Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2015/2016

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2015/2016. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 1.5.2016 9:48
Tak jsem si včera ještě krásně zaběžkoval na pláních v okolí Kotle. Zaparkoval jsem v Rokytce a vyjel lanovkou na Horní domky. V záplavě kolařů a teplotě kolem 15 stupňů ( sníh nikde v dohledu) jsem si připadal jako exot :-) Pak jsem se vydal přes Dvoračky k Velkému Kotly. V místech. kde se cesta stáčí na pláň jsem nasadil běžky a projel trojúhelník k Harrachovým kamenům a pramenu Labe. Žádného běžkaře jsem už nepotkal. Jako ukončení sezony 30.4. to byla paráda.
Vloženo 24.4.2016 12:16
Pěšky od Jakuszyc přes Szrenicu, Českou budku, pramen Labe, Labsku a Vosecku boudu do Harrachova. Sníh na Labské louce kolem 20-30cm a dalo se dojet až k Vosecké b. Pokud v týdnu něco připadne rozsah i dojezd se ještě prodlouží. Jinak jsem byl osamocený běžkař mezi turisty a cyklisty :-) SKOL !
Vloženo 20.3.2016 10:01
Z Lysé hory, ze Studenova, Ručiček se otvírají celě Krkonoše pro hezké svezení. Jak z Rezku nevím, ale asi to půjde taky...
(Odpověď na dotaz uživatele Petr F. z 19.3.: Ahoj všem, nemáte někdo aktuální informace o stopách pro běžkaře v okolí Rokytnice? Mám tam jet za pár dnů, a vzhledem k počasí mám pocit že lyže už nemá cenu vozit.. Dík, Petr)
Vloženo 6.3.2016 19:56
Nesportovně jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu, odtud na Ručičky, Krakonošova snídaně (kiosek zavřen), na rozcestí Bílá voda sešupem dolů a dojeli jsme až do Harrachova po tenké vrstvě ale bez kamenů. Sněhu dost, neupraveno v celé délce, bruslení jen pro silné a odolné.
Vloženo 7.3.2016 11:53
V pátek i sobotu vše projeto, celá magistrála i Terex, slunce, mazání problematické, na bruslení sice krásné, ale sníh vlhký, byla to dřina. Sněhu dost. V neděli ráno opět připadlo, stopa se hned projela, bruslení postupně taky, roba nevim, byla jsem jen ráno.
Vloženo 26.2.2016 11:49
Čerťák - Ručičky - Krakonošova snídaně - Harrachov prašánková cesta bez nerovností, potmě nikde nikdo, nádhera, nad Mumlavskou boudou asi 3m asfaltu, dojezd oklikou vpravo až k mostu, na cestě k parkovišti sklouznutí po ledu :)
Vloženo 26.2.2016 8:07
Včera Mumlava - Vosecká - Svinské kameny - po hřebeni Sněžka a zpět (s rozdílem, že zpět přes Labskou louku, tam je sjezd lepší než přes Svinské kameny)

Krásně to až k vysokému kolu stoupalo, skvělý odraz, namazáno modré skivo z 80. let :D Pořád je používám po tátovi, a jakmile je pod nulou, nemůžu si jej vynachválit.

Běžky jsem nasadil asi kilometr za vodopády, ideální to bylo až od rozcestí Luboch, ale při zpáteční cestě jsem dojel až k vodopádu, pže jsme byl už unavený a taky neměl nové lyže, ale už to bylo s kamínky.

Na hřebeni to bylo super hlavně ráno, když byly zaváté stopy od lyžařů, pěšáků, psů atd., a sníh se přitom vůbec nepropadal. První lidi (vyjel jsme v 7:30) jsme potkal až u polské celnice, skupinu asi deseti skialpinistů, co měli bagáž jako do Himalájí :D

Jako na Václaváku to bylo až kolem Špindlerovy boudy po 10:15. Cestou na Luční objíždění devadesátihlavého školního výletu, Jizerky hadr. Obecně největší koncentrace lidí mezi Špindlerovkou a Sněžkou.
Vloženo 24.2.2016 21:19
Dnes z HARRACHOVA lanovkou na Čerťák, dále na Ručičky, Dvoračky, Harrachovy kameny, Vrbatka, U čtyř pánů, Labská louka, Vosecká bouda, Krakonošova snídaně, Mumlavký vodopád - nad Čertákem až na Ručičky sněhu dost,parádní tvrdá stopa, místy trochu ledu. Na hřebenech tradičně nafukáno a potom od Vosecký boudy až na Mumlavký vodopády parádní svezení, čerstvě projeto rolbou, stopa tvrdá, rychlá na klasiku ani v nejprudší zatáčce lyže v rychlosti nevyskočily. Dojet se dalo až k Vodopádům. Na bruslení paráda, na klasiku taky - dnes fungoval modrej klistr, skluzovej vosk CH7. Podmínky luxusní :)
Vloženo 18.2.2016 20:19
Čertova hora - vrśek Studenova - Ručičky - Heliport - Krakonošova snídaně - Mumlava - Harrachov. Celý úsek dnes projetý rolbou. Všude nad 900 mnm podmínky doslova vynikající - zejména nad 1000 mnm je to super. Ale jsou kritická místa kde museli bězky dolů - mezi velky Studenov a hospodou jen led a moc kamenů, kopec k Ručičkám čistý led. No a pak špatný konec udoli Mumlavy. A dole v Harrachově už se po stopách nedá vubec, tam už sníh opršel zcela.
Vloženo 18.2.2016 18:47
Rezek-Dvoračky-Rezek po běžeckých tratích, velký okruh. Po zelené zledovaťelé, míst vytáté. Sníh mokrý a velmi rychlý. Odbočka směr Mísečky a pod Dvoračky Pašeráckou stezkou jen proslápnuto. Z Dvoraček po žluté pak odbočení na běžkařský okruh bez stopy a nad Rezkem ledové plotny.
Vloženo 14.2.2016 0:05
Z Rezku na Dvoracky led pokryty snehem misty preorano rolbou a sutry,rucicky,pak 3km smerem Krakonosova snidane (perfektne upravena stopa) a zpet na Rucicky.a na Studenov.take dost snehu.na Sjezdovce na Studenove jen poprasek,nesjizdne
Vloženo 13.2.2016 12:58
Jana:hraniční pásmo je vyznačené na všech mapách i v seznamu. Na Google Earth není vyzačeno, ale jsou tam zase fotky.
Vloženo 12.2.2016 20:07
Jeďte co nejvýš, je málo sněhu. Nejlepší podmínky byly dnes na nejvýše položených tratích v Harrachově, Alfrédka - Vosecká - Ručičky. Doporučuji horší lyže, v nižších polohách občas pod 5 cm nového sněhu překvapí šutr, zvlášť tam, kde to přeryla rolba. - doporučení pro zítřejší výlet od důvěryhodného zdroje na FB.
Vloženo 12.2.2016 18:53
Jirka: chtěla bych poprosit o nějaký odkaz na mapu, kde by bylo zobrazené to hraniční pásmo od Jakuszyc na Voseckou.
Dnes někudy tamtudy 2 běžkaři a já se jich zapomněla zeptat.
Jinak připojuji info ze dneška: od žst Harrachov na hranice kousek pěšky, pak po nově upravené cestě do Jakuszyc, pod Cicha Równia, Orle a spodní cestou zas k vlaku. Jelo se dobře.
Vloženo 8.2.2016 12:32
Jana: Nepřesně jsem specifikoval dotaz. Myslel jsem z Jakuszyc hraničním pásmem na Voseckou. Hned od parkoviště 1,5km po 50m narnuté dvoumetrové kupy sněhu přes celé pásmo. Zřejmě zásoba sněhu na závody.Dále již v prašánku běžky s pásy krásně stoupali panenskou přírodou až na Voseckou.
Vloženo 6.2.2016 22:00
Dneska na Voseckou podel Mumlavy, super upraveno. Z Vosecky na Labskou louku klasickej motokros. Na Vrbatovku dobry. Na Dvoracku motokros. Z dvoracek do Harrachova super sjezd. Snih byl dole mokrej, nahore umydlenej, ale na tu letosni bidu super pojezd.
Vloženo 6.2.2016 15:07
Jirka: Nechá, proč by se nedalo? Včera jsem byla spolutvůrcem stopy v čerstvém prašanu od silnice nahoru směr Celnice, Pod Jakšínem atd. až k rozcestí pod Voseckou b. Bylo to trochu namáhavé, ale dřív rolby taky nejezdily :)
Vloženo 5.2.2016 23:02
V 17:00 od Zákoutí, Harrachova cesta, Terex, Vosecká, Krakonošova snídaně, Mumlavský vodopád.
Harrachova cesta, odbočka U Lana .. čerstvě rolbováno vinikající. Nahoru na Bílou vodu .. projeto pouze skůtrem. Bílá voda, odbočka na Voseckou .. pouze stopa soupaž, 20cm nového hlubokého sněhu. Vosecká, Krakonošova snídaně, Mumlava .. rolbováno a uježděno (pěkné svezení). Když jsem odjížděl začínalo sněžit.
Vloženo 28.1.2016 19:18
Harrachov (lanovka Čerťák) - Ručičky je stopa, zatím sněhu asi 20cm, rozbředlý. Růženčina zahrádka - Labská louka stopa, Labská louka - Vosecká bouda rozdupaný / bude vo hubu až to zmrzne. Vosecká bouda -Harrachov krásná stopa + upraveno i pro skate,dá se až k autobusáku.
Vloženo 18.1.2016 8:21
Nad Vítkovicemi (Aldrov/Vurmovka) všechny tratě pěkně upraveny, ale na skate byl povrch ještě docela měkký. Exkurzní z Rezku na Dvoračky ujetá jen od lyžařů.
Vloženo 17.1.2016 19:37
Cesta z Harrachova na celnici a pak na Voseckou boudu a zpět přes Mumvlaský vodopád, upraveno strojově z 80% a super svezení
Vloženo 11.1.2016 0:32
Na kameňačky je Harrachov supr, na "standardní" běžky zase k pláči. Fotky z té více zasněžené části zde: https://plus.google.com/+MichalPelc/posts/ZUm38vD7pRD
Vloženo 9.1.2016 22:52
Harr Norma- Mum vodopád-lávka doprava-heliport-K snídaně- Pod Voseckou- Terex. Na klasiku ok, horší sjezd z Alfrédky k silnici na přechod, špatné poslední 2 km před Harrachovem. Na starší lyže to jde
Vloženo 9.1.2016 22:11
Od Celnice po Terexu na Krakonošovu snídani, nahoru na Kládovou cestu - zpět spojkou k Mumlavě - na Snídani - na Voseckou a po Terexu zpět. Začátek v lese pod stromy méně sněhu, s opatrností se projet dá, postupně lepší, ale občas se to utrhne a člověk to prošlápne až na asfalt.... Cesta podél Mumlavy slabší, méně sněhu pod stromy. Cesta k Vosecké špatná, písek, vypluženo. Sečteno podtrženo většinou pěkné lyžování, ale kvůli možnosti prošlápnutí až na asfalt spíše na kameňačky...
Vloženo 9.1.2016 9:25
včera jsem se byl proběhnout z harachova okolo vodopádů na Krakonošovo snídani je to ujete cca 4-7 cm misty jouka asfalt a jsou dosr kamínky na horší lyže v pohodě sjizdne.na skejt se to bude asi trochu trhat mozna se to proslapne misty az na asfalt
Vloženo 30.12.2015 9:38
Teď už se asi na běžkách nedá jezdit rozumně nikde. Upravené tratě na Černé hoře už jsou minulostí, budou tam zbývat maximálně desítky metrů sněhu nebo nic, viz zpráva z 25.12. zde http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/pec-pod-snezkou-janske-lazne. O úseku na Mísečkách/Medvědíně v délce 900m je zpráva z 28.12. zde http://www.kamzasnehem.cz/bezky/krkonose/misecky-spindleruv-mlyn.

Na hřebenech budou také jen zbytky sněhu. Z FB zkopírovaná zpráva od Radka Lacigy z 26.12.: "Mísečky jsou mrtvý, na hřebenech vládne strašnej fekál, a navíc jsou už taky mrtvý, tak jsem dnes vyrazil na Rokytnickej ledovec: 200m nastříkaný sjezdovky."

Takže trénující si nějaké zbytky sněhu nebo kousek nastříkané sjezdovky najdou (ty sjezdovky se budou zlepšovat už teď), výletníci mají smůlu :-(

(Odpověď na dotaz uživatele david t. z 29.12.: skol,
Jedeme do Kořenova na týden a už máme běžkařský absťák :) Poradíte prosím kde se dá běžkařit v Krkonoších ? Na bílestopy.cz sleduju, že na černé hoře ale už to tam je týden bez updatu. Za jakékoliv informace předem děkuju :))

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice