlé Hory nově neupraveno, namrzlé
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2017 21:39
Dvoracky- zlate navrsi je proslaple od pesaku. od čtyř pánů na Labskou upraveno na skate

(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 21.12.: Nevíte jak to aktuálně vypadá z Dvoraček na Zlaté návrší případně na Labskou boudu? Díky)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.12.2017 21:37
Z Harrachova krásně upraveno na skate na Krakonošovu snídani a zřejmě až na Voseckou. Na klasiku tam myslim stopa nebyla.

(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 26.12.: Prosím, nebyl jste dnes někdo v Harrachově kolem Mumlavské boudy a dál směrem ke Krakonošově snídani? Jak to to tam vypadá se sněhem a úpravou? Díky.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.12.2017 20:59
Dnes Benecko, Rovinka a přes Třídomí na Mísečky. Sněhu celkem dost. Občas jehličí ale nejvíce zničeno od čtyřkolek a pěšáků. Je to dost umrzlé a zledovatělé. Ale od sjezdovky Labská až na Mísečky bez stopy na klasiku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2017 20:28
Po oblevě to dnes přimrzlo. Byly nově upraveny tratě okolo Černé hory. Zmrzlé stopy, ale šlo to. Na klasiku to chce podlklad gumu a pak fialový klistr. Na skate v pohodě. Okolo Světlé hory to nově upraveno nebylo.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.12.2017 15:46
Na Štědrý den od Dvorský přes Klinicky na Ledaria, slušná stopa,trochu rozbředlý,mlha a místy déšť.Dnes pokus ó Luční,od Bufetu na Výrobku rozbitý od pěšáků,mlha a led,na Lišku se vůbec nedalo,hrůza,od Dvorský Lahrbusem dolů na vodovodní směrem na Tetřevy už to bylo fajn..,ale stále mlha..
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.12.2017 12:10
hodně sněhu, krásně upravené tratě a hlavně málo lidí...akorád dneska hodně fouká
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.12.2017 13:52
Jel jsem po 16h z Benecka na Mísečky a pod Harrachovou skálou jsem potkal postupně tři čtyřkolky a pak při sjezdu dolů pěšáky... To jsou hloupé nešvary. Dík Hanko za informaci, že je to i přes Janovu horu, potmě jsem se neodvážil to zkoumat.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.12.2017 13:31
Benecko - Horní Mísečky krásně upraveno rolbou i zpět přes Janovu horu,,super:))
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.12.2017 20:35
Od Klinovek přes Friesovy jsme po nočním chumelení stopu prošlapávali, od Friesovek už projetý alespoň skůtrem, či rolbou. Pak přes Přední Renerovky na Kolínskou Boudu, projeté, dále přes Zrcadlovky do Černé Hory prjeté. Stále padal sníh.
(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 15.12.: Nevíte někdo, jak to vypadá od Špindlu na Klínovky a směrem na Černou horu, prosím? Díky)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.12.2017 19:22
Trasa: Pec p. Sněžkou - Lesní Bouda-po magistrále k Pražské b. - Václavák - Pěticestí - Vlašské boudy -Pěticestí - zpět k Pražské a po magistrále přes Slatinnou stráň do Pece. Celá magistrála upravena pro klasiku i skate, kvalita výborná-měkčí, trošku pomalejší sníh, sněhu je nadbytek, od Pražské po Václavák spíš bez úpravy resp. upraveno lidma na běžkách i chodcema, ale projet se to dá bez problémů.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.12.2017 19:46
Šel jsem po sněžení kolem Ručiček, ale bylo hezky nově protaženo z Harrachova na Čerťák. Na bruslení i hezky řízlá stopa. Pár pěšáků bohužel neodolalo ale snad nic dramatického.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.12.2017 20:53
Dle GPS záznamů (i předchozí zprávy od Petra) to vypadá, že rolby v Harrachově letos poprvé vyjely - dá se to zjistit na http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov. Vhodné brát s rezervou, občas tam něco ulítne, občas GPSsku nezapnou... takže je ideální po každém lyžování napsat zprávu :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Johanka z 15.12.: Ahoj, nevíte někdo, kde lze zjistit zda rolbaři vyjeli a jaké trasy upravili v oblasti Harrachova. Minulý rok jezdili velice zřídka a někdy se v hlubokém sněhu nedalo vůbec bruslit a nebylo se kde nachytřit dopředu.
Díky za informace Johana)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.12.2017 14:15
(Odpověď na dotaz uživatele Kevin z 13.12.: zdravím jsou tratě na Mísečkách upravené, jak to tam vypadá chci jet zítra, díky za info)
Ano, jsou upravené, plus svážnice Medvědín a cesta na Vrbatku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.12.2017 10:22
V neděli od Pražské boudy přes Lesní dolů na Tetřeví a pak okruhem zpět přes Rennerovky, Dvorskou, Bufáč a Liščí horu. První půlka dobrá, upravená, naopak druhá byla hrůza a děs (co se úpravy týče). Pokud byste chtěli jet skate, tak určitě nedoporučuji. S tím, že Liščí bude jen vyšlápnutá jsem počítal, ale trochu mě zaskočilo, že magistrála směr Chalupa na rozcestí, Výrovka nebyla úpravou ani dotčena. Doporučuji se spíš zdržovat kolem Černé hory, tam jsme jeli v sobotu a nemělo to chybu. Sněhu jsou mraky, tak neváhejte a jeďte :).
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.12.2017 1:11
Pec Zelený potok-Javor- Pražská Bouda-Krkonošská magistrála-Chalupa na rozcestí-Výrovka-Čertovy schody-Pec.
Většina této trasy rozježděná rolbou, která tudy nějaká projede co půl hodiny, takže i když si sami posloužíte stopou na klasiku, zanedlouho bude pryč. Sníh nelepivý, na hřebeni i prašan.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.12.2017 11:53
Harrachov a Rokytnice nic nenajeli! Sněhu fůra, všude se lyžuje, tady nic!!!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.12.2017 9:32
Jj,mohu potvrdit ☺ Stopa na klasiku i na bruslení v dobrém stavu. Každopádně je to furt nahoru dolů
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.12.2017 16:39
Super, nový sníh upraveno, stopy na klasiku. Jezdil jsem od parkoviště po svážnicí. Pomezky
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 5.12.2017 21:20
Dnes i přes celodenní sněžení parádní skate, v 11 hodin hlubší sníh, Vodarenská nově upravena, super podmínky diky moc areálu a lidem, kteří upravuji, stopa i na klasiku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.12.2017 23:02
Sněhu dost, cca 40 - 60cm, upravená stopa taky, akorát místy ne úplně nově a dost to zapadlo, třeba už to je teď ale zas dobrý

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 6.12.: Půjde to na klasiku Vidlice-Rezek-Vítkovice? Chystám se v pátek 8.12.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.12.2017 19:52
Rezek - Vidlice. Chtěl jsem na Vídeňskou skálu Dvoracky a přes Vlčí hřeben zpátky, ale měl jsem skaty a od Vidlice je to jen zrytý od aut. Skoda, jiinak to byla nadhera!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.12.2017 15:15
Krásný den, zkoušely jsme kde co okolo Harrachova. z Mýta na Čertovu horu oraniště, až na Studenov žádná sláva. Rozhodně ne strojovka, ani na terrexu což je každoroční škoda, podél Mumlavy sníh hodně rozšlapaný pěšáky. Hřeben co se sněhu týče super, Jakuszyce taky, a snad vše co mohli rolbou upravili.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 4.12.2017 15:01
Okruhy na Mísečkách upraveny kompletně na klasiku i skate. Jediné horší místo (s přibývajícím časem) v prudkém sjezdu od Harrachovy skály na stadion - hodně rozryté po plužení a četných pádech :-))

Cesta na Zlaté návrší urolbovaná naplocho po celé šířce (bez stopy), kvalita bez problémů na stoupání i sjezd. Od Zlatého návrší na Labskou boudu na ujetém podkladu nafoukáno cca 3-5 cm čerstvého sněhu, prošlapáno jen lyžaři (taky rozšlapáno pěšáky po celé šířce cesty, ale vzhledem k tvrdosti podkladu bez problémů sjízdné - tedy hlavně na klasiku).

Sněhu všude hromady, nikde ani kamínek. Takže kameňačky můžou zůstat doma a hódobóžové lyže z futrálu ven.

Na to jaké je datum, tak parádní svezení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.12.2017 21:59
Upraveno od Pomezní boudy ke kostelu, pak okruh kolem Kraví hory a taky okruh kolem Pěnkavčího vrchu.
Prostě paráda, jen občas v lese rolba hrábne do hlíny ale dá se jet i na lepších lyžích.
Úpa a Rýchory
Vloženo 2.12.2017 20:27
Mísečky dnes super. Okruhy upraveny, svážnice do Labského dolu také na skate i klasiku. I počasí super. Jediná kaňka byla zavřená restaurace Stopa na stadionu, kde asi ještě čekaji na příchod zimy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.12.2017 19:19
Zdravim, dnes to bylo super, pěkně upravené okruhy, sníh trochu tupý, bez lidí, doporučujeme vyrazit
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.11.2017 18:34
... a já bych snad jenom doplnil, že stopa na klasiku je už všude :o)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.11.2017 13:18
Horní Mísečky super podmínky upravena svážnice stadion pětka, mínus dva,nikde nikdo. Kameňačky nechte doma.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.11.2017 22:13
No když jsme my přijeli (cca 10:15), tak prakoviště obě dvě téměř plné, ale nevypadalo, že by se platilo... A když jsme odjížděli ( cca 16:40), tak už tam nabyla skoro žádná auta.. Nicméně závory nahoře, a na parkovišti sedačky + technika, dostavuje se ještě nová LD.

(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 26.11.: Platí se parkoviště na H. Mísečkách? Při odjezdu jsem si všiml, že jsem asi měl zaplatit 100 Kč.

Jinak cesta na Labskou fajn: čerstvý sníh na pevném podkladu. Strojová úprava nevím, spíš uježděno běžkaři, kterých už je dost. Dost na uježdění, myslím.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.11.2017 21:15
Dnes na Mísečkách cca 3cm nového sněhu, upraven okruh 5km, svážnice asi 3km - až k medvědínským sjezdovkám. Na svážnici i stopa. Upraven je i malý okruh 1,5km kolem stadionu a také magistrála ze stadionu ke střelnici, cca 700m, kde je také stopa jako na svážnici. Upraveno cca 11km tras. + je to prý projeté rolbou až na Zlaté Návrší, k pramenu Labe a k Labské boudě. Na Medvědín neupraveno. Všude dostatek sněhu, pevný podklad pro skate. Na Mísečkách začala zima, pokud nepřijde krutá a vytrvalá obleva, sníh tam bude do dubna.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.11.2017 12:11
Po nočním sněžení, cca 3-4cm, se oproti včerejšku dá rozumně vyrazit i na klasiku. Stopa kromě svážnice na střelnici v okolí Míseček moc není, ale díky čerstvýmu sněhu to pěkně drží i mimo stopu. Počasí je perfektní, mlha od včera zmizela. Předpověď slibuje další nášup sněhu v týdnu a s tím snad i další strojovou úpravu. 2 fotky stopy na svážnici https://photos.app.goo.gl/kcbYiE281P7JCIPI3
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.11.2017 8:12
Sice jen pěšky, ale v sobotu jsme absolvovali trasu Černá Hora (lanovka) - Černá bouda - Václavák - Pod Kolínskou boudou - Kolínská bouda - Pražská bouda - Husova bouda - Lučiny - Pod Lesní boudou - Liščí louka - Hnědý vrch (rozhledna) - Zelený potok - Pec pod Sněžkou a i když byl sníh hodně mokrý, určitě by se to na běžkách dalo :)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.11.2017 16:10
Na Mísečky přišla krátká obleva, přes den nad nulou, sníh mokrý, ale v dostatečném množství, mlha a nevlídno, kameny ani tráva nekoukají. Upravena nejen svážnice ale celý 5km okruh i s oklikou ke střelnici a se závěrečným "pytlem" Cesta na Rovinku je prohrnutá od traktoru s minimem sněhu, koukají šutry, okruh 7 km jsme prošlápli, desítka prošlápnutá není. Nejlepší je cesta od stadionu směrem k Medvědínským sjezdovkám, kde je i fajn stopa. Po 15h se ochladilo a začal padat mrznoucí déšť. Na listopad super, připomíná to hodně pozdní lyžování na jaře. Fotky pro ilustraci přikládám: https://photos.app.goo.gl/SD8vZR877lMaFsVp1
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.11.2017 15:45
Mísečky: upravená svaznice až za sjezdovky do zatáčky, okruh 5 i s pytlikem pod stadiónem a svaznice na střelnici. Přesto, že bylo přes den nad nulou, tak celkem pevný podklad, v nižších partiích 5 to bylo měkké. Ale sněhu dost. Cesta na Labskou a Vrbatku projet a rolbou. Bruslit se dá, ale manzestr to není. Na listopad super podmínky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.11.2017 8:04
Nahoře na Černé Hoře sněhu překvapivě dost (i když druhý den už pak trochu tál), strojově udělaných stop zatím jen málo, ale jezdit se už určitě dá. Nejsem náročný lyžař, za mě spokojenost :)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.11.2017 20:48
Misecky, Zlate navrsi, Labska. Snehu spousta, daleko vice nez minuly vikend, rozhodne nic neslezlo. Na klasiku asi v pohode, skate bych tam osobne nejel, hodne rozbite. Stav stadionu a okoli nevim.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.11.2017 19:44
Mísečky 22.11
Přestože dole dnes panují vyšší teploty(+8),tady nahoře je lehce nad nulou.Je ale velká vlhkost,takže bruslení směrem ke střelnici se lehce boří.Na Svážnici je to o něco lepší a navíc je tu i docela slušná stopa na klasiku a to až i za sjezdovky k Labskému dolu.Je dobré,že povrch v minulých dnech utáhla rolba,takže se těch 40cm nedá propíchnout,sníh je vlhký.V neděli mají konečně na řadu dní přijít mínusové teploty,tak doufejme,že tady při mírném oteplení moc neodtaje.Brzo ráno 23.11 to ještě bude asi přimrzlé,ale pak se asi oteplí...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.11.2017 19:17
Ahoj. Benecko bych určitě nezkoušel.Nebude tam upraveno.(A mohlo by být i málo sněhu) Na Mísečkách se část upravuje na skate i klasiku. Občas jede i rolba na Labskou boudu. Sněhu je tam hodně, ale nyní měkko, hodně se to boří. Od víkendu bude snad chladněji a tedy příznivěji....
(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 22.11.: Zdravím,

nevíte prosím, jaká je aktuální situace na Mísečkách, Benecku? Dá se tam už běžkovat, případně jaké jsou podmínky? Díky moc!)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.11.2017 8:46
Běžky jsem bral jen pro případ "kdyby to náhodou šlo" a byl jsem hodně mile překvapen. Sněhu tak 20cm a v neděli během odjezdu hustě sněžilo a sjezdovky začínali sněžit umělým. V pátek z Javořího dolu až na Černou horu super urolbovaný i na bruslení a nahoře upravený minitrasy (vždy pár set metrů) ale super kvality. Moc pěkný. V neděli jsem zkoušel na magistrálu od pražských na Sněžku a tam to bylo neupravený a spíš na klasiku se tak symbolicky poklouzat.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.11.2017 22:55
Misecky: na zmrzly podklad napadlo 5 cm. Na listopad super podmínky. Dobre na svaznici do Labaku a kolecko ke strelnici. Snih dal padá, tak to snad neroztaje.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.11.2017 20:17
Misecky, stadion: Snehu dostatek, upraveno jen skutrem a dost rozbite, asi jen pro opravdove nadsence, ale jezdit se dala hlavne svaznice k Medvedinu. Hodne deti z oddilu, obcas mezi mini pri spezdu klickoval nejaky "zavodnik" pitomec, ktery ohrozoval vsechny. Pres tyden ma nasnezit 30cm, takze pristi vikend by mel byt daleko lepsi.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.11.2017 19:24
Vodovodni cesta neupravena. Umrzly snih na klasiku nic moc. Cesta pres lisku taktez umrla, sjezd docela vrazda. Vse rozryte od aut nebo chodcu, kazdopadne sněhu je dost, kameny nikde nelezou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.11.2017 17:29
Na Černý hoře upraveny svážnice k paraglajdu, k vysílači a taky od rozcestí nad Václavákem ke sjezdovkám. Pěkná tvrdá stopa, na skejt taky OK. Sníh mimo upravené tratě zmrzlý (krusta), cca od 950 m.n m. Fajn první lyžování.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.11.2017 16:11
Na Černý upraveno cca 2km tratě. Pěkný, bez kamínků. Od vysílače na sokolskou a pak na PG startovačku. Od PG startovačky dál upraveno až k tomu vostrýmu stoupáku, ale tam už prosvítá tráva.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.11.2017 20:50
Mísečky - Vrbatka - Labská - Česká budka - Tvarožník - Vosecká - Čtyři páni - Vrbatka - Mísečky.
Sněhu je dole 20cm, nahoře 30cm. Až na výjimky u Vosecké a Tvarožníku z něj nic nekouká, šutračky nejsou nutné. Sníh byl měkký, dnes ještě zvlhnul. Přes den nasněžil jen poprašek a do toho mrholilo.
Jak psal TomKol, terénní auta jezdí po silnici od Jilemnické na Medvědín. Po straně silnice se dá v pohodě jít nahoru a s trochou úsilí i sjíždět dolů. Dál už je to protažené rolbou až na Labskou boudu. Není to zcela uhrabané, jsou znát rýhy od pásů. Ale lyžaři to dost uplouhali a večer to začalo umrzat.Dolů to jelo jak ďas. Ale žádný led, plužit se dá v pohodě.
Kromě této upravené cesty jsou skoro všude vyšlapané pěší cestičky. Vedle je většinou i stopa pro klasiku, zatím nebývá zdupaná. Po hraničním hřebeni je to ujeté polským pásákem a lidmi udupané skoro do hladka. Zelená značka z Vosecké ke Čtyřem pánům má pěší cestičku a většinou stopu. Ta se ale ve strmějším úseku ztrácí a navíc tu je přes cestu spousta žulových odvodňovacích koryt. S opatrností je lze přejít bez sundání lyží. Sjezd dolů by byl tudy dost otravný.
Na Labské je otevřený jen bufet, Vosecká je zavřená, Vrbatka byla otevřená.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.11.2017 20:10
Na vrcholu Černé hory jsou upraveny 2-3 km tratí. Říkali to ve zprávách :-) Zdroj - Seznam zprávy: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/lyzarska-sezona-zacala-na-cerne-hore-v-krkonosich-se-ode-dneska-lyzuje-39930
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.11.2017 2:03
Od Jilemnicke boudy sněhu dostatek. Bohužel až do druhé zatáčky to nějaký chytrak rozjel autem. Od druhé zatáčky na Vrbatku super, upraveno dal k Labské. Je upraveny stadion a male kolečko a svaznice do Labského dolu. Sníh povolil, ale večer to tuhne. Podmínky dobré i na první lyže.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.11.2017 20:52
na Mísečkách je dvojka a svážnice po sjezdovky. Celé dokola
6km. Lehlo to, někde je 10cm, jinde možná 20-30cm. A ted jsem zjistil, že je taky upraveno až na Labskou boudu....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.11.2017 15:50
Není
(Odpověď na dotaz uživatele Honza z 14.11.: Je to upraveno i na klasiku??)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.11.2017 13:46
Upravené ,,kolečko" 6 km. Medvědínská svážnice po sjezdovky, pak dvojka na tratích. Od Jilemnický nahoru to není.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.11.2017 6:21
Z Míseček k odbočce na Medvědín rozježděno auto, od odbočky směrem na Vrbatovku a dál na Labskou v neděli odpoledne projela rolba, ovšem pěšáci rozdupali co se dalo. Sněhu dost. Na svážnici prošláplá stopa na klasiku. Zima skutečně začala :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.11.2017 22:14
Sněhu na tratích dost cca 30 cm, ale nejsou upravené,svažnici do Labáku pořád projíždějí auty , ale zítra už to skončí, už nevyjedou, dneska už byli ve sněhu až po nápravu.Zítra snad částečná úprava
tratí,není rolba na úpravu tak jen skůtry.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.11.2017 20:30
Vodovodní na Mísečky je to opravdu jen na kameňačky zatím. Od Zubra nahoru po silnici je to dobré. Z Míseček na Vrbatku taky sněhu poměrně dost. Nikde nic neleze.Ovšem nahoře, hlavně od Český b. na Sněžné jámy je to hodně vyfoukané. Tedy určitě raději horší lyže. - to doplňuje Petr na FB ke své dnešní zprávě (každopádně díky za ni). Fotky jsou nasdíleny i na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ - tam se k nim dostanou i neuživatelé Facebooku
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.11.2017 15:54
kolem Míseček je to sjízdné, více info a fotky zde: https://www.facebook.com/petr.masek.33/media_set?set=a.10210100229288334.1073742036.1415657290&type=3
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.10.2017 19:28
Ahoj. Mimochodem: od Jilemnický by to nahoru asi taky šlo, ale to nevim jistě a budou tam koleje od aut. Černá hora nevím, ale dnes jsem jel autem na Bonischky a doběhl na Tetřevky. Tam jsem lyže nandal.Ale bezpečně bylo sněhu tak od Lesní boudy. Směrem někam na Pražskou to taky nevypadlo moc nadějně. Já jel nahoru kolem Lyžařské b, na Bufet,Výrovku a nahoru na Studniční horu. Nebylo moc pěkně, tak jsem se otočil a jel zpět stejnou. Od ty lesní to bylo pod sněhem, nikde jsem nedrhl, ale jak to tak bývá, na tyhle straně bývá míň sněhu než od Míseček někam nahoru. Ale jak víme, tam je zase problém, že hrozí, že cestu na Medvědín a Labskou b. vypluhují, nebo posypou.
(Odpověď na dotaz uživatele Péca z 31.10.: Nejsou nějaké informace, jak to je na vršku Černý Hory?)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 31.10.2017 19:49
Ještě dodatek. Nějaký lyžařský FB stránky dnes psali, že na vršku Černé hory je 20cm (nevím, zda nepřehání trošku), ale že se musí hodně vysoko pěšky. Ja dle sveho záznamu GPS usuzuji, že je sníh kolem Č. hory až tak kolem 1000 m.n.m., spíš možná 1100m.n.m.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.10.2017 20:54
V Krkonoších se dá lyžovat! Z Míseček po svážnici a pak po sjezdovce na Medvědín, dál na Vrbatovku, Labskou a Českou budku - prostě to co je vyznačeno na téhle mapce https://www.facebook.com/petr.masek.33/media_set?set=a.10210020827823347.1073742035.1415657290&type=3 projel Petr, který přispěl fotkami na náš FB https://www.facebook.com/Kamzasnehem/ a na FB komentoval svoji trasu takhle: "Myslel jsem, že to bude horší a že budu muset výš. Nakonec to už 900m nad Zubrem frčelo. Sněhu poměrně dost. Nechytl jsem ani jeden kámen, ani jeden nový škrábanec. Ale určitě je to na lyže starší, navíc podmínky se budou rychle zhoršovat..."
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše