Jakuszyce a okolí: zpráva z 26.2.

Vloženo 26.2.2023 21:10
Koukám, že GPS záznam dnešní noční+ranní úpravy v Jakuszycích nikde zveřejněn není. Tak místo něj může posloužit můj GPS záznam. Vynechal jsem jen pár spojek + už jsem neměl sílu na Horní Dukt.

Nicméně zas tak užitečný nebude. Téměř celý den sněžilo, občas i hustě, takže na některých místech už odpoledne nebyla ranní úprava poznat. Sněhu všude dost, jen na místech s bažinatým podkladem jsou ještě zřejmé následky nedávné oblevy. Z toho důvodu nedoporučuji úseky 9 - 3 a 3 - 10 z této mapky https://www.kamzasnehem.cz/clanky/mapa-bezeckych-trati-jakuszyce.

Moc toho tedy neupravili - do lomu, na Porebu a okruh směrem k Harrachovu. To jsou všechno místa, kde byla rolba naposledy před oblevou. Týden před Biegem Piastow jsem čekal větší aktivitu.

Zvolil jsem tedy backcountry přejezd Orle - Chata Gorzystow. Sněhu všude dost, o jednu stopu se dělí pěší i běžkaři - při 20-30 cm prašanu logicky není motivace vyšlapávat stopy dvě. Na Velké Jizerské Louce se sem tam píchne do podkladu, ještě v pátek tam muselo být dost míst bez sněhu. Teď ale v pohodě.

Chata Gorzystow - Stog Izerski upraveno ráno, já ještě měl stopu na klasiku pěknou, ale v otevřených pasážích taky zapadá komplet. Prostor vedle ní, který by po úpravě mohl sloužit pro bruslení, v reálu slouží hlavně pěším, takže z pohledu běžkaře se dá označit za tankodrom. To bude asi dlouhodobá vlastnost tohoto úseku.

Mapa obsahuje polohu všech 6 fotek.

Oblast: Jizerské hory Jakuszyce a okolí

Nejnovější zprávy z oblasti Jakuszyce a okolí

Vloženo 4.4.2023 17:02
Pardon, v predchozi zprave jsem spatne napsal o podminkach na Hornim Duktu misto Dolniho. Omlouvam se a opravuju: sjizdny (s vyjimkou prvnich cca 900 m od stadionu a poslednich 100 m) je Dolny Dukt, bohuzel rozdupali ho pesaci a nejaka ctyrkolka... více
Vloženo 4.4.2023 16:55
(Odpověď na dotaz uživatele Rafa z 4.4.: Dobrý den , dá se ještě vyrazit na běžky o Velikonocích do Polska ( Jakuszyce a okolí ) ? Děkuji za info.) Ano, nebo zadna slava. Vicemene souvisla vrstva snehu (nebo spis ledu s popraskem) je jeste... více
Vloženo 30.3.2023 8:58
Včera jsem byl v Jakuszycích, jel jsem od železniční zastávky na Orle, pak na rozcestí pd Cichou Rowniou a pak dál na kamenolom Stanislaw. Pak zpět na rozcestí a pak po Dolnem Duktu Koňskiej Jamy zase za železniční zastávku. Bylo to fajn od... více
Více zpráv z oblasti Jakuszyce a okolí