Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 22.4.2013 9:37
V 8h z Harrachova - podél Mumlavy - po modré k U čtyř pánů - Vrbatka - Pančavský vodopád- Labská-Violík-Vrbtaka-Harrachov: Do cca 10h byl v údolí sníh zmrzlý, pak už mokré nejedoucí hmoty. Nazout se dalo cca 1 km nad Mumlavským vodopádem. V lese ale nánosy jehličí, tak s klistrem opatrně! Voda hučela, slunce rvalo a potkal jsem 10lidí za celé dopoledne. Snad nám to do srpna vydrží :-)
Vloženo 6.4.2013 19:31
Harrachov - Dvoračky - Rezek: všude sněhu dost, čerstvě upraveno v pátek nebo dnes. Někde je bohužel trochu vidět, že už začíná sezóna pěším turistům, kteří rozdupávají trať bruslařům, zatím to asi nebude nic hrozného. Pro nás klasiky výborné podmínky, do stop nikdo nešlape.

Nejlepší místa i na bruslení: část Harrachovských tratí - od nich na Čerťák a dál na Ručičky. Naprosto luxusní pak Krakonošova snídaně - úbočím k cestě z Rýžoviště na Ručičky. Naopak nejvíc podupané podél Mumlavy na Krak. snídaní a z Rýžoviště na Ručičky. Jediné místo se spíš průměrně kvalitní stopou na klasiku je z Dvoraček na Rezek, lepší to je po zelené značce.

Video je tady http://www.kamzasnehem.cz/video/dvoracky-2013-04
Vloženo 26.3.2013 16:44
Z Harrachova kolem Mumlavské nahoru na Ručičky, pokus o přejezd na Dvoračky zhatil vichr, tak raději směr na Studenov. Chata Studenov zavřená, tak tedy zpět přes Ručičky, Kládovou cestou a tratí pod Plešivcem na Krakonošovu snídani a dolů do Harrachova. Úprava je zjevně staršího data, ale jela jsem na skejtech a nikde nebyl problém. Občas jsou naváté sněhové jazyky, ale sjezdy, i v lese, jsou bezpečné. V lese je hodně jehličí, klasici, nezapomeňte si vzít škrabku. Na skate je to určitě lepší.
Vloženo 25.3.2013 16:51
Z Harrachova k celnici upraveno na klasiku i na skate, Terex je projetý pouze na klasiku, místy zafoukáno a místy naopak vyfoukáno až na led. Na tak pozdní období celkem slušné podmínky, nikde není nebezpečno. Od Krakonošovy snídaně se dá bez problémů dojet až do Harrachova k Normě. A nikde ani noha...
Vloženo 28.2.2013 10:41
Cesta Terex luxusní.
Vloženo 15.2.2013 0:00
Biatlonové tratě v Harrachově upravené na skate i klasiku, včetně cesty pod silnicí od autokempu až po hraniční přechod.
Vloženo 14.2.2013 20:22
Cesta z Jakušic do Harrachova nad tratí vyloženě turistická,dobré pro sjezd,ale pozor!!!!!Při klesání do oblasti nádraží Harrachov vykáceny stromy nad propastí k žel.trati.Kdo to nezná,nebo pro děti vyloženě životu nebezpečno,možnost pádu z cca 15.m ze skály na trať.
Vloženo 13.2.2013 17:36
Krásná čerstvá stopa v sobotu Harrachov-Vosecká až Labská bouda jak na klasiku tak skate . Dále na Špindlerovku a Sliaský dom rošlapané oraniště . Tolik pěších jsem na sněhu ještě neviděl . Odměnou nám bylo nádherné slunečné počasí.
Vloženo 9.2.2013 23:03
Ladzi, info najdeš tady: http://www.skiareal.com/zima/bezec.php?lang=1&ro=1
Akorát 100% to není-většinou za upravené berou i 7 dní po projetí rolbou. Jinak od autokempu Harrachov - Terex - Krakonošova snídaně - Ručičky upraveno. Právě Terex ale určitě ne na dnešek, ale někdy v týdnu dřív, ale cesta naprosto v pořádku na skate i klasiku a hlavně bez lidí.
Vloženo 7.2.2013 18:31
Varování!!!!Na sjezdu od turistického přechodu k žel.zastávce Harrachov pozor.Těsně nad nádražím v největším spádu a zatáčce je cca.2metry k zářezu trati a 15 hlubokému pádu nic nebrání,stromy jsou vykáceny.To by asi byl poslední pád v životě.Platí i pro pěší a cyklisty a hlavně hlidat děti.Je to propast.
Vloženo 13.1.2013 19:55
Kdo ví, jak zjistit kdy bude upravena trasa Terex - Vosecká a Vosecká Muml.vodopád? L.
Vloženo 12.1.2013 22:49
Harrachov-od Mumlavské boudy směr Krak. snídaně, Vosecká (dále od Vos.směr Labská louka jen prošlapáno turisty), Ručičky a Dvoračky dobré pro skate i klasiku.
Na skate místy více prašanu, ale jde to.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice