Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 24.4.2015 23:06
Auto jsem nechal na Hromovce ve Špindlu a busem vyjel na Špindlerovu boudu. Tam odtud směr Sněžka. První kilák šlo jen po svých, zhruba od půl cesty k Luční boudě se jelo skvěle. Z luční přes Výrovku, rozcestí až na Klínovy boudy paráda. Pak už to bylo špatný, opět šlo nazout běžky až kolem plání. Ale celkově jsem si běžky moc užil, takový závěr sezóny.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.4.2015 10:34
Ahoj, jak jsem slíbil, přidávám aktuální informace z trasy Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Sněžka - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně - Špindlerův Mlýn. Počasí: jasno, velmi silný vítr. Teplota: průměr okolo 6 st. Sníh: jarní firn. Styl: klasika. Mazání: klistr Swix universal. Stoupání od Špindlerovy Boudy pěšky. Po cca 1 km bylo možné nandat běžky. V úseku Malý Šišák - Luční Bouda bylo třeba přenášet tři krátké úseky. Před Luční Boudou jsem odbočil doleva a přes Rovinu pod Sněžkou se dalo dojet až těsně před Slezský dům. Následně jsme se ještě s jedním běžkařem, s kterým jsme se potkali cestou, vyhecovali a vyrazili pěšky na Sněžku. Díky silnému větru byl výhled exkluzivní až na Kralický Sněžník. Vítr nás ale úplně srážel k zemi a běžky v ruce tomu moc nepomáhaly, takže to byl náročný výstup i sestup. Hned za krátkým sjezdem od Slezského domu šlo běžky znovu nandat. Dále po Úpské hraně na Luční Boudu, k Výrovce (u ní krátký úsek bez sněhu, ale dal se objet za Výrovkou), Na Rozcestí, Dvorská Bouda (když pominu Luční Boudu, tak jediná otevřená možnost občerstvení, Výrovka i Chalupa Na Rozcestí zavřeny). Zpět Na Rozcestí - rozcestí nad Klínovkami. Doprava po tyčové trase do lesa. Prvních cca 100 m na louce (od rozcestí nad Klínovkami po les) již bez sněhu. Pak ale až na paseku, kde se tato trasa spojuje s magistrálou, bylo sněhu dost a dalo se jet. Následně nejdelší úsek bez sněhu - cca 1 km po magistrále nemělo téměř cenu běžky nandávat. Nandat běžky šlo až na rozcestí se zelnou (okruhy na Pláních). Odbočili jsme doprava směr Stoh, následně doleva a po umrzlém podkladu až na Pláň. Pak už dolu po modré sjezdovce se závěrem po červené (spodní hank) k dolní stanici na Hromovce. Na modré sjezdovce již množství míst bez sněhu, ale daly se objet. Spodní hank červené přerušovaly vytáté cesty napříč. Jednalo se ale o důstojný závěr zimní sezóny! Nebýt extrémního větru (13 - 25 m/s), pak by se jednalo o fantastický den. Ale i takto jsem spokojen a stálo to za to:)! Sníh sice mizí před očima, ale tato trasa byla včera ještě z 95% sjízdná. Kdo může, ještě se svezte!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.4.2015 7:40
Ahoj, děkuji za aktuální info z posledních dní všem, hlavně Janě. Na trasu Špindlerova Bouda - pod Sněžku - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně se chystám dnes na poslední svezení. Večer nebo zítra přidám aktuální info.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.4.2015 18:50
Čerťák,Dvoračky,Labská bouda,Martinovka, Vysoké kolo.Sněžné jámy,Česká budka,Vosecká,Harrachov.
Byla to špica, nikde nikdo, ( Polákům nejezdila lanovka). Ideální sníh a slunce. Perfektní poslední
běžky.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 20.4.2015 19:34
Ahoj,je to info z 18.4.vcera (19.4) jsem jela ze spindlerovky na lucni,bufet a plane s sjezd modra sjezdovka do spindlu.ze spindlerovky asi 2 km pesky,ale pak krasny zmrzly prasan,nebylo ani moc rozslapane od chodcu.dalo bruslit i klasika.z lucni na bufet take pekne,uz mokrejsi,ale neborilo se,az na sjezd k vYrovce.z bufetu pak kolecko,sjezd pres lisku k lesni chate.od lyzarske uz neni temer snih.pak po magistrale pod dvorskou,to uz bylo temer cele na pesi.pesky az k dvorske.z bufetu na plane uz vytate,je to tam hodne podmacene.dalo se jet az od rozcesti cca 2km od plani.sjezd modra ok,hezky upraveno,snehu dost
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.4.2015 23:00
To Jana: opravdu je tvoje info o stavu tratí na Mísečkách a na Vrbatovku z 11. 4. nebo z dnešního dne - 18. 4.?
Jinak také prosím někoho o info z trasy Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Pláně.
Děkuji!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.4.2015 21:21
Dnes okruh 10 km na Miseckach a na Vrbatovku.napadly asi 3 cm prasanu,takze led a jehlici zapadalo.dost rozslapane od chodcu ale dalo se jet.na vrbatovku od druhe zatacky ok.nevite nekdo jak to vypada ze spindlerovky na lucni?
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.4.2015 1:13
Lanovka na Čerťak, Ručičky, Dvoračky, Labská louka, Vosecká bouda, Terex, odbočka 22, dolů k silnici Harrachov. Lyže kameňačky, skate.
zataženo, na hrebenech lehky vítr od západu.

Jaké to bylo....? No, jarní výlet, zpočátku více přenášeni, kvůli jehličí, od Dvoraček nahoru pěšmo, od Kotle docela příjemné, i když to moc nejelo, neupraveno, ale pohyb na lyžích to byl. Sjezd od Vosecké nic moc, jehličí, někde i vytáto, Odbocka terex, docela ušla, odbočky dolů 22, nutno často p4enášet.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.4.2015 12:35
Ahoj všem, rád bych letošní zimní sezónu zakončil ještě jedním svezením. Chtěl bych Vás tedy poprosit o info k těmto dvou trasám:
1. trasa: Horní Mísečky - Vrbatova bouda - Labská bouda.
2. trasa: Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Klínové Boudy - Pláně (horní stanice lanovky).
Chystám se v neděli nebo na začátku příštího týdne. Dle webkamer a počasí je mi jasné, že už to bude svezení s kompromisy, ale jedná se mi o informaci, zda je to alespoň z 80% sjízdné, aby to nebyl spíše pěší výlet:) Sehnal jsem si "kameňačky", tak jestli je to s občasným přenášením alespoň na ně:)? Moc děkuji za jakékoliv aktuální info k těmto trasám!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.4.2015 18:46
Z Horních Míseček asi po 100 m nad Jilemnickou boudou se daly vzít lyže. Sněhu na silnici ještě dostatek, ale v oblasti lesa dost špíny. Nejlépe mazat lyže až na čistém sněhu. U Labské boudy, která je nepřetržitě otevřena, bylo cca 130 cm sněhu, totéž u pramene Labe (podle samorostu se směrníky). Jinak sníh jarní, pomalý, spíše turistika a opalovačka. Hlavní hřeben - nesouvislá sněhová pokrývka. Pokud se má ochladit, tak sníh vydrží minimálně do konce dubna.
Dnes umyty lyže a nakonzervovány. Nakonec byla sezona průměrná. Moc díky Jizerské OPS za údržbu lyžařské magistrály. Všem lyžařům přeji vydařené léto!
Zdraví Pepa
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.4.2015 16:48
13.4. - Mísečky - Labská: silnice na Medvědín protažena rolbou, takže do první zatáčky nic moc, možná že tam je teď už asfalt. Pak ale naprosto v pohodě, sněhu dost a projeto od rolby, ani to nebylo moc rozdupaný, nahoře to bylo i trochu přimrzlý, takže to letělo jak blázen. Sněhu je nahoře určitě dost, jde spíš o kvalitu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.4.2015 8:07
Na tratích na Mísečkách odoledne cca. 16:30 až 18:00 teplota mírně nad nulou, upravené rolbou asi z pondělí, moc to nejelo, měkký povrch. Sněhu ale spousta.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.4.2015 9:59
Ti pěšáci a další idiotští likvidátoři tratí jsou jarně-zimním neštěstím Krkonoš. V Jizerskách se to téměř nevidí, nikdo si to nedovolí. V Krkonoších jsou dupači běžně i na upravených tratích mimo hřebeny. Neuznají jakýkoliv argument, nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by se po upozornění omluvil, uznal chybu. Jen arogantní výroky, že si mohou chodit kde chtějí. Na jaře je situace nejhorší, protože už se mnohdy neupravuje strojově a vydupané díry v noci zmrznou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.4.2015 12:36
Má trasa: Pomezky - Malá Úpa - Lysečinská bouda - po zelené k přechodu do Niedamirówa - Rýchorská bouda - Horní Maršov. Bylo asi 15 cm nového sněhu, kolem poledne + 2 °C, odp. slunečno. Stopa většinou neupravená, vyjetá na klasiku. Na asfaltce v Malé Úpě a u Lysečinské boudy vytátá místa, ale dala se objet. Za Lysečinskou boudou pak sníh na asfaltce uplně roztátý, bylo třeba jet po zelené po polské hranici.
Úpa a Rýchory
Vloženo 5.4.2015 7:42
Krásnější zimu jsem letos neviděla. Sice se slunce střídalo s vánicemi, ale prašan jedna báseň. Jeli jsme ze Špindlerovky na Sněžku a zpět ve stopě vyjeté od lidí, nebo jsme si jí i vyjeli sami. Sněžka je ledová hora, plná lidí zblblých outdoorovými firmami - vybavení jak do Himláje. Ale musím uznat, že sestup v botách na běžky ideální taky nebyl. Viděli jsme pád nějakého dobrodruha ze zavřené, totálně ledové polské silnice od polské chaty pod Sněžkou -naštěstí snad bez úrazu.Dnes ráno (neděle 5.4.) je u špindlerovky totální mlha, v noci ještě připadlo.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 4.4.2015 20:18
Špindlerovka - Luční - Krásná pláň - Hromovka.
Na hřebenech je cca 30cm nového sněhu, ráno byl prachový, resp. na vrchovlových pláních a hřebenech upěchovaný větrem. Na starý ledový podklad to bylo vyfoukané jen na několika málo místech kolem Stříbrného hřbetu.
Ze Špindlerovky na Luční klasická a celkem kvalitní stopa, ale potkali jsme dvoje Poláky, kteří v ní dusali. Od Výrovky na Luční táhne hodně pěšců, podle toho cesta vypadá, ale sníh je měkký a dá se uplouhat i v něm stoupat. Špindlovské tratě byly ráno upravené rolbou až k Chalupě na Rozcestí, ale opět v tom chodili pěšci a dokonce i nějaký dobrák s koněm a saněmi, který dal cestě co proto. Na skate tedy nic moc. Navíc odpoledne nasněžily cca 3cm nového sněhu, pak už cesty moc upraveně nevypadaly, i když klasická stopa byla lidmi neustále projížděná a je tedy použitelná. Po sněhu jsme dojeli až do Špindlu k Dolské. Hromovkové sjezdovky vypadaly dost pěkně i odpoledne (málo kupek i boulí).
Mazali jsme ráno modrý Swix extra a držel až na Luční. Kolem poledne držely fialové Swixy, ale jak se do sněhu opřelo slunce, klouzalo všechno (a měkčí jsme nezkoušeli - už jsme jeli dolů).
Lidí nejprve málo - autobusem v 8:30 nás jelo na Špindlerovku asi 10, v poledne bylo v restauraci na Luční poloprázdno. Ale po poledni od Výrovky na Luční i na Rozcestí šlo dost lidí (1/3 běžky, 1/3 skialp, 1/3 pěšky) a i cestou do Špindlu bylo dost živo.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.4.2015 19:44
Benecko - Rovinka - Jánský vrch - Hotel Žalý, Skvělé sněhové podmínky, cca 20cm nového sněhu. Trasa, kterou jsem jel byla čersvě protažená rolbou. Trasa Rovinka - Horní Mísečky protažená nebyla. Dopoledne skvělé poježdění. Po obědě se bohužel probudili i borci se skůtama a když je přestalo bavit ježdění po národním parku mimo cesty vrhli se na běžkařské trasy. Projeli skutečně vše takže bruslení nebylo nic moc. Nejhorší byla trasa rovinka - benecko, tam to krom skútrů projela i čtyřkolka. Je mi líto zničené práce rolbařů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.3.2015 11:34
Ahoj, TEREX je luxusní! Jela jsem ho v sobotu od Vosecké, až do Harr., a včera zase. Konkrétně sobota začátek v Jánkách, po modré přes Č.horu, celou Krko. hřebenovku po cestě Č.Pol. přátelství, do Harrachova po terrexu. VŠE naprosto krásně sjízdné, kromě jednoho sjezdíku u kamenů, teď nevím Dívčí či Mužské to byly. Včera, v neděli, zase terrex nahoru, od Snídaně na Ručičky, Lysou horu, Růž. zahrádku, okolo Kotelních jam, a zase Vosecká, tam jsem se dozvěděla že je to sjízdné úplně okolo Mumlavy až do Harr., což jsem ale nakonec nevyzkoušela protože ten terrex je tam luxusně zasněžený a stopa i v tom dešti jela moc pěkně, že jsem to zase sjela dolů tamtudy (a u silnice směr přechod do PL potkala vojenská vozidla:))). Neděle propršela komplet až do dnešního rána, ale sněhu je opravdu dost takže se nebojím že by se něco na trati změnilo!:) Doporučuji! Ještě si to též zopáknu:)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.3.2015 21:52
Okruh Mísečky - Rovinka a zpět. Výborně upravená trať na skate (stopa zde není, v sobotu i neděli jsou zde závody, ale lze se v pohodě vyhnout, občas je potřeba počkat až přejede peloton :-) 500m před rovinkou 2x sundáte, za Rovinkou se jde pěšky asi 400m jinak super trasa. Pod 900mnm hodně jehličí, nad 900mnm čerstvě napadaný prašan. Trať upravená rolbou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.3.2015 18:02
Špindlerovka - Luční - Krásná pláň - Hromovka. Nahoře (cca od 900m) napadly cca 2cm nového sněhu. Až po Výrovku na to držel fialový s červeným (sádlo), pak už to klouzalo a z tuhých vosků nebylo čím přimazat.
Hřebenovka k Luční byla krásná, čistá stopa, žádný hamtal. Sjezd od kapličky k Výrovce byl celkem drsný - umrzlé rýhy od rolby a po boku navátý čerstvý těžký sníh. Podobně nepříjemné jsou i části sjezdu z Rozcestí a kus nad Klínovými boudami (rozmoklá lyžaři rozrytá cesta v noci zmrzla a na ton asněžil poprašek).
Běžkařské tratě kolem Pláně byly nedávno upravené a jsou vhodné i na skate. Bohužel i tam chodí chodci.
Dojezd z Krásné pláně do Špindlu je skoro celý sjízdný, přenášeli jsme jen dvě krátká místa.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.3.2015 6:47
já tam nebyl ale dle informací zde a na webu http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov kde je dnes ráno čerstvě upraveno si myslím že to bude bez problémů. Vážně uvažuji se tam také podívat :)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.3.2015 12:13
No tak já už vím, jak to vypadalo včera. Většinou zledovatělé, kam svítí slunce, tak tam to měklo na kaší. Výjezd do kopce po tom ledě trochu problém - občas to ani bruslením moc nešlo. Samozřejmě místy dost jehličí. V nejvyšších polohách (nad 1000m) to bylo výrazně lepší. Nevím, co znamená ta dnešní úprava (ten led asi moc zrecyklovat nejde).
Ale pro nadšence to určitě smysl má, obyčejní turisti to s opatrností snad taky nějak zvládnou.
Zdar
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.3.2015 8:44
V lesních úsecích se vzrostlými smrky budou jehličky a špína, to platí obecně.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 23.3.2015 16:48
Jenom dotaz: neví někdo, jak to reálně vypadá nad Harrachovem - okruh Čertova hora, Krakonošova snídaně a zpět do Harrachova? Díky
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 20.3.2015 9:45
Ahoj, přidávám info z trasy Špindlerova Bouda - Slonecznik - Rovina pod Sněžkou - Dom Slaski - Sněžka - Luční Bouda - Výrovka - Bufet Na Rozcestí - Liščí hora - Lesní Bouda - Kolínská Bouda - Černá hora a zpět. Vyrážel jsem před 9 hod. Začátek až po Rovinu pod Sněžkou byl celkem náročný po zmrzlém podkladu. Měl jsem běžky na skate a většinu jsem jel soupaž, protože trasa byla rozšlapaná od pěších turistů, navíc s množstvím sněhových jazyků, k tomu silně zmrzlá. Od Roviny pod Sněžkou již měkčí povrch a dalo se bruslit. Na Sněžku jsem vyběhl s běžkami v ruce - stálo to za to hlavně díky dobré viditelnosti a bezvětří. Následně po Luční boudu již měkčí svršek, ale s tvrdým podkladem, takže to jelo. Stoupání k Památníku obětem hor zmrzlé i po poledni. Sjezd k Výrovce rozbředlý. Liščí hora pak ledová nahoru i dolu. V okolí Černé hory jsem byl až odpoledne a všechny trasy byly čerstvě upravené (prakticky již od Liščí Louky až po vrchol Černé hory) - přituhlo, vynikající kvalita stop jak na klasiku, tak na skate a rychlý skluz. Jen místy led. Každopádně celkově parádní trasa s množstvím výhledů!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.3.2015 20:23
Z Jánek kolem Modrokamenné boudy, Velšovek a Thámovek na Černou horu, dolů po malém okruhu (travers pod lanovkou). Sjízdné až od Modrokamenné boudy, výš už slušný sníh, který přes den měkl. Tratě nahoře mají dobrý podklad, takže se to zatím nehrabe, sjezd traversem je možný až dolů do Jánek, i když v závěru už to žádná paráda není. Máza alchymie - fungoval červený klistr, ve stínu silné ruce.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.3.2015 22:07
David: Sice hodně zmrzlý, ale dá se to jet. :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.3.2015 0:07
Ahoj,nevite někdo jak je sjízdná trasa Benecko - Mísečky?Díky
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.3.2015 8:26
Petr:: Na Černé Hoře je sněhu pochopitelně dost. Celkem pravidelně upravované rolbou, viz: http://bilestopy.cz/cs/krkonose/cernahora . Doporučuji ráno, dopoledne, to je to zmrzlé! P.S. Na běžkách se neběžkuje, ale lyžuje. :-)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.3.2015 13:34
Ještě k té Černé hoře: když jsem tam jel pozdě odpoledne, tak z Hofmanek v pohodě, dole víc měkké, nahoře tvrdé, místy zmrzlé stopy po skútrech i dost nepříjemné. Večer zpátky dolů doslova o hubu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.3.2015 16:22
Přes víkend luxusní slunečné počasí, sněhu na hřebenech samozřejmě dostatek, přes den změklý, bez ledových ploten. Celkem snadno sjízdná polská cesta ze Sněžky. Sjezdy Vavřincovým dolem i do Špindlu bez problému až dolů.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.3.2015 13:32
Mísečky - závodní okruh 10km: Přes den 3 nad nulou, sníh ale zatím není přemrzlý, spíš "čerstvý mokrý", mejdlovatí. Mazal jsem stříbrný klistr (KR40 + K21) a moc to nedrželo. Asi to bylo spíš na červený pevný vosk.
Závodní tratě jsou krásně upravené a to vč. okruhu na Rovinku.Lidí na sobotu uspokojivě málo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.3.2015 18:16
Ahoj, dnes Černá Hora : dole premrzlý starý sníh, nahoře prašan ale sněhu dostatek. Není to žádná kaše ani odpoledne. Jezdí se krásně ani žádný lidi. Ahoj.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.3.2015 18:04
Medvědín - Růženčina zahrádka - Česká budka - Vosecká bouda - Mísečky:
Odpoledne přišla teplá fronta, do 1200m mrholilo, sníh dole zmejdlovatěl a teď k večeru už namrzá. Na hřebenech lehce sněžilo a sníh zůstal kvalitní.
Silnice z Míseček na Labskou je ujetá lyžaři, závěje ani leďák skoro nikde a je pokrytá upluženým sněhem, takže na ní drží fialový vosk.
Pohraniční hřebenovka je doširoka vyšlapaná pěšáky, opět skoro žádný leďák.
Ostatní cesty (z Labské louky na Voseckou či na Růženčinu zahrádku) jsou vyjeté lyžaři, výjimečně je tam i stopa, ale většinou v tom chodili pěšáci, takže žádný požitek. Většinou by se tam dalo trochu i bruslit, ale je to spíš na klasiku.
Sněhu je na hřebenech dost - podle tyčí odhaduji něco kolem metru (samozřejmě až na vyfoukaná exponovaná místa).
Mimo cesty se dá jet jen tam, kde jsou stromy - tam je sníh celkem měkký. Na planinách se střídají plotny firnové krusty a dotvrda ufoukaného prašanu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.3.2015 15:17
Mísečky - Vrbatka po staré cestě - Šmídova vyhlídka a lesem dolů.
V noci skoro nesněžilo a přes den bylo jen pár přeháněk, cca 3cm nového sněhu. Pod 1000m padal sníh mokrý který zejména na slunci hodně mejdlovatěl. Nedrží na tom ani měkčí fialový. Ve vyšších výškách padal i zůstal takový těžší prašan a fialový Swix V50 byl skoro až moc tupý.
"Zkracovák" na Vrbatku je prošláplý několika lyžaři dolů i nahoru, ale mimo les to během pár hodin překryje vítr. Sjezd ze Šmídovky lesem dolů byl krásný, ale přeci jen to nebyl ten lehký zimní prašánek a trochu se to zařezávalo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.3.2015 17:32
Medvědín - Šmídova vyhlídka - Vrbatka - Harrachovy kameny: V noci opět napadlo a trochu padalo i přes den. Na hřebenech je minimálně 15 cm prašanu. Dost fouká, takže mimo les jsou někdy závěje a jindy naopak vyfoukáno na starý přimrzlý sníh. Ve Špindlu bylo pár nad nulou, na Mísečkách kolem nuly a na hřebenech asi míň. Držel modrej v kombinaci s fialovým. Sníh je pomalý.
Stopa z Medvědína na Šmídovu vyhlídku je prošláplá a hamtalo v ní jen pár pěšáků, takže celkem obstojná. Silnice na Vrbatku byla upravená rolbou, ale jako obvykle je tam hodně našlapáno. Cca třetinu cesty je i lidmi vyjedtá stopa. Poslední 1km k Vrbatce už jsou nafoukané závěje. Zhamtané je to bohužel i dál na Harrachovy kameny, ale sníh je měkký a tak ty šlápoty moc nevadí, lyže to proříznou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.3.2015 11:52
Ahoj, přidávám informaci z trasy: Špindlerova Bouda - Luční Bouda - Výrovka - Bufet Na Rozcestí - Klínové Boudy - Struhadla - Špindlerův Mlýn. Vzhledem k předchozímu nočnímu sněžení nebylo většinou upraveno. První část trasy po Luční Boudu šlapání vlastní stopy v navátém sněhu. Mezi Luční Boudou a Bufetem Na Rozcestí již alespoň ujeto rolbou, ale částečně zaváto se sněhovými jazyky. Úsek Na Rozcestí - Špindlerův Mlýn upraven den předem, tudíž na něm bylo cca 5 cm nového sněhu. Počasí bylo velmi proměnlivé. Když pominu silný vítr, tak polovinu trasy jsme měli polojasno a polovinu zataženo s občasným sněžením. Trasu ale jednoznačně doporučuji, všude sněhu dostatek, žádná vyfoukaná místa na kameny a led a hlavně nádherné výhledy.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.3.2015 17:19
Mísečky - Rovinka: ráno napadlo asi 5cm nového sněhu, závodní tratě dopoledne protáhli vč. 15km turistického okruho (snad celý - já jel jen z Míseček na Trojdomí a zpět).Bylo kolem nuly, takže ve stopě to namrzalo a klouzalo, ale mimo stopu na ukrouhaném sněhu dobře držel modrej s fialovým.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.3.2015 14:55
Mísečky - závodní okruh 10km. Nad ránem pršelo a cca od 1000m sněžilo. Po posledním sněžení už nestihli tratě upravit, takže 5km okruh měl i ve stopě cca 3cm nového mokrého sněhu. Níže už jsou varhánky a mokrý sníh. Obstojně na to držel fialový klistr KR40 v kombinaci se stříbrným. S kopce i na rovině to jede uspkojivě rychle.
Teď jsou tu přeháňky, padá krupice (vypadá jak polystyren). Lidi skoro žádní, parkoviště na Mísečkách plné ani ne z poloviny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.3.2015 10:40
Včera nebylo super počasí, asi proto na kopcích i v mlze a větru jen opravdoví horalové. Potěšily vzájemné pozdravy. Sněhu je hodně, cesty dobré, při sjezdu do Harrachova padaly odpoledne další vločky. Zima nekončí.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.3.2015 13:27
závodní tratě Harrachov skate v sobotu krásný mansestr během dne měkké. na neděli neupraveno tak trochu hrbolatý a namrzlý, pocitově to moc nejelo ale možná to bude spíš absencí fyzických sil :-) sněhu pořád dost a odpoledne začalo padat.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.2.2015 21:27
Benecko - Misecky stale prijemne svezeni. Jak na klasiku, tak na skate. Nikde zadne problematicke misto.
a.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.2.2015 20:05
Dnes jsem objel s týmem Krkonošskou 70 a musím říct, že lyžování v našich nejvyšších horách dnes nemělo chybu. Krásné počasí (slunečno a skoro bezvětří) lákalo nejenom k závodění, ale určitě i k výletům.

Sněhu je po celých Krkonoších (Špindl, Pražská, Černá hora) zatím dost, úprava tratí byla na většině míst luxusní. Na většině míst byla po jedné straně připravena i stopa na klasiku. Sníh nebyl ani po ráno moc zmrzlý, takže lyžování bylo i ze sjezdů docela bezpečné. Čím později k poledni vyrazíte, tím pomaleji lyže pojedou, ale zase si užijete teplejšího počasí.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.2.2015 21:00
Dnes od kostelíka na rychory a zpět.projeto.jen dole u alberic.trošku horší ale jinak celkove dobrý..dobry na skate i stopu.večer jela rolba na haidě.tak snad jela i magistrálu.
Úpa a Rýchory
Vloženo 24.2.2015 18:18
Dnes klasická "osmička"(tvarem, ne kilometráží, ta byla 20km). Ze stadionu na Benecku na Rovinku pak doleva směr Mísečky a zpět pak nad Špindlem přes Třídomí a Rovinku zpět. Večerní sněžení tomu hodně pomohlo, zhruba 5cm nového sněhu. V okolí obou stadionů stopy i bruslení, po spojovačkách vždy alespoň jedna stopa vyjetá od běžkařů. Příjemné svezení ikdyž při teplotách nad nulou pomalejší sníh...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.2.2015 18:23
Okruhy kolem Vítkovic jsou pokud použiju auto terminologii s opatrností sjízdné všechny. Jen je to mokré, v lese s jehličím. Nad Jestřábím a Křížlicemi prosvítá tráva ale lze v pohodě objet. Po černém okruhu v lese se prošel kůň tak pozor na díry...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.2.2015 17:03
Čerťák - Ručičky - Krak. snídaně - Vosecká - Celnice (říká se této části Terex?) - autocamp: stopy na klasiku vyřízlé perfektně, hlavně v druhé půlce, ale už je to plné špíny. Na stoupání Swix vario, drželo to dobře, ale místy to trochu namrzalo. Už od rána drobně sněžilo a dost to ten čerstvý sníh brzdil. Sjezd z Vosecké s ledovými plotnami, ale dalo se to bez problémů splužit.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.2.2015 21:26
Velke Karlovice. Pred i po dnesni Karlovske 50 asi nejluxusnejsi svezeni. Vsude 3-4 perfektni stopy, slunicko, spousta snehu, atmosfera...proste bomba. Krome zavodni trati jsem projel i Horal-Dupacka-Makovsky prusmyk-Horal a taky super a navic liduprazdne. Stopy tady dela nekdo, kdo premysli a sam si bezky obcas obuje. Klobouk dolu! Karlovice proste nezklamaly - zitra repete:-)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.2.2015 20:10
Čerťák - Ručičky - po vrstevnici na Krakonošovu snídani - Vosecká - zpět do Harrachova podél Mumlavy.
Sněhu je dost, nikde nebylo vydřeno až na zem. Tratě upravené (něco asi včera, nahoru na Voseckou asi dříve). Všude jedna dobře vyřízlá stopa a zbytek pro skate. Ve stínu (většina cesty) na cestách příjemně nakrouhaný sníh, ve kterém se dá běžet klasikou, bruslit i plužit. Většinou byla použitlená i stopa (často bílý sníh, skoro žádný led), ale lépe to drželo vedle stopy. Leďák byl jen na pár místech - hlavně tam, kde to před tím sluncem natálo. Cesta nahoru na Voseckou je horší, ráno tam muselo být hodně ploten, odpoledne ale už led měknul a držel na tom klistr a dalo se zaříznout při sjezdu.
Mazal jsem gumu KR30 a na to fialový KR40, odpoledne jsem přimazal stříbro a KR50, celkem to drželo, i když na Voseckou jsme se dost nadřeli.
Centrální parkoviště v Harrachově bylo skoro prázdné, na cestách nebylo moc lidí (zejména na vrstevnici okolo Zadního plechu skoro nikdo). Na Voseckou chodily jako vždy procesí, ale kolem 14h jsme v pohodě našli volný stůl a při sjezdu do Harrachova kolem 16h už bylo kolem Mulavy příjemně prázdno.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.2.2015 21:56
Dnes skate z Benecka na Horní Mísečky a zpět - tam po tratích, zpátky po plynovodu. Na Mísečkách tratě upravené - ještě odpoledne leckde manšestr. Obě cesty na Mísečky neupravené, stopy zledovatělé, uprostřed taky, při bruslení to ustřelovalo, hodně jehličí a větviček. Počasí super, lidí málo. Kdo si chce zajezdit, vyjeďte raději rovnou na Mísečky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.2.2015 8:02
Magistrála, Terex i harrachovské tratě jsou pěkně upravené. Mezi Ručičkama a Čerťákem už je stopa na klasiku horší, jinak všude jinde moc pěkné svezení.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.2.2015 12:00
Dnes Žacléř - Rýchory opět pěkné na bruslení i klasiku. Od zámku k Hubertusu nepatrně horší, poměrně rozšlapané pěšáky, ale v pohodě bez větších problémů. Od Hubertusu dál super (jen na louce za Hubertusem jako vždy objížďka vyfoukané cesty - pár desítek metrů).
Úpa a Rýchory
Vloženo 14.2.2015 16:49
Dnes dopoledně Žacléř -Rýchory - Lysečiny - Pomezky, včetně okruhu Haida na Pomezkách. Od louky nad zámkem v Žacléři upraveno na skate i klasiku, bylo to parádní (bruslil jsem), jen ze začátku trochu listí atd., ale bez problémů. Stopa na klasiku byla skoro pořád a docela pěkná, jen sníh se dost měnil, mazání asi nebude jednoduchý. Díky za úpravu všem zúčastněným.
Úpa a Rýchory
Vloženo 14.2.2015 9:34
Byl jsem ve čt. i v pá. Jakuszyce-Szrenica hraničním průsekem:-). Ze Szrenice na Sněžné jámy ve čt projeto jakousi rolbou. Dobře sjízdné oběma směry. Od Labské louky rolbou upravená cesta na sedlo pod Kotlem. Slušná cesta od Růženčiny zahrádky přes Harrachovy kameny na Vrbatku. Rolbou upravená silnice na Labskou boudu. S běžkami v ruce po žluté na Sněžné jámy. Pak pěkný sjezd do Harrachova (cesta upravena rolbou z Labské louky přes Voseckou a údolím Mumlavy). Kdekoli mimo upravenou cestu je ledová krusta (např. na východ od Sněžných jam) a je to spíš na skialpy.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.2.2015 18:41
Rýžoviště - Dvoračky - Vosecká - Mumlava. Nádhera, stopy všude, od Ručiček azuro :-).
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.2.2015 10:32
Info zde:
Mísečky:
http://www.skiareal.cz/bezky
Benecko:
http://bilestopy.cz/cs/krkonose/beneckovitkovice

Na Mísečkách je teď 100% jistota, že bude upraveno vše. Na Benecku se starají o tratě také velmi svědomitě.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.2.2015 9:49
V sobotu jsem projel trasu z Harrachova , Mumlava, Snídaně, Vosecká, zpět Snídaně , Kládovka, Ručičky, Dvoračky, Ručičky, Čerťák a Harrachov. Upravené nedávno nikoliv čerstvě ale dobře sjízdné. Pěšáci i na vzdálených místech. Jen konstatuji, že se ani někteří lyžaři neumí chovat. Klidně se postaví do pravé i levé stopy do zatáčky na konci sjezdu a do volné plochy položí hole tak, aby se nedalo vůbec nikudy projet. A ještě držkují, když jim člověk vynadá...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.2.2015 19:59
Dnes jsme projeli trať jilemnické 50 - skate, spokojenost, pořadatelé si evidentně mákli. Projížděl jsem tyto lesy a pláně kolem Jilemnice poprvé a moc se mi to líbilo, otevírají se jiné pohledy než ze silnice. Na závod bych si určitě nebral ty nejlepší lyže, ale takto na pohodu to bylo luxusní, sem tam člobrda, žádná tlačenice. A to počasí !!!
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 6.2.2015 16:13
Jel jsem dnes Kostelní-Ručičky- Studenov- Čerťák. Na www.bilestopy.cz jsem si našel,že by úsek Ručičky - Studenov měl být upraven naposledy včera,ale stav tomu neodpovídá.
Na klasiku je to spíš vyšlapaný než upravený, bruslař se bude trápit(jet se to dalo,ale nic moc).
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.2.2015 20:25
Benecko-Rovinka-Mísečky po plynovodu parádní úprava pro skate i klasiku. Z Rovinek to vypadalo stejně dobře všemi směry-kolem Janovy hory, velbloudka, k Bellevue. Tratě na Mísečkách čerstvě upraveny.
To Alena: aktuální stav tratí v okolí Vrchlabí najdete zde http://www.krkonose-vrchlabi.cz/bezecky-areal-vejsplachy
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.2.2015 23:05
Ja dnes taky po stopách JIlemnické 50 a mam stejný názor jako Petr 3.2. Nevypadá to vůbec dobře...
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 3.2.2015 22:24
Dnes jsem projížděl trasu Jilemnické 50-ky a pokud nenasněží, dá pořadatelům opravdu hodně práce, aby o víkendu byla sjízdná. Hlíny leze opravdu hodně. Litoval jsem i kameňačky :-( Je to zatím na hranici sjízdnosti .....
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 2.2.2015 15:39
Dnes ráno byly parádně upravené harrachovské tratě + Janova cesta nahoru na Čerťák a obě cesty z Čerťáku na Studenov. Bohužel magistrálu neprojeli už od čtvrtka. Z Ručiček na Studenov je to na bruslení uježděné od lidí celkem dobře, ale stopa na klasiku už není. Na Kládovce je to na bruslení hlubší a zbytky hrbaté stopy na klasiku tam nějaké jsou. Je opravdu škoda, že se harrachovští o tratě nestarají líp (respektive častěji). Na skiareal.com sice dobře popisují aktuální stav, ale údaje o úpravách trati nedodržují (magistrála prý každý pátek a po větším sněžení...) Lidí bylo o víkendu i dnes dost, co by upravené tratě ocenili. Kdo chce mít jistotu, že se sveze, tak radši popojede autem na přeplněnou jizerskou magistrálu nebo do Jakuszyc. Škoda...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.2.2015 12:05
Lomnice je upravena... z Plouznice az do Zelenyho haje. Ale pouze skutrem na klasiku. Na skate projeto pouze kolecko u mustku. info na www.
lsklomnice.cz
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 3.2.2015 7:07
Jel jsem ze Zaclere od zamku smer Rychorsky kriz. Ze zacatku tam je snehu pomalu a nebyl zadny podklad nicmene to bylo vcelku prijatelne. Co se tyce upravy trate tak uz to bylo horsi, Dalo se jet (bruslit) pouze k Hubertusu dale uz to bylo absolutne zafoukane. Cela trasa vcelku rozslapana od lidi. Na nove lyze to tam neni jeste uplne vhodne.
Úpa a Rýchory
Vloženo 2.2.2015 12:19
1.2.2015 Benecko- Rovinka-Pirát-Mísečky a zpět. Závodní tratě na Benecku upravené, stejně i z Rovinek na Mísečky.
31.1.2015 Jsem sjel do Vrchlabí z Rovinek Velbloudí (Ale tam bylo v podvečer cca. 10 cm nového na upraveném podkladu ) nad Bubákov a sjezdovkou dolů. Cca. 600m pod Mísečkami diskuse s třemi pěšáky na upravené trati "My si můžeme chodit kudy chceme, nám nikdo nemá co zakazovat a poroučet".
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.2.2015 8:44
Z Jakušic musíš buď pěšky,nebo po kraji silnice za hraniční přechod Harrachov a potom do leva cestou Terrex.Bývá zpravidla upravená.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.2.2015 18:19
Prosím, nevíte někdo, vede-li teď nějaká stopa (a jaké kvality) z Jakuszyc na hranice a po hracicích na Voseckou boudu? A jak ji v Jakuszycích najdu? Díky!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.2.2015 18:14
Jarouši, příp, jiní znalci, prosím, jak najdu v Jakuszycích stopu na hraniční čáru a na Voseckou boudu? Bude tam teď nějaká stopa? Jinak se to asi bude dost bořit, ne? Dík
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.2.2015 9:10
Opäť krásne upravené trate, až na debila, ktorý rozryl skútrom cestu na vrbatovku (v zákrutách úplne).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.1.2015 13:13
Z Vejsplach přes Kněžice na Sovinec a zpět. Dole by mohlo být sněhu malinko více, ale nění to nijak tragické. Nahoře už úplně pod sněhěm. Tratě upravěné suprově. Na Sovinci jsou upravená pěkná kolečka.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.1.2015 8:53
Dnes ráno krásne upravené trate na Horních Mísečkach. Sněží.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.1.2015 6:49
Trasa z Benecka-Rovinka-Plynovodni-Misecky-Janova Hora-Rovinka-Benecko, stopa absolutne bez upravy!!!???? pouze proslapana boulovata stopa,ktera lyze vubec nevede....mezitim pesaci,skutry....proste tragedie. jinak vsude spousty snehu, -3C a obcas snezeni- zimni idyla. mazano swix V45,ktery zacal pod miseckani namrzat,premazano modrym extra V40 a ok.
souhlas s Kamzikem, je skoda, ze je mistnim podnikatelum jedno,po jakych tratich se tu bezkuje!!!ikdyz jak jsem videl,hospody jsou
plne...a o to prece jde.
v nedeli si radeji zajedu do preplnenych Jizerek,sice o 30km dal,ale s jistotou,ze se svezu po upravenych tratich. Skol
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.1.2015 1:35
stopa na Rovinky projetá pouze od lyžařů, kterých bylo na trati poměrně dost. Opravdu nechápu, proč nejsou stopy strojově upraveny, za chvilku už do Krkonoš nikdo nebude mít důvod jezdit! sjezdovky předražené a běžecké tratě, hrůza, naprosto bez zájmu místnoch vesnic ! nechápu, proč s tím místní hoteliéři nic nedělají, takhle tu za chvilku zkrachujou úplně všichni :-( . smutný to příběh!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.1.2015 23:44
Škoda, že tu nikdo nepřispívá, snad se to změní.... Dnes jsem vyjel od Stachlu http://mapy.cz/s/fyKM , dupal jsem stopičku okolo bunkru a Sněžné domky v cca 15 cm prašánku ( je tam nově rozšířená cesta na rolbu(červená), pak po žlutý k Rýchorskému kříži. Odtud už čerstvý manšestr i stopa pro klasiku do Žacléře a na Pomezky. Já jel na Pomezky. Luxusní svezení po celé délce na dostatečné vrstvě sněhu. Vřele doporučuji. Klidně vemte lyže jedničky, pouze na Mravenečníku v úseku asi 50 metrů vyfoukáno, tam dejte pozor na kamínky.... mazal jsem modrej extráč. Projeto rolbou i přes Pašovku do Bystřice.
Úpa a Rýchory
Vloženo 29.1.2015 22:53
Dnes večer jsem byl Benecko-Třídomí-HM-Janovka-Benecko. Vzhledem k tomu, že v poslední době napadlo relativně dost nového sněhu, tak je to měkkéí, odraz při bruslení se boří. Někdy jsem jel radši soupaž než bruslit :) Úsek Benecko-Labská upraveno spíše turisty a místními boudaři na skútrech než rolbou (stopa na klasiku tu ale byla). Od Labské přes 10km okruh hezky upraveno. Dále na Janovku už opět pouze upraveno svépomov od turistů. Asi ještě horší než cesta přes Třídomí. Celkově hezká projížďka vše je okolo bílé, ještě aby rolbaři trochu pomohli a bude to 1 s * :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.1.2015 14:09
Z Hoffmanek přes Zrcadlovky na Kolínskou - perfektní svezení po čerstvě urolbovaných 30 cm prašanu. Od Janských Lázní výš je sněhu dostatek.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.1.2015 10:55
Tratě kol Benecka vesměs upravené, stopa často přimrzlá, spíš na klistr. Méně lidí než o víkendu. Výjimkou je hlavní z Benecka na Rovinky, kde je to samá škola.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.1.2015 14:36
klasika:Luxusni svezeni z Benecka na rovinky ve stope trochu cerstveho snehu obcas led ale jinak parada.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.1.2015 17:53
Klasika z Benecka na rovinky trasa ledova ale jelo to nadherne, ale chtelo to maznout mix stribrny plus fialovy klistr. Supiny s problemama...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.1.2015 17:18
skate z benecka na rovinka luxusní dálnice trochu ledovatejsi ale pocukrovano jelo to nádherně. dál na tridomi už boulovatejsi a na skate trochu boj. lidu hafo ale rozumní. posláno z nové mobilní aplikace hurá :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.1.2015 21:45
Mísečky - Janova hora - Benecko - Třídomí - Mi. Mísečky okruhy luxusní stopy, dále na Benecko stopa vyjetá od běžkařů, taky super. Kolem Labský bez stopy, ale jelo to taky:-) a Mísečky zase luxus. Máznul jsem V45 a celkem v pohodě
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.1.2015 19:14
Dnes Benecko lyžařský areál přes Janův vrch na rovinka , třídomí a zpět na Benecko , asi 2cm nového sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2015 17:12
Dnes Benecko , Mísešky , Janova hora , Benecko. Klasicky stopa ledová na klistr.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.1.2015 22:39
Dnes ráno byla magistrála čerstvě projetá rolbou. Pěkné svezení!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.1.2015 18:44
Dnes jsem byl z Hoffmanek po sáňkařské nahoru a dále směrem na Pec a vodovod, super svezení sněhu dostatek. Zpátky jsem to vzal Václavákem, ale tam bacha, je tam pár kamínků i na rovině pod ním. Jinak 1*
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.1.2015 19:53
Odpoledne stále nebylo nic najeto. Z Ručiček na Čerták je to uježděné, hrbaté a umrzlé, stopa na klasiku od lidí nějaká je. Kládovka není tak umrzlá, ale hrbatá je taky.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.1.2015 18:25
Trasa z Rovinky na H.Misecky pekna.Prvni km trochu nerovny teren pro brusleni, ale pak uz ok.Z Misecek na Rovinku pres Janovu h.upraveno, ale ve prostred byla rano stopa od skutru, takze se to borilo.Pred Rovinkou mekci snih.Desitka na tratich a svaznice super.Jinak vsude upravena trasa i na klasiku.Od rana snezilo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.1.2015 14:29
Na magistrále leží nový vlhký sníh, ale rolba bohužel nevyrazila. Stopa na klasiku je prošlápnutá od lidí. Na skate je to hluboké a nejede to. Podél Mumlavy se to moc nebořilo, za to na Kládovce to byl boj.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.1.2015 22:05
Od Modrokamenky vlhký sníh ke Krausokám, výše už prašan. Kolem Černé, Světlé, Kolínské všude čerstvě projeto rolbou, po většinou i stopa na klasiku. Moc lidí dnes nebylo. Na víkendový výlet vřele doporučuji. Na sněhotyči u vysílače 85 cm sněhu. Jediná vada byla mlha po většinu dne, ale lyžování skvělý. Nad Pardubkama jsou na straně dvě pasti na mamuty, tak pozor při sjezdu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.1.2015 21:40
Taky jsem jel dnes od Bellevue na Mísečky a zpět. Trat na bruslení skutečně pěkná a ještě bych doplnil, že je i na každé straně pěkná stopa na klasiku...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2015 21:33
Dnes skate z Benecka na Zlaťák a zpět. Tam po tratích, zpátky po plynovodu a okolo Bellevue. Sněhu dost, místy v lesních úsecích odpoledne rozmočený, jak kapalo ze stromů. Mezi Beneckem a Mísečkami projeto rolbou. Dejte pozor při sjezdu od Benecka na Rovinka, v dolní třetině svahu jsou cca na středu dva lavory od spodní vody, které jsou vidět na poslední chvíli. Najet do toho, byl by člověk rád, že zlomil jenom lyži. SKOL.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2015 10:19
Běžecké tratě jsou upraveny (cca 50 km). Malý okruh Černá hora, Okruh Světla hora, Krkonošská cesta a Černohorská do Janských Lázních. Poslední dva dny připadlo cca 30-40 cm.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.1.2015 22:45
Skate Ryzoviste Rucicky OK, dal na Dvoracky spatny. Zpatky pres Rucicky na Voseckou boudu dobry, odpoledne zacalo sněžit a pri navratu to bylo uz o hodne lepsi po cele ceste.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 11.1.2015 18:17
Dnes ráno vše trošku ledovaté, ale v průběhu dne sněžilo a tak to bylo čím dál lepší. Svážnice dobrá na skate i klasiku. Na 5 km okruhu nebyla stopa na klasiku a občas menší hrudky od rolby. Kameny nikde nebyly. Až do zítra upraví, tak to bude výborné.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2015 11:57
obleva
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.1.2015 16:33
Trasa z Benecka od Bellevue přes Janovu horu na Mísečky a svážnicí do Labského dolu. Zpět na Benecko přes Třídomí.Z Benecka super manžetr trochu poškozený pásovou čtyřkolkou se saněmi.Z Rovinky pouze klasická stopa, pro bruslaře (můj případ) trápení v cca 10cm sněhu. Po napojení na běžecký areál Mísečky včetně svážnice do L. dolu bezva. Zpět cca 2 km upraveno, dále pouze ujeto běžkaři ale lepší než Janova hora. Sněhu dostatek. Nejlepší je svážnice Labský důl.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.1.2015 13:09
V neděli se lyžovalo v cca 10 cm nového sněhu, který zakryl všechen led. Stopa na klasiku se prošlápla od lidí. Dnes v pondělí harrachovský web hlásí, že trasy upraveny (letos poprvé), takže předpokládám dobrou lyžovačku.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 4.1.2015 21:19
V noci na neděli připadlo tak 5 cm, dostatek k zakrytí ledu na tratích, pokud ho tedy vítr neodkryl, což se na pár místech stalo. Co bylo upraveno není tentokrát moc důležité zejména co se týče stop na klasiku, protože co vítr nezafoukal a nezapadalo díky dalšímu sněžení během dne, zapadne večer a v noci... Nicméně tam kde bylo upraveno v neděli ráno, jsou lepší podmínky pro bruslení a taky vítr těžko odfouká všechen sníh až na ledový podklad.

Upravena byla Krkonošská magistrála od Zahrádek, přes Kolínskou, po svazích Černé hory až ke sjezdovce Černohorská, původně pro oba styly. Urolbované sice asi za jiným účelem ale zejména pro bruslení velmi slušné to bylo i dolů až na Hoffmanky.

Pár dalších postřehů:
- na Černé hoře je upravena i cesta k vysílači, která ani není vyznačena v mapě jako běžkařská trať
- Malý okruh Černá hora je ve směru od Sokolské na západ upraven jen cca 1km dokud vede po široké cestě "Slepá svážnice". Další cca 1km na sever letos ještě upraven nebyl, je tam jen stopa od lyžařů, zatím to tam upravit nejde
- jediný úsek s kameny byl na Velkém okruhu Černá hora mezi Zrcadlovkami a zatáčkou, kde se napojuje na cestu vedoucí dolů na Hoffmanky. Směrem nahoru to je v pohodě. Jinak úsek přes Zrcadlovky je pro turisty sjízdný, na skate určitě ne
- od Zahrádek po Krkonošské magistrále ke Špindlu (k vodovodu a po něm) zcela bez klasické stopy, ale na bruslení slušné, ale kus před odbočkou ke Dvorské už to bylo vyfoukané až na led a otočil jsem to
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 4.1.2015 19:30
Dnes 04.01.2015 výjezd na Horní Mísečky. Okolo 09:00 poloprázdné parkoviště (parkování zdarma). Volil jsem mezi zachovalými skejtovými lyžemi a práskačkami - klasičkami. Nakonec bruslení a udělal jsem dobře. Na klasiku nebyla projetá stopa. Bruslení v pohodě. Pětka byla po ránu projetá rolbou, ale stále sněžilo, tak se to trochu bořilo, sníh byl tupý, nijak extra to nejelo, ale spokojenost. Pětkrát jsem si obkroužil pětku, na první lyžování pro mě dostačující. Zejména ve stoupání místy viditelný kamínek nebo zmrzlá hlína, ale s trochou opatrnosti se dalo jet i na pěkných lyžích. Docela funělo a jak sněžilo, tak to flákalo do ksichtu. Chvílemi v lesních úsecích v závětří, když zasvítilo sluníčko - zimní pohoda. Jen ať ještě připadne, ať brzy zapomeneme na loňskou sezónu. SKOL !
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.1.2015 18:35
Na víkend jsme byli s kamarádem na Mísečkách a nemůžu si moc stěžovat. Jezdili jsme hlavně závodní okruhy od 1km až po 5km. V sobotu na pětce byly občas ledové plotny,ale dalo se v pohodě. V neděli ráno tam napadlo tak 8 čísel(sněží dál) a ráno to ujela rolba.... takže to bylo krásný, akorát stále sněží, tak to rychle zapadalo a poté se to lehce bořilo... Ted má ještě tak den sněžit, no a potom, když to projede rolba, tak to bude jedna velká fantazie! Příští víkend jedem asi zase, tak hodim info! :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.1.2015 18:06
Z Benecka přes Rovinka na Mísečky prašan, bez jediného kamene . Až připadne a bude udělaná stopa, luxus.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.1.2015 17:15
Dnes se na Benecku odjely první závody VŠ ligy v běhu lyžích. Závodilo se bruslením. Jezdilo se ze stadionu na vrchol promenády před sjezdem na Rovinka.

Sněhu tam bylo vcelku dost, bohužel byl skoro všechen ve formě ledu, takže to bylo na pořádné hrany. Pár šutýrků se našlo, ale nebyl problém se jim vyhnout.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.1.2015 16:23
Dnes z Míseček okolo Janovi hory na Rovinku a okolo Třídomí zpět. Výška sněhu docela ušla, jen občas nějaký kamínek, ale celá trasa byla hodně zledovatělá a neupravená. Dnes by mělo sněžit, pak by se tam mohla projet rolba a bude to bomba.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.1.2015 11:03
Harrachov od Normy po modre pod Jaksin, po tratich na Voseckou,kaminky zadne,spise na brusleni,stopa vyjeta pouze od bezkaru.pak na hrebeny-Violik-uslapano od turistu,na brusleni Ok.Krakonosova snidane-Rucicky perfektni.Podel Mumlavy umydleno,ale na sjezd perfektni.Od vodopadu k Norme totalni mejdlo,nahoru bych to jet nechtela
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.1.2015 9:31
Mísečky-Vrbatovka-Pramen Labe a zpět
Na Vrbatovku super podmínky na bruslení, stopa na klasiku žádná. Trochu to tálo, ale dalo se. Parádní výhledy - Ještěd, Sněžka,... Nahoře dost foukalo, jeli jsme přímo na Prameny po žlutý značce a bylo to hodně zmrzlý. Magistrálu cca v 15 hodin upravila rolba (bez stopaře na klasiku). Pokud nebude pršet, tak nahoře sníh ještě dlouho vzdrží.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.1.2015 8:58
Zaparkovali jsme ve Strážném na horním parkovišti za 50 Kč/den (ne dole v Lomu) a vyrazili směr Šestidomí a rozcestník U Krásné Pláně. Směrem nahoru jsme lyže nazuli kousek za Šestidomím, směrem dolů jsme sundavali už kousek za Krásnou Plání kvůli místům vydřeným až na asfalt. Od Krásné Pláně výše to bylo pěkné lyžování, ač čerstvý manšestr byl jen mezi vrškem sjezdovek Svatého Petra a Hromovkou. Zbytek ujela rolba už někdy dřív, ale bruslit se tam dalo v pohodě. Stopa na klasiku jen sem tam od lyžařů, spíš ale bez stopy.

A zapomněla jsem na náčrtek trasy: http://www.ma­py.cz/s/eYGH
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.1.2015 22:46
Zpráva od kamarádů z Benecka z dnešního odpoledne.

O víkendu se mají na tamních tratích konat první závody VŠ ligy, ale zatím to na to moc nevypadá. Prvních 50m stadionu je docela v pohodě, pak ale přichází nejhorší úsek v rozdvojení tratí a v tom hupíku (je tam fakt hodně šutrů). Zbytek promenády už pak docela jde. O samotných tratích (jak vlevo, tak vpravo) od promenády nemá cenu vůbec mluvit, tam se závodit nedá.

Celkově to vypadá, že by to chtělo nějakých 10cm nového sněhu, aby se tam dalo rozumně lyžovat. A vlastně všude, kde jsou u tratě stromy, tak jsou podmínky od dost horší než na volném prostranství.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2015 21:41
Mísečky-Rovinka 15km okruh: Díky za skvělé info od Honza Šotola, situace odpovídá popisu na 100%, i přes oblevu se podmínky nezhoršily. Poslední dva kilometry byly vyjeté koleje od nějakého JEEPa takže se hůře jelo.
Jinak super výlet.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2015 21:28
Harrachov (od Normy) - Mumlava - Krakonošova snídaně - Vosecká Bouda
Harrachov - Mumlava: Sněhu málo, je ujetý a ušlapaný, ale dá se bruslit jenom v některých místech hůlky naráží na asfalt. Od Mumlavy, až na voseckou je to čím dál lepší se sněhem. Jediný problém je, že je mokrý a místy namrznutý, takže sjezd dolu je místy nebezpečný, hlavně od vosecký ke snídani. Jinak na téhle trase nejsou skoro žádné hrbolky, nebo kamínky nic takového sem nezaregistroval. Stopa prořízlá není. Nejhorší jsou bezohlední němci, kteří Vám neuhnou a že sem jich cestou potkal.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 31.12.2014 16:58
Mísečky-Rovinka 15km okruh:
Neviděl bych to tak zle, jako včera digidag. Potvrzuji, že je to neupravané (na Mísečkách upravili jen 5km a 2km okruhy). Ale sníh je na 15km okruhu všude až na dvě ojedinělá místa, kde teče potok a dá se to přejít po ledě. V nižších výškách (od Benecka až po Trojdomí) je sněhu opravdu tenká vrstva, ale pod ní není vždyasfalt, častěji spíš led (takže chrání před kamínky). Nepříjemný led je také na sjezdu z rozcestí 5km/7km okruhu na "Václavák" (rozcestí 7km/10km okruhu) Vše je zatím uskokojivě sjízdné díky té uškrávané vrstvě sněhu, ve které se dá jak brzdit, tak se od ní odrážet na klasiku (dnes Swix fialový V50). Obávám se však, že novoroční obleva s tím dost zamává. Ale pokud to úplně neroztaje, mohlo by to sněžení, očekávané v pátek večer, uvést zase do použitelného stavu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.12.2014 16:46
Mísečky - Česká budka - Sněžné Jámy - Labská bouda:
Sníh je všude v uspokojivém množství, jen u vRBATOVY mohyly a pak na pohraničním hřebeni je hodně vyfoukaný, kolem Violíku koukají kameny. Chodilo hodně pěšáků, zejména na Labskou boudu a pak po pohraničním hřebeni spousta Poláků.
Z Labské boudy jela několikrát rolba, která to po sobě (a po pěšácích) trochu zahladila. Na pohraničním hřebenu jezdí Poláci s rolbou, která nic nezahlazuje, do toho dusají lidi. Stopa na klasiku není skoro nikde. Bruslit se dá všude kromě cesty od Čtyř pánů na Českou budku a kromě Dřevařské cesty ze Sněžných jam na Labskou. Jeli jsme tudy dolů a celkem to šlo - střídala se lyžařská stopa a rozhamtaná cesta od bot. Okolo bylo dost prašanu, tím se dal brzdit jinak prudký spád.
Na Vrbatce bylo přecpáno (fronta až ven), na Labské jsme byli v 15h v poloprázné restauraci.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2014 22:21
Z Benecka na Rovinka a pak po plynovodu na Mísečky. Rozjeté od aut. Na asfaltu blanka sněhu, která není vždycky dostatečná. Snad nejlepší je to v okolí Černé skály. Mezi sjezdovkou a Mísečkami opět koleje od nějakého nadupaného auta. Na Mísečkách spodní pytel tratí asi průjezdný ale neupravený.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2014 19:34
V 10 jsem jel na černou za krizovatkou u zrcadlovek potkal konečně rolbu. Jinak mraky lidí až na václavák kde jsem to vzal doprava na světlou a tam už jen pár lidiček a skvěle podminky na celim okruhu krom louky cca 200m. Jinak by to chtělo ještě 10-20 cm hlavně na spodek cesty na černou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2014 18:23
Počasí parádní... z Hofmanek na silnici pěšky, dál sjízdné až na ČH, dál magistrála parádní, vodovod neupravený, ale sjízdný, dál cesta na Rozcestí sjízdná hůř, ale dá se. Při návratu už byl spodek Černohorské silnice dost vyjetý...chce to ještě nějaký vločky...Lidí mraky...
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.12.2014 18:05
Mísečky-Benecko neni ani projeto rolbou, jen vyšlapané od lidí na klasiku, je málo sněhu. Závodní okruhy na Mísečkách jsou upravené a sjízdné, jen v prudkých stoupání se objeví kameny... Občas jsou zmrzlé plotny ale dá se to celkem dobře projet, lidí akorát. Mísečky-Zlaté návrší je na silnici ujetý měkký sníh, dá se to jet ase nejlépe, dá se v pohodě bruslit, provoz akorát a nikde nic nevykukuje... čím jsi výš, tím víc sněhu! Jen tam všude extrémně fouká!!!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.12.2014 16:52
Harrachov - podel mumlavy na snidani a dale na Voseckou snehu dost, ujete a uslapane. Parada. Z Vosecke k Pramenum Labe a dal na Dvoracky to slo, zafoukane, nutno proslapavat, ale bez ledu nebo vystouplych skalek. Z Dvoracek na Rucicky a dale na Certovu Horu asi nejlepsi svezeni, brusleni i klasika, ale bacha na vystouple kameny. Hlavne vprostred kdyz se brusli, ve stope OK. A pak uz Certak po cervene dolu, moc sjezdaru ale OK :-)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2014 15:18
Mísečky:
1) závodní okruh 5km uspokojivý. Nedávno byl upravený (jen naplocho, stopa nebyla vyříznutá). Ale v noci na dnešek napadlo 5-10cm prašanu a to zatím neupravili. Na několika místech jsou hroudy hlíny, zkracovák u rozcestí 5/7km je hodně kamenitý. Příkopy přes cestu nejsou ještě srovnané, občas dělají pěkné muldy. Je dost frišno (chladno a fouká). Modrý Swix držel, jen na uhrabaném sněhu trochu podkluzoval.
2) Cesta dolů na Labskou je projetá nějakým autem (tedy vyjeté koleje, už zasněžené). Dá se v tom jet, ale není to příjemné. Potkal jsem lidi, co jí šli až z Rovinky a prý se to dalo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2014 17:06
Z Velké Úpy pěšky po modré značce podél Vavřincova potoka 1,5 km na Valšovky a odtud už na běžkách přes Pěticestí na Signál, zpátky na Černou horu a zpět. Na bruslení bez problémů i na lepší lyže a ve stopě občas vyorané na led i s kamínky - je nutno dávat pozor. Jinak dosti foukalo a nízká teplota. Ale na tu bídu se sněhem velká radost z běhání.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.12.2014 16:10
dnes z Rezku na Dvoracky,skrz Kotelni jamy na Misecky,na Vrbatovu b.,sedlo Lyse hory a zpet ba Rezek.snehu dost,akorat z Rezku na Dvoracky po Drevarske je to trochu odtate.cesta z druhe strany OK.na hrebenech opravdu silny vitr (odfoukl mi i bryle)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.12.2014 22:44
Dnes ze Zahrádek nad Pecí byla jiždesítka (vodovodní) upravená rolbou,jeli jsme několikrát pod Dvorskou a zpátky.Paráda na bruslení chvílemi i se Sluncem.Ve zkratce nad Tetřeví boudou je málo sněhu,tak se rolba vrátila.Ten kousek jde ale v pohodě projet.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2014 21:14
Okruh Světlá hora mi přišel výborný právě v té severní části, na Valšovky a pak po spojce Thámovou cestou zpátky - prostě tohle http://mapy.cz/s/eTZ4. Ideální na klasiku, bruslaři si trochu víc máknou, po úpravě ještě trochu nasněžilo. Výborné podmínky jsou i kousek dál skoro až na Krausovy boudy, odtud dál přes Pardubické boudy už je to výrazně slabší - bez klasické stopy, na ní je dole málo sněhu, je to podupané, trochu rozježděné, prostě ne moc rovné. Ale aspoň sjízdné.

Nejlepší podmínky v okolí Černé hory má tento úsek http://mapy.cz/s/eTZT - paráda na klasiku i na bruslení. Podobné je to asi dál po Krkonošské magistrále směrem ke Kolínské, ale tam už jsem nejel. Nejel jsem ani západní část Malého okruhu Černá hora, píše se že je upravený, ale neplatí to v celé jeho délce - prý asi kilometr na západní straně Černé hory je jen stopa od lyžařů lesem.

Vyčítal jsem si, že nahoru na Černou horu jsme nevyjeli lanovkou, cesta přes zatáčku pod Zrcadlovkou na Hoffmanovu boudu by nám stačila jednou dolů. Uježděná je relativně slušně, ale zcela bez stopy, na bruslení asi v pohodě, i když pár borců nasazovalo lyže až v té zatáčce, od ní dolů občas vykukovaly kamínky. Ale hlavně jsme tím přišli o víc jak hodinu parádního lyžování nahoře.

Video z výletu: http://www.kamzasnehem.cz/video/cerna-hora-svetla-hora-2014-12
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2014 8:13
Rozšiřující informace k textu RadekS, ve výborném stavu (stopa na klasiku a bruslení) je také okruh Světlá hora (na Thámovy Boudy, Vlašské Boudy), na část okolo Krasových Bud jsme se ale nedostali.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2014 19:42
Z Dvoraček byly rolbou protažené trasy na Vídeňskou a přes Sklep a Pěticestí k Rezku. Exkurzní a Vlčí jsou sjízdné, ale je tam několik mokrých míst.
Večer začalo hustě sněžit.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.12.2014 17:05
Dnes byly ideální podmínky pro překrásnou lyžovačku. Napadlo 10 čísel, které rolba několikrát upravila. Opět jsem začali na vrcholu Černé hory. Tentokrát byla trasa projetá až na Kolínskou a dále na Zahrádky a až po Lesní boudu a zpět se dalo bruslit. Sice nádhernou atmosféru rušili davy hamťáků, ale šlo to. Dále směrem na Liščí nebo na Tetřeví to šlo jen na klasiku (rolba to neprojela).
Zpět se dalo tentokráte sjet do Jánek po sáňkařské dráze. Za odbočkou ze Zrcadlovek vyčnívalo pár kamínků, které se daly minout.
Prostě paráda.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2014 8:05
Od konce vleku Zahrádky po desítce to již po umrzlém a neupraveném terénu šlo,stejné k Hrnčířským boudám a k Pražské.Od Pražské ke Kolínské je od úterý velké zlepšení díky projetí rolbou a 3 cm nového sněhu.Od rozcestí pod Kolínskou až na Černou horu paráda,upraveno rolbou,místy dokonce proříznutá stopa na klasiku.Za úpravu v okolí Č.hory velká pochvala!V Peci bohužel myslí zejména na sjezdaře:-(.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.12.2014 19:00
Dnes: start nad bobovou dráhou ve Špindlu, přes sjezdovky Medvědín, Medvědín, Šmídova vyhlídka, Vrbatovka, tratě Mísečky a cíl opět stejnou cestou do Špindlu. Z Míseček na Vrbatovu b. to bylo dokonce projeté rolbou. Vyjímečně (cca 3krat) lezla silnice, ale jinak tato celá trasa pod sněhem.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.12.2014 14:58
dnešní lyžování na Černé hoře bylo zcela jiné. Vše umrzlo a dalo se lyžovat už jen na cestě nad Pardubickými boudami a též kousek na samotném vrcholu (k vysílači). http://mapy.cz/s/eRwS
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.12.2014 14:45
I dnes se dalo pěkně lyžovat na vrcholu Černé hory. Je třeba vyjet nebo vyběhnout bez lyží na vrchol a odtud je to paráda. Ani loni jsem si tak pěkně nezalyžoval. Stopa je sice měkčí ale okruh na vrcholu a směrem na Kolínskou je stále dobrý. Až před odbočkou na Kolínskou od Václaváku to je mokré a vytáté. Přikládám trasu: http://mapy.cz/s/eR0A
Od odbočky na Zrcadlovky jsem běžel až na parkoviště s lyžemi v ruce.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.12.2014 19:54
Hofmanky - Pražska, sjízdné mokré a neudržované až na svážnici. Nohoře upravené a přimrzlé až na Kolínskou. Celkově ale pěkné svezení.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.12.2014 9:15
Potvrzuji parádní běžkování Černá hora-Pec,neděle 21.12,krásný prašan,klobouk dolu jak to po to spadu a větru upravili,sjízné po sánkařské dráze nadherně až dolu k parkovišti pod kabinou,trochu vyfoukáno usek kolínská-pražská.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.12.2014 22:03
Na Černé hoře dnes výborné lyžování. Napadlo asi 20 cm nového sněhu, rolbou bylo projeto cca 10 km stop. Klasická stopa místy zafoukaná, na skate to vypadalo OK (byť občas rozšlapané od pěšáků). Jen mimo les skutečně dost foukalo.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.12.2014 16:25
Stadion plus svážnice na Medvědín je super,svážnice na střelnici je horší mokrá místa.Jinak super.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.12.2014 16:19
Dnes jsme šli na běžkách z Dolní Malé Úpy na Pomezní boudy - stopu jsme prošlapávali a byli jsme zřejmě jediní běžkaři, ani na Pomezkách nikdo. Včera a přes noc napadlo hodně, dnes už skoro nic a na slunečných místech to je vytáté. Sněhu je prostě málo a jakmile je pod sněhem asfalt, je to rozhodně nejen o běžky. - zkopírováno z FB od důvěryhodného zdroje :-)
Úpa a Rýchory
Vloženo 21.12.2014 9:43
V sobotu se ještě psalo o běžeckých tratích na vrcholu Černé hory, že jsou nesjízdné, od té doby napadlo 15-30 cm sněhu a v neděli ráno už je to jinak: "Běžecké tratě na vrcholu Černé hory upraveny v délce cca 10km, pozor ale fouká, mohou být zaváté!" - čerpáno z http://www.skiresort.cz/cs/skiresort/zpravy-a-novinky/aktual/214-aktualni-zpravy.html
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.12.2014 20:45
V sobotu se ještě lyžovalo na obou svážnicích, ale po nedělním dešti jsou všude už jen zbytky rozbředlého sněhu, rozumně se dá lyžovat jen na horním úseku svážnice nad křížením se sjezdovkou Medvědín, tam zbývá souvislá vrstva cca 5 cm uježděného sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.12.2014 20:41
Dnes jsem si vyšplhal Obřím dolem pod Sněžku, celou cestu až na hřeben břečka a slabý déšť, na hřebenu už je sníh pěkný a sněží, ale dnes foukalo v nárazech až 90km/h. Žádná velká legrace.
Skialpinistům doporučuju vyvézt se na Růžohorky lanovkou a pak pokračovat na Sněžku nebo ji obejít a jít na Luční boudu. Samotná Sněžka je kvůli větru samý kámen.
z Růžohorek na Sněžku - http://postimg.org/image/wiqoce07d/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.12.2014 19:48
Běžkování na Černé hoře v sobotu supr,upravené kolečko,teplota 0 st,sjízdné až na Kolínskou boudu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.12.2014 9:05
Na vrcholu Černé hory je upraveno cca 10 km běžkařských tratí - dle oficiálních informací ze skiresortu Černá hora - Pec, viz http://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/cerna-hora-janske-lazne
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.12.2014 21:01
Na webkamerách z Míseček byli dnes spatřeni první lyžaři a hlavně na webu Skiareálu Špindlerův Mlýn je vidět, že první běžecké tratě jsou upraveny - viz http://www.skiareal.cz/bezky
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.12.2014 21:55
V neděli se dalo na Mísečkách lyžovat !!! Sice tedy hlavně pro skalní nadšence, ale šlo to na uměle nasněžené sjezdovce. Sníh byl souvisle od spodku sjezdovky za cestu na stadion, to se dalo jezdit kolmo nahoru nebo cik-cak jako při Tour de Ski. Druhá možnost byla jezdit klasiku buď na té rovné cestě na stadion nebo dole u spodku sjezdovky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše