Modravsko a Srní – běžky

Archiv zpráv zimy 2013/2014

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Modravsko a Srní ze zimní sezóny 2013/2014. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Modravsko a Srní - aktuální zprávy

Vloženo 26.2.2014 9:47
zprostředkovaně: Modrava - Březník omezeně sjízdné, ale téměř bez stopy a spíš led jak sníh a dost lidí.
Vloženo 2.2.2014 22:01
Po včerejším slunečném jarním dnu dnes vše zmrzlo na led. Trasa Modrava, Ptačí nádrž, Černá hora (tam jsme to radši otočili), zpět na Březník , a Modrava. Na ledě se ani klistr nechytal, natož lyže, umydlené ledové.. Takový ledový běžko-pěško-kros. Sníh šel hodně dolů. Pozitivní závěr: Na Březníku krásná zrekonstruovaná hájenka a vynikající borůvkové knedlíky.
Vloženo 27.1.2014 10:35
V neděli jsem opět jel trasu z Modravy na Černou horu a zpět. Napadlo dalších 5cm a místa, kde bylo třeba dávat bacha jsou v pohodě. Zatím stále bez protažení technikou. Nicméně chválím šumavské lyžaře, protože sami dokážou projet téměř rovnou stopu, kde se dá trénovat:)
Vloženo 25.1.2014 21:14
Na Modravě napadlo něco kolem 5 cm. Já jsem vyrazil soupažema na Březník a cestou zpět jsem uhnul směrem na Černou horu. Podmínky tam byli natolik parádní, http://goo.gl/iP2WPV, že jsem ji přejel a pokračoval ještě pár kilometrů směrem ke Kvildě. Protijedoucí říkali, že to jde až ke Kvildě, jen na posledním kilometru se musí dát víc bacha. Takže výjezd byl u mě jeden z nejlepších tuhle zimu, krásně to držel modrej extráč. Pozor dávejte na pár místech, kde jsou stromy ihned u cesty z obou stran, tam toho tolik nepřipadlo, ale žádné sundavání, ani větší zpomalení jsem nepotřeboval.
Vloženo 18.1.2014 21:19
Trasa Modrava, Březník, přes odbočku na Černohorskou a Ptačí nádrž, zpět kolem potoka. Slunce, stopa zledovatělá, ale sněhu dost, nutno na klasiku hustě namazat klistr. Krásný výlet, i když stopa hodně rozkvedlaná.. Pěšky půjdete jen asi 300m z hlavního parkoviště, pak je horší stopa asi 500 m kolem potoka za odbočkou k Ptačí nádrži. Dá se i bruslit, ale je to dost ledové, v pátek odpoledne pršelo.
Vloženo 5.1.2014 20:46
nádhera: z modravy na Lovčí skálu, pak zpět a na černou horu, dolů na strážní stezku a k pramenům Vltavy, poddruhé na Černou horu, na Ztracený a zasloužené občerstvení na Březníku = 35 km klasicky na univerzální klistr, prostgě nádhera.
A pak, že v Česku není sníh...
škoda, že jizerskou 50 nepřeložili na šumavu :-)
Vloženo 25.12.2013 14:34
Filipova Huť - na Ptačí nádrž špinavý sníh i stopa, jehličí, větvičky, šišky, docela měkké, boří se hůlky. Na Černou Horu celkem ok, ale nahoře pozor, kouká tam štěrk. Směr na Ztraceném měkké a špinavé. Celkově bída s nouzí, ale jet se dá... Z Modravy na Březník je to lepší, takže to budeme hoblovat sem a tam... ;-)

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Modravsko a Srní