Tomáš K. – profil lyžaře

Registrován od 22.1.2020, vložil celkem 15 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 27.4.2021 19:54  
Nebyl jsem tam ,ale dnes čerstvě upravovali aby tratě nebyly tak nebezpečné kvůli silným mrazům ráno.
Rolba upravila tuto trasu: Dolny Dukt - Kopalnia - Skalna Brama - Dzielne Klapki - Zimowa PKO Banku Polskiego - Woda Mineralna - Bez Łaski - Jelenia Łąka - Elektrownia Turów - Orle - Samolot - Volvo - Cicha Równia - Herberta - Inhalacyjna - Spacerowa. Ne všude, kudy projela rolba se dá jet bez přerušení! Proto pozor ve sjezdech!!!
Jakuszyce a okolí
Vloženo 23.4.2021 8:18  
Sněhu obecně nad 850m velká zásoba, jsou však místa kde je to již nesjízdné, nebo velmi špinavý sníh, či občasné přenášení. Fotky nezaujatě mapují celou projetou oblast (červená čára). Takže nejsou záměrně vybraná jen nejlepší místa, aby byla celková představa o současných podmínkách. Rozhodně už nechoďte z Harrachova přes Mýtiny, tam to již postrádá smysl. (celý velký okruh kolem Kozího hřbetu nesjízdný). Od Jizerky sněhu dost. U Orle už ale malá zásoba sněhu, zatím však sjízdné bez přenášení, místy jehličí. Bohužel od rozcestí Dzial Izerski už ničí trasu SUV zásobující hospodu Orle. (klasika ledovatá ,ale nedotčená). Do sobotní úpravy ale velmi nebezpečné sjezdy. Místy i v prudkých sjezdech velmi omezené možnosti plužení díky zmrzlým, místy hlubokým otiskům lyží po skate. Včera ve stínu zledovatělé po celý den, a na slunci měkké, takže hrozné cukance ve sjezdech vyžadující pevný postoj. Nic pro začátečníky a lidi s řídkými kostmi :-). Po zítřejší úpravě ale toto nebezpečí opadne. Popis naší trasy: Od Orle zledovatělou stoupou mírně nahoru k rozcestí Dzial Izersky. Tady je stopa pro skate zničena autem, Od rozcestí spojkou na Blatowisko a dále vzhůru k Samolotu. Tam sněhu dostatek. Klička vpravo od Samlotu místy téměř bez sněhu. Je to škoda, protože je to krásná vrcholová část. Projet se ale dá. (cca 3 krátká přenášení). Dále víceméně všude luxus. Doporučiji jet až ke Skalna Brama a zpět dolů. Na mapce jsou vyznačeny fialově oblasti nesjízdné nebo s nutností přenášet (kroužky a křížky). Červeně vytečkované trasy jsme nejeli ,ale jsou dobře sjízdné. Gorny i Dolny dukt perfektní, krom spodí části u Jakuszycze, kde je to již všude na přenášení o pár set metrů výše. Dole jen led pokrytý jehličím. V sobotu či neděli neváhejte vyrazit brzy ráno. Bude to luxus. Úpravě příští týden již nevěřím. Podle mě určitě nebude. Dnes totiž napadlo sotva 3cm a další sníh v nedohlednu.
8:08
8:55
8:56
9:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 36) + jejich polohy na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 22.4.2021 19:37  
(Odpověď na dotaz uživatele Eva z 22.4.: Tomáši K., parkoval jsi normálně v Jakuszycích? Dá se tam předpokládat o víkendu nějaká kontrola (nebo na hranicích?) Letos jsme tam ještě nebyli a rádi bychom o víkendu vyrazili vzhledem k avizovaným úpravám, ale bojíme se nějakých problémů s karanténou.)

My tam chodíme pěšky . Autem nemám tušení,ale asi bych to neriskoval. Od Mýtin je to už nesmysl-tam je to nesjízdné. Leda přes Jizerku, tam je sněhu dostatek.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 20.4.2021 10:01  
Na oficiálních stránkách běhu Piastów ( https://bieg-piastow.pl ) dnes proběhla informace, že další úprava tras, tam kde to půjde proběhne až tento víkend 24 a 25.4. Do té doby se bude ale denně podávat informace o sjízdných částech. Není prý vyloučeno, že bude možno vybrané vysoko položené části upravit i o májový víkend 1 a 2.5!!!! To by byla pecka neskutečná. Minimálně část Samolot a okolí na to má prý sněhový potenciál. Co se týče dneška 20.4 tak ráno bylo +3 a přes den očekávají +8 a možnost dešťových přeháňek. Poslední úprava proběhla v neděli kdy rolba dokonce ještě projela i 9km okruh kolem Kozího Hřbetu,ale tam to bude už hodně špinavé. Skol!
Jakuszyce a okolí
Vloženo 17.4.2021 0:33  
Po delší době bylo díky raritní dubnové nadílce umožněno upravit i sněhově chudou část směrem od Harrachova. Upraveno dnes na duben neuvěřitelných 80km. Závodní lyže bez obav kdekoliv krom oblasti nad Harrachovem. Tam to bylo včera před sněžením na kameňačky. Problematická byla teplota v konstantním rozmezí mezi -1 až +1. Takže tendence k namrzání skluznice. Dnes prakticky netálo , jen sníh nepatrně slehl . Překvapila mě při návratu mnohem vyšší odpolední trplota v čechách. ( cca +2)
9:11
9:48
10:18
10:41

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9) + jejich polohy na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 15.4.2021 16:52  
Doplnil bych jen popis od mckarel. Rozhodně je lepší nastoupit od Jizerky. Okruh od Harrachova na obě strany má totiž asi nejméně sněhu ze všech tras a ani se pondělí až středa neupravoval, jak tam bylo málo sněhu. Mnohem lepší je od Jizery přes Orle například přes Samolot a pak dále spletí kliček a zákrut překrásnými trasami klidně až ke Skalna Brama a zpět přes Czerwone skalki , Dolny či Gorny druk.. Doporučuji nazpátek sjezd Samolotu. To je zážitek když tam nejsou lidi a nemusíte se to bát ve stopě pustit, protože pak následuje dlouhatánská rovina, kde to samo zastaví i bez plužení. Mě to tam jelo na čerstvém sněhu 47kmh.Klidně až ke Skalna Brama a zpět přes Czerwone skalki,Dolny či Gorny druk. Všude 50 a více sněhu. Jakuszyce je zatím sněhu málo. Zítra ale bude situace zřejmě mnohem lepší, co se týče vrstvy sněhu. Určitě připadne 15cm a více a rolba zřejmě upraví více než 50km jako dnes. Když už jste zmiňoval občerstvení Orle, tak je tam super věc koupit si "Kelbasu do kominka " (studená klobása), kterou si opečete na ohni v krbu u výčepu :-D. Pozor-pivo Grdzane není pivo řezané ale svařené ;-) Mohla by vám pak vzniknout komická kombinace studená klobása/teplé pivo :-)
Jakuszyce a okolí
Vloženo 14.4.2021 13:37  
(Odpověď na dotaz uživatele tom z 14.4.: Tome K. - mohu se zeptat, jak je to s policií či podobně? Neměli jste nějaké problémy s tím, že jste v Polsku?
Taky bychom si rádi zašli na skate...)

Nemám právo navádět k nekalostem ,ale myslím, že tam k tomu přistupují rozumně selským rozumem. Hustota lyžařů je tam ve všední dny tak minimální, že by to bylo skoro až komické obávat se, že někoho ohrozím, nebo budu někým ohrožen nákazou. Pravidla pro vstup viz příspěvky níže. My šli turistickou trasou pěšmo.
Jakuszyce a okolí
Vloženo 14.4.2021 9:24  
Podmínky vynikající. Cca 50km tras čerstvě upraveno v úterý ráno. Dnes 14.4 se upravovat nebude, protože to není vůbec potřeba. (Včera byl minimální provoz a tratě jsou prakticky bez poskvrny). Navíc nesněžilo. Bez obav A lyže. V pátek a možní i v sobotu budou podmínky ještě lepší. Na čerstvý sníh zafungoval až tuhý vosk REX 30G -8 až +1.
13:28
13:37
14:14
14:25

» Zobrazit všechny fotky (celkem 8) + jejich polohy na mapě

Jakuszyce a okolí
Vloženo 28.2.2020 13:35  
Odpověď na otázku: Prosím, může někdo poradit, čím namazat v těchto podmínkách? Tzn. Čerstvě napadaný a stále padající sníh cca -2st. Hrozně se mi to lepilo, pravidelně jsme patlali něčím od Swixu s houbičkou, což bylo koupeno právě do těchto podmínek,ale účinnost byla asi 5 min. Jinak tam bylo krásně.

Já pojedu zítra za zhruba stejných podmínek na REX 30G na nový sníh -8 až +1st.
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 6.2.2020 20:00  
Dnes menší okruh Vládní cestou od Maliníku přes Novou Louku, Kristiánov, Rozmezí, Čihadla, Krásnou Máří, Hřebínek, Bílou Kuchyni a Olivetskou horu , U buku na stadion. Na tohle mejdlo naprosto fantasticky sedly skin lyže. Nádhernej odraz. Sněhu vesměs dost. Ještě neprošel oblevou tak se boří hůlky a je dost pomalej. Se skuzovým parafinem ale svižná jízda s bezpečnými sjezdy ve stopě. Olivetská hora kritický nedostatek sněhu bez možnosti vytvořit stopu pro klasiku ale zase se neboří hůlky :-). Cca 5cm ujetého, místy se objevuje hlína i kamínky. Je vidět že lopaty se zde činily ve snaze udržet sjízdnost. U Buku to taky nesnese sebemenší oteplení. Jinak od Tetřeví boudy zhruba po Krásnou Máří se stopa pro pravou lyži často propadá až o 40cm pod úroveň levé v závějích u kraje. Celkově luxus a nádhera. V sobotu to lehce nataje a to je potřeba! Foto 1 Maliník, č. 2 stoupání ke Kristiánovu, č3 Krásná Máří, č. 4 a 5 Výška sněhu na Hřebínku
12:07
12:46
13:47
14:07

» Zobrazit všechny fotky (celkem 5)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2020 20:54  
Na fotce je červeně co jsem dnes projel (45km). Čekal jsem to mnohem horší a byl jsem překvapen, že kromě níže zmiňovaného sjezdu od Kiosku ke Smědavě to bylo celkem bezva sklouznutí. Ke Smědavě nebezpečná zatáčka s podmáčenou velkou ledovou plotnou vpravo .Jel jsem klasiku. Kasárenská pohoda, k Desné celkem pomalý ale dobrá stopa která dobře vedla. I sjezd ke Kristiánovu nebyl nikde na led. Sjezd od Točny ke Křižovatce ke Kristiánovu už je o držku. Led s vytátými fleky až na asfalt.( viz foto) To samý zatáčka pod Kristiánovem. Promenádní už stojí za houby. Projíždí se nálety a borůvčím., místy ledovaté.Lepší je jet Jezdeckou . Sjezd k bunkru raději včas ukončit a přenést. Čím níže , tím víc jehličí. Na klist se mi nachytala neskutečná špína ...Po celý den byla teplota mezi -0,5 až +3 Krustiánov. Nahoře průměrně +0,5 s občasným sněžením. V době odjezdu v 15:30 slušně chumelilo.
10:11
10:34
11:32
11:36

» Zobrazit všechny fotky (celkem 9)

Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 2.2.2020 10:50  
Nevěřte výkřikům do tmy typu " je konec". Silně se ochladilo a nahoře sněží. Určitě to do zítra neroztaje a pak už má jen připadávat. Jedu od Jizersky přes Smědavu Knajpu. Promenádní silně zledovatělá. I sjezd od Kiosku ke Smědavě bude večer asi o držku. Myslím ale že přes noc zapadá sněhem.nad 900m.
10:11
10:34
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2020 18:38  
K původnímu automatu na mince přibyl ještě jeden automat na bankovky a platební karty. Takže pohoda.

(Odpověď na dotaz uživatele newli z 22.1.: Chapu, ze parkoviste na jizerce ted stoji 100 kc. Stale je nutne mit mince nebo se zmenil i automat (druh platby)? A kde presne je nove parkoviste na sousi? Diky)
Bedřichov a Jizerská magistrála
Vloženo 22.1.2020 9:31  
Projeli jsme klasicky téměř všechny upravené stopy ( 58km) a víceméně všude bezva. Na skate paráda, na klasiku už místy rozkvrdlaná stopa. Méně frekventované trasy naprosto bezvadná stopa na klasiku. Sjezd k Bunkru zatím plotny nejsou ale nemá to k tomu daleko a bylo to večer už hodně o hubu pro začátečníky díky velkým tvrdým hrbům u odvodňovacích rýh. Na několika sjezdech je nebezpečně rozježděná kolej na pravou lyži. Tam hrozí ošklivý pád v plné rychlosti do lesa či příkopu. Podle několika obtisků lyžařů k tomu i dochází. Úsek přes Krásnou Máří bych jsem už se docela na závodních lyžích bál. Sem tam vyoraný kamínek čí vykukující asfalt. Je to tam zcela bez podkladu a cca 5cm. Je tam náznak stop pro klasiku ale lepší jet raději středem. Během podvečerního návratu byla už rozkvrdlaná i výstupová stopa Cesty pod Černým vrchem .Celkově ale super poježdění na rychlém sněhu. Rezerva sněhu na větší oblevu ale nicotná.
11:33
12:19
13:40
14:01

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Bedřichov a Jizerská magistrála