Modravsko a Srní – běžky

Archiv zpráv zimy 2014/2015

Tato stránka je archivem zpráv o stavu běžeckých tratí v oblasti Modravsko a Srní ze zimní sezóny 2014/2015. Zajímají-li vás současné podmínky, přejděte na stránku Modravsko a Srní - aktuální zprávy

Vloženo 2.4.2015 20:00
Co jsem dnes četl na Bílého stopě, tak na Modravě ještě s úpravou počítají. Jen neví kdy (hůře se mi plánuje cesta na Šumavu), ale snad, naděje umírá poslední...
Vloženo 2.3.2015 10:33
Z Modravy na Březník - první 2,5 km stopa nic moc (kvůli nedělnímu dešti rychle odtávala), zbytek k Březníku celkem dobré, stopa starší, ale sněhu dost. Po zmiňovaných 2,5 možno odbočit směr Černá hora - jeli jsme až k pramenům Vltavy - zde sněhu dost, sic opět starší stopa.
Vloženo 17.2.2015 18:54
Dnes z Filipovy Huti na Břežník a zpět na Modravu. Trasa strojově upravená. V lese v pohodě, někde trochu namrzlé. Na slunci měkčí, ale v normě. Pokrytí 98 %. Jen na jednom mostíku jsme chytli asi asfalt. naštěstí jen malý škrábanec. Jestli ale nepřipadne, prognóza nic moc. Alespoň krásné počasí. Pro turisty jako jsme my super, pro sportovní běžkaře nedokážu posoudit.
Vloženo 4.2.2015 12:30
Ano, království za stopu! Sněhu DOST, přesto stop
málo. Z Modravy na Rokytu jen co se prošláplo, okolo Srní vůbec nic!!
Vloženo 28.1.2015 21:16
Z Modravy na breznik dále přes Cernou horu na prameny Vltavy a do Kvildy snehu dostatek a od 28,1, dle vyjadreni info centra v Modrave ma byt trasa projeta rolbou
Vloženo 25.1.2015 9:24
Prosím, jaká je současná situace okolo Modravy a Kvildy ?
Vloženo 25.1.2015 21:40
pro Petra:

Jezdil jsem naposledy v pátek, ale situace se od té doby zřejmě moc nezměnila (připadlo 1-3 cm). Na Kvildě a Modravě má smysl vyrážet jen směrem k hranicím. Z Kvildy směr Prameny a Bučina zpočátku minimum sněhu, ale postupně se to zlepšuje (na Bučinu najížděla rolba kousek nad Vlasatou cestou). Nejlepší stopa je na Židovské cestě (pěkné až k silnici z B. Lad na Knížecí Pláně). Pak je hodně dobrý a rolbou projetý okruh Bučina - Stráž - Prameny - Signálka - Bučina a na Modravě Březník - Ptačí nádrž - Černohorská nádrž - Modravský most. Tady jsou stopy od skútru. Ve spodní části byly stopy už vyglajdané, zbytek ale dobrý. Dá se v pohodě i přes Černou horu, i když stopa jen turistická. K Lovčí skále je už méně sněhu a stopa plítká (zkusil jsem vyjet částečně novou těsně u příkopy). Louky kolem Filipovi Huti už v horším stavu, ale prokličkovat se dá. Na Modravu jde sjet až po zlom nad Klostermannovou chatou (pozor asi na dvou místech lezly šutry). Poměrně dost sněhu je od Javoří pily na Poledník - stopa jen od turistů. Stoupání pod Oblík docela nerovné a rozplužené (stopa vede mimo cestu), pak ale hodně pěkný úsek k odbočce na Prášily/Velký Bor.
Z Bučiny se nechá sjet na Knížecí Pláně, ale pozor na hlínu a kameny ve spodní části sjezdu. Více sněhu je pak překvapivě směr Žďárské jezírko (po Sedýlko je to pěkné i na bruslení. Na německé straně Bučiny je méně sněhu, ale tratě byly sjízdné i při čtvrteční oblevě, jen na dvou místech v nejvyšších partiích vytátá místa na asfalt, která se ale dají objet. Na bruslení možná ještě lepší než na klasiku.
Na magistrále Kvilda - Horská Kvilda je slušná stopa jen kolem Jezerní slati a mezi F. Hutí a H. Kvildou a okolo Borových Lad jsou podmínky ještě horší a vyrážet zde má smysl, až když připadne 5-10 cm sněhu.
Vloženo 20.1.2015 22:51
Breznik Modrava pekne.Modrava Polednik je prvnich par km drny a snih pul napul.O stope se neda mluvit.Pozdeji se to postupne zlepsuje,ale i tak jsou mista s asfaltem stezi prekonatelne bez skrabance. Posledni 8km usek je naopak s dostatkem prachove snehu. Uprava jen bezkari sobe. Diky nekvalitnimu zacatku tu je minimum lidi.
Vloženo 19.1.2015 21:13
Dnes Kvilda - Prameny - Březník - Modrava - Filipova Huť - Kvilda

K pramenům stopa od rolby, přes Černou horu neupravené, ale sjízdné, jen v nejvyšších partiích lezou na krátkém úseku kameny. Od Ptačí nádrže slušná stopa od skútru, to samé Modrava - Březník (jen kilometr nad Modravou stopa rozmydlená). Stopy jsou vymrzlé, ale ne ledovaté, sjezdy bezpečné. Z Modravy na Filipovu Huť taky OK (nasadit se dá kousek nad Kostermannovou chatou) až na jedno místo v lese - kameny. Dál přes Březovou horu jen pro lyžaře, kterým nevadí nějaký ten škrábanec - málo sněhu, lezou kameny a hlína, pukliny přes cestu... nicméně i tenhle úsek jde přejet. Do Kvildy jsme pak sjeli po sjezdovce. Celý den lehce pod nulou. Celkově pěkné svezení a úsek Kvilda - Filipova Huť klidně i na lepší lyže.
Vloženo 5.1.2015 21:42
Celé pondělí cesty zaváté, průběžně sněžilo. Na závěr dne upravena trasa Modrava-Javoří pila podél Roklanského potoka a horem zpátky k Rybárně. Den úspěšně zakončen v pivovaru Lyer na Modravě. Doporučuje devět lyžařů z deseti :-)
Vloženo 4.1.2015 17:25
V neděli po ránu skvěle projeté stopy na klasiku, prašan, v celé trase bez kamenů. Modrava, Březník, Ptačí nádrž, Černá hora, Prameny Vltavy, Kvilda. Odpoledne opět sněžilo. Teplota kolem -4, modrý extra smekal. Zatím nejlepší podmínky letošní rok.
Vloženo 2.1.2015 19:46
Modrava - Breznik, paradni, snehu dost, rolbou upraveno, jen tech lidi ...
Vloženo 28.12.2014 21:45
Klasicky z Modravy - Na Ztraceném - Černohorská nádrž - Modravský potok - Modrava. Začátek k Modravskýmu potoku je místama vykouklá tráva a semtam s dá zavadit o kamínek. Takže určitě vzít horší lyže. Kousek za Modravským potokem už je to bez problému. Stopa byla projetá skůtrem pouze od Černohorské nádrže k Modravskýmu potoku. Nahoře bude kolem 15cm, na Modravě mezi 5-10cm. Na skate to určitě ještě není.
Včerejší odpoledne a noc i dnes přes den opět padalo, takže už to bude zase o něco lepší.
Vloženo 13.12.2014 20:48
Asi nejdelší upravený úsek v ČR je z Modravy na Březník (údolím i přes Černohorskou nádrž) a od Černohorské nádrže ještě na Filipovu Huť. Stopa byla upravena dnes ráno skútrem. Zdroj: bilastopa.cz

Zpět na aktuality současné sezóny v oblasti Modravsko a Srní