Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2016/2017

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2016/2017. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 31.3.2017 23:15
Z Harrachova na Dvoracky, az asi kilak nad Mumlavskou boudou se dalo teprve nasadit, ale celou dobu jehlici a mekky zbytek stopy. Letos asi konec.
Vloženo 12.3.2017 20:25
Kolem Harrachova dnes vzorně upravíno, oproti minulé středě musím pochválit, prostě 1*, jeli jsme z Čerťáku na Studenov, Ručičky, Dvoračky, nahoře pak tradičně bez úpravy ale za velmi dobrých podmínek Mohyly, Labská, Violík, Vosecká a pak zase krásná úprava na Krakonošovu snídani, podél Mumlavy, dole už to bylo trochu špinavější, jehličí atd. pak odbočka Luboch, Kládovka a Rýžoviště, krásné svezení!
Vloženo 6.3.2017 10:39
Z Jakušic Terexem na Voseckou dále Labská - Špindlerovka -Strecha Akademicna nocleh.
Sněhu hodně sluníčko celou cestu , ale po Voseckou neupraveno a hodně rošlapáno velká škoda , že to neprojeli to by byla naprostá bomba. Ale další krásný den na horách.
Vloženo 13.2.2017 12:18
Oproti Jizerkám v pá+so který byly uplně tragický,byla neděle v Krkonoších super,ve finále vlastně pomohlo že nebylo upaveno a nerozbil se podklad na sypký krystal. Dole u Mumlavy už trochu ledovatý,ale jinak super svezení a zejména okruh přes Heliport naprostej luxus a všude minimum lidí. Pro klasikáře asi místy bordel ve stopách,ale na skate opravdu paráda.
Vloženo 12.2.2017 19:39
Doplním info o trase z Harrachova směrem ke Krakonošově snídani : od Mumlavské boudy je sice stopa pro klasiku (směr dolů do Harr.), ale celý úsek podél Mumlavy je kromě tvrdého podkladu ještě zasypán jehličím a větvičkami - a to hodně. Čistější je to rozhodně od Lubochu nahoru přes Okružní cestu a Heliport.
Vloženo 12.2.2017 17:19
Od Rozcesti Pod byvalou celnici az na rozc Pod Voseckou,Krak snidani pekne upraveno.Napadl poprasek,ktery je misty pomaly. Z krak.snidane o Kkadove ceste misty hodne jehlici,ale rychlejsi snih. Z rucicek na Studenov taky dobry,jen jehlici ve stope.Asi dele neupraveno
Vloženo 28.1.2017 20:14
Harrachov - od Mumlavské boudy až po Krakonošovu snídani slušná stopa ve stoupání, pro skate celkem rovné, ale přemrzlé. Od snídaně po odbočku Pod Voseckou boudou kvalitní stopa po obou stranách + uhlazený střed. Ve stoupání k Vosecké boudě během dne (po poledni) vzhledem k teplotám přechod ze zmrzlého neupraveného povrchu k měkčímu mokrému. Dále směrem na Labskou louku rozměklý povrch s celkem slušnou stopou v protisměru. Směr k České budce přes pramen Labe pouze na klasiku s vyjetou stopou od lyžařů.
Vloženo 9.1.2017 9:12
Projel jsem si základní okruh (Čerťák, Ručičky, Kládovka, Krakonošova snídaně, Vosecká, pak podél Mumlavy ke kempu). Během soboty trochu připadlo, takže sníh parádní. Stopa všude dobrá, místy rozdupáno od pěšáků, kterých jsem sám potkal balík zhruba půl autobusu cestou z Vosecké. Samozřejmě roztažení přes celou cestu. Celkově ale spokojenost.
Vloženo 2.1.2017 19:36
Celé vánoce parádní lyžování. po nasněžení projela rolba téměř vše - Harrachov - Čerťák - Ručičky - Kládovka - Terex. Tvrdý přemrzlý sníh, pevná stopa, ani mnoho pěšáků neudělalo výraznou škodu.
Vloženo 2.1.2017 0:59
Z Horních Vítkovic/Vurmovky na Rezek podél silnice. Nedoporučuju, sníh byl, ale nebyla většinou stopa na klasiku, rozježděné od skútrů či aut. Nakoukl jsem na zelenou z Rezku na Dvoračku, tam výrazně lepší, stopa na klasiku i na skate, v lese jehličí (ale neměl jsem čas). Na Rezku možno zaparkovat auto na silnici.
Vloženo 30.12.2016 17:45
Dole z Harrachova jsou tratě spíše zmrzlé, ale dá se to. Od Mumlavské boudy výše už je i pěkný sníh. Krakonošova snídaně a Ručičky v pohodě. Tratě projeté, je možné bruslit.

(Odpověď na dotaz uživatele Ivan z 27.12.: Nevíte, prosím, jak to vypadá v Harrachově? (závodní tratě, Mumlavská bouda, Luboch, Ručičky, Snídaně a okolí))

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice