Modravsko a Srní – běžky

Archiv zpráv zimy 2017/2018

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Modravsko a Srní ze zimní sezóny 2017/2018. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Modravsko a Srní - aktuální zprávy

Vloženo 8.4.2018 12:39
K Modravy na Březník, krásná stopa, krásné počasí.
Sníh v poledne už měkký, ale stále hodně sněhu.
Krásná sezona na Šumavě!!!
Vloženo 30.3.2018 21:07
Kvilda - Filipova Hut - Modrava - Javori pila - Polednik - Modrava - Kvilda. Cesta ke Korytku dost sněhu, obcas jehličí, stopa spatna, 20 m pred Korytkem vytato. O d Filipovi Hute dnes strojove upraveno az na Javori pilu. Dopoledne tak do 10 h stopa premrzla, jelo to. Za Javori pilou na Polednik dost sněhu, kolem vrcholu i lepsi kvalita. Cesta zpet dolu od Javori pily na Modravu mi zabrala jednou tolik času co nahoru. Vyhodou mokrého sněhu alespoň je, že vas zbrzdi při nebezpcnejsich sjezdech, kde jsou vytate plochy. Z Poledniku to slo pustit skoro bez pluzeni. Fotky z některých mist na facebooku - https://www.facebook.com/groups/kamzasnehem/permalink/900381040133483/
Vloženo 23.3.2018 22:48
Zadov-Horská Kvilda-Filipova Huť-Modrava-Na Ztraceném-Ptačí Nádrž-Černá Hora-Kvilda-Horská Kvilda-Zadov. Od Zadova po Horskou Kvildu neprojeto. Od Hamrského potoka po Filipovu Huť se sníh už v půl desáté dost lepil. Dopoledne a přes poledne od Modravy přes Černou Horu až na Kvildu tak 7cm nového sněhu. Projeto běžkaři. Od Kvildy na Horskou Kvildu zapadaná stopa. Zlata Studna po Zadov strojově upraveno.
Vloženo 23.3.2018 21:40
Dnes navečer okruh z Filipovky směr -Lovčí skála-Černohorská nádrž-Modravský potok most (čerstvý sníh cca. 5-7 cm, stopa projeta od běžkařů, mazal jsem modrý OK). U mostu čerstvě najetá trať - odtud stopa rychlá, dalo se soupažit i do mírného kopce. Klasika horší neboť rolba promíchla nový sníh s podkladem a tak to občas podklouzne. Na Ztraceném- tam potkávám rolbu vracející se z Březníku - poté svezení za rolbou ve vzduchovém pytli ovšem s oderem nafty). Stopa je tak rychlá, že rolbě stačím i do mírného kopce a tak si dávám nucenou přestávku. Rolba odbočuje směr Prameny Vltavy, dojíždím na Filipovku. Kolem 19. hod rolba projíždí i úsek kolem Filipovky. Už se nemohu dočkat ranního svezení........ i když mazání asi bude alchymie, zkusím podklad klistr a na to modrej nebo fialovej (podle toho zda-li se to v noci protrhne
Vloženo 22.3.2018 21:17
Od Modravy po Filipovu Hut zavata stopa. Dale na Horskou Kvildu jiz dobre. Pridam par fotek na facebook.
Vloženo 22.3.2018 21:14
Zadov-Horska Kvilda-Antygl-Pod Oblikem-Javori pila-Modrava-Filipova Hut-Zadov. Od Zlate Studny na Horskou Kvildu strojove projeta stopa. Pozor na sjezd k Hamerskemu potoku u mostu malo snehu. Cesta udolim na Antygl nebezpečna! Mala snehu vykukuji kameny a koryta potoků. Od mostu po Rokytu neni snih. Dale na Hakesickou ceatu spatne, ale dalo se po premrzlem snehu od skutru. Smerem Pod Oblik hluboky snih bez stopy. Od Pod Obliku k Javori pile jwdna stopa. Dale na Polednik stopy take jsou. Dolu na Modravu zledovatele a někde vytate
Vloženo 4.3.2018 19:38
Prášily - Poledník - Modrava: Čerstvý sníh, slunečno, po mrazech nebo jehličí ve stopě ani památky. Odpoledne při stoupající teplotě tála stopa, pomalá.
Vloženo 26.1.2018 16:44
Dnes z Modravy na Poledník a zpět.

Podle předpovědi mělo být už ráno + 2°C, v reálu bylo ještě kolem půl desáté -3°C. Stopa kolem Roklanského potoka zmrzlá a velmi rychlá. Dál od Tmavého potoka na Poledník neupraveno, což bylo trochu zklamání (Prášily avizovaly na dnešek úpravu). Jízda ve zmrzlé rozježděné stopě nebyla nic moc. Vosky, ani klistry se nechytaly, takže vše na rukách. Celý den dnes ale slunečno a téměř bezvětří, takže v tomto směru super. Sníh postupně měkl a sjezd z Poledníku už byl pomalý a poměrně bezpečný. Nazpět jsme to vzali kolem Tříjezerní slatě a tahle pasáž nezklamala. Rychlá a vymrzlá stopa a nula lidí. Dnes rozhodně nejlepší úsek. Sjezd k Rybárně rychlý, ale bezpečný.
Vloženo 25.1.2018 23:32
Modrava - Filipova Huť - Horská Kvilda - Kvilda - Filipova Huť -Lovčí skála - Černohorská nádrž - Modrava.
Ráno stopy zledovatělé (pod stromy měkké). Oproti minulým dnům dnes slunečno. Po poledni sníh mokrý a kašovitý (zejména na loukách kolem Kvildy a F. Huti), někde stopy trochu znečištěné (Březová hora), nicméně najdou se stále pěkné úseky. Dobrá a vcelku rychlá stopa byla kolem Jezerní slatě a pak zejména z F.Huti přes Černohorskou nádrž na Modravu. Pocitově lepší lyžovačka jak včera.
Vloženo 24.1.2018 21:37
Včera večer upravila rolba z Kvildy okruh přes Bučinu + Tetřeví cestu. Jeli jsme z Modravy na Březník, přes Černou horu k Pramenům Vltavy, směr Kvilda, Březovou horu a přes Filipovu Huť zpět na Modravu. Stopy na celém okruhu v dobré kvalitě, nejlepší na Tetřeví cestě, kde skoro nikdo nejezdí. Sníh vlhký, těžký, špatně se mazalo. Sjezdy pomalé. Většinu dne mlha a drobně mžilo. Na Filipově Huti krátce vysvitlo slunko. Přes Březovou horu se začínají objevovat ve stopě nečistoty. Běžkařů více pouze mezi Prameny a Kvildou. Na Březník jsem jel úplně první. Teď večer aktuálně mírně pod nulou.
Vloženo 23.1.2018 22:20
Modrava - F. Huť - Vlasatá cesta - Knížecí Pláně - černá hora - Modrava

Z Modravy na Filipovu Huť najeta čerstvá stopa. Dál přes Březovou horu včerejší úprava s cca pěti cm čerstvého sněhu. Kolem Kvildy, Vlasatá cesta a dál na Knížecí Pláně jen hrbolatá stopa od běžkařů. Stoupání na Bučinu oraniště, přes Stráž už lepší a od Pramenů přes Černou horu pěkná stopa až na Modravu.Máza dnes problematická, ale zatím na pevné vosky (VR 50+55 a později červený extra celkem držely). Teplota kolem nuly, ráno sněhové přeháňky proměnlivé konzistence. Nejlepší podmínky byly na úseku Prameny - Modrava, naopak kolem Knížecích Plání hodně umydlené a pěkně to střílelo. Vcelku ale vydařený den se spoustou sněhu a ani lidí moc nebylo.
Vloženo 22.1.2018 8:37
Včera s čelovkou z Modravy na Javoří Pilu a zpět.
Sněhu přes metr, prašan, podmínky dobré.
Vloženo 16.1.2018 21:35
Minimálně 20 cm nového sněhu, teploty lehce nad nulou, neupraveno. Dneska sníh lepil moc, nejlepší stoupací vosk byl sjezdový parafín. Kdo nemazal vyhrál. Bruslení nemožné. Cesta Modrava-Březník prošlapaná jedna stopa. Přes Černou horu odpoledne úplně zaváté, téměř neprostupné. Z Kvild na Prameny Vltavy stopa rozšlapaná od školních zájezdů. Snad to projedou, když přestane sněžit.
Vloženo 14.1.2018 7:43
Vcera Filipova Hut, Cernohorska nadrz, Breznik, Filipova Hut. Snehove podminky velmi dobre. Jen skoda bruslaru co rozbyli stopy. Napocital jsem jich za cely den tak do deseti. Stopa uplne na sr...ku. Kdyby sly vlozit fotky, tak pridam.
Vloženo 12.1.2018 20:24
Dnes v poledne Modrava, Březník a zpět. Čistá upravená stopa na klasiku, zmrzlý sníh, jelo to hodně slušně, paráda.
Vloženo 8.1.2018 8:19
Modrava-prm.Vltavy, Modrava-Březník, ráno strojově upraveno, těžký, vlhký sníh, místy zledovatělé stopy. 1st.C, mlha. Sněhu dostatek.
Vloženo 2.1.2018 19:23
Velky Bor - Nova studnice (na zacatku snehu mene - radeji jsem sel asi 300 m pesky - dale uz snehu dostatek, ale stopa komplet zavata). Nova studnice - Bavorska cesta (cca 10cm vesmes noveho snehu na asfaltove ceste). Bavorska cesta - Predel (snehu dostatek, stopa kompletne zavata) Predel - Gruberg (Snehu dostatek - 1 stopa od proslapana od lidi) Gruberg - Velky bor (snehu mene, 500 m pred Velkym Borem jsem radeji sundal opet lyze)
Vloženo 2.1.2018 11:48
Teplota -1°C, 8.15 hod., sněžení, cca 45 cm sněhu, z toho asi 6 cm sněhu nového, pod novým sněhem výskyt ledovky…
trasy byly naposledy strojově upraveny v sobotu.
ZDROJ: www.bilastopa.cz
Vloženo 30.12.2017 11:13
Rovina-Pustina-U maleho babylonu - stopa zavata , roslapana nebo vubec zadna. V lesnich usecich na lesnich cestach pomerne malo snehu (obcas kaminek). Maly Babylon - Stodulky - Velky Bor - hlubsi snih stopa pouze od lidi, ale velmi pekna. Velky Bor-Prasily-Serluv Dvur a dale k hlavni silnici - krasne, cerstve projete strojove stopy. Od silnice 190 Na vysoky hrbet - Rovina - pouze proslapana stopa misty zavata s dostatkem snehu.
Vloženo 23.12.2017 21:55
Dopoledne Modrava - Breznik, krasne upraveno pro klasiku i brusleni. Teplota nad nulou, klistr.
Nasledne dale Cerna hora, Prameny Vltavy, Kvilda. Vse krasne upraveno stopa i pas. Kolem Cerne hory prachovy snih, pred Kvildou dost necistot ve stope.
Kvilda - Filipova hut jen pro otrle, neupraveno, tezky teren, tezky snih. Z Huti na Modravu jiz opet pas se dvema stopami.
Celkem zdarile, az na usek Kvilda - Filipova hut. Snehu dostatek.
Vloženo 20.12.2017 21:12
Modrava-Cerna hora-Prameny Vltavy-Kvilda-Filipova Hut-Breznik-Modrava..malo lidi,hodne snehu
Vloženo 16.12.2017 20:16
Cesta Modrava - Březník. Na Klasiku stopa prošlápla super... na FT skate je to bída rozšlapaná lidmi po novém sněhu neprojetá, byl to boj. Hluboké stopy od pěšáků....
Vloženo 2.12.2017 19:30
Dnes první kilometry ,ráno skate na zadově zadov -pláně raději dvojkové lyže ale dost dobrý, odpoledne Modrava klasika.Sice nevyjela rolba ale od nástupního místa projetá stopa od lyžařů.Dostatek sněhu na začátku kolem 30-35 na Březníku 45 cm nahoře 50-55cm.Určitě na nové lyže prostě parádní začátek.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Modravsko a Srní