Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 21.4.2015 18:50
Čerťák,Dvoračky,Labská bouda,Martinovka, Vysoké kolo.Sněžné jámy,Česká budka,Vosecká,Harrachov.
Byla to špica, nikde nikdo, ( Polákům nejezdila lanovka). Ideální sníh a slunce. Perfektní poslední
běžky.
Vloženo 17.4.2015 1:13
Lanovka na Čerťak, Ručičky, Dvoračky, Labská louka, Vosecká bouda, Terex, odbočka 22, dolů k silnici Harrachov. Lyže kameňačky, skate.
zataženo, na hrebenech lehky vítr od západu.

Jaké to bylo....? No, jarní výlet, zpočátku více přenášeni, kvůli jehličí, od Dvoraček nahoru pěšmo, od Kotle docela příjemné, i když to moc nejelo, neupraveno, ale pohyb na lyžích to byl. Sjezd od Vosecké nic moc, jehličí, někde i vytáto, Odbocka terex, docela ušla, odbočky dolů 22, nutno často p4enášet.
Vloženo 30.3.2015 11:34
Ahoj, TEREX je luxusní! Jela jsem ho v sobotu od Vosecké, až do Harr., a včera zase. Konkrétně sobota začátek v Jánkách, po modré přes Č.horu, celou Krko. hřebenovku po cestě Č.Pol. přátelství, do Harrachova po terrexu. VŠE naprosto krásně sjízdné, kromě jednoho sjezdíku u kamenů, teď nevím Dívčí či Mužské to byly. Včera, v neděli, zase terrex nahoru, od Snídaně na Ručičky, Lysou horu, Růž. zahrádku, okolo Kotelních jam, a zase Vosecká, tam jsem se dozvěděla že je to sjízdné úplně okolo Mumlavy až do Harr., což jsem ale nakonec nevyzkoušela protože ten terrex je tam luxusně zasněžený a stopa i v tom dešti jela moc pěkně, že jsem to zase sjela dolů tamtudy (a u silnice směr přechod do PL potkala vojenská vozidla:))). Neděle propršela komplet až do dnešního rána, ale sněhu je opravdu dost takže se nebojím že by se něco na trati změnilo!:) Doporučuji! Ještě si to též zopáknu:)
Vloženo 25.3.2015 6:47
já tam nebyl ale dle informací zde a na webu http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov kde je dnes ráno čerstvě upraveno si myslím že to bude bez problémů. Vážně uvažuji se tam také podívat :)
Vloženo 25.3.2015 12:13
No tak já už vím, jak to vypadalo včera. Většinou zledovatělé, kam svítí slunce, tak tam to měklo na kaší. Výjezd do kopce po tom ledě trochu problém - občas to ani bruslením moc nešlo. Samozřejmě místy dost jehličí. V nejvyšších polohách (nad 1000m) to bylo výrazně lepší. Nevím, co znamená ta dnešní úprava (ten led asi moc zrecyklovat nejde).
Ale pro nadšence to určitě smysl má, obyčejní turisti to s opatrností snad taky nějak zvládnou.
Zdar
Vloženo 25.3.2015 8:44
V lesních úsecích se vzrostlými smrky budou jehličky a špína, to platí obecně.
Vloženo 23.3.2015 16:48
Jenom dotaz: neví někdo, jak to reálně vypadá nad Harrachovem - okruh Čertova hora, Krakonošova snídaně a zpět do Harrachova? Díky
Vloženo 2.3.2015 10:40
Včera nebylo super počasí, asi proto na kopcích i v mlze a větru jen opravdoví horalové. Potěšily vzájemné pozdravy. Sněhu je hodně, cesty dobré, při sjezdu do Harrachova padaly odpoledne další vločky. Zima nekončí.
Vloženo 1.3.2015 13:27
závodní tratě Harrachov skate v sobotu krásný mansestr během dne měkké. na neděli neupraveno tak trochu hrbolatý a namrzlý, pocitově to moc nejelo ale možná to bude spíš absencí fyzických sil :-) sněhu pořád dost a odpoledne začalo padat.
Vloženo 24.2.2015 18:23
Okruhy kolem Vítkovic jsou pokud použiju auto terminologii s opatrností sjízdné všechny. Jen je to mokré, v lese s jehličím. Nad Jestřábím a Křížlicemi prosvítá tráva ale lze v pohodě objet. Po černém okruhu v lese se prošel kůň tak pozor na díry...
Vloženo 22.2.2015 17:03
Čerťák - Ručičky - Krak. snídaně - Vosecká - Celnice (říká se této části Terex?) - autocamp: stopy na klasiku vyřízlé perfektně, hlavně v druhé půlce, ale už je to plné špíny. Na stoupání Swix vario, drželo to dobře, ale místy to trochu namrzalo. Už od rána drobně sněžilo a dost to ten čerstvý sníh brzdil. Sjezd z Vosecké s ledovými plotnami, ale dalo se to bez problémů splužit.
Vloženo 21.2.2015 20:10
Čerťák - Ručičky - po vrstevnici na Krakonošovu snídani - Vosecká - zpět do Harrachova podél Mumlavy.
Sněhu je dost, nikde nebylo vydřeno až na zem. Tratě upravené (něco asi včera, nahoru na Voseckou asi dříve). Všude jedna dobře vyřízlá stopa a zbytek pro skate. Ve stínu (většina cesty) na cestách příjemně nakrouhaný sníh, ve kterém se dá běžet klasikou, bruslit i plužit. Většinou byla použitlená i stopa (často bílý sníh, skoro žádný led), ale lépe to drželo vedle stopy. Leďák byl jen na pár místech - hlavně tam, kde to před tím sluncem natálo. Cesta nahoru na Voseckou je horší, ráno tam muselo být hodně ploten, odpoledne ale už led měknul a držel na tom klistr a dalo se zaříznout při sjezdu.
Mazal jsem gumu KR30 a na to fialový KR40, odpoledne jsem přimazal stříbro a KR50, celkem to drželo, i když na Voseckou jsme se dost nadřeli.
Centrální parkoviště v Harrachově bylo skoro prázdné, na cestách nebylo moc lidí (zejména na vrstevnici okolo Zadního plechu skoro nikdo). Na Voseckou chodily jako vždy procesí, ale kolem 14h jsme v pohodě našli volný stůl a při sjezdu do Harrachova kolem 16h už bylo kolem Mulavy příjemně prázdno.
Vloženo 16.2.2015 8:02
Magistrála, Terex i harrachovské tratě jsou pěkně upravené. Mezi Ručičkama a Čerťákem už je stopa na klasiku horší, jinak všude jinde moc pěkné svezení.
Vloženo 14.2.2015 9:34
Byl jsem ve čt. i v pá. Jakuszyce-Szrenica hraničním průsekem:-). Ze Szrenice na Sněžné jámy ve čt projeto jakousi rolbou. Dobře sjízdné oběma směry. Od Labské louky rolbou upravená cesta na sedlo pod Kotlem. Slušná cesta od Růženčiny zahrádky přes Harrachovy kameny na Vrbatku. Rolbou upravená silnice na Labskou boudu. S běžkami v ruce po žluté na Sněžné jámy. Pak pěkný sjezd do Harrachova (cesta upravena rolbou z Labské louky přes Voseckou a údolím Mumlavy). Kdekoli mimo upravenou cestu je ledová krusta (např. na východ od Sněžných jam) a je to spíš na skialpy.
Vloženo 11.2.2015 18:41
Rýžoviště - Dvoračky - Vosecká - Mumlava. Nádhera, stopy všude, od Ručiček azuro :-).
Vloženo 9.2.2015 9:49
V sobotu jsem projel trasu z Harrachova , Mumlava, Snídaně, Vosecká, zpět Snídaně , Kládovka, Ručičky, Dvoračky, Ručičky, Čerťák a Harrachov. Upravené nedávno nikoliv čerstvě ale dobře sjízdné. Pěšáci i na vzdálených místech. Jen konstatuji, že se ani někteří lyžaři neumí chovat. Klidně se postaví do pravé i levé stopy do zatáčky na konci sjezdu a do volné plochy položí hole tak, aby se nedalo vůbec nikudy projet. A ještě držkují, když jim člověk vynadá...
Vloženo 6.2.2015 16:13
Jel jsem dnes Kostelní-Ručičky- Studenov- Čerťák. Na www.bilestopy.cz jsem si našel,že by úsek Ručičky - Studenov měl být upraven naposledy včera,ale stav tomu neodpovídá.
Na klasiku je to spíš vyšlapaný než upravený, bruslař se bude trápit(jet se to dalo,ale nic moc).
Vloženo 2.2.2015 15:39
Dnes ráno byly parádně upravené harrachovské tratě + Janova cesta nahoru na Čerťák a obě cesty z Čerťáku na Studenov. Bohužel magistrálu neprojeli už od čtvrtka. Z Ručiček na Studenov je to na bruslení uježděné od lidí celkem dobře, ale stopa na klasiku už není. Na Kládovce je to na bruslení hlubší a zbytky hrbaté stopy na klasiku tam nějaké jsou. Je opravdu škoda, že se harrachovští o tratě nestarají líp (respektive častěji). Na skiareal.com sice dobře popisují aktuální stav, ale údaje o úpravách trati nedodržují (magistrála prý každý pátek a po větším sněžení...) Lidí bylo o víkendu i dnes dost, co by upravené tratě ocenili. Kdo chce mít jistotu, že se sveze, tak radši popojede autem na přeplněnou jizerskou magistrálu nebo do Jakuszyc. Škoda...
Vloženo 2.2.2015 8:44
Z Jakušic musíš buď pěšky,nebo po kraji silnice za hraniční přechod Harrachov a potom do leva cestou Terrex.Bývá zpravidla upravená.
Vloženo 1.2.2015 18:19
Prosím, nevíte někdo, vede-li teď nějaká stopa (a jaké kvality) z Jakuszyc na hranice a po hracicích na Voseckou boudu? A jak ji v Jakuszycích najdu? Díky!
Vloženo 1.2.2015 18:14
Jarouši, příp, jiní znalci, prosím, jak najdu v Jakuszycích stopu na hraniční čáru a na Voseckou boudu? Bude tam teď nějaká stopa? Jinak se to asi bude dost bořit, ne? Dík
Vloženo 18.1.2015 22:39
Dnes ráno byla magistrála čerstvě projetá rolbou. Pěkné svezení!
Vloženo 17.1.2015 19:53
Odpoledne stále nebylo nic najeto. Z Ručiček na Čerták je to uježděné, hrbaté a umrzlé, stopa na klasiku od lidí nějaká je. Kládovka není tak umrzlá, ale hrbatá je taky.
Vloženo 17.1.2015 14:29
Na magistrále leží nový vlhký sníh, ale rolba bohužel nevyrazila. Stopa na klasiku je prošlápnutá od lidí. Na skate je to hluboké a nejede to. Podél Mumlavy se to moc nebořilo, za to na Kládovce to byl boj.
Vloženo 11.1.2015 22:45
Skate Ryzoviste Rucicky OK, dal na Dvoracky spatny. Zpatky pres Rucicky na Voseckou boudu dobry, odpoledne zacalo sněžit a pri navratu to bylo uz o hodne lepsi po cele ceste.
Vloženo 19.1.2015 11:57
obleva
Vloženo 5.1.2015 13:09
V neděli se lyžovalo v cca 10 cm nového sněhu, který zakryl všechen led. Stopa na klasiku se prošlápla od lidí. Dnes v pondělí harrachovský web hlásí, že trasy upraveny (letos poprvé), takže předpokládám dobrou lyžovačku.
Vloženo 2.1.2015 11:03
Harrachov od Normy po modre pod Jaksin, po tratich na Voseckou,kaminky zadne,spise na brusleni,stopa vyjeta pouze od bezkaru.pak na hrebeny-Violik-uslapano od turistu,na brusleni Ok.Krakonosova snidane-Rucicky perfektni.Podel Mumlavy umydleno,ale na sjezd perfektni.Od vodopadu k Norme totalni mejdlo,nahoru bych to jet nechtela
Vloženo 1.1.2015 21:28
Harrachov (od Normy) - Mumlava - Krakonošova snídaně - Vosecká Bouda
Harrachov - Mumlava: Sněhu málo, je ujetý a ušlapaný, ale dá se bruslit jenom v některých místech hůlky naráží na asfalt. Od Mumlavy, až na voseckou je to čím dál lepší se sněhem. Jediný problém je, že je mokrý a místy namrznutý, takže sjezd dolu je místy nebezpečný, hlavně od vosecký ke snídani. Jinak na téhle trase nejsou skoro žádné hrbolky, nebo kamínky nic takového sem nezaregistroval. Stopa prořízlá není. Nejhorší jsou bezohlední němci, kteří Vám neuhnou a že sem jich cestou potkal.
Vloženo 29.12.2014 16:52
Harrachov - podel mumlavy na snidani a dale na Voseckou snehu dost, ujete a uslapane. Parada. Z Vosecke k Pramenum Labe a dal na Dvoracky to slo, zafoukane, nutno proslapavat, ale bez ledu nebo vystouplych skalek. Z Dvoracek na Rucicky a dale na Certovu Horu asi nejlepsi svezeni, brusleni i klasika, ale bacha na vystouple kameny. Hlavne vprostred kdyz se brusli, ve stope OK. A pak uz Certak po cervene dolu, moc sjezdaru ale OK :-)
Vloženo 28.12.2014 16:10
dnes z Rezku na Dvoracky,skrz Kotelni jamy na Misecky,na Vrbatovu b.,sedlo Lyse hory a zpet ba Rezek.snehu dost,akorat z Rezku na Dvoracky po Drevarske je to trochu odtate.cesta z druhe strany OK.na hrebenech opravdu silny vitr (odfoukl mi i bryle)
Vloženo 26.12.2014 19:42
Z Dvoraček byly rolbou protažené trasy na Vídeňskou a přes Sklep a Pěticestí k Rezku. Exkurzní a Vlčí jsou sjízdné, ale je tam několik mokrých míst.
Večer začalo hustě sněžit.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice