Coco 1966 – profil lyžaře

Registrován od 10.4.2022, vložil celkem 12 zpráv.

Vložené zprávy

Vloženo 25.1.2023 18:31  
U elektrárny je opravdu dost sněhu. V pondělí byla v Rudolfově hustá mlha a dnes odpoledne taky lehká mlha. Slunce se v lednu v tomto studeném údolí dostane jen na pár úseků a sníh se lépe drží. Dá se tam nastoupit od závory. Ze začátku je cesta trochu hrbolatá, ale po 500m se to zlepšuje a jsou tam stopy na obou stranách. Když jsem se vrátila, bylo to uprostřed už mnohem lepší pro bezpečný sjezd. Žádný led, žádné jehličí, větvičky atd. Jela jsem taky podél kanálu a bylo to nádherně zasněžený. Občas vykukují kořeny, ale to nevadí. Stezka pro nadšence. Díky za výborné občerstvení na Maliníku. Pokud nemusíte nutně běhat každý den a nepotřebujete tolik slunce, jsou tyto stezky pro vás tak akorát.
13:41
13:41
13:42
13:59

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 13.12.2022 19:02  
Takové sněhové podmínky v prosinci v Bedřichově jsou už 5 let za námi. S trochou vosku pěkný svezení i nahoru na Rozmezí. Všude parádné stopy. Na Cestě pod Černým vrchem doporučuji směr Padesátky. V dolní části vlevo stále vykukují borůvky a malé smrčky. Ve středu je sníh stále měkký, ale stopy se sluncem trochu zpevnily. Jela jsem na křižovatku Jezdecké cesty a stejnou cestou zpět ke stadionu. Bohužel to byla na nějakou chvíli moje poslední velká jízda v týdnu. Nemohlo to být krásnější. Uvidíme se odpoledne.
12:31
13:03
13:22
14:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.12.2022 19:49  
Velký dík za první ohlídku tratě. Byli jsme první ve stopě na Hřebenovcé. Užili jsme si svezení na prašanu v zimním lese. Nikde nekoukaly borůvky ani větve. Dávejte si pozor na kameny na hraniční stezce, hlavně na přechodu u Černé brány. Nejlepší byla cesta k Šebru v bukovém lese. Na okruh kolem Penkavči vrchu jsme bohužel neměli čas. Zítra to tam určitě bude hezké. Silnice v Horní Světlé byla sjízdná a my jsme bezpečně zaparkovali před Chatou Luž. Když jsme se vrátili, bylo vše uklizeno. Zatím raději si vezměte bečkove a vyrazte.
14:31
15:24
15:25
15:26

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Lužické hory
Vloženo 22.4.2022 16:49  
Hlavní trasy jako Dukty nebo Samolot jsou uprostřed dost rozdupané. Ve čtvrtek nejlepší mezi Rozdrožem a Samolotem, ale to se může každý den změnit. Gorní dukt je lepší než Dolní dukt. V sobotu doporučuju ráno na klasiku. Stopy jsou stále tam. Na Spacerowce jsem nebyla, tradičně méně sněhu.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 20.4.2022 19:04  
V Jakuszycích začalo sněžit v12h po celou dobu. Na začátku firn dobře klouzal na Dolným Duktě a k lomu taky pěkně nahoru i dolu. Chtěla jsem vědět, jak vypadají trasy pod lomem - Niematematyczna, Dzielne Klapki a Zimowa. Přes lom níc moc, takže jsem odbočila u punktu 28a. Tohle je můj oblíbený úsek. Nevím, proč už není upraven. Prvních 500 metrů ne příliš příjemných. Pak jen krásná příroda a hluboký sníh. Z punktu 27a jsem viděla stopu z poslední úpravy. Ale nemělo moc smysl tam pokračovat, spousta větviček a šišek, částečně zmrzlá, částečně měkká a jednou přerušení. Tak jsem jezdila zpátky stejnou cestou. Nevadilo mi, že sněžilo. Mohla jsem jezdit víc než 5 hodin. Další pěkný trénink mezi stadionem a lomem. Překvapení, co bude zítřek.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 19.4.2022 18:19  
Jsem stále v Harrachově. Tak jsem se rozhodla znovu vyzkoušet tratě v Jakuszycích po včerejší úpravě. Start 11h při +1 stupni. Na Gorny Dukt se jelo dobře, i když hodně sněžilo. Potkala jsem 10 lyžníků a trať byla dostatečně prošlapaná. K lomu taky v pohodě. Na Samolot a Cicha Rownia se odpoledne stávala měkčí a měkčí. Chtěla jsem jezdit dříve. Na trase před Jelení Lakou jsem musela sundat lyže jen jednou. K překvapení byly oba dukty ještě odpoledne přimrzlé, jak již popsáno. Tak hezke svezení. Udělala jsem další dvě kolečka a opět velká spokojenost.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 18.4.2022 20:50  
Promenádní v překvapivě dobrém stavu a klouzalo se dobře. Start v 10:30h z Mořiny. Jedna stopa na obou stranách. Myslím, že to bylo dobré i pro bruslaře ráno. Tradičně před bunkrem nějaká vytáta místa, ale nic hrozného. Jen jednou přenášení 50 metrů před bunkrem. Pak další malé vytáté místo v dolíku. Na celé trase se zatím objet všemu. Mezi kioskem a Hraniční se šikovní mohou ještě projet těsně u kraje silnici nebo v lesu. Sjezd po Hraniční super 30 km/h. Pozor, dole je to trochu špinavější, mohlo by to být nebezpečné ráno. Na Kasárenské pár malých míst, přenášet jen 10 metrů před Knajpou. U Čihadle jsem potkala skupinu německých chodců a 3 cyklisty, kteří rozdupali stopy... Na Rozmezí tratě v horní části skvělé, jezdili jsme až k Jägeremu křiži, pak už špinavý jako obvykle. Na Knajpě jsme konečně našli velikonoční hnízdo, příjemná pauza. Knižecí také dobře sjízdne, ale odpoledne tradičně pomalejší než Promenadní. Zítra tu bude větší flek, 10 metrů se štěrkem, jinak dobrý. Na Cimrmanově cestě občas se štěrk uprostřed trochu okouká. Pozor bruslaře, 10 metrů před Promenádní je větší flek, tak radši nejezděte tak rychle. Celkově na duben pěkná jizda. Pokud nebude přiliš teplo nebo pršet, určitě se dá jezdit až do května.
11:01
11:01
11:22
11:22

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 16.4.2022 19:59  
Bydlíme v trojzemí, tak proč bychom nejeli do Polska? Přijeli jsme v 10h, mlha na Polaně, teplota -1. Nejlepší přistup je na Gorny Dukt. Tam jsem viděla perfektní trať a také manchester. Stopy byly tvrdé a rychlé a ještě jednou jsem si mohla užít rychlost. O Velikonocích bohužel až na pár milimetrů krupice žádný nový sníh nenapadl. Alespoň máme opět zimní teploty. To je velmi dobré, jinak jsou oba dukty brzy měkké. Si dala jsem několik koleček na Dolnym a Gornym Duktě a odpoledne na Samolot a Cicha Rownia. Na stromech byla hrubá námraza, později vysvitlo slunce a stromy vypadaly sklenĕne. Potkala jsem desítky běžkařů, pěsaky bylo poměrně málo. Byl to pěkný den.
11:31
12:08
12:09
13:03

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6) + jejich polohy na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 15.4.2022 20:26  
Dnes jsme vyrazili ze Smedavy na Smrk. Start v 10h společně s dvaceti kamarády. Byl to náš tradiční velkopáteční výlet. Ale to byla opravdu poslední jizda na tomto úseku. Rozloučili jsme se se zimními Jizerskými horami. Po dešti sníh byl celý den zledovatělý. Často jsme jezdili po posledních zbytcích sněhu a ledu. Téměř celou cestu byl špinavý bordel. Tucetkrát jsme přenášeli lyže po asfaltu a písku. Ne všude bylo možné lyžovat vedle trasy. Nebeský žebřík je již příliš většinou bez sněhu. Nenechte se odradit, můžete lyžovat dál. Doporučuji lyžovat přes sjezdovku ze Swieradowého Zdroje a po hřebeni na Smrk. A na Promenádní a taky po Kasárenské a s omezením na Ždárek je to stále dobré. Možná jsou tam teď nějaká vytáta místa, což jsem viděla ve středu. Ale žádné porovnání s horší východní částí. Všem krásne Velikonoce se sněhem!
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 12.4.2022 18:32  
Dnes jsem se vrátila na Smědavu. Na parkovišti byla většina němců. Stopy z poslední úpravy jsou stále patrné a základna je pevná. Výstup po Kasárenskou na Rozmezí proběhl velmi dobře, stopy byly ještě trochu zmrzlé. Sjezd byl opravdu pomalý, taky na Žďárek už velmi měkký. Ale to je jarní lyžování. Dole najednou rozkvetou stromy a my lyžujeme po hřebenech. Je to velmi relaxační a balzám na duši a naprosto jedna velká bilá paráda. Občerstvení na Knajpě je otevřeno, diky za to. Odpoledne jsem se na Promenádní dost zapotila. Takže raději jezdete dřív.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 10.4.2022 22:20  
Děkujeme rolbřům za perfektní tratě po celou zimu. Samozřejmě jsme hned vyrazili na poslední upravu a užívali si sněhu na Promenádní a sjezd na louce. Nepamatuji si, kdy byla poslední uprava v takových zimních podmínkách. Skutečne milovníci zimního lyžování nechtějí ukončit sezónu a jezdíme dál. Dnes jsme si dali pěkny okruh v Jakuszycích přes Orle – Samolot – Rozdrože – Lom a na méně frekventovaních trasách Jako Dzielne Klapki a po Zimowé zpět. I když skoro celý den sněžilo, všude paradní svezeni a dost bězkařů ve stopách. Jen při výstupu na Samolot se to trochu lepilo. Určitě se brzy vrátíme na Smědavu a těšíme se na Velikonoce. Tuto zimu jsem byla deset týdnů bez lyží, to nebyl život! Děkuji všem, kteří psali na tuto stránku, hlavně Honzovi. Bez tvých zimních příběhů a krásných fotek já bych únor a březen nepřežila! Nyní jsme skromnější a budeme běžkovat bez uprav. Co bychom za to dali před dvěma lety, kdybychom mohli jet dál do Jizerských hor!
10:58
11:44
11:49
13:12

» Zobrazit všechny fotky (celkem 7) + jejich polohy na mapě

Bedřichov a Jizerská magistrála