MarekVonGablonz – profil lyžaře

Registrován od 13.12.2018, vložil celkem 10 zpráv.

Co dělám kromě lyžování?

Cykloturistika na horském kole. Nordic walking. Plavání, badminton.

Vložené příspěvky

Vloženo 19.1.2019 13:19  
Smržovský okruh včera upraven, viz níže odkaz. V 9 hod. -9°C, slunečno. Nikde nikdo, manšestr. V jedenáct cca 30 běžkařů včetně dětí, na 3km okruhu úplně v pohodě. Parkování možné přímo u stopy nebo naproti přes silnici. Tvar i převýšení okruhu je trochu jiné než v předchozích letech, více mi vyhovuje ten letošní, převýšení je pozvolnější. Moc díky za údržbu, pár samolepek si zakoupím.
http://www.smrzovka.cz/gt-gt-gt-gt-gt-zde-zjistite-aktualni-stav-upravy-trati/d-10061
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 5.1.2019 17:09  
Ahoj, mapa funguje, jen chybí aktuální informace. Můžeš poslat své info o trati na provozovatele nebo se zapojit do projektu. martin.votrubec@capsa.cz

(Odpověď na dotaz uživatele Miloslav z 3.1.: Proč nefunguje skimapa Jakuszyce ?)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 5.1.2019 16:58  
V 9h jsem jel kolem Smržovského kolečka, 1°C, sníh mokrý, těžký, nepoužitelný. Trať asi před 2 dny projeta, zatím jen na skate, ale jezdit se díky špatné kvalitě sněhu nedá, byť se provozovatel snaží, za což mu patří velký dík. Právě odjížděl traktor, který upravil parkoviště naproti přes silnici.
http://www.smrzovka.cz/gt-gt-gt-gt-gt-zde-zjistite-aktualni-stav-upravy-trati/d-10061
Ještěd, Liberec, Jablonec a okolí
Vloženo 5.1.2019 16:36  
Skate v 9.30h z Maliníku. Centrál plný, Maliník 50 míst. Ještě je parkoviště u hlavní silnice kousek pod Maliníkem vedle chalupy U Trompetra (začátek Vládní, o víkendu se může hodit ;-). 0°C. Vládní k Černé, zpátky Za hrází, Olivetská, BK, Hřebíček, Nad NL a zpátky Vládní. Celou dobu mžilo nebo pršelo, sníh těžký a bořil se, od Hřebínku už tahal za hůlky. Zatím je ho všude dost. Svezení nebylo zadarmo, ale lepší než sedět doma. Parkovací automaty v Bedřichově ještě neznají bankovky emise 2018, takže je neberou, na update sw se už prý pracuje.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 4.1.2019 9:22  
Parkoviště naproti hráze Souš (to úplně nahoře před zatáčkou k Montanii) nefunguje, je ve stádiu stavby. Parkoviště pod hrází funguje, je tam automat a stojí 50kč/den. Přístroj údajně nevydá lístek v případě, kdy není vhozena přesná částka 50kč. Lze ale použít aplikaci ClickPark. Auta bez lístků jsou prý pravidelně pokutovány (lístečky za stěračem). Také jsem zaslechl ve stopě informaci, že jsou prý pokutována auta, která jsou zaparkovaná na točně autobusu, které je několik desítek metrů pod parkovištěm.

(Odpověď na dotaz uživatele Aleš z 1.1.: Jak prosím vypadá parkoviště před hrází Souš? Funguje, popřípadě za kolik na den? Díky!)
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 31.12.2018 16:37  
Skate v 8h. z Jakuszyc, po Orle manšestr, nikde nikdo. Od Orle po přechod tradičně pěší stezka. Asi 200m před hraničním mostem jsem to radši sundat, cesta byla potok, spadený strom přes cestu. Nad mostem na České straně právě protahovala rolba, takže znovu manšestr. Jizerská silnice protažená. Smědava, Kůrovec, Kasárenská na Knajpu (-3°C, tady už začínaly silvestrovské davy :-), ale pořád nádherné stopy a pohodoví běžkaři. Přes Čihadla, Tetřeví boudy, KM na Hřebínek. I tady sněhu dost a skvěle upraveno. Od Hřebínku přes NL do Bedřichova. Sněhu dost, lidí ještě více, stopa dobrá, jen sníh už trochu povolený nadnulovou teplotou. V Bedřichově ve 12h. 1°C, na centrál pár aut čekalo na volné místo. Díky OPS a do Nového roku všem pevné zdraví, pohodu... SKOL!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 28.12.2018 13:38  
Skate ze Souše (9h, 0,5°C) po silnici na Smědavu a kousek po Kasárenské nahoru ke Knajpě. Sněhu dost, v průměru po střed svodidel. Střed silnice hrbolatý, projeto před 2 dny, skútry tomu taky daly své, ale bylo to utažené a tvrdé, takže44 to jelo rychleji než předevčírem. Pomalu, oale jistě leze sníh dolů. Snad se to příští týden otočí.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 26.12.2018 14:13  
Skate v 9.30h ze Souše (0°C) Soušskou silnicí na Smědavu, Kasárenskou na Knajpu (-3C°) a zpátky. Po Smědavu manšestr, od U studánky na Knajpu větší provoz, na skate krásně vymydlený, tvrdý, jelo to samo. Cestou zpátky skútr s naloženými sáněmi od Souše na Smědavu nechal cca 3-5cm rýhy, ale čím víc lidí, tím rýhy mizely.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 25.12.2018 15:30  
Skate z Mořiny po Promenádní ke Kiosku a zpátky. Kiosek otevřený, Jarda prostě nezklame. Parkoviště téměř plné, cesta z Desné až na Mořinu pluhovaná bez posypu drtě, ale široké i pro 2 auta. Parkoviště u Václavíkové studánky v provozu, cena stejná jako na Mořině, 50kč. Jizerská silnice moc neupravená, pro skate hluboké a hrbolaté. Promenádní upravená, ale 1-3cmnového prašanu, celou dobu sněžilo, tak to jelo pomalu, ale svezení eňo ňůňo. Díky OPS!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2018 14:02  
Skate dopoledne z Bedřichova na Krásnou Máří. Tam jsem to otočil, nadřel jsem se jako mezek, protože se to celou dobu bořilo. Ale na to, že to bylo letos poprvé, to bylo super! Pro klasiku celou trasu ideální podmínky. OPS díky!
Bedřichov a Jizerská magistrála