Modravsko a Srní – běžky

Archiv zpráv zimy 2020/2021

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Modravsko a Srní ze zimní sezóny 2020/2021. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Modravsko a Srní - aktuální zprávy

Vloženo 19.4.2021 18:37
Zdravím všechny lyžaře a také ty, kteří se přes sezónu starají o údržbu tratí. Všichni víme, jak to letos bylo a proto, když už se nad námi počasí smilovalo a nabídlo nám i lyžování po lockdownu, tak mě to vedlo k tomuto zamyšlení. Ne vždy jde vše naplánovat a řídit se jen kalendářem. Prostě některý rok, třeba jednou za 20 a více let je to jinak a dá se na to zareagovat. Ve středu 14. 4. jsem lyžoval v okolí Jizerky, celkem 30 km a v pátek 16. 4. na Modravě 25 km. Nakonec potom ještě v neděli 18. 4. Gerlova Huť 20 km. A když mám tu možnost, tak bych to chtěl porovnat. Vše jsem odběhal klasikou na áčkových lyžích Fischer Twin Skin Carbon , které zůstaly netknuté. Takže sněhu bylo dost, viz foto. Všude byla ukončena strojová úprava a bylo to ohlášeno. Přesto přístup k mimořádné situaci (nejen sněhové) byl dost odlišný, jak je vidět z přiložených fotografií...Jednoznačný vítěz je Jizerka. A přitom na to stačí jeden nadšenec se skútrem, který vytvořil super podmínky na cca 30 km tratí! Myslím, že by se kompetentní pánové mohli zamyslet (a to hlavně třeba na Šumavě a v Krušných horách), že není třeba vždy hned vše ukončovat, ať už kvůli sněhovým podmínkám, LS ČR a nebo nedostatku financí, ale třeba jen zmenšit rozsah úpravy a nebo použít skútr. Není vždy nutná drahá a dotovaná úprava rolbou, ale jak ukázal pán se skútrem, stačí nadšení a nesrovnatelně menší náklady. A i tak se dá zachránit desítky kilometrů tratí, pro jinak ostatními již odepsanou sezónu....No a zpět na Šumavu. Takové úseky jako Modrava - Březník - Ptačí nádrž - Modravský potok most -Modrava, kolečko Gerlova Huť nebo aspoň úsek GH - Popelné domky si o to přímo říkají! Díky za úpravu a zkusme se zamyslet, jestli by se, mnohdy i během sezóny, nedala řešit (např. při nedostatku sněhu) situace jinak, než tím, že se úprava prostě neprovádí. P.S. Foto 1 - Jizerka, foto 2 - Modrava, Foto 3 - Gerlova Huť.
14.4. 12:30
14.4. 12:30
16.4. 13:28
17.4. 14:29
Vloženo 17.4.2021 11:58
Já jel Filipovka-Černá hora-Na ztracenem-Breznik-Modrava-Filipovka hned ráno v 7:30, bylo to pekne prujezdne bez sundavani, vytátých míst asi 8 celkem s možnosti objetí. Ale už je to na Beckove bezky... kolem 10h už bylo vidět, jak začíná být stopa mokrá, ale ráno to svistelo hezky.
Vloženo 17.4.2021 0:41
Nečekaně dobré, podél Modravského potoka jsem přenášel 1x, přes Ptačí nádrž se s trochou dobré vůle zatím dalo objet vše bez přenášení. Černá hora trochu zklamala, zato z Březníku směrem na Blatný vrch to byla pohádka, podle míry pořád metr sněhu, tam to bude pěkné ještě dlouho!
Vloženo 15.4.2021 17:18
Na Březník a zpět přes Ptačí nádrž je to velmi dobrý.
Vloženo 15.4.2021 17:16
Jel jsem úsek Modrava-Březník a zpět na Modravu přes Ptačí nádrž. Bylo to velmi dobrý, jen pár odtátých míst. Myslím, že do soboty to vydrží :-)
Vloženo 24.2.2021 21:38
Dnes večer Modrava-Březník-Černohorská nádrž-Modrava pěkná čistá stopa celou trasu.
Vloženo 10.1.2021 5:12
Parkoviste na Modrave uz pred 10 plne, na Kvilde poloprazdne. Do strojove upravene stopy pripadl cerstvy prasan, Modrava - Javori pila ok, Modrava - Breznik uz byla horsi (hlavne posledni 2 km od Ztraceneho), ale porad lepsi nez kdyz je jen proslapnuto samozrejme. Ale pisu to hlavne pro zamysleni.... Castecne to bylo dano hodne lidmi, novym snehem, ale ptam se, jak moc na to ma vliv brusleni? Bruslit se tam nema, ale kdyz je snih zmrzly neni to zadny problem, stopa se neznici, ale za podminek vcera brusleni proste nici stopu a to hodne. Nastesti takovych bezohlednych lidi bylo jen par. Ale na 3 clennou bruslici rodinu se psem uz jsem musel reagovat. Hlavne pani, kterou tahl pes, ktery sel presne ve stope a ona doslova stopu preryvala... pak si to sel se mnou vyridit pan, ze tam zadna stopa neni a uz vubec ne strojove upravena a ze o zadnem zakazu brusleni nevi a ze preci nemuzou za to, ze je snih mekky.
Budte ohleduplni, dekuji :-)
Vloženo 8.1.2021 19:28
Parkovali jsme na Horské Kvildě, parkoviště prázdné. Otevřené okénko v hospodě u Honesů. Stopy na Filipovu Huť jen prošláplé a projeté nákladním autem (bohužel). Na Modravě po 12 hod plné parkoviště ! Stopy projeté strojně. viz "bilestopy",sněhu dost. Děkujeme za úpravu! Na Modravě také otevřená restaurační okénka. Mírně sněžilo. Super!
Vloženo 30.12.2020 19:48
Trasa Modrava - Březník - Ptačí nádržka - rozcestí Modravský potok - Modrava. Na sněhoměrné tyči nad Modravou 20 cm. Stopy vyjeté od lyžařů - sníh nikde nechybí, na klasiku naprosto v pohodě, Pro bruslení ne vždy ideální. Sníh zmrzlý celý den.
10:44
11:21
13:10

» Zobrazit polohy fotek na mapě

Vloženo 27.12.2020 18:59
Modrava - Breznik po cervene pri potoku. Jedna stopa vyslapana od lidi, misty namrzlo, pod stromy obcas na asfalt, ale na prvni svezeni parada. Vzhledem k tomu, ze neni upraveno, neni tolik snehu nebo jej vyslapali chodci, slo i celkem bruslit.
Vloženo 26.12.2020 21:37
Filipka, Cerna hora, Breznik, ModravskY potok, Cernohorska nadrz, Filipka. Modry extra, nikde nikdo. Stopa vyslapana, ale ficelo to bajecne. S navraty k rodince 30 km. Na prvni bezky tero zimy naprosta spokojenost. Mene snehu jen na par znamych mistech. Jinde dostatek. Uzijte si snehu 😀. Michal
Vloženo 26.12.2020 16:00
Maly výlet s dětmi Modrava směr Rybarna a zpět - 5 km. Bruslit šlo v pohodě po asfaltové cestě, 5 cm uslapaneho sněhu, cinkani o asfalt ale jinak v pohodě. Za Rybarnou bruslit už neslo, klasika asi v pohodě. Stopa podél asfaltu není projeta rolbou, děti tam vyslapli jednu stopu na klasiku

Celkové super, chvilkou i sluníčko, Rybarna cca 15 m prasanu, -4 stupně

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Modravsko a Srní