Modravsko a Srní – běžky

Archiv zpráv zimy 2019/2020

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Modravsko a Srní ze zimní sezóny 2019/2020. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Modravsko a Srní - aktuální zprávy

Vloženo 15.3.2020 21:04
Modrava-Březník-Černá hora a zpět. Semtam krátká přenášení a místy trochu bordelu ve stopách, ale jinak perfektní svezení a dobrá kvalita stop.

» Zobrazit polohu fotky na mapě

Vloženo 11.3.2020 9:38
Na Březník a zpět úplná paráda, dalo se i na Černou Horu a nádrže. Modrava je i při nedostatku sněhu jistota, tam bylo sněhu dost, ani to nevypadalo, že je skoro jaro, trochu sněžilo a v poledne ještě protahovali stopu.
Vloženo 29.2.2020 15:45
Z Modravy přes Březník, Černou horu, Bučinu, okruh nad Fistenrau, Signální, Teplou Vltavu a zpátky na Modravu. Teplota přes 4 stupně, sluníčko má fakt sílu, sníh je těžký rozměklý. Ze stromů mohutně taje. Velký rozdíl oproti včerejšku. Červený voskwse nechytal, bylo by to na klistr, ale ten jsem nedával, tak jsem si máknul. Rolba je stále rozbitá,tak jen prošlapáno od lyžařů nebo to co stihla rolba projet včera. Markantní rozdíl je v Německu, kde je vše skvěle upraveno. Lidí na to, že byla sobota docela málo. Skol.
Vloženo 28.2.2020 19:50
Dnes odpoledne z Modravy přes Javoří pilu podél Oblíku na Poledník a zpět. Sněhu od včera připadlo hodně, krásný prašan, akorát na modrý extra. Bílé stopě se rozbila rolba, takže stopy jen vyšlapané od lyžařů. Lidí jsem podvečer potkal jen pár. Paráda.
Vloženo 25.2.2020 18:27
Ahoj, na tu bídu co panuje s počasím (velká obleva, nedělní slejvák) je nejrozumnější cesta z Modravy na Březník, případně na Černou horu. Dnes ráno okolo 7h ráno z Modravy na Černou horu na skate byl sníh úplně zmrzlý, stopy dost rozbité. Dolů to jelo jak namydlené. Potkali jsme 1 člověka, při návratu, bylo parkoviště na Kvildě úplně prázdné. Po 10h jsme s větší skupinou a vozíkem Croozer na běžkách vyrazili na Březník. Sníh rozmoklý, přes cestu všeho všudy 3 potůčky, ale dají se překročit a lyže se nemusí sundávat. Ve stopách spousta spadaného jehličí a lyšejníků. Jet se ale dá, lidí málo, nikoho nenapadne, že zbylo na trati dost sněhu. Ze Ztraceného jsem pokračoval na Ptačí nádrž, Černou horu a Prameny Vltavy. Dalo by se pokračovat i na Bučinu. Lyže se musí sundat jen jednou. Sníh výrazně pomalejší než ráno. Nahoře trochu sněžilo, dole déšť. V noci má ale sněžit.A bude se ochlazovat. Jinam, třeba na Tříjezerní slať nebo Javoří pilu se nedá, sníh nezbyl.
8:03
8:04
8:04
8:16

» Zobrazit všechny fotky (celkem 10)

Vloženo 21.2.2020 9:01
Trasa Modrava - Březník čerstvě najetá stopa, sněhu po celé trase dostatek po středečním sněžení. Svezení celkem hezké. Ve středu jsme jeli z Kvildy na prameny Vltavy a na Černou horu. Docela hustě sněžilo, takže stopa byla zasněžená a pouze projetá lyžaři, ale krásný sníh, parádní svezení, lidí pár, většinou to vzdávali, ale mě se to líbilo moc. Konečně jako v zimě.
Vloženo 8.2.2020 17:15
Filipova huť - Březník - Modrava, super trať i počasí, na bruslení i klasiku. Vyrazili jsme v 9 ráno, takže bylo málo lidí. Okolo oběda ale už to bylo jak na Václaváku, to už jsme to ale balili :-).
Vloženo 8.2.2020 12:37
Katastrofální množství lidí. Není na Modravě kde zaparkovat
Vloženo 6.2.2020 21:53
Modrava - Breznik - dnes úplně ideální svezení. Krásné stopy, dobrý snih
Vloženo 31.1.2020 20:30
Pokud by se výhledově nějak zásadně změnily podmínky tak nenáročný a málo frekventovaný je např. okruh kolem Chalupské slati. Pak se mi to hodně líbilo v okolí Stožce, ale se sněhem to tam bývá slabší. Většina lehčích tras jako z Modravy na Březník, Javoří Pilu, z Kvildy na Prameny nebo louky u Kvild jsou dost navštěvované.
(Odpověď na dotaz uživatele Andrea z 27.1.: Dobrý den. Nevíte někdo, kam by se dalo jet s dětmi na běžky na Šumavě? Raději bych něco klidnějšího a méně náročného (Spíše procházka na běžkách). Díky)
Vloženo 31.1.2020 12:15
Nevím jak je to letos, ale z Modravy na Rybárnu a Tříjezerní slať se souběžně s lyžařskou stopou udržovala pluhováním i cesta pro pěší.
(Odpověď na dotaz uživatele Kateřina z 30.1.: Dobrý den, chci se pouze zeptat. Plánujeme jít na běžky z Modravy okruh na Tříjezerní slať, půjde s námi ale kamarádka, která na běžkách nejezdí a chtěla by jít pěšky. Je možné jít na Tříjezerní slať mimo stopu? Děkuji za reakce)
Vloženo 30.1.2020 18:55
Borova Lada - Židovská cesta - Bucina - Knizeci Plane - Borova Lada
Pri vyjezdu z Borove Lady snih mokry,misty trci ze stopy klacky a boruvci, pote sněhu dost - kvalitou lepivy prasan, stopa neupravena,pouze vyjezdena bezkari, místy zavata
Hospoda na Knížecich Pláních otevřena a výborne vari :))
Vloženo 28.1.2020 16:21
Modrava - Ptaci nadrz- Cerna hora- Cernohorska nadrz- Modrava
Snehu vsude dost, stopa absolutne neupravena...Modrava smerem na Ptaci nadrz rozjezdena od mentálně retardovanych bezkaru,jez i pres upozornění ve stopach brusli...Ptaci nadrz-Cerna hora neprotazena, huste snezilo, na Černé hoře vitr..snad to upraví...
Vloženo 27.1.2020 21:59
Modrava - Březník - Prameny - Holubí skála - Bučina - Černá hora - Modrava

Ráno lehce pod nulou, sníh zmrzlý, na povrchu slabá krusta, později teploty nad nulou,mokrý hrubozrnný sníh. Podmínky těžké, obtížné na namazání. Stopa povětšinou špinavá, občas nutné objet nebo přenést. Nejlepší úsek asi Černá hora - Černohorská nádrž - Modravský most (až na dva úseky, kde je lepší lyže přenést), nejhorší asi signálka kolem Holubí skály - Bučina - Stráž. Při návratu na Modravu stopa už dost rozmatlaná. Mlhavo, hospada naBřezníku zavřená, Alpská vyhlídka na Bučině otevřená.
Na Zadově sjízdný jen stadionek a horní partie churáňovských luk (níže krtince a tráva). V lese hlína, kameny, led = nesjízdné.
Vloženo 22.1.2020 6:02
Zatím to jde pouze na stadionu na churáňově nebo na loukách nad ním, tam je to utažené pouze na bruslení.(Odpověď na dotaz uživatele Hřeb z 21.1.: Rád jezdím klasiku, což o to. Je to nádhera! Takže moc děkuji za úpravy stop na klasiku. Ale taky si to rád proložím občas na pár hodin bruslením. Dejte mi tip, kam vyrazit z Filipky beztrestně bruslit? Dík!)
Vloženo 22.1.2020 22:20
V sobotu z Modravy na Březník, sněhu od 2 do 40 cm, ve stopě to odtávalo, ale zatím to šlo. Od rozcestníku Na Ztraceném k Březníku již pohoda, sněhu přes 30 čísel. Směrem zpátky do Modravy kousek před rozcestníkem Modravský potok (most) byl zledovatělý sníh, klouzačka málem do potoka :-). Od Černohorské nádrže prý byla vytátá místa, tak jsme jeli zpátky tu stejnou trasu, teď je to dle zpráv upraveno taky - v neděli dopoledne sněžilo, připadlo asi 5 cm, ale na konec týdne zase hlásí teplo... Lidí akorát, ale ve stopě zase bruslaři, pěšáci - dokonce na úseku, kde je 3 metry vedle prohrnuto pro pěší, no a venčení psů taktéž :-(
Vloženo 8.1.2020 10:39
Pro Milana - http://bilastopa.cz/cs/modravsko-399/ - trasy jsou upravovány na klasiku. Čti také Šiška Petr a JJ.
Vloženo 6.1.2020 14:14
ad bruslení: koncem roku na Modravě bruslilo hafo lidí a krom toho chodili ve středovém pásu i turisté pěšky a dokonce i s kočárky a se psy, achjo.
Vloženo 6.1.2020 12:34
Z Modravy na Březník krásně upraveno, sněhu dost. Od rozcestí u Ptačí nádrže na Černou horu na začátku Vltavské cesty pár míst s vyoranými kameny od rolby, dál paráda. Od Pramenů na Stráž neupraveno, sjet po Židovské cestě se dá vcelku pohodlně. .
Ad bruslaři - nezbývá než jim otravovat život neustálým upozorňováním a nebát se případnou diskuzi trochu vyhrotit. Není to příjemné ale jinak se s tím nic dělat nedá.
Vloženo 6.1.2020 6:27
Včera krásný den v upravených stopách,připadlo kolem 7cm sněhu.Bylo kolem -3 takže velice snadná máza a pohodový odraz.Velké poděkování za úpravu tras na součastné podmínky paráda.Jen ty lidi to jejich chování to nechápu.Stopy jsou upravené pouze na klasiku a přesto se najdou lidi, kteří tam přijedou se skate běžkama a ničí tam všem ostatním stopy.Nakopat vám všem prdel chováte se jako hovada.Měli by jste počkat až připadne a vyrazit na Horskou Kvildu kde se upravuje i na bruslení.Buďte ohleduplní a respektujte zákaz bruslení !!!
Vloženo 5.1.2020 17:12
Z Modravy nahoru na Březník dobrý, v neděli bylo sluníčko a taky dost lidu. Pod Březníkem uhýbáme směr Ptačí nádržích, kolem Černé hory super, ale od pramenu Vltavy úplně jinej snih. Sypkej, teplejší, klouzavejsi. Dolu do Kvildy pul cesty OK, ale před kvildou uz málo, tak 3 cm na ceste. Kvilda ma málo snehu, občas se jede skrz trávu. Z Kvildy přes Filipku lesem strašný. Málo sněhu , kořeny, kamínky. Od Filipky do Mádru už zas relativně okey.
Vloženo 6.1.2020 21:19
Yanine - sorry, ale zrovna na Modrave je to dost siroke, aby se vesli jak klasici, tak bruslari. Vetsi problem vidim u pesaku a psu
Vloženo 3.1.2020 19:17
Z Modravy na Rybárnu krásná stopa, vyjeta běžkaři, bez kamenů, obcas se dá i bruslit, dál pak nádhera na bruslení, před Javori pilou občas asfalt. Stojí za to, my byli vzhledem k současným podmínkám nadšení.
Vloženo 2.1.2020 22:49
Modrava - Březník - Černá hora - Modrava. Po celé trase v rámci možností perfektně upravená stopa. Rolbařům díky! Od Modravy k mostu občas trocha hlíny nebo kamení ve stopě. Kolem Ptačí nádrže občas vytátá místa. U odbočky na Č. horu opět hlína a kamení ve stopě. Béčkové lyže nebylo třeba ani jednou přenášet. Na to, jak je málo sněhu, parádní svezení. Skol!
Vloženo 31.12.2019 22:48
Pro Michala. Ono by se tam právě bruslit nemělo :( Jak mají všude na stránkách s úpravou napsáno.
Vloženo 31.12.2019 19:50
Modrava - Ptačí nádrž - Březník. Večer stopa zmrzlá, okolo Ptačí nádrže místy stopa až na asfalt. Bruslit lze. Rychlý sjezd z Březníku.
Vloženo 28.12.2019 20:48
Dnes jsme jeli z Modravy podél potoka a pak pod Poledník. Stopa prošlápnutá od lidí, ale celkem pěkná. Podél potoka byli dvě-tři místa s málo sněhem, jak jsme stoupali výše, hodně se to zlepšovalo. Cestu na Březník dle informací od ostatních dnes protahovali i strojově.
Vloženo 28.12.2019 19:14
Dnes jsme jeli trasu z Modravy na Breznik. Snih kvalitni a dobre upravena stopa rolbou. Lidi tak akorat :) Pekny prvni bezko zazitek tuto sezonu.
Vloženo 26.12.2019 22:22
Z Modravy na Březník 20-40cm sněhu, čim výš tim víc. Neupraveno, propich až na asfalt, projeto od běžkařů, singletrack. Nejvhodnější soupaž, pro skate krajně nevhodný. Dole super tréninkové kolečko, k rozcestí u mostu, s použitím pevné peší cesty, tam-zpátky. Přes Ptačí nadrž na Filipovu huť to jde, kvalita stopy značně horší než Březník. Propich ještě hlubší kolem nádrže. Projela tam 4pásovka, která zlikvidovala stopu, takže to zhoršila. Kdyby jely 2 a každá držela svou stopu, bylo by to ku prospěchu. Kdyby to srovnala rolba, udělal by se podklad, sněhu dost. Černá hora špatné, hluboké, singletrack projetý jedním běžkařem, velký odpor ze všech stran. Bez úpravy to je smysluplný z Modravy na Brězník.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Modravsko a Srní