Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 4.3.2014 19:09
Z Čertovy Hory po sjezdovce dolů - tam byl sníh, po modré na Studenov prvních 800 metrů sníh, pak už led a kameny a tráva, u rozcestí nad Rokytnicí sníh došel, tam už je to na kolo. Takže jediná možnost je to vzít zpět a po červené sjezdovce dolů - na běžkách sranda :)
Vloženo 16.2.2014 20:32
Kolem Dvoraček a Ručiček je souvislá sněhová pokrývka, ale žádná hitparáda to není. Mokré, hodně led. Z Dvoraček na Růženčinu zahrádku je to spíš na nahození běžek na ramena, sníh je rozrytý a zmrzlí. Opačný směr je podobný, sjezd nedoporučuji. Je to hazard.
Vloženo 4.2.2014 18:45
Harrachov-Ručičky-Dvoračky-Vosecká-Krakonošova snídane-Mulavská. Z Harrachova dole od sjezdovky "bludištěm" lesem již prakticky nesjízdné, musí se přenášet. Výš Janova cesta je již OK. Dále pak již není třeba lyže sundavat, ale je třeba dávat pozor. Od Ručiček dál už jenom led, nahoře nad Dvoračkami rovněž led, sjezd na Voseckou velice nebepečný (spíš na brusle než na lyže) Dojezd až na Mulavu není možny, musí se cca 2 km před vodopády sundavat lyže.
Vloženo 3.2.2014 15:10
Jeli jsme z Rezku - Dvoračky - U čtyř pánů - Vosecká - Kládovka - Ručičky - Dvoračky - Rezek.
Vše bylo průjezdné ale hodně zledovatělé po sobotním tání. Na hřebenech sněhu dostatek. Kládovka průjezdná jen tak tak. Všechny sjezdy jen s nejvyšší opatrností. Z Dvoraček na Rezek doporučuji žlutou značku. Tam je sníh nejlepší za celý den.
Vloženo 28.1.2014 21:59
Jeli jsme z Rucicek po kladovce na Snidani a po terexu na Alfredku a zpet. Sjezd z Rucicek na kladovku jsme snaseli. V prvni pulce kladovky bylo snehu mene, obcas koukaly kaminky, ale prenaset se nemuselo, pomohlo dopoledni snezeni. V druhe pulce kladovky a na Terexu bylo snehu dost, kaminky koukaly jen v kopci z Bile vody na Alfredku. Cesta nahoru na Voseckou byla taky cela v pohode sjizdna (testovano v nedeli). Krome okoli Rucicek to bylo celkem fajn lyzovani.
Vloženo 27.1.2014 8:01
Šli jsme trasu Čertova hora - Studenov - Ručičky - Dvoračky a zpět. S běžkami je to jen pro nadšence. Sněhu je hrozně málo. Dlouhé úseky se musejí přenášet, na mnoha místech koukají kameny. Už aby nasněžilo!
Vloženo 26.1.2014 22:18
cesta z Čertovi hory na pláň nad Studenovem sjízdná občas pešky poté pešky na Ručičky a poté se dalo až na Dvoračky v pohodě. Z Ručiček z pět do harachova většinou pešky. Je to na staré běžky, které mají skluznici K.O.
Vloženo 26.1.2014 6:07
Jel jsem trasu H.Mísecky, Pod Kotlem, Lysá hora, Rucicky, Kládová cesta, Harrachov, Certova hora, Studenov, Rucicky, Ruzencina zahradka Misecky. Prevazne vsechno upraveno, jen misty v lese malo snehu, nebo jehlici. S opatrnosti se dalo jet vsude. Stopa nepatrna, nebo zadna na brusleni dobre. Vsude mnoho turistu i bez lyzi. Velky mraz na hrebenu az -15 a mírny vítr. Pocasi jasno dole inverze.
Vloženo 25.1.2014 21:45
Dnes jsem vyjel lanovkou na Lysou horu a pokračoval na běžkách přes Kotel,na Vrbatku,pramen Labe,Voseckou boudu a dolu přes Krakonošovu snídani,Kladovou cestu a na Ručičky,vše bez problému sjízdné,nej usek je od Vosecké na Kládovou cesto,tam i stopa na klasiku,trošku místama led odb.na Harrachov k Ručičkám,ale jinak dnes parádní počasí,nahoře kolem -10st,na Vrbatce i Vosecké narváno běžkařema.
Vloženo 20.1.2014 10:01
V neděli sníh mizel před očima - z Ručiček, Snídaně i Terexu, na dost místech kouká asfalt. Co bylo ráno ještě sjízdný, už odpoledne nutilo sundavat lyže. Kládovka a Terex od snídaně k Jakšínu ještě dobrý. Ale teploty kolem 10 stupňů na sluníčku tomu nesvědčí... Naopak v sobotu super lyžování, asi jako všude jinde.
Vloženo 12.1.2014 19:16
Celnice Harrachov - Terex - Vosecká bouda a stejná trasa zpět
Až do čtvrt na dvanáct docela hustě sněží, na ledovém podkladu kolem 5 až 10 cm nového sněhu, samozřejmě neupraveno, zas tak moc sněhu není. Na prvním kilometru asi tři místa, kde led nezbyl a šutry pokryty jen slabou vrstvou sněhu (cestou zpátky jsem radši sundal lyže), to samé ještě v v krátkém úseku za Alfrédkou. Sjezd z Vosecké boudy vysněžený a bezpečný.
Vloženo 12.1.2014 18:17
Rýžoviště-Pod Ptačincem , prvních asi 400 m pěšky, pak už to šlo nazout, dále po Kládové cestě přes Krakonošovu snídani na Voseckou+asi 2 km Terrexem tam a zpět , zpátky podél Mumlavy a Okružní cestou zpět na Rýžoviště hezké svezení asi 3-5 cm nového sněhu a teměř bez lidí, lepší na klasiku-upraveno rolbou před sobotním sněžením
Vloženo 10.1.2014 18:47
Cesta Terex dobrá. Na dnešek připadl asi 1cm, stará stopa znatelná, většinou projetá dnes asi 2 běžkaři. Dole u Harrachova jen asfalt, musí se pěšky tak do výšky 1000m. Od Vosecký dolů to snad dokonce upravily dnes ráno rolbou. Kolem Mumlavy taky překvapivě dobrý asi až do poloviny od Krakonošovy snídaně do Harachova. Pak zas pěšky.
Vloženo 28.12.2013 14:51
včera večer projeli okruh podél Mumlavy, Kládovku a Čerťák. Mezi Studenovem a Čerťákem je to horší, ale zbytek je pěknej na klasiku i skate. Terex najeli ve středu a je lepší na klasiku.
Vloženo 26.12.2013 23:36
"jsme dneska šli Ručičky, Kládová, Snídaně a pak po Terexu. Kládová a Terex jsou docela bezvadný, dojezd do Harrachova na hraně. Pak jsme dostali nápad jít na Čerťák po tratích a to je katastrofa" ... "Byla tam celou cestu jedna stopa na klasiku a jinak rovné, skoro manžestr" - zkopírováno z důvěryhodné zprávy na FB
Vloženo 14.12.2013 23:41
Cesta Terex, dlouhá vrstevnice na S od Mumlavy kolem h. Kamenec - bezvadně upravená na klasiku u bruslení.
Vloženo 9.12.2013 20:15
Harrachov pod Čerťákem - staďák a cca 3km kolečko v lese krásně projeté na klasiku i bruslení. Stopa trochu měkká, na dvou místech sněhové louže, dnes pršelo. Sníh tak 20cm, kameňačky nebyly nutné.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice