Krkonoše – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Krkonoše ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Krkonoše - aktuální zprávy

Vloženo 1.5.2017 16:30
V sobotu 29.4. rolba prohrabávala cestu pod Vrbatovou boudou směrem dolů na Mísečky - pendlovala tu cca 2 km tam a zpět celý den, takže večer už se dostala místy až na asfalt a auta, která do té doby parkovala na Mísečkách, vyjela k Vrbatce. Jinak v neděli 30.4. nahoře - Vrbatova bouda, Harrachovy kameny, Pančavská i Labská louka, Vosecká bouda, bouda u Sněžných jam - vše perfektní. Dolů od Vrbatky se dá jet těsně vedle vyfrézované silnice a pak kolem Šmídovy vyhlídky na Medvědín a po sjezdovce dolů na Mísečky.
Jinak silnice se frézuje skutečně kvůli autobusu - viz. stránky Buslinu i informace na zastávkách na Horních Mísečkách i u Vrbatovy boudy, mělo se jezdit od 29.4. - čili komu toto vadí, prosím pište Buslinu (provoz nahoru vždy začínal až na konci května, ne dubna jako letos, je to naprostý nesmysl). Bohužel je i pravdou, že silnici pod Vrbatovou boudou směr Mísečky tu v sobotu frézovala rolba z Labské (kdo si to objednal je jiná věc). Mezi Vrbatovou a Labskou je vyhrabané od rolby koryto, ale je v něm ještě dost sněhu, takže i tudy se dá, navíc tu běžkaři projely stopy těsně vedle prohrabaného koryta - místa je tu dost a sněhu nahoře zatím všude též.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 30.4.2017 22:12
Špindlerovka-Sněžka-Luční Bouda-Výrovka- Bufáč-Pláně- Po modré k parkovišti Hromovka.
Hezkývýlet! První 2km, pěšky neboť cesta je od pěšáků rozbitá, od Čertovy louky hezké svezení po poměrně čerstvém sněh až ke Kapličce.
Sjezd k Výrovce nic moc, těžký sníh a dále dolu kolem Klínovek, na Pláň a ke lanovce, spíše pochoďák a užívání sluníčka. Militantní běžkaři nejsou, jen přišla doba pěšáků...
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.4.2017 16:39
V sobotu krasne svezeni Misecky - Vosecka - Labska - Misecky na cerstve napadanem. Nahore minimalne pul metru snehu, na hrebenu o neco min. Prohrabnuto nebylo nikde, odpoledne jsem sundaval asi pul kilometru nad Miseckami; nahoru nejezdil ani autobus. Jen by me zajimalo, kde byli za techto podminek vsichni ti militantni bezkari, kteri by zastrelili kazdeho pluhare, potkaval jsem za cely den jen pesi...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.4.2017 16:48
Ahoj, podle mych informaci to vypada blede, taky jsem koukal na kamery a vsude kouka trava a blato. Bohuzel :(.

(Odpověď na dotaz uživatele Petr z 28.4.: Ahoj, nevíte někdo zda to bude v pondělí 1.5. sjízné na Černé Hoře? Prý by tam měl být projetý okruh 6 km, děkuji.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.4.2017 7:39
O stavu cesty z Míseček k Vrbatově boudě a dál k Labské - z mnoha příspěvků na toto téma vytahuji pro přehlednost fakta:

Včera jsem tam byla a cesta je pouze vypluhovaná na Vrbotovu boudu. Od Mohyly k Labské je no­rmálně sníh. (Karolína, vloženo 26.4.2017 9:58)

V sobotu jsem byla na bezkach a bylo to prima. Snehu vsude hromady. (Anonymous, vloženo 23.4.2017 18:23)

Zprávy, které byly ponejvíce diskusního charakteru, přesouvám do obecné diskuse http://www.kamzasnehem.cz/diskuze, kde je možno diskutovat dál dle libosti. Zde mezi "běžnými zprávami" by jinak mohly zapadnout jiné zprávy, které se aktuálním podmínkám věnují.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 23.4.2017 12:02
Špindlerovka-Luční-Bufet-Pláně. Ze Špinlerovky cca 2 km pěšky. Pak se dalo jet mezi smršky. Kolem Luční souvislá pěkné vrstva sněhu.Přes Výrovku, Bufet až nad Klínovky pěkné. Jeden úsek bez sněhu, jinak okolo Plání souvislý sníh. Sjezd po modré a dále pěšky po Hromovce. Pěkné svezení celkově.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 22.4.2017 20:30
Z Horních Míseček po sjezdovce na Mědvědín, po hřebenu na Vrbatovu a na Labskou (sníh souvisle), spodní cestou na Martinovku (sníh skoro k Martinovce souvisle, ale vykukují šutry) a pak po hřebeni na Tvarožník (občasné přenášení), Voseckou, Labskou louku, Vrbatovu a po silnici dolů na Mísečky. Poslední 1 km pěsky.
Labská pláň zatím bez kazu, hřeben se už na běžky skoro nevyplatí. Sluneční brýle a větrovka.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.4.2017 16:53
Zdravím, jen doplňuji o plužení, že krátký úsek cesty u Labské směr Zlaté návrší lze vidět z webkamery ČHMÚ - http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=labskabouda
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.4.2017 15:26
Podle kamer vypáda, že na Pláních neco rolbovali
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.4.2017 10:06
bylo to dobré, dobře namazáno, dolů kolem pomníku Hanče to frčelo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.4.2017 19:45
Slušnej skate na Pláních, snehu dost, navic dnes (už jsem v to nevěřil) manzestr, na spojnici plane- stoh! Díky za krásnou sezónu panu bohu a Skiareál ŠM.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.4.2017 15:35
A co svážnice do Labského dolu z Míseček? Ta je taky vypluhovaná?
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.4.2017 9:19
Karel: To nevím, poněvadž po tom zklamání všude možně už jsem neměl sílu to zkoumat. Vypluhováno bylo minimálně https://mapy.cz/s/1ymyQ

Dle pohledu z Medvědína vypadaly sjízdně závodní tratě, byly bílé. Ale kdo ví. Nezkoumal jsem to, protože se mi nechtělo vylejzat přes metrový mantinely, které rolba udělala.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.4.2017 14:24
Běžky v Krkonoších definitivní konec. Skiareál Špindl s provozovatelem Labské boudy společnými silami zničili=vyplužili veškeré použitelné cesty v okolí Horních Míseček. Mísečky-Vrbatka-Labská vypluhováno. Mísečky-Medvědín vypluhováno. V okolí bufetu Na Stopě na Horních Mísečkách vypluhováno. Dle mantinelů však zbývalo ještě 50-100 cm uježděného sněhu. Pilně plužili včera, tedy 4 dni před 4 denním víkendem. Opravdu dobrá práce, pokud bylo cílem nasrat stovky běžkařů.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.4.2017 19:22
Jako mistni horal, co tam byl naposled v nedeli, bych si troufnul predpovedet, ze o vikendu asi pujde lyzovat uz jenom spodem na strelnici a po svaznici zpatky. Eventualne sprintersky kolo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 12.4.2017 19:19
V nedeli na svaznici tak 15cm snehu. Byla vypluhovana, ale ne az na zem. Vzali to jen rolbou, asi aby to rychleji roztalo. Nedelal bych si iluze, ze tam toho moc zbylo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.4.2017 19:00
Svaznice Medvedin zatím dobra, ale mekka. Petka vcelku tvrda, ale v lese hodne bordelu a u lanovky 2 mista tak tak na projeti, tam uz se bude muset asi co nevidet zout. Nejlepsi to je spodem na strelnici a po svaznici zpet + sprintersky kolo. Kupodivu dost slusna je i smycka ze stadaku dolu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.4.2017 23:40
Dnes jsme jeli z Misecek (resp. od odbocky na sjezdovku Medvedin v druhe serpentine) pres Vrbatovu boudu k Labske boude. Snih sice tezky a mekky, ale je ho zatim dost - krome asi 50m, kde je nutne prenest.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2017 21:42
Ahoj. Ja dnes běžel bez lyží mimo jiné od Dvoraček, přes Harrachovy kameny na Mísečky. Osobně už běžky nedoporučuji. Kolem Vrbatky vyfoukáno, místa bez sněhu. Od Vrbatky dolu je na silnici sněhu dost, ale je to břečka a už opravdu hodně špinavé. Vypluhováno je zatím jen z Míseček na Medvědín. Na závodních tratích jsem sice nebyl, ale stadion úplně pod vodou, jedna ohromná kaluž a tratě musí být strašně špinavé, celkem nechápu, jak někdo může psát, že ještě ,,dobré" na lyžovaní.
(Odpověď na dotaz uživatele Běžkař z 6.4.: Mohu požádat, kdo máte informace, jak to vypadá se sněhem ze Špindlerovky na prvou stranu ke Sněžce a na levou stranu k Labské boudě? Která varianta je vzhledem k výšce sněhu lepší?

Event. pokud máte někdo informace o lokalitě Horní Mísečky - Vrbatiova bouda- Sněžné J8my, prosím také o info.

Děkuji)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.4.2017 19:44
Na Mísečkách se dá pořád jezdit - závodní tratě už jsou neupravené, ale není to nějak extra měkké - pětka se dá ještě objet, je na ní jedno místo, kde se překračuje potok, a jedno místo, kde je jen úzký pás sněhu. Svážnice k medvědínským sjezdovkám byla upravená (respektive sníh z velké části odhrnutý a na zbylých dejme tomu patnácti centimetrech upravený maňzestr. Místy je sníh špinavý od jehličí, místy je to voda.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.4.2017 12:26
Misecky - Vrbatka - nechci strasit, ale co jsem videl od parkoviste, tak se mne zdalo, ze silnice je zase protazena - jim by to bylo podobny - jistej si tim nejsem, nebyl jsem tam - když jsem videl ten začátek, tak jsem sel radsi na trate. Petka a svaznice neprojeta a v lese dost bordelu, ale zatím ještě vsude pod snehem
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2017 22:36
Špindlerovka - Černá h. - Špindl: Cesta Č-P přátelství většinou se sněhem, občas i vyjetá stopa, jinak vychozená cesta od pěšáků. Na několika málo místech jsem musel přenášet. Od Luční na Liščí h. dobrý, jenom sníh je měkký. Sedlo mezi Pražskou a Kolínskou totálně bez sněhu. Malý okruh kolem Černé h. (4km) jakž takž: od paraglidingu strmé stoupání bez sněhu a dál na sever už dlouho neupravují.
Mile překvapila Krkonošská magistrála od začátku Desítky (ch. Svornost) do rozcestí U krásné pláně: přenášení minimální. Ovšem sníh občas dost špinavý a samozřejmě se boří, když je tak teplo.
Katastrofa od rozc. U krásné pláně do Špindlu - tam se už přenáší většina.
Výborný den na horách, ale já byl tuhle sezónu naposled.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.4.2017 19:55
Špindlerovka - Luční bouda - Rozcestí - Pláně - Špindl. Počáteční úsek ze Špindlerovky nahoru jsem lyže nesl, sníh je, ale rozšlapaná od chodců, navíc kopec prudký. Až do cca 2 km před Luční už to bylo dost nahraně, žádný požitek. Od Luční dále sněhu dost, ale beze stop, rozšlapanáno od turistů. Od Rozcestí na Pláně příjemná. Tipuju, že příští víkend už budou určité úseky nesjízdné.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.4.2017 22:49
Dnes z Pomezek na Snezku pesi pochod.Od Obri boudy jak mavnutim kouzelneho proutku jsme se najednou opet ocitli v zime.Snih pak uz vesmes vsude - Lucni,Bufac,Prazska,Cerna hora i po sjezdovce se dobre jelo do Janek,ale snehu mi prislo na tratich celkove min nez minuly tyden v Jizerkach
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.4.2017 11:48
V 6h z Míseček až na Labskou bezva namrzlý manšester. Sněhu dost až na Sněžné jámy. Pak Vysoké kolo bez sněhu a až na Petrovku blbý, častý přenášení už v měkčím sněhu popřipadě v mokrotě. Od Petrovky na Luční zase dobrý. Cesta k Luční přímo možná lepší než v zimě.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.4.2017 19:52
Špindlerovka - Labská bouda - Vrbatovka - Špindl. Ve 14 hodin už byl sníh měký, stopa pořádně žádná, ale kromě jedné malé výjimky u Petrovky nebylo nikde potřeba sundavat lyže. Turistika dobrá, požitek z jízdy moc ne:)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 31.3.2017 23:15
Z Harrachova na Dvoracky, az asi kilak nad Mumlavskou boudou se dalo teprve nasadit, ale celou dobu jehlici a mekky zbytek stopy. Letos asi konec.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 28.3.2017 20:54
Ahoj, včera jsme s kamarády jeli následující trasu: Špindlerovka - Slonecznik - Slezská Bouda - Sněžka (pěšky) - Úpská hrana - Luční Bouda - Na Rozcestí - Pláně - Špindlerův Mlýn. Všude sněhu dostatek, absolutně bez přenášení. Jeli jsme skate/soupaž. Ráno zmrzlé, odpoledne měkčí, ale bruslit se po krustě dalo celý den. Od Srubu jsme jeli již na Pláně a po sjezdovce dolů na Hromovku.
P. S.: Také ocením aktuální info z dalších dní i z trasy H. Mísečky - Labská Bouda. Rád bych tak za týden/14 dní ještě vyrazil na zakončení sezóny - pokud bude na čem při stávajících teplotách :-)
(Odpověď na dotaz uživatele Alberto z 28.3.: Nemá někdo zprávy, jak to vypadá na hřebenech Krkonoš? Díky moc)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.3.2017 14:13
Okruhy na a okolo Černé hory byly perfektně upraveny, dopoledne pěkně rychlé svezení :). Všude dost sněhu. Desítka nad Pecí bohužel bez úpravy, "jen" vyjetá od lyžařů. Bohužel cesta od Hofmanek k odbočce na Zrcadlovky je nutné jít pěšky - sice je na cestě sníh, ale velmi špinavý. Od odbočky byla cesta již rolbou upravena.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.3.2017 22:52
Tak do té doby může napadnout ještě půl metru sněhu. Ale dle dosavadních vyhlídek to vypadá, že rozhodně nevydrží.....
(Odpověď na dotaz uživatele Pavla z 25.3.: Myslíte,že vydrží sníh do Velikonoc?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.3.2017 18:41
Dnes ze Špindlu kolem Zubra na Mísečky a dále na Labskou b. Vše upraveno a sněhu dost. Jen tradičně jezdí skůtry a ničí to. A zítra pozor. Na Mísečkách jsou závody, tedy závodní tratě budou jistě zavřené!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 24.3.2017 21:43
Černá s Světlá hora nahoře pořád dost sněhu. Od Modrokamenné boudy ke Krausovkám dost jehličí, od myslivny nad Černým Dolem k Berghausu také.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.3.2017 17:09
Dnes z Černé hory po magistrále na Friesovy boudy a zpět. Cestou tam částečně upraveno, terén byl často dost těžký, ale bruslit se dalo v pohodě. Zpátky to bylo lepší, mezitím projela rolba a úsek pod Frísovkami až nad Pec výborný. Sníh byl mokrý a těžký, ale byl všude. Občas špinavý, s jehličím a větvičkami. Nejhorší je úsek mezi magistrálou nad Pecí a Pražskou boudou, úsek cca 300 metrů je zmrzlý a celý pokrytý jehličím. Ke konci drobně pršelo, takže je otázka, jak dlouho to ještě vydrží. Lidi nebyli.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 18.3.2017 19:14
Dnes na Horních Miseckach cele dopoledne hustě snezilo. Napadlo cca 10 cm snehu. Kolem 9.30 hod.projela rolba stadion, malé kolečko, 5, 7 a 10 km - suprova uprava. Byla to sice kvůli hustemu sněžení dřina, ale lyzovacka byla pekna ;).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 17.3.2017 17:52
Okruhy na Černé a Světlé hoře luxusně upraveny na skate i na klasiku. I když to bylo trochu měkčí, nijak dramaticky se to nebořilo, podklad stále drží. Dolů lze dojet na lyžích až k Modrokamenné boudě, ale od Krausovek níže už je sníh dost špinavý.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 15.3.2017 21:49
Úsek Výrovka - Na rozcestí - Krásná Pláň - Špindl rozhodně ano, takže předpokládám, že na hřebeni to bude taky bez problémů. Jen poslední úsek od Hromovky do Špindlu je rozrytý od skútrů, ale sněhu je tam dost až dolů, takže pokud to nebude zmrzlé, jde to bez problémů na jedničkách.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 15.3.: Ahoj, chtěl bych poprosit o aktuální info z trasy Špindlerovka - Slonecznik - Slezská bouda - Luční Bouda - Výrovka - Na Rozcestí - Krásná pláň - Špindlerův Mlýn. Je trasa stále sjízdná na jedničkových běžkách? Děkuji za odpověď.)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.3.2017 20:25
Kolem Harrachova dnes vzorně upravíno, oproti minulé středě musím pochválit, prostě 1*, jeli jsme z Čerťáku na Studenov, Ručičky, Dvoračky, nahoře pak tradičně bez úpravy ale za velmi dobrých podmínek Mohyly, Labská, Violík, Vosecká a pak zase krásná úprava na Krakonošovu snídani, podél Mumlavy, dole už to bylo trochu špinavější, jehličí atd. pak odbočka Luboch, Kládovka a Rýžoviště, krásné svezení!
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.3.2017 19:54
Trasa: od lanovky k Černé boudě, dále Václavák a okruh k Vlašským boudám a zpět ke starému kiosku, malý okruh kolem Černé hory a kolem Zrcadlovek dolů do Jánek. Všude perfektní úprava stop na klasiku i na skate, málo lidí a jediný kritický úsek je dole od Zrcadlových bud (zledovatělé a na tom špinavá tenká vrstva sněhu).
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.3.2017 18:32
Stoupání na Černou Horu po ledu až k odbočce na Zrcadlovky. Od odbočky dále super. Nahoře upravené trasy a všude stále dost sněhu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 12.3.2017 18:36
Na Mísečkách je stále fůra dobrého sněhu. Okruhy perfektně upraveny. Jeli jsme až na Žalý - v nižších pasážích na Benecku a na Rovince sněhu méně, ale bez kamínků. Stoupání na Žalý neupraveno, ale stále dobře sjízdné i na skate.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.3.2017 21:28
Na Černé hoře parádně upravena magistrála (včetně pokračování k Černohorské sjezdovce) a okruh Malá Černá hora (včetně odbočky až k vysílači), tam je sněhu spousta. Stoupání z Hoffmanek nahoru není ani parádní ani strašné, to bude až příští víkend při aktuální předpovědi. Silnice na Černou horu má až do zatáčky s odbočkou na Zrcadlovky špinavější sníh - přitom ráno byl ještě čistý. Asi ho tam natahala rolba/skútr, co jezdí na Zrcadlovky - tento úsek na Zrcadlovky je nejhorší, na okrajích cesty místy hlína a z ní asi ta špína... Dolů bych jel přes Zrcadlovky asi jen na kameňačkách, nahoru se to dalo. Stopa klasiku začíná až za Zrcadlovkami, místy je trochu zafoukaná (rolba tam byla asi v pátek ráno), místy hezky hluboká), na skate asi slušné. Dolů jsme tedy jeli pak po silnici z Černé hory, tam je sníh naprosto ok, jen taky chybí stopa na klasiku.

Dál mezi Kolínskou a Pražskou boudou čerstvě upraveno. Od Pražské na vrchol lanovky na Zahrádky z Pece úprava starší, ale bez problému. Ze Zahrádek čerstvě a pěkně upraven okruh "Desítka" a i dál po magistrále směrem na Strážné a dál na Friesovky - co bylo dál, je napsané na http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/misecky-spindleruv-mlyn

Zpátky jsme jeli od chalupy Na rozcestí přes Liščí horu, tam se standardně neupravuje, cesta jako obvykle hrbolatá, uježděná, stopa jen místy, ale i lidi se skejtovými lyžemi si tu poradili. Lidí paradoxně nejvíc na tomto úseku, jinak docela málo.

Okomentované fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem/, GPS záznam na https://www.strava.com/activities/896255752
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 11.3.2017 20:05
Z Plání parádně upraven okruh směr Stoh. Dál po magistrále na Klínovky upraveno taky čerstvě, ale stopa místy horší - hrbolatá, trochu rozbruslená, na šikmé ploše. I tak ale lepší, než jsem zde čekal. Z konce Klínovek na Friesovky zas luxusní, skoro tak dobré i dál pp magistrále směr Strážné a Pec, jen bruslařům trochu ničí manšestr zásobovací rolby. Celkově moc pěkné, příjemné překvapení, loni to týden po Krkonošské 70 zdaleka tak dobré nebylo.

Přijeli jsme tam od Černé hory, o tom napíšu později večer a pak budou i fotky.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 9.3.2017 19:16
Jel sem před týdnem z Pece po hřebenech do Rokytnice, po hřebenech pohoda, sněhu dost,od Špindlerovky k Petrovce trošku rozvoraný ,na Martinovku v pohodě stopa a od Labský to bylo upraveno.

(Odpověď na dotaz uživatele Michaela z 9.3.: Nevíte prosím, zda je sjízdný okruh: Vrbatovka-pramen Labe, přes česko-polskou hranici, sněžné jámy a Petrovku až na Špindlerovku? díky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.3.2017 10:39
Z Jakušic Terexem na Voseckou dále Labská - Špindlerovka -Strecha Akademicna nocleh.
Sněhu hodně sluníčko celou cestu , ale po Voseckou neupraveno a hodně rošlapáno velká škoda , že to neprojeli to by byla naprostá bomba. Ale další krásný den na horách.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 5.3.2017 11:41
Špindlerovka - Slezská bouda bez stopy, ale dost nafoukaného prašanu, jen místy zmrzlé. Slezská bouda - Výrovka, zbytky stop, na bruslení ok = vůbec nikde se nezaboříte (ideální plocha na lyže s padákem :-) ). Výrovka - Špindl po magistrále, zbytky strojové stopy, sníh se často mění od zmrzlého až po mokrý, ale je až dolů do Špindlu.
Na Výrovce nechutně pomalá obsluha = dojezd za tmy. Celkově to docela jelo, lidí (s vyjímkou vrcholu Sněžky) minimum :-)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.2.2017 14:30
Trasa Benecko - Rovinka - kolem Janovy Hory-Misecky a zpet do Benecka pres Tridomi - včera ráno 2-3 cm prasanu,ze začátku se to lepilo,jelo to pomalu, odpoledne uježděné až na spodní vrstvu ledu-rychlejší. Z Benecka na rovinku po té rovnější cestě už to asi brzy nebude moc sjízdné (pod uježděnou slabou vrstvou nového sněhu je led.Výborná stopa pro klasiku z Rovinky přes Janovu H. na Mísečky.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.2.2017 23:51
Špindlerovka-Sněžka-Špindl: Podél tyčí směr Luční bouda jen jednoduchá stopa průběžně rozchozená pěšáky. Tyče na Stříbrném hřebeni bez stopy, ale na pláních je vrstva nového sněhu na ledové krustě celkem sjízdná, často sfoukaná. Na Jubilejní jsem se tentokrát cítil blbě i pěšky, led, nedoporučuji. Od Sněžky na Luční zpočátku sněhové oraniště, nahoru přes Modré sedlo už upravená široká cesta. Sjezd k Výrovce hratelný s novým sněhem na cestě, mimo ni nepříjemný led. Magistrála kolem Přední Planiny nově upravená včetně pěkné stopy na klasiku, ta dole mírně zledovatělá a celkem rychlá, příjemný sjezd až do ŠM. Pěkné počasí, běžkařů poměrně málo.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 25.2.2017 13:31
Z misecek na vrbatovu a labskou. Protazeno ale od mohyly zafoukane a rozslapane od pesaku. Čerstvá vrstva prašanu na zledovatelem snehu na skate dobrý klasika obtížné. Ráno nízká oblačnost po obědě polojasno jasno. Dopolední vítr ustal, teplota okolo-3. Celkem se jelo slušně.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 16.2.2017 15:39
mrkni tady na nějaké informace k trasám...já myslím, že tam bude všude dost sněhu na sjezd, taky to plánuji
http://www.skimu.cz/lyzarske-stredisko/lyzovani/bezky
Úpa a Rýchory
Vloženo 13.2.2017 12:18
Oproti Jizerkám v pá+so který byly uplně tragický,byla neděle v Krkonoších super,ve finále vlastně pomohlo že nebylo upaveno a nerozbil se podklad na sypký krystal. Dole u Mumlavy už trochu ledovatý,ale jinak super svezení a zejména okruh přes Heliport naprostej luxus a všude minimum lidí. Pro klasikáře asi místy bordel ve stopách,ale na skate opravdu paráda.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.2.2017 20:03
Doplním informace z Lomnické magistrály. Sjízdná je všude, ale ideální podmínky jsou spíše na skate stopa není všude ideální. Perfektně upraveny včetně stopy jsou pouze okruhy okolo Lomnice nad Popelkou. Sněhu všude zatím dostatek tak snad to vydrží i nadále.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 12.2.2017 19:39
Doplním info o trase z Harrachova směrem ke Krakonošově snídani : od Mumlavské boudy je sice stopa pro klasiku (směr dolů do Harr.), ale celý úsek podél Mumlavy je kromě tvrdého podkladu ještě zasypán jehličím a větvičkami - a to hodně. Čistější je to rozhodně od Lubochu nahoru přes Okružní cestu a Heliport.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 12.2.2017 17:49
Moc děkuji LSK Lomnice nad Popelkou za skvělou úpravu tratí i když sníh už zdaleka není v optimální formě. Projela jsem dnes celou Lomnickou magistrálu z Nové Vsi přes Klepandu a okruhem kolem města přes vysílač zpátky do Nové vsi. Všude upravený široký pás pro bruslení a dvě klasické stopy, tvrdé, ale nikde ledovaté. Dala jsem i kousek odbočky na Zelený háj, kde je sníh díky výšce ještě luxusní. Děkuji i za pravidelné info o stavu tratí na stránkách LSK Lomnice.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 12.2.2017 17:19
Od Rozcesti Pod byvalou celnici az na rozc Pod Voseckou,Krak snidani pekne upraveno.Napadl poprasek,ktery je misty pomaly. Z krak.snidane o Kkadove ceste misty hodne jehlici,ale rychlejsi snih. Z rucicek na Studenov taky dobry,jen jehlici ve stope.Asi dele neupraveno
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 10.2.2017 18:05
Okruh Mísečky - Rovinka:
Situace podobná, jako psal 8.2. Digigag.
Kolem Benecka vyloženě led (hlavně uprostřed), jinde jen trvdý sníh. Na něm je skoro všude trocha seškrábaného a částečně i nového sněhu, takže lyže na klasiku se v tom trochu chytí. Totéž většinou i ve stopách. Dnes ale dost foukalo a v lesích je ve stopách spousta jehličí a bukvic a celkem to drhne, hlavně ve stopách. Naopak prudší sjezdy jsou vyplužené na podklad už dají celkem práci ubrzdit. Už aby nasněžilo něco čerstvého.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2017 20:12
Z H.Míseček na Vrbatovku dále po magistrále na Voseckou boudu a zpátky. Trasa projetá čerstvě rolbou z Labské boudy, kterou jsem potkal ráno i odpoledne na cestě zpátky. Povrch tvrdý a rovný pro skate ideální. Jinde zmrzlý firn s vrstvičkou přemrzlého prašanu. Nahoře jasno bezvětří .
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.2.2017 7:55
ve čtvrtek klasika z Vejsplach směrem na Kněžický vrch, křížovky a kolem Valteřic zpět na stadion Vesjplachy. Bylo sice po oblevě najeto rolbou, jedna stopa na klasiku (místy chyběla) a široký pás na skate, ale všude hodně ledovaté, stopa často rozbitá a nestálá, občas zapadaná krupicí sněhu která okamžitě namrzala na klistrech. Na skate také většinou nic moc tam zase hodně rozryto když to bylo ještě měkké a teď umrzlo tak je to dost rozbité a o hovadech na skůtrech ani nemluvím. Bylo to spíš trápení než zážitek, a některé sjezdy se nedaly na lyžích jet, páč to bylo o život. 100% obrat přišel na stadionu Vejsplachy. Tam je trať špičkově připravená na klasiku i skate a jedno kolečko namotá cca 6 km. Takže doporučuji nikam se nevydávat a zakroužit si Vejsplachy :o)
skol Karel
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 8.2.2017 20:30
Benecko - Mísečky. Na Rovinka ledovatá stopa. Dál pak projeto těsně před koncem oblevy. Dvě tvrdé stopy, uprostřed dostatek místa na skate. Mezi sjezdovkou a Mísečkama není stopa. Sjezdaři a čtyřkolkáři. Tratě na Mísečkách upraveny po ochlazení. Ještě je vidět manšestr.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 8.2.2017 17:59
Mísečky - Vrbatka - Labská bouda:
Cesta až na Labskou urolbovaná s lehkou vrstvou uplouhaného sněhu. Stopy žádné. Na bruslení ideální. Na klasiku držely klistery KR30+KR40. Na pláních na hřebenech je krusta sněhu, kterou opatrnou jízdou neproříznete a na ni cca 1cm nového přemrzlého sněhu. Jezdí se po tom krásně, zejména pokud to dnes v noci (vyjasňuje se) víc umrzne. Od víkendové oblevy skoro nefoukalo, takže to nikde není vyfoukané na leďák.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.2.2017 18:08
Mísečky - Medvědín - Vrbatova bouda:
Silnice na Vrbatku má urolbovaný skoro ledový podklad, ale na něm je rozumná vrstvička uplouhaného sněhu. Drží to v něm na stoupání a dá se v něm dobře brzdit při sjezdu. A jede to obstojně. Cesta z Medvědína přes Šmidovu vyhlídku je lyžaži uplouhaná na velmi tvrdý podklad a v tom nemálo šlápot od pěšáků. Paralelně vede dobrá stopa od skialpinistů, ale často dost prudce (na běžkách už mi to stoupací vosk neudržel). Na sjezd nic moc, sníh v lese má krustu, kterou lyže někdy prořízne. Na ní je cca 1cm nového sněhu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 6.2.2017 15:42
Mísečky - závodní tratě: Navzdory předpovědím je tu stále kolem nuly. Sníh je mokrý nebo přemrzlý, trochu na něm drží kombinace klistrů (V30, V40, V50). Všechny závodní tratě jsou upravené (zdá se, že celkem nedávno). Rolba pokračovala přes Janovu horu směrem k Rovince, ale tam jsem dnes nebyl. Parkoviště na Mísečkách poloprázdné, silnice vyplužená až na asfalt (leďák začíná nad odbočkou na centrální parkoviště cestou k Jilemnické).
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 4.2.2017 18:49
Lomnice nad Popelkou - větší část stopy čerstvě upravená, celý den mlha, 0 až +2 stupně, po nočním dešti stopa ráno zmrzlá, odpoledne rozměklá, mimo upravenou stopu se zaboříte. Úplně minimum běžkařů, restaurace u můstků zavřená. Až na chybějící výhledy na Krkonoše a množství prudších kopců docela pěkné svezení :-)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 30.1.2017 7:35
Dopoledne na Lomnické magistrále silná mlha s dohledností jen pár metrů. Tratě upravené stopa již trochu rozjetá. Proti předchozím týdnům už střední pás poměrně pevný pro skate. Mlha se držela téměř celý den. Jinak ale hezké svezení.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 28.1.2017 20:14
Harrachov - od Mumlavské boudy až po Krakonošovu snídani slušná stopa ve stoupání, pro skate celkem rovné, ale přemrzlé. Od snídaně po odbočku Pod Voseckou boudou kvalitní stopa po obou stranách + uhlazený střed. Ve stoupání k Vosecké boudě během dne (po poledni) vzhledem k teplotám přechod ze zmrzlého neupraveného povrchu k měkčímu mokrému. Dále směrem na Labskou louku rozměklý povrch s celkem slušnou stopou v protisměru. Směr k České budce přes pramen Labe pouze na klasiku s vyjetou stopou od lyžařů.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 27.1.2017 21:46
Lomnice nad Popelkou - běžecká magistrála - krasné video, které představuje jak to tam vypadá: https://youtu.be/eI_HUb_9BYw. Opravdu super podminky..
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 27.1.2017 19:06
V okolí Lomnice nad Popelkou byla ve čtvrtek upravena na víkend celá magistrála i závodní okruhy, vše na klasiku i bruslení. Bruslaři se dle stop na některých místech trochu bořili, klasické stopy jsou výborné. Sněhu dost (určitě více než třeba ve středních Čechách nebo na České Sibiři), míst kde trochu vylézá podklad je minimum.

Znehodnocených míst je minimum - čtyřkolka rozjezdila stopy u sjezdu do Nové Vsi nad Popelkou od severu na cestě okolo kravína - je lepší jet tu kratší. Další rozježděné/zafoukané úseky mají dohromady délku snad jen v desítkách metrů.

Okomentované fotky jsou na http://www.cestanahoru.cz/lomnicka-lyzarska-magistrala/

Objetí celé Lomnické magistrály znamená 6x zoufat lyže přes silnice + navíc přejít po svých asi 500 m v Nové Vsi nad Popelkou. Křížení s dalšími komunikacemi se dají přejet i na lepších lyžích. GPS záznam odpovídá skoro všem upraveným tratím - nejel jsem jen úsek Nová Ves nad Popelkou - Ploužnice + pár úseků na závodních okruzích
12:06
13:07
13:38
13:43

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 23.1.2017 17:34
v so projetý celý okruh Lomnické magistrály, všechno upraveno skvěle. Většinou 2 stopy na klasiku i pruh na bruslení. Pouze v nekrytých horních partiích od Morcínova místy stopa zavátá. V ne jízda na trase vech Tábor - Kozákov vysílač a zpátky, všude sjízdné.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 22.1.2017 22:39
Trat Jilemnicke 50tky a areal na Hrabence na ceste domu z Krkonos - to nejlepsi nakonec pro klasiku i skate.Postupne jsem projel Vitkovice Misecky-Benecko a hrebenovku Misecky Harrachov - vsechno se mi libilo ale tohle nejvic.Dekuji eda
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 22.1.2017 21:22
Dneska ze Strážného k horní stanici sjezdovky Pláně a Stoh,v horní části neskutečně upravené stopy na skate plus super počasí.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.1.2017 21:05
V okolí Rudníku převážně čerstvě strojově najeté stopy (obvykle dvě) s občasnými přerušeními a nutností přenášet lyže přes silnice. Šel jsem z Hoffmannových bud směrem k Čisté a pak k Fořtu. Kus za Fořtem zhruba mezi Malou Sněžkou a Čihadlem však na kraji lesa stopa končila a abych se nemusel vracet, tak jsem se brodil hlubokým sněhem nahoru až kus pod Čihadlo. Teprve za Čihadlem opět začínala stopa směrem na Hostinné. Z časových důvodů jsem se rozhodl sjet do Prosečného, ale vyjetá stopa záhadně končila na úpatí zalesněného srázu nad Prosečným, takže jsem musel sundat lyže a složitě se prodírat mezi houštinami a sejít do obce. Vlak jsem naštěstí stihl.

Jinak oblast je to krásná a málo navštěvovaná, takže kdo si chce užít stopy o samotě, zde má příležitost.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 21.1.2017 20:59
Dnes nádherné slunečné a nad 1000 m n. m. poměrně teplé počasí. Všechny běžecké tratě dobře upravené na bruslení i klasiku. Šel jsem z Hnědého vrchu přes Pražské boudy a pak okolo Černé hory na Zrcadlovky a na Hoffmannovy boudy. Pak směr Prosečné.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 21.1.2017 17:41
Krásný skate z Míseček přes Vrbatovu a Voseckou boudu na terrex po kterém pod Mrtvý vrch,pak zpět.Stopa na klasiku byla vyjeta až od 4pánů skate bez problemů celou cestu,terrex dokonalý.Slunce a bezvětři ,na Vosecke teplomer na slunci 18C.
Včera byl v dobrem stavu okruh z Miseček přes Třídomí a Janovu horu na skate i klasiku
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2017 22:27
V Lomnici nad Popelkou opravili rozbitou rolbu velmi rychle a dnes už je upravená celá Lomnická magistrála. Zdroj: http://www.lsklomnice.cz/magistrala
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 19.1.2017 18:47
Tratě Jilemnické 50 široké a luxusně upravené, proti neděli velké zlepšení. Je vidět, že závod se blíží. Díky všem, co se podílejí na úpravě tratí.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 19.1.2017 18:55
Benecko - Horní Misečky a zpět. Jel jsem po 14:00 hodině, tratě na Benecku mi moc upravené nepřišly. Od Rovinek po plynovodu na Mísečky, zpátky po tratích. Ani jedna cesta nebyla upravená rolbou, místy brodění - zejména z tratí dolů směrem k Rovinkám. Bruslit se dalo, ale žádná hitparáda. Na Horních Mísečkách tratě upravené do sedmičky, desítka neprojetá.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 19.1.2017 18:43
Tratě ve Vrchabí pěkně upravené a jsou protažené na Kozinec, okolo Horní Branné a také do Valteřic.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 18.1.2017 14:23
Začal jsem Bedřichov, sobota 1100 přes Knejpa - Hraničník(jizerky krasne upraveny na skate) - Orle( polsko hlavni trasa peknej skate, pripojovačka z čr (spatná, uzka stopa) - Harrachov 1530. Nedele 0900 k vodopadu krasnej skate, pak uzka stopa na Vosecka bouda-přes Labska Louka - Česke domky(cestou spiš ledové desky než sníh) - pak po hřebenovce- Sedlo pod Smělcem(letní mapa-dále LM) 1530 nocleh v nouzovem pristřešku. Ponděli 0730- Mužské a Dívčí kameny (led z kterého lezou šutry= nahoru i dolu pěšky)-Petrovka - Špindlerovka(trochu lepší) přes Polsko na Luční boudu(horor, bez 3 lidí co šli přede mnou se sněžnicema bych šel tak 3x dýl, šel jsem bez lyží, když jsem se moc bořil tak jsem je nandal)-býv. Obří bouda(celkem vpohodě)-Sněžka(hodně fouká oblékl jsem vše co mám sebou, špatná viditelnost)-Nad Růžovohorským sedlem(LM) na Jelenka 1600(ty 3 šněžmičáři tam dorazili 5 minut po mě, šli přes hřeben) po zelené turistické(Ohromná chyba, nejhorší úsek, jasně lavinové pole, sníh se boří po pás, stromky pod sněhem zachytá vají lyže a vypínají vázání, lepší je jít po hřebenu, tehle travetrs nedoporučuju) - Pomezní boudy(tím lesem nic moc, pak po silnici dobrý)-Cestník(asi normane upraveny, ted ale zapadany snehem) - Roh hranic(LT) 2030 dojel jsem na čelovku a přespal v nouzovém přístřešku-Úterý 0800 přes Sněžné domky(hluboký sníh) - kolem bunkru a vrchu Baba na Trutnov 1145
zhodnocení: skate běžky na hřebeny -nesmysl, spíš skialpy nebo sněžnice, když tak šupináče nebo hodně mazat; hůlky s malejma talířkama- zajela tam celá jako nic; neměl jsem brýle - chyba; myslet na to a vzít si víc vody co nezmrzne- nakonec jsem jedl sníh :(
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.1.2017 7:21
Podle sdělení LSK Lomnice n.P. je rolba mimo provoz, shání se náhradní díly. O kousek dále v Jilemnici ovšem znamenitě upravena trasy jilemnické 25 a okruhy u stadionu. Výborné značení, malo lidí a všude dostatek sněhu.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 16.1.2017 19:38
Včera jsem byl v areálu skokanských můstků v Lomnici n,Pop,ale bohužel nebylo upraveno jen vyjeté stopy na klasiku, škoda krásný areál ale rolba stála zasněžená, snad jindy to bude lepší :-)
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 9.1.2017 9:12
Projel jsem si základní okruh (Čerťák, Ručičky, Kládovka, Krakonošova snídaně, Vosecká, pak podél Mumlavy ke kempu). Během soboty trochu připadlo, takže sníh parádní. Stopa všude dobrá, místy rozdupáno od pěšáků, kterých jsem sám potkal balík zhruba půl autobusu cestou z Vosecké. Samozřejmě roztažení přes celou cestu. Celkově ale spokojenost.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 7.1.2017 21:43
Dnes na Černé hoře, -15 stupnů, vítr. Sníh přemrzlý, nejelo to. Upraveno vše většinou jen na skate, na klasiku překvapivě nad Pecí směr na Tetřevky. Sněhu dostatek.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 7.1.2017 21:17
Dopoledne projetá část Lomnické magistrály, upraveno na skate i stopy na klasiku. Všechno sjzdné bez problémů.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 5.1.2017 20:43
V Lomnici nad Popelkou podle zpráv lsklomnice.cz dnes upravovány okruhy okolo skokanských můstků a páteřní trasy lomnické magistrály.
Podkrkonoší - Jilemnice, Vrchlabí, Lomnice
Vloženo 2.1.2017 20:17
Na Černé napadlo 2 cm sněhu a velmi to zlepšilo lyžování. Zatím dobré stejné trasy - okolo vysílače, svážnice za Sokolskou, svážnice po Černou boudou ( pozor na kamínky na křižovatce k Pardubickým boudám - rolbař to tam krásně vyryl a stále ničí stopu ) a horní svážnice přes Pěticestí a okolo Světlé hory na Signál ( ta je asi nej a bez lidí ).
Určitě teď napadne a bude to jen lepší.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 2.1.2017 19:36
Celé vánoce parádní lyžování. po nasněžení projela rolba téměř vše - Harrachov - Čerťák - Ručičky - Kládovka - Terex. Tvrdý přemrzlý sníh, pevná stopa, ani mnoho pěšáků neudělalo výraznou škodu.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 2.1.2017 0:43
V Trutnově jsem byl jen ve městě, a myslím, že tam žádný sníh není, takže není šance. Na Silvestra jsem byl jinde v Krkonoších a tam začínal sníh na běžky od 750 m - o 300 m výš než je TU.

(Odpověď na dotaz uživatele Boris z 1.1.: Ahoj chtěl bych se zeptat, studuju skolu v trutnově a zajimalo by mne jestli okolo trutnova neni nejaky okruh nebo stezka kudy bych se mohl dostat na černou horu a je upravovana a jak je to ted vubec.v trutnově a okolí se sněhem :-) Děluji)
Úpa a Rýchory
Vloženo 2.1.2017 0:59
Z Horních Vítkovic/Vurmovky na Rezek podél silnice. Nedoporučuju, sníh byl, ale nebyla většinou stopa na klasiku, rozježděné od skútrů či aut. Nakoukl jsem na zelenou z Rezku na Dvoračku, tam výrazně lepší, stopa na klasiku i na skate, v lese jehličí (ale neměl jsem čas). Na Rezku možno zaparkovat auto na silnici.
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 1.1.2017 8:58
Včera okruh kolem Světlé, dva páry běžek poškozené, sjezd kolem Černé boudy s kamenovym polem vytvořeným rolbou a z dálky obtížné viditelným.. Zbytek okruhu bez kamenů, ale zmrzlé plotny, na skate trápení
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 1.1.2017 8:36
Pec pod Sněžkou od Javoru přes Lesní, Výrovku na Luční boudu a zpět přes Richtrovy do Pece. Zdola až k Muldě samý led ( dolů se to nedá sjet, nejlepší je asi sjet Zahrádky) . Jinak celkem dobré až na Luční. Sjezd dolů do Pece od Výrovky je možný asi jen na Back country běžkách ( je to hodně tvrdé), ale s výjimkou asi 50 m vytáté cesty v lese to jde až do Pece.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 31.12.2016 17:21
Okruh Světlá hora je výborný na zrušení běžek.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2016 17:48
Dnes jsme vyjeli lanovkou na Černou horu, tratě upraveny - na skate často ledové plotny, ale šlo to. Na klasiku stopy promrzlé, rychlé. Okruh okolo Světlé hory nejlepší. Díky za úpravu.
Pavel
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 30.12.2016 17:45
Dole z Harrachova jsou tratě spíše zmrzlé, ale dá se to. Od Mumlavské boudy výše už je i pěkný sníh. Krakonošova snídaně a Ručičky v pohodě. Tratě projeté, je možné bruslit.

(Odpověď na dotaz uživatele Ivan z 27.12.: Nevíte, prosím, jak to vypadá v Harrachově? (závodní tratě, Mumlavská bouda, Luboch, Ručičky, Snídaně a okolí))
Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice
Vloženo 29.12.2016 21:39
Ráno z Špindlerova mlýna krkonosskou magistrálu na H.Misecky pak přes Labskou na Benecko a zpět. Sníh všude, ale od závory nerovností, místy ledovka (zejména od rovinky) Maza modrý swix odpoledne extra, zastávka u pirata a v kozlovne oboje skvělé . Snad to vydrží i nadále.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2016 22:32
Benecko - Mísečky po plynovodu
Rozježděno od čtyřkolek a terénních aut. Hlavně okolo Piráta (silnic?). Na trénování soupaže to ale stačí.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 28.12.2016 20:26
Dobré. 27.12. byla projetá stále jen pětka. Byla standartní dvě místa, kde bylo vidět, že by to ještě nějaký sníh chtělo, ale jinak super. Navíc sněžilo, ted to bude určitě fajn.
(Odpověď na dotaz uživatele Maca z 28.12.: Ahoj, nevíte jaké jsou podmínky na skate na Horních Mísečkách? Díky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 27.12.2016 20:02
Ráno u vysílače žádná sláva, hrbolate zmrzlé. Při návratu mezi 14 až 15 hod docela pěkný. Místy zmrzlé, ale poměrně rovné a do kopce to ještě hrany udržely, místy s novým nebo nafoukanym sněhem, který byl jen k dobru a rozhodně nebrzdil, naopak to pěkně drželo i jelo. Jel jsem to od Kolínské okolo odbočky na Zrcadlovky a k odbočce na malý okruh, pak už jen svaznici ke sjezdovkam.
(Odpověď na dotaz uživatele pavel z 27.12.: Jak to vypadá na černé hoře na skate? Díky Pavel)
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 27.12.2016 18:17
Friesovky a okolí: na zledovatělém podkladu leží 0-5 cm prašanu, krupice, podle toho jak kde vyfoukalo/nafoukalo. Magistrála z Friesovek k Lesní upravena asi před několika dny, teď hrbolatý, požitek žádnej, ale jet se tam dá. Asi lepší na bruslení, stopa není. Z Lesní na Bufet klasicky rozbitý. Suma sumárum to není moc lyžování, ale spíš pohyb na čerstvém vzduchu.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 26.12.2016 12:45
Mísečky upraveno,teplota +2st.,mlha a občasné mrholení.Vlhčí sníh,místy se trošičku boří,provoz na Svážnici i tratích slabý.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 25.12.2016 16:59
Cesta Zahradky - Cerna hora. Po ranu projeto rolbou pouze usek Kolinska - Cerna h. a to obe trasy (pres vaclavak i okolo), ale cely den vydatne sype, rychle zapadano. Odpoledne projety rolbou usek od vysilace za Prazskou pres Zahradky a smer Tetrevi. Spousta turistu a dopravni rolby kvalite prilis nepridaji, ale konecne je tu nejaky snih.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.12.2016 17:30
Od Hoffmannovi boudy po černohorské silnici nahoru, po krkonošské magistrále ke Kolínské boudě dále Zahrádky, "upraveno" hodně tvrdé, ledovaté (Pražská - Zahrádky je po ledě). Stopa na klasiku není. To samé prý platí i pro Krkonošskou lyžařskou cestu, ale byl jsem jen nad Tetřevími boudami.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 23.12.2016 6:52
Černá hora - ráno je to ledové království - je to spíše na brusle, než na běžky. Kolem 11- tý hodiny to začíná na slunci tát. Prostě ježdění na prd, ale kdo chce být venku na sluníčku, tak ten si to tam užije.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 19.12.2016 13:13
Z Misecek pod lanovkou Labská až na Rovinku a potom zpět kolem Janovy hory na Misecky. Okolo Rovinky špatné, málo sněhu, led, bez stopy, hlavně směrem na Janovu horu. Ale možná v noci na neděli nasněžilo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 18.12.2016 9:12
Běžkařská trať nad Pecí tzv. Desítka (od Lesní boudy pod Liščí h. k rozcestí nad Lahrovými b.) upraveno a docela dobré, ale jen na skate. Sem tam travička, nebo kamínek, ale absolvoval jsem na nových lyžích bez škrábance.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 17.12.2016 17:01
Z Míseček upraveno na skate až na Labskou boudu :o)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.12.2016 20:25
Ze Špindlu od Zubra na Mísečky vše bezpečně pod sněhem a upraveno. Nahoře upravená jen pětka, kde je na cca dvou standartních místech vidět, že je sněhu méně. Na pětce je i stopa na klasiku. Na skate upraveno i z Míseček na Medvědín.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.12.2016 18:34
Dnes lanovkou na Černou horu. Upraveno skútrem
lyžařských oddílů, které jsou na Černé hoře na soustředění. Cca 4 km stop na klasiku i na skate. Sněhu cca 15 cm. Občas kamínek vyleze. Je to na tréninkové lyže, ale fajn. Díky za to.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.12.2016 12:25
Spojnice ke kostelu neupravená, proježděná skutry, ale sněhu tak 20 - pěkně klouzavý prašan
Úpa a Rýchory
Vloženo 13.12.2016 10:12
Parkoviště Horní Mísečky: Leží vedle kotvového vleku č. 14. Nehlídané parkoviště, s vyhřívaným WC, je dobrým výchozím bodem pro běžecké a sjezdové tratě. Příjezd na parkoviště s povinnou zimní výbavou v autě je od Jilemnice po silnici číslo 286. Parkování v zimním období od prosince do Velikonoc je zdarma.Kapacita parkoviště na Horních Mísečkách je 160 míst pro osobní automobily. Parkování je organizováno 8:30 - 16:00 hod. Pro spolehlivé zaparkování vozidla doporučuji příjezd do 10 hod. Při obsazeném parkovišti je možné zaparkovat auto zdarma v Dolních Mísečkách (lopatu s sebou), použít bus dle JŘ nebo pěšky 2 km do kopce po žluté značce do Skiareálu.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.12.2016 17:52
Dnes Horní Mísečky vytrvalé sněžení. Padal mokrý sníh. Na skate je nejlepší svážnice k sjezdovkám.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 11.12.2016 14:56
Brány na parkovišti Horní mísečky jsou připravené již na tuto zimní sezonu poněvadž je již celý rok za 100kč/den a bude se zdražovat,dražší bude od května i kyvadlo na Zlaté návrší.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.12.2016 12:53
Mísečky 10.12
Ráno po sedmé hodině na Svážnici po zřetelných stopách od pásů rolby a téměř neznatelném manšestru v tvrdoměkké stopě ke sjezdovkám.Značně slehlý sníh začíná být špinavý a místy je v něm hodně jehličí.Mírné oteplení a déšť udělaly své a některá místa začínají být kritická,přes první sjezdovku je hodně špíny i kamínků,za sjezdovkami je hodně jehličí.Nejčistší a upravená je zadní sjezdovka,tréninkově na bruslení je to to nejlepší,co dnes Mísečky nabízejí.Závodní okruhy jsou proměklé a začínají být také ve špatném stavu,ještěže zítra na tohle napadne nový sníh.Škoda,celý týden až po dnešek to bylo parádní,dneska to nemá cenu se na tomhle trápit…
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 10.12.2016 10:45
na Mísečkách konečná, lyžuje se na rozbředlch zbytcích sněhu, leze z toho bláto, tráva, kamení, svážníce tak 3-5 cm sněhu, u první sjezdovky hlína a kamení, musí se tam objíždět, na závodních tratích zbytky sněhu, jestli nezačne padat tak po víkendu konec

netuším kde vzali včera večer ve zprávách že je tu 20 km upravených stop, asi nějaká hotelierská lobby...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 9.12.2016 19:10
Jedině tratě na Mísečkách, pokud vím. Jinde ne. Všude jinde je vyfoukáno, nebo neupraveno. (na Medvědín vypluhováno) Bylo upraveno na Kněžicích a tratě na Benecku. Ale tam bude už nejspíše málo sněhu.
(Odpověď na dotaz uživatele Golem z 9.12.: Poradi nekdo kam vyrazit skateovat ? diky)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.12.2016 21:57
Mísečky: pětka a svážnice medvědín super stav. Sedmička neupraveno a nahoru od Jilemnické standartně vypluhováno (nevím, zda na Medvědín, nebo na až na Labskou). K dotazu na parkovaní: myslím, že závory tam byly už loni a slouží na letní sezonu. Předpokládám, že parkovaní bude zadarmo i letos....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.12.2016 1:18
Dnes jsem vyrazil na Pomezky. Silnice pěkně namrzlá, ale na kopci paráda. Projetá rolbou stopa od parkoviště ke kostelu. pěkná lyžovačka. Jel jsem potom přes Rýchory až ke Stechelberku - http://prntscr.com/dfesn2 , http://prntscr.com/dfesw7 , http://prntscr.com/dfet4g , ještě Rýchory - Hubertuska 900mnm projeto rolbou bez stopovače - http://prntscr.com/dfetsg
Úpa a Rýchory
Vloženo 4.12.2016 18:27
Dnes na Mísečkách totální paráda. Upravená 5 a svážnice ke sjezdovkám. Úsek z Míseček po první sjezdovku už trochu rozjetý od skůtrů - na skate vůbec nevadilo. Nejlepší to dnes bylo od druhé sjezdovky až po sjezd do Špindlu. WC na parkovišti mimo provoz a restaurace na stadionu taky. Ještě mám dotaz: Nevíte někdo, jestli se bude letos platit za parkoviště? Přibyly tam závory, tak si myslím, že jo...
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 7.12.2016 9:43
V sobotu na večír jsem si dal okruh z Rovinek na Mísečky přes Labskou a zpět přes Janovi horu. Byl to masakr. Ledova krusta se bořila a chvílemi jsem si připadal jak ledoborec mezi krami. Kousek od misecek to bylo ujete nějakým skútrem jina bez stipy krome trati. Od huculu k rovinkam je to mezi kolejemi od aut ale paradoxní to byl nejlepší úsek. Snad se to již zlepšilo.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 5.12.2016 21:26
Z Benecka se dá jet od zatáčky, sněhu je tak dvacet ujetých centimetrů, jezdí tam ještě auta, takže stopa je jen uprostřed, ale na Rovinka dojedete v pohodě. Auta jezdí až za odbočku nahoru na Mísečky, dál to bylo velmi málo ujeté, ale to už jsme nedali.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 3.12.2016 18:07
Dnes jsme byli na Černé Hoře a byli jsme zklamaní.
Většina svážnic je vyfoukaná až na šutry. Lyžovat se dá jen k vysílači - spíše na skate. Stopy nejsou. Na klasiku to jde s omezením je pod Sokolskou.
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 3.12.2016 12:42
Mísečky 3.12
Dnes jsem vyrazil na jistotu na Mísečky,kde se dají předpokládat po většinu zimy výborné běžecké podmínky.Teplota hodně pod nulou(vrzající hole),závodní tratě do 5km bezvadně upraveny.Svážnice ke sjezdovkám také velmi dobrá,za nimi však je to trochu měkčí.Nový sníh sice moc nejede,což zpravidla člověk na prvním výjezdu moc neřeší.Úprava je výborná na bruslení,kdo rád jezdí "prasečí" styl nebo klasiku ve stopě,tak bude muset ještě chvíli počkat.Chce to ale zejména při prudkých sjezdech býti více opatrný,né jako já,když jsem se 2x v 50km/h vymetl tak,že držadla holí vrazivší do břicha jsem málem hledal na druhé straně.Sněhu je dostatek(asi 40cm),takže nejhorší kamenačky může člověk nechat doma.Lidí moc není a sjezdovka na Mísečky také není v provozu,i když z Medvědína se normálně do Špindlu jezdí.WC na parkovišti je mimo provoz.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 2.12.2016 22:29
Medvědínská svážnice a pětka upravováno...
(Odpověď na dotaz uživatele RAdka z 1.12.: Horní Mísečky... víte někdo jak to tam vypadá? Dá se už na běžkách?)
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 15.11.2016 0:35
14.11.16 na rozdíl třeba od Jizerek o stavu sněhu pro běžecké lyžování v Krkonoších ( myslím východních) není moc zvykem přispívat na tyto stránky, tak se to touto zprávou pokusím trochu rozhýbat. Na Černé hoře všechny svážnice okolo 1250m mají na 15ti cm zmrzlém podkladu asi 10 prašanu, na zem se nedostanu, proto se dá v pohodě jet i skate. Parádní lyžovačka a dneska bez lidí …..uvidíme, co s tím udělá avízované oteplení, snad to všechno neodplave. Na hřebenech okolo Výrovky, natož Luční to je ještě o mnoho lepší, viz příslušné webkamerky…. Fotky z Černé hory - http://prntscr.com/d7cick , http://prntscr.com/d7ciqb , http://prntscr.com/d7cj2b , http://prntscr.com/d7cjea , http://prntscr.com/d7cjwc
Východní Krkonoše - od Špindlu po Janské Lázně
Vloženo 14.11.2016 18:26
Mísečky stadion, na listopad krásné podmínky, zakroužit se tam dalo i když tratě jsou neupravené. Zítra to bude ještě skvělé a pak se uvidí co s tím udělá obleva....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.11.2016 17:02
Já včera dojel k prameni Labe na šupináčích dokonce od vojenský ze Špindlu. Na dnešek, ale sněhu zase něco odtálo a kolem Zubra uz leze asfalt. Cca 300metrů nad Zubrem už dobré. Ale pozor!!!! Když nepluhujou idioti z Labské boudy..... tak dnes od Jilemnické b. to nějaký dobrák posypal štěrkem až na Medvědín. To člověk fakt nechápe. A z Míseček na tratích ke střelnici, dnes náklaďák a tahají dřevo....
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.11.2016 10:18
Včera 13.11. perfektní lyžařské podmínky na hřebenech Krkonoš v okolí Vrbatovy Boudy a Labské boudy. Já byl na běžkách, na kterých se dá dojet klasicky či vybruslit již z Horních Míseček až na Vrbatovku, lidé jezdili i na skialpech. Na Vrbatově boudě, kde je vyfoukáno, přesto leží průměrně 18 cm sněhu, na Labské louce o něco víc. Nádherný a naprosto fantastický začátek zimy. Kdo můžete, vyražte tam ještě dnes, než přijde obleva!
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 14.11.2016 2:36
Dnes jsem byl na Mísečkách a dojel až na Labskou b. - 25 cm prašanu ! Bylo to super ! Nahoře je upravené kolečko.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko
Vloženo 13.11.2016 22:28
Na listopad luxusní lyžování, sjízdné obě svážnice, i když kamínky tam lezou.
Centrální Krkonoše - Mísečky, Benecko

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Krkonoše