Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 26.4.2013 16:03
Špindlerova bouda - Čertova louka - býv. Obří - Luční bouda - Výrovky - "bufáč" - Klínovky - Pláně - po modré Hromovka.
lyže - šupináče
Na hřebenech je v porovnání s loňskem v tuto dobu o metr méně sněhu. Takže jsem přenášel z kopce po cestě mezi kosodřevinou zhruba 1km za Šišákem, ve stoupání k Čertově louce už "dobrý". vůbec to nejelo, fakt zvláštní sníh (viz Tomas předchozí příspěvek níže) pohyb vpřed, jen takové střídavé šlapání+přibruslování na "krakonoše". Cesta z Luční ke kapličce a dále k Výrovce vyfrézovaná (po cestě jsem potkal pracující frézu za Výrovkou směr bufáč) ale v pohodě podél vyfrézované cesty se dá jet. Úsek od Klínovek k lanovce na Pláních už je horší. Od bufáče jsem jel po vyšší vrstevnici lesem, obvyklá cesta po louce bez sněhu. Asi 5x jsem přenášel, možná víc, ale jen krátké úseky. Před Pláněmijsem najel na zelený běžk. okruh, poměrně hodně sněhu po celé trase až lanovkám - sjezd po modré směr Hromovka = příjemné zakončení výletu a vlastně i celé dlouhé sezony :))
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.4.2013 22:07
Mísečky - Pramen Labe - Labská b. - Mísečky.
Sníh nahoru po silnici je sice všude, ale extrémně špinavej. Po 2km skluznice absolutně zadělaná, po celé délce jsem na ní měl nalepené chlupy(!!!!) (vypadaly jak ze psa). Od poslední zatáčky přes Vrbatku až na Labskou b. docela slušný, projeto zásobovací rolbou, která odstranila zabordelařenou vrchní vrstvu. Po ránu měkké, ale ne břečka. Jakmile se ale vyjede mimo do volného terénu, sníh sice drží, ale lyže stojí. Vše je pokryto nějakým zajímavým mikroskopickým bordelem(snad pyl, nebo písek ze Sahary?!). Zpět od Vrbatky na Mísečky dobrý, a pak dole, jakmile se vjede do lesa, opět megabrzda, jako by byl červenej klistr po celý lyži. A zase ty chlupy:-D Po celý skluznici vrstva chlupů, jako by člověk nasadil tulení pásy. Peklo. Nepřál bych vám vidět ty lyže, i se shora je mám zadělaný - snad od nějakýho oleje, nebo co??!! Osobně jsem takový podmínky v životě nezažil, a to nejsem jen nějakej víkendovej lyžař. Za mě konec sezony. Skol!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.4.2013 9:37
V 8h z Harrachova - podél Mumlavy - po modré k U čtyř pánů - Vrbatka - Pančavský vodopád- Labská-Violík-Vrbtaka-Harrachov: Do cca 10h byl v údolí sníh zmrzlý, pak už mokré nejedoucí hmoty. Nazout se dalo cca 1 km nad Mumlavským vodopádem. V lese ale nánosy jehličí, tak s klistrem opatrně! Voda hučela, slunce rvalo a potkal jsem 10lidí za celé dopoledne. Snad nám to do srpna vydrží :-)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 21.4.2013 22:51
Odpoledne rychlovka na skatech z H. Míseček nahoru na Zlaťák, a jeho okolí a zpět
(-) moc to odpoledne opravdu už nejede...
(+ ) sjezd dolů podvečer od Vrbatky k prv ní horní zatáčce překvapivě docela frčel :-)
Co dodat, krásný jarní výlet! Pokud po ránu přituhne a slunce k tomu, bude to párkrát na hřebenech např. na šupinách, ještě hezký zážitek!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.4.2013 12:04
Z Lysé hory na Českou budku, pak po hřebeni a přes Labskou na Vrbatovku a zpátky na Lysou. Sněhu je na hřebenech pořád hodně a asi ještě dlouho bude.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.4.2013 22:01
Benecko - Žalý - Mísečky - Medvědín ... cesta perfektní, sněhu hódně, bílé stromy ... na jaře jako uprostřed zimy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.4.2013 12:23
Benecko-Mísečky upraveny obě cesty na bruslení i klasiku, stejně tak závodní tratě na Mísečkách. Sníh stále kvalitní.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.4.2013 19:31
Harrachov - Dvoračky - Rezek: všude sněhu dost, čerstvě upraveno v pátek nebo dnes. Někde je bohužel trochu vidět, že už začíná sezóna pěším turistům, kteří rozdupávají trať bruslařům, zatím to asi nebude nic hrozného. Pro nás klasiky výborné podmínky, do stop nikdo nešlape.

Nejlepší místa i na bruslení: část Harrachovských tratí - od nich na Čerťák a dál na Ručičky. Naprosto luxusní pak Krakonošova snídaně - úbočím k cestě z Rýžoviště na Ručičky. Naopak nejvíc podupané podél Mumlavy na Krak. snídaní a z Rýžoviště na Ručičky. Jediné místo se spíš průměrně kvalitní stopou na klasiku je z Dvoraček na Rezek, lepší to je po zelené značce.

Video je tady http://www.kamzasnehem.cz/video/dvoracky-2013-04
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 30.3.2013 20:09
Rovinka - Misečky upraveny obě cesty, na Zlaťák tradiční oranice, potkal jsem rolbu, v mekkem manzestru za ní se to hned zase rozpatlalo. Odpoledne kolem Rovinky snad stovky chodců a psů. Od jednoho, co mě porazil na zem a chtěl se se mnou prát, jsem se dozvěděl, že uprostřed to je na chůzi a bezkari patří do stopy. Takze na bruslení asi opravdu ne. Kdyžtak včas uhnout pro jsitotu ještě za stopu a omluvit se, že si vůbec dovolujete bruslit v pásu pro chodce!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.3.2013 16:44
Z Harrachova kolem Mumlavské nahoru na Ručičky, pokus o přejezd na Dvoračky zhatil vichr, tak raději směr na Studenov. Chata Studenov zavřená, tak tedy zpět přes Ručičky, Kládovou cestou a tratí pod Plešivcem na Krakonošovu snídani a dolů do Harrachova. Úprava je zjevně staršího data, ale jela jsem na skejtech a nikde nebyl problém. Občas jsou naváté sněhové jazyky, ale sjezdy, i v lese, jsou bezpečné. V lese je hodně jehličí, klasici, nezapomeňte si vzít škrabku. Na skate je to určitě lepší.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.3.2013 16:51
Z Harrachova k celnici upraveno na klasiku i na skate, Terex je projetý pouze na klasiku, místy zafoukáno a místy naopak vyfoukáno až na led. Na tak pozdní období celkem slušné podmínky, nikde není nebezpečno. Od Krakonošovy snídaně se dá bez problémů dojet až do Harrachova k Normě. A nikde ani noha...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 19.3.2013 18:50
na závodních tratích super. Cesta na Vrbatku dost měkká a spousty lidí
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.3.2013 20:42
Okolí Benecka bylo o víkendu hezky upraveno, protože se tam konaly závody VŠ ligy. Takže pro lyžařské nadšence to i před ochlazením z neděle na pondělí bylo krásné lyžování. Sněhu je všude stále dostatek.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.2.2013 10:41
Cesta Terex luxusní.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.2.2013 7:38
V so projizdka po Lomnické magistrále od Ploužnice do Lomnice n.P. Upravená stopa ze čtvrtka zavátá, ale podklad pevny. Další úprava podle zpráv LSK asi v úterý.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 22.2.2013 15:01
Trať byla upravená, včera jsem část jel, ale bylo na tom hodně prašanu, nicméně včera se jet dalo, teď je to prý celkem dost zaváté, je silný vítr a dnes to težko upravovali. Myslím, že když přestane foukat, tak to projedou. Jinak žádný stránky nenejdeš. něco se dá hledat na http://www.cerna-hora.cz/zima/bezec.php?lang=1#1 podobně pro pec http://www.skipec.cz/zima/bezec.php?lang=1#1 a špindl http://www.skiareal.cz/bezecke-trate.aspx
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.2.2013 16:07
Z Horního Maršova krásně upraveno na Černou horu i na bruslení jak zleva tak zprava, na "dálnici" z Černý hory přes Černý potok, Friesovy boudy k Pláním jsem ráno dokonce 2x potkal rolbu. Trasy parádně upravený akorát viditelnost mizerná, celou dobu v mlíku :-(
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.2.2013 0:00
Biatlonové tratě v Harrachově upravené na skate i klasiku, včetně cesty pod silnicí od autokempu až po hraniční přechod.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 14.2.2013 20:22
Cesta z Jakušic do Harrachova nad tratí vyloženě turistická,dobré pro sjezd,ale pozor!!!!!Při klesání do oblasti nádraží Harrachov vykáceny stromy nad propastí k žel.trati.Kdo to nezná,nebo pro děti vyloženě životu nebezpečno,možnost pádu z cca 15.m ze skály na trať.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.2.2013 17:36
Krásná čerstvá stopa v sobotu Harrachov-Vosecká až Labská bouda jak na klasiku tak skate . Dále na Špindlerovku a Sliaský dom rošlapané oraniště . Tolik pěších jsem na sněhu ještě neviděl . Odměnou nám bylo nádherné slunečné počasí.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.2.2013 23:03
Ladzi, info najdeš tady: http://www.skiareal.com/zima/bezec.php?lang=1&ro=1
Akorát 100% to není-většinou za upravené berou i 7 dní po projetí rolbou. Jinak od autokempu Harrachov - Terex - Krakonošova snídaně - Ručičky upraveno. Právě Terex ale určitě ne na dnešek, ale někdy v týdnu dřív, ale cesta naprosto v pořádku na skate i klasiku a hlavně bez lidí.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 8.2.2013 0:06
Projeto ze Žalý na Rovinku, kolem Janské hory na Mísečky a pak druhou stranou (Labská, Třídomí) zpět a dolů do Herlíkovic. Některé úseky sice upravené, ale neutažené, takže při mých 90+kg jsem se dost bořil a rozhodně se ze začátku moc nesvezl. Sněhu je dost a tratě kolem Míseček naprosto luxus. Jen to značení je prostě tristní, byl jsem zde poprvé a i s mapou sem tam dost hádanka, kde vlastně jsem :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.2.2013 18:31
Varování!!!!Na sjezdu od turistického přechodu k žel.zastávce Harrachov pozor.Těsně nad nádražím v největším spádu a zatáčce je cca.2metry k zářezu trati a 15 hlubokému pádu nic nebrání,stromy jsou vykáceny.To by asi byl poslední pád v životě.Platí i pro pěší a cyklisty a hlavně hlidat děti.Je to propast.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 24.1.2013 13:05
Vejsplachy u Kačáku - celý okruh pěkně upravený pro oba styly a s trochou opatrnosti v zadní části vhodné i na lepší lyže. Odpoledne tréninky skupin dětí, takže trochu větší provoz.

Lyž řiď!
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 21.1.2013 21:03
Dnes projeto z Benecka pres Rovinku okolo Pirata na Misecky a zpet okolo Janovy Hory. Od Rovinky az k tratim na Miseckach jsou 3 stopy, takze na brusleni horsi, okolo Misecek brusleni bez problemu na tratich, zpet okolo Janovy Hory opet 3 stopy. Trate na Benecku od stadionu upravene pro oba styly bez problemu. Snehu akorat, nekde jsou mista, kdy rolba vytahla trochu spiny, podklad ale tvrdy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.1.2013 19:10
O tomto víkendu mezi Beneckem a Mísečkami dobré, skvěle upraveno (krom desítky na Mísečkách) Upravena i cesta z Rovinky na Bellevue. Sněhu většinou dostatek (ale třeba mezi sjezdovkou na Krausovkách a Mísečkami na půlce cesty vyhrabány rolbou nečistoty). Na neděli trasa Jilemnické padesátky připravena se třemi stopami, takže pokud na zítřek neupraví základní okruh přes Rovinku, nepůjde tam bruslit.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.1.2013 10:24
Jilemnice- špatné...na Hraběnce (závodních) cca 5cm vydřeno, místy bláto.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 20.1.2013 15:48
Vrchlabí - běžecké okruhy Vejsplachy, upravený okruh u rybníka cca 2,5 km. V zadní části (u Berlína) trochu méně sněhu, ale v pohodě. Stále probíhá intenzivní dosněžování a úpravy, za což patří velká pochvala Vrchlabskému ski oddílu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 19.1.2013 20:15
Dnes projeta trasa Strážné, Liščí stezka, Tetřeví boudy, Pražská, Kolínská bouda, Černá hora, Liščí hřeben, Dvorská bouda, Strážné. Trasa upravena rolbou ráno. Stopa na klasiku až okolo Pece p.S. Sníh poránu trochu přemrzlý jinak to jelo dobře. Vypadá to, že je projetá celá magistrála.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.1.2013 19:24
Oblast Benecko - Mísečky má dostatek sněhu, vhodné jak na bruslení, tak na klasiku. Pozor: zítra se tam jede Jilemnická 50.
a.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2013 15:35
Dnes jsem objel trať Jilemnické 25, tedy trasu z Benecka, na Rovinky, pak pytel směrem na Žalý, nahoru na Mísečky a přes Janovu horu zpět. Celá trasa je krásně upravená na klasiku i na bruslení, dnes byla většinou buď žádná nebo jedna stopa na klasiku, protože se jel závod v bruslení. Zítra to asi upraví 100% na klasiku. Povrch je krásně trvdý, nikde se nic neboří, sněhu je dostatek.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.1.2013 20:22
Tak od Friesovek už to je upravený, ale ten prdak pred klinovkama je plnej sutru,jinak fajn
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.1.2013 20:56
Bylo nádherné počasí a i když trasa nebyla vždy ideální, moc jsme si to užili. Zvláště pak mě potěšila skupina 6 vlastně 12 výletníků v Horské boudě na Růžohorkách. Díky.m
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.1.2013 13:55
Desítka vodovodem na cestu z Černého dolu, a přes křižovatku na Strážné rovně na Friesovky upraveno krásně na skate, od Friesovek dál je Krkonošská magistrála stále neupravena - rozdupaná zapadaná úzká cesta. Nezkoušel jsem po ní jet, takže nevím, zda je aspoň ke Klínovkám upraveno ze Špindlu
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.1.2013 20:54
Ahoj,

já jen doplním k tratím kolem Benecka (Benecko - Rovinka a dále obousměrně na Mísečky), tak sice víceméně upraveno pro skate, ale bohužel nic stopovačem na klasiku, pouze turisty projetá (místy žádná) stopa.
a.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2013 20:03
Dneska to bylo nádherný počasí, z hoffmanek nahoru se teda na nějakou úpravy vyprdli a skate byla posilovna,ale od svážnice nádhera, asi poprvé tuhle zimu na desítce v peci obousměrná dálnice a vodojem naplno širokej, do toho to azůro a slunce, no takhle to má v zimě přesně vypadat!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.1.2013 19:55
Kdo ví, jak zjistit kdy bude upravena trasa Terex - Vosecká a Vosecká Muml.vodopád? L.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.1.2013 12:16
Okruh Horní Mísečky - Na Rovince - Horní Mísečky byl upravený v sobotu ráno, sněhu dostatek. Při sjezdku k Rovince bylo v lesních usecích sněhu méně, ale dalo se bez problému jet. Od 13h drobně sněžilo a do večera mohlo připadnout cca 5cm nového sněhu. Závodní okruhy upraveny všechny s dostatkem sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.1.2013 22:49
Harrachov-od Mumlavské boudy směr Krak. snídaně, Vosecká (dále od Vos.směr Labská louka jen prošlapáno turisty), Ručičky a Dvoračky dobré pro skate i klasiku.
Na skate místy více prašanu, ale jde to.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.1.2013 20:56
Z Hoffmanek na Černou horu to je dobré, už odspodu úprava a vrstva sněhu dostatečná. Nahoře i trochu čerstvého připadlo. Bez problému je Lišcí cesta ("desítka"), projet se dalo i k Vlašským boudám a přes Signál do kolena na Světlé hoře. Ke Krausovkám a modrým kamenům jsme to raději neriskovali.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.1.2013 11:06
Jiný pohled: :-D
Včera jsem chtěl absolvovat závody na Benecku, ale když jsem si před startem projel okruh, tak jsem radši nenastoupil a udělal si místo toho výlet na Mísečky. Souhlasím, že po plynovodu to vcelku jde, jenom je jedno horší místo u lanovky na Labský. Každopádně některé lesní části závodního okruhu na Benecku jsou, dle mého mínění, naprosto nepoužitelné, leda tak na kameňačkách, a i těch by mně tam bylo líto.
P.S.: Do smrti nezapomenu na to, na čem se dá taky závodit:-(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.1.2013 14:56
Včera jsem absolvoval závody na Benecku a lyžovat tam dá vcelku v pohodě. TO samé by mělo asi platit i dále směrem na Mísečky. Hlavní cesta pro turisty (plynovod) má sněhu docela dost, s 5-km závodním okruhem to je místy horší, ale objet se dá také celý.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.1.2013 11:30
Z Pomezních bud směrem k lyžařskému středisku U kostela pěkné svezení na klasiku i na bruslení. V lese sněhu dost (10-20 cm), mimo les koukala tráva a strojově neupraveno.
Úpa a Rýchory
Vloženo 4.1.2013 9:13
Desítka-vodovod-velmi pěkná až na Friesovky i na skate na nové lyže, dál směrem na Klínovky-Špindl neupraveno, jen projetá stopa a rozšlapaná zafoukaná cesta. Černá hora pod Václavákem sem tam kameny, jinak okruh na Valšovky velmi dobrý až na Signál, sjet ke Krauzovkám jsem se neodvážil, ale prý to také jde.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2012 17:10
Okruh na Rovinku byl neupravený, vzhledem k ledu sjízdný spíš bruslením, bez stopy. Večer jsme potkali rolbu bez uhlazovače na cestě přes Třídomí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2012 8:36
Benecko-mísečky- led, jediné místo, kde projela rolba, je od sjezdovky na Labské po Mísečky, jenže neměla stopovač ani uhlazovač, takže tento úsek už není průjezdný ani bruslenim
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2012 7:04
Úsek Hofmanky -Kolínská bouda bez problému,spodní část po Zineckerovky umrzlá.Od Kolínky směr horní planina dobře upravená stopa s vyjímkou ůseku mezi Zahrádkami a Desítkou-rozšlapané od chodců.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.12.2012 22:28
Mezi Beneckem a Mísečkami po rolbě ani vidu ani slechu. Zato se činil personál Piráta. Vypadá to, že mají novou čtyřkolku. Podle toho to v okolí této restaurace vypadá. Ani to pálení odpadků na louce zimní idylce moc nepřidá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2012 18:01
Rovinka - Mísečky po plynovodu neupraveno ale dá se. Po tratích je to projetý po odbočku sedmičky, dál pak vede jedna stopa. V okolí Janovy hory přebírají po běžkařích nadvládu huculové a auta.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2012 17:02
Jezdil jsem dnes kolem 9 až 10 hod 5 km okruh na Mísečkách a bylo to pěkně zapadaný novým sněhem. Bruslení tedy nestálo za moc (klasika víceméně nebyla), ale po úpravě to zas snad chvíli bude paráda.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2012 20:47
Okruh Hoffmanky, zrcadlovka, Pod Václavákem doleva na Krausovy boudy, Pardubické a zpět Hoffm. b. Stopa vyříznutá stará cca 4-5dnů, ale zrolbováno na 5-max 15cm. Místy "vyoraná" jemná šotolina ve stopě (koleno pod Zrcadly i méně jinde)), vršek Signálu bez sněhu, Nad Modr. kameny asfalt, Nad Pard. b. hnědý "vyoraný" sníh. V lesních úsecích deka z jehličí. Raději opatrně. Skol.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2012 23:57
Na tratích jsem jel párkrát 3 a 5 a doufám, že nám zase začne mrznout a padat. Na pár místech už začíná vylézat spodek. Navíc trať je místy znečištěna spadanými větývkami ap. Každopádně to není na fajnové lyže. Skol.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2012 16:14
Horní Mísečky - 7,5 km tratí upravených; byla i stopa na klasiku, která je ale místy znečištěna jehličím a bukvicemi. Sníh vlhký, ale docela rychlý. Semtam leze i hlína - raději si vemte šutračky, nebo jeďte obezřetně. Na klasiku namažte červený a stříbrný klistr :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2012 7:19
Na skate běžkách projeta trasa H.Mísečky-Benecko-Žalý-Rovinka-Janova budka-H.Mísečky. Trasa průjezdná v celé délce pouze u Labské vytáhána hlína rolbou na části trati. Při cestě zpátky část trati k Janově budce od rozcestí na Terezku neupraveno jen stopa prošlapaná běžkaři klasiky. Vytátá místa sporadicky jen v lese.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.12.2012 16:50
Sníh přibejvá, jel jsem z Hofmanek nahoru, super, pak na desítku, počasí nebylo, ale padalo a i něco připadlo, otázkou teď bude spíš úprava, snad i ty teploty už nepůjdou moc nahoru
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.12.2012 22:14
Z Hofmanek silnice super ,nahoře kamínky. K vysílači bez problemu jinak stále málo sněhu. Skol
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.12.2012 20:55
Projel jsem trasu Benecko-Rovinka-H.Mísečky-Vrbatova bouda- Rozcestí u 4pánů a zpět. Sněhové podmínky parádní, celou cestu min 40-50 cm z Benecka na H.Mísečky neupravené. Sníh dále dopoledne padal.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.12.2012 19:30
Zavodni okruhy na Miseckach, krome 10 km, dnes super na brusleni, jen misty sem tam neco prosvita. Kolem 13 hod jela rolba z hrebenu dolu na misecky. Byl jsem za vrbatkou a mohylou a projeto je i dal, ale tam uz bylo dnes docela pekelne, tak jsem jel zas dolu. Ten novy mansestr k vrbatce se boril, ale melo by to byt vzhledem k pocasi super.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.12.2012 20:34
Dnes jsem jezdil 7 km okruh na Miseckach. Na brusleni slusny, jen v zatackach za rozdelenim 5 a 7 km trati to chce davat pozor na kameny nebo koreny nebo co jsem to trefil. Na klasiku stopa neni.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.12.2012 22:32
V Jilemnici bylo o víkendu už najeto. V noci na pondělí několik centimetrů připadlo, takže v pondělí ráno byly tratě zapadané. Ale lyžovat na starších lyžích se už dá!
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 9.12.2012 22:41
Na Mísečkách jsou upraveny 3, 5 a 7. V okolí Rovinka jsou cesty projeté od aut, takže lze i bruslit. Za závorama směrem od Benecka je hlubší sníh. Klasika v pohodě. Bruslení pořádně zvedat nohy nebo soupaž.
Chybí podklad. Rozhodně to není na sváteční lyže. Večer začalo sněžit, takže še snad konečně dočkáme.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2012 22:33
Z Míseček od Jilemnické až k Vrbatovce je to už zimní pohoda. Jediné dva šutry jsem viděla od Vrbatovky k mohyle, a to mimo urolbovanou stopu. Za to tam přibyla jedna modrá salomon gumička z vázání, kdo by mi ji našel, bude odměněn :-) Cesta je ujetá, bruslit se dá, lyže byste prošlápnout neměli, ale není to žádný manšestr - fouká a teď už i sněží.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2012 21:10
Jeli jsme z Benecka od Belevue na Rovinka a přes Piráta na Mísečky a z5. Sněhu moc není, ale nikde to vyloženě nedrhlo a sjízdné v pohodě na horších klasičkách. Na strojovou úpravu pro bruslení je zatím málo sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2012 8:59
Na Mísečkách se od poslední zprávy podmínky zlepšily - již jsou upraveny závodní běžecké okruhy, kromě nejdelšího 10km dlouhého. Čerpáno z http://www.skiareal.cz/bezecke-trate.aspx
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.12.2012 18:03
Projel jsem dnes svaznici od Javoru na Webrovy boudy az na Pražskou. Je to rozbité, bez stopy, ale s kamenackama se to dá. Od Pražské k Lesní uz jde bruslit. Od Lesní uz to bylo upravené, jen to lidi rozdupali. Vodovod uz je excelentní a doporučuji. Zadni lidi, upravené. Dojel jsem jen pod Renerovky, dal nevím.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.12.2012 17:59
No, trochu bych zmírnil nadšení, sedmička je sjízdná pouze na kameňačkách, a i těch by mně bylo škoda, a pětka taky není úplně ok - místy je vyoraná hlína a jinej bordel, i když je fakt, že šutrů tam zas tak moc není. Svážnice do Labskýho dolu je v pohodě. Teď tady ale sněží, takže se to bude lepšit:-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.12.2012 7:06
Z Hofmanek na Černou horu - dole je cca 2 cm sněhu, na lyžích nesjízdné. Postupně sněhu přibývá a zhruba v polovině Černé hory už by se na starých lyžích dalo. Pár stop od nedočkavců jsem tam viděl. Ale jen po zpevněných a rovných cestách.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.12.2012 19:59
Na Mísečkách připadlo od pátečního rána cca 5-10cm sněhu, takže už se tady alespoň omezeně lyžovat. Celkem je tu asi 10-15cm sněhu. Na stadionu a v jeho okolí je vyjeto cca 750 m stop (většinou jen od lyžařů). Pro ty, kteří rádi trénují techniku, se dají najít i různá jiná místa na cestách mezi baráky. Jinak optimální volba pro turisty je výlet na Vrbatovu boudu, na silnici je pohodová vrstva sněhu, pouze úvodních 200-300m za Jilemnickou není optimální, pak už to je pohoda. Lepší je to asi na bruslení, ale i klasika se dá po kraji jet.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.11.2012 12:45
Jsem teď na Horních Mísečkách a sněhu tu zatím moc nenapadlo, je tu mezi 5-10cm. Na stadionu ani na svážnicích se jezdit pořádně nedá. S lyžařským oddílem jezdíme kousek od Hořce na spodní stanici kotvy, tam je to docela dobré. Museli jsme si doházet trochu sněhu, ale teď už nemáme na malém okruhu ani kamínek. Jinak silnice směr Vrbatova bouda není moc dobrý nápad, není tam o nic více sněhu a navíc jsou na silnici kamínky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 21.11.2012 16:00
Trutnov s předstihem informuje o běžkových trasách mimo stopu: (admin: tady byl odkaz vedoucí na článek na horydoly.cz, ne že by byl špatný, ale přestal fungovat, tak jsem ho musel smazat...)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše