Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2011/2012

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2011/2012. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 28.4.2012 20:24
Ahoj, sezona se blíží ke konci, dnes ráno byla slušně upravena pětka, jen v úseku kolem lanovky je už hodně špíny a jedno vytáté místo - ráno se dalo ještě dlouhým krokem překročit bez sundání lyží:-) Svážnice do Labského dolu je již bohužel neupravena a silnice na Medvědím protažena, takže jediná volba jsou okruhy 1,2,3, a 5 km. Vzhledem k vedrům si myslím, že kolem lanovky již zítra jet možná nepůjde, další rizikové místo je kvůli slunci na stadionu. Ve velmi dobrém stavu je okruh spodem ke střelnici, po svážnici zpět, vpravo pod "Kytzbýl" a smyčka dolů pod stadion. Cvičeným okem horalovým si troufám tvrdit, že by mohl vydržet sjízdný až do 1.Máje - i přes letní počasí. Tak neváhejte, poslední možnost - ale chce to přijet brzo ráno, po desátý už je to voda.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.4.2012 15:26
Pětka a obě svážnice ujdou, silnice na Medvědín je protažena(????!!!!), takže nahoru na Vrbatku se dá jet až od druhé zatáčky - sněhu dost, ale chce to jet brzo ráno, pak už to měkne. Nahoře je jakš takš projeta cesta ze Szrenizce na Sněžný zásobovací rolbou, jsou tam vytlačený stopy od pásů, takže žádná trať, ale aspoň se to neboří. Skol!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.4.2012 14:09
Mísečky - Vrbatova boudy - Prameny Labe - Violík - Wavel a zpět. Ráno přituhlý sníh, docela foukalo, dopo pěkné počasí. Lyže jsem nandal u Jilemické b., od druhé zatáčky nahoru neupraveno, odpoledne při sjezdu dole místy vytáté fleky. Nahoře je sněhu pořád habaděj nicméně po pláních se dalo na skatech jezdit tak do 10h, pak jsem se začal propadat. Rezum.: Dopo a později už je to jen o slunění, možná ťapání na šupináčích a hlavně o důkladném doplňování tekutin ... Tak na zdraví a díky Krakonoši za vydařenou zimní sezonu!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.4.2012 20:27
Na Mísečkách je upraveno 15 km tratí na klasiku i na bruslení - to dnes několikrát hlásili v televizi, snad přímo provozovatelé Míseček. Viz také http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/spindleruv-mlyn-medvedin. Sjízdných stop v okolí bude patrně ještě mnohem víc
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.4.2012 8:39
Na vrcholu Černé hory je upraveno 10 km tratí (malý okruh Černá hora, Černá hora-Kolínská Bouda, Černohorská silnice). Zdroj: Panorama ČT a http://www.cerna-hora.cz
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.4.2012 15:53
Pokud je skutečně na vrcholu Černé hory dost sněhu, tak opravdu jen na vrcholu. Janské Lázně a Hofmannova bouda mají sníh jen velmi nesouvisle, spíš vůbec.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.4.2012 22:46
Na hřebenech (Špindlerovka - Luční - Výrovka - Klínovky) je dostatek sněhu, dnes bylo asi 10cm prašanu a pod tím velmi tvrdý podklad.
Mezi Klínovkami a rozcestím u boudy Na Pláni už byl spíše firn, na (dříve) vyfoukaných místech už jen v tenčí vrstvě, ojediněle smíchaný s hlínou.
Zelený běžkařský okruh z Pláně přes Krásnou pláň na Hromovku byl nově upravený (včetně vyřízlé stopy po většinu cesty), ale už byl poznamenaný sluncem (firn až vodnatá kaše, k večeru umrzající). Na okruhu byl sníh až dolů do Špindlu s výjimkou cca 3m štěrku u hotelu Hromovka.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.4.2012 9:28
Na hřebenech (Nová Klínovka, Chata na rozcestí, Výrovka, Luční) je stále sněhu dost a trasy jsou upraveny, momentálně hustě sněží.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.4.2012 7:55
Žalý Benecko - rozdupané od chodců, ale sjízdné a sněhu dost. Benecko- Rovinka sjízdné bez problémů. Rovinka- U Piráta asi dvě krátká vytálá místa. U Piráta - Horní Mísečky - Vrbatova bouda velmi pěkné. Vrbatka - U čtyř pánů upraveno, k Vosecké klasicky neupraveno, ale pěkné. Od Vosecké až do Harrachova bez problémů, 1. sundání u Harrachovské vodárny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2012 13:08
Přes Janovu horu z Míseček to jde, jen dole jsem už musel 2 x sundat lyže a přenést krátké úseky. Na rovině u Zákoutí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2012 13:06
Včera 1.4. Benecko, Rovinka, Třídomí, H. Mísečky nový sníh rolbou upraveno od sjezdovky na Mechovinec. Na Vrbatku upraveno do zatáčky kam ústí sjezdovka z Medvědína, pak upraveno až od zatáčky před dlouhou rovinou až nahoru na Vrbatku. Vše bylo zmrzlé, krásné svezení...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.4.2012 8:50
Díky novému sněhu ze včerejška byla dnes brzy ráno poprvé upravena nová trasa z Portášek na Sněžku. Je upravena rolbou na bruslení, po každé straně jsou 2 stopy na klasiku. Tato trasa se bude od příští zimy upravovat strojově pravidelně a bude ji upravovat Trautenberk.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.3.2012 21:01
Na závodních tratích na Benecku i dále směr Rovinka je stále pěkné lyžování. V noci sníh vždy zmrzne, takže odhadem do desáté hodiny dopoledne je povrch opravdu hodně rychlý, pak to rychle měkne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.3.2012 20:59
V Jilemnici na Hraběnce se opravdu lyžovat nedá. Pouze na několika místech jsou zbytky sněhu, jinak převládá podmáčená tráva.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 11.3.2012 22:35
Benecko-Mísečky-Vrbatovka všude docela pěkné svezení. Přibyla slabá vrstva mokrého sněhu, ale díky tvrdému podkladu se to neboří. Tratě na Mísečkách jsou kvalitní.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.3.2012 21:15
Strážné - objížďka přes Struhadla - Krásná Pláň - Klínovky - Friesovky: sněhu spousta, až na první kilometry od Strážného velmi pěkně upraveno na klasiku i na bruslení. Sníh v nižších polohách hodně mokrý, přes den začalo sněžit, ale večer zas minimálně ve Strážném pršelo, takže podmínky se mohly dost změnit.

Spojka od rozcestí U Klínových Boud po modré turistické značce k hotelu Friesovy boudy má nějakou stopu vyšlapanou od lyžařů, ale je to dost zledovatělé, příště bych to objel radši spodem a vystoupal po sjezdovce.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.3.2012 22:44
Z Benecka na Mísečky hodně tvrdé, místy ledovaté. Stejně tak od Labské k Vosecké a dále Terexem k Harrachovu. Tyto cesty jsou spíš na klasiku či soupaž (v ledových stopách to docela jede), pro bruslení nic moc, např v okolí Vosecké je to utrpení. O ten "betonový" podklad jsem ulomil hrot hůlky a rozlámal košíček.
Jediný pěkný úsek je níže zmíněná cesta Mísečky-Labská.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.3.2012 23:27
Mísečky -Vrbatka -Labská- Vosecká perfektně upravená stopa trochu ledovatá, jezdí to rolba z Labské je tam změna provozovatele a obrovská snaha o změnu. Na Labské funguje výborně restaurace je tam teplo a solidní výběr, usměvavý a příjemný personál, paráda. Jen tak dál, držím palce.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.3.2012 9:32
ad Jarek - 5.3.: musím potvrdit, my jeli ze Špindlerovky přes hřebeny na Sněžné jámy, Tvarožník, Voseckou a přes Labskou louku na Vrbatku a dolů do Špindlu vodovodem. Na Labské louce najeta luxusní stopa - škoda, že jsme tam nebyli celý den :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.2.2012 20:14
Jilemnice. Sněhu už je dost málo, ale tratě na louce i v lese byly dopoledne celkem pěkně upravené. V lese už je hodně jehličí a dalšího bordelu, na loukách občasná příměs hlíny:) Dále na loukách směr Roztoky apod., kde se jela Jizerská 50, už se to hodně boří.
Tratě v lese dnes bohužel zřejmě dostaly poslední ránu závodem v zimním triatlonu, při kterém byly rozježděny závodníky na horských kolech na motokros.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 26.2.2012 20:10
Okolí Černé hory - inzerováno mnoho km upravených tratí, skutečnost však hrubě pokulhává.
Cesta z Janských lázní na Černou horu celkem široká, ale bez stopy. Přijatelné podmínky začínají až nahoře, správci tratí zřejmě chtějí, aby i běžkaři pustili stovečku za lanovku..
"Velký" okruh přes Vlašské, Tippeltovy a Krausovy boudy na Pardubickou na klasiku +- OK, na bruslení slabota - hodně rozbitá trať, ačkoli sněhové podmínky jsou dobré.
"Malý okruh" je upraven pouze v úšeku k sedlu pod Kolínskou boudou, zadní část přes Zrcadlovky neupravena po mnoho týdnů, nepochopitelné. Úsek kolem Vendlovky navíc denně zrasován místní rolbou, takže ani svépomocně vyšlapaná stopa se neudrží.
Celkový dojem spíše slabota, místní správci tras by se měli zajet někam doučit.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.2.2012 8:20
Od Špindlu po magistrále k Černé hoře - nikde neupraveno, bylo to jen brodění v hlubokém sněhu. Jediná bruslením trochu sjízdnější část byla Tetřevky-Kolínská
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.2.2012 22:19
Pohybovali jsme se mezi Zeleným hájem a Táborem a bylo to super. Vše nádherně upravené a bylo krásně.
Mám dotaz: je pravda, že byla upravena trasa z Klepandy do St. Paky kolem Kumburku? A jak vypadají tratě po tomto na sníh bohatém týdnu?
Děkuji.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 8.2.2012 21:03
Benecko-Mísečky-Labská bouda: slušné tratě.
Ale cesta z Pančavské louky k Vosecké je dost bídná. Rolba tam už někdy projela, ale stopa je pod solidními návějemi, takže to spíš připomíná tankodrom. Označení "Krkonošská magistrála" si tento úsek cesty určitě nezaslouží. Dolů to jde jakš takš sjet, ale nahoru bruslit nelze.
Od Vosecké dolů dobré, sjízdné oběma směry. Kolem Mumlavy je cesta zasypaná větvičkami.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.2.2012 14:46
Od Klepandy k Nové vsi a dále k Ploučnici už leze hodně oranice. Povrch tvrdý. Je to na kameňačky. Dokud nepřipadá, dopručuji Studenec.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 2.2.2012 19:51
O víkendu se konaly na Hraběnce závody v lyžařském orientačním běhu. Pro závody byla v okolí najeta poměrně hustá síť stop, které díky mrazivému počasí zůstávají stále stejně kvalitní. Základem stop byla trať Jilemnické 25 + navíc lyžařská trasa Fit, navíc byla v lese najeto velké množství skútrových cestiček. Pro zájemce lyžování na Hraběnce vřele doporučuji.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.1.2012 13:18
Jeli jsme po trase Terex – Vosecká bouda – Krakonošova snídaně – Kládová cesta – Ručičky – Studenov – Čertova hora – Janova cesta – Malinová cesta – Na Mýtě a vše bylo perfektně upravené (srdečně děkujeme Skiareálu Harrachov za úpravu v náročných podmínkách). Sněhu hromady, sluníčko, takřka bezvětří. Nádhera, bezpečně sjízdné i pro rekreační a méně zkušené lyžaře (dojezd na Mýto samozřejmě rychlejší :-).
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.1.2012 18:51
Sjezd od Chalupy Na Rozcestí už má stopu na klasiku jen někam nad Přední Rennerovky, dál je rozježděná rolbami, po odbočce doleva (kousek společný s Krkonošskou magistrálou) upraveno luxusně ale jen na bruslení. Jak Krkonošsská magistrála odbočuje doleva k Vodovodu, tak stopa zas začíná a končí až tam kde jsou Hříběcí boudy. Bruslit po celé této trase jde, ale manšestr už to není zdaleka. Dojezd na parkoviště Lom Strážné je pak už rozdupaný rozježděný ne moc hezký.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.1.2012 18:41
Vodovodní cesta začínající kus od vrcholu sjezdovky Zahrádky nad Pecí upravena velmi pěkně na bruslení, stopa na klasiku tam není. Stejné je to až k Předním Rennerovkám. Stoupání přes Liščí horu k Chalupě Na Rozcestí upravené po Lyžařskou boudu jen zásobovacím rolbami a skútry (bez stopy, dá se na tom bruslit), dále upraveno už jen od lyžařů (kopec zplužený, nahoře vyšlápnutá stopa), asi je lepší to jet směrem dolů, to je aspoň trénink sjezdařských schopností :-)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.1.2012 17:23
Při výletu na Sněžku od Chalupy na Rozcestí přes Výrovku a Luční boudu jsem na začátku litoval, že nebruslím - trasa uježděná zásobovacími rolbami, skútry a lyžaři. Stopa na klasiku většinou chyběla nebo byla mělká. Od Luční boudy k polské chatě pod Sněžkou ale došlo ke změně, tam byla jen stopa vyjetá od lyžařů průměrné kvality. Odtud nahoru na Sněžku jsme lezli bez běžek po pěšině zabezpečené lany - cesta okolo z Polské strany, na kterou jsme původně trochu sázeli, vypadala totiž nepoužitelně. Sněhu všude tak 2 metry. Celkově pro turistu pěkný výlet, trénující závodníci ať jedou jinam.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.1.2012 17:13
Trasa ze Strážného k Chalupě na Rozcestí byla ráno upravena, takže moje včerejší hodnocení už neplatí. Osobně jsem ji testoval od Předních Rennerovek nahoru. Lepší je to na klasiku, manšestr na bruslení totiž už přejel zásobovací rolba, ale i tak se tam dá bruslit. Překvapilo mě, že strojově byla upravena i odbočka k hotel Friesovy boudy.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.1.2012 8:44
Ze Strážného nahoru směrem Friesovy boudy, Rennerovky, Dvorskou: pěkně upraven na klasiku i na bruslení jen úsek mezi Hříběcími boudami a křižovatkou nad Lahrovými boudami (po cestě zprava přes Husí boudy). Odbočka směrem Tetřeví boudy a vodovodní cesta upravena taky, ale dle prvních stovek metrů jen na bruslení bez klasické stopy. Po zbytku cesty nahoru jezdí zásobovací rolby a chodí pěší turisté, takže žádný zázrak, po stopách ani památky.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.1.2012 7:54
Areál závodních tratí ČKS SKI Jilemnice a okolní les (Hraběnka): "Na loukách je sněhu dost, v lese +/- tak akorát, zvažte použití starších lyží." To je informace z pokynů závodů v lyžařském OB, které se tam budou v sobotu a v neděli konat. Více na http://lob2012.ok-jilemnice.cz/ Pro "normální" lyžaře to znamená, že bude najeto nadstandardní množství stop, ale během vlastních závodů asi nebude vhodné se v prostoru závodu pohybovat.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 26.1.2012 21:07
Není to sice podkrkonoší, ale je to blízko: Lomnická lyžařská magistrála. Včerejší informace o čerstvé (a tuto zimu první) úpravě celé magistrály mě vylákala otestovat novou trasu. A lyžování bylo perfektní, cca 30 km tratí upravených 5m rolbou pro bruslení s dvěma vyříznutýmí stopami. Snad až na úseky mezi Klepandou a Ploužnicí, kde dost kouká hlína z oraniště, jsou tratě vynikající. Od Lomnice k Zelenému háji přímo LUXUSNÍ. Stejně tak severní trasa ze Stružince přes letiště k Nové Vsi. Přispěla k tomu i kvalita sněhu.
Starší lyže jsou vhodná volba, přeci jen se občas vyskytnou (kromě zmíněné hlíny) kamínky, hlavně v okolí křížení trasy se silnicí.
Aktuální informace o stavu jsou na www.lsklomnice.cz
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 18.1.2012 21:40
Hezky upravené jsou obě cesty z Benecka na Mísečky, cesta z Míseček do Špindlu křižující medvědínskou sjezdovku, silnice na Vrbatovku a dále až na Labskou (tam je to jen pošlapané pěšáky).
Naopak magistrála z Pančavské louky k Vosecké není vůbec, jen prošlápnuto v hlubokém sněhu. Z Vosecké dolů také ne, i když je tam aspoň trochu tvrdší podklad, že se hole tolik neboří, ale bruslit nebylo možno ani náhodou. Otáčel jsem na odbočce k Terexu, ten byl také neprojetý. Ani směrem dolů ke Krakonošově snídani to nevypadalo lepší.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.1.2012 9:56
V neděli perfektně upravené tratě v Harrachově, klasika i bruslení,všechny cesty, super sníh i máza. Hlavně nefoukalo. Nahoře vítr, takže cesty se zafoukávaly. Kládovka prý taky dobrá, Terex nevim, Studenov odpo stopa nic moc, bruslení slušné. Cesta na Čerťák zadem kolem vleků neprojeta.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.1.2012 18:46
Na Benecku jsou skvělé sněhové podmínky. O víkendu jsem se pohyboval na závodní 5km trati, která je perfektně upravená a krásně tvrdá. Příští víkend se na Benecku pojede pravděpodobně Jilemnická 50, takže cesty v okolí Benecka budou asi celý týden pečlivě upravovány.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.1.2012 15:42
Byl jsem v Harrachově od 14.1.2012 do 19.1.2012, jel jsem na běžkách směrem od staré celnice na Voseckou boudu, v neděli 15.1.2012 kolem poledne vůbec žádná stopa, zpět z Vosecké boudy podél Mumlavy cesta rozšlapaná, stopa pro běžky žádná. To stejné i 17. 1. 2012. 18. 1. 2012 cesta od Rýžoviště na Ručičky neprojetá, Kládová cesta to samé.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.1.2012 20:21
Od včera je situace horší - neupraven okruh Světlá hora, neupravena cesta přes Zrcadlovky a jen částečně upraven velký okruh Černá hora.
Čerstvě ale byla upravena černohorská silnice a úplně perfektní byla cesta po úbočí Liščí hory.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.1.2012 19:51
Kolem Černé a Světlé hory všude krásně upraveno, pravděpodobně od rána. Odpoledne ale hustě sněžilo a silný vítr tratě zafoukával. Za poslední dny přibyla značná vrstva čerstvého sypkého sněhu, občas se hole zaboří až příliš.
I černohorská silnice už od Hoffmanovy boudy byla perfektní.
Rolbou je upravena i cesta od Tetřevích bud k Bönischovým boudám.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 31.12.2011 21:02
Z Benecka od Bellevue na Mísečky přes Třídomí jsou slušné podmínky na bruslení, z Rovinek i vyříznuté stopy. Napadl čerstvý sníh.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2011 16:20
Misecky : snih byl umrzly, ale zavodni trate perfektne upravene. Zkratka radost z jizdy :-)
Misecky - Rovinka pres Janovu horu : snih umrzly, trat byla dost hrbolata a misty (v lesich) je znat mene snehu. Nicmene v pohode sjizdne. Radost z brusleni to ale neni takova jako na zavodnich tratich na Miseckach
Rovinka - Misecky pres Tridomy : trat umrzla, misty hrbolata, nicmene zhruba od poloviny byla cerstve upravena rolbou. Takze vetsi radost z jizdy nez kolem Janovy hory ;-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2011 8:27
Misecky - Benecko (pres Tridomy) upravene. Snih mokry, obcas v lesnich porostech nejake ty vetvicky, jinak v pohode.
Z Rovinky se da(lo) klasikou sjet az do Vrchlabi po svaznici vedouci pres Herlikovicke a Bubakovske sjezdovky smerem na Krizovky. Potom po poli na druhe strane silnice smerem na sjezdovku z Knezickeho vrchu. Snehu v oblasti u Krizovek jiz tolik neni, zejmena na loukach u Knezic jsou jiz misty vytate fleky, ktere sa daly ale objet. Sjezdovka byla v pohode sjizdna.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2011 20:45
Okruhy kolem Černé a Světlé hory jsou dobré. Jen místy, např. u Vlašských bud, poněkud rozryté. Také silnice od Hoffmanovy boudy nahoru je rozorána pásy, nebruslí se po tom moc dobře, ale od odbočky k Zrcadlovkám už je silnice ok. Sněhu je dost, někde hodně tvrdý, umrzlý.
A parkoviště u Hoffmanky už je trvale placené - 60 Kč na libovolnou dobu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2011 19:41
Tratě na Benecku jsou opět upravené. Sníh byl dnes mokrý.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.12.2011 15:01
Černá hora - Lesní bouda - Pec p. S. - Kolínská bouda - Jánské lázně
Parádní sníh, cesty upravené, ale nahoře na hřebeni místy hodně zafoukané vhodné spíš na backcountry běžky.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.12.2011 16:58
Dnes byly závodní tratě na Benecku upravené v celé délce. Odpoledne to vydatně zasypával nový sníh.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.12.2011 19:06
Tratě na Benecku sice zafoukané, ale bruslit se dá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.12.2011 12:34
V Harrachově spousta sněhu, ale areál se vzpouzí projet závodní tratě, takže jakékoliv výlety jsou jen pro turisty, prošlapávače. Nicméně nedaleké Jakuszyce jsou perfektně upravené a to i několikrát za den podle toho, jestli napadnul sníh. Krásná je cesta na Orle a pak zpět na stadion "přes kopec".
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.12.2011 20:55
Ze Špindlu na východ sněhu spousty, šutry žádné bez výjimky. Fajnšmekry bych spíš poslal na Mísečky, ale pro turistu super.

Krkonošská magistrála ze Svatého Petra první kilák lehce znehodnocený (střídavě víc zničené pro klasiky a bruslaře), muselo tam projet nějaké auto asi až k chatě Hromovka, za ní je to už ok. Jenom poslední rovný úsek (min. 500 m) před Krásnou Plání je bez klasické stopy - delší spodní cestou přes Struhadla se to dá objet a tam je stopa výborná. Okruhy okolo plání upravené (i když asi v pátek nebo v sobotu ráno), jen trasa od vrcholu lanovky směrem ke Stohu taky nemá stopu na klasiku.

Krkonošská magistrála směrem Klínovky už upravena není, ale projel tam aspoň nějaký zásobovací skútr, takže stopa vyjetá od lyžařů má tvrdý podklad. Lepší ze stop přes Klínovky k Chalupě Na Rozcestí je ta horní. V celé této části se střídají hezké stopy vyjeté od lyžařů s místy, kde se to ani jako stopa označit nedá, ale vždy je to aspoň ujeté nějakým skútrem a neboří se to. Jedinou výjimkou je trasa od Klínovek ke Friesovým boudám, tam je jenom vyšlapaná stopa. Ale stejně je tam krásně.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.12.2011 19:52
I na Benecku radost lyzovat. Krasne urolbovane se stopou nariznute asi petikilometrove kolecko. Snehu je dost, sutriky nebo snad hlina lezou jen na minimu mist - v kolenech v zatackach (asi v dvou). Vodovod na Misecky pry ujety zatim neni.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.12.2011 16:41
Radost lyžovat! Tvrdý podklad, trochu nového sněhu přes to, najetá pětka, sedmička a desítka a vůbec bych se nebála vyrazit na závodních. :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.12.2011 19:39
Večer už tratě dost zapadané, šlápnutá nejlépe svážnice na střelnici i s pěknou stopou na klasiku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.12.2011 12:57
Bezvadné podmínky pro lyžování, cca 20cm sněhu a stále chumelí. Tratě jsou upraveny jen na skate, a to celá svážnice na Medvědín a 5km závodní okruh (v zadní části je asi 300metrů špatných).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.12.2011 16:31
Horní Mísečky - V sobotu večer sice nasněžilo 5-10cm, bohužel k ránu přešly srážky v déšť. Na spodní části sjezdovky na Medvědín se dalo jezdit docela dobře, povrch nebyl umrzlý. Jediná vada byl déšť.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.12.2011 16:01
Ve Svatém Petru to je docela dobré, dá se tam jezdit na cca 200-300m okruhu na spodku sjezdovky. Sjezdaři jezdí jen na dojezdu černé, ale vysněžen je celý spodek i dojezd modré sjezdovky. Lepší je to na skate, ale je tam i kus stopy na klasiku.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.12.2011 15:59
Na Horních Mísečkách by se čiště teoreticky dalo jezdit po vysněžené sjezdovce nahoru a dolu, jediný problém je, že ve čtvrtek urolbovaný povrch sjezdovky zmrznul a je to nyní ledová hora. Takže by bylo potřeba mít hrany jak na sjezdovkách.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.11.2011 20:20
Svatý Petr super!!! Děkuji svatopetrským rolbařům za supr polyžování dnes odpoledne. Obzvlášť tomu, co mi tam udělal stopu na klasiku. Fakt super :-DDDD
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše