Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 6.6.2019 23:14
8. 5. ! ze Sněžky na Luční kraásný sníh, podklad až metr a něm čerstvý prašan, drželo všude i mimo cesty, sjezd na Výrovku paráda...! pak již pěšky s "dřevama" v rukou dolů do Pece přes Richtrovky.... ale šlo by určo i přes Lišku jeste jet...!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.4.2019 15:42
Ahoj, vcera Spindlerovka - Snezka - Lucni Bouda - Lucni hora - Na Rozcesti - Klinovky - Plan - Spindl na klasickach. Maza: Klistr universal. Prenaseni: prvnich 100 m od Spindlerovky, pak 300 m za rozcestim Pod Malym Sisakem, 100 m u Sloneczniku, samozrejme v okoli Slezskeho domu a Snezka pesky -:), nejdelsi usek - cca 1 km pod Klinovkami, 100 m U Srubu a cca 4x na sjezdovce Hromovka. Tudiz 95% trasy stale sjizdnych, nejprijemnejsi svezeni po loukach okolo Lucni Boudy. Perfektni zaver sezony v top pocasi!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.4.2019 18:46
mezi Mísečkama a Labskou jezdí stále zásobovací rolba a zatahuje. Od Jilemnický b. do první zatáčky pěšky, pak ještě asi 2x sundat lyže na 5 metrů. Pak sněhu dost. Vyfoukané hřebeny kolem Mužských kamenů, Šišáku, Sn. jam už odtáté...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.4.2019 16:16
Od čtvrtka 18. 4. do neděle 21. 4. trasa Černá hora - Krkonošská magistrála (Vodovod, Liščí cesta) - Chalupa Na Rozcestí - Liščí hora - Lyžařská bouda - Černá hora.

V první řadě velký dík rolbařům za každodenní perfektní úpravu toho, co zbylo z okruhů na Černé hoře po celou dobu velikonočního volna!
Zbytek trasy bez úpravy, ale vzhledem k dubnovému datu a slunečnému počasí předčila kvalita svezení očekávání - hlavně po ránu. Celá trasa ve čtvrtek v pohodě sjízdná, v dalších dnech už se na několika místech muselo přenášet. Příjemná tečka za letošní sezónou.
18.4. 10:32
20.4. 9:43
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.4.2019 22:48
Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy - Martinovka - Harrachovy kameny
Stav podobný, jako v předchozí zprávě z 19.4.
Mísečky prakticky bez sněhu (viz foto 1). Na silnici mezi první a druhou serpentinou už se musí jednou přenášet, ale pak je sněhu dost (viz foto 2 a 3). Mohyla i Harrachovy kameny bez sněhu, ale dají se obejít. Cesta kolem Sněžných jam rovněž bez sněhu (viz foto 4), nutno kousek přenášet. Vysoké kolo lze objet po jižním svahu, ale dlouho to už nevydrží.
Jinak je sněhu všude dost. Pěší už převažovali a podle toho vypadají cesty. Ale šlápoty ve firnu nejsou hluboké a dá se jimi jet klasikou i bruslit. Občasné pokusy udělat stopu vedle udupané cesty jsou záhy zadupány. Cesta z Martinovky na Labskou kupodivu velmi dobrá (ale jen na klasiku). Všude se dá jezdit i mimo cesty. Sníh se téměř neboří. Martinovka byla zavřená.
Sníh je pomalý, rychlejší je ve stopě nebo i v udupaných cestách. Celkem dobře držel universal klister, na sjezd jsme ho seškrábali a tak to po silnici z Vrbatky jelo i bez odpichování.
11:12
11:44
12:35
14:21
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.4.2019 13:19
Pomezní boudy - Sněžka - Špidlerovka - Harrachov. Pomezní boudy - Sněžka po červené už jen pěšky - i když je z poloviny trasy sníh, jet se v tom nedá. Přes travers po zelné by se množná kus jet dalo, jak jsem měl možnost zahlédnout. Nasadit lyže se dá u býv. obří boudy, přenáší se jen okolo Špindlerovky a Petrovky (nad Špindlerovkou jsem sundal a raději šel ve sněhu). Úsek Petrovka - Labská louka jsem jel spodem přes Martinovku. Nejhorší úsek z celé trasy byl mezi Petrovkou a Martinovkou - je sice sněhu dost, ale zejména za ptačím kamenem se prakticky už jen přenáší, terén je opravu o hubu. Nad Harrachovem je sníh až k Mumlavě (po Luboch, jako před 14 dny), nesete jen posledních cca 2,5 km.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.4.2019 7:07
Špindlerovka - Pramen Labe - Horní Mísečky. Většinou se dalo projet. Nesjízdné kolem Mužských kamenů. Nad sněžnými jamami už to rychle taje. Labská louka - Vrbatka sněhu hodně, ale Masarykova silnice hodně špinavá, v tomto horku jí dávám tak den - dva. Z Míseček se dala vodovodní cesta ještě jet tak do poloviny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.4.2019 15:08
od Jilemnický pouze asi 150m holo, pak už OK. Do první zatáčky nepatrné fleky, ale úplně v poho prujezdné. První cca 3km kilometry v lesíku ( na tuto dobu a můj vkus ještě přijatelně), špinavé. Nahoře naprostá paráda. Mezi Mísečkama a Labskou projíždí zasobovací rolba, která naváží zásobovaní po čerstvém otevření a vždy to za sebou zatáhne. Ovšem úprava není za chvilku znát, spousty pěšáků. Ale bruslit se po tom v klidu dá a zatím se dá skejtovat i mimo tuto upravu. Na pramen Labe atd. je to poměrně přijatelně tvrdé, sněhu spousty.Vypadalo to, že Vrbatka i Labská otevřeny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.4.2019 18:03
Z H.Míseček na Vrbatovu boudu a zpátky. Sníh začíná kousek za Jilemnickou a je souvislý až nahoru. Cesta je rovná projetá rolbou, jen místy stopy po sněžném skůtru. Na hřebenech je sněhu stále hodně .Vr.bouda uzavřena s cedulkou technické důvody. Místy čerstvý vítr.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.4.2019 20:00
Špindlerovka-Slezsky dum-Luční-Výrovka-Bufet-Pláň a po modré sjezdovce přes Hromovku až na parkoviště (cca 25km) zatím sněhu dost a bez sundání lyží. (jen kolem Slezskyho domu pár metrů bez sněhu)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.4.2019 21:01
Cesta Vrbatovka-U čtyř Pánů mělo být "urolbovano" za případné chyby se omlouvám za hloupý android našeptávač. ;-)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.4.2019 20:59
Dál trasa z Dvoraček přes Ruzencinu zahrádku a Vrbatovka: místy zmrzlý sníh bez stopy u Kotle dost větrno -5C. Vrbatovka po žluté směr U čtyř Pánů paráda uvolňováno první skvělý úsek jinak zatím doprocuji jen pro adrenalisty na běžkách nebo skialpy úplně v pohode. Úsek od Labské louky směr Vosecká: velká výška sněhu stopa není všude zmrzlé stopy od pěších turistů. Opravdu pro otrle sjezd na běžkách. Vrbatka směr Krakonosova snídaně (Mumlava) pekelně drsný sjezd, hodně zmrzlého sněhu-ski alpinista jistě však zajásá. Jen pro info: Vosecká od 1.4 do 18.4 ZAVŘENO! Od odbočky na Terex-Janouškovu cestu - upřímně nejlepší cesta možná nyní pro bezkare v západních Krkonoších!! Potkal jsem i několik bezkaru (jinde po cele 32km snad jednoho) je zde i docela náznak stopy a měkčí sníh. Jede to z celé cesty parádně! Jel jsem až na konec Terex cesty do Harrachova. Bohužel i zde asi cca 10-12 popadanych stromů které lze i s bězkami překonat ale zamrzí to. Cca 1,5 km před dojezdem na konec cesty (končí u asf. silnice směřující na Polský hran. přechod- několik vytátých míst i s vícero stromy. Trasa však dle mě nejlepší pokud se ještě letos chcete projet. Buď doporučuji sjet do Harrachova před Kamenice-most pod Jaksinem - modrá dolů zapadana stromy a beze stopy. Nebo pak až z rozcesti Alfredky jet po modré až na Harrachov Celnice a dám snad téměř ruku za to že pojede po sněhu až do onoho cíle ale musíte mít odvoz. Cesta opravdu paráda. Jinak skialpinisti vyrazte nebojte se pro vas teren idealni! Zdar ČM
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.4.2019 16:44
Ze Špindlu lanovkou na Pláň, přes Klínovky a Voseckou na Luční a pokus přes Krásnou pláň dolů do Špindlu. Otočil jsem to kus za Krásnou plání, sníh zde končí. Pak vybruslit přímou cestou nahoru k lanovce a po sjezdovce dolů. Stopa jen v úseku Vosecká - Luční a kus kolem lanovky, pěkný je také úsek U srubu - Krásná pláň.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.4.2019 13:00
Cesta z Čerťaku po vyvezení lanovkou až na Studenov opravdu hrozná. Sněhu by snad bylo dost ale všude a to krom sněhu na horních partiích sjezdovky před odbočkou na cestu směr Studenov polámane špičky stromů a všude tzn snad na 80%plochy cesty jehličí. Mezi popadanymi stromy musíte klickovat a zapomeňte na plynulou jízdu. Certak-Studenov spíše pro pěší po vichřici s popadanymi stromy nedoporucuji! Úsek Studenov - Ručičky: kousek za chalupou na rozcesti nandate bezky a opět asi 50% cesty kličkujete mezi popadanymi špičky stromů a mraky jehličí - doporučuji spíše pro pěší resp. pro jarní bezkare se starými bezky kteří chtějí výzvu. Dá se ale úplná pohoda to není. Úsek Ručičky - Dvoračky: pohoda sice žádnou stopu nikde nečekejte ale sněhu dost krom pár míst ale ale dá se plynule. Úsek před Dvoračky v lese poněkud zmrzlý- klouže. Těsně u Dvoracek vytaty sníh nutno dojít cca 80m k chatě pěšky. V noci ma sněžit možná se situace poněkud zlepší a věřím že horní úsek nad Dvoračky tzn. Vrbatovka-Zl.Navrsi-Labska-Vosecka bude na pohodu ještě o Velikonocích pokud nebude pršet.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.4.2019 0:52
Tak v Harrachově už úplně sucho, ale cca 0,5 km nad Mumlavským vodopádem se už dá nasadit lyže, až po Luboch je to místy s přenášením. POZOR pokud pojedete dolů - i když je sněhu až 0,5 m, jsou v něm občas díry až na asfalt. Cca 100 m nad Lubochem byla poslední díra a potom už bez problému, sněhu spousta, samozřejmě v lesních úsecích s jehličím, ale co čekat v dubnu.

Kvalitu stop nehodnotím - jsem zhýčkán Jizerkami:-). Řekl bych, že jediné trochu pěkné svezení je v úseku Zlaté návrší - Labská louka, jinak je to už taková turistika s běžkami. V terénu už převládají pěšáci, případně lidé se skialpy, běžkaři jsou zde ohrožený druh:-).

POZOR - cesta z Brádlerovek přes Medvědí boudu k Medvědímu koleni je už protažená, muselo se místy přenášet. Nechápu proč, když jsem tam cestou potkal 2 rolby. U Medvědího kolene už sucho.

Vosecká, Labská a Martinovka mají aktuálně zavřeno (Vosecká do 18.4., Martinovka asi až do konce dubna).
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.4.2019 23:16
Klasicky z Černé hory na Liščí horu k bufetu a zpět. Na to, jaké je teplo, jsou pořád krásné podmínky, sněhu dost, většinou i docela čistý. (Problémové úseky plné jehličí nedaleko Kolínské boudy je možné objet volným terénem, vůbec se to neboří.) Podklad je tvrdý. Stopa už byla jen ve stoupání na ČH a částečně na malém okruhu na vršku.
Běžkovat se ale pořád dá, akorát lanovka bude jezdit už jen o víkendech, úprava s otazníkem a nástupy v dolních partiích budou asi začínat chůzí za sněhem. V každém případě to dnes byla nádhera a kdyby to mělo být loučení se sezónou, nemělo chybu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.4.2019 20:42
(Odpověď na dotaz uživatele Snoopy z 6.4.: Nevíte, jak to aktuálně vypadá od Harrachova směrem na Voseckou boudu?)

Odhad ze sobotního průjezdu přes Harrachov autem + zkoumání možností před minulým víkendem: Ani tehdy už se z Harrachova neupravovalo, takže poslední úprava je stará 14 dní. Dle množství sněhu podél silnice se dá usuzovat, že trasa podél Mumlavy bude v horším případě na mnoha místech vytátá, v lepším plná jehličí. Stoupání od Krakonošovy snídaně na Voseckou si netroufám odhadovat, to musí někdo, kdo tam byl.

Nevím, jestli odpověď ještě k něčemu bude, ale po sobotním lyžování v Jakuszycích, které jsem popisoval sem https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce, jsem večer vytuhl dříve, než přišel tento dotaz :-)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.4.2019 22:07
Z Jánských lázní nahoru lanovkou a dále přes Liščí horu k bufetu Na rozcestí, Výrovku, Kapličku a Luční boudu. Krásné podmínky , jen sjezdy trochu krkolomné , lepší sundat lyže. Jinak super.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.11.2019 20:48
Záznam ze sjezdu na běžkách Vrbatova bouda - Horní Mísečky. https://www.youtube.com/watch?v=xBBI-583RJg (poznámka admina - záznam je z 31.3.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2019 14:11
Nahoře jsou super podmínky . Jela jsem od Dvoraček přes Vrbatovu boudu na hranice. Kolem Sněžné jámy po hřebenu. Občas ve sťínu trochu namrzlé ale jinak měkký firn.

(Odpověď na dotaz uživatele Klára z 29.3.: Ahoj běžkaři,
chtěla bych vyrazit o víkendu na hřebeny Krkonoš. Buď z Míseček na Vrbatku a Dvoračky nebo ze Špindlu na Špindlerovku (busem) a po hřebenech přes Labskou a Vrbatovku vodovodem zpět do Špindlu. nejel jste tam teď někdo někdy? je to hodně zmrzlé?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.3.2019 14:40
Krásně stopy okolo Černé hory a plynovod, jehličí jen v lese mezi Pražskou a Peci. Sjezd do Janek raději po sjezdovce
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2019 8:30
Černá Hora, super upravené trasy. Sjízdné po Černohorské silnici (každý den jezdí rolba odpoledne) až do Janek. Nahoře stále hodně sněhu 1-1,5m sněhu. Přes Zrcadlové boudy ok,přes Vlssske boudy úžasné upravene. Vyplatí se zůstat na Černé, jakmile sjedete ke Kolínské boudě a dal na Pec-hrůza, rozjezdem od skútrů, 4kolek, rozsmajdane od lidí. Totálně neupravené. Byl jsem tu 4 dny a ani jeden den žádná zpráva. Černá Hora každý den super.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.3.2019 20:08
Trasa: Pec - Liščí hora - Friesovky - po desítce zpátky nad Pec a dolů viz mapa. Z Pece pěšky po žluté, zhruba od poloviny lze nasadit běžky, ale je to tam neupravené a hluboké, od Lesní pohodově do kopce, sníh jak jinak měkký, na Liščí h. při sjezdu k Chatě na rozcestí - tzv. jízda v boulích - jsou ve stínu ledovatá místa (opatrně), ale zbytek cesty na pohodu. Pec tentokrát upravila magistrálu na desítce, takže super svezení a do konce se to dnes objevilo na bílých stopách, kam Černá hora přestala přispívat, i když dle informace od kámoše včera odpoledne upravili Malý okruh i magistrálu po svážnici na jedničku. Nechápu, proč to tam nedají, když už se s tím upravují, takhle by jim lidi vrátili investované peníze do úprav zaplacením lanovky nebo parkovného.
Sněhu všude plno, do Pece jsem jela po sjezdovkách od Pražské a kousek po silnici po modré značce, pod chatou Lokomotiva jsem to radši sundala-sníh tam ještě je, ale by to mokré, hluboké, rozježděné a pod tím ledovaté.
11:37
12:00
12:15
12:30

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.3.2019 13:34
Z vrcholu Černé hory po malém okruhu a svážnici. Čerstvě upraveno, díky novému sněhu krásně čisté, ráno lehce přimrzlé, od 10h měkčí, ale ne špatné o množství sněhu se ani nezmiňuji. Podmínky parádní, dík za úpravu. Možná by stálo za to, uvést aktuální úpravu na bilestopy.cz, jak tomu bývala v zimě. Myslím, že kdyby lidi věděli, že je to upraveno, tak by tyto parádní podmínky ještě přilákaly spoustu běžkařů.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.3.2019 14:04
Musím potvrdit, vše co je napsáno níže....Pec by se měla stydět za to jakým způsobem se chovají k běžkařům....
Cesta z Lesní boudy po "vodovodu" směr Friesovy boudy a Dvorská v sobotu a v neděli absolutně netknutá. Přitom lidí na běžkách mraky a v sobotu k tomu i překrásné počasí. Pec je ostuda celých Krkonoš a z velkých středisek v naší republice suverénně nejhorší oblast ohledně úpravy stop. Ale tak hlavně že "rýžují" kde můžou....permice, parkoviště atd.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.3.2019 20:25
Tratě na Mísečkách byly na neděli upraveny pro mistrovství republiky lyžařů, v hlavních kategoriích se jelo 30 resp. 50 km klasicky a tyto kategorie závodily na 10 km okruhu. Zdroj: https://www.czech-ski.com/beh-na-lyzich/domaci/mistri-novak-s-hyncicovou-si-podmanili-i-hancuv-memorial + detaily zjištěné z výsledků.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.3.2019 14:15
Skate Hoffmannky -> Černohorská silnice -> Černá bouda -> vysílač na vrcholu -> Malý okruh -> Krausovy boudy -> Vlašské boudy -> Václavák -> Pražská bouda -> otočka Tetřeví boudy -> Hrnčířské boudy -> Zrcadla -> Černá bouda -> Václavák -> Zrcadlovky -> Hoffmannky
Janské lázně na dnešek opět vše čerstvě upravily, špička! Viz foto 1. Nejlepší a nejpoctivější úprava z celých Krkonoš, nóbl Špindl by se zde měl přiučit. (Špindl navíc schválně neposílá info na bilestopy.cz, aby nebylo tak vidět, jak málo upravuje.) Úprava končila u Pražské boudy, Pec opět neupravila, přitom běžkařů je v oblasti hodně. Nechápu proč tak bohaté středisko nemůže těch pár km tras projet. Vrátil jsem se proto na Černou horu dřív a ještě zopakoval nějaké trasy, přičemž jsem se smutkem zjistil, že část u Černé boudy byla totálně zničena nákladní rolbou (viz foto 2). Škoda, že se to nedaří Janským lázním ohlídat. Nákladní rolba ničí jejich práci. Přitom by stačilo, abych na těch pár nákladních rolb, co na Černé hoře mají, přidělali zadní přítlačnou desku a je po problému - řešení v rámci rozpočtu střediska za pár korun.
Dnes trochu mlha, ale chladněji, takže to jelo jako po másle, i když to taky pomalu měklo. Od rozcestí Lobkovicovy a Černohorské silnice k Hoffmannkám už strašně špinavé, sníh tam je, je ale totálně pokrytý jehličím. Skluznice to zvládla líp, než jsem čekal. Pod Zrcadlovkami se musí trochu nečekaně přenášet 50m, o kterých psala Janule. Jinde ale pořád bílá paráda (i kolem níž položených Krasouvek a Vlašských bud).
Díky moc Jankám za úpravu! Pro mě rozhodně nejlepší oblast Krkonoš. Šířka tratí a frekvence úpravy neuvěřitelná! Díky!
8:28
11:18
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 24.3.2019 12:19
Benecko - jarni snih,stopy projete rolbou pred vikendem. Doporucuju se drzet hlavnich cest,bocni uz maji hodne jehlici a kousky skoro nejetelnych mist. Az na Misecky je to ok,v lese horsi,viz fotky. Snih uz je hodne tezky,porad je ho dost
23.3. 12:07
23.3. 12:27

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.3.2019 19:45
Kratší výpad skatem že Špindlu Labským dolem (trasa Buď fit) a údolím Bílého Labe. Labským důl čerstvě upraven a krásný, i když na skate celkem úzký. Bílé Labe neupraveno a totálně rozdupáno pěšáky, náročné. Ty krásné kaskády Bílého Labe mohutné jarním táním za to ale stály.
Placená sáňkařská dráha upravená byla. Holt prachy až na prvním místě. Škoda, že tak bohaté město jako Špindl nedokáže udělat pro běžkaře trochu víc.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.3.2019 18:42
Úprava tratí na Černé hoře na jedničku, Pec na to peče:-) Malý okruh kolem Černé hory, magistrála po svážnici na rozcestí pod Kolínskou - vše čisté, upravené, bez jehličí. Dále po magistrále k Lesní boudě a na desítku a zpátky kolem Hrnčířských bud - upraveno tak 3 dny zpět. Sníh měkký, jak jinak v tomto teplu, ale pro mě ještě hezké svezení, nejhorší úsek od Hrčířs. bud k Pražské b. -oraniště rozježděné skútry. Do Jánek kolem Zrcadlovek to ve stopě krásně jelo, ale od Zrcadlovek zrádný úsek (poslední foto) - hodně jehličí, odtátá část testy, kde nově teče potůček, Černohorská silnice hodně špinavá od jehličí, mnohem horší stav než loni touto dobou. Přitom kolem Světlé hory min. týden naprosto bez jehličí a to jsem jela ve vichru. Ale nahoře na Černé i Světlé hoře stále dostatek sněhu, čisto a hezká úprava.
10:00
10:03
10:07
10:13

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.3.2019 11:54
Dnes rano okolo 7.hodiny z Benecka cerstve upraveno rolbou na Rovinku a dal smerem na Misecky, jak na brusleni, tak stopa na klasiku. Perfektne to drzelo, nikde nikdo... moc diky za upravu, pres den to nejspis hodne zmekne, ale zitra rano po primrznuti by to mohlo byt zase dobre.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.3.2019 21:03
Skate Špindl -> Struhadlo -> Přední Planina -> Klínovky -> Liščí cesta -> Lesní bouda -> Hnědý vrch -> Liščí hora (přes ní klasikou) -> Špindl
Povrch měkký, přesto překvapivě dobré svezení. Část u Špindlu upravena asi až od K70, zas tak to ale nevadilo. Zbytek upraven čerstvě.
Problém oblasti jsou nákladní rolby bez zadní přítlačné desky a skútry, které místy hodne ničí trasy. Skútry navíc často jezdí i nebezpečně rychle a volně terénem, obvykle se jedná jen o zábavné jízdy a ne zásobování, nechápu, jak to může KRNAP povolit.
Jinak to bylo ale krásné jarní svezení se super výhledy.
Sněhu zatím všude dost a většinou je i úplně bílý, čistší než na konci února.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.3.2019 21:20
Mísečky - Vrbatka - Česká budka - Tvarožník - Vosecká:
SNÍH: Dnes ještě dominoval čerstvý sníh ze sněžení na začátku týdne. Na slunci přecházel všude do mejdla, ale ve stínu (a na hřebenech i jinde) celkem držel. Leďák skoro nikde, jen kolem mohyly. Na pláních jsou plotny tvrdého sněhu a mezi nimi nafoukaný jemnozrnný, větrem zpracovaný. Na hřebenech to nefirnovatělo ani odpoledne, i když slunce fakt pálilo. Firn se tvořil v nižších partiích Masarykovy silnice.
Na Mísečkách je sněhu odhadem přes metr, na hřebenech hodně přes 2 metry (z tyčí vykujují často jen kousky).
TRATĚ: Upravené není nic (kromě sjezdařské části silnice do druhé serpentiny). Masarykova silnice má lyžaři uplouhaný pruh, ale po širokých okrajích je stále ještě neuježděných cca 3 cm sněhu (sem tam v něm je stopa, přes noc to zmrzne, tedy nic moc). Závěrečný kilometr (co cesta zcela vyjde z lesa) měl ráno hodně navátého měkkého sněhu, který lidi a skůtr trochu ujezdili, ale také zdupali a všechno bylo i odpoledne celkem tvrdé, takže sjezd nic pohodlného (viz foto 4). Ale není to vražedný leďák, který tu nahoře také umí být.
Cesta z Vrbatky na Labskou má celkem kvalitní vyjetou stopu a vedle občas naváto, občas tvrdý sníh (viz foto 3). Zbývající cesty už nemají stopu tak výraznou - střídá se měkký sníh a tvrdý, kde stopa není (viz foto 1). Kde je cesta širší, není stopa zdupaná (lidé chodí ohleduplně vedle). Z Vosecké na Pančavskou louku byla celkem kvalitní stopa - ne hluboká, ale pevná (viz foto 2). Ale odpoledne ji jako obvykle nějací Poláci lehce zdupali.
Nejlepší jsou sjezdy mimo cesty, neboří se to, jen občas navátý jemný sníh jízdu zpomalí. Proto se také nedá moc vesele po pláních bruslit, i když to jde.
LIDÍ bylo malinko. Víc skialpinistů než běžkařů. Pěšáci převážně jen z Polska (a také z Míseček na Vrbatku), Vosecká i Vrbratka otevřené.
12:45
14:35
15:14
15:41
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.3.2019 18:53
Odpoledne jsem jela z Hoffmanek přes Zrcadla na ČH, horní okruh a stejnou cestou zpět. Sněhu je i dole pořád dost, zrolbováno, stopa na klasiku začíná na Vendlovce - trochu zapadaná a zafoukaná, nahoře pak v pohodě (tradičně rozšmajdáno mezi Sokolskou a Černou boudou). Nikde není led ani jehličí, všechno zakryté novým sněhem. Pozdně odpolední sjezd k Hoffmankám byl v dolních partiích nepříjemný, střídaly se tvrdší a rozbředlé úseky.
(Mazání bylo zrádný - dole je to čvachta na klistr, po asi 3 km to začalo lepit, všechno dolů a tuhý vosk, červený.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.3.2019 20:14
Naposledy upraveno v únoru. Haida i odbočka z ní do Lvího dolu rozrytá od skútru den po úpravě tratí, která probíhá sotva jednou týdně. Souhlasím s Anninkou, Malá Úpa na běžky celkem tragédie a spíš než snahu o zlepšení jsem tu za celou sezónu zaznamenala jen výmluvy, namátkou že běžkaři tu nenechají peníze... No já bych si za upravené tratě chráněné proti chodcům, skútrům a rolbám mileráda zaplatila, dát v Rakousku 10 EUR za den pro mě není problém, ale tam je kvalita úpravy tratí jinde (přitom nadmořská výška a sněhové podmínky srovnatelné).
(Odpověď na dotaz uživatele Alena z 11.3.: Dobrý den.

Jaká je sjízdnost běžecké tratě Haida a do Lvího dolu? Děkuji za odpověď.)
Úpa a Rýchory
Vloženo 17.3.2019 23:47
Po sobotním sněžení a večerním dešti,se oteplilo a pořádně se vyčasilo. Na hřebenech foukal opravdu silný vítr. Z Míseček na Vrbatovu boudu je rolbou projetá široká cesta. Sníh byl změklý, odpoledne se pomalu začala tvořit krusta. Šli jsme z Vrbatky na pramen Labe, Violík, Sněžné jámy, Martinovku, Labskou, Pančavskou louku, Vrbatovu boudu a zpátky na Mísečky. Nahoře je dost pěšáků, bohužel se nerozpakují šlapat u do lyžařských stop(teda do tohoto co z ní zbylo) a případné upozornění berou většinou nelibě. Cesta z Martinovky na Labskou i přes Pančavu je dost rozbitá. Jinak ale parádní zážitek, fotky přikládám: https://photos.app.goo.gl/bPG5kodVXLGJMFpA6
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.3.2019 17:52
Od Lesního domu nutno vyjít pěšky skoro až k Modrokamenkám (po sjezdovce by to šlo s běžkama, ale bylo to měkké a bořilo se to), odtud okruh kolem Světlé hory. Bylo upraveno, sněhu hodně, čisto, jehličí minimálně, žádné spadané větve nebo stromy, úprava proběhla, ale odpoledne sjezd od Pardubických bud ke Krausovkám hodně zrytý, jak to změklo a bořilo se to, takže jestli to zmrzle, bude to o ústa ;-) Na Černé h. už je víc pěšáků než běžkařů, takže taky poměrně rozdupané. Jinak ráno ve stínu ledovaté, tak pozor na sjezdy. Na skate upraveno všude, stopa často chyběla, naprosto bez stopy od odbočky na Pardubické boudy až ke Krausovkám.
P.S. nástup z Maršova je bez sněhu, takže tam bude nutné také jít nějaký kus pěšky, v lese už to bude asi lepší.
10:10
10:44
10:58
10:58

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.3.2019 18:13
Celá trasa Krkonošské 70 ze Špindlu k Černé hoře v sobotu krásně upravena - tvrdý podklad, jelo to rychle. Otázka ale je, co s tím udělalo nedělní sluníčko a teplo.

Z rozhovoru s kamarádem, který se závodu účastnil. Kdo chce znát přesnou trasu, najde ji třeba na tomto GPS záznamu - https://www.strava.com/activities/2216778503
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 16.3.2019 22:25
Na Mísečkách v pátek večer pršelo, přes noc nasněžil vlhký sníh. Sněhu je opravdu hodně. Na tratích je rolbou projetý 7km okruh, cesta dál na Rovinku od rozcestí 7km a 10km byla projetá skútrem, bruslit se nedalo. Dole Na Rovince je poměrně vlhký sníh. Z Rovinky směrem přes sjezdovku na Přední Labské na Mísečky je cesta projetá rolbou, po stranách stopy, uprostřed široký pás na skate.
Lidí bylo málo, přes den sněžilo,odpoledne a večer dost vydatně pršelo, teď už nic nepadá.
Fotky přikládám: https://photos.app.goo.gl/7Wz5ce1BYNcVnsSdA
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.3.2019 22:43
V patek Janova cesta z Čertovy hory minimalne 25 cm nedotčeného prašanu. Po rolbě ani památky. Potkal jsem ji až v 13.30 na Kladovce.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 14.3.2019 20:01
odpoledne z rýžoviště do Rokytnice ptes studenov. snih mokrý těžký ale stále to jelo. k veceru uz misto sněžení déšť.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 14.3.2019 12:57
Jsem zklamaná. Neupraveno..každý běžkař kouká, kde je s blížícím se jarem snih a upravená stopa a v Krkonoších u Pomezek na to každý rok kašlou. Chápu, že jsou pro ně prioritní sjezdari, ale běžkařů není tak málo a hlavně, prijelo by jich na chalupy víc! Chtělo by to, zeptat se v Rakousku a Itálii, kde na to berou, že denně upravují!! I v malinkých střediscích.
Úpa a Rýchory
Vloženo 14.3.2019 7:34
Ze Špindlu v 16:30 neupravenou, ale uježděnou svážnicí okolo Medvědína na Mísečky, od sjezdovky urolbováno bez stopy až ke stadionu se šlápotami po třech idiotech jdoucích vedle sebe bez lyží. Do 2. zatáčky Masarykovy silnice uježděno, (pak nahoru neupraveno, tak jsem to i z důvodu času otočil). Stadion rozdupaný a upravený asi před posledním sněžením. Ke sjezdovce Labská ujeté bez stopy, od sjezdovky už slušné stopy po obou stranách. Od Třídomí, okolo Piráta klasicky zdupáno pěšáky, ale stopy dobré. Spodní Velbloudka od Rovinek neupravená s vrstvou nového sněhu, bruslit se dalo obtížně, bez stopy, nejelo to. Z nejnižšho bodu jsem sešel pěšinou do Herlíkovic.
Závěr: Skiareál Špindl neustále lže na Holidayinfo o úpravě tratí, na Pláních o víkendu to bylo úplně stejně, deklarují vše upraveno, ale není to tak.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.3.2019 16:59
Hrncirske boudy, Lisci vrch, Vyrovka a zpet. Cerstvy snih, rano upravene stopy, pres Lisci vrch stopa od lyzaru, kolem Vyrovky rozslapane, ale jelo se krasne.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.3.2019 12:56
Koukám na Bílé stopy (http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov), že z Harrachova vyrazila rolba, v pondělí v poledne...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.3.2019 12:30
Dnes z Hofmanek přes Zrcadla na Krausovky a přes Pard. boudy zpět. Úprava proběhla, ale na bilestopy.cz se nezobrazena ani dnes. Od dopoledne sněžilo. Otázkou je, jak vypadá úprava po včerejším a dnešním sněžení. Jinak nový sníh schoval jehličí a nepořádek, takže krásný svezení a vypadá to i tento týden, že i přes vítr, budou tratě poměrně čisté.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.3.2019 9:23
Špindl, kolem Stohu, horem na Rozcestí, Rennerovky, Pražská bouda, Zdrcadlovky. Neupraveno, trochu nového sněhu, podklad zmrzlý. Celkem příjemné svezení proti páteční zmrzlé trati.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.3.2019 7:23
Neupravené už delší dobu, díry po chodcích, dokonce i na Kládovce a vzdálenějších místech. Na tom nový sníh. I vzhledem k tomu, že byly prázdniny, tak je to velká ostuda...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.3.2019 19:27
Placali jsme se dnes nad Peci, Hrncirske boudy, Hnedy vrch, Luciny, kousek po magistrale od Lesni boudy, do 14h snezilo, cerstvy snih, stopy neupravene, ale vyjete od lyzaru, kolem Lucin chodci, sane, boby, psi, skutry, klasicky rozbite, ale zapadane snehem. Rano jsme mazali klistr na stoupani, pak uz to jelo i na holo.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.3.2019 15:14
Jak jsem psal včera, zima rozhodně nekončí. Po včerejším silném větru se v noci vyčistila obloha, mrzlo a dopoledne zhruba od 10h vydatně sněžilo. Mezi 11 a 13 hodinou napadlo snad 5cm. Včera rolba projela okruh 7km, je kolem nuly,stopy jsme museli prošlápnout. Sníh je lepivý, namazat bylo trochu složitější. Pozor na 10km okruhu je spadlý strom, těsně pod sjezdem k sedmičce, dali jsme kus pryč, dá se kolem něj projet. Teď po 15h už nesněží, ale má hodně foukat až do pondělí. https://photos.app.goo.gl/9MVBFH9qQkTBFyzY6
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.3.2019 12:47
Ahoj Viktore,

jel jsem ji v sobotu odpoledne z Rovinek až sem, viz https://mapy.cz/s/3pFxy (probrodil jsem pak dolů pěšinou do Herlíkovic) Úprava proběhla před delší dobou, ale je to celkem rovné a napadla na to vrstvička nového sněhu, která přikryla špínu. Sněhu dost. Bruslit se nechalo, ale se stopou nepočítejte. (Používám ji jako návratovou cestu, jen ten závěrečnej kopec bývá nepříjemnej, když to nejede jako v sobotu....) Občas to tam tak těžce rozdupou nevychovaní pěšáci.

(Odpověď na dotaz uživatele Viktor z 11.3.: Dobrý den, rád bych se zeptal, zda někdo víte, jestli/jak je sjízdná trasa Velbloudí cesta - Rovinka. Jedeme o víkendu na Möhwaldovu boudu a chtěl jsem od boudy na Rovinku a dál na Mísečky a zpět, ale podle různých webů už cesta není sjízdná... Díky za jakoukoliv informaci.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.3.2019 20:25
Ahoj, zima rozhodně nekončí, i když je počasí nestálé. V sobotu nasněžilo přes 5cm mokrého prašanu. Ten úplně překryl zmrzlý a špinavý sníh a všechny nečistoty. Hodně foukalo a mraky se převalovaly nízko, mrholilo z nich. V týdnu musela rolba projet i 10km okruh na závodních tratí, viditelně tam ubylo i popadaných stromů, které zasahovaly do tratě. Stopa byla projetá od lyžařů, namazat na klasiku nebyl problém, ale během dne sníh ze stromů začal tát a odpoledne i pršelo. Parádní svezení,prakticky skoro bez lidí. Teď venku sněží a fouká. Ilustrační foto zde: https://photos.app.goo.gl/KToFEzFALAESEVE39
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.3.2019 19:05
Trasy na běžky naprosto neupravené, takže na klasiku téměř nepoužitelné. Hned za hranicí Jakuszyce to je úplně jiný level, vypadá to, že to tu upravují každý den. Když jsme šli zkusit sáňkařskou dráhu, tak nás zastavila cedule zákaz vstupu-zimní období. Mají zde asi smysl pro humor. Prostě vítejte v Harrachově!! 😁
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.3.2019 14:28
dodatečně snad pár fotek: https://www.facebook.com/petr.masek.33/media_set?set=a.10213221928968875&type=3
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.3.2019 14:04
Z Benecka až ke Čtyrem pánům upraveno. Z Benecka a tratě na Mísečkách se stopou, od Míseček nahoru bez stopy. Na Mísečkách upravená sedmička, medvedínská svážnice upravená nebyla. Vše pěkně zapadané. Jen část z Benecka sem tam lehce pořád špinavá, ale ve srovnání s tím jaké to bylo, tak to je už úplná paráda. Snad jen stopa, ta zůstala dole špinavější. Čím výš, tím lepší, tratě na Mísečkách už úplná paráda (jen nepatrná špíná tradične dole na sedmičce)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.3.2019 22:42
Ze Špindlu do Jánek po krk. magistrále. Napadlo tak 7cm sněhu, takže to zakrylo všechen nepořádek a led. Stará stopa na klasiku na většině trasy. Až to utáhne rolba, bude to na chvíli super.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 5.3.2019 15:32
Zaváté ledové cesty...sice padá prašan..ale na traverz to rozhodně není...jen cesty v lesích schůdné nebo v závětří
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.3.2019 14:32
Dnes rano Rezek-Vidlice-Videnska cesta-Sedlo pod Dvorackami-Dvoracky a zpet, upravene, ale zmrzle, v nekterych mistech rygoly a velke nerovnosti, stopa obcas porusena, hlavne pozor ve sjezdech z Videnske na Vidlice. Bruslit slo temer vsude. Skol!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.2.2019 18:53
Počasí sice na jedničku, ale stav trati v některých částech zoufalý. Sněhu je tam do dubna, ale v lese popadalo jehličí a větvičky natolik, že je nutné sundat běžky ve spodní části okruhu Kraví hora a v lesní části okruhu Haida (to nejhorší jsem nefotila).Asi nejlepší stav je z Pomezek na Lysečiny - jen pár horších úseků, ale dají se projet. Jinak stav sněhu odpovídá počasí, tedy ráno a ve stínu zmrzlé, na sluníčku měkké. Je třeba dávat pozor při přejezdech do stínu.
11:20
11:20
11:32
11:32

» Zobrazit všechny fotky (celkem 14)

Úpa a Rýchory
Vloženo 25.2.2019 13:48
Ahoj nevíte jak to vypadá aktuálně mezi Rovinkou a Miseckama popř.co jste měli namazano ? Škol.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2019 17:17
Pro Pepu: včera jsem projel trat benecko , rovinka , mísečky ,nazpátek kolem harachovy skály druhou stranou hřebene nad špindlem.Bylo to celkem dost umrzlý,na povrhu trošku sněhu,odpoledne to uz měklo na slunci, v lese trošku jehličí a špína, jelikož mám šupiny tak jsem nemazal, bruslením se dalo celkem v pohodě vybruslit z benecka až na mísečky.Stopa na klasiku je projetá, na tu chce asi namazat, jinak bruslení v pohodě
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2019 9:08
Pomezky - U Kostel = dobrý 2-3,
U Kostela - Horní Albeřice / zmrzlý 4
Horní Albeřice - Ski Žacléř / zmrzlý + jehličí 5 = nedoporučuji
Úpa a Rýchory
Vloženo 25.2.2019 7:45
Dolni Misecky, obe svaznice pod Cihadly kolem Orli budky a do Vidlice, okolo Vlciho hrebene z obou stran, Tezek a trate Aldrov komplet az ke Krizlicum letisti v Jestrebi - vse perfektni, cellem pres 40 km skvelych stop na skate. Snehu dost, tak to snad chvili vydrzi. Ski Aldrov - diky!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2019 9:34
Pomezky - Jelenka - Svorová hora - Sněžka - Luční b. - stoupání, u Sněžky zmrzlý, k Luční b. namrzlý
Luční b. - Rozcestí - Liščí hora - Lesní b. na běžky nejlepší úsek cesty.
Lesni b. - Kolínská b. - starší namrzlý sníh + někde jehličí
Kolínská b. - Zrcadlovky - Janské l. - šlo to ale namrzlý úseky
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 24.2.2019 0:11
Harrachov (centrum) -> Anenské údolí -> Pilská cesta -> Nová Janova cesta -> Pionýrka -> Studenov -> Růženčina zahrádka -> Harrachovy kameny -> Labská bouda -> Sněžné jámy -> Vosecká bouda -> Luboch -> Kládovka -> Harrachov (Rýžoviště)
Kolem Harrachova vše špičkově upraveno, kromě Terexu (letos se vůbec neupravuje, nevíte proč?). Nahoře zajela rolba z Míseček ke Čtyřem Pánům. Rolba z Labský boudy letos nejezdí, páč je celá Labská mimo provoz. Všechno tvrdý a zmrzlý. Nahoře ledová krusta, velice náročný povrch, místy hodně o hubu, boj s ledem, k tomu ale dokonalý výhledy a parádní zimní krajina.
Tratě kolem Harrachova jsou moc pěkný a skoro nikdo na nich neni. Je to zajímavý kontrast: přelidněný Jizerky jsou jen pár kilometrů vedle a tady je spousty desítek kilometrů pěkně upravených tras většinou úplně bez lidí. Z Harrachova až na Studenov jsem nepotkal vůbec nikoho, od Lubochu na Rýžoviště tři běžkaře (celou dobu krásný manšestr). Kolem Mumlavy lidi jsou. Upravený tratě jsem jel skatem, nahoře jsem chtěl jet klasikou, na ledu to ale prakticky nešlo, víceméně jsem volně bruslil pláněmi nebo jen bojoval s ledem a šontal.
Nepříjemný je traverz rokytnického skiareálu, kolegovi to na Slalomáku uklouzlo a sjel po boku až někam k Lovčence, hodně nepříjemný zážitek.
Měl jsem radost, že i nahoře stále převažují běžkaři nad skialpinisty a pěšáky. :-)
Super den, celkově velice pozitivní dojem.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 23.2.2019 20:15
Ve Vejsplaších (Vrchlabí) byly závody, takže jsem zastavila u hlavní silnice na Valteřice a jela zpět k areálu Vejsplachy a pak na druhou stranu na Sovinec. Bylo v pátek čerstvě upraveno, ale jak to bylo v pátek měkké, tak dnes pořádně namrzlé, i když úprava byla dokonolá, v dolících občas zamrzlé louže a na jižních svazích občas koukala hlína, ale nic extrémního. Ale byla to spíš procházka na běžkách. Navíc tam někdo v pátek do toho měkkého čerstvě upraveného jel skate a pěkně se mu to bořilo, jeho rýhy zmrzly, takže z kopce musel být člověk hodně opatrný - hodně to házelo. Jinak ve stopě to frčelo.
10:13
10:13
10:14
10:18

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 23.2.2019 19:01
Celkově hodně namrzlé-ráno od Jílemnické boudy nahoru k Vrbatovce a dále ke Čtyřem pánům, kde raději otočka zpět. Dost to klouzalo, z Horních Míseček ještě na Rovinku, chvilkama hezké svezení, objevuje se ale časté jehličí ve stopě. Z Rovinky na Terezu (skvělé jídlo a pití-doporučuji). Pak již raději pěšky do Vítkovic. Hodně to zde klouže a je zde jehličí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.2.2019 17:39
Okruh Mísečky - Rovinka:
Závodní tratě jsou upravené, jak jsem psal v minulé zprávě (viz též foto 1), a to kromě 10 km okruhu.
Turistická cesta na Rovinku byla upravena kdysi dávno, nyní je uježděná od lyžařů a skoro po celé délce má pevnou stopu. Ta je zčásti zmrzlá, zčásti pokrytá jemným čerstvým sněhem (viz foto 2 z "Václaváku").Ve vysokém lese je navíc hodně napadaného jehličí a kůry (viz foto 3). Firn není skoro nikde. I na Zákoutí (zatáčka nad Beneckem) je sníh spíš zmrzlý, i když meze už jsou holé (viz foto 4).
Východní část okruhu (Zákoutí, Rovinka, Trojdomí, Harrachova skála) je mimo stopu dost hnusná - zledovatělá a jen občas pokrytá nastrouhaným sněhem. Led ale není nikde tak tvrdý a souvislý, že by se na něm nedalo plužením brzdit. Hezčí část cesty ukazuje foto 5 z Rovinky, horší je to kolem lanovky na Labské, tam už jsem nefotil.
Odhaduji, že podobný stav cest bude i v sobotu, ledaže by něco znovu projeli rolbou.
13:32
13:38
13:57
13:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.2.2019 11:46
Běžecké tratě na Mísečkách včera večer upravili (přinejmenším 5 km okruh). Pak do těch varhánků v noci trochu zapršelo, k ránu to všechno zmrzlo a napadly 2 cm jemného sněhu, který tu teď čerstvý vítr rozfoukává. Tedy podklad tvrdý až ledový, na něm ostrůvky jemného pomalého sněhu. Ten vyplňuje souvisle i stopy, takže v nich to dobře stoupá (i na včerejší KR40). Vše zahaleno mrakem, který snad odpoledne ustoupí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.2.2019 16:27
Běžecké tratě na Mísečkách jsou upravené porůznu: 2 km okruh nedávno (asi včera), 5+7 km okruh někdy tento týden a 10 km okruh nebyl upraven od posledního sněžení (které bylo tuším začátkem minulého týdne!). Podobně je na tom turistická cesta na Rovinku, ta je ale více ujetá od lyžařů a má i celkem dobrou stopu.
Ve vysokém lese je na cestě (zejména na neupravených) dost jehličí. V nízkém lese a na pasekách jsou cesty čisté. Ve stinných úsecích (cca polovina cesty) je celkem kvalitní, jemnější bílý sníh. Zbytek je Sluncem změklý hrubozrnný firn. Ten ale není skoro nikde moc hluboký, takže bruslit se dá všude. Na většinu cesty dnes držel fialový klistr Swix KR40.
Dnešní teplá fronta sem naštěstí nepřinesla déšť, ale vlhké sněžení. Nyní (čtvrtek 16:30) je tu poprašek mokrého sněhu a teploměr kolem nuly. V noci očekáváme další snad sněžení, takže zítra budou tratě i máza asi jiné. Zkusím dát další zprávu v pátek odpoledne.
Přidávám tři fotky z "Václaváku" - rozcestí, kde se rozděluje 10 km okruh (foto 1), 7 km okruh (foto 2) a turistická cesta na Rovinku (foto 3).
A na závěr jako bonus silnici z Míseček na Vrbatku (foto 4), která teď bývá (zejména odpoledne) plná hlubokého firnu. Tenhle humus končí cca v polovině stoupání na Vrbatku, pak už je sníh rychlejší.
13:39
13:39
13:40
14:30
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.2.2019 18:02
z Rezku Mysliveckou,Okruzni,vcera vecer upraveno,takze dnes rano to bylo luxusni svezeni.Bohuzel Dvorackovska rolba,ktera jela pro zasoby, totalne znicila stopu na klasiku mezi rozcestim U sklepu a Sedlem. Zpet dolu Exkurzni vypadala projeta. Z Dvoracek na Ruzencinu zahradku to slo jen pesky. dal z Mohyly na Ceskou budku to bylo dobre na brusleni dalo se bruslit vsude na planich.dolu z Vosecke na Mumlavu to krasne frcelo.Kladova taky super
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.2.2019 0:44
Rezek 869 m.n.m. - odpoledne pondělí. Málo lidí. Skvely. Krásný počasí. Dalo se zaparkovat zdarma!!!!!!
Exkurzni cestou nahoru, Vidlice, dále vedle Kozelského potoka, sedlo pod Dvorackami. 1026 m
N.m. Na ukazatelích 5,5 km. Už nějakou dobu neupravene, bez nového sněhu, smrkové větvičky a jehličky na trati .

Dolů po žluté Vlčí cestou 4 km pak 1 km pěšky po silnici na Rezek k autu. Vlčí cesta zničena od rolby lesníků, kteří tam odtahuji stromy z cesty. Dost cesta pro nadšence. ;) A to jsem takže spokojenost;)
Trasy směrem ke krizlicim také jsou a v Jestřabí jsem viděl také běžkaře.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.2.2019 16:51
Jen opravuji svůj předchozí příspěvek. Nějak se mi zdvojily fotky.
Znalci jistě poznají, co k čemu patř. Pro ty ostatní:
1) pěkně upravená cesta od Čtyř pánů k Vrbatce,
2) trochu ulízané a trochu udupadné cesty od Čtyř pánů dál (na Českou budku či na Labskou boudu)
3) silnice dolů z Vrbatky odpoledne pokrytá rozumnou vrstvou firnu
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2019 16:47
Mísečky - Vrbatka - Česká budka - Sněžné jámy a zpět.
Na Mísečkách je opravdu teplo, teploměry i ve stínu přes den přesahují +10 stupňů a v noci někdy ani neklesnou pod nulu. Sněhu je tu spousta a ubývá pomalu. Zítra (v úterý) to bude asi podobné.
Na slunečných cestách kolem Míseček přes den sníh měkne v pomalý firn. Ve stínu (a po ránu všude) je to umrzlé. Tam, kde Slunce nezasvítí po celý den, jsou cesty tvrdé, ale ne ledovaté a je na nich příjemná hrabanka.
Cesty na hřebenech jsou tvrdší, nikde to zatím nešlo do hlubokého firnu - spíš leďák nebo tvrdý ujetý sníh s hrabankou. Po okolních pláních se dá pěkně bruslit (hlavně dolů je to krása), ale na hraničním hřebeni a v dolících sníh měkne a lyže se do něj občas zaříznou.
Silnice na Vrbatku je široce projetá, ráno v horních partiích trochu leďák, ale nic nebezpečného. Odpoledne už byla pokrytá slabou vrstvou firnu (viz foto 3), ve kterém se dalo brzdit. Spodní polovina cesty má firnu víc a je až pomalá. .
Cesta z Vrbatky ke Čtyřem pánům je nejlépe upravená, je tam i pevná stopa (viz foto 2), ve které to odpoledne kupodivu drželo na klasiku. Od Čtyř pánů dál jsou cesty ulízané (viz foto 1), občas zdupané pěšáky, většinou pokryté firnovou hrabankou, ve které namazané lyže trochu drží.
Hraniční hřeben je klasicky nejhorší, udupadný skoro leďák, hrabanky málo, lyže podkluzují. Dolů se dá jet po pláních, ale jede to pěkně rychle a při zatáčení se to zařezává.
Mazali jsme gumu (KR30), na to corn violet (KR40) a do toho trochu univerzálu (K22N). Celkem to drželo, ale co jsme nezažehlili, rychle se sjelo (pomohlo před kopcem znovu přimazat univerzál). Jen na hraničním hřebeni nedrželo nic.
Lidí bylo celkem dost, ale dalo se mezi nimi prokličkovat. Labská bouda je celou zimu zavřená, ale na Vrbatce měli otevřeno a trochu rozšířili nabídku jídel (i když ceny jsou už skoro stejné jako byly na Labské).
13:08
13:08
14:40
14:40

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.2.2019 13:09
Včera Krkonoše: Lysá hora - Vrbatova bouda - Vosecka bouda - Krakonosova snídaně - Kladova cesta - Ručičky. Na hřebenech stopa jen z Vrbatovky ke čtyřem pánům, jinde docela dost rozdupano, ale i tak se našly úseky na bruslení. Kladovka každopádně super na klasiku i skate :)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.2.2019 21:22
Dnes z Klepandy na Ploužnici . Asi jedno z posledních svezení, stopa dva pruhy na klasiku, bruslení, pár míst už vytátých na oranici, ale to sluníčko....
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 16.2.2019 16:47
Vítkovice - Roudnice - projeta jsem vše, co bylo upravené (19km), akorát cestou na Rezek jsem to otočila - zledovatělé, hrbolaté, občas jehličí a špína, ale bylo to čerstvě upravené. Vše sjízdné, je tam snad metr sněhu, na loukách je to ráno namrzlé, od 11hod to měklo, ve stínu to frčí. Úprava proběhla jak na skate, tak stopa byla po celé trase, ale dost často je to s hrudkama, což odpoledne nevadí, když to změkne. V lese je místama jehličí a špína,ale dá se to. Silnice z Hrabačova naprosto bez sněhu, sem tam led, což mě překvapilo vzhledem k těm metrovým mantinelům.
9:43
9:52
10:15
10:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.2.2019 5:19
Celnice-Terex-Vosedká, pouze stopa pro klasiku, tedy kromě závěru na Veseckou.
Dále na pramen Labe a Dvoračky umletý, rošlapaný led. Z Dvořaček na Studenov a Rokytnici slušná stopa, ale v lese už dost špinavá.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.2.2019 20:51
Některé úseky mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou jsou nebezpečně zledovatělé - až tak, že tam došlo ke zranění, o kterém píší i zpravodajské weby: "muž na běžkách v pátek před polednem uklouzl během traversu pod Malým Šišákem a sjel asi sto metrů z prudkého srázu. ... před několika dny se vytvořil mokrý sníh, který však dnes v noci umrzl a na mnoha místech jsou tak cesty silně zledovatělé, varoval náčelník Pavel Jirsa."

Zdroj: https://krkonossky.denik.cz/nehody/bezkar-na-zledovatele-ceste-uklouzl-a-tezce-se-zranil-20190215.html

Že se stane něco právě na této cestě mě ani nepřekvapuje, jde o neupravovanou trasu a to místo je zrádné. Loni v březnu mě tam zastihly podobné podmínky.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.2.2019 9:50
Ve Vítkovicích jsou udržované (ne zcela pravidelně) stopy hned nad horní stanicí lanovky na Aldrov. Malé kolečko na rovině je na louce od lanovky směrem na Roudnici, další trasy v okolí směrem na Křížlice, Jestřabí nebo na Rezek. Plánky jsou na stránkách skialdrov.
V sobotu byly stopy minimálně týden staré a dost zaváté, ale podle http://bilestopy.cz/cs/krkonose/beneckovitkovice už je část nově projeta.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2019 14:40
Žacléř - běžkování v oblasti Bobr - včera stopy mírně zaváté, sníh ráno lepivý, odpoledne mokrý, ale sněhu dost, vše krásně sjízdné. Většina se upravuje na klasiku, ale jsou tam i kolečka pro skate.
11:58
12:27
13:31
14:11
Úpa a Rýchory
Vloženo 9.2.2019 17:31
Trasa Pomezky ..Lysečinská ...a zpět...téměř bez lidí...na Pomeznich trochu foukalo ale dál už to šlo...na skate i klasiku supr
10:32
10:32
13:23
13:24

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Úpa a Rýchory
Vloženo 7.2.2019 18:47
Jilemnice - závodní tratě a okruh ke Konzinci najeto čerstvě rolbou jak skate, tak stopa. Směr nad Mříčnou nově nenajeto, lesem od obrázku kluziště.
Trať tvrdá, zmrzlá, bílý klistr (universal) drží tak 6 km parádně, pak už po něm nebyly stopy.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 7.2.2019 16:55
Rokytnice nad Jizerou, kolečko U kapličky upravené pouze na skate.
9:58
9:58
10:00
10:01
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.2.2019 21:23
Rovnou si odpovím sama :-D Popsaný okruh super, spodek cesty na Zlaťák je jako sjezdovka, ale ráno skoro nikdo, krásně upraveno, od odbočky na Medvědín upraveno dřív, ale pořád krásná cesta až k odbočce k prameni Labe ( jen manšestr, bez stopy). Dál až k Vosecká jen ujeté a ušlapané, ale dalo se, od Vosecká až na Ručičky paráda, i když tak od Krakonošovi snídaně už trošku zmrzlejší sníh. Z Ručiček na Dvoračky, jak už tu psal někdo dříve, uježděno sjezdaři, ale dá se,horší je přechod sjezdovek, samá ledová plotna a podjíždí to dolů. Sjezdařů ale málo. Od Dvoraček do Dolních Míseček upraveno i se stopou, k rozcestí Vidlice hodně ledovaté l, ale pak už směrem k Mísečkám paráda. Akorát namazat se mi nepodařilo,modrý extra tentokrát moc nepodržel a klistru jsem se bála...
(Odpověď na dotaz uživatele Janka z 4.2.: Prosím, jak vypadají hřebenovky? Vymýšlím nějakou trasu z výhledy, jen jestli je nahoře sjízdné...
Např. Mísečky - Labská - pramen Labe - Vosecká - Krakonošova snídaně - po Kládové cestě na Ručičky - Dvoračky. Případně jiné tipy, kam na výhledy...
Děkuji)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.2.2019 18:55
Černá hora - lanovkou nahoru. Stopa začíná po cca 200m u Sokolské boudy a dál jsou upravené trasy kolem celé Černé hory, dolů všemi směry, buď přes Václavák na Pec, na Krausovy boudy nebo do Janských Lázní. Nevýhodou kolečka je přejezd přes 2 velké sjezdovky a výšlap sáňkařskou dráhou, ale dá se oběma vyhnout. Kolem celého okruhu hodně lidí, ale stopa pěkná. Panoramata při dnešní inverzi nádherné.
11:12
11:51
12:45
13:24
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.2.2019 18:54
Všechny trasy na Černé hoře luxusně upravené - malý i velký okruh kolem Černé i Světlé hory čerstvě upraveny. Dle webu bilestopy to sedí, upravují pravidelně. K Vlašským boudám pouze pár lidí. Rolba z Pece asi neupravuje, od Kolínské k Lesní b. již tak týden neupraveno. Sníh luxusní, stopa tvrdá,jen tam, kde nejezdí lidi, tak trošku pomalejší, měkký manšestr mimo stopu. Nad 800 m azuro, v údolích např. u Kolínské se válela mlha.
10:53
10:53
11:17
11:23

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 5.2.2019 22:52
Skate - Lysá-Růženčina zahrádka-U Čtyř pánů-Česká budka-Vosecká-Kládová cesta-Ručičky-Pionýrka-Studenov. Ke Kotli manšestr, pak až k Vosecké jen neupravená turistika. Od Čtyř pánů směrem k Mísečkám manšestr. Hlavní hřebenovka od Srzenice na Sněžné jámy jedno velké oranisko od pěších z lanovky na Polské straně. Rolba tady asi byla někdy loni. Těšil jsem se na magistrálu, ale přišlo velké zklamání. Od Vosecké už byla stopa pěkná až na Ručičky. Od Studenova po Pionýrku taky super, a Pionýryku jsme šli raději bez lyží. Celkový dojem? Krkonoše jsou pro běžkaře NONFRENDLY. Pamatuju lepší časy. Chybí tady Jizerská OPS.
9:56
10:24
10:25
10:29

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.2.2019 20:10
Včera a dnes jsem se motal klasicky od kapličky přes Studenov, Dvoračky na hřeben, Vosecká bouda, Harrachov, Rokytnice apod. Na hřebenech místy rozhamtané od pěšáků (Dvoračky-hřeben), jinak buď utažené nahladko nebo udusané, ale pěkná turistika. Běžecké trasy níže po včerejší úpravě ve velmi dobrém stavu, byť toho moc nepřipadlo a v hustém lese trošku prosvítá špína a na pár místech i zmrzlé plotny. Ale nic hrozného a celkově pěkné a dalo se mazat normálně tuhé. Moc nedoporučuji úsek Ručičky-Dvoračky, ty sjezdovky a sjezdaři na trase nejsou nic příjemného...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 4.2.2019 18:15
Roudnice
Dopoledne zmzlo, poprašek nového sněhu, na Křížlice při oblevě místy rozoráno pásovou čtyřkolku, v trase ledové hroudy od frézování silnice. Na druhou stranu už byly tratě v pohodě v rámci klimatických podmínek.
I v půl 11 se dalo v pohodě zaparkovat.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2019 16:44
Studenov - Dvoračky a zpátky. Ze Studenova pomou nahoru, poté skate na Dvoračky. Od Čertovy hory po Ručičky čerstvě upraveno. Od Ručiček dál už trať vymleta od snowbordistů a sjezdařů. Občas na nás vyskočil i sjezdař z lesa.... Sem už se nevrátíme :-( . Cestou se musí přes 3 sjezdovky, což bylo o hubu, jarní prázdniny jsou tady. Asi jsme to měli vzít na Kládovou cestu a dál na Krakonošovu snídani, tak někdy jindy :-)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.2.2019 20:02
Projel jsem celou Lomnickou magistrálu z Ploužnice a vcelku všude dostatek sněhu. Trochu trávy a hlíny nad novou vsí, a místama na zelený háj ale sjízdné všude. Sníh po oblevě měkký, klasicky však sjízdné. Pokud v následujících dnech trochu připadne a přituhne, bude zde slušné lyžování i další týden.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 2.2.2019 17:28
Ze zatáčky po vrstevnici na Rovinku - úprava nebyla, trošku víc větviček a hodně padal sníh ze stromu, takže hrbolaté, ale v pohodě sjízdné, z Rovinky kolem Janovy hory pozor na sjezd ve stopě, dost to tam padalo ze stromů (vznikají opravdu velké boule), od Janovy hory na Mísečky krásná čerstvá stopa. Z Míšeček kolem piráta - horní úsek dobré podmínky, čím níž tím víc větviček viz foto. Sníh mokrý, ale jelo to parádně, nutno konstatovat, že nemažu, mám šupiny :-)
Pozn. pro řidiče jelikož to taje, tak z Křížovek na Benecko raději s řetězy, sice jsem to vyjela s náhonem na dvě kola bez nich, ale to byl spíš zázrak (ráno to bylo tvrdší). Odpoledne to začalo tát a silničáři projeli pluhem středem silnice a nahrnuli hluboký sníh ke krajům vozovky, dost problematické vyhnout se protijedoucímu autu - riskovali jsme tam zapadnutí - bylo to hluboké až 20cm,hrbolaté oraniště s kráterama, pod sněhem je led.
10:21
10:25
10:54
11:21
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.2.2019 16:31
Trate u kaplicky v Rokytnici sjizne,stale dobre.
Pokus jet po Terrexu,bohuzel asi nebyl od minuleho tydne upraven,od rozcesti po Voseckou to vypadalo projete od lidi,bruslit se nedalo,clovek se o 5cm propadal,Kladova dobra a na Mumlavsky vodop.dolu ujde,i kdyz pisledni 2km dolu je hodne bordelu ve stope...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.2.2019 8:46
stoji to za ho...,ze stromu pada mokry snih a kapky,stopa vyjeta asi minuly vikend, pouze na mizerne brusleni,vsude vetvicky
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.2.2019 18:42
Na zimákách, které tady jsou povinné,úplně v pohodě
(Odpověď na dotaz uživatele Janule z 1.2.: Jak to vypadá se sjízdností silnice z Hořejšího Vrchlabí na Benecko - jsou ještě třeba řetězy? Koukala jsem, že se z Benecka na Mísečky konečně upravuje, tak bych tam vyrazila, ale nemám řetězy.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.1.2019 15:11
Dnes jela rolba z Miseček i z Herlikovic.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.1.2019 13:25
Roudnice
Dopoledne řádila na tratích rolba, takže po víkendových závodech ani památky. Akorát fouká, takže místy zaváto, sem tam stopa od pěších a psů, a na louce kousek pod Vurmovkou řádili asi hned po rolbě nějací závodníci ve skatu, takže tam je kolečko oranice.
Ale celkově obrovské plus. Svezení krásné, výhledy parádní úprava trati i v týdnu, parkoviště. Co víc si běžný běžkař může přát.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.1.2019 13:49
Tratě na Roudnici
Tratě dnes dopoledne byly ve stavu po včerejších závodech Jilemnické 50, takže sice najetý velký okruh, ale pro klasiku, několik stop vedle sebe. Trať ale oproti jiným běžecký areálům (teď z víkendu Vrchlabí a kolem Štěpánky) mnohem tvrdší, je znát že před závody rolbovali jak o život. Bohužel dnes dobrý dojem kazily sjezdy, zatáčky jsou po zavodnících tabkondrom.
Ale celkově hodnotím pozitivně, stopa skoro všude, ani v dnešní husté mlze se nešlo ztratit a dopoledne ani noha.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.1.2019 9:21
V sobotu a v neděli túry:
- ze Studenova přes Ručičky a Dvoračky na Rezek zpět pod Dvoračky, Jabloneckou cestou do Františkova a po loukách do Rokytnice
- ze Studenova přes Ručičky, Kládovou na Krakonošovu snídani a podél Mumlavy do Harrachova
Vůbec nikde není strojově upravená stopa, ale skoro všude slušně projetá stopa od běžkařů a pěkné svezení klasicky. Jablonecká cesta dolů dost nepříjemná i na měkkém sněhu, jestli to zledovatí tak jen pro velmi zdatné až kaskadéry. Ze soboty na neděli velký příděl nového sněhu, v neděli značné oteplení, k večeru až obleva, na silnici z Rokytnice na Harrachov padaly už večer ze stromů hromádky tajícího sněhu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.1.2019 20:36
Okolo Lomnice, část Lomnické magistrály - trasa dle mapky - neupraveno, bylo zapadáno tak 10cm. Od lidí dobře vyšlápnuté z Morcinova směrem na Skuhrov, jinak jsme udělali stopu dle mapky v příloze. Sníh měkký, mokrý, ale jelo se hezky.
11:22
11:22
13:03
13:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 27.1.2019 17:49
Lomnicka magistrala zasypana novym sněhem asi 10-15cm. Soupazi projety usek plouznice klepanda a zpátky celkem to jelo. Mraky lyžařů, ale uprava zatím žádná. Snad se zadari v týdnu
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 26.1.2019 21:22
Vejsplachy - trasa směr Valteřice.
Vzhledem k počasí zapadaná trať, ale stopa projetá od běžkařů, hůlky se neprobořily pod krustu starého sněhu. Na bruslení nevím, těch pár metrů, kdy jsem opustila stopu, to šlo, sníh je prašan a pod ním je tvrdý sníh.
Na téhle části trati i málo lidí.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 26.1.2019 18:26
Lánov - Strážné. Zapadáno a staré stopy se boří. 10cm nového prašanu. Odpoledne potkána rolba Projela jen vršek. Moc ten prašan nejde utáhnout. Škoda. Tady je vidět alespoň snaha. Poděkování rolbaři. Kam mám poslat peníze?
12:38
12:43
12:44
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 26.1.2019 14:25
U kapličky v Rokytnici a tratě byly čerstvě upravené.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 23.1.2019 20:51
Bohuzel stopy veskere zadne, jel jsem ze Strazneho na Lyzarskou chatu. Bylo videt ze to bylo upraveno, nicmene rolby a skutry vozici turisty na chalupy stopu a cestu rozoraly. Na klasiku stopa malokde, na skate hrozna oranice. Pro vyletniky asi fajn, na sportovni svezeni spatny. Skoda, vyhledy nadhera i trasa by byla krasne narocna.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.1.2019 21:30
Letos by se příznivcům klasiky v Krkonoších hodily služby indiánského stopaře. Žádný se sem ale otužovat nepřijel, takže jsem po dlouhém marném vyhlížení stopy od Hoffmanek zavolala na turistické informace a takto jsem pochodila: 1) Stopa je na krkonošské magistrále, jinak spíš ne. 2) Je to možná proto, že mají nové(ho) rolbaře a ti nechtějí nebo neumějí používat stopovač. (??) 3) Hlavně se o to ani moc nesnaží, protože, cituji, "z běžkařů skiresort nic nemá". (Co parkování? Občerstvení?) Tak ze mě dnes měli, když bylo třeba dostat se nějak rozumně stopě blíž. Mé hrdosti ani peněžence cesta lanovkou nijak smrtelně neublížila. Nahoře všechno rozryté rolbami a lidmi, dál už ale samá pozitiva a sociální jistoty. Na Magistrále pod Černou boudou se vlnila pěkná stopa. Směrem na Kolínskou boudu a Liščí hřeben už to bylo luxusní svezení. Mrzí mě jen, že jsem si nevzala nůši, dal by se z trasy nasbírat materiál na zátop. Snad to ještě zapadá. A snad se kluci z Krkonoš zeptají v Orlických horách, jak tam zvládají udržovat pro neperspektivní šílence desítky kilometrů stop. Ale i tak to bylo dneska moc hezký.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.1.2019 18:09
Vrchlabí - Lánov - i když bylo upraveno před 3 dny, vše krásně sjízdné, tvrdé, ale ne ledovaté, stopa výborná (lepší u Lánova), akorát ze směru z Vrchlabí, nutné sundat běžky a přelézt potok po kameni a kládě viz poslední foto.
13:21
13:39
13:50
13:57

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 20.1.2019 20:07
Nejkrásnější lyžování v poslední době, nádherně upravené tratě pro Jilemnickou 50, včetně okruhu nad Jestřabí . jednoduše řečeno běžkařský luxus. A ještě někdo objednal nádherné počasí na celý víkend.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 20.1.2019 18:37
Potvrzuji níže uvedené i dnes z Pomezek na Rýchory optimální podmínky, tvrdá, hluboká stopa skoro po celé trase. Akorát jsem sjížděla do Žacléře. Z Rýchor k Hubertusce pořád optimální podmínky, ale od Hubertusky sjezd do Žacléře je horší, jsou tam zledovatělé úseky, občas zmrzlé hroudy, ve stopě to skáče a houpá, tu a tam větvičky, ale sjízdné to je v pohodě až na Žacléř (z této části nemám fotodokumentaci, protože to z kopce frčelo ;-))
9:55
10:03
10:27
11:33

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Úpa a Rýchory
Vloženo 20.1.2019 17:08
Dnes Rokytnice, bilestopy bohužel nelžou, u kapličky ani metr upravené stopy, nahoru Kostelní cesta jen prošlapaná a vyplužená od sjezdařů, od Ručiček magistrála upravená myslím někdy ve středu, celkem to jde ale žádný velký luxus, místy napadané větvičky ale nic nového snad už nepadá.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 20.1.2019 0:08
Pomezky, Rýchory, Maršov - Ideální podmínky, viz fotky.

Fotky na: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1119893914848860/
Úpa a Rýchory
Vloženo 20.1.2019 0:00
Info od Petra:
Krkonoše-Roudnice, trat Jilemnicke 50 upravena (okruh cca 21km) Místama zatím malinko měkkčí, ale super

Fotky na: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1119834704854781/
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 19.1.2019 20:28
Libštát Kundratice Roztoky. Sněhu dost, ale často led či krusta. Nad Kundraticemi zvalcovano na skate, nad roztokami i klasika. Hraběnka prima.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 19.1.2019 19:44
Všeobecně upraveno bez stopovače , hodně vyplužené, sáňkaři v místech kde jsou boudy a vleky. Na to kde všude se dá dnes běžkovat , tak paradoxně žádná sláva.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.1.2019 17:18
Vysoké nad Jizerou projetá stopa dle bilestopy.cz. Blbost.
Ve skutečnosti projeto jen skůtrem v týdnu a je to zapadané a hrbolaté.
Špatné pro klasiku a nemožné pro skate. Doporučení "sáňky nebo pekáč".
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.1.2019 16:51
Okruhy na Miseckach skvele upraveny, vc. 10 km, tam tedy jen skate, okruh na Janovu horu projety, dale smer Rovinka tankodrom od pesaku, z Rovinek smer Misecky taky zadny hit, skoda.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2019 15:39
Upraveno, jen jsem si nevšim, jestli tam je i vyříznutá stopa. Míjel jsem jen odbočku na Struhadla.
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 17.1.: Ahoj, měl bych dotaz, v jakém stavu jsou STRUHADLA (u Strážného/Špindlu)? Bilestopy.cz mi nějak nefungují a ikdyž fungovaly, tak na tomto úseku nebyla vyznačena žádná úprava. Předem díky.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.1.2019 12:55
Ahoj. Mám info, že byla dnes upravena na Roudnici trat Jilemnické 50. Večer se to ma udajně udělat znova se stopařem. Tedy zítra by tam měl fajn stav. (trat zatím bez značení, to bude probíhat příští týden)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.1.2019 23:24
Ručičky-Studenov-kolem Janovy skály a zpět. Dnes odpoledne čerstvě trasa upravena, klasika i skate, do toho lehce padal mokrý sníh, po delší době paráda. Padlé stromy v trase odstraněny, i když sem tam větve ještě trčí. Díky rolbařům !
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.1.2019 15:52
Ahoj, dneska okruhy na Míseckách upravemé, tedy tradičně kromě 10. Z Rovinek oběma směry pouze turisticky proťapané, upraven jen úsek od Labské na stadion. Skol !
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.1.2019 7:53
Včera pouze Ručičky-Studenov a zpět. Neprojeto, stará stopa není znatelná, přes cestu 2-3 spadlé stromy, spíš je to takové ušlapané od pěšáků. Ale 2 běžkaře jsem zde potkali.
(Odpověď na dotaz uživatele Jurik z 16.1.: Ahoj, máte někdo zprávy jestli je projeto : certova hora , studenov ručičky dvoračky ? Moc děkuji.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.1.2019 10:33
14.-15.1. Benecko upraveno na Rovinku. Dal smerem na Misecky na skate lyzich se dalo dojet tak k Piratovi a tam konec.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.1.2019 15:47
je viz http://bilestopy.cz/cs/krkonose/cernahora
(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 15.1.: Nevíte, zda jsou upravované stopy z Horního Maršova - Rudolfova cesta a malé 4km kolečko a 10km přes Krausovy boudy.Děkuji)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.1.2019 7:49
Dokonalé info včetně mapy Sokol Kundratice.
(Odpověď na dotaz uživatele Michal z 17.1.: Ahoj, chci se zeptat na super treate pro bezkare v okoli Svojku, kde se da nastoupit.
Děkuji. Michal.)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 13.1.2019 20:44
Dnes (neděle) BENECKO - ROVINKA. Přišli jsme v 9 ráno, pouze vyjetá stopa od prvních návštěvníků. Na nohách skate lyže, takže konečná. Každopádně jsme to odpíchali na Rovinku a tím, že na Janovu horu to bude určitě upravené, protože stejná situace byla v pátek, ale už z Rovinky vše upravené. No ale dneska ani ťuk. Takže jsme se smutně otočili a bylo..... Nahoře na okruzích byly dětské závody, takže se nejspíš věnovali tam stopám, ale i tak velké zklamání. Mraky sněhu, ale prdy brdy...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2019 20:15
Doplňuji předchozí zprávu. KRNAP vydal varování a doporučení do lesů Západních Krkonoš nevstupovat. Také asi nějakou dobu nebudou stopy projížděny.
Detaily zde: https://www.krnap.cz/aktuality/varovani/
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2019 17:13
Dnes Horní Domky - Ručičky - Studenov až k vlekum a dolu do Rokytnice kolem kapličky. Hromada nového dnes dost mokrého sněhu, hlavní magistrála projeta jen lidmi dvě rozklouzané stopy, v mnoha dalších místech jen dva tři bězkaři předem mnou, mokré a těžké. Pozor nahoře v lese hodně padají váhou sněhu spičky i celé půlky stromů!! Bohužel i rolba to bude mít složité projet. Tak trochu pro nadšence ;). Ale svézt se dá..zimní pohádka ta kvanta sněhu a chumelí a chumelí....
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2019 16:13
z benecka na Rovinka hluboky snih pouze svepomocne koleje od prvnich nadsencu. Se skejtovymi lyzemi jsme to po kilometru otocili. Bida
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2019 12:24
Běžecké tratě Roudnice - Skiareal Aldrov.

Jela jsem část okruhu směrem na Křížlice. Projeto asi ráno, stopa všude parádní. Na bruslení dost měkké. Sníh prašan, všude ho je dost, žádné hroudy hlíny nikde nekoukali. Směrem k vleku Vurmovka tratě hodně zafoukané, stopa ale byla. Odpoledne lidí jen pár.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.1.2019 22:28
Jel jsem podobne klasiku jako Honza a vse co napsal potvrzuju. Stopa je mistama celkem dobra. Drzel blue extra v kombinaci s fialovym. Pokud nevyjede rolba, tak skate utrpeni. No a ty psy nebudu tadeji komentovat.... Ale jinak zimni pohadka!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.1.2019 21:08
Benecko - Rovinka - Mísečky po plynovodu. Docela se dá, i když rozdupáno a rozježděno od čtyřkolek. Asi 5 cm nového sněhu a stále sněží. Cesta z Míseček na Zlaťák taky ujde. V poslední pasáži závěje a docela fouká.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2019 18:50
Dnes klasika z Harrachova pres Certovu horu, Studenov, Rucicky, Krak. Snidane zpet do Harrachova. Stopa neupravena nikde, ale vetsinou pekne proslapnuto od bezkaru. Az na jednoho pesaka ve stope a asi 10 psu na volno kolem Mumlavy (2 jsem malem prejel - lidi idioti) pekne svezeni. Taky dost spadenych stromu, vetsinou vetve, ale i cele stromy, tak davejte pozor, porad to pada!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.1.2019 15:47
Nebyl dnes nekdo .ezi Beneckem a Miseckami? V posledni dobe se moc neupravovalo a dle komentare ze vcera to upravene jednou bylo. Diky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2019 21:15
Mísečky - Rovinka - Žalý a zpět: Dnes byl sníh tupý a pomalý, v sobotu to asi bude podobné. Nového sněhu je spousta (za poslední dny cca 20 cm). Kolem Rovinky celkem 30 - 40 cm, na Mísečkách hodně přes půl metru. Všechny tratě jsou upravené až na 10 km okruh na Mísečkách. Většina z nich prošla úpravou asi v pátek. Na klasiku to celkem šlo (držel modrý Swix V40), bruslení byla celkem dřina.
Cesta z Míseček přes Janovu horu na Rovinku je opravdu hodně měkká (asi ji před tím moc neupravovali a pod včerejším novým sněhem nebyl tvrdý podklad). Dost sněhu je i na cestě z Benecka na Rovinku (viz fotku). Závěrečná cesta na Žalý je projetá rolbou, ale nemá vyjetou stopu a chodí tam lidi dost pěšky.
Odpoledne začalo sněžit a do večera napadly tak 3 cm.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2019 21:06
Dnes jsem si udělala výlet na Benecko. Cesta na Rovinku nebyla upravena, takže sice udusaná od ostatních, ale bohužel kvůli plno lidem, kteří nemají problém jít prostředkem a ani se nesnaží jít na stranu, když proti nim bruslíte, byla tedy cesta hodně hrbolatá. Z Rovinky směrem na Janovu horu byla cesta upravena rolbou, ale v poledne se to už hodně bořilo. Dále potom z Rovinky směrem na Žalý to bylo fajnově upravený a pevný. Takže Vám přeji pohodový víkend.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2019 13:53
Včera 10.1. podmínka nic moc, poodjel jsem do Vysokého, tam ok. Koukni na skijilemnice.cz a bilestopy.cz. Doporučuju raději dojet o trochu výš do Roudnice / Křižlice.

(Odpověď na dotaz uživatele Lojza z 11.1.: Ahoj, chci se zeptat jak to vypadá aktuálně v Jilemnici na Hraběnce? Popř. doporučte nějakou lokalitu v okolí podhůří, kde je upraveno na klasiku, ať nemusíme jezdit přímo do hor. Díky moc)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 10.1.2019 7:05
Masarykova silnice po odpojení cesty z Medvědína hluboký sníh, neupraveno. Od odbočky ze Šmídovy vyhlídky přes metr vysoké jazyky a závěje. Byl zde i zapadlý skútr. Projeto od pár nadšenců na běžkách. Nad hranicí lesa však okamžitě zaváto, foukal proměnlivý nárazovitý vítr, hustě sněžilo a byl zvířený sníh. Jsem zvyklý na ledasco, ale i ve sjezdařských rukavicích mi byla zima, takže jsem to za mohylou Hanče a Vrbaty otočil zpět dolů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2019 21:30
Strážné u Vrchlabí.
Žádní lide, parkování 70 Kč na den. Na informacích (otevřeno 10-15h) paní říkala že jsou dvě "upravené" trasy. 8 a 13km, s tím že ta delší je hodně prudký kopec.
Zvolili jsme tu kratší. Asi týden neprojeta ale aspoň se neboří oproti tomu když člověk vyjede z trati. Hledali jsme kudy vůbec jet. Ale pro turisty krásne poznání Krkonoš a zážitek být na lyzich. Mě to měřilo že to bylo spíše kolem 6 km než 8 km. Je to tam 3km a zase zpátky.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.1.2019 17:32
Ahoj, dneska krásně upravené Rovinky - Mísečky a to i pŕes Janovu Horu. Na Mísečkách 5 i 7 super, 10 v pohodě sjízdná, dejme tomu i na brusleni..., pro úpravu je třeba jestě trochu sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2019 8:30
Trasy v Harrachově pod můstky jsou hodně umrzlé a ve sněhu je napadáno dost jehličí a větviček. Stoupání na Čertovou horu po Nové Janově cestě OK (trasa upravená). Z Čertovy hory přes Studenov na Ručičky chvílema oranice, chvílema dost větviček, ale sníh dobrý. Dále na Krak. snídani už paráda a sjezd kolem Mumlavy do Harrachova plný lidí.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.1.2019 7:32
Super tratě pro běžkaře v okolí Kundratic,Libštátu a Svojku.Nadšenci ze Sokola Kundratice se o ně perfektně starají.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 6.1.2019 21:49
Benecko-Rovinka-Misecky a zpet.

Konecne protazeny cely okruh mezi Rovinkou a Miseckami.Snehu relativne dost,mene na strane pres Janovu horu (pri sjezdu jsem koupil sutr),na nekterych mistech vnitrni stopa hluboko propadla az do vody.

Parkovne na Benecku 70,- (prijezd po poledni).Celkove parada,nikoliv však s A lyzemi. Okruhy na Miseckach projete.

Ceny nekomentuji,jednani TMR rovnez ne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.1.2019 19:39
Na Mísečkách z okruhů projetá max. sedmička (desítka není), ale vyjímečně je upraveno kolečko přes Rovinka. Co se týče parkovného na Mísečkách, asi se na to z principu nedá nic namítat, je to jejich věc na kolik to našponujou, ale kdyby aspon nelhali. Ted ve zprávách na ČT nějaký mluvčí skirealu tvrdil, že upravují kolem Míseček 40km tratí. Pravidelně samozřejmě neupravují ani pulku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.1.2019 19:52
Od Normy v Harrachově pěkně stoupákem až na Voseckou boudu. Od Normy až na rozcestí Luboch trasa neupravená a vzhledem k vytrvalému mrholení dost těžká. Lyže se bořily a bolelo to:) Od Lubochu až na rozcestí pod Voseckou krásně upraveno na klasiku i bruslení. Jen to počasí nějak nepřálo. Sjezd pak v mokrém oblečení bolel snad víc než stoupání. Uvidíme co připraví Krakonoš zítra.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.1.2019 15:48
Ze Špindlu na Bufet a zpět. Ráno ve Špindlu jsem hned pořádně zmoknul, celý den něco padalo, výš spíš sníh, ale nicmoc. Stopa většinou dobře prošláplá běžkaři, kterých tam bylo přes nepřízeň počasí docela dost.
Vosk V60 (červeny red silver) mi pokluzoval a měkčí jsem neměl. Odpoledne ještě mokřejší než ráno. Ve Špindlu břečka a hluboké kaluže vody.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 4.1.2019 22:17
Sezóna začíná! Konečně. Dnes naprosto skvělé lyžování. Všechny běžecké tratě na Benecku, trasy na H. Mísečky a dokonce i trať do Herlíkovic a na Žalý, čerstvě projeté rolbami. Na H. Mísečkách projeté komplet všechny tratě.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.1.2019 19:20
Trasa ze Strážného pod Husími boudy, Hanapetrovou pasekou na Tetřeví boudy, vodovodní (Liščí cesta) a dolu přes Hříběcí boudu. Nebylo to vůbec protažené. Na klasiku jsem neměla ani metr stopy. Jestli na to kašlou když sněží, nevím. Pod Hanapetrovou pasekou byl úsek 3 km vydřený na asfalt od lesáků. Tam jsem to nesla. Jinak rozbité od rolb a skútrů. Ale jinak padalo a padalo.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2019 18:35
Dnes, po zhlédnutí skimapy, kdy ráno upravila rolba cestu, jsme vyrazili z Rokytnice přes Jabloneckou cestu na Dvoracky. Jelikož hustě sněžilo a foukal vítr, tak stopa byla již jen sotva znatelná, cestou zpět freeride v čerstvém prasanku 😀
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.1.2019 14:23
Fantasticky upravene trate v okoli Jestrabi/Roudnice, pouze vsak na skate. Velka pochvala rolbarum. alternativa k Miseckam i Benecku. Na Rezek bylo jen proslapane.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2019 7:22
jel jsem z Benecka přes tridomi na Mísečky a zpátky pres Janovu horu. Na Benecko je upraveno k Rovince dále sjízdné lepší skate. Od Labské již upraveno. Zpátky upraveno k rozcestí 7km trati, že dal sjízdné s opatrností, hrbolate stopa jen náznakem u kraje. V jednom místě nedaleko Vítkovic je venku kovová struha na odvodnění. nutné zastavit a překročit. není to vidět tak je třeba jet opatrně.
Zdar
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2018 15:49
Dnes z Ručiček na Čertovu horu a zpět. Luxusní úprava dnes ráno, čerstvý prašan, na kterém to nádherně drží. Na Ručičkach to žije 😀
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 31.12.2018 15:29
Misecky-Rovinka. Tak to uz nevim kolik by toho snehu chteli, aby to zacali udrzovat😩. Nasi bratia slovaci je pojmenovali vystizne: Jebko & Trtko (J&T) At zije cesky Aspen.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2018 13:34
Ahoj, dneska na Mísečkách upravená 5 i 7, super pocasí ! Z Benecka na Rovinky OK, od Třídomí na Mísečky se dalo i bruslit ( dejme tomu )..... Upraveno systémem běžkaři sobě, rolba tam tuto zimu ještě nezabloudila. Na můj dotaz jsem od TMR dostal odpověď, že dosud není dost sněhu, tak nevím..... Přes Janovu Horu pouze pro odvážné :-), jen proťapáno ....
Skol !
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2018 10:02
Ahoj. Včera jsem jel ze Žalého na Benecko-hrůza-rozšlapáno, udusáno, stopa žádná, na skate hrbolaté. Cesta z Míseček přes Janovu Horu na Rovinku je absolutní divočina a nesjízdná, resp. pro turistu, co na běžkách chodí dobrý, ten, co se snaží běhat-ztráta času. Nová velbloudka z Rovinek k Mohwaldově boudě-absolutně nesjízdná, rozšlapaná.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2018 20:34
Z Benecka na Rovinka udusané, rovné. Z Rovinka po plynovodu udusané s hřbetem uprostřed, bez stopy. S trochou fantazie lze bruslit, soupažit. Z Míseček po tratích je stopa po odbočku pětky. Po odbočku sedmičky neupravené ale pevné. Dál pak až na Janovu horu hluboký sníh s jednou stopou od nadšenců. Dvě vytátá místa. Pozor při sjezdu!!
Na to že je sezóna, hodně lidí i sněhu, tak nic moc. Radši bych si zaplatil a jel po upraveném, než divočina zadarmo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2018 18:47
Strážné - trasy že Strážného upraveny až na Pláň ,trasa trochu horší prvních cca 3km, pak super.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2018 15:27
Benecko závodní okruhy ráno dobře upravené, sněhu dost, bruslení ok.
Cesta z Rovinek zpět rozdupaná a plná pěšáků a psů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2018 14:22
Horní Mísečky - sněhu dostatek, přesto je upravený pouze okruh 1,3,5. Sedmičku, desítku, ani na Rovinka neupravují.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2019 23:12
Úžasné, že máme někde na horách sníh a hodně sněhu!

Z Pomezních bud ke kostelu v Malé Úpě a zpět.
Trasa nebyla super upravena ale jde to. Samozřejmě v tento den tam bylo hodně lidí.
Od 9 h cca se už dalo parkovat jenom na silnici, ale je to zdarma!
Úpa a Rýchory
Vloženo 30.12.2018 9:35
Jeli jsme trasu z Černé hory do Pece pod Sněžkou. Stopy upravené, dobře se jelo po Pražskou boudu. Sjezd do Pece katastrofa. S klesající nadmořskou výškou sníh měkl, byla to rozbředlá kaše rozdupaná od pěšáků a sáňkařů. Tedy žádný požitek z lyžování.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2018 6:20
Kolem R
ovinky pekne brusleni, bohuzel nevim, jak daleko smerem k Miseckam. Projizdel skutr s hrablem, takze nejaka dukladnejsi uprava asi nehrozi...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2018 21:02
Od Spáleného Mlýnu ke kostelu v Malé Úpě měkký mokrý krystalický hluboký sníh, rolba sice jela v 11 hodin,ale cestou zpátky odpoledne už to nebylo znát - rozdupáno pěšákama, sáňkama, bobama. Od kostela nad Albeřice jela rolba kolem 12hodiny, upravena částečně i stopa, ale je to měkké, hrudkované, nerovné, v některých částech špinavý sníh a v kopci od kostela koukal asfalt přes celou šířku cesty, ten však rolba zarovnala, takže je to sjízdné, ale chtělo by to,aby napadlo a přimrzlo. Odpoledne opět rozdupané pěšákama.
10:48
11:50
11:55
12:25

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Úpa a Rýchory
Vloženo 29.12.2018 20:51
Tak jsem to dnes zkusil, urolbovany to bylo pred nejakou dobou, takze podklad je pevny, ale jinak uz to nikdo neudrzuje. Projet se to da uplne v pohode, ale zadny pekny sportovani to neni. Spis turistika na bezkach
(Odpověď na dotaz uživatele Syky z 27.12.: Nevi nekdo, jestli je to protazeny na bezky od Sv. Petra (Plan) na Klinovky?)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2018 19:21
viz zpráva od Neta :), neváhat vyrazit nahoře je sněhu opravdu dost. Pokud nepřijde déšt určitě vydrží.

Zdenda Vloženo 23.12.2018 14:40
Diky RooberteG za zpravu. No situace je asi oproti posledni tvoji ture zcela jina. Otepleni a dest asi snih zlikvidoval, ci je to podel Mumlavy, Vosecka, magistrala nadale sjizdne?
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2018 17:59
Dnes dopoledne klasicky Studenov, rucicky, mumlava, kr. snidane, kladovka a zpet na studenov. 5cm noveho mokreho snehu. Namazat na to hruza, stopa slusna, snehu dost. Makacka, ale celkove pekny svezeni.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2018 13:54
Info asi hlavne pro skialpinisty co vyrazi se soumrakem - parkovani 300 se plati i po prijezdu po 16:00 (po uzavreni vleku). Chapu ze od 8 do 16 potrebuji mista pro sjezdare se skipasem, ale od 16 uz by tu zavoru mohli zvednout :(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 21:43
HM - projete jsou pouze 1, 3 a 5tka. Na 5tce hodně ulamanych větvicek, občas projete skutrem. Na 7 a 10 je sníh, ale nerolbujou je. Parkoviště bez gopasu stojí 300 Kč na den, tedy platí jej jen běžkaři a skialpiniste. Nic na světě není zadarmo, ale za ty 300 Kč je toho upraveno hodně málo a kvalita úpravy
není nic moc.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 21:24
Špatně upravované běžecké tratě i sjezdovky. Parkoviště na Mísečkách zpoplatněno.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 15:19
Běžecké tratě na Mísečkách kvůli počasí nic moc. Včera bylo hodně teplo, dnes je tu kolem nuly, fouká a mrholí. Střídá se tvrdý (v noci umrzlý) sníh s měkkým. Upravený je 5 km okruh a částečně i 7 km. Okruh 10 km byl upraven asi kdysi, pak na to nasněžilo a znovu už ho neprojeli (ani rolbou, ani nikdo lyžema). Na 7 km je sníh všude až na pár děr, ale rolba na mnoha místech hrábla hlínu. Na klasiku to nedrželo (ani kombinace K30, K50, K21). Bruslit se dalo, sníh je rychlý. Lidí na 5 km průměrně, na 7 km málo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 13:22
Z Rezku pres sedlo pod Dvorackami, kolem Vlciho hrebene zpet na Rezek, cca 10 km kolecko. Pred par dny upraveno, stale pouzitelne na skate i klasiku. Tvrdy povrch, snehu dost, chtelo by to zase projet. Od sedla pod Dvorackami az k rozcesti pod Vlcim hrebenem do toho vjela rolba bez radlice a bohuzel stopu ponicila.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.12.2018 22:47
Zklamaní ! Cesta neupravená ani na svátky.Tak jdu utratit
peníze jinam.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2018 9:58
Rolba jela na Aldrove cca pred 2 dny. Je projeto po loukach z Roudnice na Vurmovku a dale k cervenemu krizi. Tam a zpet cca 8km. Kolem Kobyly a k Rezku neprojeto. Snehu je zatim dost, bohuzel teplo nici kvalitu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 28.12.2018 22:52
Svážnice z Míseček byla super, stejně tak Skate směrem na Medvědín. Trasa přes Labskou na Rovinky upravená pouze ke sjezdovce, potom jen ca. 1,5m šířka. JInak ohledně dopravy na Horní Mísečky: zmiňované zdarma SKibusy zrovna nic moc hitparáda, co se frekvence týče, zde je jízdní řád.
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L670993_181209_223729.pdf
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2018 21:51
Start v 10:00 z Hoffmanek, Černohorská silnice - upravené, na skate dobre, ale místy se borilo, bez stopy na klasiku. Odbočka na Zrcadlovky byla ráno zapadaná asi 10cm, ale vypadalo to na včerejší úpravu. Východní úbočí černé hory nad Pardubky měkčí a přemrzlý tupý. Stopa parádní. Sjezd přes Pardubky ke krausovkam čerstvý mansestr, žádný lidi, dolů pěkný tvrdý. Od krausovek nahoru pěkný tvrdší ale tupý. Vrstevnice na signál na slunci měkký a hluboký, parádní stopa na klasiku. Od signálu na Václavak přemrzle a tupe, stopa super. Na odbočce to vypadalo i na úpravu k vlašským boudam. Kolem kolínské boudy marast. Zpátky na černou po magistrále, tupe a přemrzlé, stopa vypadala ok. Malý okruh taky pěkně svezení. Odbočka do železného dolu a pak i z druhé strany od Černohorske silnice na Zrcadlovky byla odpoledne upravena. Celkově super úprava v maximálním rozsahu, jen ten sníh ještě není pořádně spojeny a je pěkně tupy, místy je to hlubší a mekkci a moc to nejede. Je vidět, že to upravují každý den, nicméně je těžke z webu vyčíst co je aktuálně upraveno. U informace není uvedena aktuálnost.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2018 20:44
Malý okruh Černá hora upraven asi před několika dny,ale sníh měkký prašan,na kterém se dobře manévruje.Tam, kde bývá stopa, nyní nebyla.Magistrála upravena na skate i klasiku,od Kolínské ve 12hod vyjela rolba, která projela magistrálu k Lesní b., vodovod i okruh zpět kolem Hrnčířských bud (pro skate i klasiku).Sněhu dost na nové lyže i při sjezdu do Jánek. Úsek kolem Zracadlovek nebyl čerstvě upraven, ale přesto krásně sjízdný.
Fotky zde: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/1103969219774663/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2018 19:58
asi to protažené nebude, Labská je v rekonstrukci tak jejich rolba nejezdí. Na hřebenech je stále silnbý vítr a vytváří se rozsáhlé navěje, navic je celkem pravidelně stálá mlha.

(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 15.12.: Děkuji za odpovědi. Neví ještě někdo, jak vypadají stopy nahoře - kolem Vosecké boudy, dál na Labskou boudu, Martinovku, Špinderovu boudu, Luční boudu, Rennerovky, Přední Planinu a Špindl? I částečná odpověď dobrá:)))
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2018 19:56
(Odpověď na dotaz uživatele Hana z 25.12.: Ahoj, máte někdo zkušenost s parkováním a vyjetím na běžkách na Mísečky? Bývá nahoru aspoň něco projetýho (kromě hlavních sjezdovek)? Po zjištění toho úžasnýho parkovnýho hledáme nový možnosti...)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2018 19:55
Z medvědína jsem jel na vrbatovu boudu. Silnice z míseček je již projetá, ale v horním úseku nad hranicí lesa silně zavátá návějemi. Nahoře silný vítr a mlha. Dole na Mísečkách tratě upraveny .
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2018 17:30
Jel jsem Benecko - Rovinka - Třídomí - HM - svážnice - Janova Hora - Rovinka - Benecko. Na skatových lyžích ... Jedním slovem zklamání. Nebýt alespoň z části upravených HM, tak je to za 5. Trasa není na skate, možná pro nějaký nadšený běškaře/turisty. Letos na tuto trasu rolba napáchla... Škoda dříve tato trasa byla upravována pravidelně (když byl sníh), rok od roku se to zhoršuje... Mě tu zase dlouho neuvidí. Radši si přivstanu a zajedu do Jizerek... SKOL
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2018 16:45
Start Hoffmannova bouda 9:30h hod sjezdovky Černohorská silnice upraveno od rána, včera jsem tam také byl a také upraveno, celkově kolem Černé hory většina upravena rolbou od rána (vodovod, Liščí cesta), u Hrnčířských bud jsem potkal rolbu kolem 13h. Škoda, ze nefunguje aktuální upravenost na bilestopy.cz. Hledal jsem i v aktualitách skiresortu o plánovaných úpravách a bohužel jsem nenašel žádné info.
Jinak dávám 5* za upravenost a všude na Ačkové lyže :-)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2018 14:44
Dnes celkem pěkné svezení na Benecku. Parkování za rozumných 70Kč. Cesta od Bellevue na Rovinku má příjemně uježděný rovný povrch, dostatek pěkného sněhu, na bruslení ideální. Lidí přiměřeně. Z Rovinky dál k Pirátovi už je to slabší, rozuměj užší, ale bruslit se stále dalo (pozor musí dát člověk při vyhýbání). Dojel jsem na odbočku na Mísečky a dál jsem nejel. Dál vedla pouze vyšlapaná úzká "pěšina", pro skate nevhodná, tj. stále platí, co napsal MV níže - rolba se v oblasti Rovinky zatím neukázala. Ještě jsem zkusil odbočku z Rovinky k Janově hoře - k lesu se dalo skatem dojet, ale opět pouze úzká trasa uježděná od pásových čtyřkolek a běžkařů, čili nic moc...
Skol.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2018 8:39
Dnes Horní Mísečky v 8:00 40 cm sněhu, 2 cm nového prachového sněhu a - 3 °C. Parkovat zatím zdarma pro běžkaře i ostatní lze na parkovišti na Dolních Mísečkách. Ale pozor: nic nenechávat v autě, dost často parkoviště a hlavně auta navštěvují zloději - mám osobní zkušenost. Doporučuji lopatu s sebou. Pokud se někomu nechce vyrazit pěšky po žluté do kopce necelých 2,5 km na běžecký stadion, lze na parkovišti počkat na autobus a vyvést se zdarma do 17.3. 2019 na Horní Mísečky k Jilemnické chatě. Přeprava zdarma je jen v úseku Vítkovice, Ob. ú. - Horní Mísečky za příznivých povětrnostních podmínek a lyžařských bot). Odjezd autobusu ( www.busline.cz.) z Dolních Míseček, parkoviště: 8:48, 9:38, 10:28. Zpět autobusem od Jilemnické chaty: 10:50, 15:15, 16:15. Další možností je od parkoviště se vrátit zpět po silnici asi 1 km k mostu a vyrazit vlevo do kopce po neznačené lesní cestě. Po 2,5 km přijdete na běžecké tratě na Horních Mísečkách. Převýšení je necelých 300 m. Pozor Labská bouda je v rekonstrukci! Běžkařům zdar.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2018 21:03
Takto hovořil Rataj v r. 2014: Zaujímavý klient z hľadiska biznisu je dnes rodina s dvomi deťmi, ktorá príde na dovolenku. K takému by sme sa mali správať najslušnejšie a urobiť všetko preto, aby prišiel znova. Ubytujú sa na týždeň, dve malé deti, to je kopec problémov, potrebujú lyžiarsku školu, zídu dve jazdy a končia. To znamená nesmrdia mi na zjazdovke, sedia v bufete. Sú omnoho lepší ako lyžiari, ktorí o pol ôsmej stoja pred lanovkou s lyžami a o štvrtej povedia, dal som 26 jázd, jedna ma vyšla na štyri koruny. Takých radi nemáme. Jistě. Úplně nejlepší je takový zákazník, který prostě cáluje a vůbec nic nechce, případně zaplatí jenom za nějaký leštěný prd. Pokud chce za své peníze nějakou hodnotu, tak ho nemáme rádi, taková drzost (beztak to bude nějaký zk***vený pražák a ten má v Krkonoších právo akorát platit a držet hubu). V každém případě já panu Rattajovi na jeho sjezdovkách smrdět nehodlám. Mých peněz si podle zmíněného rozhovoru neváží a proto si na ně také nesáhne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2018 20:34
Myslím, že TMR poslalo běžkařům jasnou zprávu: "Na Mísečkách vás nechceme. A kdyby to někdo nepochopil, tak parking za 300, WC za 15, ale tratě se nám moc upravovat nechce...."
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2018 19:32
Ahoj, dneska z Benecka na Rovinky upraveno, z Rovinek k závoře ( Třídomí ) se ještě dalo, ale pak už jenom úzké oraniště, dost to tam lidé obraceli. Na brusleni ani náhodou, rolba tam tuto zimu ještě nebyla. Od sjezdovky Labská na stadion OK. Na Mísečkách 5 - ka upravena od včerejška, 7 ani 10 nee. Zpět přes Janovu horu pouze proťapané od pár běžkařů. Celkově všude sněhu dost ....Skol
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2018 17:41
Nahore dneska tak foukalo, ze tam zadne stopy nejsou. Pod hranici lesa to neni o moc lepsi. Semtam neco vyslapleho a zapadaneho. Rolba se dneska na Planich neukazala, nebo to nebylo vubec poznat.
(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 25.12.: Nevíte prosím někdo, jak vypadají stopy na klasiku u Horních Míseček, Rovinky, Benecka a pak nahoře kolem Vosecké boudy, dál na Labskou boudu, Martinovku, Špinderovu boudu, Luční boudu, Rennerovky, Přední Planinu a Špindl? I částečná odpověď dobrá:)))
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2018 15:25
Mísečky: parkování 300Kč, restaurace Stopa - platba 15Kč za WC. Slovenští majitelé se předvedli!
Upraveno pouze 5km. 7km a 10km nic.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.12.2018 15:36
Déšť, někde voda ve stopě. V lese jehličí a je to všechno mokré. Jinak docela upraveno v rámci možností.
K parkování na Mísečkách: nový slovenský majitel se předvedl. ČR-Slovensko 0:1.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.12.2018 14:40
Diky RooberteG za zpravu. No situace je asi oproti posledni tvoji ture zcela jina. Otepleni a dest asi snih zlikvidoval, ci je to podel Mumlavy, Vosecka, magistrala nadale sjizdne?
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 23.12.2018 14:03
Zdarma platí startovne pokud mate koupené permice na vlek. Takže Gopass je vlastně k ničemu. Bud sebou vzít sjezdare a koupit mu permici nebo zacalovat 300. Tímto uzaviram soutěž o nejdražší parkování v CR. Vítězem jsou Horní Mísečky.
(Odpověď na dotaz uživatele Roman z 21.12.: Jak postupovat při parkování na Horních Mísečkách a neplatit nehorázných 300,- Kč pro běžkaře? Lze Gopass zaregistrovat a zaslat poštou? Lze na Gopass parkovat bez nahraných služeb ( skipass, zážitky atd) ?
Skiareál uvádí: Cena parkovného na Horních Mísečkách je 300 Kč / den. Parkoviště je pro držitele registrované karty GOPASS s platným produktem zcela zdarma, stačí GOPASS přiložit na vyznačené místo pod displejem na vjezdovém či výjezdovém sloupku, a závora se otevře. Více informací lze získat na pokladně Horní Mísečky na parkovišti. Tel: +420 725 891 773)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.12.2018 14:00
Ahoj, dneska dopo upraveno Benecko - Rovinky, pak uz pouze hluboká orba :-)
Rolbu neviděl ani úsek od Labské ke stadionu. Z tras na Mísečkách upravena pouze 5- ka, nad Labskou spadlý strom pres celou šířku tratě.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.12.2018 7:46
Závodní tratě na Benecku jsou upravené.Pozor pro cizí, jezdí se tam VLEVO! Upravený je ještě i sjezd na Rovinka, ten je ok bez kamenů. Okolo Piráta přes Třídomí je to neupravené, ale úzký pruh na bruslení je až ke sjezdovce Labská. Od ní je to nahoru na Mísečky už projeté rolbou. Tratě na Mísečkách jsou super.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.12.2018 18:42
Včera 18.12. jsem chvili po setmeni nalezl na pětce za lanovkou na zemi cerny zatepleny bidon Salomon…… Jezdil jsem ještě asi hodinu s celovkou, ale nikoho jsem uz nepotkal, takze ho mam momentalne doma v opatrovani a rad vratim.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.12.2018 18:34
Dnes z Benecka na Mísečky přes Třídomí. Sněhu všude dostatek. Stopa na klasiku není. Dole z Benecka na rovinku stopa není. Na skate Ok. Stopa na klasiku je pouze na hoře od Žalý po ten pruťák dolů před Rovinkou. Potom až nahoře od Labský, to je v rámci závodních okruhů na Mísečkách. Jinak po stopě ani stopy. Podklad tvrdý na skate dobrý. Občas vyjeté koleje od aut.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.12.2018 19:45
jsem o tom psal v úterý je to dnes stejné a nelze předpokládat že se situace změní. Rolby jezdí pravidelně jen v Polsku.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdenda z 20.12.: Jaky je stav magistraly Harrachov-Vosecka-Labska b.-Zl. Navrsi? Uz je protazena stopa?)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.12.2018 18:03
Jel jsem na BC lyžích z Harrachova na Voseckou boudu podle Mumlavy. Sněhu překvapivě dost od začátku u Normy, dále od vodopádu stále přibývalo. Nahoře už nejméně 1 m. Trasa neni upravena jen lehce prošlápnutá stopa a mírně ujeté auty. Sjizdne všude bez problémů, jen místy hrbolaté. Nahoře jasno téměř bezvětří, ideální zimní počasí.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.12.2018 20:29
Upraveno na skate bylo kvuli rannim skate zavodum, jinak je pravidlem i stopa. 5tka a svaznice perfektni lyzovani. Pro parkovani si zaregistrujte GoPass kartu a mate ho pak zdarma. Mel jsem ji nahodou s sebou a i s kartou z roku 2014 bez plateneho skipassu jsem se dostal dovnitr i ven. 300 Kc je opravdu absolutni nesmysl, kdyz je to zaroven zadarmo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.12.2018 17:43
Petka a obe svaznice jenom na skate, ale pekne tvrdy. Parkplatz 300Kc na den, no nevim, ale tohle je uz hodne za hranou....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.12.2018 11:32
Mísečky upravené pouze na brusleni, zavodni 5tka a svažnice. Na klasiku neni stopa.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.12.2018 14:11
V sobotu jsme jeli z míseček přes střelnici a pak byla už jen stopa od lidí. Nazpátek druhou stranou jel někdo asi pásovou čtyřkolkou tak to bylo lepší ale stejně to bylo jen na turistiku - mě se to líbilo
(Odpověď na dotaz uživatele Lenka z 17.12.: Víte někdo jak to vypadá z Benecka na Mísečky? Jsou tratě upravené na klasiku nebo skate? Chtěla bych vyrazit zítra nebo pozítří. Děkuji za odpověď)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2018 23:43
Misecky upraveny okruhy 1 a 5 km, svaznice ke strelnici a do Labskeho dolu na skate i klasiku. Upravena cesta na Vrbatovu a Labskou boudu a skate.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2018 20:04
Na Benecku byly upraveny tratě zrejme vcera na bruslení, trasa Benecko - Horní Misecky byla projeta skutrem, takze se dala jet klasika. Na bruslení by to nebylo. Trasa z Misecek přes Janovu horu byla vyjeta jen jedna stopa od lyžařů na klasiku, ale bylo to takové romantické svezení :). Z Misecek jsem jela az na Zlaté návrší. Cesta byla projeta rolbou a dalo se bruslit i jet klasiku (ale nebyla stopa). Celou dobu mírně snezilo a nahoře dost mléko a od poslední zatáčky k Vrbatovce byl pekny vichr. V teto zatáčce take trochu lezou kamínky - je to vyfoukane. Jinak na tratích - Misecky - byly dnes zavody a zitra dopolko prý jsou zase :(. Ale celkove pekne první svezení a bylo poměrně malo lidi :)

Na Benecku stojí parkovné 70,-Kc/den.

(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 15.12.: Napíše prosím někdo, jak vypadají okruhy na Horních Mísečkách (př. Benecku) a stopy dál na Labskou boudu, Martinovku, Špinderovu boudu, Luční boudu, Rennerovky, Přední Planinu a Špindl? I částečná odpověď dobrá:))
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2018 19:40
(Odpověď na dotaz uživatele Vlček z 15.12.:
Ahoj dnes byla upravená 5ka na klasiku (stopa uprostřed) a svážnice smerem k Labskému dolu - ke sjezdovkám i se stopou na kraji, dál už bez.
Plus cesta nahoru na Zlaté návrší, to pouze na bruslení a není jisté jak vysoko - viz.jeden z předchozích příspěvků.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2018 17:31
Z Hofmanek projeto rolbou na brusleni super. Kolinska, Lesni, Tetrevi, vodovod vsude krasne projeto.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.12.2018 21:11
Biatlonový areál Hrabĕnka v Jilemnici v provozu. Stopy upraveny na bruslení, místy ale na dvojkové lyže. Osvětlené traťě do 20 hodin.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 14.12.2018 17:31
Ze Žacléře od zámku na Kraví horu (Malá Úpa u kostela) a zpátky - skate - kameňačky, lyže jsem nasadil na loučce 100m nad zámkem, pak chvíli sledoval kameny atd., ale s drobným a ne moc častým zadrháváním jsem to dal celé na lyžích (s občasnou soupaží). V lesíku před Hubertuskou začátek rolby, ale občas ještě bordel a kamínky, za Hubertuskou se přidala i stopa na klasiku, pak už skoro pořád paráda, jen dole u Albeřic zase lezly ze sněhu kamínky.
Úpa a Rýchory
Vloženo 13.12.2018 12:10
Z Černé hory jela včera večer rolba až na Pražskou boudu (přes Václavák i přes Zrcadla), dál už to upravené nebylo. Trochu měkké, spíš na klasiku. Pod Černou boudou svážnice až ke sjezdovkám, ta už je tvrdší.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.12.2018 20:25
Par obrazku z miseček
12:21
12:44

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.12.2018 20:06
Na Horních Mísečkách od rána po celý den sněžení. Tratě ze stadionu zapadané, ale sjízdné. Cesta na Vrbatovu boudu rolbou protažena k zatáčce u sjezdovky z medvědína. Dále čistý terén cca 50 cm prašanu, nahoře záveje a silný vítr. Sjezd zpátky celkem bez problémů na vrstvě prašnu. Jak se utiší vítr budou ideální podmínky. Labská bouda se opravuje tak letos asi jejich rolba jezdit nebude.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.12.2018 7:58
Z webu skiarealu Cerna hora:
"Běžecké tratě upraveny na vrcholu Černé hory v délce cca 5km (svážnice za Sokolskou boudou, k vysílači a pod Černou boudou). I nadále sněžení, dnes mohou být tratě během dne zapadané sněhem."
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.12.2018 18:47
Mísečky 10.12
Dnešní sněhová premiera se vydařila,protože už proběhly úpravy rolbou.Na "pětce" v dolní části tři mokré flíčky. Sněhu mimo stopu minimálně 30cm,na "Svážnici" za sjezdovkama na otočce k Labskému Dolu minimálně 60cm-tady nejet rolba,tak je to Hančovina.Ideální jen na bruslení (stopa na klasiku není),tvrdý utažený manžestrový podklad a na něm prašan,teplota -2st. a nepříjemně fouká.
Malým stínem je šlápnutí do psího lejna,kterého jsem následně potkal i s jeho volem ve stopě...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.12.2018 12:43
Info od Ferdinanda:
Na Mísečkách se vesele lyžuje. Utažená rolbou je 5, Medvědínská svážnice a 7, ale ta je dole dost pro vodníky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2018 21:51
Svážnice velmi dobrá na bruslení, téměř až ke sjezdovce, na stadionu malé kolo také dobré na bruslení ,klasika na střelnici zatím nic moc ,do Labáku klasika také projeta,pořád padá mokrý sníh.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2018 20:34
Odpoledne na Mísečkách jistých 10-15 čísel a směrem nahoru výrazně příbývalo. Medvědín tutově 30cm.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2018 17:22
V noci ze soboty na neděli napadlo na Mísečkách asi 15 cm mokrého sněhu (a během dne sněžilo dále).
Sjelo se tam hodně dětských tréninkových skupin, takže velmi rychle ušlapali začátky svážnic v obou směrech (ke střelnici i ke sjezdovkám), že to místy vypadalo jak uválcované skůtrem :-) Pár turistů asi šláplo stopu i někam dál.Takže lyžovat se dá (překvapivě) velmi slušně a navíc výhled počasí na další dny slibuje ještě zlepšení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2018 13:41
Na kameře na Horních Mísečkách byli dnes dopoledne spatřeni lyžaři, kteří křižovali sjezdovku a stoupali zhruba směrem od stadionu k budovám na Horních Mísečkách, pak asi pokračovali směrem na Vbatovku. Jestli měli na nohách běžky nebo skialpy se poznat nedalo. Každopádně zde a výše asi nějak lyžovat půjde, přestože níže položené v kamery v Krkonoších neukazovaly zatím téměř žádný přírodní sníh.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše