Modravsko a Srní – běžky

Archiv zpráv zimy 2012/2013

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Modravsko a Srní ze zimní sezóny 2012/2013. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Modravsko a Srní - aktuální zprávy

Vloženo 19.2.2013 19:43
Javoří pila - Poledník - Vchynicko-Tetovský kanál - Modrava - Březník - upraveno, sněhu dost, luxus! Celý den padalo, místy zafoukáno.
Vloženo 18.2.2013 10:37
Modrava-Březník upraveno, dobré podmínky, sněhu dost.
Vloženo 17.2.2013 19:32
Martine,
tenhle úsek kanálu na Rokytu se neupravuje jako běžkařská trasa naopak pravidelně pluhuje. Moc pěkná cesta vede z Modravy na Rokytu po loukách podél drátů (z Modravy doporučuji nástup od penzionu Arnika).
Vloženo 17.2.2013 18:31
Modrava - Březník po sobotní úpravě stále parádní podmínky.

V neděli odpoledne čerstvě upraveno Modrava - směr Javoří Pila, ale ještě před ní nahoru na Tříjezerní slať - rozc. Pod Oblíkem - dolů ke kanálu, podél něj a dolů do Srní. Další trasy okolo Srní upraveny ráno, zvlášť na loukách je toho naježděného dost, sice občas rolba vyorala nějakého krtka nebo trávu, ale pro lyže snad neškodné.

Dopoledne jsme pokračovali od Hakešické cesty podél kanálu dál, ale po pár stech metrech to rolba otočila, k chalupě u Fruhaufů stopy vyjeté od lyžařů, dál prohrnuté a projeté pár auty, ale zasněžené, bruslit se po tom dá celkem slušně, klasická stopa žádná. To až na Rokytu. Sice na bilastopa.cz píší, že to bylo upraveno, ale moc tomu nevěřím, že by tam rolba zajela až po nás.

Fotky jsou na https://www.facebook.com/Kamzasnehem, video zde http://www.kamzasnehem.cz/video/srni-2013-02
Vloženo 16.2.2013 18:22
Sněhu dost a v průběhu dne padal další. Takový vlhký klouzavý, dolů to jelo rychle, se stoupacím červeným swixem V55 běžky pekelně podkluzovaly a jinde se zas sníh lepil, tak nevím, co mazat.

Velký Bor - Javoří Pila - odtud asi oběma cestami i dál na Modravu pěkně upraveno nejspíš dnes ráno, i když na to už nějaký sníh napadl.

V okolí Srní upraveno kdysi dříve, stopy jsou dost použité, na rovinách průměrné kvality, ve sjezdech většinou úplně vypluženo a bez stopy. To platí pro Srnský okruh, Mosau - Velký Bor (oproti vyznačení na mapě na bilastopa.cz se upravuje), a sjezd z rozc. Pod Oblíkem ke kanálu a zpět do Srní. Ale na neděli slibují úpravu, tak uvidíme...

Fotky jsou zde: https://www.facebook.com/Kamzasnehem
Vloženo 23.1.2013 21:04
Modrava - Poledník - Tříjezerní slať a zpět
.
Parádní sníh, parádní stopy a minimum lidí
Vloženo 21.1.2013 22:08
Modrava - Březník - Pramrny Vltavy - Filipova huť - Modrava
Stopy z pátku nebo soboty, ale ve slušném stavu. Kolem Březové hory místy méně sněhu. V závěrečném padáku do Modravy z Filipky raději pěšky. Je to o poškrábání lyží. Během dne napadlo cca 5 cm sněhu.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Modravsko a Srní