Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice: zpráva z 15.3.

Vloženo 15.3.2018 20:40
V Harrachově upraveno ve středu dopoledne. Stopy na klasiku jsou stále ve slušném stavu, prostor na bruslení střídavě dle toho, kolik toho kde rozdupali pěší, rozjezdily skútry nebo rozměklo na sluníčku. Při sjezdu z Vosecké boudy je třeba počítat s tím, že ve stopě mohou být ledové hroudy, co tam odlétly ze skútrů jedoucích na Voseckou, letěl jsem tam na tlamu ve slušné rychlosti. Terex neupraven asi několik týdnů (to je škoda), pohled z odbočky mě tam nenalákal. Sjezd podél Mumlavy od Kr. snídaně na Luboch s trochu hrbolatější stopou (se skiny to drhnutí cítím holt víc :-), takže od Lubochu už jsem zamířil nahoru (pěkný úsek). Až na nástupní bod Pod Ptačincem se sjet nedá, pár set metrů před ním už je cesta hliněná, jinak zde dost rozdupáno od pěších. Z Ručiček na Studenov asi netvrdší a tedy nejlepší na skate, ale místy jehličí. Od Studenova na Čerťák jehličí ještě víc, zkusil jsem i jižní variantu (upravena týden zpátky), ta už kvůli úseku mezi chatou Studenov a vleky upravit nejde, ale nějak sjízdné to je (nicméně nedoporučuji). Upravená trať pokračuje i dolů z Čerťáku, což na Bílých stopách vyznačeno není, já sjel jen k rocestí Na Kamlu, ale úprava pokračovala i dolů, tak třeba jde dojet až na závodní tratě, kde má být taky něco upraveno.

Ručičky - Dvoračky uježděno pro sjezdaře/od sjezdařů až ke sjezdovkám, tam to může být pěkné i na skate, mezi sjezdovkami a Dvoračkami už ledovatější a špinavější, ale dá se. Hřeben Sněžné Jámy - Szrenica dost rozdupaný od pěších, ale většinou se dá jet bez problému vedle cesty, zmrzlá trochu posněžená krusta zas až tak zmrzlá nebyla. Ze Szrenice jsem zvažoval sjet po hraničním průseku do Jakuszyc, ale nikdo tam dlouho nejel, zato je tam cedule o přezimování sokola stěhovavého, tak jsem ji respektoval, vrátil se a sjel na Voseckou.

Okomentované fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/891501797688074/

Mapa obsahuje polohu všech 2 fotek.

Oblast: Krkonoše Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Nejnovější zprávy z oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice

Vloženo 23.1.2023 8:16
Na lyžařskou turistiku dobrý, upraveno, ale místy leze tráva i balvany. Hlavně ve sjezdu trochu divoké. Jinde spadane větvičky. Stopy jen od lyžařů, na strojovou není dost sněhu. (Odpověď na dotaz uživatele Pavel Novotný z 22.1.: Dotaz - Nevíte... více
Vloženo 29.12.2022 21:19
Ahoj, dnes tam panovala ještě relativně krásná zima. Na podmínky v okolí super. Šel jsem skialp z Misecek směrem na Labskou, zde i na běžky ok (lepší skate, ale klasika se také dala). Asi bych neváhal, protože to teplo co se chystá bude zle.... více
Vloženo 26.12.2022 11:45
Jel jsem z celnice po terexu na Voseckou a zpátky. První km se musí jit pěšky, za Alfredkou na kamenacky jakž takž. Nejhezčí usek Lubosska bystrina- rozcestí pod Voseckou.
Více zpráv z oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice