Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 1.5.2016 9:48
Tak jsem si včera ještě krásně zaběžkoval na pláních v okolí Kotle. Zaparkoval jsem v Rokytce a vyjel lanovkou na Horní domky. V záplavě kolařů a teplotě kolem 15 stupňů ( sníh nikde v dohledu) jsem si připadal jako exot :-) Pak jsem se vydal přes Dvoračky k Velkému Kotly. V místech. kde se cesta stáčí na pláň jsem nasadil běžky a projel trojúhelník k Harrachovým kamenům a pramenu Labe. Žádného běžkaře jsem už nepotkal. Jako ukončení sezony 30.4. to byla paráda.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 24.4.2016 12:16
Pěšky od Jakuszyc přes Szrenicu, Českou budku, pramen Labe, Labsku a Vosecku boudu do Harrachova. Sníh na Labské louce kolem 20-30cm a dalo se dojet až k Vosecké b. Pokud v týdnu něco připadne rozsah i dojezd se ještě prodlouží. Jinak jsem byl osamocený běžkař mezi turisty a cyklisty :-) SKOL !
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 15.4.2016 22:00
Vyrazila jsem na cestu Mísečky - Zlaťák. První známky zimy v první zatáčce nad Jilemnickou, ale obouvala jsem až u odbočky na Šmídovu vyhlídku. Pokud se má příští týden něco frézovat, tak leda asfalt, protože sníh už vypluhovala rolba a ten zbytek postupně rozmáčí déšť. Zpátky na Mísečky jsem ale dojela na lyžích, téměř až k autu :-). Jela jsem ze Šmídovy vyhlídky lesem na Medvědín a z Medvědína po modré dolů. Suma sumárum, pokud by někomu bylo děsně líto, že už si tuhle zimu nezalyžuje, tak ať ještě vyrazí modrou nahoru, a pak na hřebeny, tak by mělo být sněhu ještě dost. V okolí Šmídovy vyhlídky jsou desítky centimetrů, v okolí Zlaťáku těžko říct, bylo tam, že by vyhnal leda Hanče s Vrbatou, takže jsem mnoho neviděla. Kritický bude úsek od Šmídovy vyhlídky na Zlaťák, kvůli tomu pluhování, ale těch pár stovek metrů sklaního lyžaře určitě neroznáže ;-) Skol!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.4.2016 8:46
Včera již pěšky Mísečky - Labská. Přítelkyni jsem už na běžky nepřesvědčil :), ale podmínky překvapily! Kde se dá dole nazout viz příspěvky níže. My jsme šli nahoru po Telegrafní cestě a na Labskou kolem vodopádu, ale zpátky již po kraji standardní běžkařské trasy a musím říct, že hlavně v úseku Labská - Vrbatovka ještě parádní podmínky a sněhu dostatek i na jedničkové lyže. Bylo ale naváto hodně sněhových jazyků přes celou šíři trasy. Z Vrbatky dolů se to postupně zhoršuje a rovné to také příliš není. Dvě místa už jsou na hraně, kde prosvítá asfalt (v okolí levotočivé vracečky s prvním výhledem - při cestě zespodu). Ale kdybych měl ještě dovču, tak si to ještě naposledy letos dám! Kdo má ještě chuť, tak vyrazte! Na Labské říkali, že v týdnu od 18. 4. budou již frézovat, takže tento týden poslední možnost svezení!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.4.2016 14:56
Dnes ráno Mísečky - Labská a zpět. Nasazoval jsem asi 100m za Jilemnickou boudou, ze začátku vytátá místa. Na Vrbatku trochu voraniště, ale šlo to. Nezmrzlo to ani přes noc. Sněhu tipuju tak 5-20cm. Od Vrbatky na Labskou jsou místy závěje čerstvého mokrého sněhu z víkendu. Vypadá to na posledních pár dní této sezóny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.4.2016 17:00
22-24h. Nahoře se nedalo pro silný vítr .
Z Míseček na Vrbatku už to nejde zezdola, ale od první vracečky ještě jo . Nahoře napadlo hodně nového sněhu, 10cm , dole skoro nic . Myslím že to už je konec sezony. Na okruhy jsem se nedostal, předpokládám, že už budou po částech vytáté . Úprava už je sporadická . Skluz 3+ , měkký podklad, na něm nový sníh . Na trénink už to moc smysl nedává ( Nahoru dolu Vrbatka ) . Na turistiku to nahoře a na hřebenu ještě určitě jde .
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.4.2016 6:49
V úterý jsme ukončili nakonec velmi dobrou sezonu co se týče lyžování. Jeli jsme z Míseček na Vrbatku dál před pr.Labe na Voseckou boudu, svinské kameny a po hraniční červené k Labské boudě a zpět na Mísečky. Sněhu je dostatek, dokonce nám to ráno projela rolba z Labské boudy jela na Mísečky(bez stopovače-jen manžestr). Dole je to trochu horší, špinavé a jehličí ale vytáto jen tak 50 m před dojezdem. Jinak celou cestu i nahoru souvislá vrstva sněhu. Brzo ráno je to super, k polednímu se to hodně horšilo(ale to bylo fakt teplo). Myslím že to o víkendu určitě půjde. Pro mě to bylo překrásné zakončení sezóny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.4.2016 4:06
Ahoj, včera jsem jel trasu Špindlerovka - Polední kameny - Sněžka - Luční - Výrovka - Na Rozcestí - Pláně - Špindl. Celá trasa ještě sjízdná na jedničkových lyžích bez problémů. Zouval jsem jen na Sněžku :) Od rozcestí Nad Klínovkami jsem jel horem lesem a kritické místo bylo jen kousek ve sjezdu pasekou nad rozcestím "Stoh - rozcestí". Dále až na Pláně místy se sněhem na hraně, ale stále sjízdné na jedničkách. Dolů po sjezdovce Hromovka II. krásný závěr! Pokud někdo pojedete tuto trasu nebo alespoň její část začátkem víkendu, dejte ještě vědět, jak je to sjízdné. Děkuji.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.4.2016 21:42
Dnes spindlerovka - lucni-vyrovka- na rozcesti -zpet spindl, vse bezva je treba pocitat s tim ze bylo 12-15 nahore tzn uplne ne ideal ale jinak krasa, vcera misecky - take jeste bezva za tyden to dam znovu , hezky tyden ...
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.4.2016 10:45
Večer po setměni fantastické svezení. Přijel jsem zjistit že sezóna končí, místo toho jsem zjistil, že traťe jsou vcelku upravované a v noci pevné se skvělým skluzem, až 1-. Nejlepší je cesta z Míseček na Vrbatku. Na Labskou furt super. Dokonce Sněžné jámy a Srenica furt skatovatelný i přes vydatnou snahu pěšáků. Okruhy Míseček sjízdné všechny, ale už měkčí. Totéž svážnice Medvědínem. Nicméně stav celkově lepší než v nejlepších dobách prosincové předehry letošní sezóny, kdy Mísečky byly to jediné možné. Dolní partie okruhu ale už vytávaj, takže pokud nepřipadne, 7 a 10 ka za pár dní nepůjdou. Zvlášť v noci je to blbě vidět. Ale horní partie půjdou déle. Úprava překvapila pozitivně i když chtělo by to trochu víc úseků. Po Jizerkách přebíraj sezonu Mísečky. Kdyby se upravoval hřeben Sněžný jámy Srenica a okolí, šlo vy to možná ještě aspoň 3 tejdny. Specifita téhle lokality je úžasná.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2016 13:25
Špindlerovka-Luční-Sněžka: Sněhu pořád dost, neupraveno, místy čerstvý sníh, místy zledovatělý. O kámen jsem nezavadil nikde. Jak fouká vítr, tak stopy neexistují.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2016 8:34
Cesta z Misecek na Labskou je sjizdna...
(Odpověď na dotaz uživatele Radka z 1.4.: Ahoj, chtela bych jet naposledy na bezky tuto sobotu 2.4. do Krkonos a shanim odvoz z Prahy.Neměl by jste nekdo misto v aute? Diky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.3.2016 18:09
Pátráme po majiteli nalezeného foťáku (EDIT: majitel foťáku je již nalezen)

Včera, v neděli 27.3.2016, cca v 11:30, na trase mezi Luční Boudou a Slezským domem (směr na Sněžku), mne zastavila paní s tím, že v daném místě z dvojice upadl pán na běžkách a na místě pádu našli potom fotoaparát. Nasměrovala mne na slečnu v bílé bundě (ukazovala mi ji asi na kilometrovou vzdálenost ). No, cestou na Sněžku jsem jich oslovil 7, ale žádná nebyla ta pravá :). Ze 170 fotografií z uvedeného dne (jiné tam nejsou) jsem vybral jednu a vytáhl postavy, které jsou snad majitelem fotoaparátu - fotka je zveřejněna na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/. Toto nám napsal Petr Vítek.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.3.2016 13:17
Běžecký stadion a závodní tratě ráno perfektně upravené a tvrdé. Opravdu supr svezení. V poledne,tam kde na trať svítí slunce, tak už měkké a ve pomalé. Ten přechod ze zmrzlého povrchu do měkkého je opravdu razantní a při sjezdu hodně zabrzdí, na to pozor. Ale jinak supr podmínky, sněhu je dodtatek, i tam kde svítí slunce nic neleze ven. Pořád na jedničkové lyže. A při tom krásném slunečním počasí, prostě nádhera a zážitek.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.3.2016 20:21
Ráno krásně upravené tratě, po nočním mrazu pevné a jelo to rychle. K poledni již měkké od sluníčka, ale i tak nádherné svezení za krásného počasí. Také cesta na Zlaté návrší byla pro běžkaře fajn.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.3.2016 1:56
Od Čtyř pánů rozšlapané neupravené hold v této části Krkonoš je to spíše na backcountry.
Zlaté západní Krkonoše nebo Jizerky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.3.2016 20:29
Ahoj, my jsme jeli z Friesovek pres Lisci nad Pec. Tam to bylo takové backcountry. Snehu dost, ale stopa nic moc. Pak na Cernou to bylo castecne upravene, ale stopa prorizla jenom zridka. Kolem Cerne na malem okruhu to bylo super i s prorizlou stopou. Cestou zpatky jsme jeli po magistrale kolem tetrevek. Magistrala vetsinou siroka tak pro ctyri bruslare, ale stopa zadna. Jinak je to opravdova magistrala, protoze se tam prohani hromady skutru a rolb. Snad vic nez lyzaru.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.3.2016 20:59
Dnes odpoledne skate - napadlo cca 2cm, obcas svítilo i sluníčko,svaznice a tratě ujete od par lyžařů. Sice je březen, ale podmínky jsou jako v lednu ;)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.3.2016 21:08
Na Vrbatovu boudu to jistě bude sjízdné. S největší pravděpodobností i na skate.
(Odpověď na dotaz uživatele Pavel z 24.3.: Zdravim....nevi nekdo jak vypada cesta z Misecek na Vrbatovu boudu...diky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.3.2016 8:07
Počasí nic moc, ale sněhové podmínky parádní. projeto 7 a 10km okruhy a až na pár maličkostí naprosto skvělé ježdění bez lidí. Upraveno na skate. Na některých místech lehce rozježděno od závodů, ale nijak to neomezovalo. Sněhu dostatek. Občas už trochu padá jehličí na trasu, ale nic závažného. Na to, že je 22 březen to bylo moc dobré. Parkování úplně bez problémů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.3.2016 16:50
skate - dnes dopoledne byly na tratích závody. Jinak po ukončení závodů - trať 10 km sice od závodníků "vyjetá", ale pořád pěkný a rychlý povrh. Svážnice byla upravena pouze po sjezdovku, k závoře uhlazená od lyžařů. Jinak celkově super lyžování a žádné lidi :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 20.3.2016 10:01
Z Lysé hory, ze Studenova, Ručiček se otvírají celě Krkonoše pro hezké svezení. Jak z Rezku nevím, ale asi to půjde taky...
(Odpověď na dotaz uživatele Petr F. z 19.3.: Ahoj všem, nemáte někdo aktuální informace o stopách pro běžkaře v okolí Rokytnice? Mám tam jet za pár dnů, a vzhledem k počasí mám pocit že lyže už nemá cenu vozit.. Dík, Petr)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.3.2016 22:05
Cesta z Horních Míseček na Zlaťák oproti pondělku lehce rozčochtaná od pěšáků, jak něco připadlo. Sníh tupý, ale vybruslit se to dalo. Za mohylou směrem k Labské boudě rolbou nebo stopařem vyjetá stopa - rychlá jako šlak. Pod pramenem Labe doleva na Voseckou boudu a přes Svinské kameny zpátky k Labské boudě. Tento okruh neupravený a nepříliš vhodný na skejtové lyže, ale stálo to za to - zima v plné kráse - smrky a smrčky pokroucené a oblečené do kazajky z ledu a sněhu, na dřevěných tyčích podél cesty v celé výšce až 30 cm široké ledové záclony od větru. Místy zamrzlé i turistické ukazatele. Prostě nahoře ještě kraluje zima a tak neváhejte a hurá na lyže. SKOL
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.3.2016 20:31
Dnes dopoledne ze Spáleňáku nahoru ke Kostelu pohoda, okruh na Kraví hoře hezky upraven, škoda, že nějaký ignorant to rozjezdil se čtyřkolkou a pak ještě nějaký další se skůtrem... Potom přes Lysečinskou až do Albeřic krásně čerstvě upraveno, spousta sněhu a sluníčko. Po obědě na Pomezkách jsme jeli okruh na Haidu a i ten byl parádně upravený i pro skate. Místa na sluníčku se už odpoledne trochu bořila, ale sněhu dost. Potom při sjezdu do Spáleňáku už ke konci více vytátých míst, jak tam jezdí auta po té urolbované silnici, tak už to dole na slunci vytálo, ale dá se to před tím ubrzdit a ten kousek na parkoviště už donést.
Úpa a Rýchory
Vloženo 16.3.2016 12:54
Predevcirem jsme presne tuto trasu sli, usek Spindlerovka-Lucni proslapnuto, od Lucni na bufac upraveno,od buface ke srubu proslapnuto,od srubu pres krasnou plan do svateho petru opet upraveno. Snehu bylo vsude dost,bylo to na jednicky a navic vcera jeste cca 5 cm pripadnulo. Nadhera.

(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 15.3.: Ahoj, nemáte někdo prosím aktuální informace z trasy: Špindlerovka - Luční - Výrovka - Na Rozcestí - Klínovky - Krásná pláň - Svátý Petr. Jaký je sníh - zmrzlý nebo prašan? Je někde stopa na klasiku? Je to sjízdné až do Špindlu na jedničkových lyžích? Děkuji za reakci, ve čtvrtek se tam chceme vydat.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.3.2016 23:15
Na Horních Mísečkách tratě upravené kromě nejodlehlejší smyčky 10 km okruhu (v délce 3 km), kde byla patrná starší úprava a několik holých míst. Svážnice rovněž upravená. Silnice na Zlaté návrší poježděná, povrch celkem rovný, nechá se to vybruslit v celé délce. Od mohyly až k Labské boudě široká magistrála, pěkné bruslení. K prameni Labe se to rovněž nechá vybruslit, ale od odbočky to není upravené. Počasí výstavní. SKOL
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.3.2016 19:41
V okolí Černé hory velmi pěkně a čerstvě upraveno hodně tratí, vhodné zejména pro skate, ale i na klasiku je dost pěkných míst.

Z Hoffmanek nahoru upraveno ale bez stopy na klasiku - ta začíná jedním směrem až za všemi sjezdovkami tam, kde končí prodloužení magistrály ve sjezdovce. Druhým směrem pak u Zrcadlovek. Úsek Zrcadlovky - zatáčka svážnice od sjezdovek na Hoffmanky má občas nějaký kamínek, ale odtoková strouha o níž psal v pondělí Kuba už je bezpečně pod sněhem. Ze Zrcadlovek super pro oba styly, stejně tak magistrála a mým favoritem je severní část okruhu Světlá hora, paráda pro oba styly a skoro nikdo tam nejezdí. Druhá část okruhu má taky sněhu dost, jen od zatáčky na Krausovými boudami dolů a přes Pardubické boudy nebyla stopa na klasiku. Každopádně nevěřte záznamům z rolby, je to čerstvě upravené, jen asi chcípla v GPS baterka :-)

Od Kolínské boudy dál po magistrále směr Špindl upraveno asi někdy v půlce týdne, ledovaté stopy středně opotřebené, dá se, ale proti Černé hoře nebo Jizerkám je jiná kategorie. Od Pražské boudy k "vodovodu" je pro skate lepší varianta přes Zahrádky, varianta přes Hrnčířské boudy je částečně projeta zásobovací rolbou nahrubo, stopa na klasiku tam ale zůstala.

Od křížení hřebene pod Rennerovkami na Friesovky je projeto zásobovací rolbou (= bez stopy) a dál směrem na Klínovky projeto jen od lyžařů, ale i bruslící lyžař si nějak poradil. Nicméně týden po K70 jsme tam trochu čekali větší vzpomínky na tehdejší úpravu. Návrat od Chalupy na Rozcestí přes Liščí horu po známé neupravované trase v pohodě sjízdný (na to, jaké to tam může být jindy), ale pokud jsem někde potkal více lidí, bylo to právě tam.

Po většinu dne drobně sněžilo, ale téměř nic nepřipadlo. Mazání bylo problém, v nižších pasážích mi http://www.sporticus.cz/p/swix-v55-45-g/ nedržel vůbec, ve vyšších pasážích na upravených tratí to v rámci možností šlo, když začalo víc sněžit, tak držel až moc a začal se lepit.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/515114359
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.3.2016 19:27
Skate - celá trasa Krkonošské 70. Všude dost sněhu a kromě úseku Klínovky - Friesovky i výborně upraveno. Super.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.3.2016 18:52
Dnes H.Misecky - skate- svaznice upravena, závodní tratě 10km- upravena v týdnu, ale pekna.
Jela jsem na Rovinku přes Janovu horu, cesta byla v týdnu upravena, kopec pred Rovinkou je kus ledu a v jednom místě nutné sundat lyže. Do kopce bych to bruslit nechtěla :). Z Rovinky již kolem Piráta, na skate vcelku pekne:).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.3.2016 12:33
Mísečky - závodní tratě - dopoledne:
Dnes se tu honí mraky, teplota i v poledne kolem nuly a slunce moc neškodí.Malinko i za sněžilo, ale na zemi to není znát.
Tratě jsou upravené (ale ne z dnešní noci), krásně tvrdé na bruslení, jen na několika málo místech měknou do firnu. Stopa je uježděná do zrcátek, na klasiku moc nedrží. Zkusil jsem stříbrný a červený klistr, celkem držel mimo stopu.
Jel jsem jen 5km okruh, ale jak to tu tak sleduju, bude okruh na Rovinku podobný, jako jsem popsal 7.3. (od té doby dost nasněžilo, ale čtvrteční slunce to asi zase vyžralo). Asi by se dalo risknout, že tam všude bude nějaký sníh, ale čekal bych dole buď leďák, nebo firn. A nad Beneckem možná už pár fleků asfaltu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.3.2016 16:47
Mísečky - Labská bouda - Violík:
Dnes dost svítilo slunce a sníh velmi rychle zmýdlovatěl. Stříbrný klister držel jen ve stínu a pak občas na Labské louce. Jinak to dost klouzalo (měkčí klistr jsem nevzal).
Silnice na Vrbatku je uplouhaná lyžaři do hladka (jen pár zbytků stop od pěšáků, kterých chodí hojně). Horní úsek už to odpoledne trochu namrzá (je pod mrakem). Z Vrbatky na Labskou byl odpoledne už sníh kvalitní (žádný leďák ani mejdlo).
Od Čtyř pánů k hranicím je to zdupané, ale očas je vedle té cesty vyjetá kvalitní čistá stopa. Hraniční hřeben je jako obvykle zdupaný, byly tam pokusy o dvě stopy vedle sebe, ale v obou jsou šlápoty. Sněhu je dost - na hřebeni vyfoukáno tak na 30cm, na Labské louce něco mezi 100 a 150cm.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.3.2016 22:53
Dnes odpoledne na Pomezkách vše čerstvě výborně upraveno - Hajda, Kraví hora a pak až na Rýchory. Na 9.3. nejlepší letošní sněhově podmínky na klasiku i skate. Máza Swix 55. Doporučuji na víkend.
Skol, Pavel
Úpa a Rýchory
Vloženo 9.3.2016 19:39
Všechny "tradiční" stopy kolem Černé hory, Pec byly upraveny (manžestr + zaříznutá stopa). Doporučuji, než sníh uteče.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.3.2016 16:56
Z Benecka taky upraveno až na Mísečky.Včetně dvou stop na klasiku :o) Sněhu dost.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.3.2016 16:29
Mísečky - Medvědín - Šmídova vyhlídka - Vrbatka - Harrachovy kameny - U čtyř pánů:
Silnice až na Labskou boudu je projetá rolbou. Chodí tam hodně pěšáků, ale je to uježděné lyžaři, takže se po tom dá stoupat i sjíždět. Stopa skoro žádná. Když už ji někdo udělá, rozjezdí ji skůtr.
Cesta z Medvědína až na Šmidovu vyhlídku je udupaná od snowboardistů, chodí se svézt na nový sníh do lesa. Z Vrbatky na Růženčinu zahrádku je to taky zdupané, na Harrachových kamenech navíc vyfoukané na tvrdý podklad. Ale sněhu je všude dost, nahoře vydrží ještě pár týdnů.
Na Mísečkách bylo dnes dost teplo (2-4 stupně) a to ani moc nesvítilo slunce. Všude, i na hřebenech držel (a nikde nelepil) červený Swix V55 a V60.
Sníh je měkký, dá více práce se sklouznout.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.3.2016 20:22
Odpoledne byly okruhy zapadane, klasici si projeli stopu, kterou jim na desitce uspesne dvojice bruslaru jedouci vedle sebe v bunde s napisem SKI Jilemnice rozryvala...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.3.2016 14:26
Mísečky - závodní tratě: Dnes od rána sněží, už napadlo cca 5cm nového sněhu. Teploty zatím nešly nad nulu, takže i zítra to bude asi kvalitní sníh. Tratě samozřejmě nejsou upravené, ale stopa na klasiku je vyjetá všude. Včerejší sádlo trochu lepilo, ale šlo to.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.3.2016 22:21
Dnes v pozdnim odpoledni z Hoffmanek pres Zinneckerovy Boudy na Cernou horu. Zpet pres Kolinskou a Zrcadlovky. Od Hoffmanek kousek lesem pesky k tratim, pak jiz vsude perfektne upraveno na klasiku i skate, snehu dostatek. Vynikajici svezeni! Jen pozor ve sjezdu od Zrcadlovek me prekvapila vytata odtokova strouha pres celou siri trate. Temer ve tme jsem mel co delat, ale podarilo se mi ji preskocit:) Zitra ma pripadnout, takze lepsi to bude opet ve stredu a ve ctvrtek. Verim, ze znou upravi jako dnes.
(Odpověď na dotaz uživatele J z 6.3.: Nevite nekdo jak je to se snehem z Hoffmanek nahoru na Cernou a okruhy tam? (Modrkomanky a tak), upraveno/neupraveno, skate/turistika ...
Predem dik)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.3.2016 14:42
Mísečky - závodní tratě + okruh na Rovinku:
Po včerejším sněžení (celkem 4-8cm nového) jsou všechny závodní tratě nově a pěkně upravené. Sněhu na nich dost, i odpoledne skoro všude varhánky. V lesích okolo je 20-40cm sněhu. Nový sníh ještě nepřemrznul, drží na něm červené vosky. Ráno bylo lehce pod nulou, odpoledne 2-4 nad nulou a občas svítí slunce.
Okruh na Rovinku upravený není. V horních partiích je kvalitní vyjetá stopa po obou stranách a střední pás na bruslení ještě trochu měkký. Níže je na cestě místy ledový podklad (zvláště pod stromy a kolem Benecka skoro všude) a sníh je hrubozrnný nebo ulízaný do "mejdla". Pevné vosky na něm nedrží, klistr jsem nezkusil. Ale dá se celkem dobře bruslit. Mezi Beneckem a Rovinkou je sněhu v lese málo, místy jen poprašek z pondělka.
Lidi skoro žádní, za celý okruh jsem jich potkal tak 20. Hospoda na Rovince je otevřená.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.3.2016 11:25
Ráno ve Vrchlabí pršelo. Ve Strážném padal hodně mokrý sníh. Vyjel jsem ze Strážného (spíše v hlubokém sněhu vyšel jsem) na magistrálu směrem na Pláň a Klínové boudy. Napadlo asi 10 cm. Dopolední lyžování bylo vzhledem k podmínkám (sněžení, malá viditelnost, skoro žádná stopa) dost náročné. Alespoň jsem někomu prošlápl stopu, kdo vyrazil odpoledne. Sjezd do Strážného byl o držku kvůli velkému množství mokrého sněhu a rozrytí čtyřkolkou. Spadl jsem a rozbil vázání. :-(
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.3.2016 23:47
Benecko - Rovinka - Mísečky po plynovodu - svážnice na Medvědín.
Ujeto od lidí. Po rolbě ani památky. Dá se ale i bruslit. Mezi Beneckem a Rovinka pozor na vytátá místa. Mísečky -1C a sněžení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.3.2016 19:56
Nesportovně jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu, odtud na Ručičky, Krakonošova snídaně (kiosek zavřen), na rozcestí Bílá voda sešupem dolů a dojeli jsme až do Harrachova po tenké vrstvě ale bez kamenů. Sněhu dost, neupraveno v celé délce, bruslení jen pro silné a odolné.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.3.2016 14:47
Mísečky - Medvědín - Vrbatka a po silnici zpět:
Přes noc a ráno napadlo cca 2-4cm vlhkého sněhu. Na Mísečkách je kolem 0 stupňů, hodně to mejdlovatí, trochu na to drželo "sádlo". O trochu výše už je sníh lepší. Masarykova silnice v poledne nebyla zatím projetá rolbou, ale lyžaři je dobře uježděná, po kraji je stopa.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.3.2016 11:53
V pátek i sobotu vše projeto, celá magistrála i Terex, slunce, mazání problematické, na bruslení sice krásné, ale sníh vlhký, byla to dřina. Sněhu dost. V neděli ráno opět připadlo, stopa se hned projela, bruslení postupně taky, roba nevim, byla jsem jen ráno.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.3.2016 20:24
Trasa Pomezky-Žacléř dne 5.3.2016 parádní svezení, většinou prašan, stopa upravená, v nižších polohách už byl sníh měkčí, ale dalo se dojet skoro až do Žacléře. Nutné dojít cca 1km pěšky. V lese v úseku od chaty Hubertus do Žalécře místy bláto, větvě, ale dalo se to objet, horší až tak dolní část. Akorát jsme nesjížděli do Albeřic a brali to po zelené po hranici - tam byl parádní prašan i vyjetá stopa.
Úpa a Rýchory
Vloženo 4.3.2016 15:38
Dnes brzy ráno jsem vyjel z Benecka, přes Rovinku, Labskou na Mísečky. Pak nahoru Masarykovou silnicí na Zlaté návrší na Labskou boudu, prameny Labe a zpět na Benecko stejnou cestou. Ráno v sedm - krásně urolbováno, bylo kolem mínus 3. Na zpáteční cestě kolem 11 na Mísečkách to už dost tálo. 3 stupně nad nulou ve stínu, na slunku mnohem více. Dnes byl krásný "vrcholový" den.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.3.2016 19:09
No ze Strážného nahoru bych v sobotu ani nejezdil. Pojede se tam ze Špindlu Krkonošská 70, tak tam bude trochu rušněji :o))
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.3.2016 14:27
(Odpověď na dotaz uživatele Jan z 2.3.: Zdravím, jak vypadá sníh na běžky okolo Herlíkovic, prosím?)

Ahoj, nejlepší bude aspoň Benecko, lanovkou z Herliček na Žalej nebo to objet autem. Z Benecka na Rovinka a tam na Horní Mísečky, ale ne přes Janovu horu. Ale to možná už po dnešním sněžení neplatí. Ze Strážnýho na Pláně to bude asi neupravené.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.3.2016 15:20
Z Benecka se dá celkem slušně dojet na Mísečky. Bruslit, ale na klasiku je taky nějaká stopa vyšláplá. Jen ne od Bellevue, tam je to špatné po cestě, ale po tratích, tam to je fajn. A ne přes Janovu horu, tam je to dole taky špatné.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 29.2.2016 10:17
Sněžka-Luční-Výrovka-Liščí Hora-Zahrádky paráda, okolí Pražské boudy horší, ale dalo se.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.2.2016 10:08
Rýchory-Pomezky vřele nedoporučuju, zhruba polovina nesjízdná vůbec, zbytek na starých běžkách možná, my to prakticky celé nesli.
Úpa a Rýchory
Vloženo 27.2.2016 16:47
Ze stadionu - 7km okruh - upraveny, 10km okruh - upraveny, pozor na tri mista s kaminky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.2.2016 11:49
Čerťák - Ručičky - Krakonošova snídaně - Harrachov prašánková cesta bez nerovností, potmě nikde nikdo, nádhera, nad Mumlavskou boudou asi 3m asfaltu, dojezd oklikou vpravo až k mostu, na cestě k parkovišti sklouznutí po ledu :)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 26.2.2016 8:07
Včera Mumlava - Vosecká - Svinské kameny - po hřebeni Sněžka a zpět (s rozdílem, že zpět přes Labskou louku, tam je sjezd lepší než přes Svinské kameny)

Krásně to až k vysokému kolu stoupalo, skvělý odraz, namazáno modré skivo z 80. let :D Pořád je používám po tátovi, a jakmile je pod nulou, nemůžu si jej vynachválit.

Běžky jsem nasadil asi kilometr za vodopády, ideální to bylo až od rozcestí Luboch, ale při zpáteční cestě jsem dojel až k vodopádu, pže jsme byl už unavený a taky neměl nové lyže, ale už to bylo s kamínky.

Na hřebeni to bylo super hlavně ráno, když byly zaváté stopy od lyžařů, pěšáků, psů atd., a sníh se přitom vůbec nepropadal. První lidi (vyjel jsme v 7:30) jsme potkal až u polské celnice, skupinu asi deseti skialpinistů, co měli bagáž jako do Himalájí :D

Jako na Václaváku to bylo až kolem Špindlerovy boudy po 10:15. Cestou na Luční objíždění devadesátihlavého školního výletu, Jizerky hadr. Obecně největší koncentrace lidí mezi Špindlerovkou a Sněžkou.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 25.2.2016 20:04
Dnes ze Špindlu na Mísečky (kolem Zubra přes sjezdovky Medvědín) a dále na Vrbatku. Sněhu všude dostatek. Všude upraveno. Jen skate. Bez stopy i na svážnici Medvědín.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2016 15:03
Dnes ze zatáčky u Belevue-Rovinka-Janova hora-Mísečky-Svážnice Medvědín-Třídomí-Belevue. Upraveno, nebo spíš uhlazeno to, co napadlo. K Rovince špatné, občas tahá za nohy. Přes Třídomí výrazně lepší než druhá strana. Od cca 900m bezvadný. Pouze jsem bruslil.
(Odpověď na dotaz uživatele Simon z 25.2.: jak to vypadá okolo Benecka? je to na skate? doporučil by někdo lehkej okruh na odpolko(20-25km)?
díky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2016 9:59
Trasa: Horní Mísečky - Vrbatovka - Prameny Labe - Labská Bouda - Vrbatovka - Šmídova vyhlídka - Medvědín a zpět. Z Míseček až k odbočce na Labskou louku projeté rolbou. Včera ale většinu dne sněžilo a foukal silný vítr, proto bylo na ujeté a srovnané trase nasněženo a naváto od 5 do 20 cm. Takže skate byl poměrně náročný. Při cestě zpět odbočka odbočka a soupaž ke Šmidově vyhlídce a následný lesní sjezd k Medvědínu. Na úplný závěr pak po sjezdovce zpět na Horní Mísečky:) Všechno na jedničkové lyže bez problémů. Po celé trase čerstvý sníh, místy vyfoukané ledové plotny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.2.2016 21:19
Dnes z HARRACHOVA lanovkou na Čerťák, dále na Ručičky, Dvoračky, Harrachovy kameny, Vrbatka, U čtyř pánů, Labská louka, Vosecká bouda, Krakonošova snídaně, Mumlavký vodopád - nad Čertákem až na Ručičky sněhu dost,parádní tvrdá stopa, místy trochu ledu. Na hřebenech tradičně nafukáno a potom od Vosecký boudy až na Mumlavký vodopády parádní svezení, čerstvě projeto rolbou, stopa tvrdá, rychlá na klasiku ani v nejprudší zatáčce lyže v rychlosti nevyskočily. Dojet se dalo až k Vodopádům. Na bruslení paráda, na klasiku taky - dnes fungoval modrej klistr, skluzovej vosk CH7. Podmínky luxusní :)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 23.2.2016 16:55
Dnes pražská bouda - friesovky a zpět, dopoledne úsek od pražské kolem míru k lesní ledové a na tom jen slaba vrstva čerstvého snehu. U lesni jezirko. Od lesní na vodovod lepší od rozcestí k tetrevkam už parádní. Zpátky sněhu přibylo a stále padá, zítra už by to mohlo být lepší i kolem pražský.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.2.2016 16:36
(Odpověď na dotaz uživatele Mila z 19.2.: Zdravím,
na zítra (sobota) zvažuji vzít děti za sněhem - lanovkou na Sněžku, přes Luční, Výrovku a buď přes Liščí horu nebo Dvorskou b. s napojením na Krkonošskou magistrálu zpět do Pece, máte někdo aktuální info? Díky.)
Teda, to vám děti asi moc nepoděkují. Podívejte se předpověď počasí - třeba na portal.chmi.cz, dejte si tam sekci Meteogram - vyberte přímo Sněžku a až uvidíte ty nárazy větru a teploty....
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.2.2016 20:19
Čertova hora - vrśek Studenova - Ručičky - Heliport - Krakonošova snídaně - Mumlava - Harrachov. Celý úsek dnes projetý rolbou. Všude nad 900 mnm podmínky doslova vynikající - zejména nad 1000 mnm je to super. Ale jsou kritická místa kde museli bězky dolů - mezi velky Studenov a hospodou jen led a moc kamenů, kopec k Ručičkám čistý led. No a pak špatný konec udoli Mumlavy. A dole v Harrachově už se po stopách nedá vubec, tam už sníh opršel zcela.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 18.2.2016 19:44
Doporučuju Benecko. Z Vrchlabí je to kousek, my jezdíme dopoledne na lyže do Vrchlabí a odpoledne na běžky právě tam. Nevím, jak to vypadá z benecké zatáčky na Rovinku, kam jezdíme my (je to tam opravdu velmi rovinaté), ale ostatní tratě, které jsou již profilově náročnější, byly dnes upraveny - dle bilestopy.cz.
(Odpověď na dotaz uživatele Skopous z 18.2.: Na víkend jedu do Vrchlabí, dá se někde v okolí ještě vyjet na běžkách ? Díval jsem se na Vejslapy a do soboty to bude asi spíš na koupání :( aspon tedy podle webky)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 18.2.2016 18:47
Rezek-Dvoračky-Rezek po běžeckých tratích, velký okruh. Po zelené zledovaťelé, míst vytáté. Sníh mokrý a velmi rychlý. Odbočka směr Mísečky a pod Dvoračky Pašeráckou stezkou jen proslápnuto. Z Dvoraček po žluté pak odbočení na běžkařský okruh bez stopy a nad Rezkem ledové plotny.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 17.2.2016 15:02
Z Benecka přes H.Mísečky na Vrbatovu Boudu. Úsek Rovinka - H.Mísečky přes Janovu horu nedoporučuji (místy kameny, nebo zledovatělé plotny v klesání/stoupání). Místy bylo nutné sundat lyže a jít po svých. Mnohem lepší je jet z Rovinky na H. Mísečky po po druhé (severní) straně hřebene.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.2.2016 9:58
V sobotu i v pondělí perfektní svezení na Mísečkách. V sobotu super klasika, stopa vůbec neměkla. V pondělí skate, postupně k poledni celkem dost měklo. Oba dva dny upraveny všechny standartní závodní tratě. Z Míseček na Benecko katastrofa, neupraveno, úplný led, místy vytátá místa. Ale jinak boží lyžování.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.2.2016 10:15
Jen pro info. V neděli jsem jel kolem Vrchlabí Vejšplachy a stále bylo na čem jezdit. Stopa vypadala dobře, ale celková vrstva sněhu je už dost slabá. Bylo upraveno i pro skate.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 16.2.2016 20:04
Mísečky budou určitě dobré. My tam byli v neděli. Byla upravená i desítka a celá pod sněhem. Navíc má snad něco připadnout....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.2.2016 8:04
Z Javoriho dolu pres Prazskou na Dvorskou, vsude hodne snehu, stopa neupravena, ale fajn svezeni. Den predtim jsme byli na Cerne hore a tam parada, vsechny trate upravene, dost snehu. V nizsich polohach to ale uz vcera odpoledne rychle talo...proto bych nevahal a vyrazil co nejdrive.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.2.2016 0:05
Z Rezku na Dvoracky led pokryty snehem misty preorano rolbou a sutry,rucicky,pak 3km smerem Krakonosova snidane (perfektne upravena stopa) a zpet na Rucicky.a na Studenov.take dost snehu.na Sjezdovce na Studenove jen poprasek,nesjizdne
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 13.2.2016 18:18
Na Černou můžeš klidně vzít běžky nové, sněhu je tam dostatek, místy trochu ledu, ale jinak zatím parádní svezení. Samozřejmě čím níže, tím je to se sněhem horší....
(Odpověď na dotaz uživatele Míra z 12.2.: Nevíte prosím, jestli je to černé hoře na nové běžky, nebo kameňačky? Díky moc.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.2.2016 12:58
Jana:hraniční pásmo je vyznačené na všech mapách i v seznamu. Na Google Earth není vyzačeno, ale jsou tam zase fotky.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 14.2.2016 8:32
Špindlerovka-Labská:hřeben s vrstvou prašanu, ojediněle vyfoukanou na plotny. Cesty pod hřebenem v lesích- krásný prašan.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.2.2016 20:07
Jeďte co nejvýš, je málo sněhu. Nejlepší podmínky byly dnes na nejvýše položených tratích v Harrachově, Alfrédka - Vosecká - Ručičky. Doporučuji horší lyže, v nižších polohách občas pod 5 cm nového sněhu překvapí šutr, zvlášť tam, kde to přeryla rolba. - doporučení pro zítřejší výlet od důvěryhodného zdroje na FB.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.2.2016 18:53
Jirka: chtěla bych poprosit o nějaký odkaz na mapu, kde by bylo zobrazené to hraniční pásmo od Jakuszyc na Voseckou.
Dnes někudy tamtudy 2 běžkaři a já se jich zapomněla zeptat.
Jinak připojuji info ze dneška: od žst Harrachov na hranice kousek pěšky, pak po nově upravené cestě do Jakuszyc, pod Cicha Równia, Orle a spodní cestou zas k vlaku. Jelo se dobře.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.2.2016 17:10
Mísečky - dnes upraven 5 km okruh a svážnice do Labského dolu. Podmínky dobré a rychlé. Napadl 1 cm pomalého sněhu. Ostatní tratě zmrzlé na kost, nevhodné pro bruslení, neupraveno.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.2.2016 10:35
Dobrý den, aktuální informace prosím sledujte na www.skiresort.cz bude zde zveřejněno, jaké trasy jsou upraveny a otevřeny, do pátku se mohou podmínky velmi změnit.
Hezký den Infocentrum Janské Lázně
(Odpověď na dotaz uživatele Ondra z 8.2.: Ahoj, chtěl bych se zeptat na nějaké info a nevím, kam jinam se obrátit, než právě sem. V pátek jedu na víkend do Markoušovic (Trutnov) a sobotu bych rád trávil na lyžích, ale jezdím pouze skate, proto mám pár otázek : Kde si v okolí cca 40km nejlépe zajet cca 15-20 km? Černá hora? Jak zjistím, jaké tratě jsou zrovna sjízdné? Omlouvám se za poněkud přihlouplé dotazy, ale jsem z Vysočiny a tuto oblast takřka neznám :) to vše za předpokladu, že běhěm týdne něco připadne, samozřejmě :) Pokud se někde chopí těžkého úkolu a poradí mi, budu velice vděčný! Děkuju Ondra)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 8.2.2016 8:24
Benecko - Rovinka - Mísečky (přes Janovu Horu i přes "piráta") - zmrzlé, ale rychlé (sníh v sobotu natál a v něděli zmrznul); závodní okruhy na Mísečkách upraveny - zmrzlé
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.2.2016 12:32
Jana: Nepřesně jsem specifikoval dotaz. Myslel jsem z Jakuszyc hraničním pásmem na Voseckou. Hned od parkoviště 1,5km po 50m narnuté dvoumetrové kupy sněhu přes celé pásmo. Zřejmě zásoba sněhu na závody.Dále již v prašánku běžky s pásy krásně stoupali panenskou přírodou až na Voseckou.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.2.2016 22:00
Dneska na Voseckou podel Mumlavy, super upraveno. Z Vosecky na Labskou louku klasickej motokros. Na Vrbatovku dobry. Na Dvoracku motokros. Z dvoracek do Harrachova super sjezd. Snih byl dole mokrej, nahore umydlenej, ale na tu letosni bidu super pojezd.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 6.2.2016 19:35
Hofmanky - Zrcadla - C. Hora - Vaclavak - Krausovky parada. Od Krausovek dolu do Janskych bida. Zvlaste ve spodnich partiich snih mizi doslova pred ocima.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.2.2016 18:07
Dnes jsme ráno vyrazili z Hofmanek a byla to paráda po silnici nahoru na černou, sníh sice rozměklý a na skate to moc nejelo, ale dalo se v pohodě. Nahoře okruh kolem vysílače byl parádní, pak bez problémů sjezd přes Zrcadla na Kolínskou, přes Mír k Lesní, všude sněhu ještě dost, ikdyž to v tom teple ubývá... Potom vodovod skoro neměl chybu, krásně upraveno až skoro na Frisovky, za nimi už ale po rolbě ani památka a jenom vyšlapaná stopa v hlubáči, tak jsem si radši skočili na polívku. Cestou zpátky jsme ještě dali od Václaváku okruh přes Vlašský boudy, kde to taky šlo dobře, jen na jednom místě dole byl jen úzký průjezd, ale to bylo jenom kousek, jinak všude parádně upraveno. Při sjezdu dolů na Hofmanky bylo znát, že už tam od rána dost utálo. Zítra to ještě půjde až dolů, ale pak nevím..
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.2.2016 15:07
Jirka: Nechá, proč by se nedalo? Včera jsem byla spolutvůrcem stopy v čerstvém prašanu od silnice nahoru směr Celnice, Pod Jakšínem atd. až k rozcestí pod Voseckou b. Bylo to trochu namáhavé, ale dřív rolby taky nejezdily :)
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.2.2016 23:02
V 17:00 od Zákoutí, Harrachova cesta, Terex, Vosecká, Krakonošova snídaně, Mumlavský vodopád.
Harrachova cesta, odbočka U Lana .. čerstvě rolbováno vinikající. Nahoru na Bílou vodu .. projeto pouze skůtrem. Bílá voda, odbočka na Voseckou .. pouze stopa soupaž, 20cm nového hlubokého sněhu. Vosecká, Krakonošova snídaně, Mumlava .. rolbováno a uježděno (pěkné svezení). Když jsem odjížděl začínalo sněžit.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.2.2016 15:14
Podle http://bilestopy.cz/ je upraveno.

(Odpověď na dotaz uživatele Bohouš z 5.2.: Ahoj, rád bych se zeptal na kvalitu sněhu a výšku pokrývky v oblasti Horních Míseček (směr Rovinka - Benecko-Žalý), (Vrbatova b. - Labská b. - Sněžné jámy), (závodní tratě). Děkuji)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.2.2016 0:14
Prosím nějakého admina stránky at upraví informace jilemnicka 50 není ski tour ale stopa pro život. Jinak zavod byl na Mísečkách a moc pěkný na to kolik je sněhu všude. Děkuji.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 31.1.2016 22:41
skate - Hofmanky - sankarska - okolo černý malý i velký okruh, pardubky, kolinska a zpět přes zrcadlovky. všude sněhu mrtě a upraveno, akorát jak tam bylo 20 cm čerstvého tak se to borilo. už jsem skoro zapomněl jaká je ro dřina v novým sněhu. nejhezčí úsek okolo vendlovky nahoru.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.2.2016 13:05
Okruhy a svážnice velmi dobré podmínky. Z Míseček na Vrbatku dobré, ale od odbočky na Medvědín (té dolní) už nerovné. Takže to tam asi nikdo nerovná a brzo to bude koryto, vzhledem pevnému podkladu. Úpravy tratí váznou výrazně. Skluz jen o 10% slabší ideálu, tedy podmínky za 1.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.1.2016 19:32
Dnes jsme byli na Černé hoře. Nechali jsem se za 200 na osobu vyvézt nahoru a dolu, ale nestálo to za to. Od lanovky jsme jeli na rozcestí Pod Černou bodou a je tam hodně ledu a kamínky. Potom po Krkonošské magistrále až ke Kolínské boudě. Je to hodně zmrzlé, místy ledovaté a 300 metrů před Kolínskou, tragédie ledu s kameny. Dál jsme nejeli, ale co jsme slyšeli, tak tam už ani sníh není. Co jsme viděli, tak žádný z modrých okruhů rozhodně není upravený. Dá se jet jenom tohle. Nakonec jsem skončili na Mísečkách. Závodní 5km okruh je taky hodně zmrzlý, ale celkem to šlo. Stopa na klasiku zledovatělá. Nejlepší nakonec bylo z Míseček na Vrbatovku. Dolní část dobrá, horní taky tvrdá a občas nějaké hroudy a led, ale nic lepšího jsme nepotkali.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 31.1.2016 11:47
V opačném směru než Jiří. Pláně - Klínovky - Rozcestí - Výrovka - Luční. Sice neupravená trať, sníh zmrzlý (a počet cm trochu na hraně), ale běžky jsem sundávala jen do hospody. :)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.1.2016 17:53
Lyžařské podmínky z Haffnanovi boudy na Černou horu na bruslení špatný, několikrát jsem sundával. Pro klasiku je to na klistr, ledovatý a stopa špatná. Svážnice je dobrá. Nejhorší to je od Kolínský k plynovodu, šutry a pekelnej led.Spodní svážnice na Špindl dobrá, tvrdý sníh. Nedoporučuji výlet dokud nenapadne.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.1.2016 20:54
Luční bouda, Výrovka, Rozcestí, Pláně, Špindl. Neupravené tratě a to ani magistrála!!!, sorry, ale takhle na běžky do této oblasti nikoho nenalákáte. Jinak bohužel málo a zmrzlého sněhu, skoro polovinu cesty se sundanýma běžkama. Poznámka" při sjezdu na Pláně cesta rozdupaná od koně se saněmi, fakt nechápu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.1.2016 19:18
Harrachov (lanovka Čerťák) - Ručičky je stopa, zatím sněhu asi 20cm, rozbředlý. Růženčina zahrádka - Labská louka stopa, Labská louka - Vosecká bouda rozdupaný / bude vo hubu až to zmrzne. Vosecká bouda -Harrachov krásná stopa + upraveno i pro skate,dá se až k autobusáku.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.1.2016 11:53
Vyjel jsem lanovkou na žalí ale již od rozhledny lesem pěší výlet k rozcestníku odkud směrem na benecko to šlo. Dojel jsem nad rovinky a trochu slušná lyžovačka byla jen od startu tratí kolem hotelu Bara nad rovinky. Lidi co chodili kolem říkali ze na Mísečky se ještě dá dojet ale místy se nese dnes čtvrtek prší a i sjezdovky začínají být místy bez sněhu... pokud to přes noc zmrzne Vemte si raději brusle.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.1.2016 9:19
Cituji zprávu od kamaráda: "Celkem dobrý. Dnes jsem dal hřebenovku, sníh je hodně mokrý, mlha, jinak sněhu zatím dost"
(Odpověď na dotaz uživatele Rob z 26.1.: Jak vypadá Alpe de Cremis alias Mísečky -Vrrbatka a spol. Z lokality dlouho žádné info. Ježiš spadli jste zas do minulýho století informačního embarga ? :)))
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 22.1.2016 9:07
Z Rovinek na Mísečky ještě nebylo ani jednou upraveno. Vypadá to, že nový provozovatel skiareálu Špindl na úpravu běžeckých tratí z vysoka kašle.
(Odpověď na dotaz uživatele Renda z 20.1.: Nevíte někdo jestli je to upravené z Benecka přes Rovinky na Mísečky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.1.2016 8:21
Nad Vítkovicemi (Aldrov/Vurmovka) všechny tratě pěkně upraveny, ale na skate byl povrch ještě docela měkký. Exkurzní z Rezku na Dvoračky ujetá jen od lyžařů.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 22.1.2016 9:40
Minulou sobotu ze Strážného přes Krásnou Pláň a srub na Bufet, Přes Lišku na Lesní a spodem po magistrále na Friesovky a z5 do Strážného. Rolba ze Strážného jela v pátek ráno, takže zapadáno 5- 10 cm prašanu - známka 2-. Rolba z Pece jela v sobotu ráno, tzn. upraveno a pochvala. Bohužel dlouhodobě ignorují klasikckou stopu a ani na jedné straně není vyříznutá - známka 1-. Ze Špindlu rolba vůbec nevyrazila! Chápu, že to nebude každý den v týdnu upravené, ale že ani na víkend se neobtěžují to projet ... Dávám jim čistou 5.

Řiď lyž!
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.1.2016 8:38
Trasa Žalý - Mísečky a zpět. Kromě průjezdů po tratích
na Benecku a Mísečkách absolutně nevyhovující pro techniku bruslením. Ve sjezdech pro všechny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.1.2016 22:34
idealni snehove podminky ale stav trati nic moc - na skate a převážne i klasiku projety okruhy 5 7 a 10,z Míseček na Rovinku přes Třídomí i Janovu horu jen prošlapaná "stopa"-cestou pár spadlých stromů - asi jako vítaná záminka proč nelze projet rolbou.Z Rovinky na Benecko skate i klasika s asi 1000em lidí,na okruzích kolem Janského vrchu závody-projety na skate,na Žalý víc pěšáků než běžkařů o nějaké trati nelze mluvit.Na Vrbatovu boudu projeto rolbou po svážnici na Medvědím,pak už ujeté asi jen skůtry a předjezdci.Na svážnici do Labského dolu pěkný skate už minimálně od středy
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.1.2016 22:12
Sobota 9 hod Stražné nahoru. Nějak to nechapu, napadl konečně sníh, klasicky lyže, ktery maji jet ve stopě nahoru, stopa není, rolba není. Když už nam to konečně napadlo, prosim udělejte to, padat nema a těšíme se, že si normálně zalyžujeme. díky
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.1.2016 19:37
Cesta z Harrachova na celnici a pak na Voseckou boudu a zpět přes Mumvlaský vodopád, upraveno strojově z 80% a super svezení
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 16.1.2016 20:44
(Odpověď na dotaz uživatele simona z 8.1.: Prosím, nějaké zprávy o stavu běžeckých tratí ze Strážného?)včera jsem přijela, sněhu dost na běžky,stopy upravené. Krása, jeď jak to bude možné.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.1.2016 18:23
tak tady něco píšou jaký je stav, podle mé zkušenosti , se tam udržuje mnohem více než po okolí...http://www.skiareal.cz/bezky
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.1.2016 23:40
Za poslední 3 dny tak 30c, nového sněhu. Během 3h připadlo dnes asi 5cm. Takže sníh už je a bude. Zatim je to skvělé pro kochače, pro treninkový idioty nic moc. Neuklizenej sněhovej prasečák, suma sumárum, o 40-50% horší skluz proti ideálu. Udržba tratí projevila reakční dobu českého lenochoda. Něco se průběžně projelo, ale málo a spíš v bezprostřední blízkosti sjezdovek. Takže 10cm závěje běžné, i víc, stopa stihla zapadávat rychleji než ji bežkaři projížděli. Silnice na Vrbatku od odbočky na Medvědín totálně zapadlá. Jen vyjimečně ji vynechávám, ale stalo se, zatim jen pro klasu. Okruhy 7mička jde celá, je jakž takž ujetá. 5ka je projetá víc, Svážnice Medvědín projetá jen ke sjezdovkám, dál sněhovej prasečák. Tak hodně zdaru při upravě tratí :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2016 0:32
Na kameňačky je Harrachov supr, na "standardní" běžky zase k pláči. Fotky z té více zasněžené části zde: https://plus.google.com/+MichalPelc/posts/ZUm38vD7pRD
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.1.2016 23:24
Dnes snad poslední chudej den téhle zimy. Začíná sněžit :). Od 10% lepší kluznost než před 2 dni díky povolenému sněhu, furt o 10-15% za ideálem. Silnice na Vrbatku cela pokrytá, nahoře trochu nerovná,, slušně pevná. Na Labskou solidni slušně pevné. Totéž až na Prameny Labe. Dál horší. Dole na okruzích 5ka jde, v dolní části tráva se sněhem, mírné zhoršeni za posledni 2 dny. Svážnice Medvědínem slušná. Od teď bude líp :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.1.2016 23:43
Ahoj, info ze soboty a neděle: Úsek Kolínská b. Lesní b. Liščí hora se dá jet, ale je to na kameňačky, jsou tam kamínky. Nahoře (Rozcestí, Výrovka, Luční) se dá v pohodě (ale cesta od Rozcestí na Rennerovky je pořád s kameny). Ke Sněžce to po modré jde jen do půlky, pak je to na sundání, to samé na červené: na cestě česko-polského přátelství (červená) pořád prosvítají šutry, ze dvou třetin je to na pěško :( (úsek Slezský dům Špindlerovka). Tam je fakt jen vyfoukaný poprašek. V kleči je to ještě neprůjezdný, vyhněte se jí (ta nebyla průjezdná ani na úseku zimní cesty od Luční ke Špindlerovce. Je to samozřejmě často rozdupaný od pěších, ale to už je detail... Tak si držme palce na příští víkend!
...ale stejně tam nahoře bylo krásně.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 10.1.2016 9:19
Včera jsem jel svaznici ze Špindlu na Medvědín a každou chvilku kamínky, na skate nic moc, každou chvilku jsem to musel sundavat. V horní části uz snehu dostatek.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.1.2016 22:52
Harr Norma- Mum vodopád-lávka doprava-heliport-K snídaně- Pod Voseckou- Terex. Na klasiku ok, horší sjezd z Alfrédky k silnici na přechod, špatné poslední 2 km před Harrachovem. Na starší lyže to jde
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2016 22:11
Od Celnice po Terexu na Krakonošovu snídani, nahoru na Kládovou cestu - zpět spojkou k Mumlavě - na Snídani - na Voseckou a po Terexu zpět. Začátek v lese pod stromy méně sněhu, s opatrností se projet dá, postupně lepší, ale občas se to utrhne a člověk to prošlápne až na asfalt.... Cesta podél Mumlavy slabší, méně sněhu pod stromy. Cesta k Vosecké špatná, písek, vypluženo. Sečteno podtrženo většinou pěkné lyžování, ale kvůli možnosti prošlápnutí až na asfalt spíše na kameňačky...
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2016 9:25
včera jsem se byl proběhnout z harachova okolo vodopádů na Krakonošovo snídani je to ujete cca 4-7 cm misty jouka asfalt a jsou dosr kamínky na horší lyže v pohodě sjizdne.na skejt se to bude asi trochu trhat mozna se to proslapne misty az na asfalt
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 9.1.2016 1:57
Behem posledních 2 dnu 10cm nového sněhu. To zpravilo silnici na Vrbatku. S minimem asfaltu a nerovná v horní partii, ale funkční. Medvědínská svážnice taky funkčí a upravovaná. Těsně ale bez problémů na kameňačkách. Ku podivu jde i 5 okruh, taky upravená, ale to už je dole mix sníh/tráva, při sjezdech problém s odhadem brzdného efektu kamínků. Dnes suchej, takže pomalej sníh, asi 20% proti ideálu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.1.2016 19:22
Dnes Medvědín asi 10 - 12 nového, svážnice pokud byla vidět z lanovky projetá rolbou jen na bruslení, zadní svážnice z Medvědína do Špindlu projetá, v pohodě na ní chodili na skialpách. Zatím nic moc, mimo technického celkem tak 15 - 17 cm i v 1100mnm. Silnice na Vrbatku by mohla jít ( pokud ji zase někdo nevypluhuje :-) )
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2016 12:49
Na 99% dead. Budou tam kameny a tenká sněhová pokrývka. Nebyl jsem tam, ale byl jsem výš a těsně vedle. Z toho se to dá odvodit.
(Odpověď na dotaz uživatele Erika z 7.1.: Nevíte někdo jak to vypadá se sněhem na trase Benecko - Rovinky a dál. Chystáme se o víkendu s malými dětmi a tohle je ideální trať na první seznamování.
Díky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.1.2016 0:01
Cesta na Vrbatku jde na kameňačkách. Bohužel tu zjevně sníh nepřipadl poslední 2 dny. Lehkému dotyku s asfaltem se dole asi občas nevyhnete. Vrstva sněhu je tenká pár cm. Nahoře nerovné. Ale jde to. Sníh spíš pomalý. Svážnice Medvědínem v podobném stavu. Občas větší kameny.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.1.2016 22:07
Dobry den,dle dnesni info od znameho z Kolinske boudy to teda na bezky moc neni.Zatim leda na prochazku,ale pry ma jeste nasnezit.Otazkou zustava kdy...
(Odpověď na dotaz uživatele Monika z 5.1.: poradí někdo zda je možné jít na běžky v Krkonoších?)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 6.1.2016 20:59
Parádní lyžování ve Vrchlabí ve Vejsplachách u nového fotbalového stadionu. 1.6km umělého sněhu a další tratě se připravují. Osvětleno do 20h. Odpoledne mezi 15 až 17 je tam pořádný nábuch. Více na krkonose-vrchlabí.cz nebo Facebook Na běžky do Vejsplach.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 4.1.2016 12:25
Cesta na Vrbatku už jde na kameňačkách
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.1.2016 18:36
V Jakušicích nevim, ale v okolí Dvorské to dnes bylo dobré - http://jdem.cz/bu7ef6
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.1.2016 9:25
bez vazby na poškozené pneumatiky uvádím:
Myslím si, že vzor placených tratí "někde" v zahraničí není důvodem k ospravedlnění úpravy anebo neúpravy stop. myslím, že naše česká společnost obecně(stát, kraje a města) utratí nehospodárně daleko více peněz za jiné aktivity. Jsem toho názoru, že nelze vždy spojovat přímou úhradu za cokoliv. Běžecké lyžování má přeci více vedlejších efektů jak pro turistický ruch tak pro zdraví obyvatel. Běžkař utratí za občerstvení na horách (většinou) cestou více než 75% ceny paliva pokud jede autem, jde do státní pokladny :-) nevidím důvod proč zase všechno zpoplatňovat! Peněz je dost, stačí je správně směrovat. Znám mnoho středisek v zahraničí bezplatných a rádi tam utratíme za jídlo, pití a jiné aktivity, protože tam funguje cestovní ruch jako celek!
(Odpověď na dotaz uživatele Rob z 1.1.: Když se originální podstata web site vytratí objektivně, tak možná nevadí chvilku psát aspoň o blízkých věcech. Pokud někdo prořezal pneumatiky chatařům z Labské za to že protáhli dočasně silnici Misečky Labská v období této zoufalě zimy, tak já se od tohoto bezduchého činu distancuju jako vášnivý a vysoce aktivní bežkař. Pokud to udělal naštvanej běžkař, tak se omlouvám jako běžkař, kterej si uvědomuje cenu a va´ží si úpravy tratí, díky které se dá na běžkách jezdit v ji ém stylu než před 100 lety. Běžkaři nejsou zrovna silný zdroj financí pro lokalitu, ale trocha se s tim dá udělat. Úpravy tratí pro běžkaře jsou i různým způsobem zpoplatněny ve světě. Jizerky to řešej parkovištěm plus dárcovstvím, ve Francii jsem platil přímo vstup do bežkařského epicentra. Kdyby vznikla dohoda o úpravě tratí pro běžkaře v oblasti nad Mísečkama tak aby bylo za co platit, já jsem pro. Chtělo by to ale udržovat silnici na Zlaťák v solidnim stavu plus ještě něco na hřebenech. Ze Zlaťáku to bývá na hřebeny většinou neupravované, cožje ultra škoda.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 1.1.2016 14:59
Ahoj. Byl jsem tam na Silvestra dopoledne. Horní svážnice za Sokolkou -tam není sníh vůbec. Dolni svářnice pod Černou boudou - jen ušeky s čistým ledem. Silnice k vysílači - taky čistej led. Dnes tam asi pár cenťáků napadlo na na ježdění to určitě nebude. Na Hofmankách jezdí nějaká partička na kolečkáčích. Skol
(Odpověď na dotaz uživatele Kačka z 1.1.: Ahoj, prosím, nemáte někdo aktuální info jestli se dá na Černé hoře lyžovat...jestli ta novoroční sněhová "nadílka" alespoň trochu pomohla a mělo by smysl se tam s běžkama vypravit?
Díky moc za jakoukoliv informaci)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2015 20:45
Na stadionu na Mísečkách se dá velmi dobře bruslit. Nikoliv však na lyžích, ale na bruslích :-) Ze zprávy Honzy Stodoly na webu dálkových bruslařů: "Abychom se pokusili o pohyb aspoň trochu podobný bruslení, vyrazili jsme na horní Mísečky hledat sníh. Ten jsme nenašli. Led ano." Více viz
http://brusleni.e-zpravy.cz/article.php?id=507, jinak z článku vyplývá, že lyžovat se tam pořád asi nějak hodně omezeně dá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2015 9:58
Shrnující článek z regionální části Idnesu o "kauze" vypluhovaná silnice na Vrbatovku a Labskou boudu.

http://hradec.idnes.cz/vyhrnuta-cesta-k-labske-boude-nastvala-bezkare-v-krkonosich-pqr-/hra%C2%ADdec-zpravy.aspx?c=A151229_164521_hradec-zpravy_the

(odkaz sem byl vložen se sprostým komentářem, takže původní zpráva byla smazána a vložena znovu a jinak, stejně tak byl dodatečně smazán i další neslušný a nepravdivý komentář - a ještě třetí vysvětlení pro pisatele "Já" a další smazanou zprávu obsahující "Tohle považuješ za slušný příspěvek, když někdo někoho nazve dobytkem?" - daná zpráva ale obsahovala popis aktuálních sněhových podmínek a slovo dobytek mi dává smysl v takovém případě tolerovat, navíc vy jste ve vašem příspěvku zmínil jiné horší slovo, které zde nikdo nepoužil. Prosím, již sem jiné zprávy než 1) o aktuálních podmínkách 2) slušné nepište.)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.12.2015 9:38
Teď už se asi na běžkách nedá jezdit rozumně nikde. Upravené tratě na Černé hoře už jsou minulostí, budou tam zbývat maximálně desítky metrů sněhu nebo nic, viz zpráva z 25.12. zde http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/pec-pod-snezkou-janske-lazne. O úseku na Mísečkách/Medvědíně v délce 900m je zpráva z 28.12. zde http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/misecky-spindleruv-mlyn.

Na hřebenech budou také jen zbytky sněhu. Z FB zkopírovaná zpráva od Radka Lacigy z 26.12.: "Mísečky jsou mrtvý, na hřebenech vládne strašnej fekál, a navíc jsou už taky mrtvý, tak jsem dnes vyrazil na Rokytnickej ledovec: 200m nastříkaný sjezdovky."

Takže trénující si nějaké zbytky sněhu nebo kousek nastříkané sjezdovky najdou (ty sjezdovky se budou zlepšovat už teď), výletníci mají smůlu :-(

(Odpověď na dotaz uživatele david t. z 29.12.: skol,
Jedeme do Kořenova na týden a už máme běžkařský absťák :) Poradíte prosím kde se dá běžkařit v Krkonoších ? Na bílestopy.cz sleduju, že na černé hoře ale už to tam je týden bez updatu. Za jakékoliv informace předem děkuju :))
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2015 17:10
Na Mísečkách tratě nesjízdné (střídavě led a tráva). Jediný kde se včera dalo lyžovat tak na svažnici která křižuje Medvědím ale až za sjezdovkami v nejvyšším místě na cca 900m.Bylo tam ale dost trénujících. Nevíte někdo jak to vypadá na hřebenech jestli se dá chodit pěšky aspoň?
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 26.12.2015 11:00
Kdo vypluhoval cestu na LAbskou :
Poslankyně ODS Eva Dundáčková se podle Lidových novin snaží pomoci Kláře Sovové v jejím sporu s dobříšskou radnicí. Sovové firma Giftiga požaduje po městu 1,8 milionu, které město odmítá vyplatit. Rodina Kláry Sovové věnovala loni ODS největší sponzorský dar, šest milionů korun.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/poslankyne-ods-lobbuje-za-sponzora-strany-fj9-/domaci.aspx?c=A070515_110153_domaci_adb
CO BY JSTE OD NI ASI CEKALI ???
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2015 23:09
Dneska sem byl na Cerny Hore. Snih je jen na vrsku. Par bezkaru jezdilo na tom useku k vysilaci na hrozny kejde. Zbytek cest jsou brutalne zledovatelej a nebo bez snehu. Takze sumasumarum na bezky to nema vubec smysl.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.12.2015 19:38
S malými dětmi jsme sjížděli Krkonošskou cestu tj. Z Medvědína na Mísečky - výborná cesta pro děti a začátečníky a nyní jediný dojezd z Medvědína na Mísečky a někdo to zlikviduje 23.12.? Proč?
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2015 17:23
Tak to zase pozor!!!! Z druhy zatáčky doprava po silnicce na Medvedin, kde ten dobytek s pluhem nejel, to bylo ještě dneska odpoledne ok, takze není pravda, ze by to roztalo stejne, přinejmenším od konce esíček nahoru by to prezilo i přes Silvestra!!!!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2015 12:31
Vážení pozůstalí. Neni tohle hon za lynčem někoho, kdo spálil poslední již mrtvolu Koně Převalského, kterou jsme chtěli mumifikovat ? Naprosto chápu smutné emoce, ale za ty může spíš tento nešťastný způsob zimy; již třetí v pořadí, a doufejme, že je to závěrečná faze minima dvanáctiletého cyklu. Pokud to někdo srovnal 22tého, už 19tého to byl umírající objekt, struktura sněhu se bortila, propichovalo se až na asfalt často, další tání by z toho udělalo nerovnou břečku. Pokud to někdo srovnal, tak aspoň až zas začne padat, ono zas začne, tak to bude do rovného terénu. A v tomto mezidobí ať se aspoň v ramci možností nasytí místní budget. Oni maj taky problémy. A je třeba místním podekovat za to, že udrželi ty 3 tejdny v prosinci českou Alp de Cremis ve skvělym stavu, tak že se na tom fakt dalo trénovat. A někdo tam zahazoval i ty vznikající díry.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2015 10:56
Zdravim, pridavam se k totalni ignoraci Labske boudy. Je to naprosta prasarna a nedokazu si predstavit, ze tohle nekdo udela, kdyz vi, ze to je jediny misto v Cechach, jde se dalo lyzovat!!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2015 10:47
Zdravím, není to pravda, že to nevypluhovali. Kdo? by to asi byl? Kdo by do toho peníze? Problém je, že asi není svědek nebo dokumentace - foto, video. Jinak se ví, že chtějí pluhovat i dál, aby se lidé dostali až na Labskou autem.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.12.2015 13:45
Dnes mi na FC reagovala Labská bouda, že oni to nevypluhovali a že zjištují kdo to byl. Jinak svážnice přes Medvědín dnes tvrdá, ale ledu minimálně. Dá se přejet bez sundání lyží, ale spodek je fakt už hodně špatný. Jezdilo se hlavně od sjezdovek na konec cesty. Já už čekám na nový sníh...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2015 22:11
tomáš: přesně tak, dalo by se a 1.1.16 má začít sněžit, mohl se trénovat kontinuálně, nebýt ignoranta
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2015 12:41
díry tam zahazovali trenéři klubů, které tam jezdily trénovat, příspěvek jsi napsal stylisticky pěkně, ovšem na skutečnosti, že znemožnili ještě pár dní alespoň nějak trénovat, to nic nemění, bezohlednost a ignoranství zůstávají bezohledností a ignorantstvím
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.12.2015 11:39
kdyby jen deset lidí... trénovaly tam týmy z Čech, Německa, Polska + stovky sportovců individuálně, idiocie a ignorantství toho nejhoršího ražení
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.12.2015 9:12
Plný souhlas se Zbyňkem. Vím minimálně o 10-ti lidech co to prohrnutí taky naštvalo. Na Mísečky jezdíme lyžovat (trénovat) od doby co to sněhová pokrývka dovolovala min 3x týdně. Ocenil jsem urolbovaný povrch už od Míseček, byl to super vytrvalostní trénink v dlouhém kopci. Jo bývávalo. Kam zajdem či nezajdem na jídlo je nám naprosto jasné. Informaci předám dál, to si buďte jistí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.12.2015 19:56
Dnes při rozednění po Svážnici,poměrně dost tvrdý i umrzlý mlat.Na bruslení to jde,i když se lyže tak pěkně nezařezávají do sněhu jako předevčírem.Ve sjezdech raději opatrně,protijedoucí bruslaři jsou příliš zabraní do svého stylu a neuhýbají někdy ani na poslední chvíli.Mísečky by občas potřebovaly "Jizerského" dobrovolníka typu Láďi Mizery,který by občas přihodil do stopy pár vaniček sněhu...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.12.2015 17:11
Cesta na Labskou byla vypluhovana uz na jare v dubnu. Byvalo by se tenkrat dalo ještě 2 tydny lyzovat na hrebenech, ale taklenc to hezky zkrouhli. Podle me proste potrebujou jezdit autama na Labskou a zbytek je nezajima. Vypluhovat to ale tesne před Vanocema, když to bylo jediných par km v republice, kde se dalo jezdit, tak to je megaignorance!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.12.2015 16:50
"Vypluhovaná cesta z Míseček na Labskou"
Kdo je za to odpovědný? Dokoáže to někdo vypátrat?
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.12.2015 13:44
Vyrazili jsme dnes z Míseček směrem nahoru. A věřte, nebo nevěřte, ale cesta na Vrbatku je vypluhovaná. Dál jsme nejeli, ale vypadalo to, že až na Labskou boudu. Na bruslení by to vůbec nebylo, na šupináčích se z nouze po zbytcích sněhu dalo, ale bylo to přeskakování a jednou dokonce tak na 200metrů na sudnání lyží. Občas navíc led. Sjezd dolů pak ale mizerný....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.12.2015 12:47
Na Mísečky jezdím velmi rád. Letos jsem tam byl už několikrát. A i přes mizernou zimu jsem si celkem pěkně zaběžkoval. To vypluhování mě taky silně namíchlo! Díky za info od Zbyňka, už vím, kdo to zavinil... Na Labské mě ani mé kámoše rozhodně neuvidí :-(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.12.2015 23:05
Dne 22.12. Okolo 15.00 jsem jel z Medvedina na Vrbatovu boudu a divil se proc je cesta rozryta velkymi koly . V zatacce sem pochopil stal tam traktor s pluhem .Na moji otazku co tam dela mi ridic sdelil ze jedou pluhovat silnici aby se dalo jezdit auty na Labskou a ze je to z prikazu vedeni Labske boudy . Cekal az mu to rozhrne rolba ktera jela shora . Tesne pod Vrbatovou boufou sem ji potkal . Na muj dotaz mi ridic rolby sdelil ze ted se bude jezdit na Labskou auty fokud nenapadne snih a ze dnes jedu naposledy . Mrzi mne ze sem mel vybity telefon ale ohlaseni na Krna p podam .Dnes sem tam volal a sdělili mi ze zadne povoleni k pluhovani nevydali a ze plati od 1.12. 2015 zakaz rozhrnovani snehu na komunikacich v 1.pasmu Krnap. Pani majitelka Sovova ma protentokrate smulu protoze sem tam byl osobne tak ze to nebylo anonymni a budu se snazit aby ji to jen tak neproslo . Na jare mi ukoncila sezonu o dva az tri tydny a ted znicika jedinou bezkarskou trat v Krkonosich !!! Uz nikdy tam na pivo nezajdu a doporucuji aby to UDELALI VSICHNI !!! TO JE ODPOVED NA TO KDO JE ZODPOVEDNY ZA VYHRNUTOU SILNICI NA LABSKOU BOUDU .VEDENI LABSKE BOUDY V CELE S JEJI MAJITELKOU .ZBYNEK DRBOHLAV .
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.12.2015 23:48
Cesta na Zlaté návrší, Labská, Svážnice, okruhy max pětka, to vše použitelné. Silnice na Zlatá asi 3x přerušení na metr. Pětka už jen na 95% sjízdná, v nejnižší části asi 200m hlína občas nevyhnutelná. Zhoršuje se to signifikantně. Už to není pevné, ale stále je to ještě rovné. Jako trenink to má ještě smysl, pětku okruh už lépe vynechat. Při tomhle trendu kolečka nevyhnutelná do týdne :) (radši ale v Brdech, je tam sušeji :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.12.2015 16:25
Na hřebeni sníh mokrý, rozbředlý, často zcela vytátý plus kaluže vody. Po obědě začalo navíc vydatně pršet. Uvidíme jestli tam něco zbyde na víkend.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.12.2015 22:30
Čerstvé zprávy z Míseček - celý den je mlhavo, lehce mží a chvílemi i zaprší. Sněhu ubývá poměrně rychlým tempem. Svážnice jsou docela v pohodě (až na ty stovky lidí). 5km okruh je místy blátivý, ale projet zatím jde. Cesta na Vrbatovku je asi nejlepší, ale na několika místech už je přes cestu potok od tajícího sněhu. Chtělo by to optmálně nějaký sníh :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.12.2015 12:05
Cesta na Zlaté návrší ve velmi dobrém stavu, rovná dobrý skluz. Okruhy na Milsečkách a svážnice taky dobré, 5km v provozu. Všechno ještě souvislé ale od soboty významný úbytek sněhu. Pokud nepřipadne, začnou v následujících dnech díry. Myslim že připadne :)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.12.2015 17:55
Supr, dnes krása - takových 30cm určitě, parádní sníh. Sjízdné i dolu přibližně k Richtrovkám... - na starsich lyzich uplne dolu
(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 14.12.: Nevíte náhodou, jak to momentálně vypadá kolem Luční, jak hřebenovka, tak případně po nižších úrovních? Zejména teplota a množství sněhu na dcca 1000 mnm. Díy, Petr)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.12.2015 18:09
Černá hora dnes perfektní. Sníh přemrzý, ale stopy perfektní. Počasí mrazivé a slunečné. Až na Kolínskou jsem nejel, jen níže uvedené upravené terény. Na současné podmínky luxus.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.12.2015 14:46
Mísečky upravené. Až na Labskou boudu. Dokonce je protažená poprvé i pětka. V nejnižších místech je ale horší, jinak je dobrá. Vše ostatní je v perfektním stavu. Jen stopa na klasiku dnes nebyla nikde, ani na svážnici přes Medvědín. Skvělé podmínky!!! :o)))
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.12.2015 9:02
Na vrcholu Černé hory upraveny úseky k paraglidu, k vysílači a kus svážnice pod Černou boudou směrem ke sjezdovkám. Sníh mokrý.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 13.12.2015 8:36
Mísečky - Vrbatka - Labská - Ćeská budka - Sněžné jámy. 5-10cm nového sněhu bylo fajn, ale na hřebenech byl často sfoukaný a pod tím zledovatělý starý sníh. Silnice na Vrbatku nebyla upravená rolbou, odpoledne už byla trochu uježděná lyžaři, ale skate musela být i tak dřina. Taky v tom šlape dost pěšáků. Po okraji vedla dobrá stopa, ale tu zase bruslíři často ořezávali. Na hřebenech stopa žádná a skate brzdil nafoukaný sníh. Sněhu všude dostatek, jen na vrcholcích (mohyla, Violík, kolem Sněžných jam) to bylo vyfoukané na šutry či asfalt, ale jde to objet.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.12.2015 20:55
Pec p/Sněžkou, Horní stanice Zahrádek-Krkonošská magistrála-Zadní Rennerovky a zpět. Jenom krátké první letošní sklouznutí s dětma. Báli jsme se, jestli nahoře vůbec něco bude, a našli jsme tam krásný čerstvý sníh, a cestu utaženou rolbou. Určitě by se dalo pokračovat i dál. Zakončeno skvělým občerstvením na Lesní boudě.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.12.2015 18:36
Pres noc nasnezilo 5-10 cm a tak to k podminkam teto zimy docela jde. Upravena byla svaznice a 3 km okruh. Na Vrbatku dozjezdeny snih, takze skate narocnejsi. Bohuzel nebyl projety 5 km okruh a zavreny byl i bufet Stopa. Nevim, kdo ma ten areal na starost, ale ve srovnani s Jizerkama je to fakt bida.. Pritom tam dneska bylo nekolik set lidi vcetne nekolika desitek bezkaru/biatlonistu v ceskych a polskych kombinezach...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.12.2015 10:21
Běžecké tratě na vrcholu Černé hory jsou upraveny dle sněhových možností cca 5km (cesta k vysílači, svážnice za Sokolskou boudou, svážnice pod Černou boudou). Zdroj: web SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC, http://www.skiresort.cz/skiarealy/cerna-hora/
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.12.2015 17:59
Svaznice se drzi zuby nehty, stadion a dalsi trasy rychle odtava. V porovnani s vikendem mizi snih pred ocima. Jestli nenachumeli a jenom to zmrzne, bude konec legrace.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2015 9:54
Tratě na Horních Mísečkách jsou po dnešním večeru, díky trenérům z Jilemnice a Jablonce n/N, opět "strojově" upraveny. Slušné podmínky jsou na "svážnicích" a především na cestě na Vrbatovu boudu a na Labské louce ... Jde sice o návrat do minulosti o více jak 30 let, ale taková je bohužel současná realita běhu na lyžích v ČR.- zdroj: https://www.facebook.com/skijilemnice/, je tam i fotka
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.12.2015 23:16
Dnešní zpráva od Petry Hančové z Míseček - "Dnešní stav je dost podobný neděli. Svážnice na Medvědín a cesta na Vrbatku OK, ale oblast kolem střelnice dostává zabrat a je spíše jen na přejetí než na najíždění km."
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.12.2015 12:45
Horní Mísečky - Vrbatova Bouda - Harrachovy kameny - Labská louka - Violík - Sněžné jámy - Labská Bouda a zpět. První úsek na Zlaté návrší vynikající, po vlhčím, ale uježděném sněhu. Na Harrachovy kameny a Labskou louku skate po zmrzlé krustě podél tyčového značení. Po hraničním hřebeni na Sněžné jámy spíše soupaž ve vyjetých kolejích. Sněhu ale dost vyjma závěrečných 500 m před vrcholem, kde byl sníh vyfoukaný až na kameny. Vzhledem k počasí posledních dní ale pěkné svezení.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.12.2015 7:24
Na Mísečkách se dalo celý víkend lyžovat docela dobře, vzhledem ke sněhovým podmínkách v ČR. I když až na výjezd na Zlaté Návrší, to nebylo nic pro turisty - kroužení po okruzích kolem stadionu či jezdit na svažnici na tam a zpět většinu lidí prostě nebaví. Z mého pohledu platí to, co v pátek - nejlepší lyžování bylo na svážnici na Medvědín, hlavně pro klasiky. Na bruslení se dalo jezdit dobře i na sprinterských okruzích v okolí stadionu. Ale chtělo by to sníh - jinak i ledovec na Mísečkách roztaje :-(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.12.2015 21:25
Černá hora tratě nad očekávání až po Kolínskou b. Z Kolínské nad sjezdovky Pece nic moc, ale druhá půlka 10km trasy buď fit od Tetřevý b. skvělá.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 5.12.2015 22:25
Podmínky monstr-skvělé vzhledem situaci všude jinde. Pevná upravená trať na 1.5 , 3 km okruzích plus sváznice plus silnice na Zlaté Návrší. Ostatní okruhy upravené nejsou. Zejména ten Zlaťák je ve famózní formě. Ještě nerozšlapanej, rovnej a pevnej i v horních partitích. Škoda že tu jsou tak skoupí na internet info. Tyhle podmínky tu musej bejt několik dní. A i dál chvíli budou. Celkově se tu dá v tomto stavu nasekjtovat pohodlně 8km okruh (3km stadion + sváznice tam/zpět) plus 9km Zlaták nahoru dolu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.12.2015 19:28
tak jsem byl dnes na běžkách na Černé hoře a byl jsem potěšen stavem tratí na vrcholu,Malý okruh skvěle upraven,svážnice parádní a dá se v poho až na kolínskou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 4.12.2015 19:11
Na Mísečkách se dá lyžovat opravdu velmi dobře - nejlepší je asi svážnice na Medvědín (2,5km), která je perfektní jak na skate, tak na klasiku (vyřízlá stopa). Jinak okolí stadionu jsem moc nezkoumal, ale většina blízkých cest je utažena rolbou a dá se tam bruslit, ale dostal jsem tip, že nejlepší je svážnice a byl jsem fakt spokojen. Jen doufám, že tu zítra nebude moc lidí, aby jsme se vůbec pohnuli :-)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.12.2015 19:42
Je projeta svážnice pod Černou loukou, taky k vysílači a k paraglaidu. Takový "jarní" zmrzlý a hodně rychlý firm. Na třánik soupaže vhodný - více tady - http://nautilu.rajce.idnes.cz/LYZE_prosinec_2015/#DSCN2220.jpg
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.12.2015 19:06
Super zmrzlý firm, slušné stopy, jde to dobře pod Kolínskou
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.12.2015 21:52
Na Mísečkách sníh zatím neodtál, spíše naopak. Tak zní dnešní zpráva přímo od Standy Henycha, který tam byl. My tam jedeme na soustředění ve čtvrtek večer, pak budeme mít podrobnější zprávy.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.12.2015 8:33
Byl jsem tam v neděli. Můj odhad je, že to vydrží a lyžovat půjde po Kolínskou boudu, níže ne. Včera dle zpráv na netu malej okruh upravili. Přes Václavák bych nejezdil, pod ním byly kameny.
(Odpověď na dotaz uživatele lichnicak z 2.12.: Ahoj kluci,nevíte někdo jak to vypadá na vrcholu Černé hory?Myslím konkrétně Maly okruh kolem ČH,případně cesta přes Václavák směr na Kolínskou a zdali to bude ještě v sobotu sjízdné na starších běžkách?Dík za info Petr.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 29.11.2015 15:54
Dnes Černá hora - od 9 do 13h připadlo cca 10cm, celkem nahoře asi 20 cm, na hlavních cestách od vrcholu po Kolínskou boudu sněhu pro lyžování dostatek; kameny jen pod Václavákem; tratě neupraveny, stopu od lyžařů vítr okamžitě zafoukával; na skejt to není, jen odbocka k vysílači projeta skutrem lyžařského oddílu; předvánoční krosík :-)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 28.11.2015 20:05
Svážnice ze stadionu nahoru pèkná, za sjezdovkama krásná, hlavnè na bruslení. Silnice smèrem na Vrbatku vypadá taky dobre.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.11.2015 14:01
Sněhové zpravodajství z Horních Míseček od pana Soukupa

Klasika na extra (super) po silnici na Zlaťák (šlo by obstojně i na skate) do druhé zatáčky toho je trochu méně, ale jde obout u Jilemnické boudy. Po svážnici (občas kamínek), ale super to je za sjezdovkou do Labského dolu, tam jsou od lyží velkých skútrů krásně vylisované a umrzlé pruhy a hezky se v tom člověk sklouzne.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.11.2015 7:42
Mlha přede mnou, mlha za mnou, ale nahoru jsem trefil! Petr Plecháč - zpráva z prvního lyžování na trase Horní Mísečky - Zlaté Návrší
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše