Martin_z_Prahy – profil lyžaře

Registrován od 30.12.2014, vložil celkem 10 zpráv.

Vložené příspěvky

Vloženo 3.1.2020 21:05  
Trasa Kvilda - Pramen Vltavy - Bučina - Kvilda. (místní názvy dále v textu jsou podle aplikace mapy.cz). Na Kvildě je sněhu poměrně málo. Na lyžích možno jet po Vltavské cestě na začátek lesa. V lese několik úseků bez sněhu. Od křižovatky Vltavské a Tetřeví cesty již sněhu dostatek. U pramene Vltavy cca 40 cm. Stopa dobrá, místy ledová. Sjezd ze sedla pod Stráží na Bučinu je náročný - tvrdý uklouzaný sníh. Z Bučiny na Kvildu podél silnice několik nesjízdných úseků. Doporučuji starší lyže, kde případné rýhy ve skluznici "nebolí"
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 30.12.2018 18:22  
Dnes z Kubovy Hutě k pramenu Volyňky a zpět. Nový sníh cca 5 cm. Rolbou neupraveno, projeto od lyžařů. Nad Šeravou v hustšim lese sněhu málo, jinak celkem dostatek. Doporučuji "horši" lyže. Celkově příjemné svezení.
Centrální Šumava - Zadov, Kvilda
Vloženo 29.12.2017 17:49  
Pipis podmínek omylem zadán jako dotaz - omlouvám se.

(Odpověď na dotaz uživatele Martin_z_Prahy z 29.12.: Trasa Nové Údolí - Haidmühle - Bishofsreuth - Mláka - Krásná Hora - Nové Údolí. Sněhu dostatek, zmrzlý podklad, 5 cm nového. V Bavorsku upraveno na klasiku, na bruslení pouze krátký okruh v Bishofsreuthu. V CZ pouze projeté stopy od lyžařů.Stav sněhu, úprava stop v Haidmühle viz http://www.haidmuehle.eu/deutsch/schneebericht/index.html)
Trojmezí a Stožec
Vloženo 21.1.2017 18:14  
Trasa Volary - Soumarský Most - Dobrá - Stožec - Nové Údolí. Stopa perfektně upravená, na klasiku, sněhu dostatek (několk horších míst před a za Soumarským Mostem). Doporučuji.
Trojmezí a Stožec
Vloženo 29.12.2016 20:25  
Rakousko - Schöneben (Böhmerwaldarena) - příjezd Nová Pec - Zadní Zvonková - st. hranice a cca 2 km za hranicí. Lyžařské trasy velmi dobře upraveny - sníh 15 až 20 cm (jeli jsme loipe Hochficht). Za vstup na tratě se vybírá poplatek 4 € za osobu při příjezdu na parkoviště.
Lipno
Vloženo 4.12.2016 9:52  
Běžecké trasy okolo Hvězdy kompletně výborné upraveny na klasiku i bruslení (nástup z Příchovic k chatě Hvězda postupně rozšlapávají pěší výletníci - dále do lesů už pokračují hlavně lyžaŕi - nenechte se tedy odradit). Výška sněhu odhadovaná min 25 cm , max až 35 - 40cm). Děkujeme za úpravu stop.
Hranice Jizerských hor a Krkonoš
Vloženo 3.1.2015 22:57  
Trasa: Nové Údolí - rozc. Krásná Hora - Horní Krásnohorská cesta - Kostelní cesta - Travní cesta - Stožec - Černý Kříž.

Výška sněhu cca 10 až 15 cm. Za současného stavu sněhové pokrývky v této části Šumavy jsou na této trase velmi dobré podmínky. Stopa je vyjetá od lyžařů. Nikde jsme nenarazili na kameny, pouze ve sjezdu na Kostelní cestě je jedno místo vytáté na asfalt, lze objet zleva. Špatný je též krátký úsek ve Stožci přes louku u hájenky - po úpravě rolbou je zde sněhu málo. Silnice ze Stožce do Černého Kříže je propluhovaná, místy zledovatělá, nicméně dobře sjízdná na lyžích. Při odjezdu ze Šumavy začalo sněžit - lze očekávat změnu podmínek.
Trojmezí a Stožec
Vloženo 3.1.2015 8:46  
Trasa: Volary - Soumarský Most - Dobrá - Stožec.

Výška sněhu 10 cm. Stopa vyjetá od lyžařů. Z Volar na Soumarský Most bez problémů. Horší na louce před Dobrou. Vynikající z Dobré do Stožce.
Trojmezí a Stožec
Vloženo 31.12.2014 0:01  
Trasa Nové Údolí, Schwarzenberský kanál, rozcestí před Jeleními vrchy, Medvědí kámen a Černý Kříž. Asi do 13.hodiny slunečno, pak se postupně zatáhlo. Trvalý mráz. Výška sněhu - prašan - asi 10 až 15 cm, místy i o něco více. Trasa neupravena, projetá od lyžařů, místy rozšlapána pěšími, na dlouhých úsecích též koleje od auta (viděli jsme terénní auto zprávy NP - škoda, že nejeli s rolbou, která by sníh uhladila křídlem - na stopotvar je sněhu asi málo). Tam, kde není hustý les, byla jízda dobrá, bez drhnutí - převážná část trasy po kanále. Naopak pod hustými větvemi je sněhu spíše málo a docela často se drhne o kameny - zejména v některých úsecích sjezdu do Černého Kříže. Celkový dojem ovšem příznivý - velká radost z pohybu v zimní přírodě.
Trojmezí a Stožec