Modravsko a Srní – běžky

Tato oblast v okolí řek Vydry a Křemelné navazuje na oblast Železnorudska, hraničním místem jsou Prášily. Kus nad nimi leží nejvyšší vrchol této oblasti, 1315 metrů vysoký a na lyžích přístupný Poledník. Důležitými obcemi v této oblasti jsou Srní, v jehož blízkosti leží pohodový lyžařský okruh okolo vrchu Spálený, a Modrava.…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Mezi zprávami se nachází 2 nezodpovězené dotazy
Zobrazit pouze dotazy - Skrýt všechny dotazy - Zobrazit vše
Dotaz Vloženo 26.1.2022 8:51
Záměna běžek 16.1.na Modravě
Kdo postrádá běžky se šupinami ATOMIC z fotky v černém obalu ATOMIC? Máte moje SPORTENy s hladkou skluznicí a starým vázáním v identickém obalu. Asi nikdo nejsme spokojeni😉. K záměně došlo buď před hospodou U tří sluk nebo v busu do Sušice. Sdílejte, prosím a případně pište na Blanka.pirnerova@email.cz Děkuju všem.
Zodpovědět
Dotaz Vloženo 24.1.2022 15:39
Lze někde kolem Srní použít běžky na skate? Musí se někam popojet? Děkuji.
Zodpovědět
Vloženo 23.1.2022 19:49
Ráno sněžení, záchvěvy větru, postupem času se to zklidnilo. Stopa z Modravy kolem Rybárny na Tmavý potok většinou zavátá, lidí minimum. Prošlápli jsme to, pak oproti jeli lidi z Tříjezerní slati - místo jedné stopy v jednom směru a druhé pro směr opačným směrem x stop přes sebe, pěšáci, rozhamtáno. Masovka začala až kolem poledne, to se od Modravy šinul vláček, pořád nebylo projeto strojně. Sněhu dostatek, tráva nikde nekoukala.
Vloženo 21.1.2022 19:03
Modrava-Breznik-C.hora-Modrava. Rano cerstve projeto rolbou. Azuro. Minimum lidi. Proste top!
Vloženo 18.1.2022 15:11
5 cm nového sněhu. Jen občas hlína a kamínky, ale dá se to objet. U Tříjezerní slati perfektní podmínky. Parkoviště na Modravě poloprázdné.
Vloženo 15.1.2022 21:05
Roklanský potok nad Modravou a vyřízlá stopa směr Javoří pila, Poledník.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 15.1.2022 20:52
Luxusní stopa na klasiku z Modravy na Březník, sněhu 40 cm na odbočce Na ztraceném směr Černá hora - Prameny Vltavy. Taktéž pěkná stopa na Javoří pilu a Poledník, jen pár místeček s trávou v údolí Roklanského potoka. Včera i dnes slunce a modro, bezvětří, lehký mráz, kochací dny. Žádné nové škrábance na lyžích. Parkoviště na Modravě v sobotu v 9:30 plné.
Vloženo 9.1.2022 23:01
Jo, ale budou na vas mit blby kecy. Asi maji radsi ty lidi, co tam chodi s coklama pesky! Osobne tam jezdim bud v 7 rano nebo vecer po setmeni. Jinak je to masakr.

(Odpověď na dotaz uživatele Kristýna Svobodová z 9.1.: Dá se na Modrava na skate?)
Vloženo 8.1.2022 19:23
Stopa z Modravy na Březník a směr Černá hora, pramen Vltavy strojně protažená. Ve vyšších polohách sněhu dostatek (cca po 2 km od začátku stopy v Modravě). V nižších polohách ledové plotny, tu a tam prosvítá tráva. Březník cca 40 cm sněhu. Pokud si ráno přivstanete, stopa je jen vaše. Fajn svezení všem!
Vloženo 8.1.2022 9:23
Stojí to za prd. Z webkamer to vypadá, že je sníh, ale je jen pocukrováno. Je tak 10 cenťáků sněhu (ve vyšších polohách samozřejmě o něco víc). Teď by na běžky dobrovolně vyrazil jen zoufalec. Těch pár míst, co jsou jakž tak sjízdné (vyšší polohy - Březník, Černá hora), je plných svátečních lyžařů a důchodců (protože nikam jinam se nedá jít). Takže hromady lidí na jednom místě, kde toho sněhu stejně tolik není. Musí ještě nasněžit, tohle je bída.

(Odpověď na dotaz uživatele Anna Lávičková z 7.1.: Dobrý den, jaká je prosím situace se sněhem na běžkovaní v okolí Kvildy, Modravy, Březníku tento víkend (7-9.1) prosim? :) Díky!)
Vloženo 3.1.2022 14:20
Ještě na Nový rok Modrava - Březník skoro na ráčkové lyže. včera už jsme nebyli.
(Odpověď na dotaz uživatele Martina z 31.12.: Ahoj, nevíte, jak vypadá trasa Modrava Březník? Díky za info.)
Vloženo 30.12.2021 21:55
Dneska večer, mžilo, sníh měkký, stopa ušla. Modrava-Březník, případně odbočka na Prameny Vltavy. Poslední běžkařská trasa v okolí (Churáňov i Kvilda bez sněhu)
Vloženo 28.12.2021 20:19
Tak ted na bezkach uz jde jenom Breznik a Prameny. Vsude jinde asi pro pesi


(Odpověď na dotaz uživatele Romana z 28.12.: Pekny den, lyznici!

Chci se vydat na Šumavu samozřejmě bezkovat...ale i chodit.
Patram po zimnich trasach pro pesi a v nekolika oficialnich zdrojích vcetne map je uvedeno jako zimni pesi trasa udrzovana pluhem např. MODRAVA - RYBARNA - TRIJEZERNI - ROKYTA A PO SILNICI ZPET nebo BOROVA LADA - KNIZECI PLANE A ZPET.
Můžete mi to prosim pekne nekdo potvrdit at nenarazim na stopu a nekoho, kdo me přetáhne hulkou :))

Diky a jezdete 👍)
Vloženo 27.12.2021 23:43
Dnes jsme jeli z Prasil smer Polednik pres Slunecnou po zlute,zelene cervene tur.znacce.Pekna stopa v druhe polovine i fajn snih ,mimo cestu 40-50cm.
Zpet zelena,modra ,zluta . V Bilou stopou uvedeno jako upravovana stopa.Bohuzel cim dale od Poledniku tim hure, asi 1km pred opetovnym
napojenim na Slunecne jsme sundavali bezky ,misty nesjizdne chybel snih
Od Slunecne zas dobry.
Vloženo 27.12.2021 23:17
Modrava - Březník - Na Ztraceném - ČH nádrž - Modravský most - Modrava.
Ráno parádní stopa jak pro klasiku tak na skate, minimum lidí, celá trasa sjízdná bez problémů na áčkových lyžích. Po poledni druhé kolo z Modravy na Březník a zpět, měkká stopa - vysvitlo i slunko, ale frčelo to, parkoviště při odjezdu narvané, lidí hafo. Ve stopě bohužel šlápoty od pěšáků a dokonce i od běžců! Sama běhám, jsem klasik i bruslař takže mám pochopení pro všechny ale běhat v upravené stopě??? Pro to pochopení opravdu nemám 😏👎
Vloženo 27.12.2021 22:30
Ze Srní ráno busem na Modravu, klouzání mezi Rybárnou, Javoří pilou a Temným potokem, 2x. Nádherná dvojstopa pro klasiky čerstvě projetá (stejně jako dalších více než 100km), pouze krátké úseky s jednou stopou tedy vhodné pro bruslaře, pak dále na Jezerní hřeben po něm dolů směr Prášily stále po dvoustopové klasické magistrále až k odbočce Pod Jezerním hřebenem, dále na žlutou neupravovanou zimní cestu na Zelenohorské chalupy a domů do Srní po žluté pěšky, jen kousky na lyžích po vysněžených pasekách a loukách v okolí Srní. Šumava je rájem pro klasiky.
Teplota nad nulou i na hřebenu, máza univerzální klistr nutná. Snad obleva ještě počká....
11:40
11:47
11:47
14:02

» Zobrazit všechny fotky (celkem 6)

Vloženo 25.12.2021 22:01
Snehu vsude hafo, ale na upravu totalne kaslou. Ma Brezniku metr melkeho snhu, uprava naposledy pred 14 dny. Asi nechtej, aby jim tam nekdo jezdil. S Jizerkama naprosto neporovnatelne!
Vloženo 10.12.2021 19:11
Dnes dopoledne okruh Modrava - Březník - Na ztraceneném - Filipovka - Modrava. Ráno jela rolba, takže stopy super, málo lidí, azuro, na Březníku úplná pohádka. Cestou na Filipovku jela rolba proti, takže všechno krásně vytažené, jen úsek z Filip. na Modravu nic, sjezd v hlubokém sněhu, novou stopu jsem aspoň založil. Sníh parádní, jelo se krásně.

Aktuality ze sezóny 2020/2021, popř. starších

Vloženo 19.4.2021 18:37
Zdravím všechny lyžaře a také ty, kteří se přes sezónu starají o údržbu tratí. Všichni víme, jak to letos bylo a proto, když už se nad námi počasí smilovalo a nabídlo nám i lyžování po lockdownu, tak mě to vedlo k tomuto zamyšlení. Ne vždy jde vše naplánovat a řídit se jen kalendářem. Prostě některý rok, třeba jednou za 20 a více let je to jinak a dá se na to zareagovat. Ve středu 14. 4. jsem lyžoval v okolí Jizerky, celkem 30 km a v pátek 16. 4. na Modravě 25 km. Nakonec potom ještě v neděli 18. 4. Gerlova Huť 20 km. A když mám tu možnost, tak bych to chtěl porovnat. Vše jsem odběhal klasikou na áčkových lyžích Fischer Twin Skin Carbon , které zůstaly netknuté. Takže sněhu bylo dost, viz foto. Všude byla ukončena strojová úprava a bylo to ohlášeno. Přesto přístup k mimořádné situaci (nejen sněhové) byl dost odlišný, jak je vidět z přiložených fotografií...Jednoznačný vítěz je Jizerka. A přitom na to stačí jeden nadšenec se skútrem, který vytvořil super podmínky na cca 30 km tratí! Myslím, že by se kompetentní pánové mohli zamyslet (a to hlavně třeba na Šumavě a v Krušných horách), že není třeba vždy hned vše ukončovat, ať už kvůli sněhovým podmínkám, LS ČR a nebo nedostatku financí, ale třeba jen zmenšit rozsah úpravy a nebo použít skútr. Není vždy nutná drahá a dotovaná úprava rolbou, ale jak ukázal pán se skútrem, stačí nadšení a nesrovnatelně menší náklady. A i tak se dá zachránit desítky kilometrů tratí, pro jinak ostatními již odepsanou sezónu....No a zpět na Šumavu. Takové úseky jako Modrava - Březník - Ptačí nádrž - Modravský potok most -Modrava, kolečko Gerlova Huť nebo aspoň úsek GH - Popelné domky si o to přímo říkají! Díky za úpravu a zkusme se zamyslet, jestli by se, mnohdy i během sezóny, nedala řešit (např. při nedostatku sněhu) situace jinak, než tím, že se úprava prostě neprovádí. P.S. Foto 1 - Jizerka, foto 2 - Modrava, Foto 3 - Gerlova Huť.
14.4. 12:30
14.4. 12:30
16.4. 13:28
17.4. 14:29
Vloženo 17.4.2021 11:58
Já jel Filipovka-Černá hora-Na ztracenem-Breznik-Modrava-Filipovka hned ráno v 7:30, bylo to pekne prujezdne bez sundavani, vytátých míst asi 8 celkem s možnosti objetí. Ale už je to na Beckove bezky... kolem 10h už bylo vidět, jak začíná být stopa mokrá, ale ráno to svistelo hezky.
Vloženo 17.4.2021 0:41
Nečekaně dobré, podél Modravského potoka jsem přenášel 1x, přes Ptačí nádrž se s trochou dobré vůle zatím dalo objet vše bez přenášení. Černá hora trochu zklamala, zato z Březníku směrem na Blatný vrch to byla pohádka, podle míry pořád metr sněhu, tam to bude pěkné ještě dlouho!
Vloženo 15.4.2021 17:18
Na Březník a zpět přes Ptačí nádrž je to velmi dobrý.
Vloženo 15.4.2021 17:16
Jel jsem úsek Modrava-Březník a zpět na Modravu přes Ptačí nádrž. Bylo to velmi dobrý, jen pár odtátých míst. Myslím, že do soboty to vydrží :-)
Vloženo 24.2.2021 21:38
Dnes večer Modrava-Březník-Černohorská nádrž-Modrava pěkná čistá stopa celou trasu.
Vloženo 10.1.2021 5:12
Parkoviste na Modrave uz pred 10 plne, na Kvilde poloprazdne. Do strojove upravene stopy pripadl cerstvy prasan, Modrava - Javori pila ok, Modrava - Breznik uz byla horsi (hlavne posledni 2 km od Ztraceneho), ale porad lepsi nez kdyz je jen proslapnuto samozrejme. Ale pisu to hlavne pro zamysleni.... Castecne to bylo dano hodne lidmi, novym snehem, ale ptam se, jak moc na to ma vliv brusleni? Bruslit se tam nema, ale kdyz je snih zmrzly neni to zadny problem, stopa se neznici, ale za podminek vcera brusleni proste nici stopu a to hodne. Nastesti takovych bezohlednych lidi bylo jen par. Ale na 3 clennou bruslici rodinu se psem uz jsem musel reagovat. Hlavne pani, kterou tahl pes, ktery sel presne ve stope a ona doslova stopu preryvala... pak si to sel se mnou vyridit pan, ze tam zadna stopa neni a uz vubec ne strojove upravena a ze o zadnem zakazu brusleni nevi a ze preci nemuzou za to, ze je snih mekky.
Budte ohleduplni, dekuji :-)
Vloženo 8.1.2021 19:28
Parkovali jsme na Horské Kvildě, parkoviště prázdné. Otevřené okénko v hospodě u Honesů. Stopy na Filipovu Huť jen prošláplé a projeté nákladním autem (bohužel). Na Modravě po 12 hod plné parkoviště ! Stopy projeté strojně. viz "bilestopy",sněhu dost. Děkujeme za úpravu! Na Modravě také otevřená restaurační okénka. Mírně sněžilo. Super!
Vloženo 30.12.2020 19:48
Trasa Modrava - Březník - Ptačí nádržka - rozcestí Modravský potok - Modrava. Na sněhoměrné tyči nad Modravou 20 cm. Stopy vyjeté od lyžařů - sníh nikde nechybí, na klasiku naprosto v pohodě, Pro bruslení ne vždy ideální. Sníh zmrzlý celý den.
10:44
11:21
13:10

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 27.12.2020 18:59
Modrava - Breznik po cervene pri potoku. Jedna stopa vyslapana od lidi, misty namrzlo, pod stromy obcas na asfalt, ale na prvni svezeni parada. Vzhledem k tomu, ze neni upraveno, neni tolik snehu nebo jej vyslapali chodci, slo i celkem bruslit.
Vloženo 26.12.2020 21:37
Filipka, Cerna hora, Breznik, ModravskY potok, Cernohorska nadrz, Filipka. Modry extra, nikde nikdo. Stopa vyslapana, ale ficelo to bajecne. S navraty k rodince 30 km. Na prvni bezky tero zimy naprosta spokojenost. Mene snehu jen na par znamych mistech. Jinde dostatek. Uzijte si snehu 😀. Michal
Vloženo 26.12.2020 16:00
Maly výlet s dětmi Modrava směr Rybarna a zpět - 5 km. Bruslit šlo v pohodě po asfaltové cestě, 5 cm uslapaneho sněhu, cinkani o asfalt ale jinak v pohodě. Za Rybarnou bruslit už neslo, klasika asi v pohodě. Stopa podél asfaltu není projeta rolbou, děti tam vyslapli jednu stopu na klasiku

Celkové super, chvilkou i sluníčko, Rybarna cca 15 m prasanu, -4 stupně

O oblasti

Tato oblast v okolí řek Vydry a Křemelné navazuje na oblast Železnorudska, hraničním místem jsou Prášily. Kus nad nimi leží nejvyšší vrchol této oblasti, 1315 metrů vysoký a na lyžích přístupný Poledník. Důležitými obcemi v této oblasti jsou Srní, v jehož blízkosti leží pohodový lyžařský okruh okolo vrchu Spálený, a Modrava. Odtud se dá vyrazit třeba západním směrem na Javoří Pilu, na jih podél Modravského potoka, nebo na východ. Tam už ale začíná sousední oblast, Centrální Šumava.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Šumava