Modravsko a Srní – běžky

Archiv zpráv zimy 2018/2019

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Modravsko a Srní ze zimní sezóny 2018/2019. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Modravsko a Srní - aktuální zprávy

Vloženo 11.4.2019 20:25
Poslední úprava asi na celé Šumavě proběhla v pátek 5.4. - v sobotu 6.4. hlásili: "včera byla upravena trasa Modrava – Březník – 7,5 km, jedná se o poslední strojovou úpravu této sezóny… sněhová pokrývka souvislá, kromě úseku u Modravského mostu, ostatní trasy již hodně vytáté" - zdroj: http://bilastopa.cz/cs/modravsko-384/
Vloženo 31.3.2019 7:27
Modrava - Březník a zpět, super svezení, čerstvě upravené stopy z pátečního večera, tvrdé umrzlé, čisté, nikde jehličí. Jen strašné vedro :-)
Vloženo 16.2.2019 22:51
Modrava - Březník - Černohorská nádrž - Modravský potok a zpátky do Modravy - sněhu i po oblevě pořád dost, v lese ve stínu stopa někde dokonce vymrzlá, na sluníčku měkké, taje to. Lidí akorát, místy jsme jeli úplně sami. Mimo magistrálu - Švelská od Ptačí nádrže a Vltavská jenom jedna stopa, docela oříšek když jedete z kopce a nechcete na hladkém povrchu (místy rozšlapáno pěšími) vrávorat v pluhu, občas někdo jede nahoru véčkem; to je pak problém, když ten, co jede do kopce neuhne, když se řítíte ve stopě. Místa je tam dost i na druhou stopu, škoda, že to neupravují.
Dneska se na šupinách sníh nelepil.
Vloženo 3.2.2019 13:28
Včera jsme jeli trasu Slunečná-Liščí díry-Předěl-Poledník a zpět Bavorskou cestou dále přes Novou Studnici, Větrný vrch, Slunečná. Trasa upravená na klasiku, již od začátku pěkná, bohužel uprostřed rozšlapaná od chodců, kterých jsme cestou potkali nesčetně. Moc prosím všechny, kteří se vydávají na Šumavu aby zvážili pěší turistiku ve stopách, při sjezdech se nedá téměř vyhnout obrovským dírám vytvořených těžkou turistickou obuví a při včerejších podmínkách kdy podklad byl umrzlý do ledu bylo upravdu těžké běžky v tomto terénu jakkoliv ovládat. Psi zdaleka nezpůsobují tolik škody co chodci.... Děkuji moc a krásné běžkování Šumavou
Vloženo 31.1.2019 6:53
Trase: Skelná-Prášily-Poledník-Velký Bor-Prášily-Skelná. Naprosto super, čerstvě najeté, sníh kvalitní, lidí akorát...

Pro bruslaře (skate) nejen z Prahy: Velká část Šumavy je pro klasikáře, pokud chcete bruslit, musíte si najít vhodná místa (Zadov, Bavorsko...) Neničte stopy! Třeba se situace za několik let změní, ale zatím to je tak, jak to je, respektujte to prosím!
Vloženo 7.1.2019 8:43
V sobotu Pláně-Horská Kvilda-Modrava- Prášily. V neděli zpět sejnou cestou. V sobotu upraveno až po Modravu, Do Prášil už bud neupravené nebo zapadané. V neděli ráno upraveno kratší část od Prášil, místy vydřené, pak už neupravená stopa, rozdupáno chodci, které jsme potkali den před a spřežením psů. od Javoří pily už slušnější stop. Zbytek Modrava-Pláně stopa bez problémů.
Vloženo 3.1.2019 22:10
Dnes jsme šli po magistrále kousek od Modravy směrem na Prášily, sněhu je dost, ale stopa není upravena, takže je to spíš zimní turistika. Po pár kilometrech jsme to otočili a vrátili se zpátky.
(Odpověď na dotaz uživatele Zuzana z 3.1.: Nevíte, zda se dá dojet po magistrále z Modravy do Prášil?)
Vloženo 3.1.2019 22:06
Dnes trasa Modrava - Na Ztraceném - Březník - Ptačí nádrž - Modrava. Bylo asi 10cm nového sněhu. Stopy upraveny včera, díky! Od Modravy po Modravský potok ještě místy málo sněhu (ale o lyže to není), dál úplná paráda, obzvlášť pro klasiky. Na bruslení je stopa po většinu trasy úzká.
Vloženo 2.1.2019 18:52
Zima je zpět!Na trase Modrava-Březník-Ptačí nádrž přes poledne čerstvě upraveno,poté ještě navalil sníh,ale pomohlo to slabším místům.Na klasiku paráda!
Vloženo 1.1.2019 19:17
Dnes trasa Modrava - Březník, snih mokrý, místy bahno, na kopci mlha a vítr, dole déšť, ale má se to zlepšit :-)
Vloženo 29.12.2018 18:22
Ahoj všem, dnes el klasiko Modrava-Březník-Ptačí nádrž-Modrava, na pohodu, mnohem lepší podmínky než předevčírem na Kvildě, na začátku a sem tam občas vytátá místa, ale dá se to, stopa rychlá, ale lidí jak na Václaváku! A dopo začal padat, tak snad... 😉
Vloženo 17.12.2018 8:36
Modrava ~ Rybarna a okruk kolem Trijezerni slate hezky upraveno, misty mekci. Modrava ~ Breznik ~ Cerna hora ~ Kvilda ~ C. hora ~ Filipova hut ~ Modrava krasne svezeni, misty mekci ale celkove na prvni snih perfektni, snehu dost.

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Modravsko a Srní