Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2022/2023

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2022/2023. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 1.5.2023 21:56
Z Miseček po silnici pěšky cca do 1180 m.n.m. Pak se sundávalo v další zatáčce a nahoře u Vrbatovy mohyly. Dále Labská bouda a Česká budka. Pokus jít na Tvarožník a Voseckou po 1 km skončil pro přebytek chodců (souvislá kolona) a nedostatek sněhu. Na Labském návrší stále podmínky velmi slušné, ale celkově už spíše jen pro skalní. Běžkařů bylo tak do dvacítky, pěších stovky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.4.2023 13:30
Včera z Horních míseček na Zlaté návrší, k prameni Labe a na Labskou boudu. Tam jsem přenocoval a poté dnes na Martinovu boudu a kolem Vysokého kola a Sněžných jam zpět na Českou budku, po plani ke čtyřem pánům a pod Kotlem na Lysou horu a pak zpátky na Zlaté návrší, po hrebeni na Medvědín a na Mísečky. Snih je tak od 1250 metru a vyse s vyjimkami (vytato kolem Vrbatovy mohyly, kolem Martinovky a mezi Sneznymi jamami a Violikem, a ted uz i na Medvedine - vse slo nejak objet). Asi to jeste tan na hoře na pláních pár dni pujde, ale prave zacina hodne prset. Za me krasna jarni turistika, rozloučení se sezonou a teseni se na příští sníh. Skol!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.4.2023 19:34
Dnes ráno jsem se vydal na trasu Mísečky - Labská bouda - pramen Labe - Violík. Nasadit se dá kousek nad odbočkou na Medvědín, takže cca kilometr a kousek pěšky. S výškovými metry sněhu přibývá, nahoře stále solidní půlmetr. Podklad byl dnes zmrzlý i v poledne, na něm čerstvý poprašek nového sněhu, semtam sněhové přeháňky..
10:08
10:35
11:23
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.4.2023 17:33
Stále se dá slušně lyžovat. Mísečky, Harrachovy kameny, Lysá Hora, Dvoračky a přes Kotel zpět. Větší část sjezdovky na Lysé hoře se musí nést, sjízdný je jen hořejšek. Pak se dá od sjezdovky až k Dvoračkám lesem. Do Kotle se 6x sundáváním. Sjezd Kotlem zajímavý, od Kotelního potoka na Mísečky už jenom pěšky. Štumpovka narozdíl od všech bud široko daleko otevřena. Sníh mizí kosmickou rychlostí a bohužel má pršet.
11:00
11:03
11:58
11:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 16)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.4.2023 18:31
Naprostá nádhera.
Mísečky, Vrbatka, Sněžné Jámy, Martinovka, Labská, přes Šmídovu vyhlídku a dolů po sjezdovce na Mísečky.
Lyže lze nasadit kousek nad Mísečkami (odbočka ke Kotli). Krom krátkého místa u odbočky na Medvědín se dá jít bez sundávání. Nahoře pořád velké množství sněhu. Sundavat se musí na malém úseku u Mohyly. Na Sněžné jámy jsme šli přes Pramen Labe a šikmo pod Violíkem. U Sněžných jam ale potřeba chvíli nést. Sjezd na Martinovku pořád parádní. Z Labské na Vrbatku se jde souvisle. Sjezdovka na Mísečky z Medvědína sjízdná asi z poloviny.
Boudy zavřené všechny až do 27.4. Ale o to více si hory užijete!
11:57
12:04
12:06
12:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 19)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.4.2023 18:48
Dnes z Misecek nahoru. Asi 100 metru nad Jikemnickou Boudou lze nasadit na tenkou vrstvu mekkeho snehu. Nahore na vsude firn, krom mohyly siyvisla a celkkem silna vrstva, jeste nejakou dobu vydrzi. Jinak hospody a boudy na hrebenech vse zavřené.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.4.2023 13:50
Okruhy na Mísečkách stále sjízdné. Pětka už je na pár místech hraně, na jednom místě se musí sundat a je tam pár kousků samé jehličí a šišky. Trojka je zatím v pohodě, brzy se bude přenášet u střelnice. Celkově dnes krásné sklouznutí, pár dnů to ještě půjde.
8:19
8:27
8:39
10:10
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.4.2023 17:37
Stále jde nasadit lyze kousek nad Jilemnickou. na hřebenech pořád dost sněhu, jen 2 hola místa u mohyly a pak u tvarozniku. Mistama i pěkná vyjeta stopa na sklouznuti, i když hlavně odpoledne už dost měkké. Nahoře musel trochu připadnout čerstvý snih v noci. Trasa Mísečky - Szrenica. Jediná otevřená hospoda na hřebeni, jinak zavřeno, Vosecka, Vrbatka, Labská, Martinovka... do konce dubna.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.4.2023 15:56
Jarní lyžování na okruzích Horní Mísečky - oranžový a červený okruh ještě plně sjízdne s 10 až 50 cm sněhu, stále znatelná úprava, takže slo bruslit i soupaž. Jistota snehu 1000 m.n.m. a vyse.

Hodně sněhu bylo i na svážnici Krkonošské magistrály pod Medvědínem, ale tam už to rolba rozjezdila - bez úpravy. Předpokládám že toto všechno ještě pár dní vydrží.

Nad Mísečkami směrem Zlaté návrší to vypadá jeste výrazně lépe. Pocasi - dest se snehem a snih.

Parkovani 30 kc/h, po pate odpoledne zdarma
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.4.2023 19:39
Z Plani na Rozcestí, sice mokrý snih, ale zas to neklouzalo. Souvislá pokrývka, pouze na louce na Klinovkama asi dvakrat nutno jít metr přes trávu. Jinak super
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.4.2023 8:54
Na Pláni se dá malý okruh dobře lyžovat bez klasické stopy. Uprava není cerstvá, dopoledne docela pevný a čistý podklad. Nástup jen po Červené sjezdovce z Hromovky a pak pokračovat nahoru Modrou sjezdovkou. Jízdenka přes lanovku nahoru 290 CZK. Oba směry za 500 Kč, zaparkovaní zdarma. Na cestě nad Klínovkami na Rozcestí téměř souvislá vrstva sněhu. Odpoledne břečka mezi Rozcestí a Výrovkou. Dál přes Luční boudu až na Sněžku teměř bez sundání lyží, dolu z vrcholu pěšky. Jen na Obřiím sedle malo sněhu. Na běžecke trati přes Krasný Plan do Spindlu jak se zdá nic moc.


(Odpověď na dotaz uživatele Marek z 9.4.: Nevíte, jak to vypadá z Plani směrem na Klinovky a Rozcestí? Případně pak zpět dolu do Spindlu tou okružní svaznici? Diky)
11:47
13:04
13:13
13:26

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.4.2023 22:17
Lesni zatisi - Rucicky - Dvoracky - Ruzencina zahradka - Labska bouda

Asi 1km od Lensiho zatisi zacina jako zazrakem snih (viz foto). S jednim mensim prenasenim u Dvoracek jsme dojeli (skate) az na Labskou boudu. Od Rucicek na hrebeny to sice idealni na brusleni neni (spis na skialp - viz foto), ale s trochou dobre vule to jde. Nahore super - snehu jeste dost.
10:02
11:56
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.4.2023 6:29
Horní Mísečky, Bezecké tráty, Svaznice do Labského dolu , sjezdovka na Medvědín, Medvědín, Vrbatova bouda, Česká budka a zpět na Horní Mísečky. Jak již bylo popsáno, dobře se jelo, jen na sluníčku na Bezecké trati se jelo trochu pomalu. Ve sjezdech na měkkém sněhu se lyže téměř zastavovaly. Hrozilo nebezpečí pádu. S opatrností se však lyžovalo dobře.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2023 19:08
Dnes jsem udělal tečku za zimní sezónou. Dopoledne jsem dal sjezdovky na Černé hoře, odpoledne jsem vyjel kabinkou na Černou horu s běžkama. Běžel jsem částečně po malém okruhu, dále na rozcestí Pod Kolínskou boudou, Václavák, dál po velkém okruhu k místu, kde protíná sjezdovky. Dál již není sníh. Pak zpět, k vysílači a k lanovce. Celkem 12 km. Části trasy byly se stopama, části rozšlapané a špinavé beze stop, jen pár míst se přenášelo. Odpolede bylo nad nulou i na vrcholu, takže sníh byl mokrý, místy dost rozbředlý. Ale na to, že je duben, tak jsem si to užil.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.4.2023 18:52
Terex podle mě bude ideálním místem na skate, přestože se tu kvůli tetřívkovi už cca 14 dní neupravuje. Ze stopy na klasiku tu ale nezůstaly ani náznaky, tak jsem po Terexu ujel jen pár metrů. Sjezd z Vosecké z převážné část se stopou na klasiku, mimo ní dost rozdupáno. Severní část Kládovky pro klasika nádherná. Od rozcestí s přístřeškem pak 300 m přenášení, komplet bez sněhu je i cesta dolů směrem Luboch z tohoto rozcestí. Zbytek jižní části Kládovky zatím sjízdný (s občasným kličkováním mezi asfaltem, nejpozději v pondělí už se bude přenášet víc a nejen na jednom místě.

Petr udělal dobře, že nejel až na Dvoračky - za mě úsek Ručičky - Dvoračky dobrý jako spojovací úsek horské běžkařské túry a to jen směrem nahoru, ale dal jsem to bez sundání lyží. Na Dvoračkách jaro, ale po krátkém přenesení jsem na hřebeny už zas stoupal na lyžích. Ideál bylo asi to vzít po první ze sjezdovek nahoru na Lysou, ale já si říkal, půjdu až po té poslední, a tam už byly jen zbytky sněhu. V úseku ke Dvoračkám výrazná převaha pěších (a to není jejich kritika), běžkař jsem tam byl jediný.

Fotky ve vedlejší zprávě https://www.kamzasnehem.cz/bezky/vylet/61955 (přijel jsem z Míseček)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.4.2023 18:40
Začátek ráno na závodních tratích na Mísečkách, za mě 3km okruh úprava parádní pro oba styly (max. 2 dny staré), 5km okruh upravený o nějaký den dřív, ale taky víceméně bez problému, když se jede v předepsaném směru. Úsek společný s cestou na Benecko (nad Labskou) rozdupanější od pěších. Další okruhy pohledem z odboček možná pro dobrodruhy, úprava dávno, určitě ne bez přenášení. Svážnice k Medvědínu bez stopy na klasiku, na skate v pohodě.

Pak jsem to vzal po sjezdovce na Medvědín a turistickou cestou směrem k silnici na Vrbatku. Její stav "s denním chodem" - dopoledne parádně upravená, na skate to musela být paráda, stopa na klasiku dle očekávání není. Při návratu po 15 h měkké, rozdupané, ale na sjezd v pohodě, až k Jilemnické boudě sněhu dost. Dopo jsem ale pokračoval již zmíněnou parádně upravenou cestou k Labské. Pouze u mohyly Hanče a Vrbaty krátký úsek vyfoukaný na podklad.

Horská běžkařská turistika po trase Labská - Česká budka - po hranici k Vosecké velmi dobrá - neboří se to, není to led, stopy od pěších většinou nevadí, atd. Jediné místo, kde jsem sundaval na 20 m lyže kvůli podkladovým kamenům je na hraniční cestě směrem Szrenica, přesné místo viz fotka na mapě. Podobně pěkný byl i návrat od Lysé hory přes Růženčinu zahrádku k Vrbatce.

Detaily k trasám nedaleko Harrachova dám do samostatné zprávy.

Parkování na Mísečkách 30 Kč na hodinu, prvních 15 min zdarma, dalších max. 20 min mezi zaplacením a odjezdem.
9:59
10:09
10:15
10:42

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (19)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2023 11:50
Ahoj, dneska jsem dal cca 10 km na tratich na Miseckach. Stopy celkem dobre. Byl na tom cca 1cm mokreho noveho snehu. Moc to nejelo. Pak vyjezd na Labskou. Projeto rolbou nekdy pred 11:00. Na zacatku se to trochu borilo pak paradni manzestr az na Labskou. To bylo za odmenu za ten krpal na Vrbacku. Nahore mlha sem tam prosvitalo slunicko. Super tecka za sezonou (skate) .
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2023 12:07
Z Lesního zátiší na Kládovku, Snídani a Voseckou boudu. O trochu skluznější než při posledních mrazech, zároveň bezpečnější sjezdy, občas se sypal sníh, který to zpomaloval. Z Vosecké sjezd stále dost rychlý i při měkčím sněhu. Pak jsem jel na Ručičky a Pod Lysou horu, tam to bylo přes sjezdovky něčím projeto jakoby odfrézováno, ale souvislá vrstva až k sedačkové lanovce, pak jsem to otočil, protože šla další skupina šmajdáků. Na Vosecké skupina a všude možně hodně němců na běžkách :)

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.4.2023 21:51
Dnes od Husovy boudy pres Liščí horu k Památníku obětem hor a zpět. Na to jaká byla zima a poslední týdny, stále dobrý. Celá trasa bez sundání lyží. Od Husovky k Lesní místy ledové, místy asfalt, ale kličkováním to šlo. Dále k Lyžařské místy potůčky, místy asfalt, opět kličkování zachránilo, od lesa nahoru měkký mokrý sníh. Pro skalní velikonoční lyžaře paráda. Samozřejmě ideál na kameňačky, které umí jezdit i po trávě:)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.4.2023 16:20
Mísečky - Vrbatka - Sněžné jámy:
Podobné, jako psal Jirka předvčírem.
Ale dnes padal na hřebenech mokrý sníh, na Mísečkách pršelo. Na hřebenech se dá chodit i po planinách, neboří se to, ale nový sníh je pomalý. Cestu na Labskou projela rolba. Celý den bylo několik stupňů nad nulou, na Violíku kolem 1 stupně.
Ráno držel modrý klister a na něm fialový KR40. Odpoledne na mokrém sněhu držel už jen trochu, na hraničním hřebeni lepil.
11:15
11:16
12:18
12:53

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.4.2023 13:23
Ačkoli mapy.cz nic neukazují, tak malý okruh na Černé hoře upraven (skate i klasika). Dá se sjet az ke Kolínské (tam už je sucho). Po Václaváku zpět, či na Signál na Světlé, je to neupravené a spíše pro skalní! Svážnice super, Švédský val jen na půl upraven. Zbytek se dá projet. Na 20 km skatem jsem přenášel jen 2x! Stoupání pod Černou boudou ledovaté. Jinak celkem na měknoucím ledu 1 cm prašanu.
10:39
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.4.2023 0:28
Pětka, svážnice a trojka jsou v pohodě. Na svážnici přes sjezdovky jela rolba bez finisheru, takže tam byla oranice od pásů, ale to je Špindl. Prý Rattaj brzy vypadne, takže se snad už blýská na lepší časy…
16:00
16:03
16:15
16:22

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (8)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.4.2023 20:15
Mísečky - Vrbatova bouda - Česká budka - Vosecká bouda - Harrachov

https://mapy.cz/s/racetusava

Stopa byla jen od Vosecké dolů a docela špatná. Od Lubochu už nesjízdné. Nahoře pevný podklad a sněhu dost. Šlo nasadit hned u parkoviště na Mísečkách. Pokud zítra nasněží, může to být ještě pár dní fajn trasa.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.4.2023 20:58
Par kratsich okruhu bylo upraveno. Svaznice take dobra. Ovsem nejlepsi je vyjet na hreben pres Vrbatovku. Cesta nahoru rovna, tvrda s 1-2 cm prasanu. Na hrebeni zimni cesty take ok. Tim, je to zmrzle tak to neni rozslapane. Lidi minimum. Jen nadsenci:)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.4.2023 10:17
Z Lesního zátiší na Krakonošovu snídani, potom kolem Mumlavy dolů a zpět na Kládovou cestu.
Je to už určitě na horší lyže. Na zmrzlém a nerovném povrchu napadaných pár centimetrů nového tupého sněhu. Skluzné to není vůbec, ale alespoň jsou díky tomu bezpečné sjezdy, které by jinak na rozbitém ledovatém povrchu byly o ústa. Na trase je vícero úseků hodně špinavých se spoustou spadaného jehličí - nejhorší je to dole u Mumlavy a u Zátiší. Přenáší se zatím ale pouze u útulny na Kládové cestě (křižovatka). Nástup je pár minut pěšky od Zátiší.
Na druhou stranu za celou dobu nepotkán ani jeden běžkař a pěší u Mumlavy bych spočítal na prstech jedné ruky. Myslím, že pár dní to ještě půjde docela dobře, po oteplení ale odtaje více míst, kde už teď je to hraniční a souvislé ježdění už nebude možné.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.4.2023 6:24
Vcera navecer Misecky. Svaznice na Medvedin krasna, okruh ke strelnici v pohode. Stadion a nastup od parkoviste zmrzly. Jinak porad super jezdeni. Lehce pripadlo, obcas tupy snih. Do konce tydne to urcite porad pujde ...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.4.2023 22:25
Nevím, jestli se v Harrachově ještě plánuje uprava. Je to vidět jen na Bílé Stopy nebo na mapy.cz. Pokud zůstane chladno, měla by trasa vydržet alespoň do pátku. Na skiareal.cz jsou informace o běžeckých tratích na Mísečkách a na Plání. Nevim, jestli jsou vždy aktuální. Byl někdo na okruhu kolem Pláně nad Špindlem?
(Odpověď na dotaz uživatele Honza79 z 4.4.: Ahoj chtěl bych o Velikonocích udělat tečku za letošním běžkováním a řeším kam vyrazit (skate). Co jsem kouka na zprávy, tak by to mohlo být dobré na Mísečkách nebo z Harachova smer Krakonošova snídaně, Kládová cesta.
Nevíte někdo, jestli je plánovaná úprava v těch to místech? Nebo jaký je aktuální stav na skate?
Díky!
Honza)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.4.2023 22:08
Dnes jsem byla opět v Harrachově. Poprvé jsem jela z Lesního Zátiší přes Ručičky na Dvoračky. Výjezd už není tak hezký jako o víkendu. O něco méně sněhu a docela zledovatělý. Rychle se to zlepšuje a je lehký poprašek čerstvého sněhu. Mezi Ručičkami a Dvoračkami velmi pevný podklad, občas led a málo sněhu pod stromy, ale celkem bez problémů. Tento malý výlet za krásný výhled stál. Pak zpět stejnou cestou a pokračovala jsem na Kladovou cestu. Asi 200-300m přenášení. Začalo sněžit a to hodně pomohlo na zledovatělé úseky s malým sněhem v lese. Nahoře jsou stromy níže, tam je už sněhu dost a jede se lépe. Stopy z poslední upravy ještě vydrží. Z výšky 900m to vypadá pěkně zimně. Až na Voseckou boudu je taky vše slušné. Zde leží až 5cm čerstvého sněhu. Podél Mumlavy jsou všechny špinavé a zledovatělé úseky opět lehce zasněžené. Okružní cesta byla v neděli v dolní části jako beton, nyní je opět crispy. V horní části místy led a asfalt. Zítra možna další sněhové přeháňky a zůstane chladno. Každopádně doporučeno i na skate až do Velkého pátku.
11:11
13:37
13:59
14:01

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 3.4.2023 9:35
Pec-Výrovka-Luční bouda-zpět Rozcestí-liščí jora-Lyžařská-Hnědý vrch-po červené sjezdovce dolů. Souvislý sníh na cestě na Výrovku začíná u Richtrovek a pak už je ho hodně. Tvrdé, zmrzlé s popraškem nového. Prudká část cesty na Výrovku koryto rozježděné od čtyřkolek, ve zmírnění pod Výrovkou začíná úprava rolbou s hladítkem (bez stopovače), která pokračuje až na Luční boudu. Z Výrovky směr Rozcestí bez úpravy, zmrzlé stopy od lidí. Přes Liščí horu OK. Sjezd z Lıščí na Lyžařskou ve spodní části dost rozrytý, ve zmrzlém stavu opatrně. Na louce u Lyžařské už přerušovaný sníh, potůčky, občas tráva. Lze ovšem souvisle po sněhu vytraverzovat směr Hnědý vrch a sjet dolů do Pece po sjezdovce, dost umělého sněhu až dolů k parkovišti Zelený potok.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2023 22:28
Dnes Lesní zátiší - Kládová cesta - Krakokonošova snídaně - Luboch- Kládová cesta u přístřešku - Lesní zátiší.
Sníh i na áčkové/nové/závodní lyže začíná tak 700 metrů nad budou Zátiší, celý výše uvedený okruh krásně sjízdný až na nějakých 300 metrů kolem přístřešku na Kládové. Místy led, kolem Mumlavy opravdu pomalé jehličí, ale jinak krása. Na Krakonošově snídani byla ještě romantická zima s omrzlými stromy, tak 25 cm sněhu tam ještě leží.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.4.2023 22:14
Špindlerova bouda, Moravská bouda, Brádlerovy boudy, Medvědí bouda, Špindlerův mlýn- máme back country, takže stopu moc neřešíme, toto je stejně trasa na ski alpy. Sněhu nahoře dost, mlhy také, ale hodně zledovatělé. Od Medvědí boudy bez sněhu(kdyby jsme vybrali dolů jinou trasu, asi by jsme se dostali na lyžích níže).Sníh bohužel i v Krkonoších jen ve vyšších polohách.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2023 20:34
Dnes jsem vyrazila z Pece pod Sněžkou, což nedoporučuji, protože sníh začíná až v lese za Kolínskou boudou, takže lepší je vyjet lanovkou z Jánek. Nejlepší úsek: rozcestí Pod Kolínskou boudou až rozcestí pod Černou boudou (ta delší cesta), sněhu dost (je tu jen v jedné zatáčce asi 5 metrů vytáto), cesta není rozdupaná, naopak je pěkné hladká. Stopa na klasiku tu spíš není, ale na bruslení je to super. Malý okruh na Černé hoře - začínala jsem na straně blíž k Peci, proti směru hodinových ručiček: stopa na klasiku celkem dobrá, ze začátku je v lese dost bordel, sjezd je docela v pohodě, je to hezky upluženo, ale na konci chybí asi na 10 metrech sníh, jakmile se pokračuje po vrstevnici vlevo směrem k lanovce, tak to je druhý nejhezčí úsek - dost sněhu, bez špíny, tady to jelo pěkně až k lanovce.
Kolem vleků je oranice rozdupaná od pěších. Okruh k vysílači můžu doporučit, dost sněhu, téměř žádná špína ani stopy od pěších. Úsek kolem Černé boudy je dost rozdupaný a místy je to čistý led, takže tady jsem šla pěšky. Sníh - lehce přimrzlý firn. Ve dvě odpoledne byly nahoře mínus tři stupně. Kdyby bylo nad nulou, tak by to bylo lepší, protože sjezdy by byly víc v pohodě a přes jehličí by se dalo také lépe projet.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2023 14:48
MICHADLA jeste dost snehu. Svaznice na Medvedin, Strelnice horem i spodem. Stadion zmrzly. Ale jinak vsude super. Min tyden vydrzi. Skol
11:33
11:33
11:54
11:54
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2023 0:39
Včera jsme lyžovali z Lesního Zátiší na křižovatku u Kladové, pak po Kladové cestě na Krakonošovu Snídani, nahoru na Voseckou boudu, pak přes hřeben na Vrbatovu boudu. Na vrcholu hřebene byla mlha, občas pršelo a na firnovém sněhu s velmi mokrým čerstvým sněhem se lyžovalo pomalu, když nebyla stopa.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.4.2023 22:54
Vydal jsem se od pily na Mýtě respektive na Janově, hned od silnice. Tratě v lesích vytáté, jen pár drtků + krusta na Pilské cestě. Dále jsem šel - Nová Janova cesta, bohuzě vytáto na asfalt až ke Kamlu. V zatáčce Na Kamlu jsem nasadil, jel ke sjezdovce, kus vytáto a blíže sjezdovce Červená zase dobrý. Propojovačkou k Modré sjezdovce se jakžtakž dalo, od Modré pak kolem Janovi skály, tam docela dobré se stopou, ale postupně se špinilo. Sjezdík do Studenova ještě sjet šel. Studenov kousek pěšky pak v lese nasadil a jel na Ručičky, tímhle směrem se to dalo, ale špinavé a ledové. Od Ručiček konečně začíná slušná čistší vrstva sněhu. Jel jsem dolů na Kládovku, sjet se dá v pohodě. Kládovka asi nejlepší ze všech. U přístřešku se kousíček přenáší. Dal jsem to k odbočce na Voseckou a zpět. Terex vypadal bez stopy, ale slušná vrstva sněhu. Na konci Kládovky jsem jel dolů k Rýžovišti, docela to frčelo, tak bacha. Pár set metrů před Lesním zátiší končí sníh. Příště bych vyrazil autem asi na parkoviště skiareálu v Rýžovišti, mělo by být za 100,- /den a je to cca 1,6 Km do stopy. To je teď asi nejideálnější řešení. -Sobota odpoledne, občas pršelo, mlha i krásno-

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 31.3.2023 19:36
Výjezd z Lesního Zátiší (když začina sníh) na Ručičky je výborný, sjezd taky, pěkně upravený. Čertova Pláň fajn. Poté na této trase žádné velké zázraky. Je to jarní lyžovaní. Sjezd z Planu je velmi špinavý a zledovatělý. Pro mě nesjízdný. Další překvapení dole. Do Studenova projelo auto. Na skate :-(
Tady je dobrá zpráva. Na Kladové cestě sníh stále vydrží a trať je trochu namrzlá. Žádné stopy skútru Jediné problematické místo je v délce asi 200m před chatou. Dál nahoru je stopa stejně dobrá jako podél Mumlavy až k Lubochu. Zítra ještě pujde.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 31.3.2023 9:26
Na mapy.cz jsem viděla, že rolba v Harrachově je opět na cestě. Takže o víkendu můžeme ještě jednou vyrazit na běžkách. Byla jsem tam včera odpoledne a zatím okruh Mumlavská cesta - Kládová - Okružní cesta vypadá docela dobře, i na skate. Od Snídaně nahoru na Voseckou boudu a sjezd vždycky hezký, i když včera pomalý. Jako nástupní místo doporučuji Lesní zátiší. První km se musí lyže nést na asfaltu. Cesta má výhodu, že je kratší na Kládovou cestu nebo Čertovu Pláň. Na dolní části Kladové cesty je málo sněhu a 50m přenašení u chatky Kládovka. Odtud dostatek sněhu a rano je lyžování fajn. Pokud začínáte u Mumlavského vodopádu, musíte taky nést lyže alespoň 500m, až k Lubochu včera už docela břečka. Můžu taky doporučit lanovku nahoru. Mezi Čerťákem a Čertovou Planou je překvapivě pevný podklad, téměř ledový. Pokud upravený, tak to není tak špinavý. Za Studenovem na 200m sundat lyže, jinak byl celý hřeben dobře sjízdný včera. V opačném směru trasa je pokrytá sněhem zhruba až k zatáčce Na Kamlu, pak asfalt! Na Terexu nevím, spíš jen, pokud je upravený.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.3.2023 18:18
I v Harrachově nám ráno!! upravili trať. Pěkná stopa podél Mumlavy k Vosecké boudě. Dole je asi 10 cm sněhu, podklad je trochu pevný. Občas hulka picha do asfaltu, ale to se s výškou rychle zlepšuje. Od Lubochu je sněhu dost a nahoře spousta. Cesta mezi Voseckou a Labskou loukou je zavřená, tak jsem pokračovala kousek po hřebeni. Sjezd jsem si užila po stejné cestě.
28.3. 14:14
28.3. 14:16
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.3.2023 15:34
(Odpověď na dotaz uživatele Jacob z 27.3.: Dobrý den přeji. Rad bych v sobotu 1.4. na bezky někam mezi Harrachovem a Voseckou boudu. Dle map se jedna o poslední místo, kde jsou upravovány stopy. Je tomu tak prosím? Jak se prosím dostat co nejvýš, aby nebylo nutne nosit bezky? Děkuji)

Ahoj. Dnes jsem jel z Harrachova nahoru pod Jakšín a pak pod Voseckou. Sníh teď není problém, měl jsem ho skoro po kolena.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.3.2023 14:15
Dnes Horni Misecky, Zlatak, Labska b., zpet a kolem sjezdovky Vodovodni na Medvedin, tam cervenou po sjezdovce na svaznici zpet na Misecky na stadion. Vsude snehu dost a ani to neni moc roztapany od pesaku. Cesta na Zlatak mozno nazout hned za Jilemnickou. Vsechno bruslenim, stopy nejsou.
11:54
12:38
12:45
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.3.2023 20:58
Ke zbylým dotazům od Ivy:
- já jel po sáňkařské nahoru před 7h ranní, to se nedalo vůbec čekat, že tam někdo bude sáňkovat :-) ale i tak v této době mimo sezónu byla pravděpodobnost setkání se sáňkařem mizivá. Nejvíc stop od sáněk jsme tam myslím udělali s dětma my.
- v úterý bych řekl, že úsek Terex - Čerťák byl nejlepším lyžováním v ČR v upravené stopě. Špagetka popisuje ale současnou realitu přesněji
- další zmiňované alternativy mají výhodu vyšší nadmořské výšky. Na Mísečkách pozor, Pá-Ne mají být na závodních tratích lyžařské závody. Cesty na Vrbatovku se netýkají, stopa tam bývá vyjetá jen od lyžařů. Lanovkou na Lysou a pohyb po hřebenech znamená asi největší jistotu sněhu, ovšem bude to hřebenové lyžování bez stop/se stopami od lyžařů. Odhadovat, co udělá očekávaný déšť, si netroufám.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.3.2023 23:19
Taký děkuji za zprávy z Harrachova. Ráda vidím v tomto místě zase pár vice běžkařů. Ještě pár tipů pro Ivu. Nejjednodušší cesta na Terex je z hraničního přechodu. U celnice je několik parkovacích míst. Odtud se vydejte 100m nahoru do zatáčky v lese a jste na Terexu. Nebo asi 100m zpět po silnici, tam začíná cesta u závory. Tratě byly včera upraveny a jsou určitě stále slušné. Celý Terex je dlouhý 12km, takže jednou tam a zpět a možná až na Voseckou boudu. My parkujeme obvykle na parkovišti Mumlavský vodopád za 100Kč. Je to naproti Centrálu a stojí méně. Odtud je nejlepší vynést lyže až na Mumlavskou Boudu a možná ještě kousek dál. Pokud vám nevadí pár špinavých míst (jen na začátku), je to velmi hodnotná jízda podél Mumlavy k Snídani. Tam odbočte vlevo nahoru a Pod Voseckou začíná Terex. Pod Jakšínem můžete sjezdit a dole se asi 1km přenést zpět.

(Odpověď na dotaz uživatele Iva z 22.3.: Ahoj. Mohl by, prosím, někdo poradit. Chtěly bychom zítra někam do Krkonoš na klasiku. Nejsme žádný borky. Uvažujeme do Harrachova. Čtu zprávy od Martina Salaje. Ale jelikož Harrachov moc neznám, mám dotaz, kam nejlíp dojet autem, a kudy nahoru na Terrex nebo kam jinam. Tak na půl dne přiměřený okruh a zase zpět k autu nebo busu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.3.2023 22:32
12.-18. h. Stadion v Harr.-Čerťák--Janova cesta-Ručičky-Kládová cesta-Krakonošova snídaně-Terex-Sáňkařská dráha dolu. Moc děkuji Martinovi Sajalovi za všechny příspěvky v posledních dnech, díky nimž jsem se na dnešní trasu vůbec odvážila.
Stav trasy k dnešnímu odpoledni: "Hořejšek"- sněhu stále dost, všude vyříznutá stopa i na klasiku, na skate se to ale v tom teple dost bořilo, velká námaha a to to skoro nebylo rozryté (minimum běžkařů, málo chodců), sníh extrémně pomalý, bruslila jsem i z mírnějšich kopců. Jediný špatný úsek - Janova cesta v kopci z Čertovy pláně směr Studenov je v podstatě nesjízdná. "Dolejšek", resp. přístupové cesty
- od zdola na Čerťák nelze doporučit. Zkraje za stadionem kousek pěkný, ale v lese potom hrůza, nesjízdné a dál Nová Janova cesta z větší části úplně holá (já měla kliku, že jsem potkala skútr, který mě svezl nahoru). Sjízdné to začlo být zhruba až od zatáčky Na Kamlu. K cestě nahoru doporučuji jednoznačně lanovku.
- Sáňkařská dráha - lepší než cesta na Čerťák, ale rychle taje. Dnes v podstatě nesjízdný dolní cca 1 km (od mostku k silnici).
Jinak krásné počasí, polojasno, trochu vítr... veskrze bezva jarní výlet!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.3.2023 10:32
V pondělí večer překvapivě upravili tratě, takže jsem ani poslední den nevyrazil do Jakuszyc a zůstal na tratích v okolí Harrachova. A byla to paráda na současné možnosti. Nahoru na Terex stejně jako včera nejprve po sáňkařské trase (upravena bez stopy na klasiku), dál už se stopou. Po Terexu jsem nakonec nedojel až k celnici, otočil jsem to v místě, kdy to začalo být hnusnější viz GPS záznam a foto, ale sjízdné to nejspíš bude až k celnici. Zbytek Terexu parádní. Podobně sjezd od Vosecké a Kládovka.

Sjezd z Kládovky na Luboch tentokrát neupravený ale slušný, jen v závěrečné části sjezd rozrytější se zlikvidovanou stopou na klasiku. Podél Mumlavy po včerejším dešti přibylo jehličí. Od Mumlavské boudy k Normě už ani úprava ke zlepšení oproti včerejšku nepomohla, ale nějak sjízdné to je.
6:56
7:33
7:38
7:48

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 20.3.2023 13:51
Pondělní ráno úplně jiné než nedělní, protože díky vyšším nočním teplotám byl sníh pomalý, ale i tak na spoustě míst krásné. Z Harrachova nahoru na Terex nejprve po sáňkářské dráze (sněhu všude dost, mnohem lepší než údolím Kamenice, díky Michalovi za tip), dál trasa nahoru na Bílou vodu ve výborném stavu včetně stopy, přestože byla upravena v před 6 dny v úterý. Podobně Terex taktéž s úpravou z úterka, kam nesvítilo sluníčko, tak stopa jako nová, kam sluníčko může, tak sice jetá, ale slušná. Na skate to musí být super, lepší než v sobotu při mrazech, nerovnosti slehlé a uježděné, ale podklad tvrdý. Dojel jsem jen k Alfrédce, ale podobné to bude i dál.

Sjezd od Vosecké také velmi dobrý, stejně tak podél Mumlavy. Až k Mumlavskému vodopádu jsem nevystoupil ze stopy a ani jednou nepíchnul hůlkama, i když rychlejší by asi bylo občas píchat. Stopa výborná a bruslařům bych určitě doporučil tento směr, protože pás na bruslení je místy dost jehličnatý (určitě víc než stopa) a lehce podupaný. Dle poledního průzkumu u vodopádu 1-5 cm sněholedu, o kus výš zatím jediný vytátý flek na asfalt, pokrývá jen pětinu šířky cesty.

Od vodopádu k Normě už špatné, 50 metrů přenášení a místy kombinace ledu, jehličí a vody. Horší je ta část, kterou jsem nejel v sobotu. Sjezd od vodopádů k lávce nad obchvatem slušný, jen nejprudší část hned za sjezdem z magistrály na jednom místě z půlky vytátá na asfalt viz foto.

Na lyžích jsem byl mezi 6-9 h, nikoho jsem celou dobu nepotkal. Zbytek fotek je z pozdějšího průzkumu.
6:56
7:09
7:34
7:41

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (9)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 20.3.2023 14:52
Krásný nedělní den na hřebenech. Nechali jsme se vyvézt lanovkou na Lysou, odtamtud kolem Kotle na Vrbatovku, dál na Českou budku a kolem Pramene Labe na Labskou, zpátky zase kolem Kotle a lanovkou zpět. Nefoukalo, sluníčko bylo zastřené za oblaky, přes poledne i polojasno. Trasa uježděná od jiných běžkařů a skialpinistů, po ránu nebyl sníh nijak nepříjemně zmrzlý, ale držel, odpoledne samozřejmě měkčí, ale s tím jsme při jarních teplotách počítali. Sněhu je na hřebenech ještě dost.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.3.2023 23:54
9.00- 12.00. Ráno překvapivě čerstvá ledová stopa už od Kamenice na Snídani a po Kládovce dolů na Rejžák. Bezva i na krátké. Na Kládovce a Okružní na stávající podmínky bezva. Zpáteční cesta od M.boudy ke Kamenici už na hraně ale dalo se. Nahoře 50- 80 cm sněhu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.3.2023 20:21
Na vrcholu Černé Hory jsou podmínky dobré jak na klasiku, tak na skate. Magistrála také upravená. Sjezd do Janských Lázní je možný pouze po sjezdovce. Asfaltky jsou již z velké části holé.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.3.2023 17:42
Okruhy v Harrachově: hezká místa se střídají s horšími, čerstvě upravená s úpravou týden starou. Sám bych jel jinam, ale na krátké projetí s dítětem to byla dobrá volba.
14:46
14:48
14:55
15:00

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (10)

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.3.2023 9:01
Sobotní večerní úprava pomohla hodně moc, mimo jiné výrazně ubylo jehličí, parádní a rychlé ranní lyžování. Samozřejmě všechno jehličí nezmizí, na některých místech mezi Ručičkami a Čerťákem už nějaké zůstane napořád.

Janovu cestu jsem nakonec sjel bez sundávání, ale ten nejhorší úsek doporučím jen výborným sjezdařům s kameňačkami, co se neboji ledu. Na závodních tratích je asi lepší se držet čerstvě upraveného a neexperimentovat.

U Mumlavské boudy a kus nad ní místy jen 5-10 cm snèhu, ale ledový podklad odtává pomalu. Na Kládovce tak od 20 do 50 cm.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.3.2023 20:17
Mísečky-Vrbatovka-Labská-Martinovka-Petrovka-Kameny-Vysoké Kolo-Česká budka-Harrachovy kameny-Vrbatovka-Mísečky. Odpoledne firnovatý sníh, sněhu všude dost, zpátky do Míseček krásně jelo. Podstatnou část po mezi Labskou a Kolem jsem nesl lyže na batohu, nedrželo mi to a bylo by to jen trápení. Počasí parádní, výhledy, více lidí hlavně podél hranic, jinak žádné davy. Lepší pro toho, kdo je schopen bruslit.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.3.2023 19:36
10.30-14.30. Norma Snídaně Vosecká- pivo Terex Alfrédka zpět k Jakšínu a dolů po Sáňkařské. Stopa na klasiku dobrá. Přenášel jsem jen 5m před M.boudou. Dole pochopitelně nalepíte, nahoře na Terexu čisté, stačí strhnout mázu a docela to jede. Ráno ke Snídani jsem potkal 6 běžníků. Tam už se sjíždějí "lanovkáři" z Čerťáku a ze shora z Lysé... a k tomu pěšáci z Polska. Ale na tuto zimu bezva!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.3.2023 18:30
Dnes okruh z centralniho parkoviste Harrachov, nahoru kolem Mumlavskeho potoka, Vosecka a zpet pres Terex do Harrachova.Z parkoviste pesmo az na Mumlavsky potok,tam se uz dalo na lyzich.Stopa ledova,snehu malo cca 10cm a s vyskou snih pribyval. Nahore snehu dost,ale samozrejme jarni,pomaly,mokry. Spodni cast v Harrachove opravdu spatna, mista na prenaseni,ledovka bez stop a spinave. Jinak vyslo pocasi,takze hezky vylet.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.3.2023 17:33
Nástupní místo na Rýžovišti "Armabeton" ze svých plánů vynechám, dobré leda pro ubytované v tamních hotelích. Na místo, ze kterého je fotka (viz mapa), jsem došel téměř suchou nohou (po asfaltu). I kus dál bychom asi s kočárkem škodu neudělali.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.3.2023 9:08
Rano podel Mumlavy na Kr. Snidani stopa velmi dobra, misty jehlici. Nahoru smer Vosecka stale uprava skoro jako nova. Terex ma pres pul metru snehu, na nektera mista tam ale pres den sviti slunce, takze stopa misty opotrebovana (odpovida uprave v Ut)

Z Bile vody dolu nejprudsi cast po ranu nic moc, ale zpluzit to slo. Dolu od Platenfallu 2x prenaseni 10 a 20m, misty rozdupano pesaky a kdo si mysli, ze to vyresi jizdou ve stope, tak ne, nekolikrat by projel asfaltem. Tohle chtelo jet opacnym smerem.
6:35
8:04

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.3.2023 19:48
V podvečer začátek na na závodních tratích v Harrachově. Občas hnědé místo, ale vše v pohodě průjezdné. Nenechat se odradit tím, že ze začátku chybí stopa na klasiku, pak už je.

Na Janově cestě tradiční špatný úsek, kousek pod skálou, která je na první fotce. Prokličkoval jsem mezi asfaltovými fleky po kouscích ledu bez sundání. V sobotu odpo nebo v neděli se bude přenášet a dolů to tudy nedoporučuji. Ovšem kus nad skálou (od 2. fotky) už sněhu dost a podmínky parádní.

Mezi "bábou" a Studenovem špatný kus nad vrškem studenovských vleků. Druhá cesta bude lepší.

Dál už všude sněhu dost. Úprava z úterka zůstává zpravidla ve velmi dobrém stavu. I sjezd z Ručiček k Rýžovišti v pohodě, díky běžkařům, kteří tam pluží, případné šlápoty zarovnají :-) Snad jen sluníčkem změkčená část Kládové cesty má pás pro bruslení trochu podupaný, stopa na klasiku je v pohodě. Jen úseky s méně odolnými jehličnany jsou trochu zašpiněné jehličím (místní znalci vědí, že takových míst je na hřebenu s Čertovou horou několik), ale já se s tím srovnal v pohodě.

V 18:30 už jsem z viditelnosti přestal mít dobrý pocit. Ale svěřil jsem svůj osud stopě na trase podél Mumlavy a nemohla být špatná, protože mě svezla dolů úspěšně a do řeky jsem nespadl.
17:18
17:21
18:06
18:17

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.3.2023 15:53
Ještě pro úplnost - u Pražské boudy klasické místo s minimem sněhu. Dnes ráno ještě sjizdné po sněhovém pásu o šířce asi 2 m, ale okolo už je hlína, takže to bude rychle odtávat a bude se muset asi kousíček přenášet.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.3.2023 15:40
Jih už bude vytátý, volil bych raději zjezd z Černé hory na sever do Pece, tam je sněhu ještě dost. Liščí hora je v super podmínce. Z Pece lze zpět do Jánek skibusem.
(Odpověď na dotaz uživatele Radek z 17.3.: Zdar, nemáte prosím někdo aktuální info, jak to vypadá kolem ČERNÉ HORY? Na vrcholu sníh dle webky je, přes Zrcadlovky do Jánských předpokládám už nesjízdné (horní partie na sluníčku).
Ale pojede to ještě aspoň přes Lučiny k Lišce? Půjde to zpátky do Jánských po Černohorské silnici a Lobkowitzově cestě?
Chci ještě vytáhnout děcka na poslední sníh, neočekávám vzhledem k počasí krásné stopy ani tvrdý podklad, ale aby tam byla aspoň souvislá vrstva bez šutrů)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.3.2023 15:36
Pec-Výrovka-Rozcestí-Dvorská-Liščí cesta-Hrnčířské-Pražská-Kolínská-Zrcadla-Václavák-Lyžařská-Liščí hora-Výrovka-Pec. Všude dost sněhu, sjezdy z Rozcestí dolů na Přední Rennerovky a z Výrovky dolů do Pece klasicky rozježděné od roleb a skůtrů, ale doměkka a dobře sjízdné. Liščí cesta-Kolínská-Černá hora upraveno na klasiku i bruslení, místy velmi tvrdý podklad. Od Lyžařské přes vrchol Liščí hory udusáno skoro do hladka, pevný nezledovatělý sníh. Na hřebenech celodenní mráz, níže na slunci odpoledne kaše. Na cestě z Výrovky do Pece výtátá jedna zatáčka (Andělské schody), jinak sjízdné až dolů.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.3.2023 1:37
čtvrtek 16.3 - závodní tratě 5 a 7 km vč. příserku směr Špindl, přes stromečky i svážnicí ke střelnici - vše paráda a luxusní úprava. Krásné polyžování, tak snad to oteplení nezničí. Jel jsem skate, stopy na klasiku byly ovšem také parádní.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.3.2023 18:30
Jinak trasa náročnější, opravdu možné jen za výborného počasí, jinak je jízda po hřebeni riziková
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.3.2023 18:28
Fantastická projížďka ze Špindlerovky přes Petrovku na Dívčí a Mužské kameny, potom nepříjemný sjezd na Černé sedlo (plno kamenů, asi lepší sundat lyže), což je ale jediný horší úsek. Dále stoupání přes Vysoké Kolo na Sněžné Jámy a sjezd přes Violík a Pramen Labe na Labskou s občerstvením. Závěrečná část přes Labskou louku a poté pro zpestření přes Harrachovy kameny na Vrbatovku k mohyla pohodová, výhledy celou dobu úžasné. Třešničkou na dortu je dlouhý sjezd od Vrbatovky na Mísečky, odkud je možné vrátit se do Špindlu buď po relativně strmé Vodovodní cestě, nebo úbočím Labského dolu s dalším malým stoupáním a poté pozvolným sjezdem (to jsem udělal já). Trasa celkem 26 km, sněhové podmínky ideální, sjízdné prakticky bez sundání běžek (až na zmíněný úsek od Mužských kamenů na Černé sedlo, i ten jsem ale s velkou dávkou opatrnosti zvládl sjet). Běžkařů nebylo mnoho, zkrátka skvělý výlet sněhovým rájem s panoramatem Krkonoš.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.3.2023 16:57
My tam byli včera (čtvrtek), nakonec jsme se rozhodli jen pěšky bez běžek a byli jsme rádi. Ale bylo i spousta lidí na běžkách a šlo to. Mezi Lysou a Kotlem tvrdé a hrbolaté, dál o něco lepší.
(Odpověď na dotaz uživatele Jana z 15.3.: Netušíte někdo, jak by to v sobotu mohlo vypadat na hřebenech? Rádi bychom vyjeli lanovkou na Lysou a pak na Vrbatovu boudu. Sněhu je určitě dost, ale po těch deštích to bude asi hodně zmrzlé? Díky.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.3.2023 9:34
Benecké tratě, Rovinka okolo Piráta na Mísečky a zpět k Bellevue. Benecké tratě pěkné, sjezd k Rovinka super, dál neupravené, ale na skate dobré, stopa nic moc. Od Rovinka k Bellevue v lese tenká vrstva ledu a na něm větvičky a na světlince vytálá místa až na asfalt, už nedoporučuju. Nahoře připadlo několik cm nového sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.3.2023 13:04
Jánky - po svážnici na Černou, po velkém okruhu ke Kolínské a stejně zpátky. Svážnice do první zatáčky na hraně, leze asfalt, špína - dalo se objet po tenké slupce ledu nebo okrajem pangejtu, z kopce už o ústa. Z první zatáčky až k okruhu dobré, ujeto od sjezdařů, stopa pro klasiky samozřejmě žádná. Okruh neupravený, není tam ani žádný provoz skútrů, takže měkké a pomalé, stopa opět žádná (déšť ji zahladil). Nelze říct nic jiného, než že skiareál na běžkaře kašle, ačkoli sníh nahoře je a podmínky by byly na klistr ideální. Není divu, že v posledních letech v Krkonoších častěji potkáte lyžaře na skialpech, než na běžkách...
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.3.2023 20:02
Pomezky už jen na béčkové lyže.Lyzarska a Dlouhý hřeben nový prašan,stav skoro perfektní🤩👍,ale od Moravanky po Cestník katastrofa, zledovatělé, hrbolaté,místy asfalt,místy potok a u Krmelce pozor na kamínky, na louce skoro nic není, leze tráva, takže to brzy odtaje. A nástup z louky za pivovarem za chvilku možný nebude,je to podmáčené a bez lyží se tam ten led propadá,tak opatrně.Jinak parkování někdy kolem 11hod už na Letce 😉
11:24
11:27
11:38
11:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Úpa a Rýchory
Vloženo 13.3.2023 11:28
Z Benecka jsem projel přes Janovu b. na H.Mísečky a zpátky přes třídomí. Všude sněhu dostatek na Benecku ráno čerstvě upravený nový sníh . Ráno bez lyžařů během dne přibývalo, ale jen minimálně. Na Míssečkách upraveno vše kromě 10tky. Na Benecku také až k rovince. Dále sjízdné ale bez úpravy. Jasné počasí až do večera. Na březen nezvykle kvalitní svezení

» Zobrazit GPX záznam trasy

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.3.2023 23:59
Dnes jsem vyrazil na běžky do Harrachova. Podél Mumlavy ke Krakonošově snídani a dále na Voseckou boudu. Super úprava stop, lyžařů jsem potkal minimum. Bylo nádherné slunečné počasí, tak jsem se rozhodl, že budu pokračovat dál. Vyběhl jsem na hranici s Polskem a kolem Tvarožníku, České budky k prameni Labe. Zde byla cesta prošláplá jen od lyžařů. Na hranici s Polskem bylo hodně Poláků pěšky. Cesta byla celkem fajn, občas byla místa vyfoukaná, až na menší ledové plotny. Na kratší úsek jsem raději sundal i běžky. Pokračoval jsem k Labské boudě. Odtud byla cesta projetá rolbou kvůli zásobování. Jel jsem na Harrachovy kameny a k mohyle na Vrbatově návrší. V nádherném počasí byly nádherné výhledy. Poté jsem sjel zpět na Labskou louku, k Vosecké boudě a Terexem zpět do Harrachova.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.3.2023 20:20
Jeli jsme dnes terex nad Harrachovem. Nástup u Celnice, nad Voseckou b.a zpět. Čerstvý manšestr, skvělá úprava. Bylo to přes den na slunci trochu měkkčí, ale při návratu kolem 16 h lehce přituhlo, takže se jelo dobře. Ve stopě super jízda. Na to, jak bylo v posledních dnech, naprostá nádhera. O panoramatech nemluvě.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.3.2023 12:23
Horní Mísečky perfektně upraveno.
Sněhu dostatek,určitě lyže č.1..
Z Míseček na Benecko částečně upraveno.Skol.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.3.2023 0:04
Můj přítel se chtěl dnes zúčastnit závodu Harrachov40. Takže jednou v zimě do Harrachova. Už výlet na Mumlavský vodopád stál za to. Tolik vody jsem tu viděla vzacné. Celý den hustě sněžilo, jen pár slunečních paprsků. Na pravém kraji Mumlavské cesty stopa, která byla docela dobře sjízdná. Na cestě už bylo několik běžkařů. Po půl hodině jsem potkala rolbu a radost byla veliká. Jen mezi snídaní a heliportem lepilo. Po chvíli byly tratě rychlejší. Pokračovala jsem přes Kladovou cestu až do Ručiček. Čerstvá stopa nahoru byla bohužel vyšlapaná od pěšáků. Říkala jsem, že tady je závod, ale je to zbytečné... Na Ručičkách jsem čekala asi hodinu a pak jsem jela za závodem. Nechtěla jsem závodit a jen jsem si užívala prašanu. Přes Čertovu pláň už byla trať trochu nepravidelná a zrcadlová, většina lidí jezdí tady. Dolů po Nové Janově cestě bylo prostě nádherně. Pevný podklad, trochu zledovatělý a pak prašan. Možná zítra po této trase pojedeme naposledy. Samozřejmě nevím, jestli bude upravená. Na ostatních trasách je sněhu dost. Cesty jsou většinou v lese a jsou trochu chráněné před větrem a sněžením. Takže dejte Harrachovu šanci. Nám se tam líbilo.
Velký dík Harrachovu za tento víkend. Ideální podmínky i v neděli a konečně nová rolba. To může být nový začátek pro běžkařský ráj Harrachov.
11:07
11:49
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.3.2023 21:05
V pátek do pozdního večera dost pršelo a pak zase opravdu hodně sněžilo. Na tratích byl tak trochu projetý okruh 5 a 7km, 10km okruh jsme 2x prošlápli. Hodně foukalo, teplota kolem -5°C, pocitově tak -8°C
12:35
12:39
12:49
12:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 11)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.3.2023 22:23
Dnes začátek ve 14hodin z Rýžoviště - Pod Ptačincem, kde byla stopa na začátku špinavá, a koukal na nás kousek silnice. Ale po pár metrech to bylo ok. Jeli jsme kolečko přes Krakonošovu snídani. Stopa a sníh pak všude ok, jen od 16ti hodin nás chytil déšť. Snad se srážky změní přes noc z dešťových na sněhové.
15:26
15:53
16:11
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.3.2023 21:29
Z parkingu na Pomezkách na Rennerovy boudy a na okruh Kraví hory. K Rennerovkám pěkné, pak nic moc po cestě ke Krmelci. Okruh Kraví hora ujde jen je na pár místech hodně zledovatělý, je i stopa. Nejlepší mezi Rennerovkami a parkingem, jsou tam i dvě stopy. Lehce sněžilo, foukalo, teplota cca -3 stupně.
Úpa a Rýchory
Vloženo 5.3.2023 15:17
Dnes na tratích, 3x okruh 10km. Napadlo docela dost sněhu a stále posněhává. Teplota kolem -4°C. Na modrý swix ideální, jen trochu to lepilo. Stopy projeté rolbou včera. Nejlépe upraveny okruhy 5 a 7km. 10km ale také ušel.
12:32
12:45
13:02
13:13

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.3.2023 20:32
Norma - podél Mumlavy - Krakonošova snídaně - Kládová cesta - Ručičky: paráda, velmi dobré na klasiku i skejt.
Studenov - Černá hora - tratě na můstky už o něco horší (ledovatější stopa, zřejmě starší úprava) ale sněhu pořád dost
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 4.3.2023 19:14
11.00- 14.30. Norma Snídaně Vosecká zpět na Terex Stará celní Kemp. Starší stopa na dlouhé ok, na krátké lepší až od Lubochu. Dole se střídalo mejdlo s ledovými plochami. Nahoře omrzlice, kterou střídala krupice. TEREX SUPER. Dolů to bylo přimrzlé, jelo to. Do Kempu jako obvykle o hubu. Na kochání to dnes nebylo. Po cestě na Voseckou jsem v obou směrech napočítal 68 běžníků, 12 tzv. skialpinistů a 88 pěšáků bez chumlu u M.boudy. Na Terexu O pěších a 28 lyžníků
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 4.3.2023 18:12
Černá hora téměř výborné podmínky na tu bídu se sněhem. Trasa 20km z Jánek viz mapa. Na Černohorské silnici je pár vytátějších míst,ale dá se objet😉 Nahoře výborné podmínky,je to ještě prašan. Sjezd kolem Zrcadlovek kupodivu taky dobrý,i když se víc jak týden neupravovalo, spodní část horší, hodně pošlapané od pěšáků a střídání měkkého, ledovatého a prašanu, od Zrcadlovek v obvyklých místech vytáté, na kameňačkách to lze i projet,já jsem to radši sundala.
9:42
10:11
10:41
11:56

» Zobrazit všechny fotky (celkem 12)

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 4.3.2023 16:37
Mísečky tratě a pak okruh na Rovinku a zpět

Sníh je přemrzlý, díky závodům skvěle upravený okruh 5 a 7, ale před delší dobou projetá rolbou i 10. Stopa místy zmrzlá, dost jehličí. Mazal jsem Ice klister a modrý Swix a drželo to parádně. Dole u Rovinky už je vážně málo sněhu a ten je dost znečištěný listím. Ale stále je to i na áčkové lyže.Během dne jen trochu posněhávalo. Celkově hodnotím podmínky jako parádní.
14:10
14:40
14:49
14:49

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.3.2023 17:08
Benecko - Žalý - Rovinka - Janova hora - Mísečky - Třídomí - Rovinka - Benecko
Upravená stopa po celé trase. (Na Rovinkách stále informační cedule, že stopa se neupravuje)
Přes Janovu horu, na slunci ve spodní části mokrý sníh na slunci, mimo les rychle taje.
Na východním svahu ve stínu přes Třídomí super stopa.
Při sjezdu ze Žalého na Benecko v závěru rozrytá stopa od off-roadu a traktoru, který ho tahal ze škarpy.
Na Žalém chata, rozhledna otevřena od 10:00, borůvkový koláč a kafe, paráda. Díky za upravené stopy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.3.2023 13:36
Dnes ráno rolba upravovala, takže nyní už připraveno. Také vyjíždíme. Škoda jen, že tam šlapou turisté přímo po manšestru.
(Odpověď na dotaz uživatele Jarda z 28.2.: Dočkám se letos upravené trasy z Misecek přes Janovu horu na Rovinky a zpět přes Tridomi na Mísecky?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.2.2023 14:58
Závodní okruhy na Mísečkách liduprázdné, na klasiku upraveno, na skate už někdy dřív, takže se jede v 10 cm prašanu. Sněží celý den, občas vysvitne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.2.2023 11:43
Hned po ránu rolba perfektně upravila všechny okruhy na Benecku. Paráda, velké díky. Každopádně hned nějaký moula šlapal po manšestru na Žalý. Neměla jsem odvahu ho vyfotit.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.2.2023 14:01
Vysnezeny okruh na stadionu ve Vrchlabí i pres nepříznivé podmínky v minulém týdnu v super stavu. Čerstvě upraveno, promícháno s trochou nového sněhu. Na parkovišti místo.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 26.2.2023 13:16
Podle Mumlavy super, asi v 10:30 projela rolba. Bohužel hordy absolutně bezohlednych poláků v botech ničí úpravu pro skate a dupou i ve stopě pro klasiku. Natvrdly němci zase nechápou, že ten co jede z kopce má ve stopě přednost. Celá sobota i dnes sněží a tak jsou podmínky skvěle. Alespoň tam, kde nedupou pesaci.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.2.2023 12:41
Spousta nového sněhu, ale co jsme si sami nejezdili, není. Úprava žádná. Ještě že tu máme 20 dětí na soustředění a kmitají tam a zpět. Prosíme o strojovou úpravu!!!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.2.2023 17:58
Podmínky pořád dobré, i sjezd až k silnici pod Mumlavským vodopádem je bez problémů. Jen pozor, není upravený asi 1 km od Harrachovky nahoru po modré podél Kamenice, tam je to lepší vzít po sáňkařské dráze. Nahoře jsou sněhu hromady. Od 1000m dokonce padal nový sníh.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 23.2.2023 19:03
Vyvezení kabinkou nahoru byl dobrý nápad. Pak jsem objel okruh kolem čisté hory. Na severní straně i přes vyšší teplotu stopa celkem fajn. Na jižní straně to byla už dost čvachtanice. Pod Pardubickymi boudami jednou nutno přenášet. Zbytek ušel. Sluníčko potěšilo.
14:37
14:57
14:57

» Zobrazit GPX záznam trasy a polohu fotek na mapě

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.2.2023 9:22
Benecko zavodni okruhy - uz jedine beckove lyze. Vsude spadane jehlici. Na skate ok, klasika bida. Jel jsem smerem na Misecky, ale cca 3km za Rovinkou cesta rozjezdena od rolby.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.2.2023 19:19
Sněhu hodně ubylo, dole už leze podklad na víc místech. Nahoře je sněhu dost, ale je to měkké a špinavější. Bohužel se někde ztratila stopa na klasiku na Janově cestě. Všude stále sjízdné bez problémů, pomáhá pravidelná údržba.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.2.2023 16:37
Dneska z Janských Lázní nahoru, kdy cílem měla být Luční Svážnice. Tam až jsem nedojel. Nejdřív mrholí, pak nahoře i déšť. Sněhu málo. Všechno mokrý. Jehličí kam se člověk podíval. Stopa přesně na to udělat z Béčkových běžek Céčkové. Mno snaha byla, ale dokud nepripadne uz tam nepojedu.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.2.2023 17:48
Ještě přesná trasa. Příště bych spodní část trati vynechal a jel rovnou nahoru.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 20.2.2023 17:45
Harrachov tratě - Čertova hora - Studenov a zpět. Lepší než jsem čekal. Pod 800m hodně špinavý měkký sníh, ale je ho pořád dost, i když nějaká vydřená místa na tratích už jsou. Nad 850m už slušně lyžování na skate i klasiku. Denně to upravují rolby, jednu jsem akorát potkal. Kolem 1000m paráda bez stop po oblevě.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 20.2.2023 11:16
Vodovodní na Mísečky to je slušné, pochopitelně bez stop na klasiku. Dole občas trochu špína, ale i na lepší lyže. Masarykova silnice do 2. zatáčky velmi pěkné na skate (k odbočce na Medvědín), odtud neupraveno, místy hluboké šlápoty přímo v uježděném středu od arogantních pěšáků.... Napadlo několik cm nového sněhu. Zpět do Špindlu svážnicí, ta byla upravená, ale zase díry od arogantních pěšáků ve středu cesty.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.2.2023 23:34
Dnes v neděli jsem jel ze Szrenice přes Dvoračky do Harrachova. Nejprve čerstvý sníh, potom spíše mokrý starší sníh a na závěr beton. Trasa byla na celé délce upravena (kromě odbočky na Dvoračky). Sníh významně odtává, v dolních částech je sníh značně znečištěný jehličím.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.2.2023 19:32
Z Hofmanek nahoru po cernohorske silnilci a druhou stranou zpatky. Snehove to neni uplne havarka. Ve spodni casti hodne spinavy snih nahore je par cm noveho snehu. Uprava bohuzel zadna. Diky plusovym teplotam mekke tak vcelku rozjezdeno od skutru, ctyrkolek a pesich. Letos je uprava trati slabsi oproti tomu jak to bylo drive. Nicmene chapu, ze je to finanacne narocne a ve snaze usetrit se nekona uprava tak pravidelne. Pro co ale moc pochopeni nemam, je spatne informavatelnost o akltualni stavu. GPS v rolbach nejsou zapnute. Na webu / informacim mailu casto uvadi, ze je upraveno ale kdyz tam clovek dorazi je to ryzi motokros.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.2.2023 17:53
15.2.jsem tam jela po čerstvém manšestru, včera už to slunce přes den házelo trochu do másla a ve stínu to bylo zmrzlé. Dneska dole celý den pršelo, podél Mumlavy už to nebylo nic moc. Pokud to nahoře byl sníh, tak snad dobrý, víc nevím.
(Odpověď na dotaz uživatele Adam z 17.2.: Rád bych se v sobotu 18/2 vydal z Harrachova na Voseckou boudu. Má někdo informace, jak nyní vypadá trasa z Harrachova podél Mumlavy a Terex? Díky!)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.2.2023 16:23
Okruh Světlá hora (po smeru hodinových ručičiek) +Malý okruh Černá hora (proti s.h.r.): stopa pre klasiku i sk8 kvalitne vykrojená, ikeď staršieho data. Severná časť okruhu SH zmrznutý sneh,pevná podložka, južná časť vplyvom teplôt a slnka začíná povolovať. V lese ihličie a vetvičky- viac ako týždeň nenapadol ani 1 cm snehu. Okruh SH ľudoprázdny, profil však turistike na bežkách nesvedčí: striedajú sa úseky dlhých tiahlych pomerne príkrych stúpaní s dlhými zjazdmi, miestami tiež strmšími. Okruh tak je zaujímavý pre kondičných bežcov, ale turistom ani rozhľadmi nič moc nedá. Najväčšie negatívum je tristné značenie- bez mapy.cz v mobile s GPS je veľmi ľahké zablúdiť pre množstvo križujúcich stôp. Pre Skiresort jednoznačne palec dole.
9:54
9:59
10:18
10:34

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.2.2023 19:57
Jel jsem od rozhledny Tábor podle silnice k dolní stanici bývalého vleku, pak po louce směr Alainův kříž a zpátky na Tábor křížovou cestou. Sníh měkký pomalý, ale nhoře stále souvislá vrstva. Na loukách už místy vystupuje tráva. Koncem týdne po ohlášených deštích už nejspíš sníh nebude. :(
13:04
13:04
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 13.2.2023 10:50
Benecko, okruh přes Mísečky a Janovu horu, stav ucházející, ale už je zahájen posyp, tam kde fouká (foukal) vítr začíná být víc jehliček. Ale ještě to jde.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.2.2023 21:04
ještě fotky
11:45
11:56
11:57

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 12.2.2023 21:02
Lomnice nad Popelkou - běžecký areál - sever modré trasy a žlutá - sníh mokrý, místy prosvítá hlína, místy napadaný bordel ze stromů, na bruslení už byl sníh moc těžký a stopa mokrá - jen pro otrlejší běžkaře.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 11.2.2023 19:44
Přes poledne Norma Snídaně Kládovka Rejžák a zpět k Lubochu a dolů. Dole mejdlo, nahoře ledové. Na dlouhé pěkná rychlá stopa- díky! Na krátké dost podupané. Nejlepší Kládovka a spojka k Lubochu. Nazpátek dost lidí v
chumlech v protisměru, jelo to svižně...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.2.2023 17:25
Nastoupil jsem v Ploužnici na Lomnickou magistrálu a pokračoval směr rozhledna Tábor. Ve spodní části před přejezdem silnice na Chlum jsou místa s hlínou a kamínky. Dále na loukách pod Táborem už souvislá vrstva sněhu s pevnou upravenou stopou až na vrchol. Z Tábora pak lesem upraveno s mírným znečištěním jehličím, ale bez problému lze sjet. Pod alainovým křížem odbočka do lesa už znečištěná více a místy i hlína. Po výjezdu z lesa opět vzorně upraveno. Sníh dopoledne lehce přemrzlý, skluz dobrý.
9:20
9:21
9:39
9:39

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 11.2.2023 14:17
Mísečky - závodní tratě: Okruhy do 7 km nově upravené. Do nových stop ještě šlo dopoledne namazat na klasiku (stříbrný klistr + sádlo), ale odpoledne začalo regulérně mrholit (na stadionu bylo 0° C) a stopy začaly klouzat. Noc má být pod nulou, takže zítra dopoledne by to mohlo jít. Sněhu je stále dost, jen se BOŘÍ, i na upravených tratích se mi v prudších kopcích silně bořily hůlky. Lidí na sobotu víc, ale žádný dav.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2023 20:27
V Roudnici se o víkendu budou konat závody v lyžařském orientačním běhu, pro něž a po nichž bude upraveno víc, než obvykle. Centrum je u buňky ČKS SKI Jilemnice „U ručiček“ (GPS: 50.6796244N,
15.5022776E) a v pokynech se píše mimo jiné: V prostoru je dostatek sněhu 40 – 70 cm. Stopy jsou vyjeté rolbou a skútrem, na loukách je místy velké množství stop od čtyřkolek, skútrů a lyžařů, které nejsou
zmapované. Vydolováno z webu závodů http://skstudenec.cz/index.php/category/oos/lob-2023/
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.2.2023 13:01
Lví důl - vynikající úprava stará cca. 3 dny stále drží. Skate i klasika (1 stopa).
Bez lidí. Je to mimo provoz chatarskych rolb a skútrů i lyžařů - sjezdařů. Nerozdupano, nepoškozeno, místy stále manšestr. Téměř bez lidí. Super.
Úpa a Rýchory
Vloženo 10.2.2023 13:01
… z Míseček přes Janovu horu na Rovinka upraveno rolbou, jen to někdo rozjel skútrem…
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2023 9:57
Benecko závodní tratě upraveno vzorně, dál upraveno rolbou okolo Piráta na Mísečky, dole trochu rozdupané, ale na skate pěkné. Upraveno i přes Janovu horu, jen to někdo projel skútrem, ale pěkné i se stopou na klasiku. Z Rovinka k Bellevue slušné, ikdyž trochu pošlapané... Jinak poděkování Benecku za úpravu jak závodních tratí, tak okruhu přes Mísečky. Velký okruh upravují cca. 1 x týdně. Závodní tratě tak 2-3x týdně.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.2.2023 18:17
Ze Strážného na Klínovky celkem slušný podmínky i na skate. I cestou nahoru na bufáč a Liščí sice neupraveno, ale pevný sníh takže to šlo pěkně. Ale suverénně nejlepší svezení - ač to tak podle Mapy.cz nevypadá - byla magistrála mezi Tetřevíma boudama a Rennerovkama - 2 stopy na klasiku a krásně ujeto i na skate.
Díky všem kdo se v Krkonoších o úpravu snaží!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.2.2023 19:33
Včera v noci protažen okruh okolo Červeného vrchu u boudy Jana, ca. 3,7 km. Stopa pro skate i klasiku. Místy měkčí. Od rozcestí k chatě Borůvka už nechodí pěší, takže kvalita super.
Úpa a Rýchory
Vloženo 8.2.2023 17:17
Do Roudnice nejezděte, Dnes se to a mapy.cz ukázalo jako čerstvě projeté, ale není tam nic, co by odpovídalo mapě. Jsou tam namotané nesmyslné cesty, které vůbec nejedou po hřebeni, jak to je na mapách. Lepší jet z Rezku na Dvoracky, tam to alespoň dává smysl.


(Odpověď na dotaz uživatele Josef Mach z 6.2.: Zdravim, nevíte jak vypadaji tratě na Roudnici?Diky)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.2.2023 16:21
Jeli jsme dnes Harrachov-Ručičky-Dvoračky-Růženčina zahrádka-Labská louka-Vosecká-Krakonošova snídaně a podél Mumlavy zpět. Sjízdné to je, ale nahoře to moc příjemné lyžování není. Většina lidí tam chodí pěšky a stopa jen občas, jinak je to hodně rozšlapané.
Dost mi to překvapilo, co si pamatuji z mládí (25 let zpět), tak tam většinou byla celkem příjemné stopa od běžkařů - tedy ne nic dokonalého, ale nikdo v tom nešlapal...
(Odpověď na dotaz uživatele Milan z 7.2.: Ahoj,byl někdo na běžkách v oblastech Labská louka,U 4 pánů,Dvoračky? Je tam nějaká úprava? Popřípadě je to sjízdné na klasiku, díky moc za info.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.2.2023 15:31
Okruh Mísečky - Rovinka:
Uspokojivé svezení. Závodní tratě opět čerstvě upravené, zbytek projetý od lyžařů. Povětšinou po straně použitelná stopa. Oproti neděli více projeté, takže by se to už asi dalo i bruslit. Náročnější je sjezd úbočím Janovy hory k Benecku. Jsou tam muldy z návějí a navíc tam (jako i jinde) několik lidí dupalo pěšky a při tom plužení přes muldy ty díry od bot nejsou příjemné.
Sněhu je dost i na Benecku a stále kvalitní - nenamrzá na leďák, dobrý na odraz i na plužení. Stále držel modrý (Swix V40), jen nad labským údolím kolem Piráta to trochu klouzalo. Na Mísečkách ve stínu v poledne −6° C.
Zdá se, že Rovinka i Pirát mají otevřeno (uvnitř jsem nebyl). Lidí málo - nevím, kam se letos poděli.
12:45
12:55
13:16
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.2.2023 18:54
Okruh Dlouhý hřeben upraven včera večer. Dnes nádhera. Místy měkké - propadaly se občas hůlky. Výhled na Sněžku nádherný ;-)))
Příjezdová spojnice k okruhu z Malé Úpy na Cestník bohužel už během dopoledne poškozena pásy skútrů apod. Perfektně upravená stopa nevydržela ani půl dne :-(
Úpa a Rýchory
Vloženo 7.2.2023 17:44
Mísečky - Vrbatka - Violík - Labská bouda:
Cesta na Vrbatku a Labskou byla upravená, ale dnes ji projela rolba bez varhánků, takže trochu hroudy.
Ostatní cesty uspokojivé - je chladno a sníh je zhutnělý, takže pěšáci se jen občas boří, ale nedělají z cest hnůj. Navíc většinou respektují alespoň jednu lyžařskou stoupu. Klasickou výjimkou je cesta přes Šmídovu vyhlídku, tak je zdupaná fest. Mimo cesty se po pláních dá trochu jet, ale sníh není dostatečně tvrdý a občas se zařízne.
Sněhu je spousta a je zatím kvalitní. Vše držel modrý (Swix V40), jen v nižších polohách na slunci už trochu klouzal. Lidí je překvapivě velmi málo. Vrbatka i Labská otevřeny.
12:33
12:33
13:36
13:41
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.2.2023 20:31
Okruh Kraví hora v Malé Úpě upraven cca. před dvěma dny. Stav stále velmi dobrý. Výhledy splendidní.
Úpa a Rýchory
Vloženo 6.2.2023 15:06
Závodní tratě Mísečky - změny od včerejška:
1) vše nově upraveno, zmizely 2 stopy na klasiku - nyní jen jedna nebo žádná, tedy lepší na bruslení
2) nově upraven i 10 km okruh (bez stopy)
3) netradičně upraven i "turistický" úsek mezi otočkou 5 km a otočkou 7 km okruhu, nyní je z něj krásná modrá sjezdovka (viz foto)
Sníh stále krásný na modrý (Swix V40) lidí málo. Parkoviště na Mísečkách v poledne poloprázdné.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.2.2023 14:11
Studenov - Rucicky dobré, Kládovka- výborná
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.2.2023 13:10
Okruh Pěnkavčí vrch včera večer protažen. Bruslení + 2 stopy na klasiku. Paráda.
Úpa a Rýchory
Vloženo 5.2.2023 23:01
Norma, Snídaně, Vosecká, Terex, Celnice, Kemp. Stopa po úpravě bezva, jen trochu měkčí a končí u silnice pod Celnicí. Od ní po Staré celní je to rozdupané , přimrzlé a o ústa. Přitom biatlonové kolečko vedle je upravené... Na krátké je to lepší na Terexu, kde to není podupané.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.2.2023 20:42
Závodní tratě na Benecku upravené dnes, i sjezd na Rovinka a k Bellevue. Na Mísečky zatím nic, ale okolo Piráta to je nahoru na skate slušné. Stopy na klasiku moc nejsou..
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.2.2023 20:25
Kundratice - V Končinách
Upraveno pro skate a klasiku. Občasné zafoukání bežkaři prošlápli. Díky za úpravu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 5.2.2023 17:34
Mísečky – závodní tratě:
Do hor se vrátila zima! Je tu cca 0,5 m sněhu, z toho 0,25 m nového (mírně slehlý prašan). Přes den ve stínu kolem −7° C.
V neděli dopoledne byly závody, takže 7 km okruh (a tím pádem i 5 km) okruh je čerstvě upravený na klasiku (dvě stopy, mezi nimi pevný, ale užší pás, kde lze bruslit). 10 km okruh není upraven vůbec, v jeho východní části je stopa (viz foto). Cesta směrem na Benecko kolem Janovy hory je vyjetá od lyžařů (bohužel trochu i od pěšáků). Na bruslení prakticky nepoužitelná.
Dopoledne držel tvrdší modrý (Swix V30), odpoledne zejména na slunci pomohl klasický modrý (Swix V40). Vzhledem k nočnímu vyjasnění se tyto podmínky dají očekávat i zítra. Lidí celkem málo (na to, že je neděle a půl Prahy má prázdniny).
12:22
15:49
16:01
16:26
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.2.2023 13:00
Jilemnice - okruhy na louce vzorně upraveny, vzhledem k pátečnímu slejvaku překvapivě dobrý povrch. Místy jehličí, větvičky a jiný bordel.
Jak velký rozdíl oproti spidlerovskemu slendrianu na tratích mezi Rovinkou a Miseckami.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 5.2.2023 11:43
Vítkovice a Roudnice.
Úprava proběhla někdy v týdnu čtvrtek. Bohužel vše zapadáno zafoukáno. Parkoviště neuklizená nevyhrnutá a přeplněná lufťákama.
Začíná se rozmáhat takový nešvar “zimní orba se psy”.
Ještě, že to tak často neupravujou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2023 23:30
Norma, Snídaně, Kládovka, Ručičky a zpět. Stará úprava, na kl.to ještě šlo, na sk. od Mumlavské boudy měkké a rozdupané. Na Kládovce skoro nikdo ale hodně zasněžené. Rolba navečer udělala jen sáňkarskou dráhu.....
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 4.2.2023 19:35
Moniko, měli jste tu sjezdovku normálně opatrně přejít, nemají žádné právo uzavřít veřejnou cestu, navíc tam vede lyžařská cesta, o které sami píší na webu, že je v provozu. Zeleně označeni. Na dotaz, jestli to znamená, že je to upravené odpověděli že ne. Takže to znamenal jen to, že napadl sníh. No chováni hrozné, hnus. Jediné na co dávejte pozor je pohyb rolby na připojeném ocelovém lanku, to tam může být po ukončení lyžování problém.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2023 19:20
Přidáváme se k Honzovi.Konečně skvělé sněhové podmínky, ale na Benecku pro běžkaře velké zklamání.Jsme tady tři dny, ani jeden z nich neupraveno nic! Výlet na skejtech nahoru- peklo. Škoda, lidé by jistě rádi přispěli. Na běžkaře tady kašlou.Nic propojené, na Zlaťák bychom v tomto ani nedojeli.Máme to tady rádi a mrzí nás to.Skoll!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2023 19:16
Musím potvrdit to co napsal Honza. Přes Piráta na Mísečky to na skejtech ještě šlo, ale zpět přes Janovu horu většinou soupaž+skicross ve sjezdu přes návěje. Sice tam včera projela rolba, ale to už není vůbec znát. Je to tak Balkán.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2023 16:11
Spousta nového sněhu a bohužel velké zklamání.
Tratě na Benecku jakž takž v rámci možností upravené (po sněžení a silném nočním větru). Obě tratě Rovinka - Mísečky bez jakékoli úpravy. Vhodné tak na sněžnice, na skate nesjizdné. Třicet centimetrů hluboké oraniště prašanu. Na Mísečkách hezky upraveny závodní okruhy (s výjimkou desítky). Celkově - Balkán. Opět platí - zlaté Jizerky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2023 12:01
Novinka, z Křížovek se dalovždy na běžkách dojet na Rovinka. Momentálně je to nemožné. V místech, kde je sjezdovka v Herlíkovicích je cesta uzavřená. Jiná cesta zde není. Snad by se mohlo najít řešení, aby sjezdaři i běžkaři mohli hory využívat stejnou měrou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.1.2023 17:08
Stadin Horni Mísečky a závodní tratě obrovské zklamání. Pro běžkaře nikde neupraveno s tím, že sněhu je dost, tak tomu nerozumím.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.1.2023 9:35
(Odpověď na dotaz uživatele Šárka z 31.1.: Dobrý den, jsem začátečník a chtěla bych poradit kam na běžky v Krkonoších. Které jsou aktuálně sjízdné ?)
Dobrý den.
Jako začátečnici bych Vám poradila - Skibusem se dopravte na Pomezní boudy a odtud se na běžkách vydejte k Červenému kostelu a potom na Lysečinskou boudu a zpět. Je to nenáročná trasa, pouze sjezd k Červenému kostelu okolo sjezdovky je trochu těžší, ale s opatrností to dáte. A v případě krásného počasí nádherné výhledy na Sněžku a Rýchory.
Bude se Vám tam moc líbit.
Úpa a Rýchory
Vloženo 30.1.2023 18:47
Rokytnice-Ručičky-Kládovka-Krakonošova snídaně-cestou Terex na Alfrédku a zpět

Stará úprava už neznatelná, ale pomohlo, že podklad už je zhutněný a překvapivě dost běžkařů udržují - na mnoha úsecích - docela dobrou stopu.
Na ostatních úsecích jsem prošlapával.
Celý den sněžilo.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.1.2023 16:22
Dnes v poledne cesta od Normy po Stare celni ceste, neupraveno, jen proslapnuto, ale dalo se v pohode, pak na Terex spola zapadane stopy po predchozi uprave, ale drzelo to dobre, dobry podklad, lyze se neborily, drzely stopu, paradni usek az na Bilou vodu. Zde uz se vyradil nejaky skutr, cesta dolu na Harrachovku rozryta zapadanymi kolejemi od nekolika velkych aut a skutru, dojezd ke konci uz dobry az k Norme.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.2.2023 10:50
V neděli krásné svezení v areálu Pěnkavčí vrch - Velká Úpa. Nový manšestr a vypadá to, že to tam chvíli vydrží, protože lidí tam jezdí málo. Doporučuji vyjet lanovkou na Portášky než stoupat z údolí s ohledem na množství sněhu v nižších polohách.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 31.1.2023 21:58
To je tady úplně normální. Krkonoše. Neupraveno, když už je upraveno, tak se nikdo nedozví, kde je upraveno. Jednotlivá střediska nijak nespolupracují. Přitom by to tady mohl být běžecký ráj… Tahle je to bitka, do toho pěšáci, skútry… Jsou ostrovy naděje jako Benecko, okolí Úpy, někdy Harrachov a ty zmiňované Mísečky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.1.2023 15:29
Tak nakonec opět Malá Úpa a perfektní.Nevěřte zimním mapy.cz,že není upraveno,včera upravila Horní Malá Úpa všechny trasy včetně Lvího dolů a Haidy.Stopa skvělá vymrzlá,jen na Dlouhém hřebeni občas leze tráva ve stopě,to ve středu nebylo, nejhorší úsek viz foto,ale zase už nekoukal nikde asfalt😉Jinak skvělé podmínky, lidí velice málo,krásná zimní atmosféra,sice zima,ale bezvětří🤩Parkování bylo plné v 9:30,takže jsme stáli zadara podélně na Letce mezi prvnima😊
10:11
10:47
11:13
11:14

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Úpa a Rýchory
Vloženo 30.1.2023 7:37
Tratě na Benecku relativně ujdou, sjezd na Rovinku je o ústa a o lyže. Slalom mezi šutry a v dolní třetině je jeden téměř bezsněžný příkop přes cestu. Z Rovinky na Benecko k Bellevue místy ujeto až na asfalt.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.1.2023 21:21
Na Mísečkách se o víkendu jel závod SPŽ, trasa po ke střelnici (přes stromečky i po svážnici) i svážnice k medvědínským sjezdovkám je perfektní, včetně vyřízlé stopy. Jinde už je to podstatně horší, směr Rovinka neupraveno (resp. rolba rozhrábla pásy místy až na podklad), ale sjízdné. Cesta na Vrbatku OK, ale jen urolbováno beze stopy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.1.2023 8:28
Černá Hora. Černohorská silnice z Hoffmanek sjízdná, ale místy leze led, od otáčky na Zrcadlovky lepší. Severní část velkého okruhu (svážnice) od sjezdovky má dostatek sněhu, nový manžestr, celkem měkké, ale moc hezké svezení, tam už je to i na závodní lyže. Dolů směrem ke Kolínské jsme nezajížděli, ale z doslechu je to tam dobré. Část velkého okruhu přes Zrcadlovky prý ještě není úplně OK, tam bych byl při sjezdech opatrný. Skol!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.1.2023 21:39
Na beneckých tratích málo sněhu, proto je to místy vlnité podle terénu a užší než obvykle. Sjezd k Rovinka je s kameny. Pak je slušný úsek až ke sjezdovce Labská, od ní to málo sněhu rolba přemixovala pásy, takže trochu kamínky, hlína, listí. Na Mísečkách to vypadá dobře. Jel jsem na horších lyžích a dobře jsem udělal.

Ještě poděkování “servisákům” na Mísečkách za smejvač vosku. Pak mi to už jelo. Díky moc…
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.1.2023 21:00
Trasa Mísečky - Vosecká a zpět. Od Míseček sněhu dost. Na hřebenech dost leze kleč. Rolbou projeté na Labskou, jinak jen prošlapané od lidí a všude bez běžkařských stop.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.1.2023 20:59
Byli jsme s dětmi v Jilemnici na Hraběnce. Letos poprvé. Pro ně to stačilo (okolo 6 let). Trasy upravené rolbou, ale jen cca 4-5 cm sněhu na asfaltu, takže občas i kousek odlétnutého sněhu a asfalt byl vidět. Dětem to naštěstí nevadilo. Ovšem nebylo to na klasiku, protože stopy na klasiku nebyly vyježděné, na to málo sněhu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 28.1.2023 17:43
Na Benecku krásné rovné tratě, jezdí se nádherně. Sněhu by mohlo být víc, ale ještě to šlo… Stopy na klasiku ale nejsou, jen bruslení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.1.2023 15:40
Trasa Béďov - Vítkovice, skejt.
Celé jizerky bomba. Všude sice stará úprava a udusané od lyží, ale rychlý tvrdý sníh. Staďák - Šámalka - Kristiánov - Rozmezí - Knejpa - Kůrovec - Hraniční - Kiosek paráda. Nejlepší část od Kiosku po Jizerské na Jizerku, tam to jelo jak po teflonu, i když je to trochu rozšlapané od pěšáků. Jenom od Pešákovny na Jizerku je magistrála přerušená a objížďku jsem netrefil, tak kousek pěšky na Jizerku. Dále až ke Královskému mostu sněhu dost, jenom posledních 300m pěšky, nedá se brzdit. Dále po zelené pěšky 500m nahoru a od Orle zase lyže. Pozor - od Orle na Izerski Dzial je pouze 3cm sněhu, rozšlapané od pěšáků, prosvítá asfalt, sníh špinavý, plný bordelu s kamínkama. Dál směrem na nádraží Harrachov neupraveno, ale projetá stopa sviští jak po kluzišti. Pak doleva pěšky po Misarově cestě dolů do Harrachova na Nový svět a dále pěšky na vlek nahoru na Čerťák. Kousek se sjezdařema po sjezdovce, zde dost umělého sněhu, a dál už po Krkonošské magistrále přes Studenov na Ručičky. Hezky upraveno, skoro žádní lyžaři. Od Ručiček dál pozor: neupraveno až na Dvoračky je to ledové koryto, opačným směrem sjezd je o hubu. Z Dvoraček dolů na sjezdovce jsem zlomil hůlku, ale to nevadí, protože dál po Vlčí cestě super ůprava rolbou a pohodový sjezd až na Rezek (tato cesta není značena jako běžkařská, ale upravuje se a končí na novém malém parkovišti Pod vlčím hřebenem - nové nástupní místo). Na Rezku pár Medvědů do mě a pak pěšourem do Vítkovic.
Sněhu není dost, občas se píchá do silnice, hlavně v Polsku, ale za týden to bude všude super.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.1.2023 18:38
Děkuji Janule za skvělé doporučení. Svezení dnes po tvé trase úžasné. Já skate, ale stopa všude krásně vyfrézovaná. Spáleňák, Kostel, okruh Dlouhý hřeben, Lysečinská bouda, Kraví hora, Pomezky a zpět Spáleňák.
Nevíte někdo zda se dá bruslit až do Žacliku přes Rýchory? :-)
Úpa a Rýchory
Vloženo 27.1.2023 17:21
Misto u celnice vyhrnute pro cca 10 aut, kousek nad mistem kde cervena turisticka znacka krizi silnici. Pak 80m lesem po vyslapane pesine snehem do zatacky Terexu.
(Odpověď na dotaz uživatele zorka z 27.1.: Ahoj, jak se prosím dá vyrazit z celnice na Terex - lze nechat někde u celnice auto ? (na mapě jsou vyznačena 2 parkoviště a pozemky snad už patří Harrachovu .. ?))
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.1.2023 19:29
Horní Malá Úpa dnes naprosto famózní 👌🫶 Počasí perfektni a ráno čerstvě upravena Lyžařská až na Lysečiny, Dlouhý hřeben (nejlepší),Kraví hora (pár pěšáků to rozdupalo,ale nic hrozného),celkem 21km.
Všude perfektní stopa, pruh na bruslení měkčí, sněhu dost ,občas leze tráva nebo zem, ale opravdu jen minimální plošky a jde to objet,takže jsem docela litovala,že jedu na starých šupinách😉, protože odpoledne cukaly,jak se sníh na slunci měnil.Ze stromu pršelo (námraza a sníh),takže pod stromy hromádky někde ledovaté,jinde skoro na vodní lyže 😉skate pruh moc nejel,jak je to měkké,stopa byla lepší,hezky držela.Jo a u Kostela byla asi nějaká havárka,je tam vylita voda na cestu u křižovatky,která zmrzla na led,ale jde to objet.Vyražte než to zapadá 🤩
10:22
10:43
10:54
11:25

» Zobrazit všechny fotky (celkem 13)

Úpa a Rýchory
Vloženo 23.1.2023 8:16
Na lyžařskou turistiku dobrý, upraveno, ale místy leze tráva i balvany. Hlavně ve sjezdu trochu divoké. Jinde spadane větvičky. Stopy jen od lyžařů, na strojovou není dost sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel Novotný z 22.1.: Dotaz - Nevíte jak to vypadá v Pasekách směrem na Štěpánku a okolí? Díky)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.1.2023 15:32
Večer v sobotu z Míseček k Mohyle přes Šmída, nádhera, jen v zatáčce pod Vrbatovou boudou obří návěj. Dneska stopy na stadionu. Rolbou na skate projety okruhy 5, 7 a dokonce i 10km. Občas vykukují klacky borůvčí, párkrát roztátá místa u potoků přes cestu. Krásný prašan, ideální na modrý vosk a klasiku. Na skate dost měkké.
11:27
11:28
11:45
12:11

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.1.2023 13:13
Dnes Mísečky nový sníh upraven rolbou.
Nejlepší byla svážnice k Medvěďínu.
Je to na béčkové lyže,ale i tak překvapivě dobré.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.1.2023 0:11
Tábor a okolí - beznadějné

Ale na pěšky ok - co byste letos chtěli...
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 21.1.2023 15:54
Černá hora. Nahoře do 12h napadlo asi 15cm, dole na Hofmankach jen zhruba 5. Vrchní partie sněhu dost, silně foukalo, tak občas zavej. Nahoru i dolů stále pouze po sjezdovce. Na sjezdovce Hofmanky rolba rozhrnula nastrikany technický sníh, ale neupravila, s obtížemi sjízdné jen po kraji.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 20.1.2023 1:04
Jel jsem ze Špindlu nahoru na Medvědín po červené sjezdovce - jediná cesta, kterou se dá nahoru vyjet po sněhu. Sjedzdovka nic moc, technický sníh, občas kamínky, hodně lidí.
Z mědvědína je pěkně (lidmi) projetá červená, která vede plus mínus po hřebínku směrem ke Zlaťáku. Dá se tam i se skejty. Vršek cesty na Vrbatku je dobrý a nahoře pak, od Vrbatky na prameny Labe a zpět je to parádní - dost sněhu, pěkně ujeto, na bruslení pěkná cesta. Stopy tam vyřízlé nejsou.
Zpátky jsem sjížděl z Vrbatky až na Mísečky - spodní půlka cesty (cca od rozcestí s odbočkou na Medvědín) je hornší, v zatáčkách koukají kamínky, jednou jsem zahlédl asfalt - ale když se jede opatrně, dá se projet dobře (je to ale na dvojkové lyže). Na tratích jsem jel jen nejmenší kolečko: ke střelnici a zpět. Jet se to dá, ale rolba tam nejela - zřejmě je tak málo sněhu, že by to akorát rozorala. Takže stopa vyřízlá není. Občas kouká tráva nebo kamínky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.1.2023 20:47
Nejlepší svezení aktuálně v republice.Zlate návrší-Pramen Labe-Labska Bouda.Hranice Česká budka-Sněžné Jámy neupravené.Z Míseček na Vrbatovu boudu v pohodě s opatrností hlavně dole. Opravdu aktuálně něj. okolí Labské Boudy.Maji to utažení rolbou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.1.2023 16:30
Poslední ostrůvek sněhu v moři bláta, ke kterému se upínají skluznice běžkařů ze širokého okolí, byl dnes ještě sjízdný. Místy se již objevuje bláto. Na skate to šlo. Stopa na klasiku byla použitelná tak na 60% okruhu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 7.1.2023 19:51
Po chřipce jsem se rozhodl pro rekonvalescenci na hřebenech. Vyrazil jsem na skialpech a manželka s dětmi na běžkách. Fialový klister moc nedržel. Na Horních Mísečkách, žádný sníh. Od odbočky na Medvědín se dá po silnici jet s trochou opatrnosti asi se 3 sundáními. Z Vrbatovy boudy krásný sjezd na 4 pány, k České budce se musí občas obcházet. Cesta na Sněžné jámy je skoro nesjízdná, dá se ale velmi opatrně jít příkopem kolem. Ze sněžných jam pár kroků pěšky, pak nádherný sjezd na Labskou boudu. Přes Pančavský vodopád zpátky na Vrbatku a pak na Mísečky. Teplota kolem nuly, pod mrakem, sníh rozbředlý. Snad se to zlepší.
11:42
11:46
11:52
12:44

» Zobrazit všechny fotky (celkem 25)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2023 18:03
Nesouhlas se Sedlonkou, bylo to super, ale chtělo si přivstat. Vyrazil jsem před osmou z Vosecké boudy přes Tvarožník k České budce a pak přes Labskou louku na Harrachovy kameny. U Vosecké už je to nesjízdné, nasadil jsem lyže nad Tvarožníkem.
Pak jsem se vrátil na Českou budku a pokračoval k chatě Wawel. Kolem ní je to vyfoukané, přenášel jsem, než jsem pod Vysokým kolem nasadil a sjel nadivoko na Martinovku. Z ní na Labskou boudu po značce opět dobře sjízdné kromě pár set metrů před Labskou. Z ní přes U 4 pánů na Lysou horu, to už byla rozšlapaná břečka.
Ale jak tak vidím předpověď počasí, souvislý sníh dlouho nevydrží...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2023 15:51
Dnes už to byla bída, sníh ubyl a ke všemu to byla rozslapana, roztata břečka, až to změně, tak to bude hrbaté a nepoužitelné :(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2022 22:38
Z Misecek na Vrbatku a na Českou budku. Pokud člověk popojde tak 500m nad Jilemnickou boudu, tak je to i na A-ckove lyže. Kamínky jsem tam neviděla, ale cestou dolů je potřeba si dát pozor na vytata místa. Ovšem, pokud zítra dle předpovědi zaprsi, tak to ve spodních zatáčkách sleze. Nahoře je sněhu dost.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2022 13:33
Na svaznicich na vrcholu Černé Hory dnes docela dobré svezení. Při teplotě nad nulou podklad trochu zmekl a nerovnosti se částečně srovnaly, takže na bruslení docela slušně podmínky. Sníh po 11.hodine už pomalejší. Je potřeba dát pozor ve sjezdu od Černý boudy k rozcestí nad Vaclavakem a ke koleni na magistrále na Zrcadlech, kde několik metrů jiz chybí sníh.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2022 21:19
Ahoj, dnes tam panovala ještě relativně krásná zima. Na podmínky v okolí super. Šel jsem skialp z Misecek směrem na Labskou, zde i na běžky ok (lepší skate, ale klasika se také dala). Asi bych neváhal, protože to teplo co se chystá bude zle.
(Odpověď na dotaz uživatele Jirka z 29.12.: Zdravím, chci se zeptat, má cenu vyjet zítra lanovkou na Lysou (je spuštěná pro pěšáky) a odtamtud na běžkách na Vrbatovu boudu, případně dál na Labskou? Nebyl jste dnes někdo? V noci má ale na hřebenech spadnout teplota k nule a i pršet, to bude zítra asi zmrzlá krusta? Jsme jen běžkaři-turisté, poradí nám někdo zkušený? Díky.)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2022 14:47
Svaznice na Černé hore stale dobre sjizdne. Po ranu moc pekne, v noci zrejme napadlo par mm. S postupujicim dnem mirne zhorseni.
Na pocitovku dobre!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.12.2022 21:28
Mísečky-Mohyla-Ctyri páni-Labská na tu bídu všude kolem nejlepší svezení. Na Labská pivko,držkova a hurá zpět stejnou cestou.Super odpoledne doporučuji. Skol
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2022 14:12
Svaznice na Černé hoře sjízdné. Tvrdý nerovný podklad, navrchu cca 2cm čerstvého. Na sk8 jakž takž, nejlepší asi na soupaz. Stopa částečně jen k vysílači a paraglidu. Nahoru nutno pěšky, nebo ráno vybruslit po sjezdovce, nebo lanovkou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2022 18:22
Ahoj dnes z Horní Mísečky na Vrbatovku.Sněhu méně,ale jde to.Od parkoviště nutno vynést k vstupu do lesa, pak už je možné jet.Vraceli jsme se kolem 15:30 a sněhu přibylo.Jestli bude přes noc sněžit tak to zítra je v pohodě.Sníh je ale až kolem 1100m a výš,běžecké tratě kolem chaty Stopa byly dnes zledovatělé a nedalo se.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2022 15:28
Horní Mísečky = ledovka.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2022 15:22
Na Mísečkách jsou dnes závodní okruhy jedna velká ledovka. Včera zapršelo, v noci to zmrzlo, běžkovat se tam nedá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2022 14:25
Info přímo od skirezortu že dneska: běžecké stopy se nyní bohužel strojově neupravují. Je tam však zmrzlý sníh, s velkou opatrností je to sjízdné.


(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 26.12.: Nevíte někdo, jak to vypadá nahoře na Černé hoře? Dá se to? Půjde to zítra? Kolik cm sněhu asi je? Díky.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2022 11:43
Malý běžkařský ráj Vejsplachy :) umělý sníh vydrží i když prší. Ráno, nebo navečer to může být přimrzlé a dost rychlé pokud neleje. Natočil jsem 30 Km, 2 hodinky stačí. Pojedu ještě zítra (středa) z Jablonce n.N, kdyby se chtěl někdo přidat i po cestě - napište na messenger (Petr Hoppan).

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8)

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 26.12.2022 11:45
Jel jsem z celnice po terexu na Voseckou a zpátky. První km se musí jit pěšky, za Alfredkou na kamenacky jakž takž. Nejhezčí usek Lubosska bystrina- rozcestí pod Voseckou.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.12.2022 22:46
Harrachov, Terex, Neděle odpoledne

Dle stavu manchesteru zde za víkend projelo tak 50 lidí, z toho ~15 jsem jich potkal během svého výletu.

Jediná část kde je trochu problém je nájezd od biatlonového kolečka po Staré celní cestě - není to zde upraveno, pravděpodobně protože pod stromama není tolik sněhu. Pro klasiku pohoda, na skatech nutno urvat posledních ~200m před odbočkou na Terex na soupaž (hluboký sníh).

(Překvapivě) dobře to vypadá okolo Mumlavy; od Krakonošovy snídaně až po Mumlavský vodopád není stopa nikde rozbitá ani špinavá (semtam jehličí). Okolo Harrachova jsem nejel.

Děkuji Harrachovu za úpravu, a posílám pozdrav lidem kteří jezdí raději do Jizerek nebo Jakuszyc - bez vás by to nebylo ono 🙂

Foto na FB: https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/posts/2272730749565165/
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.12.2022 19:45
z Benecka od zlate vyhlidky jsem vystoupal na Žalý po cestě upravené rolbou. Dále dolů na Benecko přes zadní Žalý k bezkarskym okruhům které jsou upraveny. Dále pak na rovinku a k pirátovi projete rolbou. Zpatky na Benecko spodem k hotelu Belevue projete rolbou bez stop. Všude snehu dostatek a povrch hladký zatím nerozslapany. Jasno 🔆 a teploty okolo -7°C. Na zacatek sezony velmi kvalitní lyžování , s minimem lyžařů na tratích . Občerstvení na rovince i u pirata otevřeno .
10:55
10:58
10:58
11:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7)

Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.12.2022 20:59
Mísečky - upravená 3 a 5 km, na Vrbatku, a Medvědínská svážnice. 7 km není upravená a na Rovinku a Benecko se dá kolem Piráta, z druhé strany pouze na klasiku.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.12.2022 19:42
Lobkovicova cesta na Černou Horu na bruslení perfektní, po 17 h již nikde nikdo, ani zima nevadila
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.12.2022 21:13
Misecky - Vrtbatka. Zasněžené, nevyjete, sníh hlubší, takže na skate nic moc, lépe na klasičky
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.12.2022 9:21
V okolí Černé hory je upraveno cca 10 km běžeckých tratí.

Zdroj: info od skiareálu, viz https://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/cerna-hora-janske-lazne. GPSka v rolbě zapnutá zjevně nebyla, protože záznam úpravy se nikde najít nedá.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.12.2022 13:54
Mísečky, sněhu je dost, ale upravené není bohužel nic. Dá se 5 km, ke Střelnici a svážnice ke Špindlu (ta je celkem slušně ujetá, takže asi nejlepší svezení).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2022 13:49
dle map projela harrachovská rolba terex-janouškárnu a část kládovky, a také jizerská rolba mezi bedřichovem a hraběticemi
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.12.2022 22:42
Dnes (8.12.2022 v 10 hod) jsem dostal na FB „Skiareál Špindlerův Mlýn“ odpověď, že budou projíždět na Mísečkách tratě v délce 10 km. Předpokládám, že vyjedou někdy v pátek. Víc jsem bohužel nezjistil, ale rozhodně je na co se těšit.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.11.2022 20:13
Černá hora: Asi 10 cm sněhu, na trati krásných 5 cm uježděného, což bohatě stačilo na první svezení. Od lanovky přes Sokolku až na vysílač (1km) by se dalo i bruslit. Zbytek už hodně rozšlapané, i tak se na svážnici dalo pěkně zatrénovat. Potkal jsem za 2 hodiny asi 3 bežkaře. Od kolene dolů ke Kolínské jsem už neriskoval. Lanovka zase pojede až příští víkend. Sněhu určitě přibude. Sezonka pro bežkaře je za 2.700. Jednosměrná jízda za 270, zpáteční 330.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.11.2022 19:46
parkáč H.Mísečky-po žluté (souběžka pod silnicí) na Vrbatku, ke 4 pánům, pramen Labe, Sněžné jámy a zpět. Šli jsme na pásech, prvních 200 m po silnici za Jilemnickou chatou po svých, pak už to šlo při kraji na lyžích, na žluté zprvu zmrzlý sníh a trochu ledu pod stromy, čím výš, tím lepší sněhová a stoupací podmínka. Ušlapáno od pěšáků. Na hřebenech krása, skoro prašan, cca 15-20 cm, na cestách ujetých (ušlapaných) 5 cm. Od pramene Labe nahoru na Sněžné jámy občas kamínek - pozor při sjezdu. Nahoře nefoukalo, viditelnost do 15 km, do Polska tak 30 km, do Čech vidět Kozákov, Tábor, Ještěd - nádhera. Sjezd po silnici bezpečný, jen poslední kilák nutno nést - nejde brzdit v ledu a úzkém pruhu sněhu. Labská a Vrbatovka zavřeny, tak čaj a chleba sebou!! Jeďte, stojí to za to. Na parkáči bere automat jen hotovost! Zatím 30,-/hod atd...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše