Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2023/2024

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2023/2024. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 24.4.2024 13:14
V úterý jsem jel na běžkách skoro celý Terex, dalo se nasadit cca od 950mnm, ale už v poledne byla místa hodně odtátá, určitě ne na áčkové běžky, dá se jen po kraji v trávě a dnes možná už vůbec. Od křižovatky pod Voseckou je už sněhu více, ale je to ťapání, hodně rozbořená cesta. Hřebenovka na Sněžné jámy je krásná, ale sněhu málo, často koukají kameny. Takže bych mírnil positivní nadšení ze začátku týdne. Každopádně jsem rád, že mě tak optimistický příspěvek o nejlepších podmínkách v Krkonoších ještě dostal na hřeben v krásném počasí :)

» Zobrazit GPX záznam trasy a všechny fotky (7)

Vloženo 22.4.2024 20:05
Ahoj z Harrachova okolo Kamenice pěšky, nasadit šlo na A lyze cca 1km pod Jaksinem, terrex zasněžený, stopa po me. Na Voseckou, Szrenicu, hřeben, všude nádhera prašanu. Sjezd od Vosecke v hlubocaku, na K.Snidani a po straně silnice téměř az k utulne. Kdyby tam neudelalo auto koleje dalo by se lépe. Až pripadne ve stredu a čtvrtek, nebude to mít chybu. Letošní druhé nejlepší bezkovani v krkonošských podmínkách (prašan, nic zmrzleho, nic mydlovateho, nic lepiveho, dost na sjezd..)
Vloženo 14.3.2024 17:19
Nečekaně dobré podmínky na hřebenech. Z Horních Míseček ti co to umí můžou bruslit až k Vrbatově boudě, trasa ráno krásně upravená. Na planinách všude sníh, samozřejmě měkčí, ale úplně v pohodě. Guláš na Vosecké a Rohozec 11° taky ideální ;-) Dnes šlo ještě naposledy jet k Vosecké od Labské po vrstevnici. Tato cesta se od 15.3. uzavírá pro klid tetřívků. Turistů všude málo, paráda.
Vloženo 9.3.2024 20:32
Ahoj lyžníci. Předně bych chtěl poděkovat Honzovi 1949 za perfektní zpravodajství po celou zimu, je to jediná jistota v dnešní době 😀 My dnes jeli asi naposled (jestli ještě nenapadne) z celnice na Voseckou Terexem a stejnou cestou zase zpátky. První sníh se objevil po 1,5 km, na 2,5km se začalo dát jet s četným přenášením a popochazenim - taková indiánská bezko chůze. Od 8.km byla již souvislá stopa a povrch byl překvapivě kvalitní a to i na skate. Na Vosecke mraky lidí, kromě běžkařů ještě turisté a skialpinisté. Za celý den jsme potkali několik desítek lidí, tak velkou účast jsem nečekal😀 Sjezd z Vosecke byl úplně v pohodě, sněhu dodatek. Takže nakonec docela fajn lyžování, ani ten vítr nebyl tak hrozný😀👌
Vloženo 7.3.2024 17:45
Terex - jistota sněhu začíná někde na úrovni cca 1100 m nad mořem – nad tím vesměs dobré, pod tím vesměs vytate. Stále stopa na klasiku bruslit se dalo docela pěkně. Na hodně místech je to ale opravdu vytáhl téměř na asfalt, takže starší lyže a opatrně.
Vloženo 6.3.2024 21:16
Je to přesně tak. Zelená od Vosecké je plná boulí, při sjezdu se tam špatně manévruje, po hranici občas projede skútr, na sjezd se mi cesta přátelství zdála lepší. Tak snad jsem ti Lucie neodpověděl pozdě. Skol Jirka🙂
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 6.3.: Děkuji Jirkovi? "jirkas" za radu! Já mám tu zelenou z Labské louky na Voseckou ráda, protoze je to z kopce :-))) Doporučujete jet opačně, protože cesta je špatná/zmrzlá/nebezpečná nebo je v tom ještě něco jiného? Myslela jsem, že bychom jeli ze Szrenice přes Tvarožník po cestě přátelství k prameni a na Labskou a pak přes Labskou louku po zelené na Voseckou a pak nahoru zpět na Szernicu k lanovce a dolů. Ještě jednou moc děkuji za radu!)
Vloženo 5.3.2024 18:33
Včera jsem na běžkách jel od Labské přes Českou b. na Voseckou a po zelené na Labskou louku. Sněhu všude dost, ale rozdupaný od pěšáků. Na Szrenicu cesta vypadala dobře. Před Voseckou a kolem Tvarožníku raději pěšky. Rozhodně doporučuji jet směr od Vosecké po zelené na Labskou louku, ne opačně. Na skinech se jelo dobře i odpoledne. Zdatnost dětí nedokážu posoudit.
(Odpověď na dotaz uživatele Lucie z 5.3.: Poradil by někdo, zda se dá s dětmi na běžkách překonat stoupání za sněhem lanovkou na Szrenicu a pak z vrcholu po hranici na Labskou a přes Voseckou zpět k lanovce, lanovkou dolu? Je cesta sjízdná na běžkách? Děkuji moc za radu!)
Vloženo 3.3.2024 20:42
Dnes od celnice Terexem na Bílou vodu a zpět. První cca 1,5 km pěšky absolutně bez sněhu, poté pod Mrtvým vrchem začne sníh, před Alfrédkou pak luxus až za Kamenici. Akorát pozor, na půli cesty mezi Kamenicí a Bílou vodou je najednou nečekaně cca 300 metrů asfaltu; od Bílé vody to je najednou přímo za zatáčkou ve sjezdu po skvělém úseku, tak opatrně. Obávám se, že příští víkend to už bude jen pro blázny... Dnes parking na celnici skoro plný. Skol!
Vloženo 3.3.2024 20:02
Jako většina jsme se nalákali na upravenou včerejší stopu kousek od Zátiší. Ale většina to po 2 km vzdávala - nevím, co upravovali?? Kdo vydrží ke Kladence a přejde kousek ledové části, tak pak už krásná stopa i sníh.
Výstup na Voseckou náročnější po zmrzlých pásech, ale odpolko, když povolilo, tak se to dalo i sjet.
Vloženo 3.3.2024 15:17
Trans Krkonoše: Trasa Č.Hora lanovka - Pražská- Lyžařská - Bufet - Luční - Špindlerovka - Petrovka -Černé sedlo - Sněžné jámy - Vosecka - Terex - Jakuszyce
Fajn makačka na jeden den cca 42km, ale dalo se. Sněhu celkem dost, většinou sypká mokrá hmota. Přenášení na klasických místech: louka kolem Pražské boudy cca 200m, v lese nad Zahrádkami snad to byl opravdu jen špinavý led - dalo se přesoupažit, kolem Petrovky to není souvislé, dolů z Mužských kamenů koukaj šutry takže dolů 2x100m přenášení a konec Terexu cca 1,3km asfalt a již před tím místy špatné. Jinak na hřebenech většinou sněhu mnoho, dala se jet i “sjezdovka” nad Špindlerovkou od M. Šišáku. Dost se to boří a moc to nejede.
13:31
14:02
14:18
16:48

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 29.2.2024 18:24
Dnesni foto...
12:07
12:15
12:35
12:41
Vloženo 29.2.2024 18:16
Takze, rano lanem z Rokytnice na Lovcenku, 400m pesky, pak vostrej sjezd po jehlici na Kladovou a dale az za pristresek stale po jehlici. Na K.snidani uz celkem slusny, ale pro zmenu odtud jel nejakej vocas az na Voseckou pasovym autem, takze snih v poho, ale v kolejich se nedalo jet. Zkusil jsem jeste Labskou louku, ale na skate nic moc.
Sjezd dolu zpet k Lovcence celkem v poho. Jen ten krpal pod Rucickama po jehlici byl vyzivnej.
A pak tedy sjezd po "modre" na P do Rokytnice...po muldach v tezkem, mokrem snehu, s pasazi od Kaprunu, kterou bych smele oznacil jako cervenou, bych to v teto chvili uz nedoporucoval. Za dobrych snehovych podminek pro zdatnejsi bezkare asi v poho. Ale dnes masakr.
Jinak parkoviste za 200 a lano 290kc.
Vloženo 29.2.2024 6:53
Doplním rady ke sjezdu dolů do Rokytnice od Lovčenky lehkým selfpromem :-) KamZaSněhem.cz má i část věnovanou sjezdovkám a ze stránky s výpisem sjezdovek https://www.kamzasnehem.cz/sjezdovky/krkonose/rokytnice-nad-jizerou/lanovky to vypadá, že kombinací modrých sjezdovek Turistická - Přibližovák - Dojezdová se dolů sjet dá. Názvy sjezdovek se kdyžtak na mapě zobrazí po nazoomování mapy. Rokytnické sjezdovky sice na jaře vytávají obvykle brzy, ale tohle jaro je specifické, pač sníh nemizí tolik kvůli sluníčku (na to bývá Rokytnice háklivá), ale kvůli tomu, že nebylo tolik a odnášely ho deště. Info, jak to dopadne reálně, je samozřejmě vítáno.
Vloženo 28.2.2024 16:41
Sjezdovka od Lovčenky k dolní stanici lanovky na Lysou horu jde na běžkách sjet úplně normálně, jel jsem to už 2x. Samozřejmě nevím, jak je to tam aktuálně se sněhem.
(Odpověď na dotaz uživatele Sajlor z 28.2.: Cyril - Omlouvam se, myslem jsem modrou sjezdlovku (obtiznost). Nechal bych auto pod sjezdovkou v Rokytnici, lanovkou nahoru na Lovcenku a zpet dolů prave po sjezdovce.

Jinak diky za odpoved.)
Vloženo 27.2.2024 15:51
(Odpověď na dotaz uživatele Sajlor z 27.2.: Dalo by se pri zpatecni ceste sjet po sjezdovce? Melo by jit o modrou, tak pokud je tam snih az dolů...prudsi nez sjezd z Vosecky do Harrachova to snad nebude.)

Včera to vypadalo, že dole v Rýžovišti je ještě na sjezdovkách sníh. Jestli je otevřená modrá, to nevím. Ale co vím, je, že už minulou středu byla špatná cesta z Ručiček na Čertovu horu, nešlo to pořádně ani do Studenova (viz úpravy tratí - kam dokázala zajet rolba). Řekl bych, že sjezd přes Krakonošovu cestu je lepší než Janova cesta. Od konce sněhu na Krakonošově k Zátiší to bylo včera jen asi 10 min chůze.
Vloženo 26.2.2024 18:05
Vlakem Jakuszyce, pak pesky 2km na Terex - Snidane - Kladova cesta - Ryzoviste, s odbockou na Rucicky. Terex nad 920m jde nasadit na tenke slupce ledosnehu, nad 950 ujde (viz kam dojela v nedeli rolba), nad 1000 skvele jarni lyzovani, malo jehlici i lidi. V lese tvrdsi, na slunci trochu bramboracka. Asi 2-3 mista je videt asfalt i nad 1000, ale jde to zatim objet. Horni cast kladove cesty asi nejlepsi usek, tvrde, ciste; pod 1000m se to rychle horsi, ale s 2 prenasenimi jde dojet az 1km nad Zatisi na konci Ryzoviste do vysky cca 800m. To je z Harrachova asi nejnizsi najezd. Celkove super jarni lyzovani: kombinace klasika a skate.
12:46
14:00
14:33
15:06

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 26.2.2024 12:08
Ahoj, jak píšeš, vyjel bych k Lovčence, lanovka Horní Domky. Pak 0,5 km pěšky na Ručičky a pak Kládovka + Snídaně, Vosecká nebo Terex, včera to upravila rolba... Ale nebyl jsem tam. Asi bych hodil do lesa batoh s botama a bundou, na lepší cestu pěšky dolů do Rokytnice k autu.. třeba. Měj se pěkně...

(Odpověď na dotaz uživatele Sajlor z 26.2.: Ahoj, poradi nekdo kde zaparkovat a naskocit do stopy (skate)? Bydleni v Rokytnici.
Vzhledem k situaci predpokladam, ze jedine sjizdne misto bude hreben v okoli Labske Boudy. Kdysi jsem parkoval na Ryzovisti nekde u pensionu Zatisi a dalo se po kladove ceste az na Voseckou. Ted mam obavy, abych nesel od Zatisi treba 2km pesky.

Nebo zda se da vyhnout ceste autem z Rokytnice do Harachova a vyrazit nejakym vlekem primo z Rokytnice napr. na Lovcenku pod Rucicky?

Dikyl moc za info.)
Vloženo 25.2.2024 16:49
zdravim dnes opet pekny den i na hrebenech.jsem na ryzovisti v garny grifu mimochodem velmi kvalitni bydleni pesinou kolem armabetonu kladovou cestou kde je treba kousek vynest pote lze vyjet k mastali cca 960m dale trochu ledovate kazdym metrem snh pribiva.od krakonosky lze na labskou.tudy nejlepe na skialpech.od ctyr panu nadherne podminky snehu mraky a vse bezvadne utazene.proste jedna basen.dale k vosajde se to zase horsi.cesta okolo mumlavy pro ski naprosto k nicemu.takze spokojenost.jarda
Vloženo 24.2.2024 20:38
Ručičky, Dvoračky, Labská bouda, rozc. Sněžné jámy, Vosecká, kus Terexu a zpět, Krakon. snídaně a Kládová cesta.
Počasí nahoře oblačno a trochu větrno.
Sníh: Od lesního zátiší začíná po cca 700 metrech. Přenášení: 1 místo u Dvoraček (pokud se jede kousek nad chatou tak netřeba) a 1 místo u přístřešku na Kládové cestě. Dolni část Kládové cesty tenká šlupka a chce to trochu opatrně. Namazat na toto prostě nejde, výtečná kombinace tuhého a klistru pro dolni část, musela nahoře v prašanu dolů a dole zase znovu namazat.
Jinak pozor na Terexu ne všichni vám při sjezdu dolů vpravo ve stopě uhnou, tak jak zažité v sousedních Jizerkách.
Vloženo 24.2.2024 14:32
harrachov bez noveho snehu ale cca 950m uz parada, novy snih 10cm takze jehlici spina super schovane.vse nove utazeno podklad dostatecny.namotane trate nad harrachovem jsou prez vyrazny dest ve velmi dobrem stavu.takze vrele doporucuji.skol jarda
Vloženo 21.2.2024 18:30
Lysa hora - Dvoracky - Rucicky - Studenov - Ryzoviste, s detmi. Nad 950 prisnezily 3cm a skrylo to jehlici na tvrdsim podkladu: dobre. Z Lyse hory po cervene sjezdovce (byla zavrena, vytata mista). Dvoracky - Rucicky fajn. V pulce mezi Rucickami a Studenovem prenaseni 500m - jehlici. Pak to jeste kousek slo, ale uz nic moc. Kolem Studenova uz led a asfalt. Dolu na Ryzoviste slo sjet kus na pekaci :) Nahoru by tak pulka tohoto useku sla vyslapnout.
Vloženo 19.2.2024 9:25
Pěšky podél Mumlavy na Krakonošovu snídani. Dole u vodopádů sníh žádný, postupně špinavý led, špinavý sníh a teprve od cca. 1000 m by to na běžky šlo. Od snídaně směrem na voseckou krásně vykrojena stopa. Ale musí se jít nejdříve 5 km pěšky.
16:31
16:33
16:44
17:08

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Vloženo 18.2.2024 18:45
Dnes cesta Terex od hranice na Voseckou boudu a zpět. Na začátku nutno cca 800 m pěšky. Pak sněhu dost. Dopoledne cesta namrzlá (na skate super), odpoledne rozbředlá. Mezi Lubošskou bystřinou a Voseckou boudou komplet (skate, místy i klasika) rozježděno jakousi čtyřkolkou, která jela k boudě.
Vloženo 17.2.2024 14:39
Terex - Snídaně - Kládovka. Nástup od celnice cca 1km s lyžemi v rukou, dál souvislá vrstva. Upraveno včera včetně stopy na klasiku. Terex na skate občas měkčí, špinavých míst není tolik, celkově ok. Nejlepší pasáž (čistý sníh, relativně tvrdé) je na Kládovce okolo heliportu, dál směrem na Ručičky už hodně špinavé - nejede to nahoru ani dolů.
Vloženo 14.2.2024 7:46
Jeli jsme v pondělí od celnice. První kilometr příšerný, led pokrytý jehličím. Pak se to zlepšilo a hlavně proti nám jela rolba, která jehličí strhla a překryla sněhem. Dojeli jsme pod Voseckou a jeli zpět po výrazně lepší trati.
Takže na tu bídu to ještě jde.
(Odpověď na dotaz uživatele Kuba z 13.2.: Dobrý večer ,chci se zeptat , nebyl někdo na Janouškově cestě (Terrex) nad Harrachovem na Voseckou boudu ?)
Vloženo 13.2.2024 8:15
Jel jsem z ručiček pře studenov, janovu skálu směr čertova hora a tudy opravdu ne - spousta jehličí a sněhu málo. Doporučit jde cesta z ručiček, přes kládovou cestu na krakonošovu snídani - tady se dá v pohodě bruslit.
Vloženo 10.2.2024 20:31
Ahoj, já jsem šel 9.2. odpoledne po dešti z vrcholu Čerťáku na Ručičky a v lese velká bída, jehličí a šišky a dost to drhne...z Ručiček ke Kládovce je to o dost lepší dá se i slušně bruslit, k Mumlave taky dobrý ale pak od Lubošské bystřiny už to nestojí za nic a je to na sundání lyží

(Odpověď na dotaz uživatele Špagetka z 9.2.: Ahoj. Jak to prosím vypadá z Čerťáku, na Ručičky, Kládová, Terex? Lze eventuálně i na skate?
Btw. souhlas s Oldou - mám z Harrachova stejnou zkušenost z loňského března.)
Vloženo 8.2.2024 18:24
Nevěřte tomu,že když na mapy.cz je rolbou projetá cesta,že půjde jet na běžkách.Okolo Harrachova je to skoro podvod.Ano,rolba tu skutečně jela,ale po asfaltu či písku/hlíně.Na běžky to fakt není,až nad 900 m n.m. se dá.jinak pěšky.
Vloženo 7.2.2024 16:38
V Jakuszycích velmi dobré podmínky, přes noc očividně nasněžilo, sice ne moc, ale po těch deštích z posledních dní, je to luxus. Cestou autem jsme míjeli odbočku na terex a i tam zjevně nový sníh i s čerstvou stopu.
Vloženo 6.2.2024 20:02
Lanovkou na Čerťák, pak na Ručičky a na Dvoračky. Oběd na Dvoračkách a zpět. Dolů do Harachova po sjezdovce. Sníh jak kde, v lese někde totální bordel a někde lepší, někde špinavý led. Stopa celkem dobrá, někde to fest na špíně drhne. Lidí málo, cestou pár dětských "lyžáků". Jo a jeli jsme skate.
Vloženo 4.2.2024 12:06
Dneska brzo rano z Harrachova nahoru po Pilske na Studenov a Rucicky. V lese neskutecny bordel a led, leze pisek. Nahore lepsi useky. Dolu z Cerne hory jsem jel radsi po sjezdovce.
Vloženo 2.2.2024 15:47
Opět okruhy na Vlčím hřebeni mezi Rezkem a Dvoračkami. Neskutečné, toto jsem tu ještě nezažil. Před obědem v prašánku, po obědě první po úpravě. Rovinku do Vidlice jela rolba dvakrát. TOP.
13:37
13:43
13:43
13:55
Vloženo 31.1.2024 15:04
Rezek, tratě okolo Vlčího hřbetu. Na to, jak dlouho už nesněžilo, jsou tratě perfektní. Klasika i bruslení
skvělé, jehličí i šišek minimum. Díky za úpravu, letos to fakt skvěle funguje. Přispějte také, údaje jsou na fcb Rokytnice.
Vloženo 29.1.2024 15:57
Lysá hora - Dvoracky Ručičky - Čertova Hora.
Vyjel jsem v 9 ráno lanovkou, ale pod Ruženčinou zahrádkou to otočil. Pláně jsou pod krustou, návěje a já nemám vazy v kolenou. O hubu. Snesl jsem to na Dvoračky a pak klasicky přes Ručičky na Čerťák a zpět. Úsek Dvoracky - Čerťák občas trochu plotna, v lese jehličí a šišky, ale počasí nádhera! Dolů z Ručiček jsem jel raději po sjezdovce.
9:44
9:50
Vloženo 27.1.2024 18:39
Dnes s Harrachova přes Janovu cestu na Ručičky - tuto část jsme do poloviny svahu museli vyjít s běžkami na rameni - všude led. Následně od rozcestí Na Kamlu a dál celkem OK na klasiku. Od ručiček po cestě na Kládovku se to dalo sjet, Kládovka je výborná na klasiku i bruslení. Od Krakonošovy snídaně nahoru na Terex, všude sněhové podmínky dobré na klasiku i bruslení. Z Terexu plužením od Bílé vody (22) až ke Kamenici a s dvojím přenášením se dalo dojet až k Normě. Celkově skvělé.
Vloženo 26.1.2024 14:58
Trať Bedřichov Vítkovice. Brusličky. Ráno celé Jizerky prostě bomba. Hoši s rolbama to přejeli včera odpoledne a s tim průjmem co je všude udělali hotové kouzlo. V úsecíchv lese jsou šišky a jehličí ale maličko. Sníh jsou takové malé ledové hrudky, ale jefe to po nich jak blázen. Úprava končí na Jizerce, dál ke Královskému mostu je to ledový brutál, ale jel jsem skoro až dolů. Pak jsem zastavil zadkem a dál pěšky za mostem po zelené až na Orle. Polská strana dnes stojí za prd. Ledovaté, měkké a rozježděné multikárou. Od Izerskeho dzialu k nádraží už úplný brutál na ledu a mezi šiškama, ale jetelné. Misarova cesta doHarrachova na Nový svět byla těžká i během bez lyží. Led, propadání. V Harrachově vlekem na Čertovu horu za 160,-. Dolů do Studenova a dál na Ručičky dobrá úprava, jehliči nevadilo a mezi šiškama se dalo kličkovat. Z Ručiček nahoru až na Dvoračky super sníh a super úprava. Ale krpál je to hrůza. Na Dvoračkách dobře upravená sjezdovka, dalo se dobře plužit a nehodil jsem masku. Pod sjezdovkou jsem jel Vlčí cestou až dolů na hlavní silnici. Pozor sem nejezděte. Je to sice upravené, ale podklad jsou 2cm hroudy ledu. Je to hodně o ústa. Běžkaři v Jeruzalémě na Rezku říkali, že východní Exkluzivní cesta je parádně upravená. Z Rezku do Vítkovic je to jen na klasiku a k tomu ofroud. Tak jsem to vzal během do Vítkovic.

» Zobrazit GPX záznam trasy

Vloženo 14.1.2024 19:46
Rýžoviště od Pytlouna - Kládová - Krakonošova snídaně - Vosecká - kus po Terezu tam a zpět - Krakonošova snídaně - Luboch - Rýžoviště. Ráno asi 5 cm nového sněhu, sněžilo, kolem poledne už 10 cm. Některé tratě upravené, ale znovu zapadávaly. I tak díky za úpravu! Bohužel i do upravených tras šlapou pěšáci. Parádní svezení. V nižších polohách pozor, tam kde není starší podklad, je to o lyže.
Vloženo 14.1.2024 7:24
Rýžoviště od Pytlouna - Kládová - Krakonošova snídaně - Ručičky - Dvoračky - Čertova hora klasicky. Prvních asi 500 m pěšky, pak asi 500 m na lyžích, ale beze stopy. Pak už upravené tratě, starý přemrzlý sníh a na něm poprašek nového. Sněhu dost. Úsek Ručičky - Dvoračky bez úpravy, místy ledovatý. Celkové pěkné svezení.
Vloženo 13.1.2024 17:59
ráno terex tam a zpátky; tři dny stará umrzlá úprava a na ní 2-3 cm poprašku, těsně nad celnicí asi stametrový problematický úsek, ale kromě něj ideální podmínky na skate, a co jsem koukal na těch pár klasiků, tak si také pochvalovali.
Vloženo 9.1.2024 19:05
Dnešní den byl jako z pohádky. Začnu od začátku:

Od parkoviště směr Mumlavské vodopády je to o ničem. Šel jsem směr pěší, která vede podel silnice a pak do kopce na Trexe. V miste, kde je odbočka na vodopády uz to jede a krasa. Jen jehlici ve stopě, ale nevadi. Nahoře azuro a zima 😂. Když jsem se vracel, tak od Krakonoše snídaně to lze jeste celkem sjet ale pak cca 2 km uz po svých.
14:02
14:22
Vloženo 8.1.2024 10:20
Z Certovy hory na Rucicky byl povrch zledovately, s popadanym jehlicim. S opatrnosti to bylo sjizdne. Od Rucicek na Krakonosovu snidaniperfektni svezeni, jak na klasiku, tak brusleni. Smerem na Voseckou boudu byly podminky idealni. Cesta zpatky do Harrachova na Luboch super, pokracovani k Mumlavskym vodopadum bohuzel jen led a asfalt.
Vloženo 28.12.2023 17:09
Odpolední Terex tam a zpátky od celnice, včerejší večerní úprava zajistila ideální podmínky. Jenom občas parta pěších bambulů v trojstupu se statečně snaží pokazit bruslení, naštěstí tvrdé a tak vytvářeli jen o malicko větší krátery než od hůlek.
Vloženo 27.12.2023 18:39
Rezek, Dvoračky a zpět.
Trasa včera upravená a asi je to to nejlepší, co kde v okolí je. Trať byla zmrzlá, místy se jelo krásně, ale dost často je vytátý sníh a tak 10x za tu cestu sundaváte lyže.
Vloženo 27.12.2023 18:09
(Odpověď na dotaz uživatele Petr.H z 26.12.: Ahoj, dnes odpoledne asi upraven Rezek. Má někdo info jaké to tam je?)

Jak na jaře. Do Vidlice firn, tvrdá rychlá stopa, jehličí, občas třeba přenést přes potok. Horní okruhy jsem nejel, neb je tma a je třeba si dát pár Medvědů v Jeruzalémě. Ale podle podmínek dole to nahoře bude super.
Vloženo 17.12.2023 18:23
z Harrachov od Normy jsem jel podle Kamenice nahoru Pod Platenfallem sankarskou dráhu na Bílou vodu a dále po Terexu na Kamenici a Alfredku.Dole snih měkký misty vytata místa a potůčky pres cestu , výše snih zmrzlý, dobře držel swix červený se stříbrným. Na trase terex podmínky dobré drží i stopy projeté rolbou dříve .Odpoledne jiz měkké a dole četné potůčky pres cestu, ale stale lze projet. Zasoba sněhu nahoře stále slušná tak snad oteplení všechno neodplavi.
Vloženo 16.12.2023 16:12
Terex (Janouškova cesta), od staré celnice, dnes na klasiku paráda, na pevném urolbovaném podkladu jsou asi 3 cm čerstvého mokrého sněhu.
Vloženo 9.12.2023 19:04
Vlčí hřeben, okruhy mezi Rezkem a Dvoračkama naprostá bomba dole i nahoře. A pak na Rezku v Jeruzalémě jakbysmet.
Vloženo 8.12.2023 16:19
Biatlonove kolečko - najeto rolbou i k Hutskemu rybniku, kousek po louce trci trava, ale opatrne jde prejet. Zbytek kolecka v lese ok.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice