Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice - aktuální zprávy

Vloženo 7.4.2018 19:23
Trasa Harrachov, Krakonošova snídaně, Vosecká bouda, hřeben na Petrovu Boudu, zpět přes Martinovku, Labskou, Dvoracky, Ručičky a Rýžoviště. Údolí Mumlavy kromě spodního kilometrů sjízdné, ledovate. Hřeben částečně bez sněhu, sníh dopoledne zmrzlý, stojí to za to kvůli výhledům. Martinovka zavřená, trasa okolo sjízdná, jehličí málo. Nejhezčí lyžování bylo okolo Čtyř panu. Sjezd na Dvoracky mi moc nesel, sníh byl ledovate, níže bylo hodně jehličí, což platí i pro sjezd do Rýžoviště. Celkově to byl prima výlet, pro mě asi poslední v sezóně. Mějte se. T
Vloženo 2.4.2018 20:57
Ráno v 9hod z Harrachova klasicky od Mumlavského vod. na Krakonoš.snídani, Ručičky, Dvoračky, Labskou l.a přes Voseckou b. a podél Mumlavy zpět do Harrachova. Přes noc napadlo cca 3-5cm prašanu, který přikryl jehličí a nečistoty. Zmlsán z Jizerek jsem čekal na Velikonoce upravenou stopu, ale bohužel nebylo upraveno. Naštěstí byl podklad tvrdý a stopa od běžkařů nějaká nakonec taky byla. Problém byl s mázou, ve stínu jsem jel jak tank, ale na slunci to podkluzovalo, klistr se nedal použít. To na hřebenech vládla tvrdá zima, místy zledovatělé části se střídaly s nafoukaným čerstvým sněhem. Sjezd dolů k Vosecké b. byl dost obtížný, dále dolů na K.snídani a podél Mumlavy už to bylo v pohodě a docela to frčelo. I přes absenci úpravy stop to byl dnes krásný jarní klasický běžkoturistický výlet. A projet se v dubnu na prašanu, kdy se vám to poštěstí?
Vloženo 2.4.2018 15:56
Čertova hora (Harrachov) - Studenov - Ručičky - Dvoračky. Přestože začátek i konec trasy je nad 1000 m n.m., bylo to místy pouze "sjízdné" a občas jsme i krátce přenášeli. Sezóna bohužel už asi končí. :(
Foto https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/901876486650605/
Vloženo 30.3.2018 23:49
Info od Radka:
30.3.2018 Harrachov (Norma) - Krakonošova snídaně - Heliport - Kládová cesta - Lesní zátiši. V noci na 28.3.2018 pršelo, ráno 29.3. upraveno. Z Harrachova až po Luboch sjizdné, ale žádná sláva. Pak až ke Kládové cestě super, poslední úsek zase rozbředlý sníh se spoustou jehličí atd. jak už to v předjaří bývá.

Fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/900334223471498/
Vloženo 15.3.2018 20:40
V Harrachově upraveno ve středu dopoledne. Stopy na klasiku jsou stále ve slušném stavu, prostor na bruslení střídavě dle toho, kolik toho kde rozdupali pěší, rozjezdily skútry nebo rozměklo na sluníčku. Při sjezdu z Vosecké boudy je třeba počítat s tím, že ve stopě mohou být ledové hroudy, co tam odlétly ze skútrů jedoucích na Voseckou, letěl jsem tam na tlamu ve slušné rychlosti. Terex neupraven asi několik týdnů (to je škoda), pohled z odbočky mě tam nenalákal. Sjezd podél Mumlavy od Kr. snídaně na Luboch s trochu hrbolatější stopou (se skiny to drhnutí cítím holt víc :-), takže od Lubochu už jsem zamířil nahoru (pěkný úsek). Až na nástupní bod Pod Ptačincem se sjet nedá, pár set metrů před ním už je cesta hliněná, jinak zde dost rozdupáno od pěších. Z Ručiček na Studenov asi netvrdší a tedy nejlepší na skate, ale místy jehličí. Od Studenova na Čerťák jehličí ještě víc, zkusil jsem i jižní variantu (upravena týden zpátky), ta už kvůli úseku mezi chatou Studenov a vleky upravit nejde, ale nějak sjízdné to je (nicméně nedoporučuji). Upravená trať pokračuje i dolů z Čerťáku, což na Bílých stopách vyznačeno není, já sjel jen k rocestí Na Kamlu, ale úprava pokračovala i dolů, tak třeba jde dojet až na závodní tratě, kde má být taky něco upraveno.

Ručičky - Dvoračky uježděno pro sjezdaře/od sjezdařů až ke sjezdovkám, tam to může být pěkné i na skate, mezi sjezdovkami a Dvoračkami už ledovatější a špinavější, ale dá se. Hřeben Sněžné Jámy - Szrenica dost rozdupaný od pěších, ale většinou se dá jet bez problému vedle cesty, zmrzlá trochu posněžená krusta zas až tak zmrzlá nebyla. Ze Szrenice jsem zvažoval sjet po hraničním průseku do Jakuszyc, ale nikdo tam dlouho nejel, zato je tam cedule o přezimování sokola stěhovavého, tak jsem ji respektoval, vrátil se a sjel na Voseckou.

Okomentované fotky na https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/891501797688074/
11:56
13:06

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 19.2.2018 20:37
Dnes trasa Čertova hora - Dvoračky - Harrachovy kameny - Labská bouda - Sněžné jámy - Vosecká bouda - Mumlavské vodopády.
Z Čerťáku na Ručičky paráda. Stopa na klasiku sice hodně jetá, ale drží to stopu. Ale krásně se dalo stoupat až na Dvoračky. Bohužel na vrcholcích Krkonoš, především od Vrbatovky až na Labskou ani jedna stopa pro klasiku. Je to škoda, kdyby to bylo možné a upravilo by se to, bylo by to super svezení. Ne všichni jezdí skate.
Vloženo 1.2.2018 13:11
Ahoj Tome, Harrachov tuto trasu upravuje vždy v pátek, viz http://www.skiareal.com/cz/zima/bezecke-trate-v-harrachove/ výsledek lze zkontrolovat na http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov

(Odpověď na dotaz uživatele Tom z 1.2.: Ahoj, v sobotu 3.2. máme jet na běžky do Harrachova. Chtěl bych si dát výjezd na Voseckou boudu. Nevíte někdo v jakém stavu je na tom aktuálně tato trasa na bruslařský styl? Moc děkuji za info.)
Vloženo 25.1.2018 15:01
Zrovna (15:00) jede rolba od Skicentra přes závodní tratě, tak se podívej, kudy všude projela cca. za 2 hodiny. Na Harrachov je celkem spoleh, upravují pravidelně.

http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov


(Odpověď na dotaz uživatele Marek von Gablonz z 25.1.: Zdravím, v sobotu se chystáme na skate, nevíte někdo, jak to pro skate vypadá z Harrachova z Čertovy hory (nahoru lanovkou) přes Studenov na Ručičky, Kládovou cestou na Krakonošovu snídani a zpět do Harrachova přes Terex - Janouškovou cestou nebo Harrachovou cestou na Rýžoviště či kolem Mumlavského vodopádu? Děkuji)
Vloženo 14.1.2018 11:50
Rokytnice-Labska louka-Vosecka-Krakonosova snidane-pres noc napadlo 5-10cm prasanu na umrzly podklad,krasne projete stopy a azuro, paradni svezeni.
Vloženo 15.1.2018 8:12
Z Harrachova od Rýžovište na Dvoračky a zpátky. Celá trasa tvrdá zledovatělá. S opatrností lze ale pri sjezdech se obrušují hrany.
Vloženo 13.1.2018 19:41
naprosto luxusni projizdka z celnice pod Jakuzsicemi,pod hrebenem pres Lubosska bystrina,Krakonosova snidane,Kladova cesta, Rucicky - mezi Rucickami a Kladovou dost slusny led a vypadal,ze pokracoval i dal smer Harachov.No a po zlute dolu do Rokytnice po ledu a nakonec pesky,ale nic lepsiho nelze vymyslet.Sjezdovka studenov neupraveny led,nejezdi....obecne nad 1000m je par cm noveho snehu,misty sfoukan ,tak je to tam rychlejsi
Vloženo 13.1.2018 16:43
Rokytnice-nad 900m je snehu dost,umrzly,misty hodne ledovaty. Rucicky-Mastal-Mumlavske vodopady-Krakonosova snidane je projeta stopa. Pod 900m to taje,v Rokytnici snih jen rozmekly na sjezdovkach.
Vloženo 12.1.2018 7:35
Závody v lyžařském orientačním běhu, které se měly tento víkend konat v Roudnici v Krkonoších (Vítkovice, Aldrov, atd.), byly na poslední chvíli zrušeny s tímto komentářem:

"Strojová úprava stop je za současných podmínek nemožná. Skútr i rolba se propadají do mokrého podkladu a na mnoha místech míchají bláto se sněhem. Vzhledem k tomu, že i v pátek má být teplota kolem nuly a zem pod sněhem je prosáklá vodou není už naděje, že by se to mělo zlepšit."

Zdroj: http://skstudenec.cz/index.php/oos/lob2018/pozor-attention-zavod-zrusen-event-cancelled/
Vloženo 11.1.2018 19:18
Jel jsem trasu po krkonošskē magistrále z Harrachově pres Jihlavský vodopád na Krkonoších snídani a zpátky. V nižších polohách vlhké ale s pevným podkladem,hodne jehličí místy ledové plotny.Po 3 km vice sněhu a od 5 km už podminky slušné, trasa upravena rovná. Pokračovala i dale na Vědeckou boudu. Sjezd svižný dole opatrný.
Vloženo 9.1.2018 10:27
Byl jsem večer, tak to bylo už přimrzlé. Od Harrachovky z Nového Světa kolem Mumlavské Boudy na Krakonošovu snídani dobré, tvrdé. Kládová cesta na Ručičky, Luboch - Ptačinec rozšlapáno od nějaké větší skupiny pěších. Pouze stopa po kraji na klasiku jinak téměř nejetelné. Bruslit se nedá (oraniště). Stačilo by to jednou projet rolbou, přes noc by to pěkně ztvrdlo.
Vloženo 3.1.2018 18:51
Po oblevě konečně pořádně nasněžilo, bohužel žádná rolba nevyjela a tak těch nových 20cm je krásných, ale pro nás bruslaře jen těžko sjízdných. Koukala jsem na situaci na Jizerske magistrale a tam rolby vyjely. Škoda, že tady to tak nejak vázne. A stopa na klasiku vyšlapaná od klasikářů.
Vloženo 30.12.2017 17:53
Magistrála z Harrachova upravena v pátek přes den, celkově velmi pěkné svezení a spokojenost s volbou místa i proto, že zde nebylo zas až tolik lidí. Sněhu všude dost, v pohodě na dobré lyže.

Z Harrachova podíl Mumlavy na Krakonošovu snídani na skate asi super, stopa na klasiku zpočátku mělká spíše sporadická, asi nelze víc vyříznout, pomalu se zlepšuje, slušná až kousek pod snídaní. I tak spokojenost, nepotkával jsem tam skoro žádné lyžaře (9-10 ráno) a to je pro mě víc, než dokonalé stopy :-)

Nahoru na Voseckou trať v parádním stavu, jen na louce u Vosecké trochu zafoukané. Terex pohledem z odbočky pod Voseckou někdy dříve projet nějakým autem, pak možná skútrem, podklad asi pevný, na tom mělká stopa od lyžařů.

Od Kr. snídaně směrem na Ručičky velmi pěkné, jen místy stopa na klasiku trochu poničena od bruslařů, co bruslí moc naširoko. Po napojení na cestu od Rýžoviště dle očekávání o něco horší, stopa mělčí a zbytek odpovídá tomu, že cestou dolů většina lyžařů pluží.

Ručičky - Dvoračky urolbováno nahladko bez stopy na klasiku, nicméně pěkné.

Dvoračky - Rezek: bych příště vynechal, na trochu sportovní jízdu to není, přestože na nenáročnou turistiku to asi stačí. Sice dle GPS z rolby upraveno včera, ale stopa na klasiku často mělká sporadická, nebo žádná, na skate hrbolaté/podupané od pěších, se kterými se tyto trasy výrazně sdílí. V kopcích nahoru vždy bez stopy a místy trochu ledovaté. Prudký sjezd pod Dvoračkami jsem nedal ani já (rozdupané, pěšky tam chodí skoro všichni) - objel jsem to po sjezdovce, doporučuji, jen se tam neztratit.

Ručičky - Čerťák: pěkné, zejména mezi Studenovem a Čerťákem, kde jsou dvě trasy a každá pěkná.

Z Čerťáku dolů k závodním tratím bylo sice upraveno o něco dříve než v pátek, ale není to znát, stopa velmi kvalitní. Závodní tratě upraveny různorodě, některé jsou ve velmi dobrém stavu, některé slušné, jiné použitější nebo upravené dávno před posledním větším sněžením. Ale zatrénovat si tu můžete pěkně a lidí je tu minimum.

GPS záznam: https://www.strava.com/activities/1333308367
Vloženo 30.12.2017 15:10
Terex neupraven, škoda, jinak pěkný.
Vloženo 30.12.2017 8:51
Harrachov - central parking teď: 20 aut, vejde se tak 150. Za 50 Kč na den. Pro ty, co se nevejdou do Jizerek.
Vloženo 30.12.2017 10:26
V pátek dopoledne neupraveno
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 30.12.: Mám dotaz-jak vypadá Cesta Terex?)
Vloženo 30.12.2017 10:04
Včera všechny trasy protaženy, čerství sníh a bylo pěkné svezení.
Vloženo 26.12.2017 21:39
Dvoracky- zlate navrsi je proslaple od pesaku. od čtyř pánů na Labskou upraveno na skate

(Odpověď na dotaz uživatele Lukáš z 21.12.: Nevíte jak to aktuálně vypadá z Dvoraček na Zlaté návrší případně na Labskou boudu? Díky)
Vloženo 26.12.2017 21:37
Z Harrachova krásně upraveno na skate na Krakonošovu snídani a zřejmě až na Voseckou. Na klasiku tam myslim stopa nebyla.

(Odpověď na dotaz uživatele Daniela z 26.12.: Prosím, nebyl jste dnes někdo v Harrachově kolem Mumlavské boudy a dál směrem ke Krakonošově snídani? Jak to to tam vypadá se sněhem a úpravou? Díky.)
Vloženo 15.12.2017 19:46
Šel jsem po sněžení kolem Ručiček, ale bylo hezky nově protaženo z Harrachova na Čerťák. Na bruslení i hezky řízlá stopa. Pár pěšáků bohužel neodolalo ale snad nic dramatického.
Vloženo 15.12.2017 20:53
Dle GPS záznamů (i předchozí zprávy od Petra) to vypadá, že rolby v Harrachově letos poprvé vyjely - dá se to zjistit na http://bilestopy.cz/cs/krkonose/harrachov. Vhodné brát s rezervou, občas tam něco ulítne, občas GPSsku nezapnou... takže je ideální po každém lyžování napsat zprávu :-)

(Odpověď na dotaz uživatele Johanka z 15.12.: Ahoj, nevíte někdo, kde lze zjistit zda rolbaři vyjeli a jaké trasy upravili v oblasti Harrachova. Minulý rok jezdili velice zřídka a někdy se v hlubokém sněhu nedalo vůbec bruslit a nebylo se kde nachytřit dopředu.
Díky za informace Johana)
Vloženo 12.12.2017 11:53
Harrachov a Rokytnice nic nenajeli! Sněhu fůra, všude se lyžuje, tady nic!!!
Vloženo 7.12.2017 23:02
Sněhu dost, cca 40 - 60cm, upravená stopa taky, akorát místy ne úplně nově a dost to zapadlo, třeba už to je teď ale zas dobrý

(Odpověď na dotaz uživatele Jiří z 6.12.: Půjde to na klasiku Vidlice-Rezek-Vítkovice? Chystám se v pátek 8.12.)
Vloženo 3.12.2017 19:52
Rezek - Vidlice. Chtěl jsem na Vídeňskou skálu Dvoracky a přes Vlčí hřeben zpátky, ale měl jsem skaty a od Vidlice je to jen zrytý od aut. Skoda, jiinak to byla nadhera!
Vloženo 5.12.2017 15:15
Krásný den, zkoušely jsme kde co okolo Harrachova. z Mýta na Čertovu horu oraniště, až na Studenov žádná sláva. Rozhodně ne strojovka, ani na terrexu což je každoroční škoda, podél Mumlavy sníh hodně rozšlapaný pěšáky. Hřeben co se sněhu týče super, Jakuszyce taky, a snad vše co mohli rolbou upravili.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Západní Krkonoše - Harrachov, Rokytnice