Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 13.4.2019 21:01
Cesta Vrbatovka-U čtyř Pánů mělo být "urolbovano" za případné chyby se omlouvám za hloupý android našeptávač. ;-)
Vloženo 13.4.2019 20:59
Dál trasa z Dvoraček přes Ruzencinu zahrádku a Vrbatovka: místy zmrzlý sníh bez stopy u Kotle dost větrno -5C. Vrbatovka po žluté směr U čtyř Pánů paráda uvolňováno první skvělý úsek jinak zatím doprocuji jen pro adrenalisty na běžkách nebo skialpy úplně v pohode. Úsek od Labské louky směr Vosecká: velká výška sněhu stopa není všude zmrzlé stopy od pěších turistů. Opravdu pro otrle sjezd na běžkách. Vrbatka směr Krakonosova snídaně (Mumlava) pekelně drsný sjezd, hodně zmrzlého sněhu-ski alpinista jistě však zajásá. Jen pro info: Vosecká od 1.4 do 18.4 ZAVŘENO! Od odbočky na Terex-Janouškovu cestu - upřímně nejlepší cesta možná nyní pro bezkare v západních Krkonoších!! Potkal jsem i několik bezkaru (jinde po cele 32km snad jednoho) je zde i docela náznak stopy a měkčí sníh. Jede to z celé cesty parádně! Jel jsem až na konec Terex cesty do Harrachova. Bohužel i zde asi cca 10-12 popadanych stromů které lze i s bězkami překonat ale zamrzí to. Cca 1,5 km před dojezdem na konec cesty (končí u asf. silnice směřující na Polský hran. přechod- několik vytátých míst i s vícero stromy. Trasa však dle mě nejlepší pokud se ještě letos chcete projet. Buď doporučuji sjet do Harrachova před Kamenice-most pod Jaksinem - modrá dolů zapadana stromy a beze stopy. Nebo pak až z rozcesti Alfredky jet po modré až na Harrachov Celnice a dám snad téměř ruku za to že pojede po sněhu až do onoho cíle ale musíte mít odvoz. Cesta opravdu paráda. Jinak skialpinisti vyrazte nebojte se pro vas teren idealni! Zdar ČM
Vloženo 13.4.2019 13:00
Cesta z Čerťaku po vyvezení lanovkou až na Studenov opravdu hrozná. Sněhu by snad bylo dost ale všude a to krom sněhu na horních partiích sjezdovky před odbočkou na cestu směr Studenov polámane špičky stromů a všude tzn snad na 80%plochy cesty jehličí. Mezi popadanymi stromy musíte klickovat a zapomeňte na plynulou jízdu. Certak-Studenov spíše pro pěší po vichřici s popadanymi stromy nedoporucuji! Úsek Studenov - Ručičky: kousek za chalupou na rozcesti nandate bezky a opět asi 50% cesty kličkujete mezi popadanymi špičky stromů a mraky jehličí - doporučuji spíše pro pěší resp. pro jarní bezkare se starými bezky kteří chtějí výzvu. Dá se ale úplná pohoda to není. Úsek Ručičky - Dvoračky: pohoda sice žádnou stopu nikde nečekejte ale sněhu dost krom pár míst ale ale dá se plynule. Úsek před Dvoračky v lese poněkud zmrzlý- klouže. Těsně u Dvoracek vytaty sníh nutno dojít cca 80m k chatě pěšky. V noci ma sněžit možná se situace poněkud zlepší a věřím že horní úsek nad Dvoračky tzn. Vrbatovka-Zl.Navrsi-Labska-Vosecka bude na pohodu ještě o Velikonocích pokud nebude pršet.
Vloženo 10.4.2019 0:52
Tak v Harrachově už úplně sucho, ale cca 0,5 km nad Mumlavským vodopádem se už dá nasadit lyže, až po Luboch je to místy s přenášením. POZOR pokud pojedete dolů - i když je sněhu až 0,5 m, jsou v něm občas díry až na asfalt. Cca 100 m nad Lubochem byla poslední díra a potom už bez problému, sněhu spousta, samozřejmě v lesních úsecích s jehličím, ale co čekat v dubnu.

Kvalitu stop nehodnotím - jsem zhýčkán Jizerkami:-). Řekl bych, že jediné trochu pěkné svezení je v úseku Zlaté návrší - Labská louka, jinak je to už taková turistika s běžkami. V terénu už převládají pěšáci, případně lidé se skialpy, běžkaři jsou zde ohrožený druh:-).

POZOR - cesta z Brádlerovek přes Medvědí boudu k Medvědímu koleni je už protažená, muselo se místy přenášet. Nechápu proč, když jsem tam cestou potkal 2 rolby. U Medvědího kolene už sucho.

Vosecká, Labská a Martinovka mají aktuálně zavřeno (Vosecká do 18.4., Martinovka asi až do konce dubna).
Vloženo 7.4.2019 20:42
(Odpověď na dotaz uživatele Snoopy z 6.4.: Nevíte, jak to aktuálně vypadá od Harrachova směrem na Voseckou boudu?)

Odhad ze sobotního průjezdu přes Harrachov autem + zkoumání možností před minulým víkendem: Ani tehdy už se z Harrachova neupravovalo, takže poslední úprava je stará 14 dní. Dle množství sněhu podél silnice se dá usuzovat, že trasa podél Mumlavy bude v horším případě na mnoha místech vytátá, v lepším plná jehličí. Stoupání od Krakonošovy snídaně na Voseckou si netroufám odhadovat, to musí někdo, kdo tam byl.

Nevím, jestli odpověď ještě k něčemu bude, ale po sobotním lyžování v Jakuszycích, které jsem popisoval sem https://www.kamzasnehem.cz/bezky/jizerske-hory/jakuszyce, jsem večer vytuhl dříve, než přišel tento dotaz :-)
Vloženo 17.3.2019 22:43
V patek Janova cesta z Čertovy hory minimalne 25 cm nedotčeného prašanu. Po rolbě ani památky. Potkal jsem ji až v 13.30 na Kladovce.
Vloženo 14.3.2019 20:01
odpoledne z rýžoviště do Rokytnice ptes studenov. snih mokrý těžký ale stále to jelo. k veceru uz misto sněžení déšť.
Vloženo 11.3.2019 12:56
Koukám na Bílé stopy (http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov), že z Harrachova vyrazila rolba, v pondělí v poledne...
Vloženo 11.3.2019 7:23
Neupravené už delší dobu, díry po chodcích, dokonce i na Kládovce a vzdálenějších místech. Na tom nový sníh. I vzhledem k tomu, že byly prázdniny, tak je to velká ostuda...
Vloženo 8.3.2019 19:05
Trasy na běžky naprosto neupravené, takže na klasiku téměř nepoužitelné. Hned za hranicí Jakuszyce to je úplně jiný level, vypadá to, že to tu upravují každý den. Když jsme šli zkusit sáňkařskou dráhu, tak nás zastavila cedule zákaz vstupu-zimní období. Mají zde asi smysl pro humor. Prostě vítejte v Harrachově!! 😁
Vloženo 24.2.2019 0:11
Harrachov (centrum) -> Anenské údolí -> Pilská cesta -> Nová Janova cesta -> Pionýrka -> Studenov -> Růženčina zahrádka -> Harrachovy kameny -> Labská bouda -> Sněžné jámy -> Vosecká bouda -> Luboch -> Kládovka -> Harrachov (Rýžoviště)
Kolem Harrachova vše špičkově upraveno, kromě Terexu (letos se vůbec neupravuje, nevíte proč?). Nahoře zajela rolba z Míseček ke Čtyřem Pánům. Rolba z Labský boudy letos nejezdí, páč je celá Labská mimo provoz. Všechno tvrdý a zmrzlý. Nahoře ledová krusta, velice náročný povrch, místy hodně o hubu, boj s ledem, k tomu ale dokonalý výhledy a parádní zimní krajina.
Tratě kolem Harrachova jsou moc pěkný a skoro nikdo na nich neni. Je to zajímavý kontrast: přelidněný Jizerky jsou jen pár kilometrů vedle a tady je spousty desítek kilometrů pěkně upravených tras většinou úplně bez lidí. Z Harrachova až na Studenov jsem nepotkal vůbec nikoho, od Lubochu na Rýžoviště tři běžkaře (celou dobu krásný manšestr). Kolem Mumlavy lidi jsou. Upravený tratě jsem jel skatem, nahoře jsem chtěl jet klasikou, na ledu to ale prakticky nešlo, víceméně jsem volně bruslil pláněmi nebo jen bojoval s ledem a šontal.
Nepříjemný je traverz rokytnického skiareálu, kolegovi to na Slalomáku uklouzlo a sjel po boku až někam k Lovčence, hodně nepříjemný zážitek.
Měl jsem radost, že i nahoře stále převažují běžkaři nad skialpinisty a pěšáky. :-)
Super den, celkově velice pozitivní dojem.
Vloženo 19.2.2019 18:02
z Rezku Mysliveckou,Okruzni,vcera vecer upraveno,takze dnes rano to bylo luxusni svezeni.Bohuzel Dvorackovska rolba,ktera jela pro zasoby, totalne znicila stopu na klasiku mezi rozcestim U sklepu a Sedlem. Zpet dolu Exkurzni vypadala projeta. Z Dvoracek na Ruzencinu zahradku to slo jen pesky. dal z Mohyly na Ceskou budku to bylo dobre na brusleni dalo se bruslit vsude na planich.dolu z Vosecke na Mumlavu to krasne frcelo.Kladova taky super
Vloženo 19.2.2019 0:44
Rezek 869 m.n.m. - odpoledne pondělí. Málo lidí. Skvely. Krásný počasí. Dalo se zaparkovat zdarma!!!!!!
Exkurzni cestou nahoru, Vidlice, dále vedle Kozelského potoka, sedlo pod Dvorackami. 1026 m
N.m. Na ukazatelích 5,5 km. Už nějakou dobu neupravene, bez nového sněhu, smrkové větvičky a jehličky na trati .

Dolů po žluté Vlčí cestou 4 km pak 1 km pěšky po silnici na Rezek k autu. Vlčí cesta zničena od rolby lesníků, kteří tam odtahuji stromy z cesty. Dost cesta pro nadšence. ;) A to jsem takže spokojenost;)
Trasy směrem ke krizlicim také jsou a v Jestřabí jsem viděl také běžkaře.
Vloženo 18.2.2019 13:09
Včera Krkonoše: Lysá hora - Vrbatova bouda - Vosecka bouda - Krakonosova snídaně - Kladova cesta - Ručičky. Na hřebenech stopa jen z Vrbatovky ke čtyřem pánům, jinde docela dost rozdupano, ale i tak se našly úseky na bruslení. Kladovka každopádně super na klasiku i skate :)
Vloženo 16.2.2019 5:19
Celnice-Terex-Vosedká, pouze stopa pro klasiku, tedy kromě závěru na Veseckou.
Dále na pramen Labe a Dvoračky umletý, rošlapaný led. Z Dvořaček na Studenov a Rokytnici slušná stopa, ale v lese už dost špinavá.
Vloženo 7.2.2019 16:55
Rokytnice nad Jizerou, kolečko U kapličky upravené pouze na skate.
9:58
9:58
10:00
10:01
Vloženo 5.2.2019 22:52
Skate - Lysá-Růženčina zahrádka-U Čtyř pánů-Česká budka-Vosecká-Kládová cesta-Ručičky-Pionýrka-Studenov. Ke Kotli manšestr, pak až k Vosecké jen neupravená turistika. Od Čtyř pánů směrem k Mísečkám manšestr. Hlavní hřebenovka od Srzenice na Sněžné jámy jedno velké oranisko od pěších z lanovky na Polské straně. Rolba tady asi byla někdy loni. Těšil jsem se na magistrálu, ale přišlo velké zklamání. Od Vosecké už byla stopa pěkná až na Ručičky. Od Studenova po Pionýrku taky super, a Pionýryku jsme šli raději bez lyží. Celkový dojem? Krkonoše jsou pro běžkaře NONFRENDLY. Pamatuju lepší časy. Chybí tady Jizerská OPS.
9:56
10:24
10:25
10:29

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 5.2.2019 20:10
Včera a dnes jsem se motal klasicky od kapličky přes Studenov, Dvoračky na hřeben, Vosecká bouda, Harrachov, Rokytnice apod. Na hřebenech místy rozhamtané od pěšáků (Dvoračky-hřeben), jinak buď utažené nahladko nebo udusané, ale pěkná turistika. Běžecké trasy níže po včerejší úpravě ve velmi dobrém stavu, byť toho moc nepřipadlo a v hustém lese trošku prosvítá špína a na pár místech i zmrzlé plotny. Ale nic hrozného a celkově pěkné a dalo se mazat normálně tuhé. Moc nedoporučuji úsek Ručičky-Dvoračky, ty sjezdovky a sjezdaři na trase nejsou nic příjemného...
Vloženo 4.2.2019 16:44
Studenov - Dvoračky a zpátky. Ze Studenova pomou nahoru, poté skate na Dvoračky. Od Čertovy hory po Ručičky čerstvě upraveno. Od Ručiček dál už trať vymleta od snowbordistů a sjezdařů. Občas na nás vyskočil i sjezdař z lesa.... Sem už se nevrátíme :-( . Cestou se musí přes 3 sjezdovky, což bylo o hubu, jarní prázdniny jsou tady. Asi jsme to měli vzít na Kládovou cestu a dál na Krakonošovu snídani, tak někdy jindy :-)
Vloženo 2.2.2019 16:31
Trate u kaplicky v Rokytnici sjizne,stale dobre.
Pokus jet po Terrexu,bohuzel asi nebyl od minuleho tydne upraven,od rozcesti po Voseckou to vypadalo projete od lidi,bruslit se nedalo,clovek se o 5cm propadal,Kladova dobra a na Mumlavsky vodop.dolu ujde,i kdyz pisledni 2km dolu je hodne bordelu ve stope...
Vloženo 2.2.2019 8:46
stoji to za ho...,ze stromu pada mokry snih a kapky,stopa vyjeta asi minuly vikend, pouze na mizerne brusleni,vsude vetvicky
Vloženo 28.1.2019 9:21
V sobotu a v neděli túry:
- ze Studenova přes Ručičky a Dvoračky na Rezek zpět pod Dvoračky, Jabloneckou cestou do Františkova a po loukách do Rokytnice
- ze Studenova přes Ručičky, Kládovou na Krakonošovu snídani a podél Mumlavy do Harrachova
Vůbec nikde není strojově upravená stopa, ale skoro všude slušně projetá stopa od běžkařů a pěkné svezení klasicky. Jablonecká cesta dolů dost nepříjemná i na měkkém sněhu, jestli to zledovatí tak jen pro velmi zdatné až kaskadéry. Ze soboty na neděli velký příděl nového sněhu, v neděli značné oteplení, k večeru až obleva, na silnici z Rokytnice na Harrachov padaly už večer ze stromů hromádky tajícího sněhu.
Vloženo 26.1.2019 14:25
U kapličky v Rokytnici a tratě byly čerstvě upravené.
Vloženo 20.1.2019 17:08
Dnes Rokytnice, bilestopy bohužel nelžou, u kapličky ani metr upravené stopy, nahoru Kostelní cesta jen prošlapaná a vyplužená od sjezdařů, od Ručiček magistrála upravená myslím někdy ve středu, celkem to jde ale žádný velký luxus, místy napadané větvičky ale nic nového snad už nepadá.
Vloženo 19.1.2019 17:18
Vysoké nad Jizerou projetá stopa dle bilestopy.cz. Blbost.
Ve skutečnosti projeto jen skůtrem v týdnu a je to zapadané a hrbolaté.
Špatné pro klasiku a nemožné pro skate. Doporučení "sáňky nebo pekáč".
Vloženo 17.1.2019 23:24
Ručičky-Studenov-kolem Janovy skály a zpět. Dnes odpoledne čerstvě trasa upravena, klasika i skate, do toho lehce padal mokrý sníh, po delší době paráda. Padlé stromy v trase odstraněny, i když sem tam větve ještě trčí. Díky rolbařům !
Vloženo 17.1.2019 7:53
Včera pouze Ručičky-Studenov a zpět. Neprojeto, stará stopa není znatelná, přes cestu 2-3 spadlé stromy, spíš je to takové ušlapané od pěšáků. Ale 2 běžkaře jsem zde potkali.
(Odpověď na dotaz uživatele Jurik z 16.1.: Ahoj, máte někdo zprávy jestli je projeto : certova hora , studenov ručičky dvoračky ? Moc děkuji.)
Vloženo 13.1.2019 20:15
Doplňuji předchozí zprávu. KRNAP vydal varování a doporučení do lesů Západních Krkonoš nevstupovat. Také asi nějakou dobu nebudou stopy projížděny.
Detaily zde: https://www.krnap.cz/aktuality/varovani/
Vloženo 13.1.2019 17:13
Dnes Horní Domky - Ručičky - Studenov až k vlekum a dolu do Rokytnice kolem kapličky. Hromada nového dnes dost mokrého sněhu, hlavní magistrála projeta jen lidmi dvě rozklouzané stopy, v mnoha dalších místech jen dva tři bězkaři předem mnou, mokré a těžké. Pozor nahoře v lese hodně padají váhou sněhu spičky i celé půlky stromů!! Bohužel i rolba to bude mít složité projet. Tak trochu pro nadšence ;). Ale svézt se dá..zimní pohádka ta kvanta sněhu a chumelí a chumelí....
Vloženo 13.1.2019 12:24
Běžecké tratě Roudnice - Skiareal Aldrov.

Jela jsem část okruhu směrem na Křížlice. Projeto asi ráno, stopa všude parádní. Na bruslení dost měkké. Sníh prašan, všude ho je dost, žádné hroudy hlíny nikde nekoukali. Směrem k vleku Vurmovka tratě hodně zafoukané, stopa ale byla. Odpoledne lidí jen pár.
Vloženo 12.1.2019 22:28
Jel jsem podobne klasiku jako Honza a vse co napsal potvrzuju. Stopa je mistama celkem dobra. Drzel blue extra v kombinaci s fialovym. Pokud nevyjede rolba, tak skate utrpeni. No a ty psy nebudu tadeji komentovat.... Ale jinak zimni pohadka!
Vloženo 12.1.2019 18:50
Dnes klasika z Harrachova pres Certovu horu, Studenov, Rucicky, Krak. Snidane zpet do Harrachova. Stopa neupravena nikde, ale vetsinou pekne proslapnuto od bezkaru. Az na jednoho pesaka ve stope a asi 10 psu na volno kolem Mumlavy (2 jsem malem prejel - lidi idioti) pekne svezeni. Taky dost spadenych stromu, vetsinou vetve, ale i cele stromy, tak davejte pozor, porad to pada!
Vloženo 7.1.2019 8:30
Trasy v Harrachově pod můstky jsou hodně umrzlé a ve sněhu je napadáno dost jehličí a větviček. Stoupání na Čertovou horu po Nové Janově cestě OK (trasa upravená). Z Čertovy hory přes Studenov na Ručičky chvílema oranice, chvílema dost větviček, ale sníh dobrý. Dále na Krak. snídani už paráda a sjezd kolem Mumlavy do Harrachova plný lidí.
Vloženo 5.1.2019 19:52
Od Normy v Harrachově pěkně stoupákem až na Voseckou boudu. Od Normy až na rozcestí Luboch trasa neupravená a vzhledem k vytrvalému mrholení dost těžká. Lyže se bořily a bolelo to:) Od Lubochu až na rozcestí pod Voseckou krásně upraveno na klasiku i bruslení. Jen to počasí nějak nepřálo. Sjezd pak v mokrém oblečení bolel snad víc než stoupání. Uvidíme co připraví Krakonoš zítra.
Vloženo 3.1.2019 18:35
Dnes, po zhlédnutí skimapy, kdy ráno upravila rolba cestu, jsme vyrazili z Rokytnice přes Jabloneckou cestu na Dvoracky. Jelikož hustě sněžilo a foukal vítr, tak stopa byla již jen sotva znatelná, cestou zpět freeride v čerstvém prasanku 😀
Vloženo 31.12.2018 15:49
Dnes z Ručiček na Čertovu horu a zpět. Luxusní úprava dnes ráno, čerstvý prašan, na kterém to nádherně drží. Na Ručičkach to žije 😀
Vloženo 29.12.2018 19:21
viz zpráva od Neta :), neváhat vyrazit nahoře je sněhu opravdu dost. Pokud nepřijde déšt určitě vydrží.

Zdenda Vloženo 23.12.2018 14:40
Diky RooberteG za zpravu. No situace je asi oproti posledni tvoji ture zcela jina. Otepleni a dest asi snih zlikvidoval, ci je to podel Mumlavy, Vosecka, magistrala nadale sjizdne?
Vloženo 29.12.2018 17:59
Dnes dopoledne klasicky Studenov, rucicky, mumlava, kr. snidane, kladovka a zpet na studenov. 5cm noveho mokreho snehu. Namazat na to hruza, stopa slusna, snehu dost. Makacka, ale celkove pekny svezeni.
Vloženo 28.12.2018 13:22
Z Rezku pres sedlo pod Dvorackami, kolem Vlciho hrebene zpet na Rezek, cca 10 km kolecko. Pred par dny upraveno, stale pouzitelne na skate i klasiku. Tvrdy povrch, snehu dost, chtelo by to zase projet. Od sedla pod Dvorackami az k rozcesti pod Vlcim hrebenem do toho vjela rolba bez radlice a bohuzel stopu ponicila.
Vloženo 23.12.2018 14:40
Diky RooberteG za zpravu. No situace je asi oproti posledni tvoji ture zcela jina. Otepleni a dest asi snih zlikvidoval, ci je to podel Mumlavy, Vosecka, magistrala nadale sjizdne?
Vloženo 20.12.2018 19:45
jsem o tom psal v úterý je to dnes stejné a nelze předpokládat že se situace změní. Rolby jezdí pravidelně jen v Polsku.
(Odpověď na dotaz uživatele Zdenda z 20.12.: Jaky je stav magistraly Harrachov-Vosecka-Labska b.-Zl. Navrsi? Uz je protazena stopa?)
Vloženo 19.12.2018 18:03
Jel jsem na BC lyžích z Harrachova na Voseckou boudu podle Mumlavy. Sněhu překvapivě dost od začátku u Normy, dále od vodopádu stále přibývalo. Nahoře už nejméně 1 m. Trasa neni upravena jen lehce prošlápnutá stopa a mírně ujeté auty. Sjizdne všude bez problémů, jen místy hrbolaté. Nahoře jasno téměř bezvětří, ideální zimní počasí.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice