Modravsko a Srní – běžky

Tato oblast v okolí řek Vydry a Křemelné navazuje na oblast Železnorudska, hraničním místem jsou Prášily. Kus nad nimi leží nejvyšší vrchol této oblasti, 1315 metrů vysoký a na lyžích přístupný Poledník. Důležitými obcemi v této oblasti jsou Srní, v jehož blízkosti leží pohodový lyžařský okruh okolo vrchu Spálený, a Modrava.…

Číst celý text

Nejnovější zprávy

Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Zvolte den, kdy jste byli na lyžích
Popište aktuální podmínky tak, aby to pomohlo dalším lyžařům.
Jméno, které se zobrazí u vaší zprávy.
Jako registrovaný lyžař nebudete muset své jméno pokaždé zadávat. Navíc budete moci vkládat fotky a neuvidíte tolik reklam. Všechny výhody registrace.
Vyberte oblast, kde jste lyžovali
Vloženo 24.2.2021 21:38
Dnes večer Modrava-Březník-Černohorská nádrž-Modrava pěkná čistá stopa celou trasu.
Vloženo 10.1.2021 5:12
Parkoviste na Modrave uz pred 10 plne, na Kvilde poloprazdne. Do strojove upravene stopy pripadl cerstvy prasan, Modrava - Javori pila ok, Modrava - Breznik uz byla horsi (hlavne posledni 2 km od Ztraceneho), ale porad lepsi nez kdyz je jen proslapnuto samozrejme. Ale pisu to hlavne pro zamysleni.... Castecne to bylo dano hodne lidmi, novym snehem, ale ptam se, jak moc na to ma vliv brusleni? Bruslit se tam nema, ale kdyz je snih zmrzly neni to zadny problem, stopa se neznici, ale za podminek vcera brusleni proste nici stopu a to hodne. Nastesti takovych bezohlednych lidi bylo jen par. Ale na 3 clennou bruslici rodinu se psem uz jsem musel reagovat. Hlavne pani, kterou tahl pes, ktery sel presne ve stope a ona doslova stopu preryvala... pak si to sel se mnou vyridit pan, ze tam zadna stopa neni a uz vubec ne strojove upravena a ze o zadnem zakazu brusleni nevi a ze preci nemuzou za to, ze je snih mekky.
Budte ohleduplni, dekuji :-)
Vloženo 8.1.2021 19:28
Parkovali jsme na Horské Kvildě, parkoviště prázdné. Otevřené okénko v hospodě u Honesů. Stopy na Filipovu Huť jen prošláplé a projeté nákladním autem (bohužel). Na Modravě po 12 hod plné parkoviště ! Stopy projeté strojně. viz "bilestopy",sněhu dost. Děkujeme za úpravu! Na Modravě také otevřená restaurační okénka. Mírně sněžilo. Super!
Vloženo 30.12.2020 19:48
Trasa Modrava - Březník - Ptačí nádržka - rozcestí Modravský potok - Modrava. Na sněhoměrné tyči nad Modravou 20 cm. Stopy vyjeté od lyžařů - sníh nikde nechybí, na klasiku naprosto v pohodě, Pro bruslení ne vždy ideální. Sníh zmrzlý celý den.
10:44
11:21
13:10
Vloženo 27.12.2020 18:59
Modrava - Breznik po cervene pri potoku. Jedna stopa vyslapana od lidi, misty namrzlo, pod stromy obcas na asfalt, ale na prvni svezeni parada. Vzhledem k tomu, ze neni upraveno, neni tolik snehu nebo jej vyslapali chodci, slo i celkem bruslit.
Vloženo 26.12.2020 21:37
Filipka, Cerna hora, Breznik, ModravskY potok, Cernohorska nadrz, Filipka. Modry extra, nikde nikdo. Stopa vyslapana, ale ficelo to bajecne. S navraty k rodince 30 km. Na prvni bezky tero zimy naprosta spokojenost. Mene snehu jen na par znamych mistech. Jinde dostatek. Uzijte si snehu 😀. Michal
Vloženo 26.12.2020 16:00
Maly výlet s dětmi Modrava směr Rybarna a zpět - 5 km. Bruslit šlo v pohodě po asfaltové cestě, 5 cm uslapaneho sněhu, cinkani o asfalt ale jinak v pohodě. Za Rybarnou bruslit už neslo, klasika asi v pohodě. Stopa podél asfaltu není projeta rolbou, děti tam vyslapli jednu stopu na klasiku

Celkové super, chvilkou i sluníčko, Rybarna cca 15 m prasanu, -4 stupně

Aktuality ze sezóny 2019/2020, popř. starších

Vloženo 15.3.2020 21:04
Modrava-Březník-Černá hora a zpět. Semtam krátká přenášení a místy trochu bordelu ve stopách, ale jinak perfektní svezení a dobrá kvalita stop.
Vloženo 11.3.2020 9:38
Na Březník a zpět úplná paráda, dalo se i na Černou Horu a nádrže. Modrava je i při nedostatku sněhu jistota, tam bylo sněhu dost, ani to nevypadalo, že je skoro jaro, trochu sněžilo a v poledne ještě protahovali stopu.
Vloženo 29.2.2020 15:45
Z Modravy přes Březník, Černou horu, Bučinu, okruh nad Fistenrau, Signální, Teplou Vltavu a zpátky na Modravu. Teplota přes 4 stupně, sluníčko má fakt sílu, sníh je těžký rozměklý. Ze stromů mohutně taje. Velký rozdíl oproti včerejšku. Červený voskwse nechytal, bylo by to na klistr, ale ten jsem nedával, tak jsem si máknul. Rolba je stále rozbitá,tak jen prošlapáno od lyžařů nebo to co stihla rolba projet včera. Markantní rozdíl je v Německu, kde je vše skvěle upraveno. Lidí na to, že byla sobota docela málo. Skol.
Vloženo 28.2.2020 19:50
Dnes odpoledne z Modravy přes Javoří pilu podél Oblíku na Poledník a zpět. Sněhu od včera připadlo hodně, krásný prašan, akorát na modrý extra. Bílé stopě se rozbila rolba, takže stopy jen vyšlapané od lyžařů. Lidí jsem podvečer potkal jen pár. Paráda.
Vloženo 25.2.2020 18:27
Ahoj, na tu bídu co panuje s počasím (velká obleva, nedělní slejvák) je nejrozumnější cesta z Modravy na Březník, případně na Černou horu. Dnes ráno okolo 7h ráno z Modravy na Černou horu na skate byl sníh úplně zmrzlý, stopy dost rozbité. Dolů to jelo jak namydlené. Potkali jsme 1 člověka, při návratu, bylo parkoviště na Kvildě úplně prázdné. Po 10h jsme s větší skupinou a vozíkem Croozer na běžkách vyrazili na Březník. Sníh rozmoklý, přes cestu všeho všudy 3 potůčky, ale dají se překročit a lyže se nemusí sundávat. Ve stopách spousta spadaného jehličí a lyšejníků. Jet se ale dá, lidí málo, nikoho nenapadne, že zbylo na trati dost sněhu. Ze Ztraceného jsem pokračoval na Ptačí nádrž, Černou horu a Prameny Vltavy. Dalo by se pokračovat i na Bučinu. Lyže se musí sundat jen jednou. Sníh výrazně pomalejší než ráno. Nahoře trochu sněžilo, dole déšť. V noci má ale sněžit.A bude se ochlazovat. Jinam, třeba na Tříjezerní slať nebo Javoří pilu se nedá, sníh nezbyl.
8:03
8:04
8:04
8:16
11:13
12:41
12:43
12:59
13:25
13:59

>> Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 21.2.2020 9:01
Trasa Modrava - Březník čerstvě najetá stopa, sněhu po celé trase dostatek po středečním sněžení. Svezení celkem hezké. Ve středu jsme jeli z Kvildy na prameny Vltavy a na Černou horu. Docela hustě sněžilo, takže stopa byla zasněžená a pouze projetá lyžaři, ale krásný sníh, parádní svezení, lidí pár, většinou to vzdávali, ale mě se to líbilo moc. Konečně jako v zimě.
Vloženo 8.2.2020 17:15
Filipova huť - Březník - Modrava, super trať i počasí, na bruslení i klasiku. Vyrazili jsme v 9 ráno, takže bylo málo lidí. Okolo oběda ale už to bylo jak na Václaváku, to už jsme to ale balili :-).
Vloženo 8.2.2020 12:37
Katastrofální množství lidí. Není na Modravě kde zaparkovat
Vloženo 6.2.2020 21:53
Modrava - Breznik - dnes úplně ideální svezení. Krásné stopy, dobrý snih
Vloženo 31.1.2020 20:30
Pokud by se výhledově nějak zásadně změnily podmínky tak nenáročný a málo frekventovaný je např. okruh kolem Chalupské slati. Pak se mi to hodně líbilo v okolí Stožce, ale se sněhem to tam bývá slabší. Většina lehčích tras jako z Modravy na Březník, Javoří Pilu, z Kvildy na Prameny nebo louky u Kvild jsou dost navštěvované.
(Odpověď na dotaz uživatele Andrea z 27.1.: Dobrý den. Nevíte někdo, kam by se dalo jet s dětmi na běžky na Šumavě? Raději bych něco klidnějšího a méně náročného (Spíše procházka na běžkách). Díky)
Vloženo 31.1.2020 12:15
Nevím jak je to letos, ale z Modravy na Rybárnu a Tříjezerní slať se souběžně s lyžařskou stopou udržovala pluhováním i cesta pro pěší.
(Odpověď na dotaz uživatele Kateřina z 30.1.: Dobrý den, chci se pouze zeptat. Plánujeme jít na běžky z Modravy okruh na Tříjezerní slať, půjde s námi ale kamarádka, která na běžkách nejezdí a chtěla by jít pěšky. Je možné jít na Tříjezerní slať mimo stopu? Děkuji za reakce)
Vloženo 30.1.2020 18:55
Borova Lada - Židovská cesta - Bucina - Knizeci Plane - Borova Lada
Pri vyjezdu z Borove Lady snih mokry,misty trci ze stopy klacky a boruvci, pote sněhu dost - kvalitou lepivy prasan, stopa neupravena,pouze vyjezdena bezkari, místy zavata
Hospoda na Knížecich Pláních otevřena a výborne vari :))
Vloženo 28.1.2020 16:21
Modrava - Ptaci nadrz- Cerna hora- Cernohorska nadrz- Modrava
Snehu vsude dost, stopa absolutne neupravena...Modrava smerem na Ptaci nadrz rozjezdena od mentálně retardovanych bezkaru,jez i pres upozornění ve stopach brusli...Ptaci nadrz-Cerna hora neprotazena, huste snezilo, na Černé hoře vitr..snad to upraví...
Vloženo 27.1.2020 21:59
Modrava - Březník - Prameny - Holubí skála - Bučina - Černá hora - Modrava

Ráno lehce pod nulou, sníh zmrzlý, na povrchu slabá krusta, později teploty nad nulou,mokrý hrubozrnný sníh. Podmínky těžké, obtížné na namazání. Stopa povětšinou špinavá, občas nutné objet nebo přenést. Nejlepší úsek asi Černá hora - Černohorská nádrž - Modravský most (až na dva úseky, kde je lepší lyže přenést), nejhorší asi signálka kolem Holubí skály - Bučina - Stráž. Při návratu na Modravu stopa už dost rozmatlaná. Mlhavo, hospada naBřezníku zavřená, Alpská vyhlídka na Bučině otevřená.
Na Zadově sjízdný jen stadionek a horní partie churáňovských luk (níže krtince a tráva). V lese hlína, kameny, led = nesjízdné.
Vloženo 22.1.2020 6:02
Zatím to jde pouze na stadionu na churáňově nebo na loukách nad ním, tam je to utažené pouze na bruslení.(Odpověď na dotaz uživatele Hřeb z 21.1.: Rád jezdím klasiku, což o to. Je to nádhera! Takže moc děkuji za úpravy stop na klasiku. Ale taky si to rád proložím občas na pár hodin bruslením. Dejte mi tip, kam vyrazit z Filipky beztrestně bruslit? Dík!)
Vloženo 22.1.2020 22:20
V sobotu z Modravy na Březník, sněhu od 2 do 40 cm, ve stopě to odtávalo, ale zatím to šlo. Od rozcestníku Na Ztraceném k Březníku již pohoda, sněhu přes 30 čísel. Směrem zpátky do Modravy kousek před rozcestníkem Modravský potok (most) byl zledovatělý sníh, klouzačka málem do potoka :-). Od Černohorské nádrže prý byla vytátá místa, tak jsme jeli zpátky tu stejnou trasu, teď je to dle zpráv upraveno taky - v neděli dopoledne sněžilo, připadlo asi 5 cm, ale na konec týdne zase hlásí teplo... Lidí akorát, ale ve stopě zase bruslaři, pěšáci - dokonce na úseku, kde je 3 metry vedle prohrnuto pro pěší, no a venčení psů taktéž :-(
Vloženo 8.1.2020 10:39
Pro Milana - http://bilastopa.cz/cs/modravsko-399/ - trasy jsou upravovány na klasiku. Čti také Šiška Petr a JJ.
Vloženo 6.1.2020 14:14
ad bruslení: koncem roku na Modravě bruslilo hafo lidí a krom toho chodili ve středovém pásu i turisté pěšky a dokonce i s kočárky a se psy, achjo.
Vloženo 6.1.2020 12:34
Z Modravy na Březník krásně upraveno, sněhu dost. Od rozcestí u Ptačí nádrže na Černou horu na začátku Vltavské cesty pár míst s vyoranými kameny od rolby, dál paráda. Od Pramenů na Stráž neupraveno, sjet po Židovské cestě se dá vcelku pohodlně. .
Ad bruslaři - nezbývá než jim otravovat život neustálým upozorňováním a nebát se případnou diskuzi trochu vyhrotit. Není to příjemné ale jinak se s tím nic dělat nedá.
Vloženo 6.1.2020 6:27
Včera krásný den v upravených stopách,připadlo kolem 7cm sněhu.Bylo kolem -3 takže velice snadná máza a pohodový odraz.Velké poděkování za úpravu tras na součastné podmínky paráda.Jen ty lidi to jejich chování to nechápu.Stopy jsou upravené pouze na klasiku a přesto se najdou lidi, kteří tam přijedou se skate běžkama a ničí tam všem ostatním stopy.Nakopat vám všem prdel chováte se jako hovada.Měli by jste počkat až připadne a vyrazit na Horskou Kvildu kde se upravuje i na bruslení.Buďte ohleduplní a respektujte zákaz bruslení !!!
Vloženo 5.1.2020 17:12
Z Modravy nahoru na Březník dobrý, v neděli bylo sluníčko a taky dost lidu. Pod Březníkem uhýbáme směr Ptačí nádržích, kolem Černé hory super, ale od pramenu Vltavy úplně jinej snih. Sypkej, teplejší, klouzavejsi. Dolu do Kvildy pul cesty OK, ale před kvildou uz málo, tak 3 cm na ceste. Kvilda ma málo snehu, občas se jede skrz trávu. Z Kvildy přes Filipku lesem strašný. Málo sněhu , kořeny, kamínky. Od Filipky do Mádru už zas relativně okey.
Vloženo 6.1.2020 21:19
Yanine - sorry, ale zrovna na Modrave je to dost siroke, aby se vesli jak klasici, tak bruslari. Vetsi problem vidim u pesaku a psu
Vloženo 3.1.2020 19:17
Z Modravy na Rybárnu krásná stopa, vyjeta běžkaři, bez kamenů, obcas se dá i bruslit, dál pak nádhera na bruslení, před Javori pilou občas asfalt. Stojí za to, my byli vzhledem k současným podmínkám nadšení.

O oblasti

Tato oblast v okolí řek Vydry a Křemelné navazuje na oblast Železnorudska, hraničním místem jsou Prášily. Kus nad nimi leží nejvyšší vrchol této oblasti, 1315 metrů vysoký a na lyžích přístupný Poledník. Důležitými obcemi v této oblasti jsou Srní, v jehož blízkosti leží pohodový lyžařský okruh okolo vrchu Spálený, a Modrava. Odtud se dá vyrazit třeba západním směrem na Javoří Pilu, na jih podél Modravského potoka, nebo na východ. Tam už ale začíná sousední oblast, Centrální Šumava.

Ostatní podoblasti v rámci oblasti Šumava